Esimest ratast/matkakat!

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
kuits20
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2014, 23:42

Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kuits20 »

Tervitus,

On tekkinud suur plaan endale esimene tsikkel osta, eelnevad kokkupuuted on põgusad, mõned korrad krossirajal ja krossikaga metsas.

Olen mõelnud, et enamust aja sõidaks maanteel (75%) ja mõned sõidud metsateedel/kruusateedel.

Lube veel pole, aga need saab ka tehtud.
Vanus: 33
Pikkus: 185
Kaal: veidi üle 100

Olen vaadanud siin ka mõnd pilli ja enim on silma jäänud BMW f650 gs, aga lugedes foorumit, siis võib see mulle lahjaks jääda?! Ja muresid pidi ka parajalt olema?!

Tänud ette vastuste eest!

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Ilma lubadeta isikule, kes on põgusalt mootorratastega eelnevalt tutvust teinud ei tohiks f650 kuidagi lahjaks jääda.
Mine tee load ära, osta omale ratas mis visuaalselt meeldib ja peale sellega pikemalt sõitmist võid juba arvama hakata, millist ratast omale järgmiseks tahad. Edu :bsmile:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

Teema algataja
kuits20
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2014, 23:42

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kuits20 »

Lahjaks vast on jah valesti öeldud, pigem arvestades suurt kasvu jääb väikseks/ebamugavaks?

Ja plaan olekski oma pilliga minna autokooli, saab kohe pilli selgeks, edaspidi hea mugav sõita.

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Erik »

Ma sõidaks enne autokooli läbi. Saaks mingisugusegi ettekujutuse mootorrattast. BMW F650 GS oli kunagi Tallinna Aveda autokoolis. Või oma rattaga on autokool tunduvalt soodsam?!

See väike, suur või jõuetu... Kui oled "harju keskmine", siis 99% paned esimese rattaga mööda. Mul jääb tunne, et enamus neist "keskmistest" ei jää ühegi rattaga päris rahule. Ratas kodus aga ikka koguaeg vaja unistada mõnest teisest ja sirivda aina kuulutusi... :twisted:


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Eksid, tuleb osta see mida hing ihkab. Mitte nii et esimese ratta võtan mingisuguse pooletoobise ja järgmise juba midagi paremat... Kui mõistust peas keerad rutskat mõistusega, pealegi pole need matkaenduurod teab mis mürsud millegi ennast kooki sõita.
Mina sõidan juba 5'at hooaega ühe rattaga, müüa küll pole plaanis küll on mõte miskit kõrvale osta!

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

õemehe õemees
Postitusi: 400
Liitunud: 21 Mai 2007, 08:08
Tsikkel: Freewind
Asukoht: Tartu

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas õemehe õemees »

Ma olen ehk küll kilosid 25 sust kergem, muudes näitajates aga enam vähem sama. Olen viis aastat sõitnud F650 mõni aasta noorema pilusilmse sõsaraga ja ei ole küll ühelgi hetkel tunnet olnud, et sellest rattast mulle vähe oleks. Kui ma olen hätta jäänud, siis pigem sellepärast, et rehvid rohkem asfalti-suunitlusega on ja metsas seetõttu pidamist väheks jääb. See 34-35 kw, mis selle klassi ratastel tavaliselt on, annab talle ka täislastis (kohvrite ja seljakotiga) märksa parema kiirenduse, kui üheksal sõiduautol kümnest meie maanteedel.

Ma saan aru, et laibarauad antakse siis, kui end peaaegu surnuks sõidad, aga kas kukkumispunne antakse ka stiili eest, või lihtsalt iga korra eest üks?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lahjaks ta sulle kindlasti ei jää. Ükskõik mida sa ka täna ei soeta on see 99% tõenäosusega mööda. Sõidad aastakese ja siis saad teada, mida sa tegelikult soovid. Seega on F650 täpselt sama hea valik kui ükskõik milline teine masin.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

raunts
Postitusi: 141
Liitunud: 22 Juul 2005, 14:43
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas raunts »

Nõustun ka eelnevatega, et osta ära mis meeldib ja küll siis hakkad vahetama ja saad teada mida tegelikult tahad.
Mina sõitsin oma emotsiooni ostuga soetutatud VFR'iga mingi 5a. täpselt ei mäletagi.
Siis arvasin, et vajan äkilisemat ja sai soetatud Z1000 mis oli minu joaks täiesti vale ost.
Nüüd kulgen Pegaso 650'ga ja igati rahul. Hing tahab veel Transalp'i ja Super Tenere ära proovida ja BMW gessudest midagi.
Füüsilisest olekust jään suht samasse numbrite kanti ja praegune Pegaso lahjaks küll ei jää.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Olles ise samas mõõdus, võin öelda, et see masin jääb nii väikseks kui lahjaks :!:
Ei mahtunud mu põlved nendesse plastikõnarustesse ja minek oli ka selline :?
Esimese rattana ei saa vist sellest aru aga kui oled mõne teisega ka sõitnud......
Viskaks siia ka siis oma igivana soovituse- osta TDM :D
Või vähemalt proovi.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Raki »

1200gs

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas tali »

AT oleks teema Sinu suuruse mehe jaoks. Piisavalt võimas, korraliku hoolduse puhul ressurssi lõputult, kõik teed sobivad. :bsmile: Ainus probleem, neid ei taha müüa keegi :D

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 705
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas romulus »

Võiksid mingi hinnaklassi ka panna, siis teatakse sulle paremini soovitada. TDM ja 1200GS on ikka väga erinevas hinnaklassis rattad :)
Aga üldiselt sinu sõidusoovide järgi võiksid mõne suurema dual sporti poole vaadata, bemmi R seeria GSid, Africa Twin, TDM, Varadero, V Strom jne.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Raki »

Üks AT on müüa, aga arvan, et afriklane on suht sama mis TDM. Mina kasvasin TDMist esimese hooajaga välja. Oleneb muidugi, kus sa sõita tahad. Minu eesmärk on teha kaksi pikki matku Euroopasse ja võimalik, et ka kaugemale ja võimalik, et ka offroadi.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Teema algataja
kuits20
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2014, 23:42

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kuits20 »

Arvamusi ja pakkumis päris korralikult juba - Äge! Natuke vajab seedimist.

Saan aru, et AT on Honda African Twin ja TDM on Yamaha. Iseenesest ei ole mul jaapanlaste vastu ka midagi, kõik sõltub hinnast ja kvaliteedist.

Hinnaklassiks võiks olla ca. 2000 - 3000.-


Teema algataja
kuits20
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2014, 23:42

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kuits20 »

Sellise oleksin nõus võtma liisingusse kah, kui teaks, et see mulle liiga karm ei oleks või ei sobi üldse ;)

http://www.auto24.ee/used/1604721

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Raki »

Seda, kas sobib või mitte ei saa sulle keegi ette öelda. Aga seda, et üle 6a vana ratast liisingusse ei saa võtta, võin küll öelda:)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Selle raha eest saad ju TDM 850-e korraliku, koos kohvritega näiteks,või 900-se saad plangu.Jutt välja kasvamisest on igaühe isiklik asi,aga alati ei ole kõige suurem ratas kõige mugavam kasutada.Ma sõitsin 2 hooaega Varaderoga ja nüüd juba algab neljas TDM-iga.Igal rattal omad head ja vead ning need on erinevate inimeste jaoks erinevad.
Põhiline on see,et osta korralik ratas,mida sa ei pea hakkama kohe remontima.
Minu jaoks oli Varadero liiga raske,mitte et jõud üle ei käiks,aga kergemaga on mõneski kohas mugavam toimetada(näiteks liivas ringi keerata).Samas oli Varadero väga mugava istumisega ja heade tuledega,mida ei saa stock variandis TDM 850-e kohta kohe kindlasti öelda.Kui,aga käed õige koha peal kasvavad on kõik asjad tehtavad.Sadul sai veits ümber tehtud ja xenon teed nätama.Nüüd teen veel laibakad ja on ka probleem sõiduajal jalgade sirutamisega lahendatud.Praegu küll ei plaani seda ratast vahetada,sest ka seisukord on väga hea ja läbisõit veel väike.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Aivar123
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Juul 2012, 17:00
Tsikkel: TDM 900
Asukoht: tallinn

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Aivar123 »

Kasutaja Aldis müütas mingiaeg oma ratast, koos kogu kolaga ja hind oli vist viimati 5k. oleks isegi ostnud aga ei hakanud hammas peale. jutt siis 2008a TDM900-st. Ise roolisin eelmine aasta 14000km vana alpiga, mille vahetasin ka 900-se TDM-i vastu välja. Esmamulje on, et TDM-il minekut ikka roppumoodi AGA alp oli kordi mugavam.

Parem kui me tööalaselt ei kohtu... mitte et minul klientide vastu midagi oleks.

Vabal ajal olen normaalne aga vaba aega on vähe, siis pakun veoteenust 8-kohaliste väikebussidega. Info Ps.

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

Suzuki Dr 800 Big tasub ka uurida. Lahjaks jäämine on 1 asi aga teine asi on see, et sinu kaalu mehele on lihtsalt kogult suuremat tsiklit vaja. Kui tahad vahest proua ka taha võtta, siis gs 650 peal läheb teil koos lihtsalt jube kitsaks.

Kasutaja avatar

Kotip
Postitusi: 9
Liitunud: 22 Okt 2011, 12:27
Tsikkel: Yamaha xt660z (2008)
Asukoht: Tallinn

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Kotip »

...soovitan soojalt Tenere-t
http://www.auto24.ee/used/1692894

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kotip kirjutas:

...soovitan soojalt Tenere-t
http://www.auto24.ee/used/1692894

kindlasti hea ratas,aga teemaalgatajal vist eelarve kuni 3000

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 497
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 47 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Julgen soovitada, sest tunnen omaniku....AT vist muus osas tutvustamist ei vaja.

http://bike.motors24.ee/Default.aspx?pa ... &id=414117

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022, Läti TET 2023, Rootsi 2024

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas v301060 »

Pakun 2005 a.TransAlp 650. Vähe sõitnud, uus tagarehv. Koos uute kiirkinnitusega alukohvritega 4500, ilma nendeta 4000. Ratas pole portaalides müügis ja vajadust müüa pole.

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600


AldisA
Postitusi: 12
Liitunud: 29 Mai 2012, 12:00
Tänatud: 1 kord

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas AldisA »

Kuidagi müügiks on läinud selles teemas ... Jagage parem soovitusi rattamarkide kohta.
Ratta müügiks on oma koht, sh ka bikeri lehel

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Proovi Suzuki V-strom'i, see peaks idee järgi sobima just selleks, milleks ratast otsid. Selline maantee ja ehk natuke ka kruusa ratas. Järelturul leidub neid üsna hästi varustatatud kujul koos kõikide kohvrite ja vajalike lisadega. Pidi väga hästi sobima ka kahe sõitja jaoks.
http://www.jackphelps.com/vstrom/comparison.htm

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

andryy
Postitusi: 562
Liitunud: 26 Nov 2005, 16:01
Tsikkel: Suzuki DL 1000 XT V-Strom
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas andryy »

V-Strom igati hea rattas.
Mul 650 2006a. Paak 22l,maanteel 4l/100 linnas 4,7. Mugav asend,reguleeritavad amordid. Offroadi jaoks raske aga korraliku enduro rehviga saab ka seal sõita.

Easy Rider & Iron Butt
Ära sõida kiiremini kui sinu kaitseingel suudab lennata
CZ,Kawasaki ZX400,Honda CBR900RR,Honda X11,Suzuki DL650,BMW R1200GS,Triumph Tiger 800XC,Suzuki DL 1000 XT V-Strom

Teema algataja
kuits20
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2014, 23:42

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kuits20 »

Suurimad tänud kõogile, kes vastasid. Infoks niipalju, et eimole veel valikut teinud ja mingi aeg tekkis hoopis huvi klassikalise mootorratta vastu, täpsemalt Honda CB750 Sevem Fifty. Mis sellest arvate?

Ps! Jube raske on selle esimese tsikli valimine ikka ;)


zten00
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Sept 2004, 17:29
Tsikkel: DR800
Tänanud: 3 korda

2015 Ratas maanteele ja mujale

Lugemata postitus Postitas zten00 »

Tere!

Otsin ka siit teemast abi.
Sooviks ratast, millega sõita nii pikka maad asfaldil ja ka kruusa-, metsateid ja liiva, kiviklibu peal, üksi ja kahekesi. Mülgastesse ei kipu.
Kas Suzuki DR800 oleks mõeldav? Ise olen 190cm, 105kg. Väike sõidukogemus olemas. Eelarve väike, vaatan vanu, odavaid ja töökindlaid rattaid.
DR800 on raske mootorratas ja mis hädad selle suure kaaluga kaasnevad?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Pikaks sõiduks asfaldil ja kahekesi sõiduks samuti, DR800 vist väga ei sobi.See ratas ikka pigem selline üksi ja asfaldita maastikul liikumiseks.Pole küll sellega kunagi sõitnud,aga tema kere ja sadula ehitus on lihtsalt selline.Parandagu keegi,kui midagi valesti ütlesin.Selles teemas eespool mitmeid paremaid variante pakutud.Näiteks Honda Trans Alp võiks olla sarnaseim sellele,aga sellega saab ka asfaldil ja kahekesi sõita.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas efendi »

DR800-ga kannatab igal pool sõita, ei ole ta maanteel nii ebamugav midagi. Sõidetud ja käidud igasugu kohtades.Vähe karvasem rehv alla ja metsa, veidi siledamaga sõida kasvõi mööda kiirteid Hispaaniasse. Kiirteel muidugi jääb aeglaseks aga kõik muu on super, eriti 190+ pikkusega mehele. Noka saab ka püsti, kui peaks tahtmine tekkima ;)

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”