Küsimus varustuse kohta...

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Küsimus varustuse kohta...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Küsimus selline.... Kas ja mis ajani tohib eestis a´la teksadega ja lühikeste püxtega motikaga sõita? Keegi (naised sauna tagant) rääkisid, et alates suvest on motikameestel ka vastav varustus nõutud... nohh nagu saksas... On siis sedasi või...?

Terv,
Priit@ootab_suve...
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Eks korralik riietus ole rohkem mõeldud sõitja jaoks, mitte politseile ettenäitamiseks :!: . Kes riietuse kasulikkusest soovib ülevaadet, võib vaadata ajaviite all videoid, seal oli nii mõnigi mees haiglas oma nahka lappimas, kes ilma vastavate riieteta käna pani.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

Mina siiski pooldaks seda, et oleks lubatud ka ilma kiivrita sõitmine. Igasugune riiete ja kiivri ja varustuse kasutamise propaganda on muidugi õige ja seda tuleb teha nagu tuleks ka arsti juures käia lihtsalt ülevaatusel. Aga mulle meeldib siiski suvel sõita shortsides ja T-särgiga ja ma tunneks ennast räigelt ahistatuna, kui seadus seda keelaks.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

piiks kirjutas:
Aga mulle meeldib siiski suvel sõita shortsides ja T-särgiga ja ma tunneks ennast räigelt ahistatuna, kui seadus seda keelaks.
Saksas saab sortside ja T-särgiga sõita vaid üks kord... Peale seda saab aga oi-oi-oi kui kaua troli-trammi-bussiga sõita...
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Eks see varustus mõneti ahistamisena tundub, samas ise seda suhteliselt väga pooldan. Noh shortsides võib ju linnavahel eputada ja loota, et ehk ei juhtu midagi, aga isiklikut maanteele ma küll minna ei riski.
Samas teksad ja tossud võik vist ikkagi olla inimese vaba tahe. Isiklikult väga ei taha :P
Mis kiivrisse puutub, siis selle koht on IMHO peas, erandiks võiks olla võibolla õueala. Aga parem siiski seda segadust vist mitte teha.

Ise hääletaks ennem +20 legaliseerimise poolt maanteel :wink:
Las varustus olla ikka seljas, parem lubatagu natuke kiiremini sõita.
Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

kiiver kiivriks see on kõige elutähtsam aga mingi ülikallis sõiduvarustus? No ei saa ju ühte patta panna mingi vanema ja aeglasema tsikli ning superbike-i millega lennatakse 200 km/h. Samahästi võiks ju nagu jalgrattasõidul kõiki kaitsmeid ja mida veel nõuda. Et jumala eest elus vähekestki riski poleks.
Kasutaja avatar

varavaht
Postitusi: 276
Liitunud: 16 Mai 2003, 15:09
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Küsimus varustuse kohta...

Lugemata postitus Postitas varavaht »

:idea: Muide...esimesel õppesõidul olin ma lühikeste pükst ja T-särgiga ( Sooja oli mingi 25 kraadi... 8) )ja õppesõidu õpetaja tõi mu koju, et ma paneks pika käistega jope ja pikad püksid... :lol: Nii et....tehke omad järeldused...

good things come to those who belive, better things come to those who don`t give up...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Re: Küsimus varustuse kohta...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

varavaht kirjutas:
:idea: Muide...esimesel õppesõidul olin ma lühikeste pükst ja T-särgiga ( Sooja oli mingi 25 kraadi... 8) )ja õppesõidu õpetaja tõi mu koju, et ma paneks pika käistega jope ja pikad püksid... :lol: Nii et....tehke omad järeldused...
Lühikeste riietega vist ei tohi ka Eestis sõita... või tohib?

henri7

Lugemata postitus Postitas henri7 »

Tohib ikka...suvel palaval ajal mul juhtus aegajalt nii, et istusin t-särgi ja lühikeste püksega ratta selga.
Politseionud on mind paar korda kinni ka pidanud,kui ma olen lühikeste riietega olnud, aga sellest pole nad küll mulle iitsatanud, et peavad ikka pikad riided olema...:roll:

cl

Lugemata postitus Postitas cl »

mjah, ma keerasin eelmisel hooajal 3x külje niimoodi maha et valus oli, poleks kaitsmeid-riideid olnud siis oleks ilmselt palju õnnetumalt läinud, esimene kukkumine oli ka kõige kurvem, u. 60km/h pealt kurvis külg maha, liiv-pigi vms seal asfaldil oli igatahes tagarehviga ta hästi ei haakunud, sai siis pikalt asfaldil liugu lastud ja pyksitagumikku kulutatud. peale seda esimest kukkumist oli u. 2 nädalane sõidupaus ... kui ikka seis selline on, et parema jalaga autos gaasi ei jõua vajutada ja parema käega käiku samuti ei saa vahetada siis naljalt ratta selga ei roni :) vaatasin oma varustuse siis kriitilise pilguga üle ja kaks järgmist külilikäimist piirdusid sinikatega puusal :) saatuse irooniana võin öelda et ühelgi kolmest juhust kiiver kuhugi pihta ei puutunud :) minupoolne soovitus aga lisaks kiivrile kindlasti kanda võimalikult tugevaid motikasõidu saapaid, korralike kindaid, millega kannatab ka asfaldil natuke libiseda ja põlve-, küünarnuki- ning seljakaitsmeid. istmiku peal võiks kah mingi paksem kiht mingit raskestikuluvat materjali olla :P
ilmselt olen ise koba, aga iial ei või teada mis tulevik toob, seega kunagi ei saa olla liiga ettevaatlik :)

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

:D Külgkorv ruulib, ei mingit külili kukkumist :D
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Tondu kirjutas:
:D Külgkorv ruulib, ei mingit külili kukkumist :D
Traik ja ATV on kahh tegija.. ;)

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tondu kirjutas:
:D Külgkorv ruulib, ei mingit külili kukkumist :D
Eksid, eksid! Väga lihtne on kylili keerata.
Tee yks järsem pööre paremale ja vaata mis juhtub!
Või hakka suurel kiirusel pärast möödasõitu tagasi oma ritta reastuma, mõnus!

Külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Anonymous kirjutas:
Tondu kirjutas:
:D Külgkorv ruulib, ei mingit külili kukkumist :D
Eksid, eksid! Väga lihtne on kylili keerata.
Tee yks järsem pööre paremale ja vaata mis juhtub!
Installid korvid nii paremale kui vasakule ja engi sõit muretu.... ;)

Seljakott

Lugemata postitus Postitas Seljakott »

millist tagi kanda, kas täis nahast või kunst nahast?sest, täisnahk kaitseb vist rohkem vihma eest või mis :?: :)
Kasutaja avatar

Soultrain
Postitusi: 970
Liitunud: 29 Sept 2003, 18:28
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Soultrain »

nahal, nahal ja nahal on suur vahe tegelikult, õige mootorratta tagi nahk on ikka mõned head korrad paksem kui tavaline nahktagi ja kui vihma eest kaitset otsid siis need nahad mis vihma peavad maksavad ikka ränka hinda, kogemused Soomest näitavad et sama raha eest saaks kolm core tex tagi osta
Loud pipes save lives!!!

sang

Lugemata postitus Postitas sang »

millist tagi kanda, kas täis nahast või kunst nahast?sest, täisnahk kaitseb vist rohkem vihma eest või mis
kui pole õige tsiklitagi, siis sisulist vahet eriti vist polegi, kui külje maha paned, on ühtmoodi valus. tänapäevaste nahktagide nahk on ju üldiselt nii õhuke, et ei kaitse suurt midagi. mingi vana veneaegne tagi on vist küll päris paks ja tugev. aga kunstnahk peab vist vett pareminigi....

õige sõiduvarustusega on siiski kindlam ja turvalisem ja mugavam ja kuivem jne.


sang
xtz660
jawa 634
Kasutaja avatar

Mari Öö
Postitusi: 479
Liitunud: 01 Veebr 2004, 22:16
Asukoht: Tallinn-Tartu
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

nahk

Lugemata postitus Postitas Mari Öö »

no mina sõidan nahas ega kurda. korra viskasin külje maha ka ja see, et ma kolm päeva ei kõndinud, oli selle viga, et sel korral olid lõhkised teksad jalas hoopi. aga ülakeha oli nahas ja ei viga.
sõidutagis ju kaitsmed sees kõikjal. nahk, tõsi, vett eriti ei pea ja vihma eest kaitseb eraldi ostetav vihmajope.
Kasutaja avatar

ural
Postitusi: 418
Liitunud: 05 Aug 2003, 15:17
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Tallinn

Re: nahk

Lugemata postitus Postitas ural »

Mari Öö kirjutas:
... korra viskasin külje maha ka ja see, et ma kolm päeva ei kõndinud, oli selle viga, et sel korral olid lõhkised teksad jalas hoopi. ....
Mari ma polegi küsinud, kaua sul sellest kukkumisest psühiliselt ülesaamine aega võttis. Olid seal teeservas kole ehmunud olemisega ja täpselt sellise näoga, et kunagi ratta selga ei istu.
Kasutaja avatar

puhh
Postitusi: 543
Liitunud: 27 Okt 2003, 11:51
Tsikkel: 90º V2
Asukoht: lapikese keskpaik
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas puhh »

Seljakott":millist tagi kanda, kas täis nahast või kunst nahast?sest, täisnahk kaitseb vist rohkem vihma eest või mis :?: :)

Nahka on samuti võimalik muuta suhteliselt vihmapidavaks kõiksugu nahahooldusvahenditega. Soovitaks siiski täisnahaks toodet. Ja kui ei soovi osta tsiklitagi (igal juhul siiski soovitan seda), millel kaitsemed jms vidinad sees, võib osta ju tagi alla eraldi kaitsmete komplekti. Ei tasu peljata, et selletõttu õlad natuke laiemaks muutuvad :D :oops: :wink:

Seljakott

Lugemata postitus Postitas Seljakott »

ma tänan soovituste eest, sest ma suht algaja ses osas ja pean vanemate kääst ikka nõu küsima!! :wink:

jyrka100

Lugemata postitus Postitas jyrka100 »

Ega keegi ei tea sellist plastikust tsikli kotti mitte tsikli peale vaid endale selga olen seda kuskil näinud aga selle nime ei tea ja kohta kus seda osta?
Oskab keegi öelda selle koti kohta infot?
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Asja nimi on Bobble Bee ja kui huvi, siis Motomarketist ka saab :)

jyrka100

Lugemata postitus Postitas jyrka100 »

Ma võtsin netist selle lehti sealt ma kyll ei leidnud seda bobble bee kott.
Mis selle hind seal olla võiks ?

taavik

Lugemata postitus Postitas taavik »

Kas kellelgi pole müüa korralikku sõiduvarustust (nahast), bike-ga sõitmiseks. Jakk ja püksid eraldi, soovitatavalt tumedad, peaks sinise rattaga sulama:)
Viimati muutis taavik, 03 Nov 2004, 22:41, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Zeek
Postitusi: 273
Liitunud: 07 Okt 2003, 14:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Zeek »

Mis ajast bike tüüpi rattaid nahast valmistatakse? :shock:
Elu on...

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Lugemata postitus Postitas bikefan »

jyrka100 kirjutas:
Ega keegi ei tea sellist plastikust tsikli kotti mitte tsikli peale vaid endale selga olen seda kuskil näinud aga selle nime ei tea ja kohta kus seda osta?
Oskab keegi öelda selle koti kohta infot?
http://www.lauks.com/boblbee.html
kutid seal ise disainivad ja müüvad neid....
-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Lugemata postitus Postitas bikefan »

taavik kirjutas:
Kas kellelgi pole müüa korralikku sõiduvarustust (nahast), bike-ga sõitmiseks. Jakk ja püksid eraldi, soovitatavalt tumedad, peaks sinise rattaga sulama:)
http://www.streetfighter.ee/Motikajubin ... kombed.htm

kommionu abiks ;)
-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S

jyrka100

To bikeman

Lugemata postitus Postitas jyrka100 »

Aga selle lehel mis sa andsid kotti hinda ei ole kirjas.

marguspp
Postitusi: 112
Liitunud: 20 Sept 2004, 18:03

Re: Küsimus varustuse kohta...

Lugemata postitus Postitas marguspp »

varavaht kirjutas:
:idea: Muide...esimesel õppesõidul olin ma lühikeste pükst ja T-särgiga ( Sooja oli mingi 25 kraadi... 8) )ja õppesõidu õpetaja tõi mu koju, et ma paneks pika käistega jope ja pikad püksid... :lol: Nii et....tehke omad järeldused...
mina käisin kaa augustis teksade ja T-särgiga õppesõitu tegemas (sooja mingi 20+ kraadi). ei oska küll pakkuda, et mis seadus reguleeriks mootorratturi riietust :idea: LE ütleb vaid, et tuleb kanda kiivrit.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”