Head kõrvatropid- kust saada

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jaffimees
Postitusi: 182
Liitunud: 27 Veebr 2004, 08:52
Asukoht: Tln. Tartu
Tänatud: 4 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Jaffimees »

Tee ise:
https://www.ebay.co.uk/itm/PROGUARD-Mou ... SxcLtbdTFg

Mul läheb juba kolmas hooaeg samade omavalmistatud kõrvatroppidega. Kannatavad ka tavalise seebiga pesta. Olen proovinud paljusid erinevaid tüüpe aga need on hetkel minu arvates parimad. Need ei suru kuulmekanalisse ja võib vabalt kogu päeva kanda. Püsivad hästi kõrvas ka.



Jarko
Jawa 350

c
Postitusi: 88
Liitunud: 13 Aug 2006, 14:05
Asukoht: keila-tln
Tänatud: 1 kord

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas c »

https://orelo.ee/tooted/orelo-moto/
umbes 3s aasta läheb ja mitte kunagi ei kavatse enam universaalseid kõrvatroppe kasutada.

Kasutaja avatar

HiTek
Postitusi: 45
Liitunud: 22 Juul 2011, 18:45
Tänatud: 2 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas HiTek »

Sõitsin aastaid tavaliste pehmete kõrvatroppidega, teeb elu vaiksemaks küll, aga kõige rohkem häiris see, et sidesüsteem pidi olema põhjas, et maanteel midagi kuulda oleks. Seega otsisin vaatasin.. valisin ka eelnevalt mainitud Alpine Motosafe Race tropid. Race selle pärast, et kõige suurem müra vähendus ja tuuleklaas suunab otse õhu kiivrile ning las olla siis juba maksimaalne vähendus.

Ostsin need sügisel ja pole jõudnud veel sõites testida aga..
Senine tähelepanek - hetkel maha visatud raha, kuna minu kõrva jaoks lihtsalt ei sobi. Proovisin arvuti taga istudes neid kõrva saada ja jaurasin päris pikalt, no ei saa neid õigesti kõrva ja kui sain, siis kiivrit pähe pannes tõmbas kõrvast selle välja.
Hetkel tundub, et minu kuulmekanali diameeter on väike selle paigaldamiseks kaasa olnud vidina jaoks. Millalgi otsin väiksema läbimõõduga kõrre vms, millega neid uuesti kõrva proovida. Võib olla olen erand, aga ma usun, et sellega tasub arvestada kui valida. Kuigi eelnevalt neid vist kuskil proovida ei saa.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jep, osadel inimestel ongi väiksemad kõrvakanalid - ma ei saa neid tavalisi pehmeidki kõrva, arvasin koguaeg et ise loll ja koba (see muidugi võib ka sõltumatult tõsi olla), aga üks spetsialist korra proovis, stiilis et "ah mida sa jändad seal, anna ma näitan ette jne" ja tõdes, et ei lähe jah. Selle pärast pole julgenud ka mingeid kalleid troppe osta, õnneks ühed 3M-i seened on päris okeid.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
HiTek kirjutas: 27 Mär 2020, 11:35

Sõitsin aastaid tavaliste pehmete kõrvatroppidega, teeb elu vaiksemaks küll, aga kõige rohkem häiris see, et sidesüsteem pidi olema põhjas, et maanteel midagi kuulda oleks. Seega otsisin vaatasin.. valisin ka eelnevalt mainitud Alpine Motosafe Race tropid. Race selle pärast, et kõige suurem müra vähendus ja tuuleklaas suunab otse õhu kiivrile ning las olla siis juba maksimaalne vähendus.

Ostsin need sügisel ja pole jõudnud veel sõites testida aga..
Senine tähelepanek - hetkel maha visatud raha, kuna minu kõrva jaoks lihtsalt ei sobi. Proovisin arvuti taga istudes neid kõrva saada ja jaurasin päris pikalt, no ei saa neid õigesti kõrva ja kui sain, siis kiivrit pähe pannes tõmbas kõrvast selle välja.
Hetkel tundub, et minu kuulmekanali diameeter on väike selle paigaldamiseks kaasa olnud vidina jaoks. Millalgi otsin väiksema läbimõõduga kõrre vms, millega neid uuesti kõrva proovida. Võib olla olen erand, aga ma usun, et sellega tasub arvestada kui valida. Kuigi eelnevalt neid vist kuskil proovida ei saa.

Samal ettevõttel on ka lastele mõeldud kõrvatropid, need on kõvasti väiksema läbimööduga. Vahetad filtrid ära ja saad kasutada.
https://www.alpinehearingprotection.co. ... gies-kids/

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas joha123 »

proovi ujujatele mõeldud kõrvatroppe, ise tõin lõunast, aga decathelonist peaks saama tellida, komplektis oli 3 erinevat suurust. ühed sobisid kiivri alla ja vets suuremad ujumiseks. hiinakad, aga hea kvaliteediga, ear plugs peaks guugeldades andma. mul on need
https://www.decathlon.co.uk/silicone-ea ... 01732.html

Kasutaja avatar

SublessShadow
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Mär 2020, 15:01
Tsikkel: Honda CBR 500ra 2016
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas SublessShadow »

Macintosh kirjutas: 26 Mär 2020, 15:42
Spoiler
SublessShadow kirjutas: 26 Mär 2020, 15:04

ScanAuris OÜ on uus startup ettevõte Eestis, kes loovad isikupärastatud kõrvatroppe.

www.scanauris.ee

Räägi palun hindadest ka. Kodulehelt ma ei leidnud.

140 € ning 160 € filtritega.
Nende kasutusaeg ca 5 aastat.

Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas TPB »

minu jaoks oli troppidega sõitmine suur šokk, müra kaob ära aga kogu vibratsioon jääb alles, rohkem pole kasutanud :D


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Prets »

Ostsin Alpine Touri versiooni omale. Kuna olen ka natuke kahtlase geeniloterii loosinud, siis mul kuulmekäigud erisuurused ja selgub, et ei sobi need siiski liialt hästi mulle. Võimalik, et harjumise asi ja peab kuidagi sujuvamalt kõrva pistma, aga siiani liialt ei aita. Õnneks oma ratas täiesti tuuleklaasita ja siis pole mingeid pööriseid või turbulentse, mis müra täiesti pööraseks teeks (mis enamikul klaasiga ratastel minu suure kere tõttu kahjuks juhtub).

(togi)
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas romulus »

Keegi teab kas Tartus mõni ettevõte pakub kõrva järgi kuulmiskaitsmete tegemist? Midagi Orelo sarnast Tallinnas (https://orelo.ee/tooted/moto) ? Google says "no", aga samas ma googli otsingu järgi ei leidnud ka Orelot, oli hästi peidetud :)
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Üldiselt see kõrva järgi millegi valmistamine on levinud protseduur kuuldeaparaatide maailmas, kindlasti on Tartus vastavaid asutusi, kes neid jäljendeid ja vorme teevad. Otsi kuuldeaparaate ja vaata lisateenuseid.

Samas kui ~5 aastat tagasi seda teemat uurisin, olid hinnad ikka suht koledad, nagu ikka meditsiinis, kus tavakundele Haigekassa kõik kinni maksab. Jutt algas 300€ tasemelt. Iseenesest oldi nõus sinna silikooni sisse kuuldeaparaadi asemel ka muid asju pistma, kõrvaklappe näiteks, aga Orelo on soodsam ja neil on ikkagi mingi tootearendus ka taga, meditsiini puhul pead ise katse-eksituse teel välja mõtlema, et millist omaduste komplekti sa siis täpselt saada tahad.

Muidu üldiselt teemasse, avastasin vahepeal, et 3M toodab sõjaväelastele selliseid troppe, mille summutust saab nupust sisse-välja lülitada: https://www.reorg.ee/product-page/3m-co ... 5rvatropid . Tsikli peal pole veel proovida jõudnud, aga noh teoreetiliselt võiks ju töötada - tahad näiteks tanklas asjatada, siis klõpsad luugid lahti, mitte ei pea troppe välja õngitsema ja pärast kohe sisse tagasi toppima.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ühed sellised on-offid on olemas Tartus....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

MannyEric
Toetajaliige
Postitusi: 129
Liitunud: 12 Mär 2018, 10:03
Tsikkel: Gemelo de África
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas MannyEric »

Jesper kirjutas: 14 Nov 2022, 14:29
Muidu üldiselt teemasse, avastasin vahepeal, et 3M toodab sõjaväelastele selliseid troppe, mille summutust saab nupust sisse-välja lülitada: https://www.reorg.ee/product-page/3m-co ... 5rvatropid . Tsikli peal pole veel proovida jõudnud, aga noh teoreetiliselt võiks ju töötada - tahad näiteks tanklas asjatada, siis klõpsad luugid lahti, mitte ei pea troppe välja õngitsema ja pärast kohe sisse tagasi toppima.
Kasutan neid sihipäraselt, ehk militaarsel otstarbel, ja toimivad küll. Korrektselt kõrva saamine on paras PITA, aga see ehk minu kõrvade eripära...
Motokiivri sees veel proovinud ei ole

Honda XL1000V '02 -> Honda CRF1100L '20

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

romulus kirjutas: 14 Nov 2022, 13:01
Keegi teab kas Tartus mõni ettevõte pakub kõrva järgi kuulmiskaitsmete tegemist? Midagi Orelo sarnast Tallinnas (https://orelo.ee/tooted/moto) ? Google says "no", aga samas ma googli otsingu järgi ei leidnud ka Orelot, oli hästi peidetud :)

On olemas ju pehmest silikoonist kõrvatropid, mis on korduvkasutatavad ja mille saad ise oma kõrva järgi ära voolida. Kas sellisd ei sobi?
Siin üks esimene suvaline näide Amazoni poest: https://www.amazon.co.uk/Decibullz-Earp ... 00WIXL6IM/
image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma neist isevoolitavatest polnud kuulnudki. Kellegil on kogemusi, toimivad? Sellest ma olen lõpuks aru saanud, et sellised tavalised rullitavast vahust, "seened" jms mul ei toimi, pudenevad välja, või kui korralikult sisse saad, siis teist päeva enam sõita väga ei taha. Sellepärast vaatangi teisi võimalusi. Orelod olid valjuhääldiga ~500 eurot ja ilma 180.- Need Maci pakutud võiks hinna poolest nii või naa isegi ära proovida ju..
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas will111 »

tropp peab nii ehk naa minema kõrva väga "tihedalt" - miudu lihtsalt ei ole mitte kuidagi reaalne, et ta sul päriselt ka summutab madalamaid helisid. seega see teist päeva väga sõita ei taha on ilmselt kind of paratamatu.

võimalus on kasutada aktiivse summutusega asju ehk nööpklappe (ilmselt tuleb kiivris nende jaoks natuke ruumi teha) aga ka need peavad olema üsna tihedalt kõrvas, et toimiks.
suvakad vahust tropid toimivad väga hästi kui need korralikult kõrva saab..aga kindlasti ei saa need olla väga suured kärakad kui kiivri sees kasutad. võib ise lühemaks lõigata vabalt

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas 701 »

Mina olen neid kasutanud.https://becky.ee/toode/earline-korvatro ... asutuseks/ Hinna ja toimivuse suhe on hea. Pole kahju kah, kui ära kaovad.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Panen ka pöidla sellistele lihtsamatele, kasutan pikalt juba neid 3M omasid https://becky.ee/toode/3m-peltor-korvatropid/
...
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas renx »

Ma avastasin, et kui lõigata ära nendel tavalistel svamm kõrvatroppidel ~1cm siis sobivad hästi kõrva, kiivrisukk ei suru neid sügavamale ning kiivrit pähe pannes/võttes ei tule ära. Ainuke probleem on, et umbes tunniga hakkavad kõrvad nagu tulitama. Poolteise tunniga juba hakkab pidevalt tunda andma ning 2 tunni pärast on juba väga valus ning tuleb välja kiskuda.
Kiivril on suht kitsas see kõrva ala ning ühtegi "varrega" troppi/klappi kasutada ei ole võimalik. Pean uurima, et kas kannatab sügavamaks teha seda ala, kuid hetkel sisse piiludes on mingi plastik sein vastas.
Pole neid silikoon troppe veel kasutada saanud, et kas on erinevust neil. Ei julge Alpine troppe ka veel tellida, kuna äkki ei sobi kiivriga.
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas franz125 »

ühtegi "varrega" troppi/klappi kasutada ei ole võimalik
Ma lõikasin selle varre nii lühikeseks kui sain et veel kõrvast välja sikutada saaks.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kui sul rullitavad haiget teevad siis need on jah ilmselt liiga suured. Olen proovinud igasugusid korduvaksutatavaid, filtritega ja ilma aga need kõik kipuvad haiget tegema. Silikoonist vormitavaid poleproovinud ja eelistan ühekordseid. Nende puhul pole vaja jägida, et kus on või, et kas mustaks said. Korteris elades olin sunnitud neid pidevalt kasutama, sest seal ei saanud suvel muidu akanaid lahti hoida - kogu õueelu, autod ja varahommikused peolt koju minejad oma idiootlike naljade ja röögatustega elasid pidevalt magamistoas.
Ma olen oma valikutega ka päris suure hulga erinevaid kõrvatroppe läbi käinud, enne, kui leidsin sellised, mis pikal kasutusel haiget ei tee. Kaasa ka kurdab ka, et pressivad. Nii endale, kui naisele olen ostnud Honewelly omi.
Endale Howard Leight By Honeywell Super Leight https://www.amazon.de/-/en/Honeywell-Ho ... 0013A0C0Y/. Need on märks pehmemad, kui need "tavalised junnid", mida igal pool müüakse ja summutavad hästi. Naisele korra Howard Leight Low Pressure ja siis erinevaid, lastele mõeldud mudeleid. Ühtegi konkreetset viimaste hulgast ei oska nimetada aga otsimootor aitab. Siin üks suvaline näide https://www.amazon.de/-/en/earplugs-ana ... 0777S8QZX/

image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Nagu Macintosh, olen isegi 5-6 eri tüüpi troppe aja jooksul kasutanud. 8-14h sõidupäevadel hakkavad paljud tropid valu tegema, eriti pärast väikest pausi, kui vaja need tagasi kõrva saada, siis valuga saab kõrva ära ja sõidad edasi. Mitu suve sõitsin nende vormitavatega, mis paisusid ja võtsid kõrva järgi kuju, umbes nagu need Honeywell omad. Lõpuks jõudsin nendeni ja olen jäänud kasutama https://www.motonet.ee/et/toode/4005773 ... orvatropid
Vajas 1-2 sõitu harjumist, need tuleb abivahendi abil päris sügavale kõrva pista ning tropi jalg ei jää kõrvast välja turritama ega segama. Töömeestel on sarnased tropid nööridega ja pika jalaga, need kiivrisse ei sobi, kiiver ja jalg saavad kokku ja see põhjustab ebamugavusi ja valu.

Huvitav asi veel, et need Alpine klapid lõikavad ära müra ja tuulevuhina, siis sõbraga saab läbi kiivriside ikka puhtalt rääkida, mina kuulen teda ja tema mind.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas romulus »

Tellisin need ära. Eks kui kätte saan, oskan kommenteerida. Need siis on filtriga, ehk siis lasevad osa heli ikkagi läbi, nt kiivri side, ja vast saaks isegi tanklas jutud räägitud ilma välja urgitsemata.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07STX6VSH/ ... 81_TE_item
image.png
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Njah, need pildi järgi vaadates vist ikkagi on selles suhtes klassikalised, et kõrva sisse minev osa on tavaline "seen" koos oma rõõmude ja muredega? Lihtsalt saad mätsida tagumise osa kõrvalesta kujuliseks. Aga kommenteeri jah kui asi käes, ootan huviga.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Kunagi sai proovitud erinevaid apteegist ostetud ja need panid kõik kõrvad valutama, nüüd tööl on 3M kollased tropid põhiliselt ja nendega isegi magan kui aken lahti @Macintosh -iga samadel põhjustel ja ei mingit valu. Samuti on mul tööl olemas oranzid 3M tropid mis näpu vahel on kollastest jäigemad, summutavad natuke paremini ja ülla ülla, ei tee kõrvale samuti midagi ja kui välja võtad on täiesti pehme, algne jäikus kadunud(minu arvamus mis ei pruugi abs tõele vastata)
3M kollased https://tamrex.eu/ee/et/1125-3m-ear-sof ... ropid.html
3M oranzid https://www.almiteks.ee/index.php/et/is ... 100-detail

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas 701 »

motoreis kirjutas: 15 Nov 2022, 13:06
Lõpuks jõudsin nendeni ja olen jäänud kasutama https://www.motonet.ee/et/toode/4005773 ... orvatropid
Vajas 1-2 sõitu harjumist, need tuleb abivahendi abil päris sügavale kõrva pista ning tropi jalg ei jää kõrvast välja turritama ega segama. Töömeestel on sarnased tropid nööridega ja pika jalaga, need kiivrisse ei sobi, kiiver ja jalg saavad kokku ja see põhjustab ebamugavusi ja valu.
Eks muidugi võibki jääda vaidlema. Minu meelest kollastel töömeeste omadel ja Motoneti omadel pole muud vahet kui 30 kordne hind. Nende motoneti omadega tekkis kord ka kerge paanika, kui need selle spets pulgaga nii sügavale kõrva lükkasin, et enam kätte ei saanud kohe. Pulgaga majandamine tundus mulle ka kuidagi tüütu ja valvamine, et see pulk kaduma ei lähe. Peale seda väikest paanikat nagu ei tahagi neid kasutada väga.
Töömeeste omad saab nöörist välja tirida ja näpuga kõrva toppida. Valutamine on vist väga isiklik. Suvel mingil väljasõidul tegime 14..15 tunniseid sõidupäevi ja siis minul küll mingit vahet polnud oli mul kõrvas Motoneti või töömeeste tropid. Töömeeste troppidel oli minu kogemuse järgi kergelt tüütu seda nööri nii pakkida, et see kusagil vahele ei jäänud ja tirima ei hakanud. Aga eks kogemused on erinevad.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

motoreis
Postitusi: 238
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 47 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas motoreis »

► Näita Spoilerit
Kellele ema, kellele tütar. See "pulk" on mul nende klappide kotis ja tegelt saab ka ilma nendeta paigaldatud ja kätte. Justnimelt hindan nende troppide puhul eriti lühikest jalga, ei puutu kiivrisuka või kiivriga kokku ega anna läbi selle jala kiivri värisemist otse koljusse edasi :D :)

Antt1
Postitusi: 73
Liitunud: 03 Aug 2022, 20:29
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas Antt1 »

Töökohal olen kõrvatroppe vähemalt 30 aastat kasutanud ja mitut marki proovinud. Varemalt sai tööandja tihti mõnelt maaletoojalt hea pakkumise ja need jagati siis välja kui maailma parimad. Enamasti osutusid jamaks. Nüüd pole oma 10 aastat enam inimkatsetes osalenud ja kaup on nii et ostan endale ise need mis sobivad.

Mulle on kõige sobivamad Howard Leight LaserLite. Ükski 3M ei kõlba, Würth ja Uvex on samuti puutükid... Korduvkasutatavaid pole ma kunagi pruukinud sest muarust on tropi pealispind oluline. See peab kleepuv olema. Siis ei pea troppe sügavale toppima ega sättima. Piisab kui näpu vahel natuke muljuda ja kõrva lükata. Kõrvad ei hakka valutama ja summutus on päris hea. Ühte paariga olen maksimum ühe 12-14 tunnise tööpäeva teinud. Siis on head omadused kadunud ja kui on tulnud juba hommikul mitu korda kõrvast välja kiskuda olen lõunast uue paari võtnud.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Head kõrvatropid- kust saada

Lugemata postitus Postitas will111 »

natuke veider arusaam nendest asjadest. miks täpsemalt see tropi pealispind kleepuv peab olema? st. selgita palun loogiliselt ja arusaadavalt kuidas see aitab või muudab midagi selle osas, et kuhu või kui sügavale neid toppima peab/ei pea ja kuidas see mõjutab summutustaset? ei saa ka jätta mainimata, et ma pole ainsatki kleepuvat troppi veel kohanud...ja kohe üldse ei tahaks kunagi kohata ka :D

tropi "omadused" ei kao kuskile ühe 12h tööpäevaga. tropil ei olegi mingeid muid omadusi kui see, et ta peab olema compressitav nii, et koheselt uuesti lahti ei expandiks (mis iganes need eestikeelsed terminid on, ma ei tea...). ning kõrvas peab piisavalt tugevalt ja täpselt suutma võtta vajaliku "kuju" selle aeglase expansion faasi jooksul. kõik ülejäänu on lihtsalt kinni konkreetses materjalis ning selles kui palju selle summutustegur on. eks see võib natuke erineda, aga mingeid müstilisi erinevusi seal ei saagi olla, see ei vastaks lihtsalt basic füüsikaseadustele. seega väide, et mark x,y on täiesti prügi aga vot see täpselt samasugune mark z on huippu kõva, see on lihtsalt naeruväärne. 3M'l on erinevaid troppe, väga basicust väga hea asjani välja. nagu ka ilmselt paljudel teistel tootjatel. kõiki neid kasutatakse edukalt ja erinevaid on ka testitud ning võrreldud.
mingi aja jooksul tõesti troppidel need omadused muutuvad ehk materjal lihtsalt nö. väsib ära, kuid kohe päris kindlasti pole see aeg üks tsükkel ja isegi peale päris mitut tsüklit on kvaliteetsemad tropid veel endiselt vägagi kasutatavad, summutustegur ehk väheneb paari db võrra.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”