Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 29 Aug 2021, 12:04
Ain kirjutas: 29 Aug 2021, 11:13

Kisub jälle samasse auku ,et alla tonnine ratas ei kõlba eriti millegiks..
Nii või teisiti on kõigil olemas ja kaasas telefonid. kui on vaja midagi enamat siis saab ju paigaldada lisaks gpsile telefonihoidja.
Kaartidega on nii ,et saad osta endale hunniku sd kaarte ja sinna panna erinevad kaardid kui ei viitsi/oska arvutiga seda teha.
Näiteks kogu Soome topo on mahuga 1,6Gb. Eesti Regio teed ja Topo on mahuga 60-110Mb

Just täpselt, et kust saab sellise offline euroopa maanteede kaardi, mis on ajakohane ehk sisaldab sel aastal käigus olevadi teid?
Topo kaart ei ole vajalik maanteel liikujale.
Telefonis on mul Sygic ja Osmand+ kuid ka nende mõlema kaardi ei ole ajakohased kuigi on just uuendatud. 12 x aastas uuendus, aga teed pole.
Ma tegelikult viitasin teemale, et olen reisil ja need offline kaardid ei ole ajakohased ehk paljud uuemad teed puudu. Garmin on eelkõige ajast ja arust oma kaartidega. Ja siis tuleb kohe paar teadjamat, kes väidavad, et kõik on saadaval. Aga kust neid saab, kui need on olemas? Selmet siin teisi maa alla tampida jagage kogemust ja andke teada, kui ise teate. Viide, link, ostukoht jne on teretulnud ka küsimuse esitanud @Jeekimile

Iga riigi kohta on müügis eraldi kaardifaile. Nt siin Eesti oma, siis hulga etem, kui see, mis läbi Garmin Express pakub. Tihtilugu leiab sealt ka rohkem teid, kui gmaps/waze pakub.

https://www.regio.ee/toode/regio-eesti- ... i-uuendus/

Lisaks veel vabatahtlike koostatud kaardid.
Kui kaardid uuendamata, siis oma süü. Ma olen ka euroopas nii sõitnud Garmiga, et tee on värskele kaardile juba kantud, aga tegelikult alles veel ehitati.

Sessuhtes kõik pole rekkajuhid, kus uhavad põhitrasse. Isegi Eestis on tavateedel kohti, kui mõtled, et oleks pidanud ikka offline kaardi sisse ära laadima, sest levi ju pole. Offline kaartidel on oma nišš, töötavad igal ajal andmesidest hoolimata.



http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ehk siis reisile minnes ostan-teen omale kõigi riikide kaardid ja navigeerin riigi piirist riigi piirini. Piiril uus kaart sisse ja edasi kuni järgmise piirini :D
Ehk nagu ma aru saan,siis "tarkade klubi" ei oska öelda, kus saab ajakohast EU maanteede kaarti Garminile,

Ranel mul on olemas offline kaartidega rakendused ja ja tegelikult ka Waze töötab offline. Ainult sisestamise hetkel on vajalik navigeerimise alustamiseks netti. Edasi on kõik offline töötav. Ma siin Rumeenia mägiteedel ikka üsna tihti ilma andmesideta. Kusjuures praeguses linnas Suceavas on ka mobiilne andmeside suht olematu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 31 Aug 2021, 07:42

Ehk siis reisile minnes ostan-teen omale kõigi riikide kaardid ja navigeerin riigi piirist riigi piirini. Piiril uus kaart sisse ja edasi kuni järgmise piirini :D
Ehk nagu ma aru saan,siis "tarkade klubi" ei oska öelda, kus saab ajakohast EU maanteede kaarti Garminile,

Teadlikult paned segast või? https://buy.garmin.com/et-EE/EE/maps/on ... 54-p1.html
Tasuta saad kaardid http://garmin.openstreetmap.nl/ näiteks.
(veel infot OSM kaartide kohta https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin ja https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM ... n/Download)
Seadmes saab korraga sees ja aktiivsed olla mitu kaarti (näiteks EE, LV, LT) ja navigeerimine toimib üle nende kõikide.
Ku mingil seadmel on probleem kaardifailide hulgaga, siis saab mitu riiki tõsta kokku üheks failiks.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Uuriks siia vahele nüüd, et kas on kellelgi jagada infot Garmini XT rentimise võimaluse kohta? Garmin ise seda konkreetset seadet ei paku, aga mõte osta. Enne aga tahaks proovida, kas on päris minu tassike teed. Seni telefoni kasutanud, aga on mõned asjad, mis võiks olla teisiti.

Kui arvad ise, et võiksid mulle seadet rentida sellel nädalal neljap õhtust laup õhtuni (pühapäeva lõunani) siis võid mulle otse kirjutada ja saame aruta, mis tingimused täpsemalt.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Uuendasin järjest mitmeid veokajuhtide Garmini navisisd ja ühte ka nö käivitades oli meeldivaks üllatuseks ekraanil näha, et kaart Tallinna kohta oli vägagi adekvaatne ehk isegi uus Peterburi tee-Tallinna ringtee ristmik oli koos kõigi mahasõitude ja muuga olemas. Garmin on jalad kõhu alt välja võtnud, kui nüüd veel mingi adekvaatene online inf ka ilma telefoniga ühendamata oleks olemas,siis kaaluks endale soetamist ka.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas sepp »

► Näita Spoilerit
Mul on olemas. saan laenata.

slev
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas slev »

Siin foorumites pole kuskil juttu TomTom navidest. Kellel on kogemusi, kas TomTom on siis tõesti halb võrreldes telefonide ja Garminiga?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

slev kirjutas: 04 Mär 2022, 14:30
Siin foorumites pole kuskil juttu TomTom navidest. Kellel on kogemusi, kas TomTom on siis tõesti halb võrreldes telefonide ja Garminiga?
Telefonidega pole üldse vist mõtet võrrelda, kus on seda erinevat softi väga palju. Funktsionaalsuselt on telefonid niikuinii juba ammu ees. Võtame kasvõi Waze - mis kaardiuuendusest me üldse räägime, kui kõik koguaeg laivis uus on ja veel omakorda kasutajate poolt uuendatud, lisaks veel see nn sotsiaalne osa.

Kaartide puhul on Garmini kaardid (ja garminile saadavad lisakaardid) vähemalt siin Eestis tunduvalt paremad. Garmini ekraanid ja kiirus on ka kindlasti paremad.

Käsitlemine ise on aga Tom-Tomi puhul lihtsam, kõik asjad saad online teha ja kui navi wifiga ära ühendada, siis tõmbab ta kõik need asjad üle wifi ise sisse, ei pea seadet eraldi arvutiga ühendama.

Ja lisaks viimane Tom-Tom mootorrattale (Rider 550) ilmus juba 2018, viimane garmin (Zumo XT) aga 2020. Tänapäeva kiiresti arenevas elektroonikamaailmas võiks seda tom-tomi siis juba väga vanaks kutsuda.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

slev kirjutas: 04 Mär 2022, 14:30
Siin foorumites pole kuskil juttu TomTom navidest. Kellel on kogemusi, kas TomTom on siis tõesti halb võrreldes telefonide ja Garminiga?
TomTom on ühe töö tööriist ja teeb täpselt seda ja ei midagi muud - loodud neile, kes tahavad asfaldil ja ametlikel teedel sõita. Selleks on ta hea küll. Aga kohe, kui tahad suurelt teelt maha keerata siis selleks otstarbeks TomTom enam ei kõlba, sest ta oskab navigeerida vaid neid teid mööda, mis sealsel kaardil leiduvad. Teise olulise asjana pead arvestama, et TomTomil kaarte saad vaid TomTomi enda käest. Mujalt sinna kaarte ei saa ja kolmandate osapoolte kaarte ka mitte.
Muus osas: hea lihtne on kasutada, kõik on tehtud selle arvestusega, et suurt midag tuunida ega seadistada pole vaja, menüüd on lihtsad ja arusaadavad ning erinevalt Garminist midagi salapärastesse kohtadesse peidetud pole. Plusspoolelt veel asjaolu, et saad oma teekonna veebis valmis teha TomTomi enda, päris asise tööriistaga ja üle WiFi navisse laadida.
Võimalik, et @sepp oskab rohkem pajatada, minu meelest tal oli üks selline.
Piipz kirjutas: 04 Mär 2022, 15:04
Kaartide puhul on Garmini kaardid (ja garminile saadavad lisakaardid) vähemalt siin Eestis tunduvalt paremad. Garmini ekraanid ja kiirus on ka kindlasti paremad.
Ma Garminie viimase mudeli (Zümo XT) kohta ei oska lausuda aga eelmine lipulaev Zümo 595LM oli ikka ekraani ja kiiruse mõttes totaalne käkk. Liidese loogikast parem ei räägikski. Ma omasin seda paar kuud, enne kui ära müüsin, sest see ei kõlvanud kassi saba alla ka mitte.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

JanA
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Okt 2017, 20:29
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas JanA »

Minul on TomTom Rider 550. Olen sellega neli aastat Lõuna-Euroopas käinud ja ei oska midagi kurta. Loetav nii päikese käes kui vihmaga, eluaegne kaardi- ja kiiruskaamerate uuendus ka kaasas. Marsruudi ja sihtkoha saab valmis vaadata telefonis olevas rakenduses MyDrive EU ja sealt gps-i edasi saata. Rakenduses on kaardivaade ja otsing lihtsalt kiiremad. Kasutanud olen kõvakattega teedel ja täiendavatest kaartidest pole puudust tundnud. Kusagile mülkasse navigeerimiseks on kindlasti paremaid seadmeid. Olen enne navi ostmist sõitnud ka nii, et mobiil oli läbipaistva teibiga paagi külge kleebitud ja jõudsin ka kohale.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

JanA kirjutas: 04 Mär 2022, 17:26
Olen enne navi ostmist sõitnud ka nii, et mobiil oli läbipaistva teibiga paagi külge kleebitud ja jõudsin ka kohale.
Pommuudisena võib mõjuda, et isegi need motomatkajad, kes on kasutanud viimase 90 aasta sees analoogahendusi, tuntud ka kui kaart (teate, need paberi peale trükitud jooned, kus on kohanimed peal ja kust pole võimalik tuvastada vahetult mootorratturi tegelikku asukohta) on ka kohale jõudnud.
:mrgreen: :wack:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

JanA
Postitusi: 17
Liitunud: 04 Okt 2017, 20:29
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 8 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas JanA »

► Näita Spoilerit
Ma neid 90 aastat vanu asju ei tea, ma nõnda noor alles.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Olen kasutanud palju Garmini Zümo 550 ja 660 mudeleid peamiselt metsas offroad orjenteerumistel. Kõik on saanud tehtud. Kui liigud teedel siis detailsust maha keerates läheb seade kiiremaks aga see ei ole kunagi olnud probleem. Kaardid on see mis Garmini kasuks räägib. Sisuliselt üle maailma on olemas erineva suunitlusega detailsed kohalikud kaardid.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on uus 2022a auto ja seal uusim TomTom kaardirakendus sees, kuid Eestis(vahel ka Tallinnas) ei leia kõiki kohti kuidagi üles. Päästab koha märkimine otse kaardile ja siis tee üldjuhul leiab. Mitte mingeid teedeta maakohti, vaid mu enda koduaadressi ka ei leia. Ma elan Saue vallas ja asfaltee ääres(Kunagine Pärnu mnt.). Mujale pole jõudnud sõita. Aga jah Tartu,Narva ja Pärnu mnt on peal ja need linnad ka. On ka mingi online liiklusinf,mis näitab kui Järvevanas on ummik, seda punasena.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvitav kas täna üldse on mõnda auto navit mis oleks korraliku kaardiga? BMW-l näiteks ei ole täna veel aasta vana Tln.-Trt. maantee uut osa korralikult peal...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 05 Mär 2022, 22:54
Huvitav kas täna üldse on mõnda auto navit mis oleks korraliku kaardiga? BMW-l näiteks ei ole täna veel aasta vana Tln.-Trt. maantee uut osa korralikult peal...
Mul on Reanault ja sellel on isegi see uus Nehatu(Ringtee-Peterburi tee) ristmik peal, kuid probleem aadressi otsinguga väljaspool linnasid, mis ei päde kohe üldse. Asukoha suurim täpsus on suures osas eestist küla. Autol on peal mingi Renault online kaart, mis peaks ise kõik uuendused alla laadima. See on siis Reanault rakendus, mitte navi kaart mis uuendab ka navi kaarte.
Lihtsaim on ikka Android auto ära ühendada ja sellega sõita. Sygic väidetavalt toimetab ka nüüd nö offline kaardiga Android autoga. Ise kasutada pole proovinud,aga ikoon on olemas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Oli vanem Renault, Carminat naviga. Täpsus sõltus sellest, kuidas viitsisid uusi DVD'sida sisse visata.
Nüüd Pesukott, näitab isegi kinnistu nimed ära, kuidas uuendada, pole veel uurinud....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Miks need autode GPSid siin jutuks on? Neil pole mingit seost moto omadega. Isegi erinevad auto GPSid samalt tootjalt käituvad väga erinevalt.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas 701 »

Macintosh kirjutas: 07 Mär 2022, 09:54
Miks need autode GPSid siin jutuks on? Neil pole mingit seost moto omadega. Isegi erinevad auto GPSid samalt tootjalt käituvad väga erinevalt.
Paranda pealkiri ära motonaviks. :lol:
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Raki »

Mis sellisest mudelist arvata motole: https://www.garmineesti.ee/kasi-gps-met ... smap-276cx

Füüsilised nupud võiks teha kasutamise mugavamaks

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Need käsi-gps'id on üldjuhul mootorratta peale hea kraam. Enamusel on ekraan ka ilma taustavalgustuseta hästi nähtav ja aku peab seetõttu kaua. Näiteks Touratech müüb neid oma lehel moto-GPS'i nime all- see peaks juba midagi näitama. Küsi @Piipz arvamust, tal on üks, mitte küll sama mudel, kasutusel.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas morse »

Neid kiidetakse jah väga. Ma olen ise ka kaalunud sama mudelt telefoni kõrvale teiseks seadmeks. Aga kuna me sõidame tihti mitmekesi, siis üldjuhul laheneb asi nii, et kui kellegi telo pange paneb (näiteks juhtub see mõnikord piiri ületamisel), siis ravi on see, et sõbra oma ikka töötab seni kuni enda omal pilt uuesti ette tuleb.

Ehk siis rada jookseb kõikidel tsiklitel aga kaardilugeja on üldjuhul üks.

Teisisõnu, ta on nii kallis, et pole raatsind testida.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 07 Mär 2022, 09:54
Miks need autode GPSid siin jutuks on? Neil pole mingit seost moto omadega. Isegi erinevad auto GPSid samalt tootjalt käituvad väga erinevalt.
Mõni post tagasi kerides saab näha, et jutt oli TomTom navi kaardist ja selle toimimisest Eestis. Ehk nagu praktilised kogemused ütlevad vist väga ei toimi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Raki kirjutas: 07 Mär 2022, 10:56
Mis sellisest mudelist arvata motole: https://www.garmineesti.ee/kasi-gps-met ... smap-276cx

Füüsilised nupud võiks teha kasutamise mugavamaks
Mul on näiteks olnud Zümo 550 millel on nii nupud kui puutetundlik ekraan. Reaalsuses kasutan ikka ekraani. Offroadis kui näiteks kinnas mudane, on kasutatud kas väikest oksajuppi või väikest nipukat. Käsiseadme eelis minule oleks ainult kompass- ehk siis suunad ja kaart alati õigetpidi. Samas kui kaarti oskad vaadata ja jälg jookseb pole ka see probleemiks. Kiirus muidugi võiks ka olla eelis aga nii kiire ju ka pole.. On saanud kõigi seadmetega asjad aetud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas morse »

Ain kirjutas: 07 Mär 2022, 22:19
Raki kirjutas: 07 Mär 2022, 10:56
Mis sellisest mudelist arvata motole: https://www.garmineesti.ee/kasi-gps-met ... smap-276cx

Füüsilised nupud võiks teha kasutamise mugavamaks
Mul on näiteks olnud Zümo 550 millel on nii nupud kui puutetundlik ekraan. Reaalsuses kasutan ikka ekraani. Offroadis kui näiteks kinnas mudane, on kasutatud kas väikest oksajuppi või väikest nipukat. Käsiseadme eelis minule oleks ainult kompass- ehk siis suunad ja kaart alati õigetpidi. Samas kui kaarti oskad vaadata ja jälg jookseb pole ka see probleemiks. Kiirus muidugi võiks ka olla eelis aga nii kiire ju ka pole.. On saanud kõigi seadmetega asjad aetud.
Eks kasutusmustreid on erinevaid.

Mul samuti olnud Zumo 550 ja selle zoomi nupud ning kindaga kasutatav ekraan olid parim osa sellest masinast. Ma väga kasutasin neid klahve.

Nüüd on mul telefonil CI kontroller (7 nuppu lenksul). Seda kasutan ka omajagu - saab ilma ka vabalt hakkama aga mulle meeldib see klahvivõimalus.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 15 Mär 2022, 14:57

https://www.oomipood.ee/product/g550_na ... _by_kz_ukr

Suht OK seade, lihtne kasutada ja töötab kindaga. Päikese käes on nähtvus pisut nadi aga siiski kasutatav, kaardiuuenduste tegemine nõuab natuke oskusi. Samas, kui tead, kuidas ja kust siis saab kõik uued kaardid lihstalt kätte. Tema põhipuuduseks on võimetus lugeda ja orienteeruda radade järgi (track) ning arvutis valmisjoonistatud teekondade üleslaadimise keerukus. Kui lihstalt punktist A punkti B thad sõita siis OK seade. Tarkvaraks iGO.
Ma olen ühe teise tootja, sama tarkvara baasil GPS-iga teinud 5-6 pikka reisi, oli täista OK aga täna ma seda pigem ei kasutaks - põhipuudus pika reisi puhul on valmistehtud teekondade üleslaadmine ja haldamine.
Olen seda Naviteli navi nüüd paar päeva autos kasutanud ja kogemus on selline:
1.Ekraan on väga selge ja terav ning ka otse peale pistava päikese käes väga hästi nähtav.
2.Puutetundlkikkuse saab kuidagi ära kalibreeida, vastavalt siis mida kasutad näppimiseks.Toimib hästi ja kasuumimine on mugav.
3.Uuendused saab allalaadida väga lihtsalt , on olemas rakendus nii Win kui ka õuna jaoks.
4.Kaart on Tallinnas ja Harjumaal hea. Isegi talude nimed on peal nagu Regio kaardil. Parem kui Gramini nö tavakaart.
5.Otsing maakohas ei pruugi kohe talu nime järgi leida, aga kui nö kaardil punkitna märgid, siis saab väga hästi koha ära märkida ja leiab kaadressi juurde.
6.Teedel on kiirustega asi täiesti puu taha ehk ehk navi näidatavad kiiruse piirangud ei pea maanteedel üldse paika. Minu külavahe teel on juba üle 10a 60km/h kuid see näitab 90km/h
7.Kaameraid Haapsalu maanteel näitab
8.Hääljuhised on adekvaatsed ja ka eesti keeles. Hoiatus pöördek maanteel on 4km enne pööret ja linnas tundub ,et 2km enne pööret kui oled pikalt otse sõitmas.
9.Navigeerimisel kuvab eesoleva pöörde ja ja sellele järgneva pöörde koos vahemaaga selleni-see mulle väga meeldis. Pööretel reageeris väga kiirelt ehk see on tsikliga ka päris oluline, kui mitu pööret-ringteed järjest tulevad.
10. Kuna ei kasuta ette planeeritud teekondade sisestamist kunagi, siis seda ei proovinud ja tracke ka ei proovinud sisestada, sest polenud midagi käepärast ja ka selle vajadust pole olemas.

Komplektis on kaasas lenksu kinnitus ja auto kinnitus iminapaga. Ühendused on sigareti süütajast,USB pesast ja otse tsikli voolulga ühendamiseks. Kõik on eraldi juhtmed. Dokk ja kinnitused väga tugevad paksust materjalist. Panen ta prooviks ka tsiklipeale ja eks siis kui soojemaks läheb saab sellest ka kogemust.

Pilt eile vastu päikest sõites ja telefoniga pildistades. Erksus tegelikult palju parem kui pildil, kuid ka siit saab aru, et kõik on nähtav.
Täna hommikul tööle sõites paistis päike küljeaknast otse ekraanile ja samuti oli kõik sama hästi nähav.
Ma sain selle küll 90€ kätte kui ilmselt ka 169 eest võiks seda osta. Samas mingi Garmini eest 400-500+€ on sellega võrreldes mahavisatud raha.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Proovi nüüd see mootorratta lenksul ka ära. Autosse pole mõtet osta üldse mingisugust eraldi gepsu. Piisab täiesti ka moblast.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 18 Mär 2022, 14:03
Proovi nüüd see mootorratta lenksul ka ära. Autosse pole mõtet osta üldse mingisugust eraldi gepsu. Piisab täiesti ka moblast.
Ega ma seda ei ostnudki ju autosse, autos saab lihtsalt praegu proovida, tsiklit veel vara välja ajada. Autos saab asja toimimisest samuti aru ja kuna e-poe ostul on 14p tagastus aega ja see saab enne läbi, kui ma ratta välja ajan. Aga selle ma jätan esialgsel hinnangul endale küll ja panen tsiklipeale paika ka. Eks siis pärast vaatab.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegin täna hommikul selle Naviteli navi ekraanist pildi kui päike nö 100% küljelt selle peale paistis. Nagu ikka, siis päriselt oli ekraan paremini nähtav kui fotolt, kuid ka fotol on kõik nähtav. Ekraani heledus on 100% peal. Sellel teel on liikumiskiirus muidugi lubatud 60km/h
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas isakene »

Kaks kiiret küsimust.

1. Kes paneks Zümo XT-le Tõnu kaardi ehk Eomapi sisse?
2. Kas Zümo XT originaalkinnitus peab keskmisest karmima offroadi vastu või tuleb miskit tugevamat sebida?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”