Sidesüsteemid mootorrattal

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Eks aeg näitab mis saab. Arvan, et seda ei juhtu, et kõik seadmed suhtlevad omavahel nii nagu ühe tootja omad. Kas seda isegi vaja oleks.. ise ei näe küll mingit pointi.. Aga seda ilmselt sellepärast, et olen liikunud ainult seltskondades kus Cardo asjad. Suure tõenäosusega sellised arendused jms. tõstavad lõpuks toodete hindasi. Mulle tundub, et ootavad seda ühist standardit ju pigem need kes kasutavad või tahavad kasutada odavamapoolseid seadmeid. See kui mingi tootja arendab mingi ägeda standardi mis hästi töötab võrreldes teistega on täna tavaline.. aga , et ta seda hakkaks sisuliselt teistega jagama seda ma ei tahaks uskuda. Heal juhul jääb jah mingi universaalne "sildamine" ja kogu põhiline mugavus ja side jääb ikka oma toodete vaheliseks. Vaatame täna oluliselt suuremat akutööriistade turgu.. keegi ei tee ju mingit universaalset akut, et saaks kõiki ühe akuga kasutada..
Olen ise Cardo seadmetega sõitnud tublisti üle 10 aasta ja vaadanud mida teised kasutavad. Olen näinud üksikuid hiinakaid ja üksikuid Senasi. Lõpuks jah sõltub mis seltskondades liigud ja mida üldsus kasutab. Igatahes selliseid suuremaid Sena punte nagu Cardo pundid mina näinud ei ole..


Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

701
Toetajaliige
Postitusi: 440
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 121 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Probleem algab sealt, et Sena suudab ennast müüa kiivritootja margipõhiseks sideseadmeks. Kui nüüd on osa oma margipõhiste sidede ja kiivritega, ja osa Cardodega, siis ongi jama majas. Ma ostaks kah kiivripõhise Sena aga tean ,et Cardo on üldiselt meil levinud. Samas tutvusringkonnas on ka mitmeid kiivripõhiseid Senna kasutajaid. Mitut sidejunni kah ei taha osta.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

motoreis
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Sideseadme võimekus suure pundiga (+8 sõitjat) lobiseda tundub harva kasutatav ja pigem turunduslik argument. Näiteks Jõgeva Treffi kolonnis sõites aga kui kõik eetrisse pääsevad ja sõna saavad, on see üks suur segapuder kust ennast kiirelt välja logida. Motomatkajate grupid on reisikirjade järgi 2-4 liiget, üle selle pigem harvad juhud. Minu silmis kasutu lisa funktsioon mille eest lisaks ei maksaks.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

701 kirjutas: 14 Aug 2022, 17:44
Probleem algab sealt, et Sena suudab ennast müüa kiivritootja margipõhiseks sideseadmeks. Kui nüüd on osa oma margipõhiste sidede ja kiivritega, ja osa Cardodega, siis ongi jama majas. Ma ostaks kah kiivripõhise Sena aga tean ,et Cardo on üldiselt meil levinud. Samas tutvusringkonnas on ka mitmeid kiivripõhiseid Senna kasutajaid. Mitut sidejunni kah ei taha osta.
Minuarust see ongi juba suur probleem kui kiivritootja teeb oma kiivrisse mingi kindla asja.. Shuberthist ma aru ei saagi sellepärast. Kunagi oli neil Cardo siis Sena.. Mõttetu arendus minu arust. Tee korralikud klapikohad ja vaata et saaks lihtsalt erinevate tootjate lahendusi paigaldada.
Samas pole mulle 12 aasta jooksul sattunud ühtegi kiivrit kuhu ei saaks Cardot paigaldada.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Braincap'i pole keegi toonud vä?

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Ain kirjutas: 14 Aug 2022, 18:16


Minuarust see ongi juba suur probleem kui kiivritootja teeb oma kiivrisse mingi kindla asja.. Shuberthist ma aru ei saagi sellepärast. Kunagi oli neil Cardo siis Sena.. Mõttetu arendus minu arust. Tee korralikud klapikohad ja vaata et saaks lihtsalt erinevate tootjate lahendusi paigaldada.
Samas pole mulle 12 aasta jooksul sattunud ühtegi kiivrit kuhu ei saaks Cardot paigaldada.
Ei ole probleem. Paljud ei taha muidu igati vaiksele kiivrile välist vuhisevat kobakat sideseadet paigaldada. Schuberthil oli kunagi Cardo poolt valmistatud seade, mis ei tahtnud eriti viisakalt toimida ja hädasid oli temaga palju. Peale seda kui Schuberth Sena peale üle läks, taastus jälle usaldus Schuberth-i com-ide vastu. Viimane Schuberth-i side on sisult Sena 50 seeria, meshiga ja puha. Võrdne Packtalkiga. Toimib nagu kellavärk ja SC2 paigaldus ei tohiks ka kõige aeglasemal juhul võtta aega üle 3 minuti. Tegelikult ei kujutaks isegi ette, et Schuberth C5 külge peaks kuidagi välist Cardot hakkama aretama.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Too aeg oli vist Shubertisse G9 või G9x baasil seade ja sellega oli jah vaja täpselt aru saada kuidas ja mis. Sealt tuli ilmselt kehva kogemus. Eks kõik on lõpuks maitseasi.. ja kasutatakse ka Shubethiga täna Cardot.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Ain kirjutas: 14 Aug 2022, 20:19
Too aeg oli vist Shubertisse G9 või G9x baasil seade ja sellega oli jah vaja täpselt aru saada kuidas ja mis. Sealt tuli ilmselt kehva kogemus. Eks kõik on lõpuks maitseasi.. ja kasutatakse ka Shubethiga täna Cardot.
Tänasel päeval on Cardol põhimõtteliselt ainult üks eelis Sena ees- nimelt ta tuli esimesena meshiga välja ja vallutas sellega turu. Sisuliselt ostab just olude sunnil (sõpradel on Cardo, kellega sidet vaja pidada) tänane tarbija enamjaolt Cardo. Tehniliselt on nad Senaga võrdsed, ühel üks miinus, teisel teine, samas toimivad mõlemad. Kuna jutt läks Schuberthi peale, siis võib julgelt öelda, et Schuberth on teinud ära tubli töö. Nad on lõpuks üle hulga aja valmistanud jälle ühe hea kiivri ja tellinud Senalt sisuliselt tipp- sidesüsteemi. Kui keegi täna paigaldab täna C5-le välise Cardo, siis ilmselgelt on põhjus sõprades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Motomarket, tundub nii olevat. Sõbrad on suures osas vähehaaval Sena pealt Cardo peale kolinud, kusjuures alati on olnud põhiliseks argumendiks asjaolu, et need kellega koos sõidetakse omavad Cardot. Kusjuures ütlevad sealjuures, et isegi eelneva põlve Sena aku pidas kõvasti kauem vastu, kui Cardo täna. Eks mul endal tekib ka vähehaaval tunne, et äkki peaks Cardo hankima. Samas, Discordiga õnnestub sideseademed sõltumata brändist omavahel kokku ühendada. Niikaua, kui mobiilne andmeühendus on olemas toimib see kenasti. Vähemalt Eesti ulatuses ei tohiks probleeme tekkida.

Vaatasin, et juuni lõpul leppis suur hulk tootjaid ühises standardis kokku, Senat kahjuks nende hulgas polnud. Nende kommentaar oli, et nad ei näe sellel mõtet. Eeldatavasti tähendab see tulevikus vähem Senat ja rohkem kõike muud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Meil nädalavahetusel jäi Cardo ikka korralikult hambusse, kaks Packtalk Boldi ja üks Edge, ei saanudki neid kolmekesi koos meshi. Ei teagi, miks. Kahekaupa kõiki omavahel sai, kuid kolmandat juurde enam ei saanud.
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kas kellelgi on lihtsalt nsm võõras asi kiivrisse ühendanud?

Käisin neljapäeval ülemistes seda tralli vaatamas. Kõndisin kiiver näpus ja kuulen, et mingi mürin ja laksakad käivad vaikselt kuskil. Lõpuks panin kiivri pea juurde ja minu sena SC2 oli millekagi (teine kiivri seade, mobiil vms) ühenduses. Juttu ei eristanud aga kõikvõimalikke imelikke hääli.
Viimati muutis Madlobster, 15 Aug 2022, 11:34, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Piipz kirjutas: 15 Aug 2022, 11:17
Meil nädalavahetusel jäi Cardo ikka korralikult hambusse, kaks Packtalk Boldi ja üks Edge, ei saanudki neid kolmekesi koos meshi. Ei teagi, miks. Kahekaupa kõiki omavahel sai, kuid kolmandat juurde enam ei saanud.
Mida paljud ei tea... grupi suurus on 15. Ja kui näiteks mina teen grupi ja lisan sinna oma sõbrad ja kuskil veel kellegi ja järveääres veel siis saab grupp täis. Edasi juurde lisada ei saa. Sellest annab seade tegelikult ka kollase tulega märku. Aitab vahepeal tehaseseaded ja siis jälle grupp vaba. See esimene asi. aga palju olen näinud ka Packtalke mis bluetooth reziimis (vilgub sinine tuli) aga DMC puhul peaks vilkuma rohelist.
Need paar esimest asja.. ja probleemiks neil kes teevad tavaliselt ise gruppi ja liiguvad paljudes seltskondades.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma polnud kunagi varem meshi proovinudki, seega mul oli see esimene grupp, esialgu kahe inimesega, kolmandat juurde ei saanud. Teine kasutaja tegi ise uue grupi, sinna ka kõiki kolme sisse ei saanud ja samamoodi ei saanud ka kolmas kasutaja. Rohkem ei troubleshootinud, kiiver peas sooja ilmaga ei viitsinud rohkem uurida, kuid küsimus jäi õhku ikkagi. Eks kunagi proovime uuesti
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

701
Toetajaliige
Postitusi: 440
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 121 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Ain kirjutas: 15 Aug 2022, 11:32
Mida paljud ei tea... grupi suurus on 15. Ja kui näiteks mina teen grupi ja lisan sinna oma sõbrad ja kuskil veel kellegi ja järveääres veel siis saab grupp täis. Edasi juurde lisada ei saa. Sellest annab seade tegelikult ka kollase tulega märku. Aitab vahepeal tehaseseaded ja siis jälle grupp vaba. See esimene asi. aga palju olen näinud ka Packtalke mis bluetooth reziimis (vilgub sinine tuli) aga DMC puhul peaks vilkuma rohelist.
Need paar esimest asja.. ja probleemiks neil kes teevad tavaliselt ise gruppi ja liiguvad paljudes seltskondades.

Siit koorub tegelikult välja ka järgmine probleem. Seade on mugav ja käepärane vaid ekspertidele nagu Ain. Inimene, kes asja korra kvartalis kapist välja võtab peab tunde pühendama piiblipaksuse käsiraamatuga tööle. Ja see ei ole enam OK. Laitarbekaup peaks töötama ka ilma koolituseta.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 531
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kiilas »

701 kirjutas: 15 Aug 2022, 12:39

Siit koorub tegelikult välja ka järgmine probleem. Seade on mugav ja käepärane vaid ekspertidele nagu Ain. Inimene, kes asja korra kvartalis kapist välja võtab peab tunde pühendama piiblipaksuse käsiraamatuga tööle. Ja see ei ole enam OK. Laitarbekaup peaks töötama ka ilma koolituseta.
Enne igat sõitu seltskonnaga on ju mõnus tund-kaks sidesüsteemidega ajusid n..., et mingigi toimiv grupp 2+ inimest paika saada. :wack:
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

No tegelikult oleks mõistlik endale peale ostmist teha elementaarsed asjad selgeks. Ma ei ütle seda pahapärast.
Esimene asi grupi loomine ja sellega seonduv.
Alati esimene asi kui on mingi ilge jant.. siis tehke reset ehk tehaseseaded- see kustutab kõik muu alt ära. Hoiad Packtalkil kõiki kolme nuppu all kuni vilgutab lillat 5x ja lülitub välja. Lülitad uuesti seadmed sisse.
Seejärel teha grupp uuesti.
Grupi loomine on väga lihtne- valite grupi looja- tema hoiab ülemist nuppu 5 sek all kuni hakkab vilkuma- seejärel teeb ainult grupi looja ühe vajutuse selle sama ülemise nupuga ja tuluke hakkab vilkuma sin/pun. Seejärel hoiavad ülejäänud oma ülemist nuppu 5 sek all kuni hakkab samuti vilkuma- sellest, et sind liideti edukalt gruppi annab märku lilla tuluke korraks.
Seal pole tegelikult midagi keerulist. Juhend aitab ka alati!
Olen alati oma klientidele päevasel ajal olemas. Kui vähegi saan siis aitan ja juhendan. Ka laup. pühap.
Edu!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nahh on vaja mingeid gruppe ja mida iganes, miks ei võiks olla side lahtine ja vaba nagu on PMR või CB saatajaga. Kuid seda võibki küsima jääda :D
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kiilas kirjutas: 15 Aug 2022, 13:19
701 kirjutas: 15 Aug 2022, 12:39

Siit koorub tegelikult välja ka järgmine probleem. Seade on mugav ja käepärane vaid ekspertidele nagu Ain. Inimene, kes asja korra kvartalis kapist välja võtab peab tunde pühendama piiblipaksuse käsiraamatuga tööle. Ja see ei ole enam OK. Laitarbekaup peaks töötama ka ilma koolituseta.
Enne igat sõitu seltskonnaga on ju mõnus tund-kaks sidesüsteemidega ajusid n..., et mingigi toimiv grupp 2+ inimest paika saada. :wack:
Aga kui järgmise nv un uued sõbrad,siis jälle uus grupp vaja teha :wack:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui tead mida teha ja kuidas asjad käivad siis on see max paar minutit ja asi toimib. Edasijõudnud äppimehed võivad teha ka rohkem gruppe. Päriselus ei tea paljud peale sisselülitamise suurt midagi.. Aga alati juhtub punti kes oskab või siis helistatakse sõbrale...
Kui sõidetakse kindlas seltskonnas siis on see ühekordne tegevus ja järgmistel kordadel sisselülitamise vaev.
Siit saate vaadata grupi loomist:
ja siin kogu Cardo info: https://www.youtube.com/c/MotoGeekFreak/videos
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui on samad mudelid, siis enamasti saab jutud räägitud
Tõsine keberniit läheb lahti siis kui on erineva firma seadmed.
Ise olen algusest saati senat kasutanud. Kaks sama mudelit ära paaritada on ainult seadmete üksteise kõrval loksutamise vaev (sena S20). Toimis nagu kellavärk igakord kui sisse lülitasid oli telefon ja kaaslane connectitud.
Nüüd ostsin uue kiivri ja sinna sisse sobiva sena SC2 (schubertisse istutatud sena). Naisele jäi S20. Noh jah :) vahest pean mina nuppu vajutama, et ära connectiks naise S20 seadmesse, vahest minu nupu vajutamine ei mõju midagi ja siis peab naine oma seadme nuppu vajutama. Et isegi siis kui on sama firma seadmed aga erinevad mudelid on käitumine ettearvamatu. Siiski alati peale nuppude põtkimist käib piix ära ja saab mõmisema hakata.

Ükskord tahtsime oma gruppi võtta kaks cardo kasutajat lisaks. Läks terve õhtu manualides ja internetis sohlamist (et koos väiksele ringreisile minna). Mingi aeg isegi korraks toimis, aga kui kellelgi tel kõne vms vahele tuli, siis oli kõik. Vahest haakis sisse lülitades kõik taha, enamasti kuid mitte alati jäi üks cardo kasutaja välja, vahest kukkus keegi "just nõu reason" ka välja. Millest olenes, sellest oli võimatu aru saada.

Suuremad tegijad võiks küll juba ammu kuidagi omavahelises standardis kokku leppida. Ja tagasiulatuvalt softi uuendused ka varasematesse seadmetesse kättesaadavaks teha
Kui sa ei ole igapäevane jutumasinate paaritaja, siis 99% inimestest oskabki seda ainult sisse lülitada ja kõvemaks panna.
Isegi omvaheline paaritamine läheb meelest ära kui kevadel paaritasid ja sügisel miskipärast uuesti vaja, rääkimata kolmandate lisamisest või veel hullem võõra seadme lisamine.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Nendel vanematel seadmetel mis toimivad tavalises Bluetoothis on vähemalt Cardol (G4, G9, G9x) 2 kanalit. Ja kui on 4 sõitjat siis osadel on mõlemad kanalid sideall kinni. Mõistlik oleks telosi ja gpse mitte sideseadmete külge ühendada. Sest telo võtab kohe ühe kanali ära kui kõne sisse tuleb. Ehk siis kett katkeb. Tavaliselt ei osata enam siis ka sidet üles võtta.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 551
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Kox »

Ikka ei saa probleemist aru.
DMCga Cardode paaritamine on sekundite mäng…
Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Henn »

urmas66 kirjutas: 15 Aug 2022, 15:36
Nahh on vaja mingeid gruppe ja mida iganes, miks ei võiks olla side lahtine ja vaba nagu on PMR või CB saatajaga. Kuid seda võibki küsima jääda :D
Installi lällar tsikli külge, saad 40 gruppi teha. 1. kanal on seljakotiga, 2. kanal Gessudele, 3. Vahemere äärde matkajatele jne. Kõik korraga ühes kanalis ei saa möliseda, nagu sa tead, peab viisakas olema ja mitte nö sisse sõitma kui teine räägib :)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

@Henn lällari install ei ole option

@urmas cb kanal ei ole ka koguaeg lahti vaid avaneb kui nuppu vajutada. Kõigil CB koguaeg lahti oleks eeter mega müra täis koguaeg

Ega see soov, et kõik connectiks muretult kõigega nata märg ja loll unistus on. Iphone ja android ei saa ka kunagi lõpuni sõbraks. jne
Miks peakski mingi tootja tahtma midagi konkurendi heaks teha või siis veel noname prügi oma külge laskma connectida?

Seetõttu tavakasutaja saabki alati nööki rohkem aga igasugu arengutele on suur ühtlustamine takistuseks.
Keegi äkki mõtleks midagi paremat välja kui usb c aga standard on ees ja ei tohi ;)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

701
Toetajaliige
Postitusi: 440
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 121 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas 701 »

Madlobster kirjutas: 15 Aug 2022, 19:12
Keegi äkki mõtleks midagi paremat välja kui usb c aga standard on ees ja ei tohi ;)
Ma usun, et neid inimesi on miljardeid, kellel on täiesti savi mis numbriga see USB on. Hoopis tähtsam oleks, kui iga suvalise vedeleva juhtme otsas saaks oma hiirekino või muu nutipluti täis laadida ilma, et peaks nuputama on see B, C või mingi muu järjekordne überleiutis..
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

nagu ütlesin ühtlustamiest võidab tavakasutaja aga kaotab progress
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@Henn
Selle jaoks,et rääkida kordamööda ei pea ju olema BT lahendus,kõik raadio eetrid eeldavad ikka kordamööda rääkimist. Minu mõte oli see,et sain reisil olles mingi laheda klemmiga bensukas kokku ja sõidaks järgmised 200km koos ning lobiseks üle side kui see mõlemal olemas. Ehk see olekski pelgalt ühise kanali valimine ja suhtlemine, mitte paaritamine grupiloomine jne.

@Madlobster
Et kanal avaneks sinu jutu ajaks hääle peale, on võimalik ju teha nii kuidas autos HF töötab? Või alustamiseks a´la häälkäsklus või mida iganes kas või nupp kindasse-lenksule, muul ajal oled kuuldel ainult. See on asja juures ilmselt kõige lihtsam teema.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Henn »

urmas66 kirjutas: 15 Aug 2022, 21:54
@Henn
Selle jaoks,et rääkida kordamööda ei pea ju olema BT lahendus,kõik raadio eetrid eeldavad ikka kordamööda rääkimist. Minu mõte oli see,et sain reisil olles mingi laheda klemmiga bensukas kokku ja sõidaks järgmised 200km koos ning lobiseks üle side kui see mõlemal olemas. Ehk see olekski pelgalt ühise kanali valimine ja suhtlemine, mitte paaritamine grupiloomine jne.

@Madlobster
Et kanal avaneks sinu jutu ajaks hääle peale, on võimalik ju teha nii kuidas autos HF töötab? Või alustamiseks a´la häälkäsklus või mida iganes kas või nupp kindasse-lenksule, muul ajal oled kuuldel ainult. See on asja juures ilmselt kõige lihtsam teema.
Mulle CB sobib. Kes levis on, sellega lobised. Miinuseks on juhtmed ja cb ise on ka kobakas kuhugi ära peita. Aga plussiks on paar-kolm km levi (Goldwingil ja Harrikal nt on meetrine antenn). Gessule see malakas ei sobi jälle. Huuberti moodsa kiivriga kas saabki ühendada neid vanakooli asju?
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas randel »

Me kasutasime aastaid juhtmega Autocom sideseadmeid, sadula all oli korralik 5W Kenwoodi saatja ja levi oli ka 20-30cm antenniga 2-3km vabalt. Miinuseks oli muidugi hind, selle raha eest saab paar Cardot ja ega neid muid sõitjaid peale oma pundi kah polnud eriti. Aga töötas suurepäraselt, jagas raadiosidet, kaasreisijat, gpsi ja telefoni igasuguse paaritamise probleemideta :)
http://autocom.co.uk/
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Re: Sidesüsteemid mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

Kunagi sai ehitatud hulgi Schuberth-i kiivrite, Autocom-i ja Kenwoodi kombosid. Mingil hetkel aga tundus see suurte pistikute ja juhtmetega raadiojaam nii kuradima eilne päev, et loobusime. Oli ka Autocom-il miinuseid. Küll katkesid kiivrikomplektide juhtmesooned (ei pidanud väntsutamisele vastu), küll oli süütepoolide ja generaatori taustamüra pea võimatu välja saada jne. Suureks plussiks oli aga see, et kui kõik oli paika häälestatud, siis ei pidanud kasutaja rohkemat teadma kui kiivripistiku ühendamine. Tänasel päeval, kus kahel suuremal tegijal on toimiv mesh, ei kujutaks kuidagi enam ette ühesuunalist PMR-i. Suureks miinuseks tavakasutajale tänasel kiirel ajastul on muidugi see, et ilma manuali lahti võtmata, ei tee Sena ega Cardoga suurt midagi. Tegelikult need seadmed nõnda keerukad polegi, aga vajab natuke kannatust ja tehnilist mõistmist. Viimast aga napib kohati üsna tugevalt. Alati on ju lihtsam kiruda ja nentida, et asi ei toimi ;)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”