Kohalt minnes kõrin
Moderaator: Moded
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
- Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
- Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta
NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.
Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kohalt minnes kõrin
Algatasin kunagu teema, kus probleemiks oli, et SUZUKI GSX 750F 98 a. teeb kohalt minnes kõrinat, klõbinat, kolinat, mis iganes, sellist, nagu alustaks sõitu teise käiguga. Kui startides gaasi eriti mitte anda, siis nagu pole, kui aga tahaks kasvõi foori alt ära minna, nii et autodele jalgu ei jää ja gaasi sidurit lahti lastes veidi rohkem anda, on kohe kindlasti mingi sekundi, paari pikkune hääl, nagu oleks liiga suur käik sees. Proovisin teise käiguga kohalt minna, siis on hääl veel tugevam, aga see ka loogiline vist. Arvasin algul, et tegu veoketi häälega. Aga siiski tuleb see konkreetselt mootori kandist. Ramos mehed võtsid lahti ja mõõdeti mootori kett ära, lülid olid lubatud normi piires. Õeldi, et ketipinguti on vigane ja kett pole õiges pinges. Sai siis uus pinguti aga see ei aidanud. Surveastmed kõik 10-12 vahel. Avastati, et nukvõllil on sooned sisse kulunud, aga väidetavalt see sound see ei ole. Mõistus otsas. Kusjuures aegajalt mõnel vähesel korral seda häält ei teki, siis jälle mõnikord on justkui hullem. Kas võib ikka mootorikett kulunud olla, kuigi mõõtmine näitas, et ok. Saale kolks peaks ju ka teisiti avalduma. l.s. on 55000km. Ratas iseenesest sõidab kenasti, kohalt minnes aga häirib jubedalt, oleks nagu vilets kütus või midagi sellist. Olen proovinud ka 98E-d, ikka sama. Andke palun nõu, kellel kogemust.
-
- Kaupmees
- Postitusi: 238
- Liitunud: 24 Mai 2005, 23:31
- Tsikkel: Kawa/KTM/Honda/Beta
- Asukoht: Tallinn
Re: Kohalt minnes kõrin
Proovisin seda ratast ka ... mina isiklikult küll mingisest erilisest kõrinast kahjuks aru ei saanud ... äkki siiski pingutad teemaga üle ?
Sõida parem rattaga seni kuni ilma on, kui tõesti asi hullemaks läheb, siis terve talv aega legotada !
www.motodepoo.ee
Re: Kohalt minnes kõrin
Seda jah, eks ma sõidan kindlasti hooaja lõpini, aga siiski tahaks teada, millega tegu ja mida selleks ette võtta. Minumeelest normaalne see ka ei ole või kui sellisel rattal on, siis pean lihtsalt tsiklit vahetama, sest see ei lähe kuidagi kokku minu arusaamisega heast, pika resursiga rattast, mida tahaks omada aastaid
-
- Postitusi: 998
- Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
- Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 25 korda
Re: Kohalt minnes kõrin
tere
kasutaks seda teemat natu.
rataks siis gsxr600 2000a. vahepeal kui kohapeal gaasi anda siis tuleb ka parema poole pealt imelik kõrin just siis kui pöörded hakkavad tühikäigupööreteni langema. oskab keegi midagi öelda selle kohta.
Re: Kohalt minnes kõrin
Nukkvõlli keti pinguti
Selline asi oleks su rattale hüva
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=19&t=59822
-
- Postitusi: 998
- Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
- Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
- Asukoht: Tartu
- Tänanud: 1 kord
- Tänatud: 25 korda
Re: Kohalt minnes kõrin
kas see kõrin võib midagi ära ka lõhkuda kui edasi sõita. ja mis see remont umbes maksma võib minna
Re: Kohalt minnes kõrin
tere
mul 2002 r6´l samalaadne jama, külmast peast kohapeal käies kõriseb ka midagi all paremal mootori läheduses.. kuid kui samal ajal sidurit vajutada läheb kõrin väiksemaks ning soojast peast kaob peaaegu üldse ära. Kas keegi oskab soovitada kedagi kes on vähe pädevam või viitsib keegi kuulata Tallinnas seda häält et mõelda mis/kas midagi ette võtta...
-
- Postitusi: 873
- Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
- Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
- Asukoht: Keila lähistel.
- Tänanud: 28 korda
- Tänatud: 6 korda
Re: Kohalt minnes kõrin
lauri393 kirjutas:tere
mul 2002 r6´l samalaadne jama, külmast peast kohapeal käies kõriseb ka midagi all paremal mootori läheduses.. kuid kui samal ajal sidurit vajutada läheb kõrin väiksemaks ning soojast peast kaob peaaegu üldse ära. Kas keegi oskab soovitada kedagi kes on vähe pädevam või viitsib keegi kuulata Tallinnas seda häält et mõelda mis/kas midagi ette võtta...oleksin igasuguse abi eest väga tänulik ja kes viitsib aidata võib helistada iga kell 56372646, Lauri
Paremal all ongi sidur sul. Ilmsel see teebki häält eriti kui lahutades hääl muutub.
Liitu vestlusega
Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige
Avan konto
Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.