kurvides kallutamine
Moderaator: Moded
-
erks1708
Teema algataja
kurvides kallutamine
kuidas olla tsikli peal kurvi sisenedes, kui oled kaassõitja?
A.Palu raamatust mopeedid ja mootorrattad lugesin, et asi käib nagu valssi tantsides:tee juhile järgi(kui juht kallutab siis tuleb kaasa kallutada).
Aga sõber rääkis, et kaassõitja peab jääma kurvis sirgeks, muidu on kohe kabeli laks.
Keda ma siis peaksin uskuma?
A.Palu raamatust mopeedid ja mootorrattad lugesin, et asi käib nagu valssi tantsides:tee juhile järgi(kui juht kallutab siis tuleb kaasa kallutada).
Aga sõber rääkis, et kaassõitja peab jääma kurvis sirgeks, muidu on kohe kabeli laks.
Keda ma siis peaksin uskuma?
-
uitaja
Teema algataja
Kui kaassõitja on kui seljakott, pole sellest halba jah midagi. Probleem vaid selles, et kui ta juhtub algaja olema ja veidi kartma, siis kipub ta tahes tahtmata algul vastu kallutama. Selle vältimiseks on hea soovitus - kaassõitja peab vaatama üle juhi sellepoolse õla, kuhupoole parajasti kallutataxe. St et kui ta isegi vaid veidi piilub, ei kalluta ta vähemalt vastu 
-
Torpedo
- Postitusi: 348
- Liitunud: 22 Juul 2003, 22:24
- Tsikkel: Ural Solo '06
- Asukoht: Tallinn
- Kontakt:
Vaatab ta sul jee üle selle õla. Kui ikka kardab, siis on enamuse ajast silmad kinni ja kurvi peal hüüab "appi appi" ja üritab mõlemaid surma saata.uitaja kirjutas:Kui kaassõitja on kui seljakott, pole sellest halba jah midagi. Probleem vaid selles, et kui ta juhtub algaja olema ja veidi kartma, siis kipub ta tahes tahtmata algul vastu kallutama. Selle vältimiseks on hea soovitus - kaassõitja peab vaatama üle juhi sellepoolse õla, kuhupoole parajasti kallutataxe. St et kui ta isegi vaid veidi piilub, ei kalluta ta vähemalt vastu
I'm not a gynecologist, but I'll take a look.
Korrektsem oleks sel puhul karjuda "we all gonna f*ckin' die!"Torpedo kirjutas:ja kurvi peal hüüab "appi appi" ja üritab mõlemaid surma saata.
Aga tõsiselt, tagasõitja peab, tõesti, samuti kurve jälgima. Piilub üle juhi õla sinnapoole, kuhu tsikklit suunama hakatakse. Selpuhul õige kaasakallutamine kohe varmam tulema.
terv, sokk
-
virkostein
- Postitusi: 431
- Liitunud: 28 Okt 2004, 20:06
- Tsikkel: why ze
ma sõidsin sõbra taga mopil, siis oli küll kuidagi kõhe, kuigi kiirused olid väiksed, ei julgenud ka ise kallutada, sugulase chopperi peal sealjakotina kallutasin nagu eesistujagi, ise ei saanud arugi. Juht hiljem rääkis et tema tuttav igas kurvis kallutas teisele poole, siis pidavat juhil endal kõhe hakkama.
Eat your veggies, little people
Just täna sõitsin pool päeva sõbraga ringi. Tal polnud ka varasemat kogemust ja algul oli ikka päris jube endal, kui kutt püüdis ikka "sirgeks" jääda
Jäin siis seisma ja seletasin, et kui ei julge kaasa kallutada, siis vaadaku vähemalt üle kurvipoolse õla.... Asi paranes ikka tunduvalt ja õhtuks ei saand eriti arugi, et keegi taga on 
-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
-
ilves
Teema algataja
-
Simso
Teema algataja
mind nagu huvitab mis reaalselt mis vahe on teiearvates selles kui kaasa kallutab ja vastu kallutab. nagu miks on halb kui vastu kallutab? pidamine kaob? loogiliselt mõeldes peaks just pidamine kummile parem olema kui ta nn vastu kallutab, st ta ei tekita liialt rõhku 1hele kummi küljele r smth. Muidugi mu loogika on enamjaolt alati suht tõeks pidanud, aga on ka erandeid ja võib seegi olla. ise siiamaani vähe seljakott olnud aga püüdnud alati kaasa kallutada juhiga, kuna lugenud et just nii on juhile millegipärast mugavam, aga ise sõites olen ikka tahtnud et vastu kallutatakse, mul nagu siis millegipärast kindlam tunne, saan nagu rohkem allapoole kallutada.
hea oleks kui keegi seletaks asja teoreetiliselt ära ja supper kui keegi tartus ka praktikat teeks
(endal tetavatel põhjustle hetkel ratas puudub, aga kevadel jälle rattaseljas ja ei tahaks teiste elusid enda harjumustepärast ohtu seada).
-
kris.
- Postitusi: 2349
- Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
- Asukoht: Tallinn
- Tänanud: 6 korda
- Tänatud: 15 korda
Parim soovitus on IMHO: "Istu sirgelt ja ära mitte midagi tee!". Kes varem sõitnud ei ole se kallutab esimestes kurvides nii või teisit vastu, soovita talle mida tahad. Mõne aja pärast hirmutunne kaob ja siis võib juba ka kaasa kallutama hakata.
terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!
Re: kurvides kallutamine
minagi soovitan mitte sekkuda sõitja sõitu naq öeldakse ,et juhitakse ikka esiistmelterks1708 kirjutas:kuidas olla tsikli peal kurvi sisenedes, kui oled kaassõitja?
A.Palu raamatust mopeedid ja mootorrattad lugesin, et asi käib nagu valssi tantsides:tee juhile järgi(kui juht kallutab siis tuleb kaasa kallutada).
Aga sõber rääkis, et kaassõitja peab jääma kurvis sirgeks, muidu on kohe kabeli laks.
Keda ma siis peaksin uskuma?
Have a nice day !
-
grahv
- Postitusi: 1097
- Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
- Tsikkel: GSX1200, XT660R
- Asukoht: Hiiumaa
- Tänanud: 2 korda
- Tänatud: 45 korda
Enne kurvi teeb juhi "kalkulaator" väikese arvutuse - sõltuvalt kurvist, teekattest, oma oskustest jne arvutab välja sobiva kiiruse (sh. kalde) kurvi läbimiseks eeldusel, et ratas käitub ootuspäraselt - st. on hetkel ja allub ka edaspidi tema kontrollile. Enne kurvi sisenemist "märgib maha" oma ideaaltrajektori ja asub mööda seda liikuma. Alates hetkest, mil on vaja ideaaltrajektoril püsimiseks pöörta, hakkab juht _kontrollitult_ kallutama. St. sel hetkel on juba kindlalt vaja kuigipalju pöörata. Mis juhtub aga siis kui seljakott, kes niigi tegutseb teatud ajalise viivitusega, teeb nüüd ka omalt poolt mingi kallutusliigutuse? Ratta kaldenurk, ühtlasi kurss muutuvad hoobilt. Juhul kui juht jõuab ja suudab tema liigutust kompenseerida, siis on tulemuseks vaid ehk jõnks sõidujoonel. Kui juht üritab sisse kallata ja kott veidi hiljem arvab heaks end elu nimel püsti kangutada, siis tulemuseks on otsesõit. Eks seetõttu olekski ideaalne kui tagareisija paigal on ja ei mängi tasakaaluga.Simso kirjutas:mind nagu huvitab mis reaalselt mis vahe on teiearvates selles kui kaasa kallutab ja vastu kallutab.
Katsetada on muide päris hea jalgrattaga, mille tagakorvi on igavuse käes vaevlev mürakaru kinni aheldatud.
-
Tuuli
Teema algataja
Simso kirjutas:
1) kallutad vastu (vahet pole kas lenksus või kaassõitjana), mistõttu tsikkel peab olema rohkem kaldu (et tasakaalustada sõitja tolknemist valel pool), mis omakorda tekitab rohkem mõtetuid ohuolukordi;
või 2) kallutad tsikliga kaasa, mis tagab optimaalse raskuskeskme ning tsikkel on vähem kaldu, olukord kokkuvõttes stabiilsem.
Vaba valik vabal maal.. Aga kui mõtled teiste ohutusele, siis kalluta õigele poole!
Idee selles, et kurvis tekkivate tsentrifugaaljõudude tõttu sooviks ratas kurvi otseks sõita. Selle vältimiseks vaja, et raskuskese asuks sisekurvi pool. Enda valik, kasmind nagu huvitab mis reaalselt mis vahe on teiearvates selles kui kaasa kallutab ja vastu kallutab. nagu miks on halb kui vastu kallutab? pidamine kaob? loogiliselt mõeldes peaks just pidamine kummile parem olema kui ta nn vastu kallutab, st ta ei tekita liialt rõhku 1hele kummi küljele r smth. Muidugi mu loogika on enamjaolt alati suht tõeks pidanud, aga on ka erandeid ja võib seegi olla. ise siiamaani vähe seljakott olnud aga püüdnud alati kaasa kallutada juhiga, kuna lugenud et just nii on juhile millegipärast mugavam, aga ise sõites olen ikka tahtnud et vastu kallutatakse, mul nagu siis millegipärast kindlam tunne, saan nagu rohkem allapoole kallutada.
hea oleks kui keegi seletaks asja teoreetiliselt ära ja supper kui keegi tartus ka praktikat teeks (endal tetavatel põhjustle hetkel ratas puudub, aga kevadel jälle rattaseljas ja ei tahaks teiste elusid enda harjumustepärast ohtu seada).
1) kallutad vastu (vahet pole kas lenksus või kaassõitjana), mistõttu tsikkel peab olema rohkem kaldu (et tasakaalustada sõitja tolknemist valel pool), mis omakorda tekitab rohkem mõtetuid ohuolukordi;
või 2) kallutad tsikliga kaasa, mis tagab optimaalse raskuskeskme ning tsikkel on vähem kaldu, olukord kokkuvõttes stabiilsem.
Vaba valik vabal maal.. Aga kui mõtled teiste ohutusele, siis kalluta õigele poole!
-
HELLRIDER
Teema algataja
-
Freaksmart
- Postitusi: 774
- Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
- Asukoht: Tallinn
- Tänatud: 5 korda
Pikk ja põhjalik artikkel kaassõitjale (kuid vene keeles).
http://www.mc-trade.ru/library/moto%201 ... 9-1999.jpg
http://www.mc-trade.ru/library/moto%201 ... 9-1999.jpg
http://www.mc-trade.ru/library/moto%201 ... 9-1999.jpg
http://www.mc-trade.ru/library/moto%201 ... 9-1999.jpg
Jawa 634 (15kw); Jawa 638 (17kw); Suzuki GS500E (34kw); Hyosung GT650 (60kw); BMW F800S (63kw)
-
Tolmteel
Teema algataja
ma ei tea, kas minu arvamusest ka reaalselt kasu on, igaüks peaks sellele sisetunnet rakendades lähenema...aga ma pean tunnistama, et pole kunagi eriti mõelnud kurvide peale tagasõitjana....esiteks ja kõige tähtsamaks pean ma usaldust juhi vastu. Kui see on olemas, siis tuleb ennast lihtsalt hästi mugavalt tema selja taha sättida ja paraja tugevusega (mis ribid siiski terveks jätab) tema ümbert kinni hoida, nii et tekiks tunne nagu oleks kahe peale üks keha. Ja siis edasi hakkan mina tavaliselt tegelema nautimise ja unistamisega ja minu keha liigutusi dikteerib juba juhi keha käitumine...pole kunagi vaadanud, et nüüd tuleb kurv ja mis ma nüüd teen. Mind on loksutatud, loogeldatud, raputatud, järsult takistusest kõrvale põigatud jne.....ja viimaks peale kõike seda nenditud, et tee mis sa teed, aga tüdruk on nagu tatt küljes kinni
....eeee....see vist oli kompliment. Igatahes lõplik hinnang - "sinuga sõidaks iga kell". Sama saab rakendada ka ratta suhtes, kui seljaga toetud näiteks tagakohvri peale ja juhist kinni ei hoia...siis lased rattal dikteerida oma keha käitumist. sinu alakeha on rattaga ühte sulanud ja tunne on natuke nagu kõhutantsus...ülakeha võib täiesti paigal olla (ma ei tea, kas päriselt ka on, või ainult tundub) aga keskkohast allapoole toimub pidev liikumine.
Umm... mul nagu mulje jäänud, et ratas kaldub kurvi rohkem nagu lenksu keeramise peale (counter-steering selle asja nimi vist) ja eks ise vaatad, kas kallutad kaasa või vastu. Kehaga ratast kurvi kallutada tundub suht asjatu higi valamine IMHO.
Fakt on aga ka see, et tagasõitja omapäi tegutsemine võib suht ebakindla tunde tekitada. Ehk siis krabage aga juhil ümbert kinni ja kõik laabub.
Fakt on aga ka see, et tagasõitja omapäi tegutsemine võib suht ebakindla tunde tekitada. Ehk siis krabage aga juhil ümbert kinni ja kõik laabub.
-
Leevi
Teema algataja
Kui mina esimest korda tsikli selga sain, vaatasin küll üle õla ja silmad olid koguaeg lahti... Paar korda vist lõugasin ka esimese sõidu ajal..Torpedo kirjutas:Vaatab ta sul jee üle selle õla. Kui ikka kardab, siis on enamuse ajast silmad kinni ja kurvi peal hüüab "appi appi" ja üritab mõlemaid surma saata.uitaja kirjutas:Kui kaassõitja on kui seljakott, pole sellest halba jah midagi. Probleem vaid selles, et kui ta juhtub algaja olema ja veidi kartma, siis kipub ta tahes tahtmata algul vastu kallutama. Selle vältimiseks on hea soovitus - kaassõitja peab vaatama üle juhi sellepoolse õla, kuhupoole parajasti kallutataxe. St et kui ta isegi vaid veidi piilub, ei kalluta ta vähemalt vastu
Aga seda kallutamist kartsin küll,sest olin kuulnud,et see pidi raske olema, kuid kui tsikli selga sain, polnud hullu midagi - tuli välja,et kartused olid kõik asjata
Füüsikatund
Tegemist on sissejuhatusega füüsika algteadmistesse. Kindlasti on kõigil meeles näidisülesanded auto kurvi läbimise kiirusest ning sellel ajal rakenduvate jõudude vastasmõjust.
Tsikli juhtimise erinevus autost on lihtsalt üteldes see, et reisija panus on tsikli sujuva kulgemise seisukohalt märksa olulisem (iseäranis kurvides). Minu tsikkel ise kaalub näiteks ca 200 kilo, samas võib sinna teist niipalju peale laduda. Sisuliselt võib pagasi ka nii sättida et tsikkel otse ei sõidagi (vt masside suhet). Kui sul tagaistmel ikka mingi mitmekümne kilone "pagas" kontrollimatult vänderdab, siis ei aita ka juhtraud ja isikliku keha laitmatu kontroll.
Pane kartulikott jalgratta pakiraamile ja püüa siis kiireid kurve võtta, eks siis näed kuidas füüsika reaalses elu välja näeb
Tsikli juhtimise erinevus autost on lihtsalt üteldes see, et reisija panus on tsikli sujuva kulgemise seisukohalt märksa olulisem (iseäranis kurvides). Minu tsikkel ise kaalub näiteks ca 200 kilo, samas võib sinna teist niipalju peale laduda. Sisuliselt võib pagasi ka nii sättida et tsikkel otse ei sõidagi (vt masside suhet). Kui sul tagaistmel ikka mingi mitmekümne kilone "pagas" kontrollimatult vänderdab, siis ei aita ka juhtraud ja isikliku keha laitmatu kontroll.
Pane kartulikott jalgratta pakiraamile ja püüa siis kiireid kurve võtta, eks siis näed kuidas füüsika reaalses elu välja näeb
Yamaha XVs 1100A Dragstar
kui "seljakott" esimest korda tsikklile astub siis on hea teha väikese platsi peal paar ringi ja vaadata kuidas ta kallutab ja jagada paar õpetussõna - mitte kohe tuhatnelja kihutama hakata.
Kui seljakott ümbert kinni hoiab siis on minumeelest küll väga ebamugav sõita - kallutada on kehv jne... käed paagil sama teema... kaassõita segab juhti.. ainuke norm võimalus, et ta hoiab selleks ettenähtud kohtadest kinni ja sina muidugi arvestad temaga ja ei tee mingeid surmatrikke ega ülikiirendusi.
Kui seljakott ümbert kinni hoiab siis on minumeelest küll väga ebamugav sõita - kallutada on kehv jne... käed paagil sama teema... kaassõita segab juhti.. ainuke norm võimalus, et ta hoiab selleks ettenähtud kohtadest kinni ja sina muidugi arvestad temaga ja ei tee mingeid surmatrikke ega ülikiirendusi.
-
Freaksmart
- Postitusi: 774
- Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
- Asukoht: Tallinn
- Tänatud: 5 korda
Re:
Eks siin kehtib ka ütlus: "Kellele ema, kellele tütar." Eks see on nagu kanuusõiduga - koos töötades saab hakkama, individualism viib põhja (antud kontekstis siis kraavi).
Parafraseerides vananevaid klassikuid: Tahate hulgakesi ja suurtel kiirustel reisida - oste parem auto!
Parafraseerides vananevaid klassikuid: Tahate hulgakesi ja suurtel kiirustel reisida - oste parem auto!
Yamaha XVs 1100A Dragstar
