Trahvid

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
Kurmo21

Trahvid

Lugemata postitus Postitas Kurmo21 »

Kas on kedagi, kes teaks otseselt kui suur on esimene trahv, kui jääda vahele sõitmisega suurema kubatuuriga tsikliga? Load 25kw kuid tsikkel võimsam :oops:
Kasutaja avatar

analoog
Postitusi: 164
Liitunud: 19 Juul 2005, 13:48
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas analoog »

Eeskirjade järgi on see ikkagi juhtimisõiguseta sõit ning trahv on kuni 6000 krooni.
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

Tahaks ka seda asjapulka teada ? Ma usun, et mendid vaatavad seda ka, kui palju ta üle on. Ma olen koguaeg arvanud, et näiteks 37 kw-ga annab politsei pehmeks veel rääkida. Aga 50-60 kw on juba täiesti teine maailm. Äkki keegi targem komenteeriks asja ? On kellelgi üldse selliseid kogemusi ?
Natuke offtopicut ka: väga raske on ju tsiklit osta, kui mingid kw piirangud on sellised ulmenumbrid, et sellist tsiklit naljalt tehase seades ei leia mis neile vastaks. Ainuke variant ongi piiramine või siis leppida sellise tsikliga millega sa üldse rahul pole. Liikluseeskirjad ja tehnika ei klapi nagu üldse.
Just enjoy ... nothing less, nothing more
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas boob »

bash kirjutas:
Tahaks ka seda asjapulka teada ? Ma usun, et mendid vaatavad seda ka, kui palju ta üle on. Ma olen koguaeg arvanud, et näiteks 37 kw-ga annab politsei pehmeks veel rääkida. Aga 50-60 kw on juba täiesti teine maailm. Äkki keegi targem komenteeriks asja ? On kellelgi üldse selliseid kogemusi ?
Natuke offtopicut ka: väga raske on ju tsiklit osta, kui mingid kw piirangud on sellised ulmenumbrid, et sellist tsiklit naljalt tehase seades ei leia mis neile vastaks. Ainuke variant ongi piiramine või siis leppida sellise tsikliga millega sa üldse rahul pole. Liikluseeskirjad ja tehnika ei klapi nagu üldse.
See, kas räägid mendi pehmeks, oleneb ikka inimesest (mendist), kuna rikkumine on siiski rikkumine...
Ja see jutt, et liikluseeskirjad ja tehnika ei klapi, jäta vanaemale. Liikluseeskirjad ongi selleks, et 17 aastased uljaspead end kiloste baikidega kohe surnuks ei sõidaks. Ka veoauto rooli ei lubata enne teatud kogemuste saamist :twisted:
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

3000 kr

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas boob »

http://www.autonet.ee/liiklusseadus/trahvid.php

Kood: Vali kõik

Trahviühik on rahatrahvi baassumma, 60 krooni.   

    * Mootorsõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

      Mootorsõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimise õiguseta isiku poolt - karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

no kle...need ajad on nüüd küll möödas kui üks trahvi ühik oli 60 kr :lol:

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas boob »


Teema algataja
t6nis05

Lugemata postitus Postitas t6nis05 »

Nende ''kuni 25 kW'' lubadega on üks nali veel millest ma pole aru saanud. Nimelt on lubade taga kirjas, et sõita võib kuni 25kW VÕI 0,16kW/kg. Niisiis ma pole aru saanud mida see võimsuse ja massi suhe endast kujutab. Millist massi selle all mõeldakse, hetkemass,registrimass?
Ei usu, et tühimassi, sest ega tsikkel üksi ei sõida. Ja kui me nüüd vaatame, et kui ratas on nt 25kW ja läheb täpselt selle koefitsiendi alla siis lihtne matemaatika näitab et 25/0,16=156,25 kg. Niisiis sellise ratta tühimass peaks olema kusagil 100 kg kui kogu lubatud massist ära lahutada (praegusel juhul väikese) inimese mass. Nii kergeid rattaid vaevalt, et tänavatel liigub. Või oletame, et ratas kaalub 200(kg)+80(kg) sõitja=280kg kogumass. Et kW-d veel selle koefitsiendi alla läheks, võiks sellel rattal kw olla 280*0,16=44,8. Ma saaks aru kui lubadel oleks kirjas, et 25kW ja 0,16kW/Kg kohta, sel juhul ei tohiks kumbakit kriteeriumi ületada aga kuna seal vahel on sõna ''või'' siis peaks see tähendama seda, et ainult ühte kriteeriumit ei või ületada.

Ma ei tea kas sellist asja saab tähenärimiseks nimetada, aga tuleb ju nii välja!!! :roll: Mul omal ka need samad(kuni 25kW) load ja rattaks Kawasaki er 500, millel on võimsust 37 kW. Ma olen seda uurinud, aga vastust pole oma küsimusele saanud. Järsku siit keegi oskab mulle selle asja ära seletada enne kui mr. Miilits mulle ütleb:''Lubadeta sõit,'' ja kollase paberi kätte sokutab.
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Villem »

Point on selles, kumbagi väärtust ei tohi ületada. Ratas ei või olla üle 25kw ja ei või olla ka üle 0.16kw/kg kohta. Seda siis muidugi registrimassi ja passis kirjas oleva võimsuse järgi.

Teema algataja
t6nis05

Lugemata postitus Postitas t6nis05 »

Nii ta loogiline oleks aga sõna ''või''...... Kui hakata aga sõnade tähenduse peale mõtlema siis ta ei ole niimoodi :D Usun, et hea advokaadiga võiks kohtus ära võita kui trahvi vaidlustad.
Kasutaja avatar

Telempe
Postitusi: 120
Liitunud: 15 Juul 2003, 22:28
Tsikkel: Triumph Sprint ST 1050 (2008)
Asukoht: Tallinn (QTH:KO29HJ)

Lugemata postitus Postitas Telempe »

[url=https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=974226]Liiklusseadus[/url]: Lisa 1 kirjutas:
Erivõimsus on mootori võimsuse ja sõiduki tühimassi suhe.
ATGATT, but not invincible

Teema algataja
t6nis05

Lugemata postitus Postitas t6nis05 »

siis on mõeldud ikkagi ühe kriteeriumi täitmist,aga erivõimsus on soodsam ikkagi kui see 25 kw. Näiteks sel juhul minu ratta tühimassi(193kg) juures,võib ratta võimsus olla peaaegu 31 kW. Tänud zilverile, nüüd asi selge.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

kumbagit kriteeriumi ei tohi ületada. Mitte aga nii, et valid omale soodsama. max on 25KW ja kui sõiduvahend on alla 156kg, siis vastavalt hakkavad ka lubatud KW vähenema.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas Erci »

Valejutt, ühte kriteeriumit ei tohi ületada, seega kui sul ratas 300 kg siis 45Kw-sega võid liigelda, pead selle 0,16kW/kg välja arvutama, et jääks piiride sisse.
___________________________
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

ercil õigus
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Teema algataja
TK

Lugemata postitus Postitas TK »

Palju trahvi võib saada kui ületad kiirust 45km/h?
ennem pole trahve olnud ega muid sekeldusi politseiga
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 553
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 16 korda

Lugemata postitus Postitas Kox »

TK kirjutas:
Palju trahvi võib saada kui ületad kiirust 45km/h?
ennem pole trahve olnud ega muid sekeldusi politseiga
ca. 6000 eeki ja "heal juhul" lähvad loakesed kah hoiule.
Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Lugemata postitus Postitas AzA »

TK kirjutas:
Palju trahvi võib saada kui ületad kiirust 45km/h?
ennem pole trahve olnud ega muid sekeldusi politseiga
3000-12000 + võivad sõiduõiguse peatada.
viisakas mees oled pääsed 500 eeguse liisinguga aastaks :)
Aga mulle meeldib.

Teema algataja
H2O

Lugemata postitus Postitas H2O »

minu esimene trahv oli 6000, siis sõitsin jawaga, polnud lube ega kindlustust
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Selline küsimus minu poolt. Osad tuttavad on aja pikku ikka kuskil sõnanud, et politsei ei või täiesti niisama kinni pidada kedagi, ehk et oled oletame poolel teel Tallinnast Pänrusse ja politsei tahab sind kinni pidada, et lihtsalt "kontrollida". Ühtegi seadust ei riku ja masinaga on ka kõik täiesti nähtavalt korras.
Mul pole nii juhtunud, aga tahan teada, et kui sõita täiesti korras sõidukiga täiesti seaduslikult, ega jää millegi halvaga (trikitramisega, ohtlike olukordadega jne) silma, kas siis tohib sind politsei põhimõtteliselt kinni pidada või ei?
Huvitab mind see seepärast, et rattakool on juba läbi ja pean veel ARK'i eksamid tegema, aga aeg-ajalt ikka väga kisub ilusa ilmaga pisikene tiir teha (metsades, aga sinna minekuks ju vaja tükike asfaltit ka sõita) ja väga suurt trahvi ei tahaks saada.

Et siis: Kui sõita täiesti korralikult, kas siis võib kinni pidada?
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

IvarSiim
Postitusi: 361
Liitunud: 21 Sept 2004, 12:14
Asukoht: Põlva

probleem

Lugemata postitus Postitas IvarSiim »

Probleem laheneb iseenesest, kui ARK -is load nn ära teed!
Ja ei saa ary, miks ei ole seni veel tehtud ja kange soov ikka on LE-d rikkuda ja ilma lubadeta sõita????
siim
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Ma ise ka vihkan väga ilma lubadeta sõitmist, aga ARK'is lihtsalt hirmsad järjekorrad. Aga noh eks ma sõidangi üldse nii vähe kui võimalik ja ainult metsades, aga natuke maad tuleb asfaltit ka ette paraku. Ma olen enamvähem kindel, et peaaegu iga tõsine täiskasvanud mootorrattur on siin kunagi lapsapõlves ilma lubadeta natuke sõitnud.
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

Aizar
Postitusi: 259
Liitunud: 28 Aug 2004, 18:33
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aizar »

Regula kirjutas:
Mul pole nii juhtunud, aga tahan teada, et kui sõita täiesti korras sõidukiga täiesti seaduslikult, ega jää millegi halvaga (trikitramisega, ohtlike olukordadega jne) silma, kas siis tohib sind politsei põhimõtteliselt kinni pidada või ei?

Et siis: Kui sõita täiesti korralikult, kas siis võib kinni pidada?
Numbri järgi lööb e-politsei kohe ette, et masina omanikul puudub vastava kategooria juhiluba. Seda esiteks.

Teiseks, põhjuse leidmine on pigem konkreetse politseiniku peakujus kinni. Kõige lihtsam meetod, eriti tsiklistide puhul, ebakindel sõidustiil, kiiruseületamine (mingi 55 mõõdetakse ära, tavaliselt trahvi ei teeks, aga põhjus olemas :)), avariitunnustega, käimasolev (juba kaks kuud..) politseioperatsioon jne.

Kolmandaks, niipea kui selgub, et sul puudub luba, on kinnipidamine õigustatud ja mingeid põhjuseid rohkem vaja polegi.


Realistlikult, kui sul on koolitunnistus kaasas ja ütled, et tahad harjutada, siis saad arvatavasti nii 1500 EEKu trahvi halvimal juhul. Tõenäoliselt kästakse koju sõita. Samas ei näe nagu väga põhjust isegi minimaalse riski puhul, oota need paar päeva ära ja sõida siis. Muidu saad rattale/endale märgi külge ja hiljem ka raskem.
Aivar
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Ok. :)

Aga kas keegi ei tea, kas kui ma olen Tallinna tsiklikoolis käinud, kas ma siis Pärnu ARK'is ei või eksamit teha ja kas olekski mõtet, ehk kas seal on lühemad järjekorrad?
Ja millal ning kus peab esmaabikursuse tõendit näitama?
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

pritsu
Postitusi: 854
Liitunud: 15 Mai 2005, 00:22
Tsikkel: TDM 850
Asukoht: mets, karjäär
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pritsu »

Eksamit tee, kus tahad. Esmaabi koolituse eduka läbimise tõendit küsib vähemalt Harjus ARK. See esmaabi teema veidi logiseb, seega reeglid erinevates ARKides erinevad. Uuri kohalikust ARK-ist, kuhu lähed eksamit tegema. Uus seadus on koostamisel, ehk saab sügisel sotid selgeks.
Õigekirjaoskus massidesse!
Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Regula »

Ja Eestis on kokku 2 ARK'i? Pärnu ja Tallinn?
Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...
Kasutaja avatar

Kristjan
Postitusi: 202
Liitunud: 14 Apr 2005, 22:09
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Kristjan »

-
Viimati muutis Kristjan, 25 Juun 2011, 18:18, muudetud 1 kord kokku.
Africa Twin - vaese mehe LC8
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Eestis on kokku rohkem ARKe kui Tallinn ja Pärnu. Nimelt:

http://www.ark.ee/atp/?id=199

Tallinn
Saue
Haapsalu
Jõhvi
Jõgeva
Kuressaare
Kärdla
Maardu
Narva
Paide
Pärnu
Põlva
Rakvere
Rapla
Tartu
Valga
Viljandi
Võru

Ühes neist ei saanud A-kati eksamit teha, teistes sai aga pikad järtsud tõesti. Mina sain Viljandi büroosse aja suht kiirelt, 5 päevaga. Teistes pakuti juunikuusse aega. Kui on viitsimist, proovi Viljandi büroos eksamiaeg saada.
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas janis »

Viimati kui uurisin saab Võru büroos kohe teha eksami, seal on isegi ARK-il enda tsiklid kui vaja. Mul on nüüd A2 eksamid tehtud aga kuna B-kat on veel tegemata pole lube kätte saanud. Huvitav kuidas politsei suhtuks kui ma sõidaksin ja muud dokumendid on korras pluss A1 on taskus olemas?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”