Millist kindlustusfirmat soovitate?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

Milline oleks kõige normaalsem firma kus tsikkel kindlustada?

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750


reimps

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas reimps »

A sa guugelda kõik kohalikud firmad ja saada neile meil, nad on vägagi varmad ja kärmed oma pakkumistega vastamisel. Või käi kontorid läbi, saad äkki soodsamaltki (ma sain oma ladna möla eest täitsa OK hinna Kristiine keskuse Ergost).

Muidu Salvast on raha kättesaamisega raskem kui näiteks Ifiga. Aga see mängib rolli vaid siis, kui süüdlaseks jääd - su ohver ei saa raha nii hõlpsalt kätte ;)

Kasutaja avatar

arhitekt
Postitusi: 57
Liitunud: 10 Okt 2010, 17:07
Tsikkel: R1
Asukoht: Tallinn

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas arhitekt »

Ma olen võtnud iizi.net`i pakkumise, siis edasi sealse soodsaima kindlustusseltsi nn otse-pakkumise ilma iizita.


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Praegu vist kehtib veel selline seadus, et täiesti ükskõik mis kindlustuse omale teed, süüdlase kindlustusega tuleb tegemist teha. Ehk siis võid omale võtta nii normaalse kindlustuse kui tahad, kui oled kannatanu ja süüdlasel on mingi peeses kindlustus, pead ikka jagelema nendega.
Kui sa aga hindasid mõtlesid, siis see on inimestel individuaalne ehk kui minul on If kaks korda odavam kui odavuselt järgmine firma ja 5 korda (!!!) odavam kui kõige kallim RSA, siis sinul võib olla täpselt vastupidi.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

sigaelmar kirjutas:

Praegu vist kehtib veel selline seadus, et täiesti ükskõik mis kindlustuse omale teed, süüdlase kindlustusega tuleb tegemist teha. Ehk siis võid omale võtta nii normaalse kindlustuse kui tahad, kui oled kannatanu ja süüdlasel on mingi peeses kindlustus, pead ikka jagelema nendega.
Kui sa aga hindasid mõtlesid, siis see on inimestel individuaalne ehk kui minul on If kaks korda odavam kui odavuselt järgmine firma ja 5 korda (!!!) odavam kui kõige kallim RSA, siis sinul võib olla täpselt vastupidi.

Jutt jumala õige, kui teemaks liikluskindlustus.
Kasko on hoopis teine lugu

Pilt

harimal
Postitusi: 1071
Liitunud: 30 Mai 2007, 12:57
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas harimal »

Oil-Cooled kirjutas:

Milline oleks kõige normaalsem firma kus tsikkel kindlustada?

Mul ja paaril tuttaval kõige meeldivamad kogemused IF'i ja ERGO'ga. Meeldivad selles mõttes, et jama korral ei nussita ajusid ja korrektse paberimäärimise juures liiguvad rahad kiiresti.
BTA'ga on jällegi paaril tuttaval olnud persenussi nii, et aju käbikehagi tunneb end puudutatuna. Ise olen neile tagantjärele targutanud, et saad seda, mille eest maksad.

Proovi tutvusringkonnast leida inimesi, kellel reaalne õnnetus läbi tehtud, siis saad ka teada, milline kindlustaja kuidas käitus.

CarbTune karburaatorite sünkronisaator: http://nagi.ee/photos/harimal/7766255/in-set/125775/
ColorTune küttesegu kontrollija: http://nagi.ee/photos/harimal/7776475/in-set/125775/
Kaupo Toom kaupo.toom@gmail.com 50 90 643, 52 20 897
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

harimal kirjutas:
Oil-Cooled kirjutas:

Milline oleks kõige normaalsem firma kus tsikkel kindlustada?

Mul ja paaril tuttaval kõige meeldivamad kogemused IF'i ja ERGO'ga. Meeldivad selles mõttes, et jama korral ei nussita ajusid ja korrektse paberimäärimise juures liiguvad rahad kiiresti.
BTA'ga on jällegi paaril tuttaval olnud persenussi nii, et aju käbikehagi tunneb end puudutatuna. Ise olen neile tagantjärele targutanud, et saad seda, mille eest maksad.

Mis sellest kasu on kui sa oma vara IF-s kindlustad aga õnnetuse põhjustaja on oma vara kindlustanud mingis suvalises kindlustusfirmas.
Kui sa ei ole süüdi, siis sinu kahjud kannab ju õnnetuse teise osapoole kindlustusfirma... ehk siis kui on teisel osapoolel mingi pläust firma, siis ootadki ja jaurad et asi korda tehtaks või rahad kätte saaks. Ise süüdi oled, siis ise ka maksad oma vara remondi. Loomulikult, kui jutt käib KASKO kindlustusest, siis asi teine.

ERGO kasuks räägib liikluskindlustusega kaasa tulev sõiduki tasuta transport lähimasse remonditöökotta euroopa piires minumeelest isegi. Ise olen läbi aastate IF-s kindlustanud kuna sealne teenindus on olnud mulle meeldiv ning ka hinnapakkumised on olnud alati paremad kui IIZIS või kust iganes olen saanud erinevate kindlustusfirma pakkumised.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Antik
Postitusi: 350
Liitunud: 21 Aug 2007, 16:11
Tsikkel: rat-ta-ta
Asukoht: Vancouver

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Antik »

Hetkel vist jah nii, et tasub võtta endale kõige soodsam. Kui on mingi jama, pead nagunii teise osapoole kindlustusega tegemist tegema. seega maksad hea kindlustaja eest rohkem vaid selleks, et vastaspoolel oleks lihtsam asju ajada kindlustusega :wack:

Yamaha YZF1000R Thunderace '96 (Hooajad 2007;2008) --> Kawasaki ZX9R Ninja '94 (Hooaeg 2009) --> Kawasaki ZX10R Ninja '05 (Hooajad 2010; 2011; 2012) --> Yamaha YZF-R1 '04 (Hooaeg 2013)
Kasutaja avatar

ilmar_n
Postitusi: 23
Liitunud: 13 Juul 2008, 18:28
Tsikkel: Kawasaki Z750

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas ilmar_n »

Mina tegin see aasta endale Inges'st kindlustuse. Tundus väga mõislik hind olevat.

Life is a bitch and so are YOU!
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 277
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Ise olen kõik oma sõidukid ERGO-s kindlustatud. Kõige madalam hind ja probleeme pole olnud kordagi.
Pluss, õnnetuse korral on tasuta puksiirabi (ka tavakindlustatule, mitte ainult kasko) :mrgreen:

Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas jup »

Soovitan kõige odavamat! ning kui avariisse satud, siis looda, et süüdlasel on mõne normaalse kindlustusfirmaga leping. Kui teed kalli lepingu ja süüdlasel on kindlustus firmas, kes tahab sulle keerata, siis ei loe suurt midagi, et kus sa ise end kindlustanud oled!

Edu!

Kasutaja avatar

Bob
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Apr 2011, 14:01
Asukoht: Tallinn

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Bob »

Muide - kui jutt käib kohustuslikust liikluskindlustusest, siis üks pisike nüanss on asja juures veel! Seda tihti kas ei teata või kiputakse ära unustama, aga ka õnnetuse põhjustamises süüdi jäänud juhile makstakse samuti kinni tema ravikulud! Kas seda teeb süüdi jäänud juhi enda kindlustusandja või LKF, ma paraku ei tea.. Äkki on kellelgi rohkem infot?

P.S. Tegelesin ka ise hiljuti kindlustuseteemaga ja minu rattale pakkus kõige soodamat hinda Salva. Samas sõbrale rattale oli Salva kindlustuse pakkumine kosmiliselt suurem ja soodsam hoopis Seesam (hinnad 6-kuulise JAH lepingu puhul kõikusid seal kusagil 100 ja 20 eero vahel) - mine sa võta kinni siis... Igatahes enamusel kindlustufirmadel on kodulehel olemas hinna arvutamise võimalus, nii et toksi aga ratta registreerimisnumber sisse ja võrdle!

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Snuffit kirjutas:

Ise olen kõik oma sõidukid ERGO-s kindlustatud. Kõige madalam hind ja probleeme pole olnud kordagi.

Aga mis probleeme üldse saab tekkida... :roll: poliisi eest tasumisel pangalingiga võib ainult probleeme tekkida (togi)
Nagu öeldud, siis sinu kahjusid ei kanna tava liikluskindlustuse puhul nagunii sinu enda tehtud kindlustus vaid vastaspoole kindlustusfirma.
Ainukene asi on ERGO puhul jah sõiduki tasuta äravedu. Mina olen võtnud hinnapakkumisi teistest firmadest ja mulle pole soodsamat kui IF-s veel pakutud ja IF e-büroos on jube mugav ja kiire ka uut poliisi osta.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Maxml
Postitusi: 50
Liitunud: 28 Apr 2009, 08:50
Tsikkel: VX800

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Maxml »

Need hinnad seltside lõikes on ikka müstilised.
Nagu näha võib mõnes seltsis hind üle 3X kõrgem olla.
Pilt

Pilt

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

sigaelmar kirjutas:

Praegu vist kehtib veel selline seadus, et täiesti ükskõik mis kindlustuse omale teed, süüdlase kindlustusega tuleb tegemist teha. Ehk siis võid omale võtta nii normaalse kindlustuse kui tahad, kui oled kannatanu ja süüdlasel on mingi peeses kindlustus, pead ikka jagelema nendega.
Kui sa aga hindasid mõtlesid, siis see on inimestel individuaalne ehk kui minul on If kaks korda odavam kui odavuselt järgmine firma ja 5 korda (!!!) odavam kui kõige kallim RSA, siis sinul võib olla täpselt vastupidi.

Mis saab siis, kui süüdlasel polegi kindlustust? Tuleb ise hakata ratast parandama?


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mis saab siis, kui süüdlasel polegi kindlustust? Tuleb ise hakata ratast parandama?

Siis peaks sinu probleemidega tegelema LKF ( liikluskindlustuse fond). Kõige lahedam oleks järgmine variant: Süüdlane on kindlustuseta ja joobes. Sinu kahjud kompenseeritakse 101%. Isegi teksapüksid ja muu säärane nipet näpet. Ja siis lajatab LKF täiega süüdlasele, pluss politsei trahvid- joobes juhtimine, kindlustuse puudumine jne.
Läbi elatud variant.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas puna »

Enda ratast kindlustades on vahe hinnas muud midagi.
teistele kahjusi korvates pole väga vahet mis selts sul on.


FireMan
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2011, 19:02
Tsikkel: BMW F650 Funduro

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas FireMan »

Kohustusliku liikluskindlustusega on selge, et tuleb hinna järgi otsustada. Avariisse sattuda ei ole vist kellelgi plaanis ja kui teine osapool peaks süüdi olema siis ammugi ei õnnestu tema kindlustusseltsi valida. Seda kohustusliku kindlustuse asja on varem korduvalt räägitud ja kuna teema algataja ei täpsustanud kumb kindlustus huvi pakub, siis äkki keegi teab jagaks ka kogemusi kaskoga.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas puna »

Kaskot vaata kes üldse pakub.
Siis vaata hinda.

Kasutaja avatar

arku
Postitusi: 41
Liitunud: 20 Veebr 2008, 21:19
Tsikkel: Triumph Tiger & R3T

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas arku »

ERGO - kõik sujus suurepäraselt! Siinkohal räägin peale avariid asjaajamisest.

Four balls on two wheels is an unforgivable violation!
Kasutaja avatar

vincent
Postitusi: 404
Liitunud: 05 Juul 2004, 00:37
Tsikkel: Varadero XL 1000 V
Asukoht: Viljandi

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas vincent »

arku kirjutas:

ERGO - kõik sujus suurepäraselt! Siinkohal räägin peale avariid asjaajamisest.

Julgeks ka ERGO t soovitada, aastaid seal erinevaid sõidukeid kindlustanud....peale avariid asju ajanud jne. Põhimõtteliselt on kõik ainult positiivselt sujunud.

Riga 13 - Riga 22 - K 175A - IZ 56 - MT 11 - XL 600V - XL 1000V
56915288 Tiit.

rainer300
Postitusi: 346
Liitunud: 01 Jaan 2010, 14:09

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas rainer300 »

Kas eestis mõni kindlustus välismaa reg. olevale rattale ka kindlustust teeb ja palju oleks min. aeg?

Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas AVarik »

arku kirjutas:

ERGO - kõik sujus suurepäraselt! Siinkohal räägin peale avariid asjaajamisest.

ERGO'ga sujus mul kõik kiirelt ja hästi pärast avariid
See aasta ka juba ERGO peal rattal

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

AVarik kirjutas:

ERGO'ga sujus mul kõik kiirelt ja hästi pärast avariid
See aasta ka juba ERGO peal rattal

kasko ?

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas AVarik »

motoratsutaja kirjutas:
AVarik kirjutas:

ERGO'ga sujus mul kõik kiirelt ja hästi pärast avariid
See aasta ka juba ERGO peal rattal

kasko ?

ei, tavaliikluskindlustus e. kohustuslik

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Siis oli ju vastaspoolel ERGO, kui õnnetusse sattusid...

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas AVarik »

motoratsutaja kirjutas:

Siis oli ju vastaspoolel ERGO, kui õnnetusse sattusid...

EI, ei olnud
Teisel poolel oli mingi hollandi firma ja see firma tegi ERGO enda esindajaks eestis minu juhtumi puhul
Politsei tegi kindlalks kes süüdi oli ja järgmine päev oli kõik raha minu arvel olemas ( varustus,ratas, valuraha jne ).

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

No siis sul vedas. Aga point on ju ikka selles, et kui tegemist kohustusliku liikluskindlustusega siis ei ole mingit vahet, millise kindlustusfirma sa valid olgu nii hea ja preztiisikas kui tahes, sest sinu kahjusid nagunii kannab teise osapoole kindlustusfirma (kui teine osapool on süüdi) mis võib olla selline, kust rahade kätte saamine ei ole kõige lihtsam alati. Kui ise oled süüdi, siis plekid loomulikult oma taskust.

Ma saan siis Salva kindlustust kiita, mis siis et ise olen terve elu IF-s kindlustanud. Kunagi kui esimesse ja ma loodan et viimasesse avariisse sattusin ning autole üks jorss tagant sisse põrutas, siis mõtlesin ka et jube hea, mul IF kindlustus ja nüüd asjaajamine lihtne ja kiire jne jne... aga üllatus oli suur kui mulle IF-st öeldi, et kahjud kannab tagant otsa sõitja kindlustusfirma milleks oli Salva. Kui valid omale jube hea ja kalli kindlustusfirma, siis teed sellega head kellelegi teisele mitte iseendale.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

vincent kirjutas:
arku kirjutas:

ERGO - kõik sujus suurepäraselt! Siinkohal räägin peale avariid asjaajamisest.

Julgeks ka ERGO t soovitada, aastaid seal erinevaid sõidukeid kindlustanud....peale avariid asju ajanud jne. Põhimõtteliselt on kõik ainult positiivselt sujunud.

Kui kohustuslikust liikluskindlustusest jutt (mitte KASKO), siis kuidas sa peale avariid asju seal ajad, kus oled oma sõiduki kindlustanud ma ikka aru ei saa... :wack:

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Teema algataja
Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Millist kindlustusfirmat soovitate?

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

ERGO teeb kasko't ainult kuni 10 aasta vanusele tsiklile, nii et minu 31 aastase bmw puhul tuleb keegi teine valida.

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”