Esimest ratast/matkakat!

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas 426f »

honda arfica twin pidi norm olema

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

bjorn
Postitusi: 190
Liitunud: 04 Aug 2005, 21:06
Tsikkel: Honda VFR800 ´98
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas bjorn »

VFR800. Ls näidikut ei tasu vaadata.
Kui soojad ilmad käes, siis võin enda oma proovida anda. Minu arust igati väärt ratas.

Kasutaja avatar

Iceman
Postitusi: 138
Liitunud: 07 Mai 2006, 12:11
Tsikkel: Buell xb12xt
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Iceman »

BMW F650GS :bsmile:

http://moto.iceman.ee
IZ Planeta Sport, IZ Jupiter4, Kawasaki AR125, Kawasaki KZ400, Kawasaki KZ500, Yamaha FZR600, Honda SLR650, Yamaha TT600, Suzuki Bandit 400 ,KTM Duke II, BMW F650GS, BMW R1150GS, Buell xb12xt.

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Valmet »

F650 on väike,lahja ja pretensioonitu. Õige ratas sinu kasvu ja kaalu juures on märkinud Iceman enda rattaks. Samas kui vanust ka juba veidi ja tunned keskeakriisi lähenemas siis mõtle veidi kastist välja ja võta midagi edevat. Näiteks Aprilia Tuono on sinumõõtu mehele paras ratas, miskise räigema rehviga saad vabalt metsateele ka keerata.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Uuematest
TDM 900
Suzuki V-stormid
Aprilia Capanord ETV1000 on ülimugava istumisasendiga
Honda Varadero
Triumph Tiger 1050

Vanematest
Honda Africa twin
Yamaha Super Tenere
TDM 850
Triumph tiger 900 või i955
Väga meeldib Cagiva Elephant ie900 GT

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Aprilia Tuono metsavahele... :D hmm päris hüppeid enda omaga ei teeks, kuid huvitav idee sellegipoolest.

Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas puhh »

eerikkarts kirjutas:

Uuematest
TDM 900
Suzuki V-stormid
Aprilia Capanord ETV1000 on ülimugava istumisasendiga
Honda Varadero
Triumph Tiger 1050

Vanematest
Honda Africa twin
Yamaha Super Tenere
TDM 850
Triumph tiger 900 või i955
Väga meeldib Cagiva Elephant ie900 GT

siia lisaks veel:
Ducati Multistrada 1000/1100
KTM LC4 Adventure
ja veits omapärane Moto Guzzi Quata

http://www.greenmoto.ee
If the MTS1200 engine is not enough for you then I dont know what else to say. Nothing combines the handling, power, versatility & comfort of MTS 1200ST.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4072
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Boobush kirjutas:

Aprilia Tuono metsavahele... :D hmm päris hüppeid enda omaga ei teeks, kuid huvitav idee sellegipoolest.

Realiseeritud idee siis:
http://www.rsvr.net/my-tuono1000r-madma ... 10834.html

SERTÃO

mortenx83
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Veebr 2015, 15:33
Tsikkel: f650gs
Kontakt:

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas mortenx83 »

ei tea kuda see rehv asfaldil on...

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4072
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Asfalt ei olnudki tüübil nende rehvidega eesmärk. Stella Alpina Rally´le läks, mis on päris raju ettevõtmine selle rattaga.

SERTÃO

zten00
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Sept 2004, 17:29
Tsikkel: DR800
Tänanud: 3 korda

Re: 2015 Ratas maanteele ja mujale

Lugemata postitus Postitas zten00 »

zten00 kirjutas:

Sooviks ratast, millega sõita nii pikka maad asfaldil ja ka kruusa-, metsateid ja liiva, kiviklibu peal, üksi ja kahekesi. Mülgastesse ei kipu.
Eelarve väike, vaatan vanu, odavaid ja töökindlaid rattaid.

Nt Suzuki DR800 peaks olema raske (220? kg) mootorratas ja mis hädad selle suure kaaluga kaasnevad?


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Bastard »

puhh kirjutas:

...
ja veits omapärane Moto Guzzi Quata

Huvitav, mis takistas sel rattal omal ajal saada populaarseks nagu GS? On ju kepivedu, suur ja võimas mootor, võrdlemisi viisakas välimus...


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Vale ajastus, ta oli konkurendiks tehtud Africa Twinile kui ka Super Tenere. Ja nendele ta jäi ikkagist alla ja sellegi poolest oli tootmises 11a. Bmw üheraudne saavutas tõelise populaarsuse ju peale 2000a gs'i tulekuga. Seevastu suzu DR650 oli ja on üsna populaarne siiamaank ja loetakse üks õnnestunud mudeleid ja läänes üle lombi on konkurendiks olnud 650le Gsule ja tootmises vis lääne turule siiamaani üle 20a. Nii et suhteline...

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

tfr
Postitusi: 560
Liitunud: 07 Okt 2003, 12:12
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas tfr »

yeekim kirjutas:

Olles ise samas mõõdus, võin öelda, et see masin jääb nii väikseks kui lahjaks :!:
Ei mahtunud mu põlved nendesse plastikõnarustesse ja minek oli ka selline :?

Tegu on 37kw ühepütise enduroga, seega R1-ga võrreldavat minekut polegi sealt oodata. Rahulik kulgemiseratas.

Ma ise olen 189cm ja viimati 105kg, aga füüsiliselt ma küll kuidagi ei tundnud, et 650GS mulle väike oleks olnud. Minu ratast konkreetselt vaevasid mitmed probleemid, millele keegi lahendust leida ei suutnud, mis tast lõpuks loobuma panid. Asemele tuli Honda Transalp - sõita on sama mõnus ja mugav, aga V2 veab hulga ühtlasemalt ja, mis minu jaoks üsna oluline, iga foori taga enam välja ei sure. :)

TransAlp '02

zten00
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Sept 2004, 17:29
Tsikkel: DR800
Tänanud: 3 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas zten00 »

Mis Aprilia Pegaso 650ccm kohta rääkida oskate? Kuidagi palju on müügis neid, kahtlane nagu.


KKKKKK
Postitusi: 185
Liitunud: 11 Mai 2011, 14:50
Tsikkel: XJR 1300
Tänatud: 2 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas KKKKKK »

Mul on 4-5 tuttaval see pill old, nii makarooni kui bradvurst versioonis. :D Üks kangem vend kimas bemmi esinduset lausa uuega välja.
Kõigest sellest aastaid möödas ja kõigil üsna sarnane emotsioon. Omatud rataste galeriis üks sitemaid valikuid. Enne otsi endale kuuepoolene dommi või mõni susu või kawa.
Töökaaslane oli neist viimane, kellele seda juttu ajasin. Sõitis nagu enamus ühe hooaja ja sis vahetas mootorratta vastu välja.

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas Mart »

Aprilial ei pidanuki muud viga olema, peale selle, et aprilia on. Vanemad lagunevad kõvasti, kui eelmiste ja praeguste omanike juttu udkuda

56271134
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul sugulasel bradvurst versioon. kas 94 või 95 aasta versioon, ei mäleta enam. Tema käes olnud 5 aastat, selle aja jooksul kuskil 15-20 tuhat sõidetud, umbes pool sellest minu tagumendi all, kui mul omal tsiklit polnud. Selle läbisõidu juures on tsikkel peale bentsu tahtnud iga aasta õlivahetust, korra rehvide vahetust, enamvähem igal tõsisemal sõidupäeval keti õlitamist ja mõnikord pingutamist. Eelmise hooaja alguses võttis aku elustamine natuke aega, mistõttu oletan, et tänavu peab ta uue aku ostma.

Mina käisin selle tsikliga põhiliselt kas matkamas või kasutasin sõiduvahendina punktist A punkti B. Selle koha pealt täitis ta oma ülesande hästi, teed valima ei pidanud, ühtviisi kannatas sõita metsa- ja külavaheteedel ning ka suurel maanteel. Asfaldil hakkasid kärnad alates 110km/h kiirusest üsna valjuhäälselt "laulma," kruusal polnud vahet. Metsas tõenäoliselt eriti sõita ei kannata, kuna tsikkel parajalt suur ja raske, kuskil 200kg. Kõrge on ka. Ise olen 187cm ja kui tagavedru kõvemaks oli keeratud, koha peal seistes mõlemat jalga päris täie tallaga maha ei saanud. Omanik on minust ligi 10cm lühem, tal selles mõttes veel hullem, aga tema sõnul pidavat hakkama saama. Osadel Apriliadel, mida näinud olen, on sadul kõrgem, kui Bemmil, järelikult istumine ka kõrgemal, kui tsikkel ise just see madalam versioon pole. Ehk siis, neid on kahes versioonis, üks natuke rohkem maastikuversioon, teine vist siis natuke nagu superspordi moodi.

Selles mõttes on mõnus, et sellise tsikliga saab enamvähem kõike teha. Nagu linnamaasturiga. Miinused on ka just sellele võrdlusele vastavad ehk siis, kui tõsisemat sõitu tahad, saad seda kõike sitаsti.

Viimati muutis pühak, 19 Mär 2015, 22:01, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

kikass
Postitusi: 11
Liitunud: 05 Mai 2014, 22:07
Tsikkel: Seikleja
Asukoht: Seal, kust tuul puhub

Re: Esimest ratast/matkakat!

Lugemata postitus Postitas kikass »

Mul oli sügisel suht sama teema nagu praegusel teemaalgatajal - erinevus ainult sõitja füüsilistes "näitajates" (173/73 vs 185/100) ning selles, et mina otsisin ratast kasutusprotsendiga 70/30 kruusa- ja metsateede kasuks. Valikuvariandid olid järgmised (enne proovimist, puhtalt väljanägemise, ülevaadete ja ka hinna järgi):

  1. TA XL600V (max 1994 toodetud)
  2. Pegaso 650
  3. F650

Kuivõrd TA otsimisega läks nii, et need, mida vaatama plaanisin minna võeti nina alt ära, siis esimese tsiklina sain hoopis ühe AfricanTwini (vist oli 1991 a) ära proovitud - ütleme, et palju ei puudunud ja oleks kauba ära teinud - minu õnneks rääkis omanik natuke vastukäivat juttu ja samaks päevaks oli kokku lepitud proovisõit F650'ga. Samas, suurest mõnutundest (mille tekitas AT mootori mõnus podin ja rahulik aga jõuline edasiminek :)) hoolimata andsin endasle siiski aru, et antud pill on mulle (vähemalt) esimeseks (päris) rattaks vähe raske (eriti kui arvestada, et ka isendi turjakõrgust). Nii, et surusin tunded maha ja sõitsin järgmist ratast proovima (F650). Väga palju ei olegi sellest F650'nest rääkida - kõige paremini iseloomustab olukorda tõik, et kui AT'ga tegin umbes 15km pika proovisõidu mööda kruusateed(tagasi pöörasin alles siis kui nägin peeglist, et omanik tuleb oma LC4'ga järele)...ja mitte ei tahtnud ümber pöörata, siis F650'ga kujunes proovisõit 1,5km pikkuseks, seda ka rohkem selleks, et mitte peremeest solvata, kuna sisusliselt hoovist välja sõites sain aru, et see ratas pole minule. Kindlasti ei ütle, et halb ratas oleks, aga teatud asjadega lihtsalt on nii, et tunned kohe ära.

Tagasi koju arvuti taha saades tegin kerge googelduse ning sain teada, et F650 ja Pegaso 650 on vennad - seega ei hakanud neid enam otsima.

Möödus ligikaudu nädala jagu päevi ning lõpuks sain ka TA (PD10, 1996) ära proovitud - minu jaoks emotsioonidelt suhteliselt sarnane proovisõit AT'ga..ehk pmst oli müüdud mees - kuid kuna otsisin PD06't, siis jäi kaup tol korral tegemata ning sukeldusin müügikuulutustesse, et veel enne lume tulekut mõned ringid teha saaks. Pikkade otsingute tulemusena leidsin endale uue sõbra Hollandist, siinkohal on paras aeg tänada härra Nõelda, kes ta mulle ära tõi ;)

Ehk minu soovitus: kui võimalik siis proovi ära kõik need variandid, mis oled enda jaoks välja mõelnud, aga arvan, et Sinu ratas on ikka pigem AT, TDM, Tenere vms (nii nagu ka siis varasemad postitajad maärkinud on).

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”