Kust osta kuumaga kokkutõmbuvat voolikut?
Tere,
Kust võiks Tallinnas leida kuuma käes kokkutõmbuvat voolikut, mida tsiklite juures kasutatakse nt juhtmete kokkutõmbamiseks?
Tänud,
Tere,
Kust võiks Tallinnas leida kuuma käes kokkutõmbuvat voolikut, mida tsiklite juures kasutatakse nt juhtmete kokkutõmbamiseks?
Tänud,
Kui termokahanevat mõtled siis peaks saama igast elektripoest ja suurematest ehituspoodidest.
ära parem ehituspoodidest ja autopoodidest osta.
on saada küll jah, kuid kvaliteet imeb. olen kõik variandid läbi katsetanud.
normaalset termokahanevat saab Oomipoest, YeInternatonalist või Elfa Elektroonikast.
Oomipoes (järve keskuse 0 korrus) on vist parim, suudab 8mm pealt tõmbuda 2mm-ks, autoelektri juures ideaalne.
http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=RT008.0YELLOW
http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=RT008.0BLUE
Piipz kirjutas:ära parem ehituspoodidest ja autopoodidest osta.
on saada küll jah, kuid kvaliteet imeb. olen kõik variandid läbi katsetanud.
normaalset termokahanevat saab Oomipoest, YeInternatonalist või Elfa Elektroonikast.Oomipoes (järve keskuse 0 korrus) on vist parim, suudab 8mm pealt tõmbuda 2mm-ks, autoelektri juures ideaalne.
Tänud, Piipz. Oomist ja Elfast olen igasugust nänni ostnud, aga seda kraami pole varem märganud ega osanud otsida
YeInternational nii Tallinnas-Sõpruse 259 või Tartu Kivi 23-piisav valik kohapeal alati olemas.
Lisaks mitmekesine valik invertereid ja akulaadijaid, mida võiks veel kaherattalise kaaslase juures vaja minna
ääremärkusena (kui see üldse oluline on), siis elfas on meetri kaupa rulli peal müügil, mujal kipuvad olema meetrised jupid. Ei ole nüüd ammu nende poes sees käinud, aga vanasti oli uksest sisse ja vasakus seina peal valik olemas.
mis mõõtu,ja kui palju seda vaja on,?
Ja neid kahte tyypi, üks tõmbab lihtsalt kokku,jääb nagu kattena, Teine aga on liimiga,mis tõmbab kokku,ja kivistub ära,ja jääb suht tihe.
Kui väga head (hermeetilist) isoleerimist vaja soovitan kasutada liimiga termokahanevat isolatsiooni. Ka seinapaksused ja kahanemismäärad on erinevad.
http://www.fortronic.ee/index.php?get_f ... 78&id=1462
No termokahanevate torude valik on ikka meeletult suur, erinedes nii diameetri, seinapaksuse, liimi, kahanevuse jne suhtes.
Kvaliteediprobleemi mina ei usu. Lihtsalt siis vale toode valitud ja/või vead kahandamisel. Liiga palju kuuma annad, on asi pepus. Mida õhem sein, seda kindlamini pepus. Valesti kuumutad, on ka asi pees. Kuumutamist tuleb alustada keskelt ja kuumutada ümbert ringi ühtlaselt. Kodustes tingimustes parim selleks kuuma õhu püstol. Arvestage, et kui liiga palju kuuma anda, see asi lihtsalt söestub ja läheb katki. Tiku või välgumihkliga see enamasti juhtubki, eriti kui ei saa sõlme kuumutamise ajal pöörata, et asi ühtlane oleks. Õigel ajal lõpetage kuumutamine ära. Ta kahaneb siiski teatud maani, mitte rohkem, seega raudselt ei kehti põhimõte: mida rohkem, seda uhkem.
Liim ei anna paremat isolatsiooni. See annab hermeetilisuse ja liikumatuse. Aga kui see sõlm on vaja kunagi ka lahti võtta, ei soovita mina liimi kasutada. Peale kuumutamist pole see enam selline pehme, vaid kõva plast, selle eemaldamine on tüütu.
Tänud kõigile vastuste eest.
Mul läheb enamjaolt ilma liimita varianti vaja, sest erinevad juhtmekombinatsioonid tuleb millalgi lahti võtta.
Vajadus ise tuleneb sellest, et juhtmemajandus on päris rikkalikuks läinud ning kiirkinnituste ja vanakooli isoleerpaelaga läheb asjatamine juba porriks kätte ära.
Termokahanevad torud suletakse siiski gaasipeal töötavate tulemasinatega, ise satu muhve kinni lasknud maaalustele kaablitele kui elektrikuna leiba teenisin ja vahest ka "fooniga" sulatanud a see viimane varjat on liiga äkiline, gaasiga saab kenasti ühtlaselt liimi otstest välja..
Kodus muidugi suva, saab elektri pealt ka..
Torusi osta elektritarvikute alt...
tsikkelröövel - ebakvaliteetne rüüzh ei kannata eriti kuuma, võib kiiresti prao sisse tõmmata või pärast ei kannata üldse mingit paindumist, murdub.
ma usun küll et plastikul ja plastikul on mingi vahe sees.
muidu on üks kift asjandus veel. termokahanevad kiirliitmikud, ehk siis torukesed, kus on tina koos jootevedelikuga juba sees. lükkad mõlemast otsast juhtmed sisse, lased kuumaks, tinudab juhtmed kokku ja termorüüzh tõmbub kenasti ümber ka. maksab kuskil 8 eeku tükk ja on selline mugava mehe liitmik. ise teha tuleb ikka kõvasti odavam, eriti, kui on palju vaja teha.
Ükski rüüž ei kannata liigset kuuma. Sestap ütlengi, et kui kahanemine on toimunud, lõpetage kuumutamine - ta ei kahane rohkem niikuinii. Küll aga hakkab söestuma ja siis murdubki. Parasjagu kuumutades töötab iga toru, aga õhukest on lihtsalt kergem üle kõrvetada. Ja kui liiga suure kahanemisega õhukest toru kasutada, pole sellele ülemäära kuuma vaja andagi, läheb lõhki otse paigaldusel. Peaasi on, et oleks õige materjal. Kvaliteedi probleem võib olla, aga see tuleb tükk maad taga pool.
Eriala selline.
Gaasi peal töötavatest põletitest - kaablimuhve tehes kasutad loomulikult neid - aga NB! KOLLASE leegi põleteid (kui oled kaablimees olnud, muidugi tead)! Et temperatuur poleks liiga kõrge, aga võimsust piisaks.
Tsikli juures mina lahtise leegiga ilma asjata ei õiendaks. Proovitud sedagi, aga piiratud ruumis, bensiin ja plastid ligi...
Olen näinud sellist jämeda pastaka moodi gaasipõletit, millele saab panna otsiku, kust leek ei välju. Vot sellisega oleks ilmselt kõige mugavam õiendada. Fortronic Tartus vanasti müüs sellist, aga küllap saab mujaltki.