Sõidu ajal mootoris klõbiseb
Moderaator: Moded
Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.
Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
- Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
- Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta
NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.
Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
-
loomteel
Teema algataja
Sõidu ajal mootoris klõbiseb
Probleem selles, et sõidu ajal mootoris klõbiseb midagi. Justkui käiks mingi lahtine osa kuhugi vastu. Eriti on see tunda madalamate käikude puhul. Klõbin ei ole küll eriti tugev aga muretsema paneb ikkagi. Äkki oskab keegi öelda millega seoses võiks see probleem olla. Ratas: Suzuki GSX 1100F ('91)
Re: Sõidu ajal mootoris klõbiseb
Kas mõtled klõbinat madalamatel käikudel ja sõidu ajal või madalatel mootori pööretel? Minul küll Kawa ja vanemad sellised kolisevad teadupärast nigu torumehe tööristakohver, aga madalatel pööretel (kuni ~2000 rpm) üks klapp klõbiseb. Aeg-ajalt ja mingi seletamatu seaduspärasuse järgi liitub tema lauluga ka üks teine klapp. Milles asi on - ei tea. Klapivahed on õiged, vedrud õige pikkusega, klapipesad korras ja kompressioon normis. Enda ratta puhul pean seda margijärgseks iseärasuseks.loomteel kirjutas:Eriti on see tunda madalamate käikude puhul. Klõbin ei ole küll eriti tugev aga muretsema paneb ikkagi.
terv, sokk
Mul oli sama jama lahjema mootoriga asjandusel. Räägiti ka et klapid klapid...tuli mootor lahti võtta ja tuli välja et mootori ketil peab olema kaks leevendit kuid oli üks ja sellest see asi tuli. Kuigi jah kui sa oled sellega juba pikemat aega sõitnud siis oleks juba mootor kokku jooksnud. Eks ta jah seal klappide ja keti kandis ole...vanad ässad võtavad selleks puutoki panevad vastu erinevaid mootori osi ja kuulavad käimise ajal kust tuleb tugevam impulss ja tõksumine;)
Respect is everything...
