offtopic: õhk-vesi

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
rinx85
Postitusi: 312
Liitunud: 21 Veebr 2012, 22:27
Tsikkel: jah

offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas rinx85 »

tervitus

ajaviiteks foorumisse tohib vist teha offtopicuid. küsimus küttesüsteemide kohta, kuna ka tsiklimehed peavad sooja saama vahest.

plaanis on soetada õhk-vesi soojuspump (maakütte kontuur ei mahu). millist tootjat julgete soovitada ja mida kindlasti ei soovita? LG kohta on kõrvu jäänud pigem negatiivne toon, et talvel soojustegur olematu ja lisaks seadmed mürarikkad, vastab tõele? thermia, fujitsu ja nibe kohta jällegi olen kuulnud ainult head, aga milline neist parim? pakutakse veel ka buderus, toshiba ja panasonic aparaate, nende kohta pole aga minu kõrvu veel miskit jõudnud. kõiksugu argumenteeritud arvamused teretulnud :)

pakutud on mulle seni järgmisi:

  • Fujitsu High Power: soojuspump WSYK160DC9/WOYK112LCT 10.8kW
  • Fujitsu õhk-vesi WSYK160DC9/WOYK140LCT
  • Toshiba Estia HWS-1403XWHT9-E + HWS-1403H8R-E
  • LG Therma V Inverter HU 163/HN1639 16 kW
  • LG Electronics Therma V HU123 + HN1639
  • LG Õhk-vesi siseosa HN1636 + välisosa HU123
  • Thermia Atec 13 õhk-vesi soojuspump + Thermia Indoor Solution Total siseseade
  • Buderus WPL välisosa ( 10kw ) + Buderus AWC boileriga 163l. Siseosa
  • BUDERUSE WPL 10kW ÕHK/VESI SOOJUSPUMP
  • LWD 90A
  • Nibe Split ACVM 270 + AMS 10-12

tänud ette


Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8791
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 134 korda
Tänatud: 328 korda
Kontakt:

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Lihtsalt arutlen - Mul kõlkusid ka need õhk-vesi mõtted peas, kuid loobusin hinna tõttu. Kodust eemalolemist toetab ikkagi tavaline õhk-õhk ning põhikütet teen keskküttepliidiga. Lisaks plaanis kunagi üks ahi asendada pelletkaminaga, see suudab päris palju sooja toota ning omaette päris pikalt susiseda. Need mitu asja kokku maksavad sama palju või vähem, kui korralik õhk-vesi ning lõppkokkuvõttes tuleb ka ülalpidamine odavam. Ainult ühte küttesüsteemi, eriti õhuga seonduvat, on riskantne panustada.

Mis puutub parimasse tootjasse, siis minu arvamus on, et Fujitsu ja Mitshubishi.

Kasutaja avatar

kopajuht
Postitusi: 104
Liitunud: 21 Veebr 2006, 00:47
Tsikkel: Aprilia RSV1000R
Asukoht: Saku

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas kopajuht »

küttesüsteemi valik on natule keerulisem teema ja asjalikumat infot saad vast küttesüsteemide paigaldajatelt või teisest foorumist: http://www.ehitusfoorum.com/
Õhk-vesi on hea asi küll aga mõtekas ainult põrandakütte puhul (kuna põrandakütte puhul on küttevee temperatuur palju madalam kui radiaatorite puhul), radikate puhul hakab mõte ära kaduma.

Jawa 638, Suzuki GSXR 600, Aprilia RSV 1000 R
Kasutaja avatar

Teema algataja
rinx85
Postitusi: 312
Liitunud: 21 Veebr 2012, 22:27
Tsikkel: jah

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas rinx85 »

ehitusfoorumis ka teema (http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?f=9&t=41390) üleval aga seal ei ole see suhtlus nii tihe kui oleks vaja. lisainfoks, et esimene korrus tuleb põrandaküttel, teine korrus radiaatoritega

Kasutaja avatar

Teema algataja
rinx85
Postitusi: 312
Liitunud: 21 Veebr 2012, 22:27
Tsikkel: jah

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas rinx85 »

see on jah veidi maitse asi,, kes viitsib puid visata ja kes mitte. tänapäevased head seadmed (fujitsu,nibe,thermia) peaksid suutma ka kõva pakase juures mingi valemiga kasuteguriga sooja toota.

Piipz kirjutas:

Lihtsalt arutlen - Mul kõlkusid ka need õhk-vesi mõtted peas, kuid loobusin hinna tõttu. Kodust eemalolemist toetab ikkagi tavaline õhk-õhk ning põhikütet teen keskküttepliidiga. Lisaks plaanis kunagi üks ahi asendada pelletkaminaga, see suudab päris palju sooja toota ning omaette päris pikalt susiseda. Need mitu asja kokku maksavad sama palju või vähem, kui korralik õhk-vesi ning lõppkokkuvõttes tuleb ka ülalpidamine odavam. Ainult ühte küttesüsteemi, eriti õhuga seonduvat, on riskantne panustada.

Mis puutub parimasse tootjasse, siis minu arvamus on, et Fujitsu ja Mitshubishi.


giuseppe
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Juul 2010, 16:36
Tänanud: 1 kord

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas giuseppe »

Ise hetkel sama valiku ees. Valin Toshiba, Mitsubishi Electric ( kindlasti mitte Heavy), Panasonic ja LG vahel. Ilmselt langeb valik Panasonic T-cap mudeli kasuks. Toshiba ja Mitsubishi on samuti ok, kuid samade näitajate juures kallimad. Sõbral sama Panasonic ja ta väga rahul ( ta naabril omakorda LG).

Kasutaja avatar

Teema algataja
rinx85
Postitusi: 312
Liitunud: 21 Veebr 2012, 22:27
Tsikkel: jah

Re: offtopic: õhk-vesi

Lugemata postitus Postitas rinx85 »

giuseppe kirjutas:

Ise hetkel sama valiku ees. Valin Toshiba, Mitsubishi Electric ( kindlasti mitte Heavy), Panasonic ja LG vahel. Ilmselt langeb valik Panasonic T-cap mudeli kasuks. Toshiba ja Mitsubishi on samuti ok, kuid samade näitajate juures kallimad. Sõbral sama Panasonic ja ta väga rahul ( ta naabril omakorda LG).

miks sul valikutes nibe, thermia ja fujitsu puuduvad? olen aru saanud, et just need pidavat "kõvemad tegijad" olema

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”