1. leht 1-st
krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 09:51
Postitas asixmer
Tere, nimelt kas keegi eestis ka tagumisi amorte remondib? Mis selle maksumuseks võib kujuneda või tasub uus täitsa osta või vaadata järgmine kasutatud (isiklikult kardan et kukub jälle leemendama nagu vanagi). Ise nii nõrk krossisõitja, et ega ma aru ei saaks kas on kehv amort all või hea. Tsikliks siis kawasaki kx 125 2002.a
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 10:20
Postitas härra Ruubel
Helista 5640640 Heigo Lauren,Türilt.Teeb korda ilmselt,hinnaklass 1000 ülespoole.
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 13:29
Postitas schanzez
Enda ratta amordi remontisin u 250 krooniga ära. Ramost küll öeldi et nendele amortidele neil varuosasid ei ole saada, andsid kaks varianti kas too nende juurde remonti või osta neilt uus amort mis maksab 12K. Aga varuosasid nad ei müü- huvitav. Tegu siis suzuki krossirattaga. Läksin siis poodi "kus müüakse kõike", ja seal oli vastavas mõõdus tihendid olemas, kusjuures tihendid maksid mõned-kümned kroonid, peamine kuluallikas oli amordiõli. Minu soovitus, võta ise see amort lahti, arvan et su rattale on ka simmerid olemas, midagi keerulist seal ei ole.
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 14:05
Postitas mella
Muidugi - võta ise amort lahti, kui mitte ottigi asjast ei jaga. Eriti käib see lämmastikuga täidetava amordi kohta.
Kui ise täpselt tead, mid a teha vaja, siis loomulikult tee ise, aga lämmastikuga täitmise-vaakumi seadet ikka igal mehel kodus küll pole.
Mina kasutan tagaamordi tegemiseks Sakus Aadu Sikk'u
Numbri saad kusagilt siit foorumist.
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 15:39
Postitas valmar01
Lämmastiku ja vaakumiga tööd teeb ka hästi Mägi RC, Väike- Maarjast!!
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 17:50
Postitas schanzez
Lämmastikuga täitmine on kõige väiksem probleem. Iga üks oskab seda ka sealt välja lasta, enne remondi alustamist. Ja kui täita vaja siis vii Ramosse, või taolisse ettevõttesse see täidab sul selle 50 eesti raha eest ära
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 19:45
Postitas Kapa
härra Ruubel kirjutas:Helista 5640640 Heigo Lauren,Türilt.Teeb korda ilmselt,hinnaklass 1000 ülespoole.
Just äsja sain sealt amordi kätte. Amort puhastati, vahetati simmerid, pandi uus õli ja täideti lämmastikuga. Hind jäi mainitust allapoole.
Re: krossiratta tagaamort remonditav või uus?
Postitatud: 26 Apr 2010, 23:04
Postitas asixmer
Lähen vist sellele libedale teele, et proovin iseseisvalt remontida. Varem ainult esimesi amordi simmereid vahetanud, need polnud hullu midagi. Ennem natuke kodutööd tegema siis.