millised on parimad adventure touring rehvid?

Kogu tõde mootorratta rehvidest, nende rõhust, tootjatest ja kulumisest. Kui mootorrattur tunneb huvi mootorratta rehvide vastu siis vastus tuleb siit. Ja küsimused samal teemal elik mootorratta rehvide kohta ka ikka siia.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere

Teen väikestviisi eeltööd GS-ile uute rehvide valimiseks. praegu on all Metzeller Tourance next ja tunduvad täitsa ok kuigi kruusal võiks pidamine parem olla. uued võiks olla enamvähem sama asfalti/kruusa suhtega pigem väheke kruusa poole ehk 80/20. praegusi hindaksin 90/10. oluline oleks stabiilsus suurematel kiirustel ja vibra/rehvimüra puudumine. pidamine pigem konkreetne ja hoiatav kui et väga hea ja ootamatu lõpuga.
Praeguseks silma jäänud Tourance Next kuigi kohe ostma ei tormaks. kuna selles saanris täiesti kogemusteta, palun teadjate abi ja variante, soovitusi, võrdlusi.



5248653
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas retro »

Next-ist veidi kruusakõlbulikum on "tava" Tourance - imho oli väga ok gessu all. Karoo3 on juba asfaldil lärmakam ja pigem 70/30 suhtega. Endale meeldis kombinatsioon - Karoo3 ees ja Tourance taga.
Üldiselt on rehvivalik pigem religiooni valdkonda minev ja kehtib reegel - iga lts kiidab oma p**i (ehk siis pole mina ka neid väga palju erinevaid katsetanud).
Täitsa tore ajaviiteks - http://www.advpulse.com/adv-products/50 ... ing-guide/

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Otsisin ka pikalt ja lõpuks otsustasin Mitas E07 kasuks. Alla pole veel pannud, aga vaatasin youtubest päris palju videosid ja lugesin advrider.com
Praegu on all Dunlop D610 ja nendega kruusal päris libe. Eks nad rohkem tänavarehvid ole ka.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Laurih
Postitusi: 57
Liitunud: 01 Apr 2015, 22:43
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 31 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Laurih »

Endal GSA all TKC 70-ned --- vähe müra ja siiani kergel maastikul väga head. Kruusateel mulle väga meeldivad.
Nägin ka unes, et sõitsin oma GSA-ga Eestimaa hea nähtavusega kurvilistel ja tühjadel teedel 140-150kmh: asfaldil vibratsiooni ja müra nendega pole.

Kuna mitmed suurte motoajakirjade reviewerid soovisid proovida ees TKC80 ja taga TKC70 (tundus, et see võiks olla lahe combo), siis ma tegin selle triki ära, panin ette TKC80 aga sellega oli asfladil kõva müra ning kruusateel väga vedel ja kummaline olemine võrreldes TKC70-ga.

Rootsis BMW enduro koolitusel sõitsin paarsada km metsateid ja metsavahel GSA-ga, millel olid mõlemad TKC80-ned all --- väga tip-top oli. Need metsateed ei olnud lahtise kruusaga nagu meil, seega seda veidrat vedelust ei olnud.

Üldiselt TKC-de kasuks räägib muidugi ka see, et ametlikult tehas neid alla paneb, seega ilmselt nendega seda kasutuskogemuse peenhäälestust tehakse.

HD FX-1200 '74
HD Breakout '19
BMW R1200GSA '15
KTM 250 EXC-F 6Days '20
Ducati Panigale V4 '18
Ducati Scrambler Italian Independent '15

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sai äsja ühte matkaenduurokat testitud, millel olid all Pirelli Scorpion Rally rehvid. Uskumatult hea pidamisega külma ja märja asfaldi peal ning ka veidi metsavahel tiirutades. Kestvuse kohta jälle ei oska öelda, sest ise pole ühtegi sellist rehvi omanud. Küll aga tahaks järgmise ringi just neid katsetada.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Üllar
Postitusi: 124
Liitunud: 21 Dets 2005, 16:02
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Üllar »

Enda varaderol all 2-e jooks Metzeler tourance ja rahul,eelmine jooks oli saksa omad,nüüd made in china-need paistavad kuluvat rutem.Kui on köva alusega kruus ja mitte eriti lahtine siis saab kiiresti söita,aga 90 lubatud.Asfaldil väga hea pidamine.

Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas mel09 »

Aga mida arvatakse Michelin Anakee3 rehvist sellistes oludes? Nii mõnigi tootja paneb need oma matka ednuurokatele tehases alla. Kuidas nende kruusa/asfalti suhet võiks kirjeldada ja kas on asfaltil ka häälekad?
Tunduvad suhteliselt siledad, et kas kruusal on ikka piisavalt abi neist?

Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mel09 kirjutas:

Aga mida arvatakse Michelin Anakee3 rehvist sellistes oludes? Nii mõnigi tootja paneb need oma matka ednuurokatele tehases alla. Kuidas nende kruusa/asfalti suhet võiks kirjeldada ja kas on asfaltil ka häälekad?
Tunduvad suhteliselt siledad, et kas kruusal on ikka piisavalt abi neist?

niipalju kui mina olen arvustusi lugedes aru saanud siis 90/10 rehv ja Tourance (next) on parem seega justkui pointles.

5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Piipz kirjutas:

Sai äsja ühte matkaenduurokat testitud, millel olid all Pirelli Scorpion Rally rehvid. Uskumatult hea pidamisega külma ja märja asfaldi peal ning ka veidi metsavahel tiirutades. Kestvuse kohta jälle ei oska öelda, sest ise pole ühtegi sellist rehvi omanud. Küll aga tahaks järgmise ringi just neid katsetada.

Pildipealt tundub sarnane pigem nendega millega enduurot sõidetakse. kirjelda asfaldi sõidu omadusi vähe täpsemalt. kas hea pidamine arvestades rehvi puutepinda või ükskõik millise asfaldisõbralikuga võrreldes. kas selline kork väristama/suristama ei hakka ja lärmama kõva peal?

5248653
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Minu K60 suristab isegi rohkem. Aga ma istusin ratta selga, kui õues oli sooja ainult 1 kraad ning asfalt oli veel niiske. Ideaalne variant testimaks, et kas ikka peab asfaldil, või mitte. Ei saanud arugi, et nupuline rehv oleks.
Ning sai ka päris suuri kiiruseid proovitud, ei vibanud kuidagi ega ei unnanud ülemäära palju.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

mel09 kirjutas:

Aga mida arvatakse Michelin Anakee3 rehvist sellistes oludes? Nii mõnigi tootja paneb need oma matka ednuurokatele tehases alla. Kuidas nende kruusa/asfalti suhet võiks kirjeldada ja kas on asfaltil ka häälekad?
Tunduvad suhteliselt siledad, et kas kruusal on ikka piisavalt abi neist?

Varadero all ära sõidetud:

  • Michelin Anakee 2 rehvijooks. Sai sõidetud 16 483km. Enne pikemat reisi ennetavalt rehvijooks välja vahetatud. Asfaltil pidas väga hästi. Viimases lõpus tekkis esirehvi kulumisest väike vibra sisse. Üldiselt jätsid väga hea mulje nii asfaldil kui kruusal.
  • Metzeler Tourance rehvijooks. Sai sõidetud 20 358 km. Samuti viimases lõpus hakkas esirehvi kulumisest tulenevalt lenksu vibra sisse tulema. Vibra oli näha käed lahti sõites. Uus Anakee 3 rehvijooks lahendas probleemi. Tourance tundus küllalt kindel nii asfaldil kui kruusal. Samas sõltuvalt kruusakatte olukorrast oli lahtisele kruusale iseloomuliku "ujumist" ikka.
  • Michelin Anakee 3 rehvijooks. Tänaseks sõidetud 2500 km. Rehvimüra ega vibratsiooni ei suuda tuvastada. Kruusal käitub igati viisakalt. Ei ütleks, et oluliselt kuidagi libedam, kui Tourance oli. Märja muru peal mõlemad kui slickid.

Michelin reklaamib Anakee 3'e kui väga stabiilset rehvi.
[youtube][/youtube]

Tourance rehv ei ole küll tõenäoliselt mõeldud raske ratta all aktiivsemaks kurvis kallutamiseks, kuid ühel soojal suveõhtul läks Tourance Rapla kardirajal Varadero all päris omajagu pehmeks "plastiliiniks". Rehvi äärtesse hakkas rulluma iga ringiga pehmeid kummirulle. "Chicken stipes'id" said maha sõidetud ning seda tunnet ei tekkinud (veel) kordagi, et pidamist võiks väheks jääda. Anakee 3'ga samuti Raplas ja Tabasalus käidud ning keskpärastel kiirustel külgsuunas pidamist kui naelutatult.
Pilt

Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas mel09 »

Tänud, Ojamaa!
Mulle tundub see Anakee III kuidagi sümpaatne ja tuleb vist järgmiseks enda rattale alla panna.
Aga nagu aru saan, siis sul lähevad vahetusse tagumine ja esimene alati koos? Mul paistab, et esimene elab üle 2 taga rehvi. :roll:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ojamaa,ma sügavalt kahtlen,et see seal rehvi küljes sinu enda rehv "sulamas" on. :D
See on soojaks sõidetud rehvi külge kleepunud rehvipuru,mis on rajalt kaasa haaratud.Seda haarab kaasa ka iga teine rehv,kui sa just ainult puhtaks sõidetud ideaaltrajektooril, ei sõida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mida kujutab endast mitase E08? kas keegi kasutand?

5248653

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas lermo »

KIBU kirjutas:

mida kujutab endast mitase E08? kas keegi kasutand?

Mul sellised Krantsil all, asfaldil pole viga :wink: Kruusa kündma pole veel jõudnud.

Edit: seepole viga tähendab, et kuivaga on saanud jalaraua maha kallutada, vihmas natuke rahulikumalt sõites libedad ei tundunud.

Viimati muutis lermo, 26 Apr 2016, 00:56, muudetud 1 kord kokku.
M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Piipz kirjutas:

Sai äsja ühte matkaenduurokat testitud, millel olid all Pirelli Scorpion Rally rehvid. Uskumatult hea pidamisega külma ja märja asfaldi peal ning ka veidi metsavahel tiirutades. Kestvuse kohta jälle ei oska öelda, sest ise pole ühtegi sellist rehvi omanud. Küll aga tahaks järgmise ringi just neid katsetada.

üks jutuke Scorpion Rally kohta.

http://motorbikewriter.com/pirelli-scor ... re-review/

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kas kellegi on kogemusi Michelin Anakee 3 nimeliste rehvidega? Tiigril on hetkel all Heienau K60 Scout (59/50) aga tagumine on häbematult kandiline küsib vahetuse järgi ...
@Ojamaa? Kuidas ta pinnasteel võiks käituda? Siit-sealt on silm ajäänud, et tegu 80/20 rehviga aga ülevaated on napid ja väga vastuolulised.
Mida ma otsin on hea pidamine asfaldil vihmaga ja kuivaga kruusa- ning pinnasteedel.
Minu viimane (ja õigupoolest ainuke) katse tänavarehvidega niiskel pinnasteel sõita lõppes paar aastat tagasi kahe külili käntsatamisega 50m lõigul - seda ma korrata ei soovi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Macintosh kirjutas:

Kas kellegi on kogemusi Michelin Anakee 3 nimeliste rehvidega? Tiigril on hetkel all Heienau K60 Scout (59/50) aga tagumine on häbematult kandiline küsib vahetuse järgi ...
@Ojamaa? Kuidas ta pinnasteel võiks käituda? Siit-sealt on silm ajäänud, et tegu 80/20 rehviga aga ülevaated on napid ja väga vastuolulised.
Mida ma otsin on hea pidamine asfaldil vihmaga ja kuivaga kruusa- ning pinnasteedel.
Minu viimane (ja õigupoolest ainuke) katse tänavarehvidega niiskel pinnasteel sõita lõppes paar aastat tagasi kahe külili käntsatamisega 50m lõigul - seda ma korrata ei soovi.

minule on jäänud mulje erinevaid jutte lugedes/kuulates, et selline 80/20 või 90/10 rehv mis asfaltil on väga hea on kruusal ja pinnasel nö sõidetav. see tähendab et sõita saab tõesti igal pool aga mitte eriti kiiresti ja julgelt. minul on Tourance next ja tõesti kuskil ei ole alt vedanud. samas kruusal või pinnasteel täitsa vabalt tunda kah ei saa.(nagu päris enduurorehviga) ehk et kõik oleneb mida sa hea pidamise all siiski mõtled st kui kiiresti sa sõita plaanid. samas sinu rattaga (valuveljed, lühike ja pehme amordikäik) teab mis kiiresti kruusal ja pinnasel niiehknaa ei sõida.
minu pikad otsingutunnid internetis samadele tingimustele vastavat rehvi otsides andsid lõpptulemuseks alati Metzelleri tourance nexti.
kuna adekvaatset infot sedatüüpi rehvide kohta on tõesti vähe siis ehk viitsid kirjutada miks sa Anakee3 peale oled silma pannud.

5248653
Kasutaja avatar

Urmas79
Postitusi: 272
Liitunud: 01 Mai 2013, 22:20
Tsikkel: IZ,Jawa,GSXF,R1,XL1000
Asukoht: Tartu/Stockholm
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Urmas79 »

Terv!
Sai oma Varaderole kesk suvel Anakee 3 alla pandud ja midagi halba küll kosta ei oska. Märjal asfaldil peab väga hästi. Üle keskmise kulunud Anakee 2 kippus vihmaga möödasõitudel nende valgete joonte peal ratast ringi tõmbama, kui veidi rohkem peale keerasid. 3-ga pole seda veel täheldanud.
Kruusaga on asi selline, et midagi väga spetsiifilist öelda ei oska. Nii tegija ei ole, et libiseva rattaga kurvi sisse joosta ;) Lahtise kruusa peal on igatahes s**t sõita :( Kui lihtsalt kruus, siis minu isiklik arvamus on, et peab suht hästi.
Aga eks ta tavakasutaja jaoks rohkem selline tunnetuse asi on. Millega keegi sõidab ja kui heaks rehvi peab.
Edu valimisel!

Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Macintosh kirjutas:

Kas kellegi on kogemusi Michelin Anakee 3 nimeliste rehvidega?
@Ojamaa? Kuidas ta pinnasteel võiks käituda? Mida ma otsin on hea pidamine asfaldil vihmaga ja kuivaga kruusa- ning pinnasteedel.

Sorry, alles nüüd märkasin seda küsimust. Pinnasteedega on mul kasinad lood antud rehviga. Külgedel ei ole pidamist ja pinnasteed üldjuhul roopasse sõidetud. Eelmine nädal sai vihmasajus mööda mullaseid põlluääri vaikselt kulgetud. Kuna rehvi külgedel pidamist (nublusid/mustrit) ei ole, siis mullakattega teeradadel korduvalt tekkis olukord, kus esiratas teed otsides läheb ühte traktoriratta roopasse ning tagaratas jookseb teises roopas edasi, sest pole külgedel haardumist, et end mööda roopa külge välja sikutada. Sisuliselt sõidad pooleldi külg ees ja tagaratas käib all ringi. Päris ebameeldiv/ebakindel tunne. Metsateel "rida vahetada" samuti suht keeruline. Ei saa hästi roopast välja.

Kui on heina kasvanud vanad metsateed, kus samuti roopad ja lombid, siis kindlat tunnet esiratta pidamise osas väga ei ole. Rehv libiseb alati roopa põhja suunas ja roopast välja keeramine suht keeruline.

Nii kui vihma sajab, siis ma väga libeda pinnastee peale raske rattaga ei tikuks nende rehvidega.

Macintosh kirjutas:

Minu viimane (ja õigupoolest ainuke) katse tänavarehvidega niiskel pinnasteel sõita lõppes paar aastat tagasi kahe külili käntsatamisega 50m lõigul - seda ma korrata ei soovi.

Kõigiga juhtub. Kui selline allolev tee vastu vaatab, siis mõtlen kaks korda, kas ikka minna otse või ringiga. Üksi sõites pigem lähen ringiga. Plögase pinnase peal ei ole väga lihtne 300kg kolakat püsti ajada. Ratast tõestes libisevad endal jalad alt ära.

Roads less traveled
Roads less traveled
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas renx »

Hullud vennad ikka, et sellise rehviga ronite sellistele teedele :D
Isegi Mitas E09/Michelin T63 esirehv millel on natuke nuppu vajus igal esimesel võimalusel rööpasse ning sealt väljasõidust võisid unistada isegi 150kg-180kg kaaluvate ratastega mis mul olnud.
XT660z 208kg kaaluva masinaga panin suht esimesel võimalusel täis kärna ette kui 60-70km/h kevadel pehmel kruusateel esiratta risti viskas ning ise tsikli peal käed lenksul aga keha koos jalgadega õhus lendas aga õnneks jäi püsti... rehviks oli siis T63 7-8mm. Ja ees see kärn ei kulu ka nii kiiresti kui just väga järsult ei pidurda kuid ulub palju.

Kui sa tõesti sügisel plaanid sõita väga palju kõrvalisi teid ja eriti veel pinnasteid... siis soovitaks panna võimalikult "kärnase" mustriga rehvi mis leiad oma tsiklile... suveks võid jälle miskit siledat alla visata.
Sest isegi kärnaga sõites on sügisel päris libe, eriti kõvad ja märjad pinnasteed mis on nagu jää kui nupp sisse ei hammusta ja gaasiga liiale minna... pidurdamisest ei hakka rääkimagi :D

Tiigrile sobiks näiteks Metzeler Karoo 3 arvestades su kriteeriumeid? The Karoo 3 performed well during our rain tests and offered predictable grip on wet surfaces. The tire design utilizes narrow grooves between the center knobs that channel water away from the contact patch effectively.
http://www.advpulse.com/adv-products/me ... view-test/
Hetkel isegi korralik allahindlus
https://www.rehviliider.ee/mootorratta- ... -69r-60165

Viimati muutis renx, 12 Sept 2016, 20:55, muudetud 1 kord kokku.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Tervitus

Ma ise veel Anakeen 3 kolme pole proovinud, kuid olen testinud erinevaid rehve, mis on n.ö. 70/30, 50/50 ja 30/70.
Olen täheldanud seda, et saada kõige parem rehvi toimimine tuleb päris palju rehvi rõhuga möllata. Kõige ootamatum üllataja oli minu jaoks Mitas C-02 rehv, mis on kõige kärnasem veel tänavalegaalne rehv. Sõitsin sellega 1500km nii märja ja kuiva asfalti peal, kruusa peal ning mudas (kasutatud rehv). Tõsi, vihmas sõitsin sihilikult tagasihoidlikult, teekatte märgistuse peal on libe ning undab kui vene tolmuimeja kuid kuiva asfalti peal sai väga kenasti kallutatud ning eriti suur lust oli just pehmema pinnase peal sõita. Siinkohal mainin, et rehvirõhk oli mul 1,6-1,7bari taga. Ega sellist päris ideaalselt rehvi ei olegi, alati tuleb mingi kompromiss teha, kas siis sõidu kiiruse või teekonna valiku osas. Aga kindlasti testida maastikul/kruusal madalamat rehvirõhku nende multifunktsionaalsete rehvide puhul.

Muretuid kilomeetreid soovides!

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vastuseid lugedes saan aru, et hetkel allolev K60 Scout on hea kompromiss võimalike valikute vahel. Ega mul muid etteheiteid neile polegil kui, et üle 90kmh hakkab "ulguma" ning kurvi läbides ja sealt välja kiirendades annab tagarehv õige natuke naks-naks külje suunas järele. Seda viimast just täpselt niipalju, et sõit on ohutu aga tekitab vastikult ebakindla tunde.

Eks peab siis vastavalt hooajale ja sõidusuunistusele hakkama rehve vahetama sest ilmselt kõiki häid asju korraga ei saa.

shortcut kirjutas:

Tõsi, vihmas sõitsin sihilikult tagasihoidlikult, teekatte märgistuse peal on libe ...

Teekattemärgistuse peal on kõik rehvid libedad, isegi need mis end kuiva ilmaga asfaldile "kinni imevad". Varahommikul ja vihmas tasub nendega väga tähelepanelik olla.

oojamaa kirjutas:

Kui selline allolev tee vastu vaatab, siis mõtlen kaks korda, kas ikka minna otse või ringiga. Üksi sõites pigem lähen ringiga. Plögase pinnase peal ei ole väga lihtne 300kg kolakat püsti ajada.

Ma ei mõtle kaks korda: sellisesse soppa pole +200kg kaaluva tsikliga minul asja. Niiske-libeda pinnastee saad sa väga edukalt ka siis kui eile hommikul sadas ja pind pole mudane vaid ühtalne ja kinnitambitud - vähegi siledama rehviga sõidad kui uiskudel.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Hola,

mõni lühike kommentaar vb.
ilma terava piki ja risti eralduseta rehviga mudasse pole asja, igal muul pinnasel toimivad.
Metzeler tourance ja anakee 2 ja anakee 3 on väga ühte auku omadustega ja kui tõsiselt sõita, siis raske ratta all @ best 80/20 rehvid need.
Metzeler Karoo 3 on veidi tänavalikumaks läinud kui karoo varem oli aga võimsa ratta all tagumise rehvi eluiga on naeruväärne. Seda reisides meeles pidada siis. (Lc8, 1200 gessu, 1000 strom vms, millel väänet).

Rehvirõhuga lihtne ei ole kindlasti ja igaüks peab leidma oma rattaga ja kaaluga ja konkreetse rehviga toimivad lahendused. Ja kui pinnased on vahelduvad, siis tuleb leida midagi "kuldse kesktee" sarnast. Reisides pikalt, peab kindlasti arvesse võtma ülekaalu ja kuumenemist, et kui lased rehvid pehmeks, sis liiga kiiresti ei sõida ja kui ratas väga raskeks tehtud, siis see ei ole eriti mõistlik, sest võid lihtsalt ära lõhkuda rehvi. + kulumine on oluliselt kiirem, kui nad väga kuumaks lähevad.

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

Teema algataja
KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

käisin suvel korra sellist mülgast proovimas nagu ülal pildil, Gessuga, värske Tourance next all. mina ütleks et tegelt oli pidamine väga ok. hirmus on küll ja nii kui kartma hakkad ja jalad jalutsist maha ajad siis on pidamine kadunud. kui silmad kinni, hambad ristis püsti seisad ja vedu taga hoiad siis tegelikult rehv pidas kuigi mõistus seda uskumast tõrkus. loomulikult ujub ja tuleb meelitada. ehk et niikaua kui perse sadulal, jalad laiali sõita ei ole mõtet rehvi pidamise kohapealt järeldusi teha. igal juhul on s**t. kui püsti ei seisa rattal siis isegi hardenduroga ja päris enduro rehviga vedela peal ja liivas pidamist ei ole.
mitte et ma tahaks väita et ülal pildil on ratas küllili kindlalt valede sõiduvõtete pärast. lihtsalt väike tähelepanek enda kogemustest.

5248653
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Keegi pirelli mt 60 kohta ka midagi kosta oskab? Vaja midagi tdm900 alla lükata. Kuna igapäevaselt vaja ka natuke kruusa nühkida siis tänavarehv väga ei sobi.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Seoses Streetmoto orienteerumistega panin 2015 suvel oma Gessule alla Heidi K60 Scout'id, ette ja taha. Ei tea kas tegu oli kehva partiiga, aga üle 110 km/h hakkas ratas hullult vibreerima. Lõpuks ei saanudki aru, kas tegu oli tagumise või esimese rehviga. Neeme proovis igat pidi tasakaalustada , aga ei midagi. Peale mõningast rehvi kulumist see siiski vähenes. Suve lõpu poole olid sõidud mudased ja K60 näitas oma tõelist palet. Esimese rehvi kohta on ainult kiidusõnad. Esines väga viisakalt ning leidis tee nii kruusas kui mülkas. Aga tagumine, millel keskel "üks pikk klots", käis pidevalt kruusas ja mudas all ringi ning käitus nagu korralik tänavarehv.
Peale kahte kukkumist hakkas mul seljakotist kahju ning vahetasin tagumise Michelin Anakee WILD vastu välja. Kui Heidi oli "bias" põimikuga (jäik), siis Anakee Wild on "radial" ja palju pehmem. Undab samuti rohkem. AGA mis tõi selle rehvi juures laia naeratuse näole juhtus esimesel sõidul kuskil Hüüru taga põldude vahelisel teel. Tegin sissesõitu ja teadsin, et seal on kergelt kruusasem ning hea koht värsket ostu testida. Kui kohale jõudsin, selgus, et traktorid olid "tee" mülkaks muutnud. Olin valmis kõige hullemaks, aga.. See on uskumatu kui kindla järjepidevusega see rehv mudast läbi näris. Ei mingit taguotsa külgedele ujumist ja ebakindlust. Rehvirõhk oli sama, mis tootja soovitab asfaldile.
Kokkuvõtteks võiks seda soovitada raske ratta alla kevadeks ja sügiseks. Läbisõit on hetkel 4000km ning pool klotsi on veel ees!

:bsmile:

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein

mikk121
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Juun 2017, 08:17
Tsikkel: Yamaha XT660r

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas mikk121 »

Kas kellelgi kogemust Avon Distanziaga? Pakutakse pea poole soodsama hinnaga kui Metzeler Tourance´i.

Kasutaja avatar

päikesemasin
Postitusi: 162
Liitunud: 11 Aug 2004, 22:27
Tsikkel: KTM 1290SAR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas päikesemasin »

Pirelli Scorpion MT 90 A/T Tire 150/70-18 on kellelgi kogemust selle rehviga. Ostes oli see rehv all ning juba pool kulunud. Kas on mõtet 990adv see tagasi osta või sobib midagi paremat?

Riga, Delta, Minsk, Jawa 638, Honda CB450, Honda CBR1000F, Kawasaki Ninja ZXR9, Suzuki TL1000R, KTM 950SM, KTM 990 Adventure, KTM 1290 R Adventure
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: millised on parimad adventure touring rehvid?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Sai mingi 7 hooaega TransAlpi ja Dunlop Trailmaxidega igast pasast läbi käidud, näiteks vihmaga hoidsid asfaldist kinni nagu peldikumusiga, kruusal ja pinnasel oli ülemine piir lõpuks ainult tihendis leistangi ja sadula vahel. Kuna Trailmax'e tehti erinevate mustritega, siis mõtlen siinkohal seda "L" ja "S" kujuliste klotsidega.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Rehvid, rehvid, rehvid”