Milline momentvõti osta?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas:

Ma nii jämeda võtme kohta ei oska öelda aga kõik 5-50Nm võtmed, mis mulle pakutud on, on 250€ ringis olnud kõik.
Pole veel raatsinud osta aga usun Kauri juttu küll - ta ei käsi ju enda käest osta vaid räägib asja :)

Kallid on nad jah, aga eks neil ole ka eeliseid. Ma tahtsin näiteks just vahetatava peaga võtit, kuna aeg-ajalt on kohti, kuhu padruniga vahele ei mahu. makstes oli valus, aga ostu ei kahetse.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas:

Küsimus pole Kauri uskumises, vaid selles, et kui ma teen 30 klikki aastas, siis ma ei taha osta kallist riista selleks, kui selle kasutussageduse peab odav ka vastu. Ma ei hakkaks automehaanikuna 60 eurist võtit ostma, küll aga hobimehaanikuna.

Ehk et küsimus on selles, KUIDAS hakkab võti valetama. Mind ei koti, kas ma tõmban hooratta kinni 125 või 127 nm. Kui võtit jätkuks 3500 klikiks, siis ma oleks rauk juba.

Täpsus ja vastupidavus on olulised,aga kui teha sellega tööd 1-2 korda aastas,siis ei ole mõtet nii kallil riistal.Hoorattal või plokikaanel ei ole üldjuhul oluline,see täpsus kolme komakohaga, vaid pigem see,et kõik poldid oleks võrdselt kinni.Pluss-miinus 1-2 ei ole seal määrav.Ma arvan,et see täpsuse asi on hea,aga sellega ei tasu lolliks ka minna.Mul pole endal isiklikku moment võtit olnud kunagi ja kõik mootorid on kokku ja tööle saadud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ok, kui räägime hinnast, siis täna saan teha nii 1-25Nm kui ka 5-50Nm KS Toolsi võtmetele hinna koos kehtivate maksudega 140.-
20-200 Nm alla 150.-
Ja alati ajab muigama see, kui inimene räägib mõõteriistade puhul , et mul on korra vaja ja see töötab niipalju küll kui mul vaja on. Mul on kahjuks all tehniku ruumis vähemalt 30 "korraks vaja" (ei liialda) momentvõtit mis EI OLE võimelised neile ettenähtud ülesannet täitma.
Kõige drastilisem näide on erinevatel võtmetel seadistatud 100Nm ja reaalne mõõdetud vastavalt on -67Nm ja +90Nm. Kui nüüd lisame juurde võimaluse, et keerad selle korraks vaja võtmega pekki näiteks oma kepsukaaned või nukapakud, siis mis edasi? Tuled lööd selle odava võtme mulle pähe puruks?
Reeglina kehtib ikka seadus, et saad selle mille eest maksad. Odavate võtmete "sertifikaate" või lasta kellelegi kohe 250 tükki näiteks.
KS-i puhul on iga võti registreeritud, igal võtmel on peal oma ID, Igal võtmel on kaasas paber konkreetse võtme ID-ga ja konkreetselt selle võtmega sooritatud mõõtetulemuste protokolliga. Võtme kalibreerimine hiljem on TASUTA, juhul kui see on meie majast ostetud, samas saad sel ajal kasutada meie poolt pakutavat asendusvõtit (samalt tootjalt)

Kui keegi soovib, siis võin ära müüa aastaid tagasi rumalusest omale soetatud väga-väga-väga vähe kasutatud 1/4" Vata momendika 5-25Nm. Kontrollinud olen, mul on see võimalus, numbrid on igakord nii erinevad et hirmus hakkab lihtsalt. Mina sellega mootorit teha ei julge.
Kui keegi "korraks" tahab teha siis võti on näiteks 25.- rahaga müügis. Tasuta ma seda ei anna, kuna see võib jääda minule "viimaseks korraks" ja enne kui keegi tahab mulle selle hiljem pähe lüüa, tahaksin ma vähemalt paar 6-packi ja paki sigarette ära nautida, et elu ei oleks päris niisama elatud.

Tänan tähelepanu eest
Kauri


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tänud kommentaaride eest. Samas nüüd on muidugi küsimus, et miks sa seda Vatat siis müüd kui see nii halb on ja kuidas saab mingi ettevõte palju aastaid järjest südamerahuga lihtsalt jama toota. Kas on nii, et mõni on kehv või on kõik jamad? Raske uskuda, et kõik on saast.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Need head ja väga head võtmed on meil saadaval viimased 20+ aastat.Kuidagi aga sai ka enne seda mootoreid tehtud.Minul pole küll ükski mootor selle pärast laiali läinud,et midagi oleks üle keeratud või lahti tulnud.Tolleaegsed tihendid ja plokikaaned olid tänastega võrreldes ikka tõeline pask,aga kinni nad sai ja mootorid töötasid.Olid olemas ka moment võtmed,aga reaalselt sai kasutatud neid ainult üksikute mootorite juures ja point oli poltide kinnikeeramise võrdsuses,mitte juveliiri täpsusega momendis.
Kõik head asjad teevad meie elu lihtsamaks ja mugavamaks,kogemusega mees paneb ilma moment võtmeta ka asjad kokku,kui seda käepärast pole.Aega kulub lihtsalt veits rohkem.Ja saab ka kohe aru,kui võti valetab -60 v'i +90
Ei usu,et kõik mitte profi tööriistad, on eranditult pask aga olen kindel,et nad ei sobi igapäevaseks tööriistaks,sest nad lihtsalt ei pea sellele vastu.On vahe,kas teha võtmega 20 klikki aastas või tunnis.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Njah, kukkus kehvasti välja ilmselt.
Kui mul on vähegi võimalik siis ma ei müügi asja milles ma ei ole ise veendunud. Sellesosas olen s**t müügimees. Kõige lihtsam põhjus odavat momendikat või ükskõik millist muud asja mitte müüa, eriti asjaarmastajale on see, et valdavalt puudub neil ettekujutus ja kogemus asjadega ringi käia ning puudub ka tunnetus.
Teate kui palju sõna otseses mõttes läheb igapäevaselt keermelõikureid, keermetaastajaid, rem. õlipunne ja muud sellist?
Proffesionaalile mõeldud tööriist on reeglina lihtsamini kasutatav, mõõteskaalad ja seal märgitud suurused on kõik meie koolides kunadi omandatud suurused mida ei pea google abil teisendama jne. Odaval võtmel on käepideme toru peale pressitud matriitsiga mingi skaala reeglina veel neljas eri suuruses, keegi ei tea kui hästi või halvasti see sinna sai. Pidemele on omakorda skaala mida minu kogemusele tuginedes ei ole isegi kolmandik mehaanikuid võimelised tõlgendama. Seda võib mõneti võrrelda mikromeetriga, täna kahjuks ei oska paljud sedagi riista lugeda, ei ole nali kusjuures.
Korralikul võtmel on reeglina kindla jaotisega liugskaala ja omakorda veel peenhäälestuse skaala.
Paljudel odavamatel see peenskaala puudub üldse ja arvestatakse erinevatel võtmetel suurusjärgus 2-25nM täpsusega+ lisandub veel hälve >6%
Kui nüüd anda see odav asi inimesele kes harva teeb või ei ole kunagi teinud, siis tulemusi on olnud mitmeid

  1. Ükski polt ei saa kinni ettenährud jõuga.
  2. Kõik poldid saavad kinni aga järgmine mees keerab asjad koos keermega välja, kuna tegelikult pletati materjalide taluvuspiirid.
    Ehk siis lühike mõte on see , et odavamate võtmetega saab kõik poldid kinni enamvähem sarnase jõuga, ainult selle jõu suurus mida meil on tegelikult eriti vaja teada, seda me kas ei tea täpselt või ei saa sellele kindlad olla.
    Miks inimesed ostavad igasuguseid odavaid asju? Miks Sa ise ostad? Miks Sinu sõber ostab?
    Sellepärast et teil on valikuvõimalus ja OMA arvamus.
    Inimesed kes tihti üritavad aidata, ka mina näiteks. Meile vaadatakse ülevalt alla, enamus on kuningad ja kuningas teeb reeglina seda mida öeldakse trooni kõrvalt või võtab otsused vastu ainuisikuliselt.
    Ja ostab selle odava ja tundmatu asja kuna tegelikult on kõik lollid ja seda asja on ainult korraks vaja. Selliseid Kliente kellega saab arutada ja välja uurida tegelik vajadus, neid jääb iga päevaga vähemaks.

Ma ei ütle, et Vata on saast. Sa saad seda mille eest Sa maksad. Ja kui Sinul on näiteks mootoriremont käsil vms, kus on vaja keerata mingi polt kinni näiteks 8Nm. Mina ei müü Sulle seda odavat võtit. Sa ostad selle ise, sest ma pakkusin Sulle just kallimat. Ja Sa ostad sellepärast et mina tahan raudselt Sulle mütsi pähe tõmmata, palgapäev on kaugel, sõber ei laena ja üldse, mul on ainult korraks vaja ja edaspidi ilmselt enam vaja ei ole.
See ongi see põhjus miks ma "müün" seda odavat ja hiljem suure tõenäosusega prügikasti kaupa. Kui mina ei müü, siis teeb seda keegi teine. Ja see keegi teine võibolla ei pakugi Sulle alternatiivi.
Tule läbi homme. Annan erinevate tootjate võtmed. Tule katsu, tule seadista ja lasen ka keerata. Siis saad aru erinevustest.

Nagu vanasõna ütleb: " Pisikesed asjad on need mis loevad, paraku on neid enamasti kõige raskem märgata".

Kauri


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Tänud valgustamast. Saan aru nii, et odavamad on kehvema kasutusmugavusega, vähemtäpsed ja tihti pole taadeldavad. See ei pea tähendama, et 100nm asemel 70 nm keerab, aga ostes võiks veenduda, et ta enamvähem õige ikkagi on. Mina ise keeran väikse momendiga polte ikka käe järgi. Karterikaaned näiteks näpuga kinni ja pisut võtmega peale (12nm). Teisisõnu kuulan mõistuse häält, aga suurte jõudude puhul mõistuse häält ei kostu enam. Momentvõtit on vaja mul just suuremate jõudude jaoks, nagu silinder, sidur, hooratas. Ise vaatama praegu ei tule, kuna sain laenuks, aga kunagi tuleb ta ära osta. See jutt siin on abiks aga kõigile.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kaur, kogu su jutt on puhas kuld aga ...
... asi selles, et hobikasutaja kes oma tööriistu parimal juhul kord nädala kasutab ei saa töökoja sisutusse matta kümneid tuhandeid. Sama juttu kvaliteedi osas kuuled igalt tööriist müüjalt. Proovi suvalist.
Mul on täna majapidamises enamus (hädapäraseid) tööriistu olemas, see hõlmab ka lihtsamat kompressorit. Kui ma oleksin läinud profitööriistade teed, siis tänaseks oleks heal juhul neljandik töövahenditest koos ning loobuma oleks pidanud paljudest muudest asjadest. Elada tahaks ikka täna.

Eestis kipub olema levinud arusaam, et koduseks kasutuseks kõlbab vaid parim st. profiriist. Iga korda, kui ma mõnd uut elektrilist riista ostan üritab müüja mind veenda asjaolus, et profiriist on sobivaim valik. Võtame elektridrelli mille ma ostisn 7 aastat tagasi. Vastu müüja soovitusi. Hobikasutuseks mõeldud. Olen ehitanud sellega kuuri, terrassi ja teinud hulga erinevaid töid majapidamises. Seade on endiselt peaaegu nagu uus ja täies töökorras. Miks ma oleksin pidanud kulutama 3x või 4x samaplaju?

Muidugi eksisteerib risk aga pool sajandit tagasi puudusid pooled täna kasutusel olevatest riistadest ja tööd said ikka edukalt tehtud. Mis siis nüüd muutunud on? Ega need lõpultult müüdud keermelõikurid, keermetaastajad, rem. õlipunnid ja muu selline pole lõviosas odavate tööriistade probleem vaid ikka viletsa töökultuuri ja rahmeldava ning järelmõtlematu protsessi tulemus. Ma olen kindel, et nende stsenaariumite korral kasutavad pooltel juhtudel profid igapäevaseks tööks riistu, mis on mõeldud pühapäevamehhaanikule.

Ma olen jätkuvalt seda meelt, et hobitegija saab hobiriistadega väga hästi hakkama niikaua, kui on keskmised juhtumid. Äärejuhtumite korral vajatakse parimat, palju riista eluea jooksul neid äärejuhtumeid ikka on. Kui on siis selleks üheks korraks saad mujalt lahenduse.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Tort kirjutas:

Küsimus pole Kauri uskumises, vaid selles, et kui ma teen 30 klikki aastas, siis ma ei taha osta kallist riista selleks, kui selle kasutussageduse peab odav ka vastu. Ma ei hakkaks automehaanikuna 60 eurist võtit ostma, küll aga hobimehaanikuna.

Ehk et küsimus on selles, KUIDAS hakkab võti valetama. Mind ei koti, kas ma tõmban hooratta kinni 125 või 127 nm. Kui võtit jätkuks 3500 klikiks, siis ma oleks rauk juba.

Siis osta osutiga võti a.la http://www.motonet.ee/et/toode/765003/M ... utinaiduga
Sellel ei ole midagi reguleerida - sital klikiga võtmel kraad siia-sinnapoole muudab momenti juba oluliselt, sel ei ole mingeid muid mehaanilisi pudinaid, mis võivad täpsust mõjutada jne.

Kunagi ammu ostsin omale sellise kuna siis oli midagigi vaja - nüüdseks olen aegade jooksul mitu korda puht huvi pärast taadeldud võtmetega "joonele pannud" ja minu jaoks on täpsus üllatavalt hea. Olen loomulikult proovinud ka odavaid klikke, aga no tõesti - ennem usaldan iga kell seda osutiga võtit. Kliki tegemine ei olegi nii oluline - osutiga tunned ka väga täpselt ära, kuidas ettenähtud momendini jõudes polt/mutter kinni jääb.

Ja enne esimest tarvitamist tuleks ikka iga taatlemata võti üle mõõta.

G

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Kaur, kogu su jutt on puhas kuld aga ...
... asi selles, et hobikasutaja kes oma tööriistu parimal juhul kord nädala kasutab ei saa töökoja sisutusse matta kümneid tuhandeid. Sama juttu kvaliteedi osas kuuled igalt tööriist müüjalt. Proovi suvalist.
Mul on täna majapidamises enamus (hädapäraseid) tööriistu olemas, see hõlmab ka lihtsamat kompressorit. Kui ma oleksin läinud profitööriistade teed, siis tänaseks oleks heal juhul neljandik töövahenditest koos ning loobuma oleks pidanud paljudest muudest asjadest. Elada tahaks ikka täna.

Eestis kipub olema levinud arusaam, et koduseks kasutuseks kõlbab vaid parim st. profiriist. Iga korda, kui ma mõnd uut elektrilist riista ostan üritab müüja mind veenda asjaolus, et profiriist on sobivaim valik. Võtame elektridrelli mille ma ostisn 7 aastat tagasi. Vastu müüja soovitusi. Hobikasutuseks mõeldud. Olen ehitanud sellega kuuri, terrassi ja teinud hulga erinevaid töid majapidamises. Seade on endiselt peaaegu nagu uus ja täies töökorras. Miks ma oleksin pidanud kulutama 3x või 4x samaplaju?

Muidugi eksisteerib risk aga pool sajandit tagasi puudusi pooled täna kasutusel olevatest riistadest ja tööd said ikka edukalt tehtud. Mis siis nüüd muutunud on? Ega need lõpultult müüdud keermelõikurid, keermetaastajad, rem. õlipunid ja muu selline pole lõviosas odavate tööriistade probleem vaid ikka viletsa töökultuuri ja rahmeldava ning järelmõtlematu rotsessi tulemus. Ma olen kindel, et nende stsenaariumite korral kasutavad pooltel juhtudel profid igapäevaseks tööks riistu, mis on mõeldud pühapäevamehhaanikule.

Ma olen jätkuvalt seda meelt, et hobitegija saab hobiriistadega väga hästi hakkama niikaua, kui on keskmised juhtumid. Äärejuhtumite korral vajatakse parimat, palju riista eluea jooksul neid äärejuhtumeid ikka on. Kui on siis selleks üheks korraks saad mujalt lahenduse.

Ma toon sulle näiteid nn hobiriistadest.

Mul just vastupidi. Ma pole nii rikas, et osta seda nn hobikräppi.

Ostsin odavad kuuskandid, tulemus ostsin korralikud kuuskandid asemele.
Ostsin odavad lehtvõtmed, tulemus ostsin profitööriistakomplekti.
Ostsin odava taldlihvija, sai umbes 25m2 ära tehtud ja ostsin profitööriista asemele.
Laenasin odavat tikksaage, oli nii kehv, et ostsin profitikksae asemele.
Ostsin odavad puurid, et 20 auku silikaadi sisse lasta. Ei saanud kõiki ära lasta ja ostsin mingi korraliku profika ära, mis siiamaani alles.

Ainus odav asi, mis on kestnud, on mingi 760W Nutooli lööktrell, Rybobi akutrell. Rybobi nurklihvija andis otsad peale jääraja piikide tegemist, aga õnneks oli veel garantii olemas.

Profiriistade ning hobikasutuse omade hinnavahe on tegelikult 1.5-3x tegelikult.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Mac, ma saan Sinu poindist aru, aga hetkel võrdled sa täiesti võrreldamatuid asju :roll:
Mina räägin hetkel sellest kuidas on võimalik mingisuguse täppistöö jaoks mõeldud tööriistaga tuksi keerata midagi mille hilisem parandamine on kas väga kulukas või võimatu.
Sinu trelliga toodud võrdluses ei juhtu heal juhul muud, kui see, et trell suitseb sisse ja ava puurimine jääb pooleli.
Lähed poodi ostad samasuguse trelli, (või oled juba õppinud ja ostad seekord parema) ja puurid oma augu lõpuni, elu on lill onju. :D
Kui sa ostad odava "täppistööriista" ja keerad sellega oma mootorratta juures mingi detaili puruks, või tekitad muul viisil pöördumatuid kahjustusi, siis paraku enam uue võtme ostmine ei aita :(
Iga inimene kes on natukene rohkem kursis lukksepatööga ja on kunagi omad vitsad saanud, saab sellest aru.
Ja ma tõin meelega siis sisse just selle 1/4" võtme hetkel, kuna mootorite juures keeratakse enim tuksi justnimelt plokikaasi ja klapikambrikaasi. Väga suur vahe on 8 Nm ja 14 Nm. Tihti ka väiksemad vahed, ja nüüd tulebki see koht, mille ümber kogu see tants käib

Kompressoriga on lihtne, sellega ei ole võimalik midagi katki keerata.
Ehk siis loe mu eelmine post ilma liigse erutuse ja frustratsioonita läbi ja pane ennast mõttes, või vähemalt proovi panna ennast nii minu olukorda, kui ka oma olukorda.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kauri kirjutas:

Ja ma tõin meelega siis sisse just selle 1/4" võtme hetkel, kuna mootorite juures keeratakse enim tuksi justnimelt plokikaasi ja klapikambrikaasi. Väga suur vahe on 8 Nm ja 14 Nm. Tihti ka väiksemad vahed, ja nüüd tulebki see koht, mille ümber kogu see tants käib

Nagu minu rattal, kus neljast klapikambrikaane keermest kaks oli tuksi keeratud. Sai m6 keermest m8 siis tehtud. :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma olen praegu kahepalgeline või õigemini kahel rindel. Macil on täielik õigus aga profiriistade kummardajatel on ka.

Ise olen astunud odavate tööriistadega ämbrisse ka kõige väiksemate tööde tegemisel, samas kui mingi hiina tikksaag, mille ostsin krooniajal naljahinnaga, ikka veel töötab ja on kõvasti vatti saanud. Macintosh ise teab, mismoodi näiteks mu see noname miiusaag käitub :) Oleks pidanud kohe metabo võtma aga nüüd viisin selle käraka ikkagi remonti ja hoian pöialt.

Ma käitun isiklikult nii, et kui mul rahaliselt võimalik on, siis ma ostan kohe profika aga kui ei ole, siis kas laenan kellegi käest või palun jumalat, et see odav junn ikka kaua kestaks.
Ja niiviisi mul ongi tööriistu mõlemast hinnaskaala otsast, kõik oleneb tavaliselt rahalistest hetkeseisudest.

Tulles aga teemasse tagasi, siis 150€ on korraliku momentvõtme eest juba üsnagi normaalne hind.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas:

Ise olen astunud odavate tööriistadega ämbrisse ka kõige väiksemate tööde tegemisel, samas kui mingi hiina tikksaag, mille ostsin krooniajal naljahinnaga, ikka veel töötab ja on kõvasti vatti saanud. Macintosh ise teab, mismoodi näiteks mu see noname miiusaag käitub :) Oleks pidanud kohe metabo võtma aga nüüd viisin selle käraka ikkagi remonti ja hoian pöialt.

Ma käitun isiklikult nii, et kui mul rahaliselt võimalik on, siis ma ostan kohe profika aga kui ei ole, siis kas laenan kellegi käest või palun jumalat, et see odav junn ikka kaua kestaks.
Ja niiviisi mul ongi tööriistu mõlemast hinnaskaala otsast, kõik oleneb tavaliselt rahalistest hetkeseisudest.

Ma ei räägi odavatest Hiina noname asjadest. Paljud nendest lähevad katki riiulil seistes. Ma räägin normaalsetest kesktaseme tööriistast, mis tagasihoidliku koduse kasutuse juures vananeb enne moraalselt kui füüsiliselt. Ma pole nõus soetama proffiriista paariks kasutuseks aastas, selleks piisab ka entusiastidele mõeldud vahendist. Päris profitaset nõudva töö või koormustaseme jaoks tuleb palgata kas spetsialist koos riistaga, võtta rendi-/laenuriist (kui kasutus väike) või osta.

Sinu näites toodud miiusaag pole päris noname, see kannab kaubamärki Kawasaki.*
Mis momentvõtmesse puutub, siis seda on soovi korral võimalik ise koduste vahenditega kalibreerida ja kontollida. Pole raketiteadus.

* Kawasaki kaubamärki kandavad tooted on päriselt ikka mega no-name, sest Kawaski on oma nime (mulle arusaamatul põhjusel) välja laenanud Alltools nimelisele ärile, kes pehmelt öeldes tegeleb odava jama valmistamsiega Hiinas. Heaks võrdluseks on Nutools.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

See mees kas suudab kodus momentvõtit ise kalibreerida ja kontrollida juba, sellele mehele ei ole tegelikult never sellist asja vaja, onju Macintosh..
Aga ma ei taha vaielda lihtsalt vaidlemise pärast. Kes soovib võib alati võtta oma sahtlist joonlaua ja naise käest kalakaalu või vastupidi ja tööle hakata.
Teema algas sellest, kelle võtit osta. Ja ma ei sunni kedagi. Ma pakun valikut.

Madala kvaliteedi kibestus meenutab ennast veel kaua peale seda kui odava hinna joovastus on juba ammu möödunud...

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mina jälle KS Toolsi kohta ühtegi head sõna õelda ei saa. Äi ostis selle firma kohvri ja järgmine päev keerasime kõik 3 16" padrunit käe jõuga katki. Siis läksime tankla ostsime Vata oma ja see juba 4 aastat vastu pidanud. Ks-i garantii on ka nii lühike. Kui tootja ise oma tootesse ei usu, miks peaks keegi teine uskuma? Endal Kamasa-Tools kohver eluaegse garantiiga. :bsmile:
Moment võtit pole ise omanud, kasutanud aga küll. Selles suhtes veidi teemast välja jutt...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kauri kirjutas:

Teema algas sellest, kelle võtit osta. Ja ma ei sunni kedagi. Ma pakun valikut.
Madala kvaliteedi kibestus meenutab ennast veel kaua peale seda kui odava hinna joovastus on juba ammu möödunud...

Kusjuures viimase väitega olen kahe käega nõus - kooner maksab alati 2 korda.
Parim valik, mis kodukasutaja, kes kakskümment klikki aastas teeb, teha saab on tõeliselt odav - vanakooli ilma klikita momentvõti. Pole vaja kalibreerida ka.
Libises siit teemast eelpool läbi. 12€.

momentvoti_765003.jpg
momentvoti_765003.jpg (24.23 KiB) Vaadatud 6067 korda
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

See paistab päris hea pakkumine olevat muidu praegu: https://www.stokker.ee/momentvoti-14-5- ... 1700151316

momentvoti_139899122.jpg
momentvoti_139899122.jpg (9.27 KiB) Vaadatud 6053 korda
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Parim valik, mis kodukasutaja, kes kakskümment klikki aastas teeb, teha saab on tõeliselt odav - vanakooli ilma klikita momentvõti. Pole vaja kalibreerida ka.
Libises siit teemast eelpool läbi. 12€.

Su lisatud pildil oleva võtmega on mul hiljutine kogemus - keerasin 2 polti tuimalt üle. Sõbralt laenasin, kuna ei tahtnud klikkiva momentvõtme peale raha kulutada. Hiljem, kui klikkiva momentvõtme olin ostnud, selgus, et kui sel sinu pakutud variandil näitas umbes 10 Nm (mida pidi teisendama, sest skaala on muudes ühikutes), siis tegelikkuses oli väänet 20-30 Nm.

Piipz kirjutas:

See paistab päris hea pakkumine olevat muidu praegu: https://www.stokker.ee/momentvoti-14-5- ... 1700151316

[/quote]

Täitsa normaalse IKH võtme sain nädal tagasi Tööriistamarketist 59 eur eest (tõsi, ainult 5-25 Nm, aga mootori juures, mille jaoks seda vajasin, nii väga suurema väändega kokku ei puutu ka).

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tööriistamarket müüb peaegu 1:1 seda, mida Soomes IKH müüb.
Saan aru meie väikesest turust ja hulgihindadest jne aga et üle piiri 39€-st asjast siin 59€ sai, küll enam mitte.
http://www.ikh.fi/fi/momenttiavain-1-4- ... kg-s-xop60
edit: teised asjad kipuvad enamvähem sama hinnaga ka soomes olema, ei tea, miks see just siin nii palju kallim on.

Samas ei maksa pead norgu lasta, Soomes nii mõnigi pood müüb seda 100€-ga, neil ju vaja veel suuremad palgad välja teenida, kui siin.
Ning ega see minu väljareklaamitud Stokkeri allahindlus ka päris "see" pole, kui vaadata, et peaaegu mitte kusagil seda üle 100€ ei müüda.
Sellegipoolest, tegemist on "peaaegu gedorega".

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oi jeesus presley. Ma ostsin ka kunagi selle IKH oma ja üllatuslikult oli ka kalibreerimisleht kaasa pandud - täpseid numbreid ei mäleta peast, aga umbes kümnega oli mööda, näidiku järgi 8Nm oli tegelikkuses 17 ja 18Nm tegelt 28 vms. Noh, krossikas pole plokikaanega seni munadesse virutanud, aga üldiselt sellise täpsusega mõõteriista asemel on parem kui mõõteriista üldse pole, vähemalt ei teki mingeid illusioone ja bensuraha on ka rohkem.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Macintosh kirjutas:

Selle sama, jah.

Jesper kirjutas:

Oi jeesus presley. Ma ostsin ka kunagi selle IKH oma ja üllatuslikult oli ka kalibreerimisleht kaasa pandud - täpseid numbreid ei mäleta peast, aga umbes kümnega oli mööda, näidiku järgi 8Nm oli tegelikkuses 17 ja 18Nm tegelt 28 vms. Noh, krossikas pole plokikaanega seni munadesse virutanud, aga üldiselt sellise täpsusega mõõteriista asemel on parem kui mõõteriista üldse pole, vähemalt ei teki mingeid illusioone ja bensuraha on ka rohkem.

Mul oli hiljuti mikromeetriga sarnane juhtum. Näitas 1/4 mm mööda (mikromeetri kohta, kui sajandikke mõõdad, on see ikka üsna palju). Oli teine Stokkerist ostetud. Viisin tagasi ja võtsin Tööriistamarketist analoogse, kuna Stokkeris polnud midagi asemele pakkuda - too töötas ilusti, lehtkaliibrite peal kontrollisin, sain klapid regullitud. Eks jura võib aeg-ajalt ikka ette tulla. Tolle IKH-ga sain viimati nukkvõllid vinte üle keeramata peale tagasi vähemalt; samas kui Macintoshi lisatud pildil oleva 12 eur võtmega hävitasin 2 tk. Loodan, et üllatusi ei tule. Kindlasti oleks 200 eur tööriist parem olnud, aga mulle, kes ma max 1-2x aastas mootorisse vaatan, tundus nii kallis tööriist natuke overkill. Aga no, samas, mõned momentvõtmed maksavad 1000+ eur, nii et selle kõrval on jälle 200 eur ka odav. :mrgreen:

Aa, no, ja kui sa tead, et 10Nm valetab, siis arvesta lihtsalt alati 10Nm hälbega ja arvuta see maha (kui erineva jõu juures on hälve ikka püsivalt 10 Nm, mitte ei kõigu). :mrgreen: Okei, nali...

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Heikik kirjutas:

Mul oli hiljuti mikromeetriga sarnane juhtum. Näitas 1/4 mm mööda (mikromeetri kohta, kui sajandikke mõõdad, on see ikka üsna palju). Oli teine Stokkerist ostetud. Viisin tagasi ja võtsin Tööriistamarketist analoogse, kuna Stokkeris polnud midagi asemele pakkuda - too töötas ilusti, lehtkaliibrite peal kontrollisin, sain klapid regullitud. Eks jura võib aeg-ajalt ikka ette tulla. Tolle IKH-ga sain viimati nukkvõllid vinte üle keeramata peale tagasi vähemalt; samas kui Macintoshi lisatud pildil oleva 12 eur võtmega hävitasin 2 tk. Loodan, et üllatusi ei tule. Kindlasti oleks 200 eur tööriist parem olnud, aga mulle, kes ma max 1-2x aastas mootorisse vaatan, tundus nii kallis tööriist natuke overkill. Aga no, samas, mõned momentvõtmed maksavad 1000+ eur, nii et selle kõrval on jälle 200 eur ka odav. :mrgreen:

Aa, no, ja kui sa tead, et 10Nm valetab, siis arvesta lihtsalt alati 10Nm hälbega ja arvuta see maha (kui erineva jõu juures on hälve ikka püsivalt 10 Nm, mitte ei kõigu). :mrgreen: Okei, nali...

Naljamhed siin, mikromeeter ei saa kunagi mööda panna, selleks et ta täpselt näitaks on vaja lihtsalt skaala paika keerata :wack:

Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas stretch »

... ja selle jaoks on tavaliselt spetsvõti kohe mikromeetriga kaasas.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei noh eks enamus asju mille kohta manualis on moment määratud ei ole tegelikult nii kriitilised, KTM näiteks on aru saanud et küllap mingi minusugune põmmpea sinna kallale kunagi satub ja plokikaane ilma tihendita teinud :) Ma lihtsalt kommenteerisin enda kogemust konkreetse riistaga, et noh isegi odava asja kohta on see natuke liig. YMMV.


Dexter
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Jaan 2017, 22:35
Tsikkel: Suzuki Dr650rse
Asukoht: Kuressaare

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Dexter »

Carolus peaks olema suht ok firma. On endalgi suurem vend kodus, ja pole veel pidanud pettuma - see tuletaski meelde, et peaks ta kalibreerimisse saatma (ca 4a juba ostust möödas) Tegelikkuses nähakse ette, et igal aastal tuleb kalibreerida.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

mx77 kirjutas:

Naljamhed siin, mikromeeter ei saa kunagi mööda panna, selleks et ta täpselt näitaks on vaja lihtsalt skaala paika keerata :wack:

Ma olen muidu üldiselt elus ja asjades adekvaatselt orienteeruv inimene ja oskan mikromeetrit paika keerata... On kahetsusväärne, et ma endast siin nii rumala mulje olen suutnud jätta, et mind täieverelise põmmpeana käsitled. :wack: Konkreetse aparaadi skaala oli siiski valesti peale joonistatud - s.t kokku-lahku keeramise suunal polnud võimalik nulli jõuda. Pood tunnistas asja defektseks ja andis raha tagasi.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Heikik kirjutas:
mx77 kirjutas:

Naljamhed siin, mikromeeter ei saa kunagi mööda panna, selleks et ta täpselt näitaks on vaja lihtsalt skaala paika keerata :wack:

Ma olen muidu üldiselt elus ja asjades adekvaatselt orienteeruv inimene ja oskan mikromeetrit paika keerata... On kahetsusväärne, et ma endast siin nii rumala mulje olen suutnud jätta, et mind täieverelise põmmpeana käsitled. :wack: Konkreetse aparaadi skaala oli siiski valesti peale joonistatud - s.t kokku-lahku keeramise suunal polnud võimalik nulli jõuda. Pood tunnistas asja defektseks ja andis raha tagasi.

Mis mõttes valesti? Kas skaala jaotuste vahe ei vastanud ühe pöördega toimuvale muutusele (tavaliselt 0,5 mm)?

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Heikik »

mx77 kirjutas:

Mis mõttes valesti? Kas skaala jaotuste vahe ei vastanud ühe pöördega toimuvale muutusele (tavaliselt 0,5 mm)?

Millimeeterskaalat ei saanud nulli. Kui haarad olid kokku keeratud, jäi keeratava osa ääre ja esimese skaala kriipsu vahele nii suur vahe, et näiteks 2mm objekti mõõtes võisid vaid oletada, mis paksus tegelikult on. Kui võtmega sajandikosa nulli sai keeratud, kannatas sajandikke enam-vähem täpselt mõõta, aga sellest jääb natuke väheks. :mrgreen:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”