Reisi planeerimise tarkvara

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kas keegi on kokku muutunud mõne sellise softiga, kus saaks ka taustandmeid (a la WMS või muus vormis) otse mõnest veebikohast laadida ja lisaks ka gpxe importida, neid kokku ümber mängida ja omale eksportida? Tänaseks päevaks on päris paljude (vähemalt Euroopa) riikide riiklikud kaardiandmebaasid avalikud ja tasuta kättesaadavad, näitena meie omagi Maa-ameti geoportaalist.

Konkreetselt - tahaks softi, kuhu saaks taustandmed Norra riiklikust kaardiametist, kuhu ma saaks peale TETi gpxi manada ja siis mõlema koostöös neid gpxe kruttida ja lõpuks omal Osmandi või Locusesse eksportida. Teab keegi miskist sellisest?


(togi)

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas morse »

@Prets Locuses sees saad seda teha. Aga ma eeldan, et sa otsid arvutiprogrammi, mitte telo oma? Arvutile ei oska kohe soovitada…

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Prets »

Just, arvutiprogrammi tahaks, et mudida gpxe oma tarbeks. Locuses telefoniekraanil läeb kaunis kitsaks ja ebatäpseks see asi.
(togi)
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Prets kirjutas: 19 Mai 2022, 08:54
Just, arvutiprogrammi tahaks, et mudida gpxe oma tarbeks. Locuses telefoniekraanil läeb kaunis kitsaks ja ebatäpseks see asi.
Garmini jaoks on "basecamp", sellega peaks saama gpx.-e mudida, samuti ise misiganes marsruuti teha, samuti on seal ka tanklad näha kui sul ametlik versioon kaardist sees.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Just, arvutiprogrammi tahaks
nakarte.me
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Prets »

Siiamaani ükski soovitatutest veel ei ole pakkunud arvutis võimalust ise soovitud WMSi või muud moodi ka kaardifaile lisaks gpxidele mudida. Ega ma ei küsi ju mingit nö unicorni ometi?
(togi)

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas morse »

@Prets see veits ajuvaba soovitus aga ma olen testinud, et Locus toimib vabalt ka bluetooth hiirega. Kui nüüd mingile suuremale Androidi tahvlile Locus installida ja hiir taha panna, siis sisuliselt saab teha seda, mida sa soovid…
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Või installid arvutisse Bluestacksi (või mõne muu androidi emulaatori)ja sinna näiteks Locuse
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 19 Mai 2022, 12:43
@Prets see veits ajuvaba soovitus aga ma olen testinud, et Locus toimib vabalt ka bluetooth hiirega. Kui nüüd mingile suuremale Androidi tahvlile Locus installida ja hiir taha panna, siis sisuliselt saab teha seda, mida sa soovid…
Mul on tahvlile Klaviatuur Logitech K480 EN ja Bluetooth hiir Trust Xani ostetud ning kõik rakendused mis seal olemas nendega ka toimivad. Tahvli panen klaveri külge ja on nagu läpakas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas sepp »

Nii head suurte kogemustega androidihundid.

Kuna garmini asemel sai tahvel pandud rattale,siis on kõik see uus millest siin räägite.
Saan aru, et kaks varianti on a) locus b) osmand.
Kindlasti teil mõlemad järgi testitud ja ei hakka ise sellega aega raiskama.
Oskab ehk keegi öelda puusalt ära miks üks on parem kui teine?
Või on lihtsalt "kellele ema, kellele tütar" ja võimalused mõlemal appil samad? :bsmile:

rixxxx
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Mär 2022, 22:56

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rixxxx »

@Prets Ma olen Linuxi peal kasutanud Viking nimelist tarkvara. Tundub, et täidab su soovid, aga WMSi pead XMList seadistama. Windowsile on ka olemas, aga ma ise pole proovinud. https://github.com/viking-gps/viking

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas morse »

sepp kirjutas: 10 Juun 2022, 21:18
Nii head suurte kogemustega androidihundid.

Kuna garmini asemel sai tahvel pandud rattale,siis on kõik see uus millest siin räägite.
Saan aru, et kaks varianti on a) locus b) osmand.
Kindlasti teil mõlemad järgi testitud ja ei hakka ise sellega aega raiskama.
Oskab ehk keegi öelda puusalt ära miks üks on parem kui teine?
Või on lihtsalt "kellele ema, kellele tütar" ja võimalused mõlemal appil samad? :bsmile:
Kahjuks ei ole nii lihtne. Meil on OSMand ülipopp (põhjusega, ta on päris hea). Kõik muu paistab olevat kellegi erihobi. Samas USA foorumites ei jää sellist muljet. Tegelikult on olemas mega palju variante millega sõita. Igaühel on omad puudused. Ükski ei ole kõiges hea.

Lihtne vastus oleks, et alusta OSMandiga - kõike muud proovi pärast seda, kui oled aru saanud, millest puudus on.
Näiteks Locus on täiesti haige esialgse seadistamise osas (pead installima mitu erinevat osa/äppi ja siis nad omavahel tööle panema enne kui üldse midagi juhtuma hakkab).

Minu isiklik vaade asjale on, et programmi valikul tuleb vaadelda kahte kriteeriumit. A kasutusvaldkond (ei ole sellist asja nagu lihtsalt navigeerimine) B lisa- ja erifunktsioonid (millest mõni võib olla kellegi jaoks ülioluline - lausa hindamatu). Proovin loetleda:

A Kastusvaldkond

A1 Maastikule keskendunud navimine (pigem selline Nägemata Eesti orienteerumise valdkonda jääv sport, kus tähtsad on samakõrgujooned ja muu looduse kirjeldus). Siin on üldjuhul ka GPXi kuvamine oluline. Navija tavaliselt ei kasuta turn by turn juhiseid vaid pigem eelistab võrrelda GPX joont, maastikku ja oma asukohta kaardil täpina.
(Eestis on siin popp Oruxmaps + alla laaditud maa-ameti kaardid. Mujal maailmas on ka Gaia jt äpid popid)

A2 Rohkem erinevatel teedel orienteerumisele keskendunud sõit, kus üldjuhul on hea, kui kaart kirjeldab maastikku ja loodust aga kõige tähtsam on pigem turn by turn navigeerimine ja mööda teid sõit. Eesti TET on siin hea näide. GPX on kõige tähtsam - samas on väga suur boonus, kui otsing ja navimine toimib otse sama programmi sees. Parim näide on OSMand.

A3 Offline võimekusega klassikaline navi. Sisuliselt selleks, et asendada neid võimekusi, millega oled harjunud Garmini või TomTomi gepsus. Osmand teeb seda ka aga mõne jaoks on võibolla šeffim, kui kasutada TomTom Go'd. Selline tavaline autosse istumise tunne. Paned aadressi ja kõik toimib väga lihtsalt ja lollikindlalt. Samas kui garmin suudab selle kõige juures GPXidega ilusti toime tulla, siis TomTom Go on siin suht mõtetu.

A4 Online navimine. Sisuliselt Waze on ainuke ja parim näide. Kõikide teiste online osa (k.a. TomTom Go), on minu arvates suht mõtetu. Osmandil ja ammugi Locusel või Oruxil polegi sisuliselt midagi onlines.
Kiirusepiirangu märgi ekraani nurgale saad ilma internetita ka Osmandi ja TomTom Go'ga (Locuses ja Orxusis jm, pigem ei saa). Aga asi, mis on mõnele lollile (khm, mina), hea, on info kiiruse mõõtmiste kohta.
Online navimisel on veel üks tore omadus. Kirjutad suvalises kohas otsingusse KTM ja näed lähimat punkti, kust sa endale uue esihammaka saad (kaks nädalat tagasi ja Brašov oli minu puhul vastus). See aadressi pikk sisse trükkimine on nii nullindad... Kahjuks Locus jmt programmid just nii toimivad. OSMand on siin taas hea hübriid - kui nett on ühendatud, siis vist suudab isegi mingeid otsinguid teostada (mul siin vähe kogemust).

B Erifunktsioonid
See nimekiri on lõpmatu. Proovin nimetada mõned asjad, mis mul pähe tulevad.
B1 Võimalus füüsilisi nuppe määrata (näiteks Locuses on volüümi nupud zoomi jaoks - hindamatu featuur).
B2 Trackimine (jube hea, kui su rada salvestatakse otse programmi, millega sa ka GPXiga navimist teostad
B3 GPXide haldamine. Mul on päris palju faile ja mina ei ole OSMandiga siinkohal rahul. Locuses on võimalik rajad kaustadesse jaotada ja seal saab neid imelihtsalt sisse-välja lülitada
B4 Võimalus ühenduda WMS serveritesse, mis pakuvad mega detailseid kaarte. (nagu maa-amet). Locus suudab seda teha jooksvalt navimise ajal (kipub nati liiga suuremahuliseks minema see teema). Oruxisse pannakse vist terve 10+GB pakk kaarte sisse ja see toimib mega hästi.
B5 Võimalus lihtsalt ja kiirelt lisada Topo jm erinevaid kaarte. Garmin on selles osas tubli. Locus ka - äppi sisse on ehitatud väike pood. Ma ostsin seal mingi 2 Euro eest väga cooli Rumeenia kaardi stiilis vahetult enne väljasõitu - no nonsenss
B6 Online otsingu võimalus (nimetades lihtsalt asutuse, mitte kogu aadress). Sellest rääkisin punktis A4.
B7 Live tracking - võimalus sõbrad lives kaardile panna (hea sel juhul, kui punt korra laiali läheb).
B8 Turn By Turn GPX navimine (TETile hea)
B9 Võimalus vaadata oma askohast kaugus mingi punktini MÖÖDA GPX rada.

Proovin mälu järgi neid omadusi hinnata programmidel, mida kasutan/tean (B1-B9) + proovin määrata, millisesse funktsioonaalusesse programm kuulub (A1-A4)

Oruxmaps A1
Olen ainult kõrvalt näinud. Tundub, et parim osa on maa-ameti kaartide hea kasutusvõimalus.
Sõber jagas head juhendit, kus rohkem kirjas: https://rattamatkaklubi.ee/wiki/OruxMaps

Locusmaps A1 + A2
B1 füüsilised nupud - OK
B2 trackimine - OK
B3 GPX haldus - OK
B4 maa-ameti kaardid - OK
B5 suur kaartide valik - OK
B6 online otsing - puudub (ja isegi offline navimine aadressi järgi on nadi)
B7 live tracking - OK
B8 TbT GPX - Super!
B9 Distants mööda GPXi - okei (OSMandis on isegi parem)

OSMand A2
(samas täidab osaliselt ka kõikide ülejäänud kategooriate funktsioone - osaliselt asendab kõike).
B1 füüsilised nupud - mingid võimalused vist on
B2 trackimine - vist ei ole
B3 GPX haldus - kehvemapoolne
B4 maa-ameti kaardid - ei tea
B5 suur kaartide valik - OSM kaardid on tegelikult päris head aga alternatiive nagu pole
B6 online otsing - midagi vist on, saab kasutada küll.
B7 live tracking - OK
B8 TbT GPX - Super!
B9 Distants mööda GPXi - Super!

TomTom GO A3 (+osaliselt A4 online võimekus)

B1 füüsilised nupud - pigem mitte
B2 trackimine - vist ei
B3 GPX haldus - olemas aga mõtetu (ainuüksi TETi sisestamine oli mõtetu kadalipp, mis lõpuks ei toimind)
B4 maa-ameti kaardid - ei
B5 suur kaartide valik - pigem ei
B6 online otsing - jah
B7 live tracking - ei
B8 TbT GPX - mõtetu, pigem ei toimi
B9 Distants mööda GPXi - ei

Waze A4 (samas, kui sul on online võimekus olemas, siis A3 offline navi muutub suht mõtetuks...)
B1 füüsilised nupud - ei
B2 trackimine - ei
B3 GPX haldus - ei (võimatu GPXi sisestada)
B4 maa-ameti kaardid - ei
B5 suur kaartide valik - ei
B6 online otsing - Super! Parim
B7 live tracking - sisuliselt ei (need packmanid seal ekraanil ei ole su sõbrad ega ka mitte otseselt lives)
TbT GPX - puudub
B9 Distants mööda GPXi - puudub


Woah! Hakkasin otsast kommenteerima ja tuli mingi monstrum. Ehk on abiks.

Minu reaalkasutus on Locus (A1+A2) ja Waze (A3+A4).
Ma ei ole Locusega lõpuni rahul - aga ei oska kuhugi edasi ka liikuda. OSMand on mõnes mõttes parem aga liiga paljudes nurkades kehvem...

NB! EDIT:

Õhtul avastasin, et Locus on teinud uue toote. Mina kasutadin siiani Locus 3 Classicut (endine Locus Pro). Aga nüüd on olemas ka Locus 4. Lihtsalt neid toetatakse korraga ja mu 3 ei uuenenud automaatselt 4 peale.

Ma ütleks, et esmapilgul on Locus 4 raudselt parem kui OSMand (nati kallim ka). Sisuliselt teeb ta samu asju, mida Oruxmaps ja vana Locus (näiteks WMS kaardid ja GPXide töötlemine jmt, milles OSMand ei ole tasemel). Aga samal ajal on nüüd installimine lihtne (sama nagu OSMand). Ja esimeste katsetuste peale on ka navigatsioon ja otsing täitsa okei (ei tea, kas sama hea kui OSMand aga igaljuhul okei).

Uue versiooni hinnastamine on nats teistsugune. Aga tasuta versioon on täitsa olemas. Lihtsalt gold versioon on suht kallis. Samas seal on päris korralik pakett asju. S.h. live tracking ja ka veebiversioon kaartidega majandamiseks. Ma pole seda veebikat veel vaadanud aga ma ei imestaks, kui seal saab teha GPXide töötlemist WMS kaartide põhjal - @Prets otsis sellist lahendust mais.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas morse »

Prets kirjutas: 18 Mai 2022, 17:23
Kas keegi on kokku muutunud mõne sellise softiga, kus saaks ka taustandmeid (a la WMS või muus vormis) otse mõnest veebikohast laadida ja lisaks ka gpxe importida, neid kokku ümber mängida ja omale eksportida? Tänaseks päevaks on päris paljude (vähemalt Euroopa) riikide riiklikud kaardiandmebaasid avalikud ja tasuta kättesaadavad, näitena meie omagi Maa-ameti geoportaalist.

Konkreetselt - tahaks softi, kuhu saaks taustandmed Norra riiklikust kaardiametist, kuhu ma saaks peale TETi gpxi manada ja siis mõlema koostöös neid gpxe kruttida ja lõpuks omal Osmandi või Locusesse eksportida. Teab keegi miskist sellisest?
Täna vaatasin, et Locuse värske beta veebisait on superlahe sest ta süngib telost kõiks gpxid ja poid ära ja impordib/ekspordib neid. Lisaks näitab lives, kus su sõbrad sõidavad jm, kuid ma hetkel ei leidnud veebis WMS võimalust (ainult satelliidifoto või kaart). Aga! Puht juhuslikult tuli midagi muud guugeldades selline Bill Gates’i toode vastu, mis väidab, et ta teeb seda, mida sa otsisid (WMS + GPXilaadne asi):

https://apps.microsoft.com/store/detail ... =zh-hk&gl=

Cartograph Maps Desktop Edition

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Täiesti algaja küsimus. Tegin elus esimest korda testiks PCs teekonna Google My mapsiga. Sellega seoses 2 probleemi. Esteks tahab see google pidevalt mu teekonda mingis osas ära muuta suvalisel ajal (siis kui jagan seda või üritan printida) ja teiseks ei saa/oska ma neid juhiseid kuidagi telo GPS appi edasi laadida.

Teekond siin. https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing
Näiteks tuli sinna mingi jupp viimasest punktist kuni Saaremaani kuidagi lambist ja ei õnnestu kustutada. Kuidas üldse seda kaarti nn lukku panna et ei muudaks enam ise midagi?

Tänud
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Jalamees kirjutas: 04 Aug 2022, 15:50
Täiesti algaja küsimus. Tegin elus esimest korda testiks PCs teekonna Google My mapsiga. Sellega seoses 2 probleemi. Esteks tahab see google pidevalt mu teekonda mingis osas ära muuta suvalisel ajal (siis kui jagan seda või üritan printida) ja teiseks ei saa/oska ma neid juhiseid kuidagi telo GPS appi edasi laadida.

Teekond siin. https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... sp=sharing
Näiteks tuli sinna mingi jupp viimasest punktist kuni Saaremaani kuidagi lambist ja ei õnnestu kustutada. Kuidas üldse seda kaarti nn lukku panna et ei muudaks enam ise midagi?

Tänud
Kustuta viimane lõik "I - Parkla, Pärnu mnt 180, 11314 Tallinn, Eesti" ära ja pane uuesti :D
kaardi koopia.JPG
Eksportida saad kml/ kmz formaati - võib-olla on võimalik neid kuhugile muusse formaati konvertida.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas daub »

Google maps navigeerimiseks kasutada rattal, on väga tüütu, kui telefon lenksul ei asetse, kuna igast punktist läbi sõites, tuleb kinnitada, et soovid sõitu jätkata. Nö. läbisõidupunkte ei saa panna. Lisaks kipub muudkui tahtma marsruuti kiirema vastu ringi vahetada ja jälle vaja ekraani torkida.
Mina olen keerulisemate marsruutidega seda teed läinud, et panen ennem arvutis google maps abiga gpx faili kokku ja kasutan mõnes teises naviprogrammis.
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas 701 »

daub kirjutas: 04 Aug 2022, 16:08
Google maps navigeerimiseks kasutada rattal, on väga tüütu, Lisaks kipub muudkui tahtma marsruuti kiirema vastu ringi vahetada
See on jah pull omadus. Ma olen sportlikust huvist Riias Tallinnasse tulnud nii, et lepavõsa ragiseb kahel pool kaubikut. Maps aga muudkui ratsionaliseerib teekonda.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

daub kirjutas: 04 Aug 2022, 16:08
Google maps navigeerimiseks kasutada rattal, on väga tüütu, kui telefon lenksul ei asetse, kuna igast punktist läbi sõites, tuleb kinnitada, et soovid sõitu jätkata. Nö. läbisõidupunkte ei saa panna. Lisaks kipub muudkui tahtma marsruuti kiirema vastu ringi vahetada ja jälle vaja ekraani torkida.
Mina olen keerulisemate marsruutidega seda teed läinud, et panen ennem arvutis google maps abiga gpx faili kokku ja kasutan mõnes teises naviprogrammis.
Ma ei leia seda gpx tegemise kohta üles.... pean otsima
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas daub »

Selleks on mingi gpsvisualizer portaal vist ka olemas (google aitab), aga ma olen lihtsalt mõne vana faili notepadis lahti võtnud ja punkte lisanud-kustutanud, käsitsi koordinaate google mapsist kopeerides.
► Näita Spoilerit
Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Leidsin sellise koha nagu https://mapstogpx.com/ töötab väga ok. Sain juba esimesed lõigud Osmandisse. Tänud!!

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas rundll »

Plotaroute.com tundub väga asjalik. Raha tahavad saada, aga funktsioonid väga võimsad.Tasub lähemalt uurimist!!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

kurviger.de

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Sattusin eile õhtul natuke kaardirakenduste ja reisi planeerimise tarkvaradega tegelema ja vatasin, et https://kurviger.de/ on kõva arengu läbi teinud. Täna on juba täitsa hästi kasutatav ja oskab kurvilisi teid valida. Paremad funktsioonid on küll tasulised aga küsitav summa on piisavalt madal, et mitte kasutamata jätta - 9.9€/aasta.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: kurviger.de

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Macintosh kirjutas: 23 Nov 2022, 12:39
Sattusin eile õhtul natuke kaardirakenduste ja reisi planeerimise tarkvaradega tegelema ja vatasin, et https://kurviger.de/ on kõva arengu läbi teinud. Täna on juba täitsa hästi kasutatav ja oskab kurvilisi teid valida. Paremad funktsioonid on küll tasulised aga küsitav summa on piisavalt madal, et mitte kasutamata jätta - 9.9€/aasta.
Jaanipäeva paiku kasutasime seda Rootsis ja jäime väga rahule, mõnusalt vahelduvad teed ja lõikamised, mis autoga polnud alati läbitavad, küll aga rattaga.

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas motoreis »

eetarga kirjutas: 23 Nov 2022, 13:55
Õnneks leht ise ära ei kao, mobiili rakendus kaob. Me kasutasimegi veebilehte, tegime marsruudi valmis, laadisime GPX'i alla Garminisse või sõbra telefoni.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas isakene »

Igasuguste mudimiste jaoks peaks QGIS hea olema. Niikaugele jõudsin et arvutisse tõmbasin, aga süveneda pole veel aega olnud. Tundus väga proff asi olema.

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Reisi planeerimise tarkvara

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”