Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

Nevermind!



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ronk kirjutas: 18 Juun 2021, 14:07

Üldse tundub Rock FM sagedusega mingi kala, kuna ka autos osades kohtades ei taha korralikult levis püsida.
Seega kui miski lahendus raadio antennile leidub, siis olen üks suur silm.

Kui telefon ühendatud kiivriga,siis netiraadio oleks ju ka lahendus. Mul autol antenn esiklaasis ja seega suht s**t ning kuulan läbi telefoni netiraadiot. Väga hästi toimib peaaegu kõikjal. Rock FM-l pole mu meelest äppi,aga üle brauseri toimib täiega. Kuulan ise ka seda esimese valikuna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas taxx »

Rock fm on sky player äppis täitsa olemas.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas indumen »

Ärataks teemat isiklike vajaduste tõttu :P nimelt pikalt kasutuses olnud nööbid koos mikriga lagunesid ära ja tootja on ka pillid kotti pannud tundub, niiet olen nüüd uue lahenduse otsingul. Kuna kasutan fullface kiivrit siis klappide profiil on extra oluline, ülemäära palju ruumi seal ei ole. Kui nüüd mikrofoni funktsioonist loobuda siis jäid silma uuema tüübi PODSid nagu miskit sellist : https://www.amazon.co.uk/Canceling-Blue ... to_dp&th=1

Teine oluline faktor on mürasummutus, naked ratta peal on seda tuult ikka omajagu, ehk siis kiivrisse monteeritavad klapid ei tundu kõige edukam variant olema, kogemus puudub samas, Nexx kiivri enda sidelahenduse X-com hind on 250€ mis tundub ka piisavalt krõbe et kohe ostma ei tormaks.

Mis on uudised 2022 raames ja kasutajakogemused kuulaks huviga.
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

oldbanana
Postitusi: 86
Liitunud: 19 Nov 2016, 01:22
Tsikkel: BMW F800GS
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas oldbanana »

mul on alpine earplugs ja cardo packtalk bold, ei saa kurta väga.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Pigem pane siis ka hind milleni kogemusi otsid.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kellelgi Interphone F5 monteerimise plaati (NB klambriga, mitte kleebitav!) ei vedele juhuslikult kusagil sahtlis. Kiiver kukkus maha ja kinnitusklamber läks pooleks :-( Internetist ei saa osta - tootmisest maas.
Capture.JPG
EDIT: Vajadus langes ära - tegin purunenud detaili õhukesest RV plekist. Aga kuna paikneb kaelale väga lähedal, siis tegin väga palju väiksema kui oli originaal plastikust - ehk ei ulatu sallist läbi jama korral :lol:
Viimati muutis Maaks, 04 Aug 2022, 08:42, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

indumen kirjutas: 09 Juun 2022, 15:36
Kui nüüd mikrofoni funktsioonist loobuda
...siis saab eraldi osta Cardo "JBL"-klassi kõlarid, mis käivad täiesti standardse 3.5mm augu sisse. Kui su telefonil see muidugi on.

Üldiselt kui ma valiksin just nööpe, siis prooviksin parimaid mürasummutavaid, ala Sony XM4, või raha säästu pärast sama seeria vanemaid.
Teemaväline
naked ratta peal on seda tuult ikka omajagu, ehk siis kiivrisse monteeritavad klapid ei tundu kõige edukam variant olema
Naked rattal on siin just eelis, sest su kiivrini jõuab "puhas", turbulentsivaba õhk. Seepärast mõõdetaksegi neid Schuberti jne "vaiksete" kiivrite detsibellinumbreid naked rattal. Igatahes, kõlarid + ehituspoe kõrvatropid on palju palju parem variant nii muusika/podcastide kuulamiseks kui oma kõrvade säästmiseks kui nööbid. (Aktiivse mürasummutusega nööpe samas ei ole ma kiivris proovinud, aga ütleme nii, kõrvatropidega on kiivris maanteel sama mugav kui Sony XM3 suurte kõrvapealsete klappidega lennukis.)

Hetkel kasutan Cardo Spirit HD-d ja väga rahul, 150 euro eest väärtust küllalt.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas indumen »

Mõned detailid siis veel mida kohe ei oskand kirja panna jah, naked ratas küll aga klaasiga ehk siis turbulentsi maanteel on rohkem kui rubla eest.
Telefon on quadlockiga lenksul reeglina, ehk siis juhtimiseks ja kõne vastu võtmiseks pole vaja seda jurakat kiivri külge käivat välist osa.


Hinnaklass võib öelda et õige asja eest pole kahju maksta aga praegu pole seda õiget asja nagu saada :) statsionaarselt ühe kiivri külge käiv seade 200€+ kohe ei tormaks ostma just selle tõttu et siis on see ainult selle kiivri küljes ja mujal ei saa kasutada.

Pods'ide mikrofon ilmselt ei toimiks isegi kui neil see on. Linnakiirustel omaette kiivris karjuda mine tea, suur võib-olla teema :P

Kiivrisse monteeritavad kõlarid a'ka laialt levinud sidelahendus + tavalised tropid või siis mingid spets sagedusi piiravad ratturitele tehtud tropid oleks hetkel viimane eelistus.

Aga võimalik et eelistused muutuvad, eks neid niisama sportimise klappe ja helisüsteeme ole aegade jooksul kogunenud.
Fullface M suuruses kiiver seab omad piirangud.


Keeruline tundub hetkel seda kasutusmugavuse ja muusika helikvaliteedi balanssi leida.
Seniste Memory foam otsadega nööbid olid väga pädevad ja sai ka kõneleda vajadusel, sest mikker oli lõual asuvas moodulis koos akuga:
https://www.amazon.co.uk/SlimBuds-Headp ... B07GY31VXG

Kahjuks nagu öeldud see firma on omad pillid kokku pakkinud.

Edit: puht juhuslikult sattusin mingi kampaania otsa, anname Freecom 2 Duo packile võimaluse siis. :roll: 135€ kogu set.
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mis seade oleks optimaalne, kui tahaks telefonist juttu kiivrisse ja sidet teiste kiivritega. Parem oleks, kui juhtimine on visuaalselt kontrollitav, nt mingid nupud lenksul. Häälkäsklused ei lähe mitte. Raadio ja muu jura kuulamine oleks parem mitte.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

701 kirjutas: 03 Aug 2022, 17:57
Mis seade oleks optimaalne, kui tahaks telefonist juttu kiivrisse ja sidet teiste kiivritega. Parem oleks, kui juhtimine on visuaalselt kontrollitav, nt mingid nupud lenksul. Häälkäsklused ei lähe mitte. Raadio ja muu jura kuulamine oleks parem mitte.
Cardol pole teistega suhtlemiseks midagi vaja sõiduajal vajutada. Grupp tehakse enne sõitu valmis ja kogu lugu. Sõidad ja räägid.. Kui ei soovi ei räägi.. kuulad ainult. Telefonile vastata saad nii seadme enda nuppudest kui häälega. Keerulist ei ole midagi hääljuhtimises... Hei Cardo, answer ja võtab vastu. Häälega ei taha siis vajutad lihtsalt nuppu küljel.. Raadio on aga seda Sa kuulama ei pea kui ei taha.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Misuke see kõige odavam junn oleks Cardo valikust, mis minu nõudmised täidaks? Rääkima loomulikult ei pea, vahest tahaks ka mitte kuulata.
Kas seda kuidagi telefonilt juhitavaks saab panna? Telefon heliseb lenksul, vajutan rohelist nuppu ja saan rääkida vajutan punast ja lõpetab jutu ära. Kas ma saaksin sealt kuidagi nt juhtme otsas kuidagi kõik mittevajalikud funktsioonid keelata?
A vot, kas mõni toimib nii kah, et ma ei pea mingit Cardo kontot või miskit sellis tegema. Ma kunagi omasin ühte paari ja see on mu oli mu nime ja mailiga kuidagi seatud, kuniks üle õla lendas. Kindlalt nõuab see parooli ja logimist, mul pole õrna aimugi mis see võiks olla. Ma ei viitsi sellega rohkem jamada.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas morse »

@701 kui tahad suhelda lisaks tagaistujale ka teiste ratastega, siis ei ole mõtet ennast petma hakata - tuleb Pactalk soetada. Ja Senal on ka midagi samaväärset olemas - samamoodi suht kallis.

Ma nägin, et Ainil oli mega soodukas Pactalk Bold’ile.

Kui vaja ainult ühe sõbraga suhelda (näiteks tagaistuja), siis toimivad need soodsamad mudelid ka. Aga siis võiks juba sama hästi mingi imeodava asja Aliexpressist tellida - need ka sisuliselt toimivad.

Põhimõtteline erinevus soodsal ja kallimal seadmel (nagu Packtalk), on intercomi tüüp. Soodsamad on lihtsalt üks-ühega bluetoothi-pidi ühendatud(ja kui on mitu inimest, siis nad moodustavad tüütu BT keti). Selline BT ühendus on ilge jamps. Kallimad toimivad MESH põhimõttel (olemuselt samuti Bluetooth), kus ühendus tuleb automaatselt üles, kui keegi sinu grupist levis on.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui on vaja ainult sõbraga suhelda siis kõige lihtsam on ju panna kõrva handsfree ning teha telefonikõne. Ma olen nii päris mitmel korral ka sõbraga suhelnud :D tõsi küll ma ise ratta seljas ei istunud selle suhtluse jooksul, tema aga küll on samal ajal rattaga sõitnud. telefon on tänapäeval vist kõigil olemas, mingi suvakas kõrvaklapp mikriga ei maksa sisuliselt mitte midagi. ka bluetooth klapindus on totaalse kommiraha eest saadaval kui juhtmed ei meeldi.
sõber tegi omale mingi natuke vägevama kombo, et hankis mingisugused suhteliselt viisakad "madalad" klapid, "ehitas" need kuidagi kiivrile sisse ning kuulab sealt siis muusikat kui ka teeb kõnesid. pidavat toimima väga hästi
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 03 Aug 2022, 17:57
Mis seade oleks optimaalne, kui tahaks telefonist juttu kiivrisse ja sidet teiste kiivritega. Parem oleks, kui juhtimine on visuaalselt kontrollitav, nt mingid nupud lenksul. Häälkäsklused ei lähe mitte. Raadio ja muu jura kuulamine oleks parem mitte.

Teistega rääkimisel on teema, et mida-mis seadmeid teised kasutavad. Tsikli sidega on see tore teema, et konkurendi saad küll mõnedel kuidagi ühendada, aga mitte nii nagu sama tootja seadme. Vabad seadme valikutes on hiinakad, aga need kallid premium asjad pahatihti mitte. Kuigi enamusel on ka see nö võõra seadme valik olmas, kuid see on ikkagi mitte kõige lihtsam valik ja kõik valikud ei pruugi toimida.
Mul on Nolani kiiver ja sinna sisse ostetud Nolani integreeritud seade. Omavahel naisega toimib väga hästi ja telefoniga ka saab rääkida mõnusalt. Samas ei õnnestunud ühe sõbraga mingi über popi Cardo seadmega ühendada,kuigi see oleks seda pidanud lubama ja minu oma ka. Võibolla ta ise ei osanud, minul oli äpis justkui ühendus olemas, kuid üksteist me ei kuulnud. Suhtlesime tel teel. Samas hiinakad on täna ilmselt igati asjalikud ja 100 eest või alla sellegi saad päris korraliku asja kätte. Igaljuhul tel rääkimiseks on need kõik sobilikud. Mingid tel klapid ei ole vast kiivris mugavad
Midlandil on praegu selline soodsalt saada ja mingi nupp lenksule on neil ka olemas
https://www.tehnoturg.ee/et/raadioside/ ... y-intercom
https://www.tehnoturg.ee/et/raadioside/ ... alk-appile

Siin ka valikuid https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en ... ageSize=36
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Küsimuse rõhk ei ole tegelikult mitte kõige odavamal hinnal tingimata, vaid pigem teiste erinevate seadmetega võimalikult sujuvas paaritamises. Ka erinevate tootjate omadega. Isegi telefoni funktsioon ei ole tegelikult oluline. Ma nagu nii ei viitsi sõidu ajal rääkida. Ja juhtimine. Vajutan nuppu kuulen, vajutan nuppu enam ei kuule.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Cardo on kiivriside maailmas olnud suunanäitaja ja on oma arenduses uue toote väljatulekul enamiku ajast teistest ~2 aastat ees. Cardol on jah teiste seadmetega teatav ühilduvus aga see ei pruugi toimida nii nagu sama tootjate seadmete vahel. Oleme seda aastaid tagasi proovinud ja toimis teatud mööndustega rahuldavalt. Mina olen 2010 aastast tegelenud ainult Cardo tippseadmetega (G4, G9, G9x, Packtalk, Packtalk Bold, Packtalk Black ja Packtalk Edge). Olen neid ise erinevates oludes (ATV, saan, tsikkel) koguaeg kasutanud ja näinud ka teiste alternatiivide otsimisi. Lõpuks on oma arenguga jõutud ikka Cardo seadmete juurde ja sinna jäädud. Sideseadmed on tegelikult suht keerulised ja tavakasutaja ei saa teinekord hästi asjadega hakkama. Hea näide on Cardo bluetooth ja DMC side. Kui kokku saavad uuemate seadmete kasutajad siis DMC reziimis polegi probleemi- saadakse ilusti hakkama. Aga kui punti tuleb lisaks mõni vanema G seadme kasutaja siis juba läheb keeruliseks. Alati olen ütelnud.. hoidke juhend taskus või telos ja tehke asjad endale selgeks sest teised seda teha ei viitsi...
Aga mis nuppudesse puutub siis Cardol on nupud seadme küljel ja telos äpp millega asjatada. Endal on küll äpp telos olemas aga vaja seda pole olnud. Kõik asjad saanud aetud kas nuppude või häälega. Ja täna põhiline vahe Cardo odavate ja tipu seadmete vahel on grupi suurus. Odavamad mõeldud kas kaasreisija või max 4 sõitjaga grupis rääkimiseks ja tipu seadmed max 15 inimesega grupis rääkimiseks.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Kuhu neid Tallinnas ostma võiks minna?
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Kui tahad nuppe lenksul, osta 20k eest uut gessu või KTMi, kus telefon ühildub otse tsikliga ja näed paneelil Carplayd. :) Muidu on see veel üks eraldi jupp millel kaob BT side kas telefoni või kiivriga, ja mida pead eraldi laadima (meeles pidama).

Pmst nii on jah, et kui tahad tsikkel-tsiklisse sidet, siis mistahes viimane Packtalk ja harjud ära.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

701 kirjutas: 04 Aug 2022, 09:14
Küsimuse rõhk ei ole tegelikult mitte kõige odavamal hinnal tingimata, vaid pigem teiste erinevate seadmetega võimalikult sujuvas paaritamises. Ka erinevate tootjate omadega.
Erinevate tootjate vahel ühenduvus puudub. On mingi üheduselaadne toode. Vahet pole, kes tootja on, rääkida saab aga ikka on vilets.
Ainuke võimalus enam-vähem stressivabalt erinevate tootjate kasutajaid omavahel rääkima saada on Discord. Niikaua, kui mobiili andmeside toimib on elu lill, olgu distants tahes milline. Eestis annab neid kohti ikka otsida, kus andmesidet üldse pole ja kuna Discord on ühenduse kiiruse osas vähenõudlik siis saab (ilmselt) ka EDGE otsas suhelda.

Aga muus osas on igal tootjal omad head ja vead. Täpselt nagu Piibeleht ja Vestmann. Kord on üks peal siis jälle teine.
Näiteks on Cardol väga hea heli kvaliteet (tegelikult on uute kõlaritega Sena ka hea kvaliteediga aga mitte päris nii hea, kui Cardol) aga vastukaaluna peab Sena aku sides olles pingutamata päeva vastu, Cardo kasutajad sellist kogemust ei oma. Boonusena saab Senat ka laadimise ajal kasutada, Cardot mitte. Cardo häälkäsklused toimivad jupimaad paremini, kui Sena omad. Või õigem oleks öelda, et cardo on paindikum ja tunneb antud käsklused lihtsamini ära. Cardo on 100% veekindel, uputa või ära aga Sena on lihtsalt pritsmekindel või mis iganes see termin on. Igatahes ei tasu Senat uputada. Samas plusspoolet vaadates saab Senal tänu sellele akut vahetada aga Cardol on aku vaigu sisse kinni valatud ja koos aku ressursi lõpuga saabub ka seadme lõpp. Kardo tundub olevat robustsem ja ilmselt kannatab rohkem kuritavitamist, Sena näeb jälle elegantsem välja. Ja muidugi väärib siinkohal Sena hiiglaslik nupp äraminimist - seda on 100x mugavam kasutada, kui Cardo nuppude lahendust. Aga ükskõik milliste muude (silmapistvate) omaduste üle me siin tähtsa näoga ka ei arutleks siis niikaua, kui erinevate tootjate sideseadmed omavahel kui võrdne võrdsega ei suhtle pole siit koju emale väga millestki kirjutada. Üldiselt pole olulist vahet: kellele ema, kellele tütar.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

AnTyx kirjutas: 04 Aug 2022, 14:53
Kui tahad nuppe lenksul, osta 20k eest uut gessu või KTMi, kus telefon ühildub otse tsikliga ja näed paneelil Carplayd. :) Muidu on see veel üks eraldi jupp millel kaob BT side kas telefoni või kiivriga, ja mida pead eraldi laadima (meeles pidama).

Pmst nii on jah, et kui tahad tsikkel-tsiklisse sidet, siis mistahes viimane Packtalk ja harjud ära.
Ducatil oli kah miski sidejunn lisavarustuses. Äkki on sama asi? Ducati Multimedia systems. https://configurator.ducati.com/bikes/w ... 7XERP189L8
See vist ikkagi ei lahenda Cardode ja Senadega suhtlemise probleemi? Eriti, kui kord on vaja suhelda ühega kord teisega.

Machinoshi jutu peale tundub muidugi õigem lasta sel teemal veel areneda.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

► Näita Spoilerit
Cardo osas mõned täpsustused:
Cardot saab sõiduajal laadida ja kasutada.
Cardo akut saab vahetada ja olen ka ise mitmeid vahetanud. Mingit vaiguteemat pole näinud. Sisuliselt on seade silikoonilaadse asjaga kokku pandud. Peale lahtivõtmist ei garanteeri enam veekindlust. Sellepärast Cardo ise ka ei remondi ühtegi seadet. Garantiiajal vahetatakse seade uue vastu.
Uus Packtalk Edge on ka uuema disainiga ja ilma antennita.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

701 kirjutas: 04 Aug 2022, 15:54
Machinoshi jutu peale tundub muidugi õigem lasta sel teemal veel areneda.
Asi saab areneda siis kui erinevad tootjad lepivad kokku ühes saatmise standardis,aga kuniks seda pole,siis arenevad kõik omas suunas edasi ja nii on. Luik-haug-vähk, nagu muinasjutus :wack:

Nagu juba eelpool mainisin,siis hiinakad pidavat mingit vabamat lahendust kasutama,aga ei ole seda proovinud peale ühe seadme,mis töötas hästi oma 30€ eest. Koos uue kiivriga ostsin ka integreeritud lahenduse, sest sidet vaja eelkõige tagaistujaga.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit

Reaalselt pole juba jupp aega sellist asja, et Cardo on pika puuga ette rebinud ja kusagil kaugel kurvi taga paistab peeglist imetilluke Sena või vastupidi. Mõlemad on head. On mingeid asju või omadusi, milles Cardo parem on ja teisalt jälle Sena. See, kellel on lõpuks suurem ei vääri siinkohal tõsist arutelu. Ainuke küsimus on: need kellega sa koos sõida, mis seadmed neil on? Kui neil on Senad siis ostad selle, kui Cardod siis on ka vastus teada. Kui sõidad üksinda ja sinu kirg on muusika siis ilmselt Cardo, kui sul kirge ka pole ja lihtsalt meeldib sideseadet kiivri küljes hoida siis on pohlad. Vaata kumb kenam näib või mis-iganes marginaalselt parem tehniline parameeter sulle atraktiivsem tundub. Kulli ja kirja viskamine on ka suht respektaabel valikukriteerium.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

► Näita Spoilerit
Ühed tegelased kasutavad Senat teised Cardot, seega peaks mõlemad ostma? :D Muusikat ma ei kuula ja telefoniga võin kah vabalt bensukas või metsapeatusel rääkida, mitte tingimata sõites. Kas side on kiivri küljes või mujal on täiesti pohlad. Küll aga seletatakse mulle, et sidet on vaja. Ise ma sellest väga puudust ei tunne paraku. Mõtlesin, et kui nõutakse võib ju mingi jubina osta. Aga nagu selgub, ei õnnestu.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Selle Cardo on teistest ees pidasin silmas neid hetki kui Cardo on tulnud välja oma uute ja innovaatiliste tipp mudelitega. Viimati oli selleks Packtalki ja DMC tulek 2015. Võin eksida aga Senal läks veel paar aastat kui midagi sarnast valmis sai.. Täna pole pikemalt midagi suuremat juhtunud ja olukord on suht sarnane kõigil. Senat olen proovinud ja oli täitsa ok. Kuna ise sellega tegelen juba pikemalt siis ikka vaatan mida ja kus kasutatakse. Valdav ikka Cardo. Seda siis lisaks ka ATV offroadi ja saani setskondades.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Sena on ühes aspektis pikalt ees - neil on olemas C-mudelid ehk kiivriside koos kaameraga. Kohe sisseehitatud. Ja see on minu teada jätkuvalt ainus võimalus teha sõiduvideosid kus hääl läheb otse lindile, ilma et ehitad frankensteini kus sul on lõua peal gopro ja sellel veel mediamod ja sealt kaabel kiivri sisse ja seal kuskil lisamikker.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Erci »

Minu jaoks arusaamatu on see, et Sena ei ole veekindel! Sellega on ka kõik öeldud, muid omadusi ma ei hakka uurimagi, kui saada on sama hinnaga ja sama heade omadustega veekindel toode. Kui sa ikka matkad motikaga, siis satud kindlalt (padu) vihmas sõitma ka. Cardo vahetatakse garantii korras välja, kui peaks veekahjustus olema ja see on oluline sellise suhteliselt kalli toote puhul.
___________________________
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Erci kirjutas: 05 Aug 2022, 09:38
Minu jaoks arusaamatu on see, et Sena ei ole veekindel! Sellega on ka kõik öeldud, muid omadusi ma ei hakka uurimagi, kui saada on sama hinnaga ja sama heade omadustega veekindel toode. Kui sa ikka matkad motikaga, siis satud kindlalt (padu) vihmas sõitma ka. Cardo vahetatakse garantii korras välja, kui peaks veekahjustus olema ja see on oluline sellise suhteliselt kalli toote puhul.
Cardo = fully waterproof
Sena = water resistant

Sena ise ütleb: "Sena motorcycle headsets are designed to be water resistant for use in inclement weather."
Põhiline erinevus seega on: Cardo võid südamerahus vette ära uputada, Senat soovitavalt mitte. Lausvihmas sõidad mõlemaga. Isiklikult olen päevi (liialdamata) sõitnud lausvihmas Senaga. Probleemidata. Vigade puhul vahetatake Sena välja ilma vähimagi kobinata. Vähemalt Depoo teeb seda. Kuidas teiste müüjatega on ei oska kommenteerida.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Ei kasuta ei Senat ega Cardot.

Kasutan 4 aastat sõpradega hiinakat, nimega Fodsports. Ostisme 2019 aasta jaanuaris. See on kõvasti vihma ja tolmu saanud. Saab neljakesti ilusti juttu ajada, aku peab hästi. Samal ajal on seadmed ka telefonidega ühendatud. Ühe seadme hinnaks oli 40-65€, oleneb, mitu komplekti sai korraga ostetud. Kokku 5 sõpra seda igapäevaselt kasutamas ja peab hästi vastu. Tavaliselt sõidan üksi või kahekesti, seega sidumist rohkem kui 2 seadme vahel tuleb ette üliharva(võimalus 8 kokku siduda). Cardoga oleme ka seda seadet sidunud ja jutud ilusti aetud saanud.

https://www.fodsports.com/m1s-pro/

See "nimetu" seade sai valitud hinna pärast ja hetkel on ennast mitmekordselt õigustanud.
Viimati muutis motoreis, 05 Aug 2022, 13:29, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”