Ringi käib aga ei käivitu (Honda CBF500)

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

DGAF
Postitusi: 437
Liitunud: 07 Okt 2007, 11:49
Tsikkel: Yamaha R1 track only
Asukoht: Tallinn | Nõmme

Re: Ringi käib aga ei käivitu (Honda CBF500)

Lugemata postitus Postitas DGAF »

davidsoniharald kirjutas:
extremist kirjutas:

Siin oli just juttu et tõmbas täis, seega gaasi andmine oleks asja veel hullemaks teind.

Eksid. Kui "täis tõmbas" siis tähendab see, et liiga palju benisiini on silindris ja sellest saab lahti ainult mootorit "tuulutades", ehk siis gaas põhja ja starterit. Gaasi põhja keerates avaneb sisselase täielikult ja õhku tuleb vabalt peale.

Tsikli külili kukkudes voolab ujukiruumist bensiin sisselaskesse ja "jookseb täis" nagu öeldakse. Siis tuleb aga palju õhku juurde anda, et tekiks mootori tööks sobilik segu.

Näiteks Suzu GSXR (vanemad karpadega mudelid) puhul võib selline käitumine lõppeda silindri lõhkumisega kuna tekib nn. waterlock. Ehk siis silinder üritab käia aga kütus tekitab (nagu vesigi) seina, mis järgi ei anna. Seega on tihti peale sellistel puhkudel (vähemalt mainitud Suzudel) ainus variant küünlad maha ja paar korda starterit - lööb üleliigse kütuse välja ja alles siis peale kokku panekut põhja gaasi anda, et jäägid ära põletaks. Võimalik et teistel mudelitel ja markidel toimib teisiti.

born under a bad sign
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”