Voolupesa

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Voolupesa

Postitus Postitas Kaukaaslane » 03 Juun 2009, 20:48

sihuke küsimus, et kui installeerida pesa otse aku pealt, siis kui kasulik see akule üldse on - pidev laadimise ja kasutamise koormus akut kiiresti tuksi ei keera v?


NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Teema algataja
jansu24
Postitusi: 123
Liitunud: 19 Mai 2007, 00:27
Tsikkel: HYOSUNG GT650iR
Asukoht: Pärnu

Re: Voolupesa

Postitus Postitas jansu24 » 03 Juun 2009, 20:55

mida sa selle laadimise kasutamise all täpsemalt silmas pead - kas akuga mõnda teist seadet laadida või akut ennast?
Terv,
Jansu

__________________________________________

V-mootor on nagu lõvi taltsutamine ja rida mootor nagu kassi piinamine :)

HYOSUNG GT650Ri
Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Voolupesa

Postitus Postitas Kaukaaslane » 03 Juun 2009, 20:58

jansu24 kirjutas:mida sa selle laadimise kasutamise all täpsemalt silmas pead - kas akuga mõnda teist seadet laadida või akut ennast?
seda, et genekas ju kogu aeg laeb, samal ajal kui pistiku otsas voolutarbija.
NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Teema algataja
jansu24
Postitusi: 123
Liitunud: 19 Mai 2007, 00:27
Tsikkel: HYOSUNG GT650iR
Asukoht: Pärnu

Re: Voolupesa

Postitus Postitas jansu24 » 03 Juun 2009, 21:03

niikaua kui genekas laeb, et tohiks küll mingit ohtu akule olla
Terv,
Jansu

__________________________________________

V-mootor on nagu lõvi taltsutamine ja rida mootor nagu kassi piinamine :)

HYOSUNG GT650Ri

kullar1234
Postitusi: 145
Liitunud: 06 Mai 2009, 18:45
Tsikkel: Honda VFR 1200 X Crosstourer
Asukoht: Hämeenlinna Viljandi

Re: Voolupesa

Postitus Postitas kullar1234 » 03 Juun 2009, 21:24

jansu24 kirjutas:niikaua kui genekas laeb, et tohiks küll mingit ohtu akule olla
Mis sa voolupessa panna tahad.Kui tlf laadija siis pane julgelt.Ei juhtu midagi
Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 329
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Voolupesa

Postitus Postitas argoa » 04 Juun 2009, 00:32

BSB12 eelis on ka pistiku lukustamine, ehk siis kannatab paremini vibratsioone ja muid liikumisi. Peenike ots on soonega ja sellest soonest hoiavad põhjaklemmid kinni. 21mm pistiku vastu pesa siledaid külgi surutud klemmid ei ole nii stabiilselt paigalhoidvad. Seepärast paigaldasin ka ise 12mm pesa. Muide, paljud seadmed omavad ka universaalset pistikut:
Pilt

Eemaldades punase osa, istub kesnasti 12mm pessa.
Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1208
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 49 korda

Re: Voolupesa

Postitus Postitas piiks » 04 Juun 2009, 09:24

uljasvaluvelg kirjutas:ja too juhe otse akult(pole mõtet bensiini mobiili laadimiseks raisata). Juhtme vahele ühenda ka 10A kaitse(see oleks optimaalne suurus).
Ja aku saab täis sul pärast õhust ja armastusest või oled lihtsalt omale lõpmata suure mahtuvusega aku soetanud.

Tegelikult on ju nii, et:

1. kui seistes laed oma telefoni akult, siis aku tühjeneb. Peale käivitamist, mida tühjem on aku, seda suurem on laadimisvool ja mida suurem on laadimisvool, seda raskem on genekat ringi ajada ja seda rohkem kütust kulub. Seda nimetatakse energia jäävuseks :D

2. laadimise kohapealt ei ole peaaegu vahet millisest punktist vool võetakse. Kui mootor seisab ja süüde on sees on kõikjal ühtlane (v.a. väikesed pingelangud) aku pinge ~12, .... V Ja, kui midagi on sisse lülitatud toimub aku tühjenemine. Kui mootor käivitub ja generaatorist tuleb kõrgem pinge, kui on aku oma, siis tarbijaid toidab genekas ja toimub aku laadimine. Kui aku on täis saanud, siis tema pinge on tõusnud võrdseks geneka pingele ja enam laadimist ei toimu. Võrdluseks võib tuua ühendatud anumad, kus vee asemel on vool, mis liigub siis kõrgemalt potensiaalilt madalamale.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

pulsar
Postitusi: 345
Liitunud: 22 Sept 2004, 15:17
Tsikkel: GSF 1200 N

Re: Voolupesa

Postitus Postitas pulsar » 04 Juun 2009, 09:31

Kaukaaslane kirjutas:sihuke küsimus, et kui installeerida pesa otse aku pealt, siis kui kasulik see akule üldse on - pidev laadimise ja kasutamise koormus akut kiiresti tuksi ei keera v?
Minuteada soovitataksegi (kui mitte ei kirjutata ette ), et pluss võetakse otse aku pluss klemmilt ja miinus kuskilt raami küljest
Vasta

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”