Horvaatia 2014 (10.mai)

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Horvaatia 2014 (10.mai)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Täna sain tsikkel talveks korralikult sisse pakitud ning õige aeg hakata kevadisi matkaplaane tegema. See aasta oli esimene hooaeg rattaga ja jõudsime prouga Eestile paar ringi teha, Klaipedas sh Nida poolsaar, ja 1 nädalavahetus Lätis. - selle kohta blogi: http://kahelrattal.wordpress.com/

Uus plaan näeb ette starti 12.05.14 Horvaatia poole. Loodame, et tuleb soe kevad.

Kuni Zagrebisse on reis hetkel planeeritud ning hotellid broneeritud. Horvaatia kohta peaks lugema lonley planetit, et leida häid kohti. Kuna matkaplaan on 3 nädalat, siis võimalik, et põikame korraks teistesse balkanimaadesse ka sisse.
Kuni Zabrebisse näeb marsuut välja selline: http://goo.gl/maps/6mWvv Tähtedega tähistatud punktides on ööbimised. Teed järgmisess punkti on lastud hetkel googlemapsil ise valida.
Kui ajakava ja mingi osa teekonnast ühtib kellegi plaanidega, siis võib julgelt märku anda.

Kui kellelgi on pakkuda müüa, siis kevadeks oleks vaja mul:

Sõidupükse - suurus M või pigem L. Minu pikkus 177, kaal 87.
GPS - koos lenksukinnitusega - hind kuni 200. Hea kui oleks veekindel.

Ragnar

Viimati muutis Raki, 27 Okt 2013, 12:58, muudetud 1 kord kokku.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Kui suure eelarvega sellise kestusega reisi puhul arvestama peaks?
Iseenesest tahaksin oma TDMi ka kevadel-suvel balkanil tuulutamas käia, aga tundub, et langeb väikestviisi kokku kevadsemestri lõpuga... :(

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Eelarveks olen arvestanud umbes 100 EUR päev. Ise käin ka ülikoolis, seega loodan kevadise sessiga kuidagi sobitada. Mai teine pool on valitud sp, et siis ei ole veel nii kuum sõitmiseks ning kõik kohad pole turiste täis.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bensu kulu umbes 5-6 sajale(kahekesi ja täislastis)saad planeerida ise olenevalt läbisõidust ja reisija kulu pakuks min 30-40€ päev.Oleneb kus ja kuidas ööbida(hotell,kämpa,üüri apartment jne.) ja kuidas toituda(teha ka ise süüa või käia ainult söögikohtades).Lisaks ka mingid teemaksud ja muidu hetkeemotsioonidest tekkinud kulud ning vaatamisväärsused maksavad ka vahel.
Minu viimane reis oli umbes 5500km ja 14päeva seal sees ei ole kulu laevale eesti-soome-saksa vaid reaalselt reisil kulunud raha .Kulus 1600€ naisega kahepeale.Üksi sõites ei ole see kindlasti oluliselt väiksem,sest ööbimised ei maksa tihti ühele vähem kui kahele.Bens on täna kallim kui 2 aastat tagasi.Mina kasutan viamichelin.com-i ja sealne bensu ja teekonna kalkulaator on igati täpne,et mitte öelda väikse varuga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Bastard kirjutas:

Kui suure eelarvega sellise kestusega reisi puhul arvestama peaks?
Iseenesest tahaksin oma TDMi ka kevadel-suvel balkanil tuulutamas käia, aga tundub, et langeb väikestviisi kokku kevadsemestri lõpuga... :(

Sõltub tegelikult nõudmistest öömajale, söögile, meelelahutusele ja päevateekonna pikkusest ning kas on kõrg või mdalahooaeg.
Minu viimane sõit tuli 65€/päev. Selle sees kõik kulud: hotell, söök, muuseumid, bensiin, teemaksud ja nipet-näpet ostud.
Ei koonerdanud ega priisanud: söödud sai nii bensiinijaamas, kui a la carte restoranis; magasin alati katuse all ja sugugi mitte viletsates tingimustes ning sööki ei valmistanud kordagi ise.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Jansax
Postitusi: 11
Liitunud: 13 Mai 2011, 21:51
Tsikkel: GSX600f

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Jansax »

Käisime just 2013 suvi Horvaatias ja ei saa mina aru, milleks sõita mööda meeletult pikki Läti, Leedu ja Poola teid, et jõuda Zagrebisse? Horvaatia oma täies ilus ja hiilguses mootorratturi jaoks on just ranniku ääres. Sisene Horvaatiasse põhjast suunaga Pula poole ja edasi koguaeg ainult ranniku äärt pidi. Vot need on teed ja vaated, mille pärast tasub minna. Sisemaal ei ole mõtet aega raisata.
Kui kuhugi pole plaanis nädalaks jääda, siis minu arvamus on, et ei ole vaja öömajasi ette broneerida. Kunagi ei tea mis tee peal juhtub või leiad hoopis mõne ilusa koha kus tahaksid päevakese kauem viibida. Mai kuus on öömajasi küll ja küll saada. Ära seo ennast kuupäeva ja kellaajaliselt mingi konkreetse öömajaga.

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Nõus Jansaga, Ragz, ära organiseeri üle, see on algajate(sry) puhul tavaline. Olen 2 korda mootorrattal Horvaatias käinud ja minu soovitus oleks samuti, et unusta need pidepunktid ja tühista oma broneeringud. Sa ju tahad seiklust, mitte bussiekskursiooni mootorrattal ;) Uuri parem materjali vaatamisväärsuste kohta, ja kust teised tsiklistid soovitavad sõita(head teed) ja kust mitte. Kus on midagi vaadata ja kus on turistilõksud(raiskad palju raha ja aega). Kolm nädalat ei ole tegelikult väga pikk, ära ürita igale poole jõuda, muidu kulutad liiga palju aega sõitmisele. Horvaatias ööbi kodumajutuses(sobe), mõnes kohas võta 2 või 3 ööd, päeval tee väike tiir lähikonnas jne. Ma olen viimastel reisidel veel näiteks googeldanud, kus & millal on kirbuturud ja mahajäetud kohad, viimastes ei ole veel õnnestunud käia, aga kevadel Mallorcal(see ei olnud motoreis) käisin kohalikul iga nädal toimuval "Kurtna laadal", mis oli suurem kui meie Kurtna(hinnad olid ka mõistlikumad).
Peale kaht sekundit su teekonna vaatamist, kui juba seal kandis oled, soovitaks mõelda Austriast läbi sõitmise ja Grossglockneri peale. Austrias väldi kiirteid, ilusad külad ja head teed, tempo küll madal kui kiire peaks olema. Loodetavasti ajasin su pea sassi, :D küsi kui küsimusi tekib, seal käinuid on palju, vastuse saad kindlasti.

Btw, mida väiksem seltskond, seda vähem arvamusi ;)

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Tänan soovituste eest. Võtan kindlasti arvesse. Mul on see kaasreisija selline organiseerija ja broneerija :D Õnneks on need bronnid sellised, kus maksma pole pidanud.

Mul oli mõte minna Horvaatias mööda sisemaad lõunasse ja sealt mööda rannikut tagasi ning sealt kodutee läbi sloveenia austria tsehhi.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Sisemaal on loodus meiega sarnane, Plitvice järvepark on koht mida sisemaal peaks külastama. Muus osas rannik ikka kordades ägedam. Kiirelt lõunasse tahad, siis nüüdseks on vist kiirtee Dubrovnikusse valmis, kui sinna plaanid minna, siis seal ööbi mitu päeva. Ise sai käidud ühepäevasel väljasõidul Dubrovnikust Montenegrosse, tegelikult oleks võinud pikemalt seal olla ja ühe öö seal ööbida.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Horvaatia teekond on tänase seisuga umbes selline
Pilt

Ööbimised Horvaatias:
Zagreb
Karin Gornij
Trogir
Brac, Bol
Gruda
Split
Krk
Pula

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Euroopas liikudes kannatab ilma igasugu broeeringuteta liikuda kus iganes,eriti veel mai kuus.Tee ennast booking.com kasutajaks ja võta kaasa mingi nuti telefon või tahvel.Igapäev peale lõunat,kui juba selge kuhu õhtuks jõuad, vaata kuhu tahad ööbima jääda ja bronni koht.Muidu saab ka,aga läbi selle saad tihti peale ikka kõvasti odavamalt.Ainuke aeg seal lõunas on juuli keskelt kuni 20.08 kus ei pruugi igale poole saada,aga mina olen ka siis alati öömajale saanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Willie »

Käisin ka ise Dubrovnikus väljas ja vedelesime seal lõpuks kolm ööd. Vaatamist on palju, magama saime korterisse, vanalinnast pool- ja rannast veerand tundi jala käia.

Peale ilusa looduse, teede ja tuulise (aga hea) restorani mäe otsas, tasub ära märkida teenuste hinnatase, mis kohati ületab vabalt Soome vastava: näiteks linnaliini bussipilet on 5 eurot, mandariinikilo 2,50 eurot jne. Inimestega kaubeldes saab maksta ka eurodes, poed eelistavad "kuna"-t ja kogu suhtumine on nagu Eestis EL-i astudes. Kaardiga maksmine on OK, sularaha seinast saada ei õnnestunudki, kuigi oli erinevaid kaarte. Rahahala lõpuks ei saa vaid aru, kuidas nad ise oma palkade juures üleüldse ära elavad?!

Pagaritöökojad on kohati lahti öö läbi, lihapirukas on lihapirukas ja maitses igati hästi.

Muidu meeldis küll. Yamaha R1 oli haruldus, samuti ka tonnine gixxer, vahel nägi mõnda 600-st. Enamus lasid rolludega ringi. Suuremad rattad olid matkajatel, keda oli ikka palju.

Pilt
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Horvaatia osas teekond ok, olen neis kohtades suures osas käinud. Võibolla ma teen Zagrebile liiga, aga kolm nädalat ei ole tegelikult sellise reisi jaoks NII pikk, et ma kaaluksin rohkem chillimist ja Zagrebist(ja teistest suurlinnadest) loobumist. Saarte osas ise läksime Korcula saarele Dubrovnikust tulles ja Vela Lukast sai laevaga Spliti. Krki saarel sai ka käidud, jäi natuke sellise ülehinnatud ja turistika mulje, pigem eelistaksin selliseid vähem kuulsaid saari.
Plitvice ei ole su plaanis sees: http://landarchs.com/wp-content/uploads ... 968164.jpg Kui mälu ei peta, siis oli vist 16 järve sedasi eri tasanditel solisemas, suvel vett võib vähem olla, aga ise käisin ka mais ja siis oli küll vinge.

Võimalusel ööbi kodumajutuses ("Sobe" silt majal) ja ära häbene koduveini küsida, hea kraam! :wink: :bsmile:
Inimesed räägivad enamuses vabalt englishit.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kuidas Horvaatias muidu nö metsiku telkimisega lood on?

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Tort »

ragz kirjutas:

Kuidas Horvaatias muidu nö metsiku telkimisega lood on?

Illegaalne, aga seal on VÄGA vähe kohti niikuinii, kuhu telki panna. Rannikul vähemalt.

Sularaha sai küll eelmisel aastal automaatidest nii palju kui kulus. Toit restodes on mõistliku hinnaga (umbes Eesti tase) ja väga maitsev. Pole midagi Soome. Näiteks Dubrovnikus julgen soovitada seda suurt välirestot linnuse värava lähistel. Mõistlikud hinnad, head toidud, suurepärane teenindus ja hea vaade. Söömiseks on mõistlik sisse põigata ka suurlinnade väliselt väiksematesse asulatesse, kus jahisadamad on. Seal on ka head värsked meretoidud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ragz kirjutas:

Kuidas Horvaatias muidu nö metsiku telkimisega lood on?

Tegelikult on seal lõuna euroopas(nii Vahemere kui Aadria mere ääres) igalpool seda nö metsikut telkimise kohta suht raske leida.Kohti kus saaks ikka leiab,aga kas ka ise sinna tahad? Kus ise tahaks seal tavaliselt pole eriti kuskile telkida.Eriti käib see ranniku kohta.
Kui veidi otsida,siis saab kämpa koos kõigi pesu võimalustega ja muude asjadega suht soodsalt.On kohti kus maksad telgi eest, on kohti kus maksad inimese eest,aga kokku tavaliselt 10-20 € öö.
Kämpa eelis on veel ka see,et kui oled kohale jõudnud,siis viskad kohvrid ja muu kola telki ja lähed nö kerge rattaga ümbruskonda uurima.Tagakohvrisse paar kätekat, kui randa lähed paned kiivrid asemele.Muidugi siis on mõistlik ka nö paljalt ehk tava riietega sõita,muidu lähed lolliks selle kuumuse käes ja asi on nautimisest kaugel.Pealegi sõidavad kõik kohalikud seal lühikeste pükste ja T-särgiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Miks sa seda Horvaatia rannikut 2 korda sõidad ? Alguses alla ja siis uuesti ylesse tagasi.
Kui lähed läbi Budapesti , siis soovitan sul mööda E 73 otse lõunasse põrutada. Algul killuke Horvaatia tasast maad ja siis läbi Bosnia-Hertsogoviina peaaegu Dubrovnikuni välja. Olen seda Sarajevo, Mostari teed sõitnud kahel korral. 2006 suunaga alt ülesse ja 2009 ylevalt alla. esimene kord oli sõja jäljed veel selgelt näha. 3 aastat hiljem totaalne turismi õitsemine.
Alustad oma reisu alt- Dubrovnik, kindlasti võta Cavtat. Siis mööda rannikut vaikselt ylesse tulema. Terve Dalmaatsia rannik. Soovitan sõita kuni Zadarini välja. Sealt katsu praamidega mööda saari seiklema minna. Algul Pag, sealt edasi laevaga Malõi- Losin. Sealt saad silda mööda Cresile ja sealt laevaga KRK-le. Ja siis mööda maismaad Pulani. Sul oli kaardi peal valitud poolsaare keskelt tee. Mine mööda rannikut- Rijeka- Opatija-Lovran- Mocenica-Ja sealt Pulasse. Väga vinged ja luksuslikud 20 sajandi alguse arhitektuuriga suvituslinnad. Katsu kindlasti sõita Vojaki tippu tsikliga. Täiega elamus omaette.

Ohh.. pajatada oleks palju, olen Horvaatias 4 aastat käinud puhkamas.
Ära midagi ette bronni omale. Saad majutuse alati. soovitan ka telgi peale mõelda. Campid väga korralikud. Olen ise ööbinud telgiga ..... 2 meetrit merest. Väga vinge oli. Hommikul lihtsalt veeretasin end telgist merre. Püsti ka ei pidanud tõusma.
Kui tekkib kysimusi... anna tulla.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Nr Nõel, tänud soovituste eest. Kuna tegemist on minu teise tsiklihooajaga ja esimese kaugemale kui Leetu sõiduga, siis jätan bosnia järgmiseks korraks.

Esimese pikema sõiduga ei saa ju kõiki kohti kohe ära ka avastada, muidu pole edaspidi kuhugi minna:)
Ja need hotelli bronnid on lihtsalt garantiiks, kuna maksma nende bronnide eest ei pea. Loomulikult proovime leida kohapealt ka.

Muuseas sellel suvel oli väga halb kogemus Palanga kodumajutusega, mida siin kiidetakse erinevates kohtades. Üks mustlasest vanamutt, kelle leidsime tee äärest nagu ikka, viis meid kolme erinevasse korterisse. Mõnes elasid veel mingid vaimuhaiged, teised invaliidist vanainimesed jne. Väga halb kogemus, aega võttis nende vahelt sõitmine palju. Lõpuks võitsime siiski hotelli peatänava äärde kohe. See oli ka loomuliult kõige odavam ja rääbakam hotell mis seal pakkuda oli, aga olime omadega nii läbi lihtsalt et ei jõudnud rohkem otsida.
Sama oli Klaipedas. Sõpradel oli bronnitud hotell bookingust ning meie kohapealt sama toa eest maksime 25 euri rohkem kui nemad.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Horvaatiat ja Leedut ei saa kindlasti võrrelda,kohe mitte millegagi.Neid sobe-sid on seal vist ikka sadu igas linnakeses.Minu tutvusringkonnas pole keegi veel kurtnud mingi petmise või kehvade olude üle.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas CB500 »

No mustlased oleks võinud jätta ju kohe kus seda ja teist.. aga Horvaatias olen tõesti ainult normaalsete inimestega kokku puutunud.
See eest New Yorkis olid hullud Horvaadid naabriks.. :wack:

Kõige meeldejäävam Horvaatia kodumajutuses ööbimine oli kui Korcula saarel ööbisime Brna nimelises linnas(või külas), mais, ehk siis tegelikult kõigi jaoks ei ole hooaeg veel alanud. Koputasime ühe "sobe" uksele, mees tuli uksele, ütles, et ta ise veel ei võta vastu, kuna hooaeg pole alanud (vahel ei taheta ka ainult üheks ööks võtta). Pakkus kohe ise, et lähme küsime naabrilt, tuli meiega kaasa kõrvalmajja, astus naabri uksest ise ilma kutsumata sisse ja hüüdis pererahvale, et kas need võtavad meid üheks ööks vastu. Kodus oli ainult perepoeg (18a), kes ütles, et ta peab isale helistama.. no ok, jäime ootama.. natukese aja pärast kutt tuli voodiriiete ja patjadega, andis meile allkorrusel oleva korteri mille juurdee kuulus muidugi 20m2 terass vaatega merele. Küsisin, poisilt, et kas neil koduveini ka müüa on.. kratsis kukalt "jah, meil on küll istandus ja veini on ka, aga pean isa käest üle küsima, kas tohin müüa.." Kord oli majas ilmselgelt, natukese aja pärast oli kutt tagasi 1L pudeli ja kahe pokaaliga.. millest kaaslane jõi ühe pokaali ja ma üksi ülejäänud pudeli. Hommikul oli üllatus suur, kui pohmellist polnud haisugi, puhas kraam, ei sulfiite, erinevaid E-asju ja krt teab mida veel.. elu parim veinielamus. :)
Hommikul olid poisi vanemad kodus, eestlaslikult mõtlesime, et anname neile võtme(makstud sai juba õhtul), täname ja lahkume... Ei tulnud kõne allagi, nõuti, et istuksime nendega lauda, tervitusnaps jne. :) Uurisid kes me oleme, millega tegeleme ja pajatasid enda elust, olid sõja ajal Austraaliasse läinud, seal elanud 10 aastat, vist nii hästi ei läinud kui oleks soovinud ja tulid Horvaatiasse tagasi. Tegemist oli muusikutest paariga, olid eelmine õhtu pulmas mängimas, selle pärast oligi poiss üksi kodus.
Maja oli kolmekordne erakas, kõige ülemisel elasid ise, teisel korrusel oli kaks välja renditavat korterit ja all olid vist garaažid.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Alati võib keegi tripiga ühineda, kes on käinud ja kes oskab näidata rääkida :)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Sai endale reisiks navi siis lõpuks ostetud. Leidsin ühe kasutatud zümo 660. Mõned funktsionaalsused on päris head, aga järvevana teel jäi küll täna navigeerimisega hätta :D
Tsiklile kinnituse pean ka eraldi ostma. Lisaks tekkis kindel plaan enadle kevadeks 1200GS või hästi säilinud 1150GS hankida. Bemmi keskusest tuli suvel üks päris hea pakkumine 1200 kohta aga kahjuks siis ei võtnud sellest kinni. Nüüd andsin märku, et ootan samasuguseid pakkumisi. Esindus saab neid pakkumisi rohkem nendelt kes ostavad uue ratta sealt.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ragz kirjutas:

Sai endale reisiks navi siis lõpuks ostetud. Leidsin ühe kasutatud zümo 660. Mõned funktsionaalsused on päris head, aga järvevana teel jäi küll täna navigeerimisega hätta :D
Tsiklile kinnituse pean ka eraldi ostma. Lisaks tekkis kindel plaan enadle kevadeks 1200GS või hästi säilinud 1150GS hankida. Bemmi keskusest tuli suvel üks päris hea pakkumine 1200 kohta aga kahjuks siis ei võtnud sellest kinni. Nüüd andsin märku, et ootan samasuguseid pakkumisi. Esindus saab neid pakkumisi rohkem nendelt kes ostavad uue ratta sealt.

Järvevanat pole ka uusimatel kaartidel.Luige uuendus ringteel on ka veel puudulik.Kuna ka mujal euroopas on viimastel aastatel palju uusi teid ja ristmikke ehitatud,siis osta omale Garminist eluaegne uuendus ja elu poole lihtsam.Ka lenksu kinnitus võib seal leiduda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas villy »

XL1000 kirjutas:

Järvevanat pole ka uusimatel kaartidel.Luige uuendus ringteel on ka veel puudulik.Kuna ka mujal euroopas on viimastel aastatel palju uusi teid ja ristmikke ehitatud,siis osta omale Garminist eluaegne uuendus ja elu poole lihtsam.Ka lenksu kinnitus võib seal leiduda.

Waze oskab Tallinnas juba kenasti Järvevanal juhatada kui ma ei eksi. Ja Ravi tänavalt suunas mind Filtri tee-->Järvevana tee kaudu Mustamäe suunas tagasi ka. Väga kiirelt ja libedalt, poleks ise selle peale tulnudki. :mrgreen:


ATK
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Juun 2013, 06:46
Tsikkel: Honda NC700X

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas ATK »

Waze on viimasel ajal lolliks läinud. Ma sõitan iga hommik Väike-Õismäe poolt Lennujaama poole ja Waze saadab mind selleks mööda Paldiski mnt->Kesklinn->Pirita->Tartu poole. Sõidan ikka õiget teed, aga millegipärast Waze seda ei tunnista...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ATK kirjutas:

Waze on viimasel ajal lolliks läinud. Ma sõitan iga hommik Väike-Õismäe poolt Lennujaama poole ja Waze saadab mind selleks mööda Paldiski mnt->Kesklinn->Pirita->Tartu poole. Sõidan ikka õiget teed, aga millegipärast Waze seda ei tunnista...

....."Rakendus keskendubki eelkõige kasutajatepõhise info levitamisele ja ka salvestamisele. Nimelt on igal registreerunud kasutajal võimalus kaarti ise täiendada ja parandada. Sealhulgas teedevõrku muuta/täpsustada ning seni kaardistamata teed lisada. Tõsi, seda tuleb aga juba läbi arvuti oma veebibrauseris teha".....
....."Nimelt ei ole Waze'i ametlikult Eestisse jõudnud, kuid seevastu on meil päris palju kasutajaid. Ning tänu aktiivsele kommuunile areneb kaart praktiliselt iga nädalaga, kui mitte päevaga. Kui täpne aadressiotsing midagi ei leia, tasub otsida pigem tee või asula nime järgi."...

Selline jutt elisa kodukal
Kohalik kommuun pole vist seda Järvevana veel korralikult kaardile kandnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ATK
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Juun 2013, 06:46
Tsikkel: Honda NC700X

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas ATK »

Kui Tammsaarel natuke sõita, siis lõpuks leiab ka Järvevana üles, õhtul koju sõites on järvevana tal kenasti meeles, hommikul aga kordub sama, mis eelmine päev.
Muidu on waze väga hea igasuguste ootamatuste pärast tee peal.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Palun ärge minge liiga waze teemasse :)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


RomeoSmirnov
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Mär 2013, 09:09
Tsikkel: FZ1-S, 1098s

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas RomeoSmirnov »

Mitte küll päris teemasse aga 2014 aastal lendab Estonian Air otse Horvaatiasse, Splitti.
Estonian Airi lennud Spliti toimuvad 2014 hooajal laupäeviti perioodil 10.05-27.09 ning lisaks kolmapäeviti 18.06-27.08.2014.
Piletihinnad on hetkel edasi tagasi alates 234 eurot. Mis on kaunis soodne.
Endal on plaan saata tsikkel sinna ja kui võimalik ka siis paari nädala möödudes tagasi. Ehk nautida 2 nädalat koha peal Horvaatia häid ranniku ja mägiteid ja mitte raisata kallist puhkuseaega tuimale kihutamisele läbi Euroopa ... Seda on ka tehtud, niiet sel korral püüaks teisiti :)

Navidest niipalju, et vanem Zümo 550 jääb uute kaartidega hätta. Mälu väike. Sisse saab laadida aga teekonna arvutamisega jääb jänni. Abiks on kui valida sihtpunktideks lähedalasuvaid linnu/asulaid. Ehk siis Horvaatia-Eesti teekonda ei arvuta mingi väega välja. Ehk peab ka mobiili- või paberkaarti kasutama. Telefoni Maps on ses mõttes vägagi võimekas ja kasulik abimees.

Otsepostitused Eestis, Lätis ja Leedus - www.cms.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 667
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Horvaatia 2014

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kuna ma alles yhe aasta rattaga sõitnud, siis hetkel võtan hea meelega selle pika sõidu ette. Kindlasti jui mitmeid kordi juba kaugemale sõitnud võib rattad ette saata.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”