Arvuti/nutitelefoni abi vaja

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

bitter kirjutas: 23 Jaan 2023, 16:13
Olen kimbatuses Spotify konto salasõna vahetamisega. Seda peaks saama teha arvutiga, brauseris. Kohas, kus juhendi https://www.businessinsider.com/guides/ ... y-password järgi peaks olema "change password", on mul brauseris "set device password". Aga ma hetkel ei taha kaitsta seadmeid vaid KONTOT. Vajutades Set device passwrd avaneb selgitus: To use Spotify on your devices, you need to set a separate password and log in with the username provided. Ma olen kasutaja aastaid, hetkel tahaks konto salasõna ära vahetada. Kuidas?
Kui hakkad brauseris sisse logima on ka nupp, et oled salasõna unustanud. Sealt saad selle kindlasti ära teha.


Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas lermo »

Oleks soov ühele Galaxy tahvlile originaal- opsüsteem peale tagasi panna. Hetkel jookseb LineageOS-il, aga tehaseseadete taastamine ei toimi. Hea, kui keegi pädev saaks selle ära teha, ma hea meelega ise ei tahaks telliskivistumise riskiga kogemusi omandama hakata. Sobib ka puhas Lineage install.
M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Windows 7-le ei saa küll enam uuemaid DigiDoc versioone installeerida, aga mul on mingi vanem versioon, mis seni töötas. Kas on võimalik, et hiljuti on mingi selline muudatus tehtud, et enam ei saa ID-kaarti nö täisväärtuslikult kasutada? Arvutis faile saab allkirjastada, aga kuhugi sisse logimiseks enam kasutada ei peagi saama? Võibolla küll ei olegi seda mul reaalselt vaja kuna tundub, et Smart ID-ga saab igale poole. Olen selline dinosaurus, kes veel igapäevaselt Win 7 Pro-d kasutab, (süle)arvuti juba ka 8 aastat vana. Kõik selle 8 aastat arvuti on töös iga päev mitmeid tunde. Isegi aku on seni veel elus ja tundub, et päris heas seisus, kuigi pole ammu reaalselt katsetanud, sest 99,9% kasutusajast istub juhtme otsas.(w)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Tugi kadus juba mõni aeg tagasi ära. Aga küsimus- miks ei taha win 10 peale uuendada? Kui viisakas masin, ssd, i protsessoriga ja 8gb mäluga siis win 10 võiks seal kenasti toimetada.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ain kirjutas: 02 Veebr 2023, 22:30
Tugi kadus juba mõni aeg tagasi ära. Aga küsimus- miks ei taha win 10 peale uuendada? Kui viisakas masin, ssd, i protsessoriga ja 8gb mäluga siis win 10 võiks seal kenasti toimetada.
Justkui oli mingi programm, mida uuematega ei saanud kasutada, aga kuna hetkel ei suuda enam meenutadagi mis see oli, ju siis pole ka (enam) vaja kasutada ja võibolla tõesti peaks lõpuks uuema peale üle minema kui 10 kenasti jookseks. Mingil ajal lasin natuke kaasajastada mõningate komponentide vahetamisega, mälu juurde ja kiiremad kettad, rohkem ai anna midagi olulist teha. Ei tea kas 10 peale üleminek videote mängimisele kuidagi mõjub, ei tahaks et kehvemaks läheks. Hetkel proovisin, et 1920x1080 video jookseb kenasti küll, aga vahel on ka selle resolutsiooniga probleeme olnud, ilmselt oleneb kui palju programme hetkel avatud on jne. Mul on kombeks Firefoxis palju "tab-e" lahti jätta ja niimoodi päevi järjest, vahel nädal või kauemgi ja lõpuks on neid kümneid, see hakkab hirmsasti ressursse õgima. :D
Arvuti kõhus on sellised asjad:
Manused
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (39.71 KiB) Vaadatud 2956 korda
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

See sama ID-porr hakkas mul tuttaval ka mõni aeg tagasi pihta. Ajutise lahendusena leidsin talle vanema versiooni (17.midagi) installika, päris 100% tööle ei hakanud aga kui kiire üle, lubas ka 10 peale ümber kolida.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Pole just eriti oluline küsimus, aga kas keegi oskab pakkuda miks ma https://terviserajad.ee/ lehel enam kaarte ei näe? (varasemalt on kaart näha olnud, riistvara justkui pole muudetud)
Selline pilt tuleb ette:
terbviserajad.PNG
Kaardid genereeritakse OSM kaardist, OSM lehel näen kaarti :roll:
Windows 10 ja Edge (sama ka Win 11-ga tahvlis).
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Sa ei näe, sest kaarti serveeriv server ei edasta neid lehe omaniku serverisse. Vastuseks antakse sealt 403 (forbidden).
image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Maaks kirjutas: 16 Veebr 2023, 13:18
Pole just eriti oluline küsimus, aga kas keegi oskab pakkuda miks ma https://terviserajad.ee/ lehel enam kaarte ei näe? (varasemalt on kaart näha olnud, riistvara justkui pole muudetud)
Selline pilt tuleb ette:
terbviserajad.PNG
Kaardid genereeritakse OSM kaardist, OSM lehel näen kaarti :roll:
Windows 10 ja Edge (sama ka Win 11-ga tahvlis).
See nüüd korras!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Jälle üks ilmselt siia sobiv huvitav küsimus tarkadeklubile:

Meil kaubanduses liikuvad digitaalsed pildiraamid - kas mõni wifiga variant suudab võtta võrgust konkreetse URLi pealt näidatava jpg/png vms. pildi ja värskendada seda automaatselt või minutite jooksul, kui seda uuendatakse (URL ja failinimi jäävad samaks ning uuendamise sagedust mõõdame tundides).
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Spetsiifilised nõudmised, spetsiifilise probleemi lahendamiseks... vaevalt, et digipilditraamid selles küsimuses sind avitada suudavad.
Kui sul on vaja aeg-ajalt kusagilt kinda URL-i pealt pilti värskendada siis ilmelt on lihtsam hankida mõni vana tahvelarvuti, mis muuks enam piiratud jõudluse tõttu ei sobi ja seda kasutada.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Piipz »

► Näita Spoilerit


Tulles just PI maailmast (pojal jookseb nüüd Minecraft server seal), siis Rasbperry PI ja mingi monitor koos seinakinnitusega tuleks kokku suurem, võimsam ja odavam kui misiganes pildiraam poes müügil on. Ning seadistada pilte kuvama saab täpselt nii nagu soov on.

Kuna neid PI-sid paistab, et pidevalt saada ei ole, siis mul oleks üks 4B (4GB) müügiks (koos 32GB mälukaardi, laadija ja korpusega) - 110€
Poes emaplaat praegu tellimisega 100-135€ (https://digipurk.ee/en/product/raspberry-pi-4-model-b/)
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Ok, ma umbes seda arvasin ka, paar PI-d isegi on sahtlis.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

sony xperia x F5121 ekraani digitaizer katki vaja seest pildid saada kätte

olen proovinud
1. usb kaabliga arvutisse (vajab ekraanilt ühte vajutust data transfer mode, mida teha ei saa)
2. OTG kaabliga hiirt külge panna (ei tule telost volti välja, mis hiire ellu ärataks, vägisi 5V peale panemine paneb telefoni laadima aga kursorit ei ilmu)

Miks OTG kaabliga hiir ei ärka ma ei saa aru, kõikidel teistel plutidel tuleb hiir külge selle kaabliga
Üks versioon on leida ekraan ja ajutiselt külge panna (kui kellelgi sahtlis paari õlle eest vedeleb võib märku anda) aga äkki on veel midagi, mida võiks proovida?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Kas arvuti ei paku, mida selle seadmega teha?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Kui hiir tööle ei hakka siis ilmselt miskit muud ka viga peale ekraani. Ehk siis ka arvutiga ligisaamine ei pruugi toimida.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

arvutiga ühendades tuleb pilt et vaja vajutada file transfer mode aga seda teha ei saa
xperia comparsion proge ka tevitab et ole hea vajuta ekraanilt file transfer mode sisse
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Telefoni mailirakenduses veateade "Logige uuesti sisse. Teie kontole sisselogimisel tekkis probleem. Sisestage parool uuesti..."

1,5 kuud tagasi lisasin 2FA, mida telo ei toeta. Tegin veebis "rakenduse salasõna" millega telo mailirakendus siiani zone-sse pääses. Enam ei pääse.

KORRAS!
Olin unustanud, et telos vaja pikka rakenduse salasõna ja panin lühikest peaparooli, mis töötab koos 2FA-ga. Proovisin ka pikka käsitsi, ju ma eksisin millegagi. Miks mu mailikonto äkitselt oma pika salasõna ära unustas / kontost välja logis ja uuesti sisselogimist küsis - ei tea. Kopisin pika rakenduse salasõna, korras.
Viimati muutis bitter, 07 Mär 2023, 17:02, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Esmalt kontrolli siin üle, et kõik seaded ikka õiged oleksid. https://help.zone.eu/kb/e-posti-serverid/ Kui on õiged ja webmaili saad sisse logida selle parooliga siis kustuta telos see konto ära ja seadista uuesti.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui Win 7 (Pro) ei ole aktiveeritud, kas siis ei peagi saama Office 365 kasutada? Office kontoga on sisse logitud ja Office eest on makstud. Tundub, et on omavahel seotud, sest hiljuti hakkas Windowsi aktiveerimist nõudma ja ega ta eriti ei taha aktiveeruda enam. :evil:
Manused
Office1.jpg
Office1.jpg (24.39 KiB) Vaadatud 1932 korda
Office 3.jpg
Office 2.jpg
Office 2.jpg (47.38 KiB) Vaadatud 1932 korda
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Turist kirjutas: 06 Mär 2023, 22:52
Kui Win 7 (Pro) ei ole aktiveeritud, kas siis ei peagi saama Office 365 kasutada? Office kontoga on sisse logitud ja Office eest on makstud. Tundub, et on omavahel seotud, sest hiljuti hakkas Windowsi aktiveerimist nõudma ja ega ta eriti ei taha aktiveeruda enam. :evil:
Miks win7 pole aktiveeritud? Litsents on muidu ikka olemas?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mida litsentsiks nimetada üldse? Mul on tegelikult Win 8-ga arvuti, 8-l pidavat võti olema arvutisse (BIOS-i?) sisse kirjutatud, aga kohe ostes lasin arvutit müüvas firmas panna Win 7 Pro kuna lihtsalt ei tahtnud 8-t. Töötas aastaid kenasti, eelmisel aastal hakkas järsku aktiveerimist nõudma. Siis aktiveeriti uue võtmega, mõnda aega oli rahu, nüüd hakkas jälle tahtma.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

Turist kirjutas: 06 Mär 2023, 23:11
Mida litsentsiks nimetada üldse? Mul on tegelikult Win 8-ga arvuti, 8-l pidavat võti olema arvutisse (BIOS-i?) sisse kirjutatud, aga kohe ostes lasin arvutit müüvas firmas panna Win 7 Pro kuna lihtsalt ei tahtnud 8-t. Töötas aastaid kenasti, eelmisel aastal hakkas järsku aktiveerimist nõudma. Siis aktiveeriti uue võtmega, mõnda aega oli rahu, nüüd hakkas jälle tahtma.
Win võib hakata uuesti aktiveerimist nõudma kui riistvara näiteks muudetakse. Litsents oli mingi ajani kleebis korpusel koos wini versiooni ja võtmega. Uuematel arvutitel jah juba digit. see biosis. Siis on tavaliselt windowsi logoga kleeps kuskil korpusel.
Kui litsents on biosis siis näiteks win10 peaks selle sealt ise ära tundma ja kohe ka õige versiooni installima. Kasutades siis usb installerit.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

MIllegipärast kohe ei saanud või ei osanud 10 peale minna, kõigepealt panin 8 ja siis peale seda 10 (Pro). Nüüd siis peale viimased 10+ aastat ainult Win7 Pro kasutamist läksin lõpuks üle uuemale. :lol: Õnnestus suhteliselt valutult, failid kõik alles ja enamkasutatavad samad programmid ka töötavad ilma uuesti installimata.
Windows 11 ei hakanud proovima, selle kohta ütleb nii:
Clipboard02.jpg
Clipboard02.jpg (54.19 KiB) Vaadatud 1690 korda
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Ain »

win11 jah ametlik tugi on protsessori gen alates 8. Sinul 4gen.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Sellest piirangust saab huvi korral väga lihtsa vaevaga mööda.
https://www.makeuseof.com/how-to-make-u ... ompatible/
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ega Win 11-st otseselt ka puudust ei tunne. 10 tugi on veel 2,5 aastat, sellest ehk ka selle (süle)arvuti jaoks piisab, saab kuu aja pärast 8 aastat vanaks. :D
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pole otseselt abi mida keegi oleks küsinud aga äkki läheb kelelgi tarvis.
Eesti keelsel sõnaraaamtul baseeruv parooligeneraator. Tehtud küll oma tarbeks aga ma ei näe põhjust miks teised ei võiks seda kasuatda või endale koopiat teha. Vabavara. Generaator saab olema üleval niikaua, kui biker.ee domeen käigus on. Ja sellel aegumistähtaeg puudub.

https://parool.biker.ee/

Kui keegi tahab proovida, et kui kindel on selline parool, siis siin saab järgi proovida
https://www.security.org/how-secure-is-my-password/
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas bitter »

Macintosh kirjutas: 23 Mär 2023, 15:41
Oletame, et nt Baskakk-narrilt-kirves-55 tundub ikkagi keerulisevõitu. Siis saab ju sättida. Võibolla Bardakk-kurvalt-viltu-42 (või mingid tuttavad nr-d nagu tsikli/auto reg, pereliikme telefoni lõpp) jääb meelde. Mina tavaliselt teen ka "kõva koopia" pliiatsiga paberile (ei ladusta seda klaviatuuri all 8) ja ei kirjuta juurde, kuhu see sobib) ja on täitsa vaja läinud. Olulistes kohtades eelistan 2-astmelist autentimist.

Või siis pöörata mingi tuntud lause enda jaoks "pea peale". Aias-sadas-saia -> 6ues-5adas-leiba-55 (või sadas hoopis sep1kut/sepukut/pussnuge)


Küsimus ka:
Kui lihtne oleks ühendada M1/M2 Macbook Airi külge väline kuvar (displayport + hdmi)? Asuse kuvar olemas (2560x1440), kaalun läpaka ostu. Kas nt selline kaabel saab hakkama? https://www.amazon.com/Thunderbolt-Adap ... B0B3DB4ND7
Viimati muutis bitter, 23 Mär 2023, 16:16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Arvuti/nutitelefoni abi vaja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 23 Mär 2023, 16:07
Oletame, et nt Baskakk-narrilt-kirves-55 tundub ikkagi keerulisevõitu. Siis saab ju sättida.
Võibolla bardakk-totralt-viltu- pluss mingid natuke tuttavamad nr-d (tsikli/auto reg, pereliikme tel.nr jne) jääb hästi meelde.
Või siis pöörata mingi tuntud lause enda jaoks "pea peale". Aias-sadas-saia -> 6ues-5adas-leiba (või sadas hoopis sep1kut/sepukut/pussnuge)
Baskakk-narrilt-kirves-55 tunudb just selline parool, et ühe korra näed ja siis on raskusi selle unustamisega kui isegi tahaks :D
Reaalsus on see, et paroolide meeldjätmine on kaasjal suht lootusetu, mul on nimekirjas üle 1000 saidi, milles, mul kasutajakonto loodud. Paroole peavad täna meeles paroolihoidlad. Üleejäänud inimesed resettivad süstemaatilsielt neid või ketravad pideavlt oma nelja parooli, mis neil kõikjal kasutusel on. Ma kasutasin varasemalt ühe sellise hoidla parooligeneraatorit aga aeg-ajalt on vaja oma mõne vähetähtsa koha parool kellegi välja jagada ja see on peavalu ning rääkimata sellestk et kui pead ingliskeelse parooli käsitsi telefonis sisse tippima siis on vead lihtsad tulema.
bitter kirjutas: 23 Mär 2023, 16:07
Küsimus ka:
Kui lihtne oleks ühendada M1/M2 Macbook Airi külge väline kuvar (displayport + hdmi)? Asuse kuvar olemas (2560x1440), kaalun läpaka ostu. Kas nt selline kaabel saab hakkama? https://www.amazon.com/Thunderbolt-Adap ... B0B3DB4ND7
Kirjade järgi on see 4K@60Hz seeega peaks sobima kenasti.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”