Õlivahetusteema (järjekordne)


Teema algataja
will111
Postitusi: 5362
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 396 korda

Re: Õlivahetusteema (järjekordne)

Lugemata postitus Postitas will111 »

Keskmise tänava/matka tsikli mootoris käib kuskil nii 3.2-3.5l õli (kui teha full vahetus).
Keskmise tarbeauto mootoris käib kuskil nii 3.5-4l õli.

Kui suur on erinevus? Noh, ma ei hakka rohkem arvutuskäike siia panema, sest need pidavat olema ogarad ja jaburad. Arvutagu siis igaüks ise.

On vaid üks peamine põhjus miks tsiklimootoris vahetatakse õli umbes 2x sagedamini kui seda tavaliselt vahetatakse auto mootoris. Ja see põhjus ei ole see, et ühes on miski "meeletu" ~10% rohkem õli sees :D
Auto mootor sõidab tänapäevase kvaliteetse õliga 15k vabalt ning see on täiesti normaalne vahetusvälp. Tsiklimootor sõidab samuti samasuguse kvaliteetse täissünt õliga vabalt 7-8k maha ning mingist meeletust mootori kulumisest ei ole siin küll veel mingit juttu sellise välba juures. Kui miski kulub siis ehk käigukast sest vanem ära pekstud õli ei suuda enam nii hästi pehmendada neid mehaanilisi lööke. Ja see ongi üldjoontes "kogu teadus" tsikli õli/õlivahetuse osas.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”