Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas pühak »

Macintosh kirjutas: 04 Okt 2019, 21:56
Spoiler
Jesper kirjutas: 04 Okt 2019, 20:14

Eks pead harjuma, kogu see Androidi maailm on selline, et tehakse mingi 30% valmis ja siis oleks nagu vabrikus sireen kõlanud ning kõik tööriistad sinnapaika jäänud ...

Teemaväline

Selle kirleduse alla mahub 90% tänapäevasest toodangust alates tsiklitest lõpetades mööbliga. Toit vist moodustab veel erandia aga kauaks sedagi ... Kaaseagseks tootmisdeviisiks on "ikka kiiremini ja odavamalt". Ja odavus ei tähista siinjuures loomulikult mitte müügihinda vaid tootmiskulusid. Ma olen mitmel korral 3-4 aasta vanuse kodumasina puhul kuulnud fraasi "nii vandele seadmetele enam varuosi saada pole". Alles hiljuti viisin prügimäele täiesti toimiva korraliku 42" LCD teleka mille kõrgepingeplokk "nagises", varuosi pole. Tooda-tarbi-viska minema on tavareaalsus. Titeerides tuntud Prantsuse riigipead Louis XV: "Pärast meid tulgu või veeuputus!" :-|||

Just. Küsisin mõne aasta eest oma kunagiselt tööandjalt, kes külmaseadmetega tegeleb, et mida uue külmkapi ostmise juures tasub ostukriteeriumiteks seada. Siis lisaks nendele kriteeriumitele, mida ise juba olin seadnud. Ta ütles, et vali nende hulgast, mida tahad, välja kõige odavam, siis on selle rikkimineku puhul kahju väiksem, aga uue pead siis niikuinii ostma, sest tänapäeval neid enam keegi üldiselt ei paranda.

Mis nutitelefonisse puutub, siis ega ma vist ikka päris õige kasutaja pole. Nutitelefon varsti juba kuu aega käes, peaks nagu olema selgeks saanud, piiramatu mahuga nett on liitumisega kaasas, aga viimati kasutasin telefonis netti millalgi nädala algupoole, vist oli teisipäeval.



"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

pühak kirjutas: 04 Okt 2019, 22:12

Mis nutitelefonisse puutub, siis ega ma vist ikka päris õige kasutaja pole. Nutitelefon varsti juba kuu aega käes, peaks nagu olema selgeks saanud, piiramatu mahuga nett on liitumisega kaasas, aga viimati kasutasin telefonis netti millalgi nädala algupoole, vist oli teisipäeval.

Harjumuste muutmine võtabki aega. Ma kolisin nutitelefonile 10 a tagasi, teades juba ette, et ma 24/7 andmesidet ei vaja. See oli siis kallis ka. Ma tahtsin eelkõige navigaatorit, veebiga sünkavat kalendrit, kaamerat, märkmeid teha jne. Tänaseks kasutan andmesidet palju rohkem aga 24/7 ikkagi sees ei hoia seda. Siis on kindel, et plinnid plännid ei sega.

Macintosh kirjutas: 04 Okt 2019, 21:56

Alles hiljuti viisin prügimäele täiesti toimiva korraliku 42" LCD teleka mille kõrgepingeplokk "nagises", varuosi pole. Tooda-tarbi-viska minema on tavareaalsus.

Mitu aastat teleka elueaks kujunes? Kelle toode?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No ma ikka kasutan andmesidet ja ei viitsi seda ka välja lülitada. Saab ju ka telefonile nö vaikset režiimi ööseks panna jne, kui segab.

Samas Maci ära visatud teleka teema jätkuks oli ka üks juhus. Küsisin ühest suurimast elektroonika müügi poest oma 2018a Samasa A8 telefonile kaitseklaasi(eelmine oli viga saanud) ja mulle öeldi otse,et meil nii vanadele telefonidele enam seda ei müüda,et otsige ise netist. No leidsin muidugi alist 5x odavamalt. Samas mõeldes, et kui ÜKS aasta vana telefon,mis on ka veel kõigest üks aasta vana mudel on vana,siis jääb tõesti üle mõelda,et kuhu me nii jõuame.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Black »

pühak kirjutas: 02 Okt 2019, 08:58

Ma tahaks aga hoopis sellist varianti, et kui ma minuti jooksul seda kinni ei pane, siis ta oleks vahepeal ise natuke aega vait ja alustaks uuesti kas 3. 5. või 10. minuti pärast nii, nagu olen seadistanud. Mul see probleem ongi, et nuputelefon võimaldas seda ja kas tõesti on nutitelefoni sellealane võimekus kehvem?

Ma pole vist küll kunagi eraldi äratuse rakendust varem installinud, kuna on piisanud nii kunagiste Nokiate, Ericssonide, Sonyde, iPhone'ide, Samsungite jm omadest (või olen nendega kiirelt kohanenud), aga proovin aidata.

Panin prooviks peale selle kellarakenduse. Avaekraanil vajutad kellukesele, tulevad ette vaikimisi kaks näidisäratust. Võtad neist ühe lahti, määrad aja, määrad korduse nädalapäevad, määrad helina/muusika, määrad valjuse, vibratsiooni linnukese võid näiteks maha võtta, "fade in" vastavalt maitsele, kui soovid, et valjeneks, "snooze duration" määrad 5 minuti peale. Save. Tagasi avaekraanile. Seal ülal hammasratta ikoonilt seadetesse. Advanced. "Auto Snooze" sisse.

Pilt Pilt Pilt Pilt

Mina suudan niiviisi sinu soovitud lahenduse tekitada: äratab (ise valid helina, valjuse ja selle, et kas valjeneb või kohe kindla valjusega), kui 30 sek jooksul ei näpi, jääb vait, 5 min pärast äratab uuesti, 30 sek pärast jääb vait, 5 min pärast uuesti. Lasin 3-4 korda omapäi tegutseda, kärab vast küll ju? Valjeneva heli korral võib 30 sek väheseks jääda, tasub ehk kindlat püsivat valjust kasutada.

Pakub ka end lihtsalt suureks öökapikellaks. Kui telefoni külili keerad, siis veel suuremaks. Saad heledusega mängida seal suure kellanumbri peal üles-alla tõmmates. Seadete alt saad "clocks" lehelt värve ja stiili muuta. Aga ei pea kasutama, võid ka pimedaks lasta.

Weather tahab ligipääsu asukohale. Selle pead ilmselt andma, kuna muidu hakkab iga kord tüütama. Abi pole ka sellest, kui seadetest "show weather" välja lükata. Miskipärast tahavad kõik asjad polüfunktsionaalsed olla...

PS. Võimalik, et viskab kuskile reklaame. Mul on need Blokada-ga ära blokitud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 05 Okt 2019, 17:45

Mitu aastat teleka elueaks kujunes? Kelle toode?

Moodsa ajastu mõistes sai ikka päris pikalt kasutada: 7 aastat. Aga kuna pildi kvaliteet (kontrast, dünaamika, värvid, resolutsioon jne) oli minu jaoks piisavalt head ja teleka küljes HDMI pesi jätkus (5 tk) siis ma oleks sama telekaga jätkanud. Moodsad nutitelekad mulle midagi juurde pakkuda poleks suutnud, sest mul istub teleka taga niikuini arvuti, mis tegeleb filmide ja seriaalide serveerimisega ning saab hakkama kõigega, mida suudab pakkuda moodne nutitelekas. Oli Philipsi 7000 seeria toode ja maksis ostu hetkel ilmselgelt liiga palju.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 06 Okt 2019, 17:36
bitter kirjutas: 05 Okt 2019, 17:45

Mitu aastat teleka elueaks kujunes? Kelle toode?

Moodsa ajastu mõistes sai ikka päris pikalt kasutada: 7 aastat. Aga kuna pildi kvaliteet (kontrast, dünaamika, värvid, resolutsioon jne) oli minu jaoks piisavalt head ja teleka küljes HDMI pesi jätkus (5 tk) siis ma oleks sama telekaga jätkanud. Moodsad nutitelekad mulle midagi juurde pakkuda poleks suutnud, sest mul istub teleka taga niikuini arvuti, mis tegeleb filmide ja seriaalide serveerimisega ning saab hakkama kõigega, mida suudab pakkuda moodne nutitelekas. Oli Philipsi 7000 seeria toode ja maksis ostu hetkel ilmselgelt liiga palju.

Mul läheb 6. aasta Philips 7___ga. Netflixi oskab ise, koduvõrgu NAS on ühendatud Raspberry karbi kaudu. Ainuke etteheide - kasutajaliides võiks väledam olla ja paar korda kuus jookseb kinni, vaja korraks toide katkestada. Mis asenduseks tuli?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 07 Okt 2019, 12:16

Mis asenduseks tuli?

Philipsi 5xxx seeria vanakooli "loll" telekas, HD resolutsiooniga 55" seade. Ostsin järelturult paar kuud vana teleka 50% turuhinnast allpool. Hinnang: Philipsi tase 5xxx seeria telekate osas on ilmselgelt alla käinud, mustad pole mustad ja pistikuid on teleka tagant ikka kõvasti vähemaks nuditud, pigem vastas see minu silmis 3xxx seeria masinale aga silt teleka tagaküljel kinnitab kangekaelselt muud.

Kusjuures ajaga eksisin, ma olin eelmise teleka omanik 9 aastat, minu plaan oli pigem 12 aasta seda kasutada aga no olgu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Erci »

Erci kirjutas: 25 Sept 2019, 10:42

Mingi lenovo enda uuendaja pakkus uuendusi sh biosi uuendust. Tegi selle ära kirjaga sucessful aga käima enam ei läinud, st korraks käivitab biosi aga kohe restardib ja jääbki nii loopima. Aku ja biosi patarei sai lahti võetud mõneks ajaks, sama. Viisin hetkel müüjale aga kas saaks sellega Eestis kiiremini abi?

25.09 viisin garantiisse, 26.09 saadeti distribuutori hooldusesse. 9.10 sain masina tagasi. Vahetati emaplaat ja SSD ketas. Minu jaoks tasuta - st garantii. Klienditeendus hea (Arvutitark).
Seega teate siis, et pole vaja igaks juhuks Lenovo enda äpi poolt pakutud Biosi uuendust teha. Ma vähemalt enam ei katseta.

___________________________
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Black »

Proovige (mitmuses mitte niivõrd ülimast viisakusest Erci vastu vaid pigem kuna mõeldud laiemale sihtgrupile) harjutada SSD puhul sõna "ketas" ära jätma. Lihtsalt SSD öelda on piisavalt hea.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

<keeletargutus>
[mention]Black[/mention], see SSD on selline rauameeste lingo. Surelikud hoiavad jätkuvalt asju "ketta" peal, enamus meist isegi ei tea, mis kuradi asi masina sees on (ma tahtsin öelda "keerleb" aga siis sain aru, et pagan, ei keerle ju ammu enam). Tähtis on see, et see sõna oleks kõigile asjassepuutuvaile üheselt arusaadav. "Kõvaketas" või "ketas" seda igatahes on täna ja ka lähimas tulevikus. Mõtle sellele, et inimesed süütavad jätkuvalt toas tuld või panevad lampi põlema - keegi ei mõtle sealjuures lahtise tulelondi käsitlemisele.
Eestikeelne sõna mida soovitatakse on mitte SSD vaid pooljuhtketas - päris rõve. Teine soovituslik variant on SSD-ketas. Ma läheks selle viimasega, enamus saab aru, millest jutt käib. :)
</keeletargutus>

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Rüperaalil on pooljuhtketas ja muutmälu. :D

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Black »

Muutmälu/püsimälu on kusjuures parimad RAM/storage vasted.

Võtame telefoni või fotoka. Nii füüsiliselt kui rollilt sarnast jubinat on nendes harjumuspärane nimetada mälukaardiks (füüsiline suurus micro SD-st CF-i ja SmartMediani, Microdrive ehk reaalne kõvaketas on pigem erand), kui aga võtame teise kätte PCIe/mSATA SSD, mis on põhimõtteliselt samasugune mälukividega kaardike (võrreldav ka sarnaselt trükkplaadidel heli-, video, võrgu- jms kaartidega) ja plaanime selle arvutisse pista, saab tast äkki ketas... :)

Harjumuse jõud on suur. Oleks arvutustehnika varem massidesse läinud, üritaksime ehk hetkel ikka veel vabaneda kõnekeeles perfokaardistamisest, paremal juhul lindistamisest, kuigi kraam juba ammu pooljuhtidel. Ja ega EKI soovitusedki ole mingid dogmad. Sealgi lihtsalt inimesed ja tihti nii elu- kui valdkonnavõõrad.

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kasutan PC-l üht tarkvara, mis eeldab videokaardilt Open CL (mitte Open GL) tuge. Kas see tugi on lahendatud videokaardi draiveri baasil või on kuidagi seotud ka rauaga? Valin uut viceokaarti ja tahaks kindel olla, et uuel see tugi olemas on. Tootjate infos sellest eriti ei räägita ...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ise ei tea midagi, aga see nimekiri peaks nagu üsna ametlik olema? https://www.khronos.org/conformance/ado ... cts/opencl

Seal on üldiselt see teema, et paljud asjad võivad olla teoreetiliselt ühilduvad, aga sa ei pruugi max jõudlust kätte saada. Näiteks Nvidia tõenäoliselt lippab nende oma CUDA API peal oluliselt lõbusamalt kui läbi OpenCL-i. Mis ei ole ilmselt probleem, kui see konkreetne programm ei vajagi max jõudlust vaid lihtsalt, et edasi töötaks.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kasutan ise ka ühte sellist tarkvara, DxO.
Mul see tarkvara otseselt ei eelda opencl tuge, kuid kui on selline kaart, siis käivad teatud protsessid kiiremini.

Ning ainult draiverist ei piisa, raud peab ka olema (mul on gtx 1070)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

RSTi
Postitusi: 57
Liitunud: 26 Mär 2019, 21:44
Tsikkel: CB1kR
Tänatud: 1 kord

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas RSTi »

Mitte väga mootorratta, ega täiskasvanud inimeste teema, aga panen küsimuse siiski.

Oleks vaja koju uut lauaarvutit, ja tahaks et sellega annatakse ka mängida(võimalikult hästi siis antud eelarvesse mahtudes). Pole aimugi, milline on hea protsessor või videokaart. Kas tavainimesel jaoks on arvestatavalt odavam see juppidest ise kokku laduda, või võtta ikkagi mingi valmis tükk? Neid ametlikke mängarvutite müüjaid turult mõne leiab ikka. Üle ei taha pingutada selle teemaga, seega peaks see asi jääma 1k Eur piiresse.
Või oskab äkki keegi isegi mingit head valmistükki välja pakkuda turul pakutavatest?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ise tegemine tasub ikka ära, igasugu uusi põnevaid pulki tuleb iga kuu juurde, aga valmistükke uuendatakse heal juhul korra aastas.

Aga 1000€ hinnaklassis Ryzen 5 3600 + RTX2060 näiteks.


Riff
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS, T7
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Riff »

Soetasin ca. 2 kuud tagasi sellise komplekti arvutitargast. Eks targemad oska lisada, kas oleks mõne jupi saand paremini valida aga kuna valik meeletu, siis lõpuks pidi mingi otsuse tegema. Hind jäi 1K kanti.

Arvuti.JPG
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Enam vähem samasugune konf on ka mul hiljuti ligi võetud:

SSD ja NVME olid varem olemas. Koos monitoriga läks 1300€

image.png

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul jääb kahe nädala jooksul üks selline arvutikast üle, kus on

Core i7 4790k (suure ja vaikse õhkjahutiga).
16GB DDR3
Geforece GTX 1070 (kuigi on vanem mudel, teeb GTX1660-le tuule alla)
500GB SSD
3TB lisaketas
corsair carbide 500R korpus
corsair 650w toide

Mis mängudesse puutub, siis ükski mäng pole mängimata jäänud, kõiki mänge muidugi ei saa põhja keerata, kuid väga hästi saab kõigega hakkama.
Kui on huvi, siis võime hinda arutada :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

RSTi
Postitusi: 57
Liitunud: 26 Mär 2019, 21:44
Tsikkel: CB1kR
Tänatud: 1 kord

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas RSTi »

Juppide tellimiseks oskate ka mõnda väärt euroopa e-poodi soovitada, või annab hinnavaatlus kohalikult turult suht sama hinnaklassi?

Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

RSTi kirjutas: 11 Dets 2019, 15:25

Juppide tellimiseks oskate ka mõnda väärt euroopa e-poodi soovitada, või annab hinnavaatlus kohalikult turult suht sama hinnaklassi?

Üldiselt keskmine jupp ei ole odavam mujal, vahest võib tõesti mõnele asjale olla hea hind aga kas see just siis sobib antud konfi või peab ümber tegema. Pigem toeta mõnda eesti poodi, nigunii on kate peaaegu olematu ja garantii korral ei lähe saadud võit mujalt tellides posti peale. Pigem soovitaks kõik võtta ühest kohast ja võibolla teevad olematu 5% ka alla. Need olid vähemalt minu kogemused ja mõtted kui arvuti võtsin hiljuti.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma igaks juhuks mainin, stiilis "loll räägib mida teab" - oma Ryzen 5 2400G tellisin umbes 2 päeva pärast selle välja tulekut, kola kätte saades ja õhinal kokku ladudes aga selgus et ups, emaplaadi firmware vajab uuendamist, "sinu uue prose toetuse lisamiseks paigalda oma vana prose ja..." :D Tuli kõik jälle lahti lammutada ja Arvutitarka minna, kus see mingi väikse raha eest ära tehti, aga noh aega ja bensiini läks ikka uhkelt, lisaks prosele uus termopasta, mille tuubist muidugi 99% järgi jäi. Selles suhtes see nende kokku ladumise teenus on ikka väga mõistliku hinnaga, et saad vähemalt käimamineku garantii, või siis kui oled suutnud oma mõistusega mingi errori tekitada, et miski ei ulatu või ei mahu vms, siis ilmselt saavad nad ka vale jupi ilusti riiulisse tagasi panna ja su tellimust vastavalt korrigeerida.

Aga muidugi päris ise nokitsemine on toredam, lihtsalt kui kõigega kursis pole, siis on väike risk millegagi lepikusse panna ikka olemas.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Osad emaplaadid võimaldavad biosi uuendamist ka ilma protsessorita. Selleks kindel usb pesa ja nupp emaplaadil.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kui palju küsitakse Eestis WordPressi lehe näppimise tunnitasu (suurusjärgus)? Asjad nagu googli kaardirakenduse integratsioon (lihtsalt näidata kaarti ja asukohta), https toe lisamine. Viimane pole küll otseselt wp-ga seotud...

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Pakun umbes 25 - 100€.
Tasub kindlasti mõelda, et kes seda tasu küsib, st kas lased profil poole tunni või amatööril poole päevaga teha, st see tunnitasu ise polegi alati kõige olulisem.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas morse »

Mobiiltelefonist GPSi ehitamise teemas kirjutasin, et komplekteerin ühte navivärki. Kas keegi oskaks/viitsiks öelda, milliseid profiile ja taske peaksin Taskeri nimelises programmis kasutama et tektiada Zumoga sarnast funktsionaalsust Androidis. Esimese hooga tulid sellised mõtted:

  1. lülita ekraan sisse, kui laadimine järgi tuleb (ja ära kustuta ekraani seni kuni laadimine on järel).
  2. lülita ekraan 15 sekundi jooksul välja pärast laadimise ära kadumist (eriti äge oleks kui ekraanil hakkaks sekundeid lugema, et varsti teen pildi pimedaks ja siis saaks sealt katkestada seda pimestamist, kui vaja.)
  3. Lülita telefon täiesti välja pärast 12h seismist (idle, ehk selline seismine kus nuppe pole vajutatud ega laadijat pole kasutatud).
  4. Käivita konkreetne programm kui ühendud konkreetse bluetooth seadmega
  5. käivita konkreetne programm kui seade käivitub

Esimese lock screeni kavatsen täiesti ära kaotada, nii et viimati lahti olnud asi tuleb ette niipea kui pilt ette võtta. Lock screen on tsikli peal täiega tüütu asi.

Kui keegi viitsib kaasa aidata, siis võta ühendust - ma avaldan hiljem oma komplekti kohta tagasisidet ja kui Taskeri asi on Androidi kasutamisel edukas ja abiks, siis laadin ka selle kohta infot üles.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler

[quote=morse post_id=842067 time=1577920141 user_id=42310
Kui keegi viitsib kaasa aidata, siis võta ühendust - ma avaldan hiljem oma komplekti kohta tagasisidet ja kui Taskeri asi on Androidi kasutamisel edukas ja abiks, siis laadin ka selle kohta infot üles.
[/quote]

Üks asi, millelel mõelda, et kui telefonil on NFC siis saad paigaldada hoidajassse NFC kleepsu ja sellega teha täiendavaid automatiseerimisi selle baasil, kas telefon on hoidjas või mitte. Vähem skriptimist.

Ma ekraani ei kustutaks kohe ära, kui vool tagant ära võetakse. See on Zumol vajalik sest aku on väike ja muid triggereid õieti pole. Mulle isiklikult käib see 15 sek countdown närvidele.
https://www.shopnfc.com/en/nfc-tags-in- ... t-adhesive

Ilma NFC võimalusi arvestamata teeks ma nii, et toide on kogu aja olemas (eraldi saaks kuskilt lülitiga soovi korra sisse-välja lülitada):

  1. juhtmevaba laadimise tekkimisle lülita sisse ekraan, GPS, BT, WiFi/mobiilne Internet
  2. käivita mingi kindel programm X (või saad teha nii, et võtab viimati käivitatu või siis ka dialoogidega nii, et saad valida, mis see programm X on)
    mina omal ajal käivitasin alati siinkohal ka träkkeri programmi, mis foonil minu teekonna maha märkis ja võimalusel internetti laadis
  3. kontrollin iga 3 min tagant kas programm X käib ja on esiplaanil ning ega ekraani pole viimase 1 min sees puudutatud.
    tagab selle, et sul on alati õige programm ees, samas ei hakkka ta sind segama, kui sa mingit muud äppi kasutad
  4. kontrollin iga 10 min tagant, kas sõiduk liigub kiiremini, kui 5kmh. Kordan seda 2x ühe minutise intervalliga. Kontrollin, ega ekraani pole viimase minuti jooksul puudutatud. Kui eelnevad tingimused on täidetud ei siis lülitan välja kõik tarbijad (BT, GPS, WiFi jne) ning lülitan välja träkkeri. Seejärel lülitan ekraani välja.
    siia juurde saad panna tingimuse, et kui laadimine toimub läbi USB juhtme siis reeglit ei rakendata, kasulik juhul, kui tahad telefoniga midagi teha samala ajal saba taga hoides. Ühtlasi soovid, et tsikli peatudes lõpeks navigeerimine ja träkkimine
  5. juhtmevaba laadimise kadumisel lõpeta träkkimine, lülita välja ekraan, 20 min hiljem lülita välja GPS, BT, WiFi/mobiilne Internet
  6. Lülita telefon täiesti välja kui aku tase on madalam, kui 55% ja telefoni pole 6h kasutatud ning ta pole ühendatud USB juhtmest laadimiseks.
    tasker võimaldab aru saada, kas ühendatav seade oli laadija või mõni teine seade, ntx arvuti

Kindlasti aktiveeri androidis arendaja sätted ja lülita sisse tingimus, et niikua, kui telefon on laadija küljes on telefoni ekraan alati sisse lülitatud.

BT haldamiseks kasuta Bluetooth Auto Connecti, mida saad vajadusel veel lisaks taskeriga skriptida.
Lock screeni saad alles jätta, kui paned haldusesse sisse arvestuse, et sul on lukust avamiseks mõni trusted device. Midagi mis on sul alati kaasas, ntx BT headset või sinu enda teine telefon. Kui kasutad näiteks NFC-d siis saad lukust lahti teha siis, kui paned laadijasse ja lukustada siis, kui selat välja võtad.

https://play.google.com/store/apps/deta ... nect&hl=en

Mul oli ekraani lukustamsieks ja lukust vabastamieks selline äpp kasutusel
https://play.google.com/store/apps/deta ... ugin&hl=en
vajab ruutimist

NFC kasutamiseks vajad seda juurde
https://play.google.com/store/apps/deta ... rial&hl=en

Google teenuste kasutamiseks teed mootorrattale eraldi Google konto, siis pole riski, et sinu peakonto kuidagi jalutama läheb. Oma põhikontost jagad ostetud äpid välja "perekonnale" mille üheks liikmeks on "mootorratas". Failide jagamiseks teed oma põhikontole mõne kausta, kust jagad "tsiklile" välja kõik vajalikud õigused.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tahan ühendada (Delli) läpaka külge 2 välist FHD monitori (extend modes). "usb-c/thunderbolt hub/dock multiple monitors" leiab kümneid ja sadu vidinaid aga 99% omab vaid üht kuvari porti (või siis omab 2 porti aga mõlemasse saadetakse sama pilt) Tegelt tahaks laadimisvõimekust ka. Kas sel juhul on üldse mõtet universaalseid tooteid kammida?

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

bitter kirjutas: 03 Veebr 2020, 16:09

Tahan ühendada (Delli) läpaka külge 2 välist FHD monitori (extend modes). "usb-c/thunderbolt hub/dock multiple monitors" leiab kümneid ja sadu vidinaid aga 99% omab vaid üht kuvari porti (või siis omab 2 porti aga mõlemasse saadetakse sama pilt) Tegelt tahaks laadimisvõimekust ka. Kas sel juhul on üldse mõtet universaalseid tooteid kammida?

Dell D6000 töötab ilusti mitme pordiga, ühildub läpakaga üheainsa USB-C kaudu ja laeb sellest läpakat (ja eraldi USBidest veel teisi seadmeid) väga hästi.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”