Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kas mõtled üksi kahekohalist telki või kahe peale kahekohalist? Ma ütleks, et kahele on need mõlemad suht ebamugavad, eriti see Coleman, mis jalutsist aint 58 cm lai kirjade järgi ja tegelikkuses veel kitsam, ehk jalad üksteise otsas täiesti.

Mul on endal Ferrino analoog Uus-Meremaalt ja sain selle 2x odavamalt, küll üheinimesevariant. Ei ole liiga mõnus sinna ronida nagu kotti. Samas minu oma on ligi 250 pikk, see Ferrino 220 jääks mulle kindlalt väikeseks/lühikeseks, eriti kuna varbad niikuiniigi seal suht vastu lage.



(togi)

margusse
Postitusi: 17
Liitunud: 25 Okt 2008, 16:35
Tsikkel: Suzuki DL1000

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas margusse »

Arvestatakse ikka, et üks kahekohaline, kahekesi pigem kolmene. Üksi peaks mulle kui 180 pikale paras olema? Siiani olen sõitnud suure ja raske kolmekohalise telgiga, mis mahub napilt tagaistmele. Need coleman ja Ferrino omad jäid just silma suht hea hinna ja väikese paki mõõdu poolest. Küljekohvrisse mahub max 45 cm...

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas randel »

Ma ei soovitaks neist kumbagi, tunneltelgi püstitamine reisil kuskil kivisema pinnaga kohas on paras peavalu. Kindlasti saab leiutada, üks telgi ots tsikli külge, teine kohvri vms raskema asja külge, aga miks sellist vaeva näha, kui lihtsam oleks kohe valida ise püsitiseisev kuppel? Oluliselt vähem peavalu kuskil piiratud alal mägedes telki püstitades, ostuhind ka ilmselt ei erine. Selliseid 2-3 kohalisi kupleid leiab ka üsna kompaktseks pakitavaid, mis küljekohvrisse ãra mahuvad.

PS See kuppel vs tunnel teema on mul saadud isikliku kogemuse baasil, lisaks eelmainitud Ferrino Chaos 2-le ostsin aasta eest selle asendamiseks Ferrino Lightent 3 https://www.ferrino.it/en/shop-en/equip ... -tent.html
Ruumi on Lightentis küll veidi rohkem, aga pigem võtan matkale ikka vana hea Chaos 2 kaasa. Kui kellegil on soov loetud korrad kasutatud Lightent 3 soetada, võib minuga ühendust võtta :bsmile:

image.png
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Vali, mida vali, aga ära võtta tunneltelki.
Mul nn kuppel, sõbral tunnel. Näen seda vaeva vahel kõrvalt.

Kuppeltelgiga kui vaiad maa sisse ei lähe, siis mis seal ikka. Viskad kola telki ja hoiab paigal.
Tunneltelgiga oled sunnitud vaiad maa sisse saama.

Ühekohalist ära osta. Kuhugi peab varustus ka ära mahtuma.

Mina ostsin kunagi @[mention]ats30[/mention] soovitusel Coleman Tatra 3. Kui üks kaar poleks kohe alguses katki läinud, siis annaks hindeks 8/10.
Leiab neid hinnaga 190-289 eur(matkasport näiteks kallim hind)

Mis mulle selle telgi juures meeldib on püstitamise kiirus, vihmakindlus, putukakindlus, telgis sees imeõhuke alusriie vms, vaikus tuule käes, tuule on telk üksinda püstitatav, konks laes lambi jaoks ning panipaigad, eeskorda(sinna on hea panna porised jalatsid ja ei määri telki seest ära.
Lisaks saab vihma korral eeskojas süüa teha. Täpselt paras 2 inimese jaoks, üksi telgis olles motomatkal on ruumi, et ööseks asju kuivama panna.

Mis mulle ei meeldi see, et sisemine riie vms võiks sees rohkem pingul olla, sest 183cm pikkuse juures ulatub telgis olles vastu magamiskotti.

Originaalkotti ei kasuta ja selle asemel on suur 50l kott, kuhu pakib telgi sekundites sisse.

https://vihulamoto.ee/?p=1087

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

margusse kirjutas: 01 Mär 2021, 12:44

Ja kevade poole pidi tulema Ferrino lightent kahekohalisena ka uuesti müüki. Hinnaklass suht sama, kumba eelistada?
https://matkasport.ee/1-kohalised-telgi ... 2-suurus-1

image.png

Mul on see, üksinda paras koos kolaga sisse pugeda. Kokku pakituna tibatilluke.

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Alternatiivse variandina märgin, et mina olen täielikult hammocki usku.
Fotol ripubki minu hammock, ei leidnud telefonist praegu paremat pilti.

hammock.jpg

Kasutan juba paar-kolm aastat Ticket to the Moon hammockit.
https://www.ticketothemoon.com/hammock/travel-hammock

Hammocki peale tõmban veel ühe nööri ja üle selle viskan telkmantli, mile nurgad kinnitan maha, nõnda et moodustuks vihma ja tuulekindel katus. Samas, RMK lõkkekohtades pole katust vajagi. Hammocki mahub riputama katuste alla mis seal laudu katavad.

Eile tellisin ka putukavõrgu ära. Nii, et sel suvel ei häiri ka putukad enam.
Ja võib-olla kunagi võtan ligi ka välise magamiskoti.

Eks hammockil ole telgi ees nii miinuseid kui plusse. Aga isegi kui seda fotot vaadata, siis...telki sellisele, kaldus jõekaldale, ei paiguta. Hammockis on aga väga sulnis nõnda hommikul ärgata. Ehk siis, minu hinnangul, pakub Hammock rohkem võimalusi campimiseks, kui telk. Ainsaks eelduseks on, et oleks seda kuhugi riputada.
Aga siingi aitab leidlikus. Näiteks olen maganud mingi järve kaldal, kus küll puid ei olnud aga olid võrkpallipostid. Üks ots võrkpalliposti külge, teine teadetetahvli külge ja oligi voodi valmis.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Spoiler
Nozzu kirjutas: 02 Mär 2021, 09:53

Alternatiivse variandina märgin, et mina olen täielikult hammocki usku.
Fotol ripubki minu hammock, ei leidnud telefonist praegu paremat pilti.

hammock.jpg

Kasutan juba paar-kolm aastat Ticket to the Moon hammockit.
url]https://www.ticketothemoon.com/hammock/travel-hammock[/url]

Hammocki peale tõmban veel ühe nööri ja üle selle viskan telkmantli, mile nurgad kinnitan maha, nõnda et moodustuks vihma ja tuulekindel katus. Samas, RMK lõkkekohtades pole katust vajagi. Hammocki mahub riputama katuste alla mis seal laudu katavad.

Eile tellisin ka putukavõrgu ära. Nii, et sel suvel ei häiri ka putukad enam.
Ja võib-olla kunagi võtan ligi ka välise magamiskoti.

Eks hammockil ole telgi ees nii miinuseid kui plusse. Aga isegi kui seda fotot vaadata, siis...telki sellisele, kaldus jõekaldale, ei paiguta. Hammockis on aga väga sulnis nõnda hommikul ärgata. Ehk siis, minu hinnangul, pakub Hammock rohkem võimalusi campimiseks, kui telk. Ainsaks eelduseks on, et oleks seda kuhugi riputada.
Aga siingi aitab leidlikus. Näiteks olen maganud mingi järve kaldal, kus küll puid ei olnud aga olid võrkpallipostid. Üks ots võrkpalliposti külge, teine teadetetahvli külge ja oligi voodi valmis.

Täitsa huvipärast küsin. Sellises hammockis kondid kangeks ei jää? Mõtlen just selles suhtes, et olles ise pigem kõhuli ja külili magaja, tahaks ennast öö jooksul mitu korda keerata. Või saab täitsa rahulikult ainult tagumikule toetudes öö mööda veeta selles?

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ronk kirjutas: 02 Mär 2021, 10:14

Täitsa huvipärast küsin. Sellises hammockis kondid kangeks ei jää? Mõtlen just selles suhtes, et olles ise pigem kõhuli ja külili magaja, tahaks ennast öö jooksul mitu korda keerata. Või saab täitsa rahulikult ainult tagumikule toetudes öö mööda veeta selles?

Väga asjakohane küsimus. Ma ise olen samuti külili magaja.
Tead, nipp on selles, et tuleb ennast positsioneerida kergelt risti hammockiga. Sedasi talitades surutakse hammocki servad laiali ja ruumi on rohkem. Võiks öedla isegi rohkelt. Muidugi, mõistlikum oleks võtta kahe inimese hammock eht topelt hammock, siis on see efekt suurem.
Kui aga täpselt otse hammockisse selisli heita, siis on jah nii, et hammocki servad keeravad su ümber rulli ja magad nagu banaan, sunnitud asendis.

Hammocki paigutamine mängib kah rolli. Kui panna hammock liiga...kuidas üelda...lõdvalt või lonnti, siis on kah nii, et magad, nagu sa ütlesid tagumiku peal, jalad ja pea taeva poole. Nii ei saa. Et ikka parasjagu pingule hammock ja kergelt risti sisse, siis on ruumi vähkremiseks.

Lisaks, et voodi oleks rohkem voodi moodi, võib hammocki põhja paigutada ka lebomati. Mis aitab siis kah vormi hoida. Aga seda ma ei ole ära õppinud. See lebomatt sõidab mul alati ringi ja lõpuks on ta mul peal või hammocki kõrval maas.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

drbrain
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Nov 2018, 09:54

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas drbrain »

Spoiler
Nozzu kirjutas: 02 Mär 2021, 10:41
Ronk kirjutas: 02 Mär 2021, 10:14

Täitsa huvipärast küsin. Sellises hammockis kondid kangeks ei jää? Mõtlen just selles suhtes, et olles ise pigem kõhuli ja külili magaja, tahaks ennast öö jooksul mitu korda keerata. Või saab täitsa rahulikult ainult tagumikule toetudes öö mööda veeta selles?

Väga asjakohane küsimus. Ma ise olen samuti külili magaja.
Tead, nipp on selles, et tuleb ennast positsioneerida kergelt risti hammockiga. Sedasi talitades surutakse hammocki servad laiali ja ruumi on rohkem. Võiks öedla isegi rohkelt. Muidugi, mõistlikum oleks võtta kahe inimese hammock eht topelt hammock, siis on see efekt suurem.
Kui aga täpselt otse hammockisse selisli heita, siis on jah nii, et hammocki servad keeravad su ümber rulli ja magad nagu banaan, sunnitud asendis.

Hammocki paigutamine mängib kah rolli. Kui panna hammock liiga...kuidas üelda...lõdvalt või lonnti, siis on kah nii, et magad, nagu sa ütlesid tagumiku peal, jalad ja pea taeva poole. Nii ei saa. Et ikka parasjagu pingule hammock ja kergelt risti sisse, siis on ruumi vähkremiseks.

Lisaks, et voodi oleks rohkem voodi moodi, võib hammocki põhja paigutada ka lebomati. Mis aitab siis kah vormi hoida. Aga seda ma ei ole ära õppinud. See lebomatt sõidab mul alati ringi ja lõpuks on ta mul peal või hammocki kõrval maas.

Hammoki teema on põnev. Tellisin endale just äsja Hiinast ühe hamnmoki katsetamiseks. Lootsin sellega matkamisel telgi asendada, kuid kardan, et seda ei juhtu. Olen hammokit praegu toas kasutanud, jätan ööseks akna lahti. Mõned tähelepanekud:

Kuigi ma olen kõhuli magaja ei ole hammokis probleemi selili või külili magamisega.
Lebomatt või mingi madrats külje all on kohustuslik isegi toatemperatuuridel.
Need kehaosad mis on vastu hammoki materjali hakkava külmetama isegi kui magamiskott seal vahel on (magamiskott litsutakse kokku ja ei isoleeri).
Mu hammokil on sääsevõrk, kuid sellest poleks mingit kasu, sest sääsed saavad nõelata läbi hammoki õhukese materjali kõike mis on otse vastu hammokit.
Toas ei ole tuult, ei kujuta ette kui külm võiks selle asjandusega olla, kui jahe tuul õues selja alt läbi lõõtsub.

Nende puuduste vastu aitab spetsiaalne hammoki alustekk. Aga siis oleks nii: alustekk, hammok, vihma kaitseks tent, mis peab olema üsna suur. Tundub palju jeblamist, lisaks peab ju ka sobivad kinnituspunktid leiduma seal, kuhu parasjagu satud. Ei tundu väga kiire ja "stealth" lahendus olevat.

Ostsin endale bivi. Kuigi mulle hammoki idee väga meeldib, kui peaksin täna õues ööbima, valiksin selle millega soojem on, ja hammok see pole.

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Lebomatt või mingi madrats külje all on kohustuslik isegi toatemperatuuridel.
Need kehaosad mis on vastu hammoki materjali hakkava külmetama isegi kui magamiskott seal vahel on (magamiskott litsutakse kokku ja ei isoleeri)

Nojah, eks inimeste külmatundlikkus on erinev.
Mina ei ole hammockis veel külma tundund magamiskotiga magades. Suvel kasutan õhemat magamiskotti, jahedamal ajal paksemat. Lebomatti pigem ei kasuta. Kuigi jah, tean et soovitatakse ja ilmeslt ka kasutaks, kui leiaks mingi mooduse. Ehk oleks abiks topeltpõhjaga hammock, kuhu saab lebomati nagu sahtlisse sisse pista.

Mu hammokil on sääsevõrk, kuid sellest poleks mingit kasu, sest sääsed saavad nõelata läbi hammoki õhukese materjali kõike mis on otse vastu hammokit.

Sääsed on ka ilmselt erinevad. Sellist sääske pole ma kohanud, kes oma nõela läbi hammocki, magamiskoti ja pesu suudaks torgata. Nägu vastu hammockit kah ju ei maga.

Toas ei ole tuult, ei kujuta ette kui külm võiks selle asjandusega olla, kui jahe tuul õues selja alt läbi lõõtsub.

Jällegi jah, individuaalne. Mina olen suth külmakartlik inimene. Aga jällegi, magamiskoti ja hammockiga ei ole ma külmetanud ei kevadel ega sügisel. Suvest rääkimata.

Aga jah, inimeste valulävi on erinev. Ja on hea, kui on vastakaid kasutajakogemusi. Peace

Aga seda küll jah, et komplekt: hammock, magamiskott, alustekk, lebo, tarp, sääsevõrk - ei võta kokku ilmselt vähem ruumi kui telk, lebo ja magamiskott.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

ott
Postitusi: 134
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ott »

Tekkis mõni küsimus hammock'i usku inimestele:

Kus hoiate enda varustust, mis võiks kuivaks jääda. Kas lappate enamus kohvritesse/kotti või piisab hammock'i ja tarpi alla panemisest, et isegi vihma ja tuulega asju kuivas hoida?

Samuti kas hammockil on sees mingi taskud/organiseerijad, kus hoida igast väiksemaid pudinaid, mille muidu telki kaasa haaraks?

Ise telgiga matkates olen harjunud kriitilisemad asjad telki sisse võtma, enamus elektroonikat laen öösiti ning hoian igaksjuhuks läheduses mõne soojema hilbu + kindlasti ka joogivett.

Kasutaja avatar

Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

ott kirjutas: 02 Mär 2021, 14:07

Tekkis mõni küsimus hammock'i usku inimestele:

Kus hoiate enda varustust, mis võiks kuivaks jääda. Kas lappate enamus kohvritesse/kotti või piisab hammock'i ja tarpi alla panemisest, et isegi vihma ja tuulega asju kuivas hoida?

Samuti kas hammockil on sees mingi taskud/organiseerijad, kus hoida igast väiksemaid pudinaid, mille muidu telki kaasa haaraks?

Ise telgiga matkates olen harjunud kriitilisemad asjad telki sisse võtma, enamus elektroonikat laen öösiti ning hoian igaksjuhuks läheduses mõne soojema hilbu + kindlasti ka joogivett.

Olen jätnud asjad kas ratta kohvritesse või tõepoolest, hammocki ja tarpi alla.
Mis panipaikadesse puutub, siis jah, hammock pole telk. Aga üks ripptasku minu hammockil ikkagi on. Sinna libistan enne uinumist telefoni, e-sigareti, rahakoti jms.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Hammock on kokkupakituna omaenda tasku sees. Lahtivõetult jääb see tasku kas hammocki sisse või väljapoole. Sinna mahub panna väiksemaid pudinaid nt telefonid, dokumendid...
Motomatkaks ei ole hammockit kasutanud, küll aga olen metsas ööbinud. Nagu siin juba eelkõnelejad välja tõid, on jahedamal ajal vaja kasutada mingit alusmatti või õhkmadratsit isolatsiooniks. Üleelmisel sügisel külmetasin selja ära, kuna öösel langes temp nulli lähedale. Kasutasin magamiskotti ka ain ult tekina peal kuna õhtul tundus kõik ok.

Hammock on mul sääsevõrguga, mis on metsas ikka väga oluline. Tarp'i panen peale ainul vihma korral.
Pilt

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Kas palju räägitud Tatra 3 uus tume veli Maluti 3 võiks kuidagi muud moodi ka parem olla, kui vaid pimendatud osaga? Ehk kas keegi näppinud ja oskab midagi kommenteerida?

https://matkasport.ee/3-kohalised-telgi ... 1-suurus-3

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Perry »

Minul on hammock suht alati tsiklikohvris kaasas kuna see on täiesti kuldaväärt asi pikemal lõunapausil lahti tõmmata või õhtul enne telki minekut lihtsalt pikutada või ka tooli aseainena seal peal istuda. Lisaks võib laagris seal sees ajutiselt igast nodi/riideid hoiustada. Kuna hammocki üles panek ja kokkupakkimine võtab ca 1 minut siis väga bro asi. Ruumi ka suurt midagi ei võta. Odav ka lisaks kõigele. Magan endiselt telgis.

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Perry »

Lisaks veel, et mul on olemas ka see Helinoxi tool aga pigem vean kaasa just hammockit kuna multifunksionaalsus annab plusspunktid talle ja võtab vähem ruumi ka. Muidugi kõrbes seda ei riputa kuhugi aga ega see tool vajub ka oma jalgadega ka sellisel pinnasel sisse nii, et poleks mingit tolku sellest. Aga tsiklitelgist rääkides siis mina kasutan Ferrino Lightent2 mudelit ja üks sõites on minule parim valik. Mõnusalt väike kokkupakitult ja sees ruumi piisavalt, et inimesena tunda.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kuna mälu on mul lühike, kuid see-eest lünklik, julgen väita, et see Helinoxi toolide fork on äkki korra juba sellest teemast välja lõigatud aga...
"Kõrbes" istumiseks ostsin kunagi netist soodukaga 2-se päki "kaamli jalgadega" toole, täpselt nagu järgneval lingil, ainult teiste kirjadega ja teist värvi.
https://www.amazon.com/iClimb-Ultraligh ... 12&sr=8-14

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Helinoxil muidu uus toode ka mis enam väga pinnasesse ei vaju. Tundub et ka pisut madalam eelmistest mudelitest. Aliexpressis veel hiljuti ei paistnud, aga varem või hiljem tekib sinna ka. Ühe aliexpressi Helinox one klooni ostsin ja sellele ei ole seni midagi ette heita.

https://helinox.eu/products/ground-chai ... 9069120590

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mulle need Helinoxi toolid väga meeldivad. Kui sealt ilma kätt maha toetamata enam püsti ei saa, siis ei tohi rohkem peale võtta.
Aga tegelikult ka, väga mõnusad toolikesed on, julgen soovitada.

Ja Ground Chairile saab osadele olemasolevatele toolidele lihtsalt Ground Sheet panna: https://helinox.com/collections/ground-sheets

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Mille poolest need sajaeurosed toolid paremad on, kui see 5 eurone, mida ma juba aastaid kümme endaga igale poole kaasa tassinud olen ja kuhu kiles peaga potsatanud istuma olen? 10 aastat rasket kasutust leidnud tool on välimuselt küll äärmiselt jubedaks muutunud, aga ülesannet täidab endiselt väga hästi.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

sinilind123 kirjutas: 03 Mär 2021, 20:13

Mille poolest need sajaeurosed toolid paremad on, kui see 5 eurone, mida ma juba aastaid kümme endaga igale poole kaasa tassinud olen ja kuhu kiles peaga potsatanud istuma olen? 10 aastat rasket kasutust leidnud tool on välimuselt küll äärmiselt jubedaks muutunud, aga ülesannet täidab endiselt väga hästi.

See helinox on meie matkatoolidest kokkupakitult umbes 3x väiksem, seal on 2x rohkem ebamugavam istuda ja maksab 30x rohkem (159 eur matkaspordis). :D no kes teeb matkatooli, kus pole õllepurgi jaoks hoidikut :wack:

Pilt

vs
Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Stinger »

No hiina kloon aliexpresist otseselt maha ei niida oma 15 euriga :)

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Raneliga täiesti nõus aga lisaks veel, et enamusel neist väikeste kollaste käekeste poolt toodetud replicatest on küljel rippuvad taskud... millest tuleb korraga lausa 2 õlle purki pista, et need ilusti püsti püsiksid :wink: .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

maatriks
Postitusi: 21
Liitunud: 21 Mai 2020, 11:34
Tsikkel: '14 1200GS, '05 Kawasaki Z750S
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas maatriks »

Ise kasutan tunneltelki just seetõttu, et ei ole leidnud kuppeltelki, kuhu ise niimoodi sisse mahuks, et jalad ja/või pea seina/lae vastas ei oleks (2.02 pikkus ei tule matkal kasuks). Üks sobiv kuppeltelk kodus on, aga sellega motomatkale minek oleks pehmelt öeldes rumal.

Kui keegi on sama probleemi edukalt lahendanud mõne kuppeltelgi näol, siis vihjed on oodatud.


Cafashe
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Veebr 2021, 02:34
Asukoht: Harjumaa
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Cafashe »

[mention]randel[/mention] saatsin teile dm.

Kasutaja avatar

Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

See siin ennegi mainitud Salewa tundub mõistlik. Kolmeka telk on praegu alla hinnatud kahekohalisest odavamaks (330 pealt 238 peale) https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... 36362634/p

Ei vaja vaiasid, käib kiirelt üles, tuultele vastupidav. Ise tellin ära ilmselt.


KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Coleman Tatra III on sarnane.Ülespanek küll veidi keerulisem kud eeskoda tundub mugavam.Endal kogemus Coleman Chaos 2 ga .Kui millegi üle kurta siis vast seda,et sisetelk võiks rohkem pingul olla.P.S Tatra III on Matkaspordis olemas.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Raki »

Keegi Lone Rider ADV telki pole uurinud? https://www.lonerider-motorcycle.com/pr ... 5747618931

tundub päris asjalik.

  • väike pakend st mahub kohvrisse
  • saab üles ilma vaiadeta
  • mõnus kõrge, et vajadusel riided selga ajada
  • saab kasutada ilma vihmakatteta
  • hind ka okei

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Raki kirjutas: 22 Apr 2021, 12:24

Keegi Lone Rider ADV telki pole uurinud? https://www.lonerider-motorcycle.com/pr ... 5747618931

tundub päris asjalik.

  • väike pakend st mahub kohvrisse
  • saab üles ilma vaiadeta
  • mõnus kõrge, et vajadusel riided selga ajada
  • saab kasutada ilma vihmakatteta
  • hind ka okei

Olen. Peaaegu olin seda tellimas ka. Seda saab üles panna nii sisetelk enne kui välistelk enne. Igatepidi tundub hea lahendus olevat.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Riff
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS, T7
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Riff »

Eelnevalt siit teemast mõned korrad läbi käinud Salewa nimelised telgid. On kellelgi siit foorumist ka reaalset kogemust nende telkidega? Info põhjal tunduvad kergesti paigaldatavad ka vihmase ilma korral tänu sisemisele osale, mis kohe välisosa küljes.
Veel silma jäänud 4Bikers pop-up telgid. Tunduvad samuti lihtsalt paigaldatavad. Hea meelega kuulaks arvamusi nende kohta.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”