Hilinenud mopeedi registreerimine

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Mida see kuupäev 07.2012 mopeedide registreerimises muutis? Kui mul on kuus aastat tagasi soetatud mopeed mis on 4 aastat garaazis seisnud, kas mulle kehtestatakse mingid sanktsioonid et õigeks ajaks ei näidanud ette?
Ja millest see registreerimine üldse koosneb? Lõppkiirus mõõdetakse ka seal üle?



Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Soovitan otse ARK- st. küsida. Muidu oli see nn. lihtsustatud registreerimine kuni eelmise aasta lõpuni, aga kuulduste järgi oleavat saanud vanu moppe ka käesoleval aastal dokumentideta arvele.
Ei mõõda kiirust seal keegi. Raaminumber, tuled-viled, ühesõnaga tehasekomplektne peab olema ja ongi põhimõtteliselt kõik.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Lehtlaan_R
Postitusi: 269
Liitunud: 04 Aug 2012, 11:23
Tsikkel: Keeway TX 50 supermoto
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Lehtlaan_R »

kiirust nad ei mööda,vähemalt minul pole mõõtnud ega käimagi pannud,kui sissse lükkasin.Vaatavad raami koodi,panevad mudeli kirja, ja et kõik vajalik küljes oleks.

See käib tegelt kiirelt kui järjekorda pole. Aga kui nei on kahtlustus siis võivad kül käima panna :P

Clearly says more oil gives more Power

Marxy
Postitusi: 80
Liitunud: 23 Mär 2008, 21:24
Asukoht: Viljandimaa

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Marxy »

Keegi muidu neid Zid'e ka arvele on saanud? Liikluses pole nagu ühtegi juhtunud nägema.

Alkohol ei pruugi olla vastuseks, aga see vähemalt aitab unustada küsimuse.
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Vaadates ARK-i andmeid, siis on neid arvel omajagu. Ka ise võtsin eelmise aasta lõpus poisi oma arvele. Siis sai veel lihtsustatud korras.

SERTÃO

IceManEST
Postitusi: 41
Liitunud: 04 Jaan 2007, 15:12
Tsikkel: Kawasaki Z750 2004a.
Asukoht: Viljandi

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas IceManEST »

Tere,

Mina soovisin arvele võtta Ühte 350 Quadi aga see armu aeg ammu möödas. Uurisin arkist et maal selline pill ammusest ajast ja pabereid ei ole ei tea mis ajast. Sain ark-ist vastuse et kui ma selle armuaja jooksul seda ära ei teinud siis praegu peab olema olemas mingisugune dokument mis tõestab mis masinaga tegu on. Kui ühtegi paberit ei ole siis arvele ei saa.

Muidu oleks endalgi soov ammust aega maal seisnud masin arvele võtta ja legaalseks teha aga ark põhimõtteliselt ütles et unusta ära kui pabereid pole.

Terv. :bsmile:
IceMan

Good times:
  • Suzuki GSX-R750 2000a.
    KTM 620SC LC4 2001a.
    Kawasaki ZX-6R 636B1 2003a.
.[/b]
Kasutaja avatar

mart63
Postitusi: 155
Liitunud: 04 Veebr 2008, 16:45
Tsikkel: KZ550, MT-03 660, SZR660
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas mart63 »

Tõstatan natuke vana teema, aga ei hakka ka uut tegema, nimelt selline küsimus:

Mul on üks natuke järeleaidatud mopeed , mille tahaksin arvele võtta. Kuna A-katt ammu olemas, siis hea meelega võtaks ta ka mootorrattana arvele just 45kmh piirangu pärast, veereb ta tegelikkuses 90 ligi.. 49ccm asemel on 88ccm, kuid visuaalselt petlik, silindrile olen 49ccm graveeritud ja värvinud mustaks, nagu originaal malmsilindergi, välja lase ka stock.
Paar mõttekohta:
Kui ma ta mopeedina arvele võtan, aga näiteks (piirkiirust ületamata, a'la 70 alas) temaga üle 45kmh politseile silma jään ja mind peatatakse, mida üldse teha saab? Lubadeta sõidu eest mitte, sest A katt on olemas, kas lihtsalt mingile erakorralisele kordusülevaatusele, et ei vasta enam 'mopeedi' piiridele?

Või kui üritada siiski kohe mootorrattana arvele võtta, kuidas tuleks läheneda. Kas rääkida reaalsetest muudatustest või öelda et piirajata 49ccm vms? Just sestap, et mingi "ümberehituse" vormistamisega jaurama ei peaks.
Tehasest tuleb sama ratast 49, 90 ja 125cc'sena muidu, samad pidurid jm detailid, müüakse lääne euroopas suht palju ja omab E- serte (enda omal ka paber olemas ostust)..
Niiet natuke mopeedist kiiremini veerev peaks normidesse jääma, 125ccne veereb ilmselt ikka 100+kmh nagunii..
http://www.skyteammotorcycles.com/motor ... nge/pbr50/

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Romka »

Mopeedi mootorrattana arvele võtta? Naerukoht! Ma arvan, et see mõte unusta kohe ära.

Kasutaja avatar

mart63
Postitusi: 155
Liitunud: 04 Veebr 2008, 16:45
Tsikkel: KZ550, MT-03 660, SZR660
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas mart63 »

No sama ratta 90cc või 125cc variandid lähekski just täpselt mootorrattana arvele ju? Või miks mu mõte nii absurd tundub?


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kui tüübikinnitus olemas ja sa suudad selle ära tõestada, siis ei tohiks probleeme olla. Aga kõige õigema vastuse annab sulle mnt infoliin või mõne töötaja käest uurimine.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas Kirs »

tazavi kirjutas:

Aga kõige õigema vastuse annab sulle mnt infoliin või mõne töötaja käest uurimine.

Infoliin selle küsimuse peale vast suurt midagi öelda ei oska. Pigem küsiks e-kirja kaudu mõnelt tehnoosakonna spetsialistilt.
http://www.mnt.ee/?id=12041

SERTÃO

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas petz »

need kõik üle 45 km/h ja üle 50 ccm saad arvele võtta kui iseehitatud mootorrattad - eeldusel, et suudad kõiki etteantud norme täita (näiteks mingi saastenorm euro 4 või midagi sellist) lihtsam - mine arki tehn. spetsialisti juurde ja kõik saab selgeks - samas on see isik ka selleks ametnikuks, kes hiljem su iseehitatud masina pärast kõiki eelnevaid katsetusi ja ekspertiise lõplikult üle vaatab ja jah sõna ütleb jne. Eelnev konsultatsioon enne mingit ehitamist hilisemate mõttetuste vältimiseks tuleb kasuks.
edu teile.

Kasutaja avatar

110kw
Postitusi: 70
Liitunud: 18 Sept 2013, 08:07
Tsikkel: Sxv

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas 110kw »

mart63 kirjutas:

No sama ratta 90cc või 125cc variandid lähekski just täpselt mootorrattana arvele ju? Või miks mu mõte nii absurd tundub?

Ma pakun, et ikka peaks saama a1-na arvele võtta. Sest rollereid on originaalis ka 80ccm-e ja need ei lähe mopeedi alla.


fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Hilinenud mopeedi registreerimine

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Kas keegi on viimasel ajal ilma mopeedi arvele võtnud?
Sellest saan aru, et peeglid, toimivad tuled jne tehniline pool peab korras olema kuid ainult minupoolsest seletuskirjast ei piisanud, pean veel surnud inimese lähedasi tülitama, et need annaks seletust, kust see masin välja ilmus ja minuni jõudis.
Mopeed ose juba 60 aastat vana.
Need kes selle uuena ostsid on ammu juba maha maetud.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”