Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Täna õnnestus mul tunnistada üht väga kurva lõpuga ja tõsist õnnetust.

Tartu lähistel Ülenurmes on neljarealine teelõik. Omaaegne varulennuväli. Keskmised read autodele, ääred bussidele; ruumi nagu putru ja sedapsi umbes kilomeetri jagu.

Lugu sai alguse sellest kuidas vastastikku asunud teeotstelt (Tõrvandi ja Ülenurme) keerasid samas suunas Võru poole Motohundi autokooli duo (nii õpilane kui õpetaja olid väga ilusasti oma neoonvestides) ratastega ning teiselt poolt arvatavasti naisterahvas (edaspidi nimetatud kui "tädi") oma päevi näinud Mercedese A-klassiga. Nad sattusid nii, et Ülenurme poolt tulnud sõiduõpilane jäi tee keskele ning tädi paremale tema kõrvale. Motoõpetaja jäi ilusasti mõlema seljataha. Hetkeks tekkis väike segadus, kus tädikene kas kohe ei märganud ja ei osanud kuidagi reageerida. 0,4 sekundit hiljem ta siiski märkas ning lasi kiirust veidi järele ning lasi õpilase endast ette ja taandus bussirajale. Olukord lahenes ilusasti ilma tüsistusteta.

Samas Motohundi autokooli õpetaja arvas, et nii seda asja kindlasti jätta ei saa. Võttis härrasmees kätte ja lendas tädikesele kallale. Paar hetke ja hoolikalt sihitud rusikalööki hiljem rippus tädikese autol peegel juhtmete otsas. Kõik? Ot kuidas palun? Motohunt? Õpetaja? Tsiklimees? Kas nii tõesti käibki ja sellist käitumist tõesti õpetatakse juba autokoolis?

Tädike jäi teeserva kurvastama ja õppesõit jätkus nii nagu poleks juhtunud kõigevähematki.

See oli kõige lihtsam inimlik eksitus ja autokooli õpetajad peavad olema suurepäraselt kursis, kuidas selliseid olukordi lahendada. Kindlasti ei saa lahendus seisneda peeglite lõhkumises.

Enamus meist (tsiklimeestest) sõidab veel lisaks ka mõne neljarattalisega. Aegajalt ikka juhtub, et mingid tsiklimehed ilmuvad justkui maa alt välja. Kõik autojuhid, kel pole tutvusringkonnas tsiklimeest, ei saa meist kas lihtsalt aru või on tekkinud mingi räige vihkamine. Arvake siis ära kust selline viha pärit on? "Kõik tsiklimehed on arulagedad organidoonorid ja ei suuda kunagi normaalselt sõita." Teate küll milline parastamine käib kõikvõimaliku online meedia juures, kui keegi meist on kas pikali käinud või hoopis surma saanud.

Tsiklimehe surma saamine on alati kurb, kuid see pole mind võtnud veel biker.ee-sse kirjutama. Tänane sündmus ületas minu igasuguse valuläve.

Ma pole siiani näinud tõsisemat õnnetust, kui seda võib olla üks idioodist õpetaja. Motokooli õpetaja. Õnnetus kogu meie väikse motokommuuni jaoks. Hästi tehtud Motohunt.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Õige, viha oleks pidanud tädi peal sinise silmaga välja elama, mitte tehnikat lõhkuma. Süüdi on ju ikka see, kes rooli keerab :idea:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

nemcik
Postitusi: 56
Liitunud: 02 Mär 2010, 22:30
Tsikkel: Yamaha Tracer 900 GT
Tänanud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas nemcik »

Äkki Motohunt annaks ka omalt poolt mingi kommentaari?


madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas madjs »

Türi paide, sellised tehnika lõhkujad tuleks kohapeal utiliseerimisele saata.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

vanalendur
Postitusi: 507
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

:shock:


oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas oxide »

oleks ise sellist asja näinud,ma oleks küll vahele läinud.


Max 33
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Apr 2011, 23:04
Tsikkel: Honda ST1100

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Max 33 »

Olles sellest seisust kuulnud otse allikast tean öelda et peeglit ei löödud tagurpidi vaid lapiti lihtsalt kokku midagi lõhkumata! See n.ö "tädi" sõitis pärast nende järel ja peeglid olid kõik ühes tükis. Äkki jäi ka "tädile" meelde et autol on ka küljepeeglid ja nedesse tasub ikka pilku heita?


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Kõlab kui nõrgavõitu õigustus... Sõiduõpetaja, kellel närvikava korras pole, ei sobi sõiduõpetajaks. Äkki otseallikas tuleb ise ja annab oma versiooni, mitte ei kasuta telefonimängu.


Verliin
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Apr 2012, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Verliin »

nemcik kirjutas:

Äkki Motohunt annaks ka omalt poolt mingi kommentaari?

Annan isiklikult kiire kommentaari juhtunule.
„Oldmaniac“ on tõlgendanud olukorda omamoodi, ega ma pahanda, las olla. Meil oli täna õppesõidu tunnis avariiohtlik olukord, kus „tädi“ Mersuga tahtis kahel korral sõita üle õpilasest ja minust. Esimesele hoiatavale signaalile „tädi“ ei reageerinud, jätkas meie ohustamist. Et kaitsta õpilast oli varjant panna „tädiga“ kokku küljed, aga otsustasin peegli keeramise kasuks (lükkasin selle kokku, nagu see vastu autot käib ). See töötas ja auto jättis õpilase ohustamise. Samuti jäi terveks auto peegel (nägin seda autot ise lennujaama teel).
Ma ei ole mingi huligaan, aga nendes olukordades mõtleme me eelkõige õpilase ohutusele ja turvalisusele.
Märka kaherattalist

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Küsiksin täpsustuseks, et kas saan õigesti toimunust aru - motoõpilast ohustav tädi ei reageerinud sõiduõpetaja signaali andmisele ning tuledega vilgutamisele vaid jätkas õppesõitu tegeva õpilase ohustamist paiknedes õpetaja ning õpilase vahel. Eelnevate märguannete eiramise tõttu otsustas õpetaja nüüd lisaks õpilasele ka tädi koolitada - sõidukiga paiknemise ja "märka mootorratturit" teemadel ?

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Siin võiks oldmaniac nüüd vabandada teiste foorumlaste ees, et sellise valeinfoga kaasfoorumlased motokooli vastu üles ässitas :!:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Yerba »

No kuulge, kes meist siis ei ole ära lõhkunud autodel peegleid või klaase või tulesid, kui nad selge teadmise ja sihiga meile otsa trügivad? Või autost väljunud probleemse verbaalse käitumisega juhile rusikaga näkku andnud?

Selle väikese ja samas süütu peeglilappimise pärast sellist probleemi ei ole küll vaja tõsta...

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!

karue38
Postitusi: 70
Liitunud: 23 Jaan 2013, 22:19
Tsikkel: 1 R1 on Wheelie Machine,+R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas karue38 »

Yerba kirjutas:

No kuulge, kes meist siis ei ole ära lõhkunud autodel peegleid või klaase või tulesid, kui nad selge teadmise ja sihiga meile otsa trügivad? Või autost väljunud probleemse verbaalse käitumisega juhile rusikaga näkku andnud?

Selle väikese ja samas süütu peeglilappimise pärast sellist probleemi ei ole küll vaja tõsta...

Ma sõidan ka ridade vahel iga päev juhtub mõni peegel ette jääma, tavaliselt ma löön nad jalaga auto küljest ära... ma ei tea siiani on nagu kõik minust aru saanud ja pole keegi midagi halvasti ütlema tulnud.... :roll:

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Yerba »

karue38 kirjutas:
Yerba kirjutas:

No kuulge, kes meist siis ei ole ära lõhkunud autodel peegleid või klaase või tulesid, kui nad selge teadmise ja sihiga meile otsa trügivad? Või autost väljunud probleemse verbaalse käitumisega juhile rusikaga näkku andnud?

Selle väikese ja samas süütu peeglilappimise pärast sellist probleemi ei ole küll vaja tõsta...

Ma sõidan ka ridade vahel iga päev juhtub mõni peegel ette jääma, tavaliselt ma löön nad jalaga auto küljest ära... ma ei tea siiani on nagu kõik minust aru saanud ja pole keegi midagi halvasti ütlema tulnud.... :roll:

No just, nagu tõeline mootorrattur. Muidu on siin nagu mingi delfi seltskond koos juba. Et teeks ja taoks ja kütaks ja paneks.
Aga hea, et siin ikka tegijad koos on. (togi)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mella »

Üldiselt suht uskumatu lugu, kuna tsikli pealt rusikalöögiga peeglit rippuma saada on ikka kuradi keeruline. Isegi ilma tsiklita seistes pole see lihtne.
Liiga palju ameerika filme vaadanud?

oldmaniac kirjutas:

Paar hetke ja hoolikalt sihitud rusikalööki hiljem rippus tädikese autol peegel juhtmete otsas..

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Kas hane selga loputa ehk lollil tarkust õpeta (lol)

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

kaska
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Okt 2006, 10:59
Tsikkel: 900 Hornet / 650 Scrambler
Asukoht: Bern / Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas kaska »

Verliin kirjutas:
nemcik kirjutas:

Äkki Motohunt annaks ka omalt poolt mingi kommentaari?

Annan isiklikult kiire kommentaari juhtunule.
„Oldmaniac“ on tõlgendanud olukorda omamoodi, ega ma pahanda, las olla. Meil oli täna õppesõidu tunnis avariiohtlik olukord, kus „tädi“ Mersuga tahtis kahel korral sõita üle õpilasest ja minust. Esimesele hoiatavale signaalile „tädi“ ei reageerinud, jätkas meie ohustamist. Et kaitsta õpilast oli varjant panna „tädiga“ kokku küljed, aga otsustasin peegli keeramise kasuks (lükkasin selle kokku, nagu see vastu autot käib ). See töötas ja auto jättis õpilase ohustamise. Samuti jäi terveks auto peegel (nägin seda autot ise lennujaama teel).
Ma ei ole mingi huligaan, aga nendes olukordades mõtleme me eelkõige õpilase ohutusele ja turvalisusele.
Märka kaherattalist

Iseenesest saan aru ja ei pea väga valeks peegli kokku lappimist, kuna varalist kahju ei tehtud. Aga selgusetuks jäi praegu kõige olulisem asi. Kas antud "tädile" ka verbaalselt selgeks tehti mis ta valesti tegi? Kui seda ei tehtud siis on see nagu koera õpetamine piitsaga - saab peksa küll aga ei tea mille eest.
Lihtsalt pange end ise "tädi " olukorda - sõidavad mingid vestides mootoratturid sul ümberringi ja vilgutavad tulesid - saad sa jee aru mida nad teha tahavad. ja kui ise olles motokoolituse läbinud siis ka saad sellest aru, siis mõtle mingi "tädi" igapäevasituatsioon ja kas sa sellest saaksid kohe lambist aru - Vaevalt küll.
Ühesõnaga mina hoian nagunii igasugu"tädidest" kaugele ja neid ma ei karda, aga mõningate baigivendade nagu näiteks see kes mulle eile kaarli kiriku juures punase tule taha seisma jäädes 5cm kauguselt paremalt!!! poolt põhjagaasiga mööda surus ju lihtsalt ei oska eemale hoida. Seekord jäime mõlemad terveks, aga kui sa seda siin lugema peaksid, siis ära rohkem nii küll tee - paremalt ma sind küll oodata poleks osanud ja tsikliga ilmselge punasega "roosat" teha pole vast ka kõige mõistlikum teguviis.

Ohutuid kilomeetreid ja arusaadavaid ning mõjuvaid õpetamismeetodeid :bsmile:

Kasutaja avatar

Hendri
Postitusi: 200
Liitunud: 22 Juun 2006, 00:01
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 21 korda

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Hendri »

mella kirjutas:

Üldiselt suht uskumatu lugu, kuna tsikli pealt rusikalöögiga peeglit rippuma saada on ikka kuradi keeruline. Isegi ilma tsiklita seistes pole see lihtne.
Liiga palju ameerika filme vaadanud?

EKs see oleneb ka autost. Ühe sõbra autol murdus terve peegel küljest peale toetamise tõttu, teise auto peeglit meelega lõhkudes küljest ära ei saanudki, tee mis tahad.

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Vabandust, et mul pole olnud võimalust päevatoimetuste tõttu piisavalt kiiresti kõigile huvitavatele arvamustele ükshaaval reageerida.

Mul on väga hea meel, et keegi on endale kohalikku foorumisse selle olukorra kommenteerimiseks spetsiaalse konto teinud. Loodetavasti on selle taga loo peategelane ise.

Veel siis selgituseks mõned pehmed faktid:

  • Kogu lugu toimus kiirusel maksimaalselt 60km/h;
  • Tädi käitumises polnud raasugi pahatahtlikkust ja tegemist oli vaid lihtsa tähelepanematusega;
  • Ma tean, milline näeb välja lõhutud vs. volditud peegel;
  • Minu kaugus sellest õnnetust juhtmete otsas rippuvast peeglist oli maksimaalselt 10 meetrit;
  • Karistusoperatsiooni toimumise ajaks oli igasugune ohustamine juba möödas.

Omakorda ei ole mul ühtegi põhjust, mis ajendaks mind mingit "ägedat" lugu kellegi kiusamiseks või laimamiseks välja mõtlema. Ma ei võtaks seda kaugeltki mitte nii tõsiselt südamesse, kui tegemist oleks lihtsalt kokkuvolditud peegliga.

Küll on mul aga selle kõige juures ääretult kahju, et ma ei suutnud kohe adekvaatselt reageerida ja ei hakanud seda lugu kohapeal lahendama vaid kiirustasin edasi. Ma enam ei tee.

Mida oleks teinud selles olukorras tädi asemel sinu ema, naine või tütar? Sõitnud käte värisedes koju ilma, et oleks üldse julgenud seisma jäämise peale mõeldagi? Lõi puruks peegli, siis seisma jäämise peale taob kuri tsiklimees kohapeal lambid kinni? Kui see tädi peaks kusagilt kellegi tuttava-tuttava-tuttavana välja tulema, siis ma olen hea meelega nõus politseis pealtnägijana tunnistusi andma.

Milline on siis Motohunt autokooli ametlik seisukoht sellise olukorra lahendamiseks? Kas selle eelneva "ma ei ole midagi valesti teinud" kommentaari võib lugeda tungivalt soovituslikuks käitumisjuhiseks kõigile tänaval sõitvatele mootorraturitele? Murdke, lõhkuge ja voltige, kui teile midagi autojuhi sõidumaneeris ei meeldi või tundub kuidagi ohtlikuna?

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Mida oleks teinud selles olukorras tädi asemel sinu ema, naine või tütar? Sõitnud käte värisedes koju ilma, et oleks üldse julgenud seisma jäämise peale mõeldagi? Lõi puruks peegli, siis seisma jäämise peale taob kuri tsiklimees kohapeal lambid kinni? Kui see tädi peaks kusagilt kellegi tuttava-tuttava-tuttavana välja tulema, siis ma olen hea meelega nõus politseis pealtnägijana tunnistusi andma.

Milline on siis Motohunt autokooli ametlik seisukoht sellise olukorra lahendamiseks? Kas selle eelneva "ma ei ole midagi valesti teinud" kommentaari võib lugeda tungivalt soovituslikuks käitumisjuhiseks kõigile tänaval sõitvatele mootorraturitele? Murdke, lõhkuge ja voltige, kui teile midagi autojuhi sõidumaneeris ei meeldi või tundub kuidagi ohtlikuna?]

Täpselt minu mõtted juba teemakäsitluse esimest positust lugedes. Antud kontekstis ei oma ka mingit tähtsust, kas peegel löödi rippuma või "pakiti kokku", kuna antud tegu sooritati pedagoogi rollis. Selline käitumine on labiilse närvikava tunnuseks ning ametialast professionaalust see ei näita.
Sõiduõpetajalt küsiksin, kuidas hindab oma teguviisi tagantjärele - kas ka praegu oleks valinud ohusituatsiooni likvideerimiseks sellise meetodi?

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01

Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja

Lugemata postitus Postitas Rein »

  1. Üldiselt sõna sõna vastu ei anna enam kohtus-polotseis miskit selle juhtumi osas.

  2. Hälvik autojuhtide teemas on iga teine postitus ette, küljele reastumine ja kui kätte saan löön peegli maha raisk. Selge see, et enamus teeb seda kogemata, mitte ei taha tahtlikult igat kahel rattal kulgejat kabelisse saata. Nüüd kus on konkreetne juhus, siis keerame aga kõik kohe autojuhi kasuks. Mis siis, et tekitas korraks ohtliku olukorra. Kas see ohtlik olukord oleks pidanud vältama 500 meetrit? Kilomeeter? Olen nõus, õpetaja oleks pidanud kutsuma politsei, kohe, kui tekkis tahtmine õpetada autojuhti. Kui peegel katki, oleks pidanud ka kohe kutsuma politsei.

  3. EI tea me ka vestluse tagamaid. Kas te peeglitest liiklust jälgite? Mis mõttes peeglitest? Selge, pole siis neid ju tarvis!
    On mulle maanteele ette keeratud, naisterahvas roolis, autos kaugeltki rohkem lapsi, kui istekohti. Ikka pungil täis, mindi ujuma. See naiste rahvas ei vaadanud vasakule, kui peateele välja sõites parem pööret tegi. Jälgisin eemalt juba auto lähenemist ja vaatasin juhti, et kas ta näeb mind ja lasin kogu selle aja hoogu maha. See päästis. Kõrval olles Laiutasin kätt, ülespoole keeratud peopesaga, et "mida sa tegid" selle peale kerkis roolitagant keskmine sõrm. Kuna seal talus oli mingi sünnipäev, või pidu ja hoovi soli palju autosid ja rahvast, siis ma ei sõitnud sinna ütlema, et see mees oma naist sõitma õpetaks. See on asi, mida kahetsen tänaseni. See naisterahvas on surnud ja minu naabripoiss ja hea sõber ka. See naisterahvas sõitis talle risti ette peateele, umbes aastake, paar hiljem, kui minuga see juhus oli. Sama autoga ka veel. Selles tulenevalt on minu arvamus kallutatud, kuid ma usun, et nüüd on üks inimene, kes hoolikamalt enda ümber vaatab, liikluses juures. Kui see juhtum hirmutas teda nii võrd, et ei julgegi enam sõita, siis veel vähem on tarvis liiklusesse inimesi, kes ei oska, ei julge sõita ja ikka istuvad rooli, et küll ma kuidagi hakkama saan.

Kasutaja avatar

mototydruk
Postitusi: 523
Liitunud: 28 Mär 2006, 17:37
Tsikkel: Kawa
Asukoht: Tartu

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas mototydruk »

Loen ja mõtlen...oleme me tsiklistid, millised oleme aga liikluskultuur annab paljudel veel soovida-ise näen tänavapildis. Autojuhtidest ma üldse ei räägigi...aga see teema pani mind sügavalt järele mõtlema, kas oma 18 aastasele tütrele, keda tahan saata A-katti õppima-veel antud autokooli soovitan :|

Kawasaki EX 250, Honda CBR 600f, Yamaha Virago 1100cc ajutine kasutaja suvi 2010, Kawasaki gtr 1000 cc, Honda Magna VF 750, Honda CBR 600 F2, Kawasaki Vulcan 750cc
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja

Lugemata postitus Postitas villy »

Ma ei näe mingit motiivi, millepärast peaks kasutaja "Oldmaniac" valetama või jama ajama antud teemas.

Eriti kurioosne ja kõhedusttekitav on, et herr Raino Verliin'i vastulause võtab asja kokku nii, et kampaaniale "Märka mootoratturit" viidates lisanud uue klausli sellele. "Märka Mootorratturit - Või taome su auto puruks"

Huvitav kui selle A Mersu ja tädi asemel oleks olnud mõni tüüpiline ambaalist meelega ettekeeraja oma X5-ga. Kas siis oleks ka nii palju "vaprust" ja "kodanikujulgust" jagunud nagu tädikese vara rikkumisel suutsid üles näidata? Reeglina inimene, kes naise/tema asjade suhtes vägivalda tarvitab eriti muul alal julgusega ei hiilga. (togi)

Rein kirjutas:

Selles tulenevalt on minu arvamus kallutatud, kuid ma usun, et nüüd on üks inimene, kes hoolikamalt enda ümber vaatab, liikluses juures. Kui see juhtum hirmutas teda nii võrd, et ei julgegi enam sõita, siis veel vähem on tarvis liiklusesse inimesi, kes ei oska, ei julge sõita ja ikka istuvad rooli, et küll ma kuidagi hakkama saan.

Kas sa tõesti arvad, et auto kallal laamendamine tekitab austust kaasliiklejatesse? Kas nii ei kasvata sa mitte autojuhte kes vihkavad mootorratturit veelgi enam? Ehk järgmine kord keerab antud auto juht rooli motika poole, et ennast ja oma vara kaitsta. Massivahe on ca 10 kordne kui juht peaks rooli su poole keerama ja see paneb asjad paika. Vehi millega tahad. :wack:

Inimesega tuleb rääkida ja selgitada olukorra ohtlikust. Eriti veel naisterahvaga. Ja kui meil juba autokoolis õpetatakse naisterahvaste autosid peksma siis ma üldse ei imesta miks meid nii vihatakse autojuhtide poolt.


mart211

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas mart211 »

art30 kirjutas:

+1,Ülejäänud võik suumulgud kinni panna ,ma arvan et kahe lapse isana ma oleks väga õnnelik kui minu pojal oleks selline õpetaja.

Ja kui oma naine oleks ilma peeglita koju tulnud, oleks teda ka sakutanud, et näed mis juhtub kui valesti tegid? See tädi oli ka kellegi naine, ema jne, kes värisevate kätega nuttes vb koju läks mehele kurtma kuidas peeglit pole.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Yerba »

mototydruk kirjutas:

Loen ja mõtlen...oleme me tsiklistid, millised oleme aga liikluskultuur annab paljudel veel soovida-ise näen tänavapildis. Autojuhtidest ma üldse ei räägigi...aga see teema pani mind sügavalt järele mõtlema, kas oma 18 aastasele tütrele, keda tahan saata A-katti õppima-veel antud autokooli soovitan :|

Ära muidugi soovita. Soovita mingi selline autokool, kus sõiduõpetaja vaatab rahumeeli pealt kuidas Su järelkasv mingi muti auto alla ära riivitakse.
Aa, ja siis ei ole mõtet muretseda ka, et sõiduõpetaja oleks võinud seda ja toda teha.
Siuke tsill värk, tead küll. No nagu viisakas eurovärk või nii. Saad oma riivitud järelkasvu tagasi ja ütled veel aitähh ja küsid, et ega auto väga viga ei saanud.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8387
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 320 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Yerba kirjutas:
mototydruk kirjutas:

Loen ja mõtlen...oleme me tsiklistid, millised oleme aga liikluskultuur annab paljudel veel soovida-ise näen tänavapildis. Autojuhtidest ma üldse ei räägigi...aga see teema pani mind sügavalt järele mõtlema, kas oma 18 aastasele tütrele, keda tahan saata A-katti õppima-veel antud autokooli soovitan :|

Ära muidugi soovita. Soovita mingi selline autokool, kus sõiduõpetaja vaatab rahumeeli pealt kuidas Su järelkasv mingi muti auto alla ära riivitakse.
Aa, ja siis ei ole mõtet muretseda ka, et sõiduõpetaja oleks võinud seda ja toda teha.
Siuke tsill värk, tead küll. No nagu viisakas eurovärk või nii. Saad oma riivitud järelkasvu tagasi ja ütled veel aitähh ja küsid, et ega auto väga viga ei saanud.

kordame siis siin varemöeldut, et oleks tädi asemel ambaal länkariga poleks sellel autokooli juntsul mune olnud peeglit küljest ära lööma minna. tädi kallal hea kõvatada, ehk oleks piisanud paarist sõnast?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Yerba kirjutas:

..

Ära muidugi soovita. Soovita mingi selline autokool, kus sõiduõpetaja vaatab rahumeeli pealt kuidas Su järelkasv mingi muti auto alla ära riivitakse.
Aa, ja siis ei ole mõtet muretseda ka, et sõiduõpetaja oleks võinud seda ja toda teha.
Siuke tsill värk, tead küll. No nagu viisakas eurovärk või nii. Saad oma riivitud järelkasvu tagasi ja ütled veel aitähh ja küsid, et ega auto väga viga ei saanud.

MÖHH (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Mind jälle huvitaks selle "tädi" arvamus kogu sellest asjast alates tema tähelepanematusest lõpetades tema auto peegli lõhkumisega. Ei tea kui keeruline oleks see "tädi" üles otsida.

Kasutaja avatar

Kägu
Postitusi: 332
Liitunud: 28 Aug 2012, 12:45

Re: Õnnetused mootorratastega

Lugemata postitus Postitas Kägu »

mart211 kirjutas:
art30 kirjutas:

+1,Ülejäänud võik suumulgud kinni panna ,ma arvan et kahe lapse isana ma oleks väga õnnelik kui minu pojal oleks selline õpetaja.

Ja kui oma naine oleks ilma peeglita koju tulnud, oleks teda ka sakutanud, et näed mis juhtub kui valesti tegid? See tädi oli ka kellegi naine, ema jne, kes värisevate kätega nuttes vb koju läks mehele kurtma kuidas peeglit pole.

Mina oma naisele oleks küll ütlend et ise süüdi. Peeglit küljest ära või akent sisse ikka niisama ei lööda. Teame kõik seda. On ka mul jalaga peegel küljest virutatud(oli ka klapitav, kuid süsteem ja klaas purunes) ja võttis aega, kuid sain aru mis valesti tegin. Niisama ei juhtu midagi.

Kui tädike juhtub lugema, siis täna jumalat et sulle õpilane ja õpetaja kõrvale sattusid. Vastasel korral oleks auto päris katki. Tahad liikluses osaleda siis hoia silmad lahti.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7358
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1078 korda
Tänatud: 1060 korda
Kontakt:

Re: Face-off: tädi versus sõiduõpetaja.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Yerba kirjutas:
mototydruk kirjutas:

Loen ja mõtlen...oleme me tsiklistid, millised oleme aga liikluskultuur annab paljudel veel soovida-ise näen tänavapildis. Autojuhtidest ma üldse ei räägigi...aga see teema pani mind sügavalt järele mõtlema, kas oma 18 aastasele tütrele, keda tahan saata A-katti õppima-veel antud autokooli soovitan :|

Ära muidugi soovita. Soovita mingi selline autokool, kus sõiduõpetaja vaatab rahumeeli pealt kuidas Su järelkasv mingi muti auto alla ära riivitakse.
Aa, ja siis ei ole mõtet muretseda ka, et sõiduõpetaja oleks võinud seda ja toda teha.
Siuke tsill värk, tead küll. No nagu viisakas eurovärk või nii. Saad oma riivitud järelkasvu tagasi ja ütled veel aitähh ja küsid, et ega auto väga viga ei saanud.

Tagantjärele tarkus on teatavasti täppisteadus ja konfliktilahendamise oskus on peenike kunst. Teha seda nii, et tasakaal säiliks - topeltkeerulisem.
Ei saa toetada ei sõiduõpetajat ega autojuhti (no endalgi viskab ka vahel "pildi mustaks" ja tahaks vihaselt peeglite keeles rääkida). Üsna tõenäoliselt autojuht ei pannud tähele. Nad ju alailma ei märka ööd ega mütsi (neoonvestid ja muudkellad-viled ei avita, ikka ei märka). Ja ütleks mootorrattur reageeris lihtlabaselt üle - peeglitagumine toob liiklusesse lihtsalt ühe vihase autojuhi juurde. Ideaallahendus oleks olnud auto peatada (käeviipega enesest mõista; aga kui pole käepärast, siis käsigranaat ajab ka asja ära) ja juhile lühidalt seletada kuidas ta täpselt mootoratturi elu ohtu pani. Enamus normaalseid inimesi saab aru ja tahab koha peal häbi pärast maa alla vajuda. Ma olen proovinud, korduvalt. Toimib. Garanteeritud, et edaspidi märkavad. Aga avitab ainult normaalsete inimest puhul, ülbikute ja isehakanud liikluskorraldajate puhul kaldun ma toetama mõnd muud meetodit. Vabalt võiks rääkida näiteks peeglitest.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”