Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7215
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1876 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas: 17 Okt 2023, 13:19
Kes ise ei ole selle peale tulnud, siis mina soovitan kandideerida avalikku sektorisse - edasi on elu nagu lill :mrgreen: :mrgreen:
No see avaliku sektori "lill" ei saa õitseda kui valitsev sektor ettevõtluse surnuks maksustab.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1413
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 273 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas morse »

Henn kirjutas: 17 Okt 2023, 13:12
Paraku meie erasektor treib küünlajalgu, teeb odavaid patju või saepurust mööblit.

Ilmselt on viga ikkagi selles, et seal õllekas on ühe erajorsi kohta liiga palju avalikke jorsse.
Ma eeldasin, et jutu tuletis võiks olla see, et me peame odavate patjade ja lihtsate küünlajalgade tootmise asemel midagi vähe asjalikumat valmistama. Kasvõi nati paremaid patju ja ilusamaid küünlajalgu…

(avaliku sektori ja maksude suurus on muidugi sama saldo teine ots).

MustVälk
Postitusi: 163
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 358 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Erasektoril on vabad käed teha mida tahab. Kuigi mida suurem firma/korporatsioon, seda kaugemale pead oma infot liigutama, et tehakse õige otsus.
Erakätes tehakse tooteid ja avalikus kätes juhitakse riike.
Kuigi jah mõlemad sektorid sõltuvad teineteisest palju.

Eks see majandus ole keerulisem kui siin üldsõnalist saab arutleda. :)
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rannamees »

morse kirjutas: 17 Okt 2023, 22:55
Henn kirjutas: 17 Okt 2023, 13:12
Paraku meie erasektor treib küünlajalgu, teeb odavaid patju või saepurust mööblit.

Ilmselt on viga ikkagi selles, et seal õllekas on ühe erajorsi kohta liiga palju avalikke jorsse.
Ma eeldasin, et jutu tuletis võiks olla see, et me peame odavate patjade ja lihtsate küünlajalgade tootmise asemel midagi vähe asjalikumat valmistama. Kasvõi nati paremaid patju ja ilusamaid küünlajalgu…

(avaliku sektori ja maksude suurus on muidugi sama saldo teine ots).
Siit tuleneb fundamentaalne probleem nr2: Müüme odavat, ostame kallist.
Meie kaubavahetuse saldo on juba aastakümneid negatiivne ja seda on kompenseerinud peamiselt EU erinevad rahad.
Paraku on need rahad viimasel ajal hakanud vähenema, vähenevad tulevikus veelgi, samas ei vähene sugugi import.
Pilt
Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 131
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Maaks kirjutas: 17 Okt 2023, 13:19
Kes ise ei ole selle peale tulnud, siis mina soovitan kandideerida avalikku sektorisse - edasi on elu nagu lill :mrgreen: :mrgreen:
Jep, need tegelased juba oskavad elada -> https://www.err.ee/1609136669/grunthal- ... e-st-valja

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei oska ju kui kaart ära tuleb anda
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kuu aega tagasi nutsin ja halasin ürgvana (1996) aasta kaubikule tuleva ca 220 eurose aastamaksu pärast. Küsisin Transpordiametist järgi, et kuidas käib selle 3-kohalise kaubiku 9-kohaliseks mahtuniversaaliks ümber ehitamine. Pidin mõned korrad kirjutama, et kogu infot kätte saada, aga vastuste kokkuvõte on, et võid panna näiteks vana liinibussi istmed sisse ja ongi kõik. Kongis piisab vineervooderdusest, küljeaknaid ega turvavöid kui ei taha panna, siis võib ka ilma nendeta. Vaheseina kohta jäi küsimata, et kas peab selle ära võtma või võib teha niiöelda limusiini, kus esimene istmerida ülejäänutest vaheseinaga eraldatud. Seega nõudmised on enamvähem null, mida suuresti imestan.
Arvan, et panen siiski vähemalt kongi esimesele poolele klaasid, siis endal ka parem vaade külje peale, näiteks ristmikul ja vaheseina teen ära võetavaks. Siis saab soovi korral enamvähem normaalselt mingit parmukarja vms vajadusel selle peldikuga vedada. Ümberehituse mõte ongi esmajoones saada 50€ aastamaks kaubikule, seega valdava enamuse ajast sõidan ikka 3-kohalisena.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2209
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mingist väljalaskeaastast, mida ma peast ei tea, nõutakse paraku mingeid ma ei tea mis paberitega istmeid, nende kinnitusi ning kogu krempli paigaldust vastavas töökojas (levinuim või siis äkki ka ainuke sobiv on Avestark). Kaubikelamute ehitajate poolt sada korda läbi käidud teema... Ma oleks nõus vabalt ka kõrgema tariifiga seda maksu maksma, kui need ametlikud lisaistmed a'la tonn tükk ei maksaks.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8386
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas: 08 Nov 2023, 18:08
Mingist väljalaskeaastast, mida ma peast ei tea, nõutakse paraku mingeid ma ei tea mis paberitega istmeid, nende kinnitusi ning kogu krempli paigaldust vastavas töökojas (levinuim või siis äkki ka ainuke sobiv on Avestark). Kaubikelamute ehitajate poolt sada korda läbi käidud teema... Ma oleks nõus vabalt ka kõrgema tariifiga seda maksu maksma, kui need ametlikud lisaistmed a'la tonn tükk ei maksaks.
Just tahtsin kah kirjutada, et nii lihtsalt see küll ei käi, et viskad suvalised istmed sisse ja kui tahad, siis ka ilma turvavöödeta.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2209
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mingist piirist (äkki oli 1998) need nõuded muutusid kõvasti, niiet ei saa üheselt öelda, kas käib või ei käi. Anoh selleks peab ikka üle keskmise entusiast olema, et veerand sajandit vana kaubikuga mingeid asju ajada...

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 2715 »

Kaubiku pidamine kallis tundub siis on lahendus aga las võtavad enne seaduse vastu.
Üldse ei peaks praegu inimesed avalikult teada andma kuidas nad kavatsevad seda maksu optimeerida sest neid ideid praegu üritatakse ära nullida.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6633
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 405 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pealkiri peaks hoopis olema:""Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend viis"

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 738
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 113 korda
Tänatud: 72 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Jah, mine tea, loeb ehk eelpool viivuks mainitud 'dickhead' (oli siin üks ilus pilt aga jehoova kutsus teise ära) sedagi foorumid ja saeb kuskil nurgas rõõmuga auto-moto-vaenulikku joorupit riigikogujatele kokku. (togi)
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1945
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Vint »

Üldine arvamus maksu muudatuste kohta on ütlematagi selge. Jäägu poliitikute kirumine ja isiklikud meelepaha ilmingud kusagile Delfi lehekülgedele. :bsmile:
Ps. Üksteise viisakalt kanni saatmine on lubatud, kui just tõesti pead vajalikuks. :-||| :mrgreen:

wend

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas wend »

Pole nagu kedagi kanni saatnud. Lisasin pildi, mis nagunii elab netis oma elu. Aga no kui siin peab kõik olema poliitiliselt puhas ja õige, siis mul pole vastuväiteid.

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8796
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 334 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Piipz »

wend kirjutas: 09 Nov 2023, 17:38
Äge tsensuur on siin.
Mitte poliitiliselt puhas ja õige, vaid poliitikapuhas.
See teema on siin niikuinii piiri peal, st. meil ei ole siin kunagi poliitikat arutatud. Kui aga hakkab mingeid loosungeid tulema, siis need ka kohe kaovad, vajadusel koos selle hoidjaga. See pilt elagu igal pool elu aga biker. ee on motofoorum, mitte "igal pool"

Ma ei kaitse sellega valitsust, vaid tahan hoida kogu foorumit 100% apoliitilisena. Igal pool mujal juba istuvad inimesed erinevate pinkide peal ja näitavad üksteisele näpuga. See on ainuke koht veel, kuhu see viirus pole jõudnud ja ei jõua ka

Kui on hirmus tahtmine mõni Mart m.u.n.n.i saata, siis tasuks seda neile otse teha. Kõik kontaktid on vabalt saadaval.

Ning mis puudutab ükskõik millist maksu, siis näita mulle üks inimene, kellele mingi maks reaalselt meeldib (oo, lahe, kütuseaktsiis on mu lemmik, sitaks äge on tankida kaheeurost bensu ä).

Mind kotib käibemaksu tõus tunduvalt rohkem, kui see neetud automaks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1479
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kuskil oli uudis, et perekooli foorum pandi kinni... Seal olla ka anonüümselt verbaalset ööpotti korralikult tühjendatud.. Aga ega see seltskond ju kuhugi ei kao.. otsivad järgmised kohad kus edasi möllata.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7215
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1876 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 08 Nov 2023, 18:08
Mingist väljalaskeaastast, mida ma peast ei tea, nõutakse paraku mingeid ma ei tea mis paberitega istmeid, nende kinnitusi ning kogu krempli paigaldust vastavas töökojas (levinuim või siis äkki ka ainuke sobiv on Avestark). Kaubikelamute ehitajate poolt sada korda läbi käidud teema... Ma oleks nõus vabalt ka kõrgema tariifiga seda maksu maksma, kui need ametlikud lisaistmed a'la tonn tükk ei maksaks.
Kuna mul on oma auto kaubikuna arvel, aga reaalselt 5 kohaline akende ja tehasest polsterdatud salongiga, siis vahepeal uurisin kuidas oleks minu auto mahtuniversaaliks teha. istmed saab kasutatuna poolast 1500€ 3+3 koos kõige vajalikuga ja paigaldamine originaalistmele pole väga suure regulatsiooniga.
Minul peamine põhjus see,et auto on transpordi firma nimel ja alates juulis 2026 peavad 2,5 tonnise täismassiga ja suuremad kaubikud rahvusvahelistel vedudel hakkama kasutama digitaalseid sõidumeerikuid. Ehk lähed välismaale ja vead oma tsiklit, siis võib asi sitasti lõppeda. Esialgu see siseriiklikku liiklemist ei puuduta, aga kauaks ei oska ju ka keegi öelda. Ehk see kaubiku teema eeldatavasti toimib algul, aga kui tõesti vaja tahho ja kõik muu sinna lisada,siis see maksab mitme aasta automaksu summa ainult paigaldamisel(a´2000+€ SMART2),lisaks veel reeglid mis sellega sõitmisel kaasnevad ja iga 2a tagant taatlemine 100+€. Kaubiku ÜV ka kallim
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 458
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 129 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ma lihtsalt enese harimiseks uurin. Mis see rahvusvaheline vedu on? Kui ma omale nt 6x6 Kamazi ostan, sinna kongi elamise teen ja siis mööda ilma ringi kärutan. Rahvusvaheline vedu on ilmselt kaubavedu, kuidas praktikas aru saadakse, kas vean kaupa või sõidan nii sama lampi ringi?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2537
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 354 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

701 kirjutas: 10 Nov 2023, 11:05
Ma lihtsalt enese harimiseks uurin. Mis see rahvusvaheline vedu on? Kui ma omale nt 6x6 Kamazi ostan, sinna kongi elamise teen ja siis mööda ilma ringi kärutan. Rahvusvaheline vedu on ilmselt kaubavedu, kuidas praktikas aru saadakse, kas vean kaupa või sõidan nii sama lampi ringi?
Praktikas tehakse ilmselt vahet selle järgi kas omanik on eraisik või transpordiga tegelev ettevõte :?: Mõistlik oleks see 6x6 kamaz registreerida autoelamuks, see väldib igasuguseid küsimusi ilmselt. Mingeid MB Unimog baasil analoogseid "monstrumeid" olen mitmeid näinud.
Ma sellega ei ole väga kursis, kas eraisik (mitte fie) endale kuuluva veokaga (ilma haaketa R Magnum näiteks) sõites (Haapsalust Värskasse näiteks) peab omama veokijuhi koolitust ja sõidumeerikut?
EDIT: Kaubikuga tuleb jah ettevaatlik olla! Autosert lehelt leidsin sellise väite:
Autosert.ee kirjutas:
Tähelepanu tasub siin pöörata ka sellisele autorongi variandile, kus vedukiks on alla 3,5 tonnise täismassiga kaubik – näiteks 3,2 tonni ja sellel on järel haagis, mille täismass on näiteks 1,2 tonni. Kokku moodustab see autorongi täismassi 4,4 tonni ning sõidumeeriku kasutamine on nõutud.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2209
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 562 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Urmas66, ilmselt ei ole ka N1 Cayenne'i tagasi sõidukaks pööramine keeruline, ehk siis sul on tehasest toodetud buss, tehase istmekinnitustega, mis on kaubikuks skeemitatud. Pmst pole probleemi sellist ka järelturult leida, aga need on kõik madala katusega, niiet isegi enduroka sisse pakkimine on paras kõrgema jooga ja ji-jutsu eksam.

Mitte, et need paar lisakohta nüüd elu ja surma küsimus oleks, ma nagunii ei ehita mingit looduses kambaga kärakapanemise bussi, anoh samas võimalusel ära ei ütleks, kui saaks nii sõõrikut süüa kui käsi mitte moosiseks teha.

Üldiselt EL-is on tänu ettevõtlikele poolakatele N1 selline peavalu, et ma isegi ei kaalunud seda enne maksu. Igasugu piirangud ja maksud ja praamipiletid ja parkimispiirangud ja tont teab mis veel. Reaalselt on "krossibuss" autoelamu, kui natuke siitsealt järgi aidata. Neid muidugi koinitakse teise nurga alt, aga eks sellega majandamine on selline nahkhiire elu - ühel päeval oled lind, teisel loom, vastavalt mis piiranguid hetkel plaanis rikkuda on :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7215
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1876 korda
Tänatud: 520 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 10 Nov 2023, 11:05
Ma lihtsalt enese harimiseks uurin. Mis see rahvusvaheline vedu on? Kui ma omale nt 6x6 Kamazi ostan, sinna kongi elamise teen ja siis mööda ilma ringi kärutan. Rahvusvaheline vedu on ilmselt kaubavedu, kuidas praktikas aru saadakse, kas vean kaupa või sõidan nii sama lampi ringi?
Lähed sellega prantsumaale ja saad teada midagi , mida sul puudu on, aga arve tuleb tuhandetes. Kui sa selle regad autoelamuks, siis on lihtsam,aga kui ei tee seda,siis oledki veokajuht.
Aga kui nii seadusest näpuga järge ajada,siis pead ka mitte kaubaveoks, isegi eraisikuna, teatud sõidukitega, teatud lubasid ja dokumente omama. See on väga spetsiifiline teema ja kõik juhtumid on erinevad ehk mingit universaalset retsepti pole olemas. Oleneb sõidukist ja selle massidest jne.

Kuid kaubikuga peale 2026 juulit, tsikleid-tsiklit vedades on see kaubavedu ja kui üle asukohamaa piiri lähed, siis on see rahvusvaheline ja seda ka EU-s liikudes. Ehk veokatega on vaja võtta teatud massi ületava autoga ja teatud tingimustel ERAA-st või muust selle laadsest organist omakauba vedamise litsents. Kuid kaubikute tahhograafi kohta erandit veel hetkel pole ehk enamus, kui mitte isegi kõik neist, on üle 2500kg täismassiga. Kusjuures litsents on juba praegu kaubikule vajalik,kui kaubavedu üle piiri teed.
Loodan,et kui kaubik on eraisku oma ja teenust ei osuta sellega, siis teoreetiliselt ei peaks midagi vaja olema, aga kuidas selle tõestamine poolas või prantsusmaal saab olema ei oska ennustada.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6633
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 405 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Siin on järgmine idioot oma mõtteid avaldamas....
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1202 ... maksustada

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1479
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

yeekim kirjutas: 11 Nov 2023, 12:28
Siin on järgmine idioot oma mõtteid avaldamas....
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1202 ... maksustada
Nimetada TalTechi eraõiguse professorit idioodiks.. Ma ei tea... kes siis üldse meie elu siin edasi võiks viia? Ma ei tea kus Sa töötad aga kui teil peaks tööjuures näiteks mingi koosolek olema kus kolleegid oma mõtteid ja arvamusi esitavad- tuleb aegajalt hinnang kellegile- idioot?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas rannamees »

See automaksu teema on vaikselt saanud uue mõõtme- maksustaks kõike, mida iganes on võimalik, isikupõhiselt?
Homme auto, ülehomme maja, üleülehomme lõunasöök, jne, jne?
Konna aeglane keetmine?
Pilt
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1223
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 87 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Turist »

Millist infot see nutiseade peaks koguma, kui tihti ja kuhu saatma? :roll:
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3194
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Maja juurde ilmselt jõutakse varsti,kinnisvaramaks nt.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3161
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas ranel »

franz125 kirjutas: 11 Nov 2023, 17:53
Maja juurde ilmselt jõutakse varsti,kinnisvaramaks nt.
Kinnisvaramaks on juba olemas maamaksu näol.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1479
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

No täna ju kodualune maa on maksuvaba. Selle minuarust aastaid tagasi kehtestas Ref erakond. Nii nagu palju kordi olen ütelnud, et minule ja minu tutvusringkonnale seda tegelikult vaja ei oleks. Abid ja maksuvabastused peaksid olema ikka neile kes seda päriselt vajavad... Sama oli ju mingi aeg tagasi kui Jüri juhitud valitsus tegi elektri kompensatsiooni ja siis sotsmeedias sellest võdukalt teatas kui palju ta tagasi sai...
Samas olukord on autodega minuarust ajuvaba.... Täna just oli saade kus räägiti autodest ja kõlas fraas- Eestis populaarseim segment on linnamaasturid mis ei ole ju mõistlik.
Viimati muutis Ain, 11 Nov 2023, 19:00, muudetud 1 kord kokku.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”