Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Vint »

:roll: Mis mind ees ootab kui tahaks läpaka ketta vahetada suurema vastu?
Fujitsu E746 ja luugiga variant, kus ei pea kõike laiali lammutama. Windows 10.
Kõvaketas on SSD ja 250 mahu poolest. 500 oleks vähemalt vajalik.

Põhjustest:
Ma sain endale Mersu Xentry diagnostika ja muid kulinaid. Kogu maht on lähes 300Gb ja tuli mulle välise ( Tavalise ) kõvakettaga, mis ropult aeglane.
Kaasas käis soovitus, tõsta need läpakasse ümber aga mida sa tõstad, kui mälu ei ole. Ostu hetkel ei teadnud isegi, kumma ma toona võtsin, kas 250 või 500 ssd'ga arvuti.


Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas ranel »

Klooni ketas suurema ketta peale ära ja kogu lugu. Seejärel vahetad kettad ära. Suht lihtne tegevus. Saad kõik programmid, failid jne lihtsa vaevaga kaasa.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Nii nagu eespool jutuks oli siis kloonimine kõige lihtsam kui soovid mingeid programme säilitada. Kui säilitamine pole eesmärk ja saad kõik programmid uuesti installida siis puhas install on alati parim.
Kloonimise saad ära teha näiteks vabavaralise programmiga- https://www.macrium.com/reflectfree
Ja kindasti jälgi mis ketast ja kuhu kloonid.... on olnud juhuseid kus kloonitakse tühja ketast ja tulemuseks ongi tühjus..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui wintossi install on juba vana ja aeglane siis soovitaks teha clean install...tänasel päeval on see sedavõrd lihtne, et imik peaks ka hakkama saama. vajalikud failid kopid enne ümber ja pärast tagasi, mis iganes ketta peale, mis sa sinna läpakasse asetad. programmid installid uuesti. vanasti tuli drivereid ka kõvasti installida ja igat imemoodi opsysi konfida (kui tahtsid, et su arvuti päriselt ka inimlikult töötaks), täna enam väga mingit driveri installi ei pea ise tegema ning konfida pole ka suurt midagi kui just väga deep vend ei ole.

Aga kui win töötab kenasti ja mingi ilge hunnik igasuguseid programme on installid, mis on omakorda kõik kuidagi spetsiaalselt ära konfitud ja paika sätitud...no siis on jah mõistlikum kloonida ketas. Kuid pead arvestama võimalusega, et kloonimisega võib vahel ka mingeid tõrkeid tekkida.
IGAL juhul soovitaks need kõige vajalikumad ja tähtsamad andmed kopida eraldi ja manuaalselt kuskile nö. kolmandale kettale, enne kui kloonima hakkad.

peale win10 ära installimist soovitaks väga soojalt keerata nii kinni kui võimalik kõik win update'd ja protseduurid, mis seda alustada tahavad. aga noh, väga lihtne see muidugi ei ole ja täiesti kinni seda ka keerata ei saa.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Vint »

(w) Kettaga kaasas olnud info lipikul soovitati Samsung data migration programmi. https://semiconductor.samsung.com/consu ... ort/tools/
Poole tunniga asi tehtud. Lihtne ja kiire, ei miskit keerulist.

* töölaual olevad programmid peab enne sulgema, muidu neid ei kopeerita.
Mul jäi kõik info alles, igaks juhuks tegin küll koopiad mälu pulgale valmis.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Krl »

image.png
Sellist teadet annad abrvuti, kui Solidworks 2017 töös on.
Sama pildi peale kopeerisin ka mõned arvuti andmed.

Küsimus,. Mida ma täiendama peaks, et see probleem ära kaoks? Ram`i juurde vaja?

wend

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas wend »

Pane jupike mälu juurde. Mu netikast on 32 mäluga

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas rundll »

Neti kast 32GB RAM??
Mul netikas on 8 ja sealt vaevalt 3 kasutuses. 32 tundub korralik overkill, aga kui vahendeid on, siis ega ta halvemaks asja ei tee :D


Viskan siia ka oma väikse mõtte:

Otsin vidinat mis suunaks läpaka pildi TV-sse. Kuna liigun üsna palju, vahest hotell, vahest miskid üürimajakesed. Igalpool pole smart TV-d. Aga HDMI leiab igaltpoolt. Korra läksid mõtted Chromecast'i peale aga on ka veel valikuid....Oskab keegi midagi soovitda konkreetsemalt. Juhet ei taha, kuigi oleks lollikindel valik. Op süsteem on Linux Mint, ei ole kindel kui hästi sellega nad ühilduvad. Terminalis olen väga nõrk.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

rundll kirjutas: 29 Dets 2022, 08:08
Neti kast 32GB RAM??
Mul netikas on 8 ja sealt vaevalt 3 kasutuses. 32 tundub korralik overkill, aga kui vahendeid on, siis ega ta halvemaks asja ei tee :D
Mul Firefox suudab ka mälu nii palju õgida, et vahel arvuti viskab teavituse vaba mälu puudumise kohta, 16 GB on ja mu teada sellele arvutile rohkem panna ei saagi. Aitab ainult see kui aeg-ajalt Firefox sulgeda ja uuesti avada, siis mõnda aega kasutab mälu jälle vähem.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

rundll kirjutas: 29 Dets 2022, 08:08
Op süsteem on Linux Mint, ei ole kindel kui hästi sellega nad ühilduvad. Terminalis olen väga nõrk.
Lihtsalt uudishimust, et miks on op süsteemiks linux inimesel, kes terminalis on väga nõrk?
Kui soov õppida, siis ok aga...
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas rundll »

Üldiselt sinna vähe asja ja enamus terminali käsud leiab netist.

Meeldib lihtsus, selles mõttes et netis käimiseks pole sinna terminali väga asja.

Kõik toimib hästi.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Chromecast töötab Linuxi Google Chrome'ist ju samamoodi nagu legacy opsüsteemides? Rõhk just sellel, et Google Chrome, mitte Chromium vms need igasugu alternatiivid on. Mul endal Chromecasti pole, aga valik "Cast" on veebilehitseja menüüs olemas.

Iga kord selle vidina mingi järjekordse poolsurnud hotelliwifiga paaritamine võib muidugi kiiresti sama tüütuks muutuda kui juhtme kerimine. Iseenesest on juhtmevabad HDMI pikendajad ka olemas enam-vähem mõistliku raha eest, otsi "wireless HDMI extender". Siis pole üldse vahet, mis opsüsteem läpakas on. A kui hästi ja sujuvalt need töötavad, seda peab keegi teine kommenteerima...
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas zombi »

Madlobster kirjutas: 29 Dets 2022, 16:18
rundll kirjutas: 29 Dets 2022, 08:08
Op süsteem on Linux Mint, ei ole kindel kui hästi sellega nad ühilduvad. Terminalis olen väga nõrk.
Lihtsalt uudishimust, et miks on op süsteemiks linux inimesel, kes terminalis on väga nõrk?
Kui soov õppida, siis ok aga...
No sisuliselt ei erine Linux tänapäeval enam muudest opsysteemidest. Samad kellad-viled, suhtsuur ressursivajadus, vähemalt 32bit prose. Lihtsalt tasuta ja paljud asjad juba graafiliselt lahendatavad, ei pea terminalis käsuridasi kribama. Samas dr. Google aitab ka terminaliga, pole muud kui copy/paste.
Ise ca 15a xubuntu peal.
Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas rundll »

Hetkel olen nuti tv taga ja telefoni saab ühendada igast nurgast (Samsung DeX, Smart things, äpi põhised (mõlemas seadmes sama äpp, pm ei ole päris ekraani jagamine).

Samsung DeX hakib julmalt kui telefonist tuleb läbi VLC
Smart Things hakib ainult siis kui jagada kogu ekraan ja siis eraldi valida video. Mängib väga puhtalt kui jagada ainult faili teise ekraani. Sellisel juhul hakkab video mängima tavalise telefoni media playeriga ja ei saa subtiitreid juurde pookida.

Video formaadi probleem?


Või kõige lihtsam ikka migi Chromecast laadne vidin ja kõik pildid saab muretult TV-sse saata, illma et midagi hakiks??
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Asi ei ole otseselt videoformaadis vaid selles, et kui sa jagad ekraani ning paned sinna sisse mängima video, siis peab saatev seade korraga tegelema algse videofaili lahtipakkimisega, selle "ekraaniks" joonistamisega koos subtiitrite ja misiganes lisavidinatega, selle kokku pakkimisega nii väikseks, et sinu wifist läbi mahuks ning lõpuks selle andmevoo võrku kühveldamisega. See kõik on teoreetiliselt tänapäevase PC-ga tehtav, aga mitte sellisel lihtsuse, mugavuse ja töökindluse tasemel, mida sa vaimusilmas näed. Mingitel uuematel videokaartidel on mingi uuem codec sisse ehitatud, ma hetkel peast ei oska nimesid tulistada, aga idee selles, et umbes sarnast asja tahavad livestreamide tegijad. Anoh see tech on ikka suht toores veel, vbl paari aasta pärast on juba kõik piisavalt "kohal", et see oleks ka sinu-minusugustele tavajussidele kasutatav :)

Chromecast ja pmst iga teine sarnane vidin töötab nii, et sinu arvutist lahkub fail vidina suunal enne lahtipakkimist, mis tähendab, et jääb ainult võrku kühveldamise töö, mis on eraldi suht kerge. Puuduse avastasid sa juba ise, sa ei saa sinna videosse mingit infot lisada.

HDMI väljundi puhul jääb kokku pakkimine ja võrku kühveldamine ära, sest juhtme läbilaskevõime on "natuke" teisest klassist kui hotelliwifi, seal käib jutt kümnetest gigabittidest. Laiatarbekasutuses polegi pmst midagi pakkida vaja.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas rundll »

HDMI kaablit ei taha, kogumõte on juhtmetest lahti saada. Päris täpselt ei lugenudki välja, Chromecast vidin pm toimiks. Lihtsalt filmi vaatamiseks VLC (telefon, läpakas) > TV?

Vähe katsetasin, Smart things ja tavaline telefoni media player saavad hakkama ka subtiitritega, kui nimed on täpselt samad (va faili laiend). Pool probleemi lahendatud! Linux laptop ei leia (veel) TV-d üles. Natuke ilmselt sättimist. Kui mitte smart TV, siis kindlasti lisa vidin vaja soetada.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Okei, ehk siis pole ju vaja kogu ekraani castida, vaid filmi castida. See "pisiasi" on öö ja päev vahet lahenduse keerukuse suhtes.

VLC vähemalt lubab küll, et Chromecasti saatmine töötab.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul on telefonide/tahvli TV-ga sidumiseks vanast ajast "Microsoft HD-10", mis siis omakorda on HDMI-ga teleri taga. MS sai ostetud kunagi sellepärast, et kasutasin Windowsi telefone ja tahvlit, aga nüüd uued Androidiga telefonid suutsid samuti temaga ühise keele leida. Võib muidugi olla, et teda enam ei toodeta :-)
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul on muidu üks selline lahendus pakkuda:
https://gefen.com/product/wireless-exte ... system-eu/
Letihind oli ~550€, annan ära 100€-ga, sest see ei leia mul kasutust enam.

Miks see nii kallis vidin on, on see, et sellel pole lag'i, võrreldes näiteks Barco hdmi saatjaga, millega näiteks filme ei kõlba vaadata.

Kel huvi on, see kirjutab näiteks erasõnumi.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Õhtust, vennad Vahindrad, küsiks arvutinõu.

Omajagu on asja juba uuritud, seega lühisoovituse "guugelda" võib endale istuda teadagi kuhu.
On üks vanemapoolsem Thinkpad win7-ga mille tahaks koos peal oleva tarkvara ja kettaga tõsta otse ühte HP lauapealsesse kasti aga vilets lugu - kastil on ainult USB3 pesad ja vana läpaka peal istuv 7 ei tunne neid pesi ära. USB2+3 hub ei aita ning Thinkpad ei lase HP draivereid ka installida. Kellelgi mõtteid?
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

Tuuletallaja kirjutas: 11 Jaan 2023, 19:53
Õhtust, vennad Vahindrad, küsiks arvutinõu.

Omajagu on asja juba uuritud, seega lühisoovituse "guugelda" võib endale istuda teadagi kuhu.
On üks vanemapoolsem Thinkpad win7-ga mille tahaks koos peal oleva tarkvara ja kettaga tõsta otse ühte HP lauapealsesse kasti aga vilets lugu - kastil on ainult USB3 pesad ja vana läpaka peal istuv 7 ei tunne neid pesi ära. USB2+3 hub ei aita ning Thinkpad ei lase HP draivereid ka installida. Kellelgi mõtteid?


Hei.
Ei saanud päris täpselt su soovist aru, aga kui tahad vanas arvutis olevat tarkvara kasutada siis tuleks virtualiseerida.
Äkki abiks soetada väline ketas ja see järgida seda juhendit:
https://www.ubackup.com/universal-resto ... -4125.html
Kui tahad nö. riistvara lihtsalt vahetada ja paigaldada HP arvutile Lenovo OS-i siis Aomeil ka universal backup/restore võiks toimida.
Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kusjuures virtualiseerimise peale mõtlesin küll hetkeks ning tööl on mul neid virtualiseerimise gurusid jalaga segada aga esialgu prooviks sportlikust huvist saada asja uue raua peal tööle.
Universaalset backup-i võiks isegi proovida eeldusel, et Aomei suudab teha USB3 vanale softile söödavaks. Seni, kuni olen vana kettaga uues kastis ja n.ö. BIOS-is, kõik toimib aga niipea, kui windows üles tuleb, on kõik USB pesad pimedad ja klaver/hiir lännu.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Esmalt pane selgemalt kirja mida Sa täpselt teha tahad!
Hetkel kui lugeda siis Sa tahad win7ga Thinkpadi lapaka koos kettaga panna Hp lauaka kasti...
Pigem võiks arvata, et soovid thinkpadi ketta panna Hp lauakasse nii ,et lapakal peal olnud tarkvara jääks Hp lauakas käima. Kui jah siis miks? Kas win7 peaks jääma? Kui see pole oluline siis pigem uuenda win 7 enne ringitõstmist win10 peale ja seejärel tõsta ketas HP kasti.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

*koos kettaga mõtlen, jah, win7-t HP kasti tõsta, mitte tervet läpakat.
Win10-ks uuendamine on ka muidugi hea variant, mis väga suure tõenäsusega lahendaks portide küsimuse aga nende valikute valguses läheksin juba virtualiseerimise teed, sest kogu mõte on säilitada tarkvara, mis ei pruugi 10 peal normaalselt tööle hakata.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Selleks ,et asja säilitada oleks hea võtta teine ketas ja sinna kloonida see Thinkpadi ketas. Seejärel teeks prooviks win10 upgrade ja vaataks mis juhtub. win 10 kindlasti teise masinasse tõstes võiks juba tõenäolisemalt tööle viisakalt hakata.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Vajalikud driverid saaks ka tegelt peale nokerdades.
Ma lâheks ka win10 upgrade teed ja vajadusel laseks win7 virtuka käima. W7 füüsilise ketta saab lihtsa vaevaga virtuaalseks teha ja saab kohe 1-1 kujul virtukana käima spinnida
Kasutaja avatar

Hipponen
Postitusi: 119
Liitunud: 03 Aug 2016, 00:30
Tsikkel: Yamaha XJR1200
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 10 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Hipponen »

peetersell kirjutas: 12 Jaan 2023, 22:39
Vajalikud driverid saaks ka tegelt peale nokerdades.
Ma lâheks ka win10 upgrade teed ja vajadusel laseks win7 virtuka käima. W7 füüsilise ketta saab lihtsa vaevaga virtuaalseks teha ja saab kohe 1-1 kujul virtukana käima spinnida
Et siis enne ümber tõstmist juba vajalikud draiverid peale? Saan aru, et hetkel tõstab lihtsalt ketta uude masinasse ja käivitab. Peale mida üksi USB port ei toimi.
Kas PS2 ühendust ei ole? Sellega saaks hiire/klaveri tööle ja üsna hästi leiab sobivad draiverid https://www.iobit.com/en/driver-booster.php kui ise ei oska otsida. Äkki hakkab toimima?
image.png
image.png (76.1 KiB) Vaadatud 909 korda
Varasemalt: Honda CB1; Honda CB600F; Suzuki SV650; KTM 250 EXC-F Hetkel: Yamaha XJR1200 + Yamaha Bolt 950 '15 + Voshod 1969
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

PS/2 ei ole, selleks natuke liiga uus kast... plaadil ei paista isegi header'eid millegi vähema kui USB3 jaoks.
Uurin hetkel võimalusi, kuidas töötavale w7-le võõraid draivereid istutada aga ilmselt teen ka 10 proovimiseks DD-ga ühe klooni.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

Tuuletallaja kirjutas: 11 Jaan 2023, 19:53
Omajagu on asja juba uuritud, seega lühisoovituse "guugelda" võib endale istuda teadagi kuhu.
On üks vanemapoolsem Thinkpad win7-ga mille tahaks koos peal oleva tarkvara ja kettaga tõsta otse ühte HP lauapealsesse kasti aga vilets lugu - kastil on ainult USB3 pesad ja vana läpaka peal istuv 7 ei tunne neid pesi ära. USB2+3 hub ei aita ning Thinkpad ei lase HP draivereid ka installida. Kellelgi mõtteid?
Kas seda spetsiaaltarkvara uuesti paigaldada ei ole võimalik? See oleks kõige lihtsam ja ilusam võimalus. Mõnikord originaalse installeerimismeediumi puudumisel on võimalik vanalt kettalt asjad lihtsalt kopeerida + Windowsi registrist vajalikud võtmed üle kanda.
Operatsioonisüsteemiga ketta täiesti teise riistvara külge tõstmisest võib tekkida igasuguseid imelikke ja vastikuid probleeme. Minul on ~75% juhtudel selline asi ebaõnnestunud.

Kindlasti tee selle ketta originaalolukorrast koopia (või noh, originaalolukord riknes kohe, kui see ketas uues arvutis tööle lasti).
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Olen kimbatuses Spotify konto salasõna vahetamisega. Seda peaks saama teha arvutiga, brauseris. Kohas, kus juhendi https://www.businessinsider.com/guides/ ... y-password järgi peaks olema "change password", on mul brauseris "set device password". Aga ma hetkel ei taha kaitsta seadmeid vaid KONTOT. Vajutades Set device passwrd avaneb selgitus: To use Spotify on your devices, you need to set a separate password and log in with the username provided. No ei ole loogiline. Tasuline konto (family plan) tehtud aastaid tagasi, kasutame mitmetes seadmetes. Konto on kaitstud salasõnaga, tahaks selle ära vahetada. Kuidas?
Viimati muutis bitter, 23 Jaan 2023, 16:19, muudetud 3 korda kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”