Sõitmisest kainelt/joobes

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: seff teema kull

Lugemata postitus Postitas isonts »

numan kirjutas:

Ise ma vahest harva võtan lõuna kõrvale vähem kui 0,5 või hoopis alkovaba, oleneb sellest kauaks lõunapaus venib, põhijoomised jäägu õhtuks :) ja kui mingit kahtlust on siis abiks on alcotester, kes meist tahab lubadest ilma jääda.

kuidas nagu tööandja sellesse suhtub, kui õllelõhnasena ametisse ilmud....



Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Küll ma tunnen nüüd ennast loksutatuna, minu tagasihoidlik persoon on vapustanud maailma sellega et tarbib alkoholi! :lol:
c´mon! ma olen juba aastaid rooli keeranud, see aasta sõitnud autoga ca 100 000 km ja tsikliga ca5000. pole elu jooksul purjuspeast vahele jäänud sellepärast et ei joo roolismis muideks oli ka mu esialgse postituse mõte ja batheway tööle ka lõhnadega ei lähe kuna olen ise tööandja ja sellega eeskuju töölistele.

Tsiklimees on tsiklimehele sõber
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: seff teema kull

Lugemata postitus Postitas AzA »

numan kirjutas:

Ise ma vahest harva võtan lõuna kõrvale vähem kui 0,5 või hoopis alkovaba, oleneb sellest kauaks lõunapaus venib, põhijoomised jäägu õhtuks :) ja kui mingit kahtlust on siis abiks on alcotester, kes meist tahab lubadest ilma jääda.

mees on pigem see, kes julgeb öelda mida ta teeb ja mida ta ei tee.
eriti mees on see, kes piiri tunnetab ja seda mitte kunagi ei ületa.
mina isiklikult joon südamerahus lõuna kõrvale meeldiva õlle ja mitte üks tirts rohkem ja ootan südame rahus tunnikese kaks enne kui sõidan ja olen paar korda puhuma ka pandud - head reisi.

nurman: ainuke viga su tekstis oli see, et oluline pole lubadest ilma jäämine, vaid väikese lapse vöötrajal surnuks sõitmine või siis iseenda hukk.

ohutuid kilomeetreid.

Aga mulle meeldib.

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: seff teema kull

Lugemata postitus Postitas isonts »

AzA kirjutas:

mees on pigem see, kes julgeb öelda mida ta teeb ja mida ta ei te

kui mõni mees siin julgeks mainida , et ta hommikul last lasteaeda viies võtab enne rooli istumist 200 grammi haljast viina siis tõenäoliselt teda eriti meheks ei peetaks...isegi see julge ülestunnistus ei päästaks mehe au...lakekrants on lakekrants...pole vahet , kas lahja õlle või sarvik lõunakõrvale tööpäeval...selliseid ehitajaid näeksin tõenäoliselt iga päev , kui viitsiks mõne objekti kõrval püstijalabaar/tanklas lõuna aega passida....enamusel hakkab juba hommik tanklast ostetud õllega...tegelikult üsna kurb vaatepilt...minu põhimõte on , et joomisest tuleb tunda mõnu ja ka pärast joomist peab ennast hästi tundma....ei ole vaja otsida mingeid alkomeetreid ja tööl kusagil omaette nohiseda teiste silmade alt ära....pulkade taha istumine ja töötegemine ainult segab joomist....

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Kift teema, kõik saavad oma moraali kirja panna.
Võtaks ka sõna natuke. Ise ei poolda seda 0,00 promilli varianti, kuna see eeldab kodanikult (kes vahest võtab) omada alkomeetrit, mis maksab sama palju kui politsei täpisalkomeeter (kunagi räägiti 14000 kr, ilmselt nüüd 5-10K krooni). Pole ju mõtet osta alkomeetrit, mis on ebatäpsem kui pollarite oma, kuna otsustatakse ju siiski politsei alkomeetri alusel (no ja vaidlustamisel ka vereanalüüsi põhjal). Ja need, kes siin jutlustavad 0,5 promilli räigest mõjust, pole ilmselt ise kunagi korralikku alkomeetrisse puhunud, et saada aimu oma vere alkoholisisalduse ja käitumise kõrvalekallete vahel. Kuni 0,5 promilli ei ole tegelikult joove, sama suurusjärgu või isegi suurema reaktsiooni aeglustumise põhjustab väsimus, tegelemine kõrvaliste asjadega (mobiil, rääkimine kõrvalistujatega, süvenemine jutusaatesse, söömine, tehniliselt mittekorras auto(kaudselt) jne). Kui puhuda AM-i kohe peale joomist, mõjutab näitu suus olevate alkoholijääkide kogus, õige hetkenäidu saab alles u. 10-15 min pärast, kui alko on verre imendumas. Sellest hetkest alates hakkab maks seda põletama. Ei mäleta täpset protsenti, kuid lõviosa alko väljutamisest jääb maksale, 1-2% väljutatakse uriiniga, natuke suurem osa hingamisega. Mingil juhul ei tuleks käesolevast postist lugeda välja õigustust joobes juhtimisele, vaid vastupidi pooldan karme meetmeid JOOBES juhtidele, kuid kuni 0,4-0,5 ei ole joove. Lihtsalt peab jääma mingi "lõtk" roolijoodiku ja normaalse kodaniku defineerimise vahele, kuna pole kõigile kättesaadavaid ja täiesti usaldusväärseid ning kõigile üheselt kehtivaid meetodeid vere alkoholisisalduse määramiseks.
Ilmselt on joobe määramiseks oluliselt parem variant USA osade osariikide meetod, kus pannakse kodanik joont mööda käima ja näppu kinnisilmi ninale toppima, nii algeline kui see ka ei tundu.
Mul endal on Alcoscan 2500 AM, mis tundub olema suhteliselt normaalne selle hinnaklassi toode ja regulaarse kalibreerimise korral ka üsna täpne (võrrelnud tulemust ka täpsemate riistadega ja pole pidanud pettuma). Seadusest tulenevalt olen enda suhtes kompromissitu, minu alkomeeter näitab 0,00 promilli kui mina sõitma lähen, aga küsimus jääb õhku, mida näitab politsei oma? Sellepärast ka ei poolda seda 0,00 varianti, sest inimesest, kes enda arvates on teinud kõik, et mitte juhtida alkoholi mõju all, võib vabalt saada nn. roolijoodik, kuna ka politsei kasutatavad (nende kõnepruugis) indikaatorseadmed võivad vabalt ka näidata punast tuld ja kui kodanik ei oska nõuda täpsemaid seadmeid või vereanalüüsi, siis ka vormistatakse see ära. Vastuseks neile, kes ei saa aru, sellest et ka 0,5 promilli võib olla piir ja arvavad, et siis hakatakse rohkem jooma ja sõitma, siis kontroll jääb ju samaks, kas on piir 0,2 või 0,5 pole vahet. Kui ületad, on karistus vältimatu. See on sama loll jutt, nagu põhjendus alkoholi müügikeelule Tallinnas alates 20.00- siis ei joo alaealised nii palju! No kurat võtaks, alaealistele ei ole kunagi tohtinud alkoholi müüa, mida siin veel keelata, seaduste täitmist tuleb KONTROLLIDA. Samuti karistatakse samaväärselt praeguse seaduse järgi 0,5 ja 3 promilli roolijoodikuid, huvitav kumb on ohtlikum? Seda tuleks samuti muuta, mida ka ilmselt tehakse. Ja tõhustada ka kontrolli, paljas paberipeal keelamine ei too tulemusi.

Viimati muutis saqu, 04 Sept 2007, 06:22, muudetud 3 korda kokku.
SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

Andrez
Postitusi: 513
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:30
Tsikkel: KTM 990 Supermoto
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Andrez »

saqu kirjutas:

Kuni 0,5 promilli ei ole tegelikult joove, sama suurusjärgu või isegi suurema reaktsiooni aeglustumise põhjustab väsimus, tegelemine kõrvaliste asjadega (mobiil, rääkimine kõrvalistujatega, süvenemine jutusaatesse, söömine, tehniliselt mittekorras auto(kaudselt) jne.

Siinkohal ajad sa segamini reaktsioonikiiruse ja tähelepanu, aga üldiselt jutt õge küll. Muide olen kuulnud, et ka meil mõned arstid kasutavad neid USA politsei vigureid.

Kasutaja avatar

rinks
Postitusi: 78
Liitunud: 24 Mai 2005, 14:19

Lugemata postitus Postitas rinks »

Üks mõttetera: On purjus tsiklimehi. Ja on vanu tsiklimehi. Aga EI OLE OLEMAS vanu ja purjus tsiklimehi.

Kondid kasvavad ju kokku ja tsikkidele meeldivad armid.
Kasutaja avatar

Habib
Postitusi: 303
Liitunud: 05 Jaan 2006, 09:35
Tsikkel: Suzuki V-Strom
Asukoht: Tallinn/Tartu

Lugemata postitus Postitas Habib »

rinks kirjutas:

Üks mõttetera: On purjus tsiklimehi. Ja on vanu tsiklimehi. Aga EI OLE OLEMAS vanu ja purjus tsiklimehi.

:shock: Millele see väide nüüd rajaneb??? Või pole nad siis enam tsiklimehed, kui purju jäävad?
Ok, mingit statistikat pole teinud, aga viimasel paaril aastal on valdav enamus purjus tsiklimehi, keda mina olen näinud, pigem vanemad mehed, neis juhtumites mis uudistest läbi käivad, pole ka kõik enam teismelised peaosalised.
Nagu ütlesin, toetun vaid oma kogemusele, lihtsalt kõik ikka ei ole nii must-valge.

Lambad on siin ja... lambad on sääl...
Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Habib kirjutas:
rinks kirjutas:

Üks mõttetera: On purjus tsiklimehi. Ja on vanu tsiklimehi. Aga EI OLE OLEMAS vanu ja purjus tsiklimehi.

:shock: Millele see väide nüüd rajaneb??? Või pole nad siis enam tsiklimehed, kui purju jäävad?
Ok, mingit statistikat pole teinud, aga viimasel paaril aastal on valdav enamus purjus tsiklimehi, keda mina olen näinud, pigem vanemad mehed, neis juhtumites mis uudistest läbi käivad, pole ka kõik enam teismelised peaosalised.
Nagu ütlesin, toetun vaid oma kogemusele, lihtsalt kõik ikka ei ole nii must-valge.

Ilmselt oli vihje sellele, et purjus mootorratturid ei ela vanaks....

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

redhott
Postitusi: 180
Liitunud: 08 Apr 2007, 10:10
Tsikkel: yamaha xj600s
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas redhott »

Jutt tõõjuurest paarimehe suust, kes ka kruisib tsikliga.
Sõidab tema nõkku parajasti, kui nägi, et 4 tsigled kraavipeal, maanteeääres istuvad ka 4 venda. Pidanud siis kinni, et järsku on abi vaja ikka tsiklirahvas, aa rahvas vastanud viinakõrvalt et pole vaja abi, aga istu ise ka siia ja võta tiba napsu. Rahvas tegi just suitsupausi VÄHESE viinaga, masendav igatahes( minu hinnang).

Ärge otsige kirjavigu, ise ka tüskraafik.

Räme pervert ja sekspiltidega hangeldaja.
Yamaha XJ600S
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

OT-sse kaldudes 20 00 müügipiir on väga kasulik ja vajalik.Enamus napsu ideid tulevad just õhtul hilja...Ise pooldan täiesti 0,00 seaduse j2rgi, kuid politsei võiks erandeid siiski teha ja olukordahinnata.Endal on vahel juhtun, et viimastel minutitel poodi minnes on 1 õlle meelest l2inud...Lihtsalt ei pane tähele, kuna harjunud ämbrist õlle joomist :wack:.

Kasutaja avatar

Hondarebel
Postitusi: 330
Liitunud: 28 Juun 2004, 11:08
Tsikkel: MotoGuzzi
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Hondarebel »

Kui pooldada või mitte siis praeguses Eestis nullpromill ja kogulugu

Häda selles ,et kollektiiv kukub ju tõlgendama: poole viinaga mingil hetkel veel pole 0.5 ja mingil hetkel enam pole ehk tõusev ja langev 0,5 ja sellest algav kombineerimine.

Välismissioonil hukkub üks ja kohe üleriiklik lein lahti,siseriigis liikluses hukkub iga päev keskmiselt üks ja vaid mõned leiged liigutused reaktsiooniks

Kodanikud (!) liikluses toimuv on kodusõda ja tegutseda tuleks vastavalt Sõja termin on tänapäeval hoopis teine kui waterloo all: vastaseks on metsatulekahju, naftareostus, lekkiv bensiinirong, rätipea pommiga jne jne ja sama hästi ka liiklushuligaan kes üritab tappa kaaskodanikke

icic mõelge natu ja kaifi saamiseks on tervisele hoopis kasulikumaid tegevusi kui alko narko-tubakas jms

Peeter aka Hondarebel

Think positive

Mõuki
Postitusi: 182
Liitunud: 21 Apr 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Mõuki »

Kipsi kirjutas:

OT-sse kaldudes 20 00 müügipiir on väga kasulik ja vajalik.Enamus napsu ideid tulevad just õhtul hilja...Ise pooldan täiesti 0,00 seaduse j2rgi, kuid politsei võiks erandeid siiski teha ja olukordahinnata.Endal on vahel juhtun, et viimastel minutitel poodi minnes on 1 õlle meelest l2inud...Lihtsalt ei pane tähele, kuna harjunud ämbrist õlle joomist :wack:.

Ametivõimud ei saa kunagi anda subjektiivseid hinnanguid isiku kainuse või joomise kohta. Kui on norm siis on on/off, üle/ala, 1/0; aga mitte kunagi võibolla.

OT-sse ka veidi, see kas inimene joob või mitte ei ole küsimus. Küsimus on inimese isiklikus moraalis, kas ta istub rooli või mitte. Pole asjata öeldud, et alkohol on intelligentsete inimeste jook, (st.mitte ilmtingimata haritute).

Küsija suu pihta ma ei löö!
________
FJ 1100 -->Kawasaki GPZ 1100
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Lugemata postitus Postitas AzA »

isonts: kõva vahe on, kas lõuna kõrvale õlle või 200 haljast hommikul vahetult enne rooli istumist.
Munadega meheks pean ka lakekrantsi, kes julgeb öelda, et ta on lakekrants.
ei pea aga tegelast, kes on ilgelt sheff vend ja maailmaparandaja, aga tegelikult ikkagi jookseb ja kraaksub seda, mida enamus parasjagu õigeks peab.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pitbull »

nu soomes lubatud 0´5 aga sellegi poolest ei sõida...t*** tsikliga eriti..mul veel vaja igasugu asju teha...

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Kipsi, kui alkoholimüügile kellaajaline piir peale panna, siis ei teki sul enam isegi seda varianti, et kas viitsin õhtul kell 10 poodi järgi minna või mitte. See õlu vulksub sul kastiga toanurgas ja ajab isu peale ka siis, kui normaalolukorras seda ei tekikski. Mina olen sellise alkoholimüügipiirangu vastu. Kella 23-st alates, palun väga!
Purjus sõidu kohta olen oma arvamuse öelnud.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas isonts »

AzA kirjutas:

isonts: kõva vahe on, kas lõuna kõrvale õlle või 200 haljast hommikul vahetult enne rooli istumist.
Munadega meheks pean ka lakekrantsi, kes julgeb öelda, et ta on lakekrants.
ei pea aga tegelast, kes on ilgelt sheff vend ja maailmaparandaja, aga tegelikult ikkagi jookseb ja kraaksub seda, mida enamus parasjagu õigeks peab.

ei ole vahet , kas inimene tuleb tööle/istub pulkade taha eelmise päeva hommikuse 200g või lõunal joodud õllesena...peale joobe tuvastamist lõppeb see karistusega ja hea on kui töö alles jääb...ja ei ole lahe olla siis see "ilgelt sheff vend/maailmaparandaja", kui see joogine sul kabinetis nuuksub ja nutab , et nüüd jäävad naine ja lapsed nälga...küll ja küll nähtud selliseid vendi , kes ei anna endale aru millal juua....mõnel läheb ehk isegi aastaid , aga finaal on ikkagi maha joodud ametikohad ja lõhki läinud pered...
kui keegi minu mõttest hästi aru ei taha saada siis mingu hommikul kell 07.00-08.30 mõne tankla juurde , kus sõidavad läbi mingid ehitajad, kallurite juhid jne. ....vaadake ise , paljud neist kütust ostavad....ja ei usu mina, et need õlled/longerod õhtuseks tarbimiseks juba hommikul kaasa ostetakse...need mehed on täpselt sama meelt , et üks õlle "lõuna" kõrvale ei tee üldsegi paha.... keegi veel võiks siia teemasse lisada , et temale ikkagi ei tee üks õlle lõuna kõrvale midagi sest , tema on tegelikult suur ja tugav ning k..seb kolvirõngaid või , et tal on valge triiksärk seljas ja lips kaelas kui õlut joob...nende samade mürskudega oleme me koos liikluses ja keegi peab sellise värisevate kätega müüriladuja tellingute alt läbi käima...palju õnne ja pikki aastaid kõigile sheffidele vendadele , keda see ei häiri.....

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Kuule isonts, millest sa räägid? Lõunal ühe õlle joonud inimene ei vasta kindlasti sinu kirjeldusele, need keda kirjeldad on sügavas pohmas kodanikud, kes ilmselt eelmine õhtu joonud 10pudelit õlut.
Üks hele õlu lõunal 1 tunni möödudes u. 80 kg kaaluval mehel, test annab umbes sellise tulemuse
Teie alkoholisisaldus veres on 0,12 promilli.
Teie kainenemisaeg on 0,5 tundi.
Seisundi kirjeldus:Olete kaine või väga kerges joobes.
Kui veel süüa korralikult, siis alkoholi imendumine ei ole nii kiire ja see kogus jaguneb pikema ajaperioodi peale ja siis ei puugi alkomeeter ka seda promilli üldse näidata.
Arvuta ise ka: http://www.kliinik.ee/index.php?8,3
Ostke alkomeeter ja tehke kliiniline test ka endale, siis saab natuke rohkem aimu millest räägitakse. :twisted:
Ise pean tunnistama,et ei armasta lõunasöögi kõrvale õlut, kuna siis tundub ta väga viha :oops:

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Meil on siin mingi alkoholisõltlaste klubi või :?:

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

spinna kirjutas:

Meil on siin mingi alkoholisõltlaste klubi või :?:

Oled liikmeks astunud või? :lol:
Näiteks minu postid on tingitud sellest, et ma ei ole nõus arvamusega, et ühe õlle joomiseks tuleb puhkus võtta ja sõiduvahendi võtmed kaevu visata. 8)
Müstika, kuidas osa kodanikke on mingites luuludes kinni, mida nad on kuskil kuulnud ja seda edasi "kuulutavad" ja ise oma peaga mõelda ei suuda. Ühes ome eelmises postis põhjendasin, miks ei oleks õige seada normiks 0,00 promilli. Ma ei ütle, et see peab olema 0,5. Samaväärne oleks, kui politsei karistaks automaatselt ülekiiruse puhul 0,1 km/h, mis on mõõdetud tema pihus oleva radariga. Üldse ei huvita, et autol, millega seda ületati, ei ole nii täpseid kiiruse mõõtmise seadmeid. See et, auto spido näitab reeglina tehaseseades vähem, ei ole ka põhjendus, piisab natuke vale mõõduga veljed/rehvid alla panna ja see muutub. Kas nüüd äkki on natuke selgem?

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas isonts »

ok...ise enda eest julgevad kõik sõna võtta...aga võta lõuna aeg oma paarkümmend alluvat rekkajuhti kaasa...pane igale mehele prae kõrvale piima asemel pudel õlut ja saada nad südame rahuga peale seda trassile/linnapeale...teine variant võta oma 19 aastane poeg või tütar....anna samuti lõuna söögi kõrvale pudel õlut ja lükka lenksu ja saada liiklusesse...

Kasutaja avatar

ishijupp
Postitusi: 1112
Liitunud: 13 Jaan 2006, 11:54
Tsikkel: BMW R1150R , K-650
Asukoht: Harku
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas ishijupp »

saqu- seleta palun miks peaks sangas/kettas olles võtma alkoõlle ja mitte alkovaba õlle või mahla? Kas sellepärast, et teeb mõnusa surina sisse?

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

ishijupp kirjutas:

saqu- seleta palun miks peaks sangas/kettas olles võtma alkoõlle ja mitte alkovaba õlle või mahla? Kas sellepärast, et teeb mõnusa surina sisse?

saqu kirjutas:

Ise pean tunnistama,et ei armasta lõunasöögi kõrvale õlut, kuna siis tundub ta väga viha

Nüüd on mõnele ilmselt jälle sisse kulunud plaat pealkirjaga "lõuna ja õlu" :roll: Kas sa pole kunagi kuskil vastuvõtul, sünnipäeval, teatris jne võtnud pokaali veini või shampust? Pärast sõidad paari tunni pärast rahumeeli koju, kuna sa tunned, et sul ei ole mingeid mõjutusi alkoholist, mõõdad ka oma autos vedeleva alkomeetriga üle ja see tunnistab sind ka kaineks. Politseialkomeeter (indikaator) aga näiteks näitab, et oled võtnud (punane tuluke).
a) Tunnistad, et jõid jah paar tundi tagasi pokaali veini, aga oled täitsa kaine (usub ta jee, kõik ajavad sellist juttu, ka need, kes panid pudeli viina). Tehakse sulle protokoll, auto viiakse minema ja oled statistika silmis ROOLIJOODIK!
b) ei nõustu indikaatori näiduga, viiakse/nõuad ekspertiisi, selgub, et vere alkoholisisaldus ongi 0,22 promilli. Ise tunned, et sa ei ole kuidagi halvem, kui eile samal ajal, kui sa polnud midagi joonud. Teistele pole mõtet seda rääkida, keegi sind ju ei usu, oled ROOLIJOODIK.
c) ei nõustu indikaatori näiduga, viiakse/nõuad ekspertiisi, selgub, et vere alkoholisisaldus on 0,02 promilli. Ise tunned ka, et sa ei ole kuidagi halvem, kui eile samal ajal, kui sa polnud midagi joonud. Teistele võid ka seda rääkida, keegi ju ei usugi, et sa oleks ROOLIJOODIK.

Võib minna nii või ka teisiti. :wink:

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas isonts »

andke andeks kliinik.ee fännid...
hmm allapoole 43 kilo ja 1 premium õlle joomisel viskab ette, et Olete väga kerges joobes. Alanenud on kriitikameel, tähelepanu, reageerimiskiirus, sisepidurdus.
keegi võttis kusagil eespool seda testi veel tõsiselt...40 kilosena võid vabalt veel heleda pilsneri võtta...kehtib ainult "meeste" kohta, kellel lõuna vähemalt 2h pikk....


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas isonts »

a) Tunnistad, et jõid jah paar tundi tagasi pokaali veini, aga oled täitsa kaine (usub ta jee, kõik ajavad sellist juttu, ka need, kes panid pudeli viina). Tehakse sulle protokoll, auto viiakse minema ja oled statistika silmis ROOLIJOODIK!

ise ka ei usuks politseiniku asemel seda ...ja miks peaksid..ma usun , et nad võiks raamtauid kirjutada erinevatest vabandustest...ja tõenäoliselt on nemadki vastuvõttudel käinud...
vastuvõtu ja peo puhul on seltskonnas ehk mõni üksik, kes piirdub selle ühe pokaali veiniga ja ülejäänud kaks tundi kuivab ja vahib kuidas teised edasi võtavad...isegi mahla ei kannataks nii pikalt juua ...siis kulub enamus sellest kahest tunnist kusel käimise peale..reeglina on ikka sellised , kes ei võta tilkagi alkoholi või sellised , kes tinistavad sellel ühele pokaalile ka järgmised otsa...


Raul777

Lugemata postitus Postitas Raul777 »

Esimese asjana tasuls inimestel selgeks teha mis on promillid ja mis milligrammid väljahingatava õhu liitri kohta!!!

0,22 promilli ei saa mitte mingi valemina kirja minna roolijoodikuna.
Kuni 0,49 prommilli on jääknähud ja läheb kirja kui muu rikkumine, sama mis suunatule mittenäitamine.kulunud rehvid jne...

Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

Raul777 kirjutas:

Esimese asjana tasuls inimestel selgeks teha mis on promillid ja mis milligrammid väljahingatava õhu liitri kohta!!!

0,22 promilli ei saa mitte mingi valemina kirja minna roolijoodikuna.
Kuni 0,49 prommilli on jääknähud ja läheb kirja kui muu rikkumine, sama mis suunatule mittenäitamine.kulunud rehvid jne...

No siis sul on juba teada, mida sa esimese asjana tegema pead:
LS § 20. Sõiduki juhtimise keeld
(4) Alkoholisisaldus ühes liitris juhi väljahingatavas õhus ei või olla 0,1 milligrammi või rohkem või alkoholisisaldus juhi veres 0,2 promilli või rohkem. Juhil on õigus pärast tema väljahingatava õhu alkoholisisalduse kontrollimist nõuda alkoholisisalduse määramist veres.
Selle alusel oled roolijoodik, alles viimasel ajal on statistikas ja vahest ka ajakirjanduses hakatud vahet tegema alkoholijoobel ja alkoholi tarvitamise tunnustega juhtimisel.
Vabariigi Valitsuse 2. aprilli 2001. a määrus nr 120
§19. Alkoholijoobe raskusastme määramine
(1) Väljahingatava õhu või vereproovi alkoholisisalduse kontrollimisel jaotatakse alkoholijoove raskusastmelt:
1) alkoholi tarvitamise tunnused – alkoholisisaldus ühes liitris väljahingatavas õhus 0,10 kuni 0,24 milligrammi või 0,20 kuni 0,49 promilli veres; kehaliste või psüühiliste funktsioonide ja reaktsioonide häirumine või muutumine ei ole sedastatav;
2) kerge alkoholijoove – alkoholisisaldus ühes liitris väljahingatavas õhus 0,1 kuni 0,75 milligrammi või 0,20 kuni 1,50 promilli veres ja kehaliste või psüühiliste funktsioonide ja reaktsioonide häirumine või muutumine on sedastatav;
3) keskmine alkoholijoove – alkoholisisaldus ühes liitris väljahingatavas õhus 0,76 kuni 1,25 milligrammi või 1,51 kuni 2,5 promilli veres;
4) raske alkoholijoove – alkoholisisaldus ühes liitris väljahingatavas õhus rohkem kui 1,25 milligrammi või rohkem kui 2,5 promilli veres.

(2) Alkoholijoobe meditsiinilisel tuvastamisel võib joobeastme määramise aluseks olla ka kliiniline leid.

0,22 promilliga veres oled ROOLIJOODIK olenemata karistuse suurusest.

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Kuulge, lõpetaks selle vaidluse ära ning lähtuks seadusandlusest, ah? Joove on siis, kui see on tuvastatud. Kui alkomeeter/arst joovet tuvastada ei suuda, siis joovet ei ole. Mh? 0,00 oleks asi, mida pole olemas. Seaduses tuleb määrata piir, millest ÜLE joove olla ei tohi. On see siis 0,2 või 0,1, on seadusandja otsutada. Nulliga on aga see lugu, et see on absoluutselt täpne number. Olgu või 0,00000000001, on see ikkagi ÜLE nulli. Ma arvan, et see on ka see, mida Saqu oma kirjatükiga silmas pidas. Igati loogiline ju?

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

saqu
Postitusi: 1051
Liitunud: 30 Aug 2005, 14:05
Tsikkel: Yamaha WR400F
Asukoht: Saku

Lugemata postitus Postitas saqu »

isonts kirjutas:

ok...ise enda eest julgevad kõik sõna võtta...aga võta lõuna aeg oma paarkümmend alluvat rekkajuhti kaasa...pane igale mehele prae kõrvale piima asemel pudel õlut ja saada nad südame rahuga peale seda trassile/linnapeale...teine variant võta oma 19 aastane poeg või tütar....anna samuti lõuna söögi kõrvale pudel õlut ja lükka lenksu ja saada liiklusesse...

Sa ajad segamini selle, et piir ei ole 1ÕLU vaid teatud promilli näit, kui rekkamehel ei näita alkomeeter peale seda ilmselt midagi (minu kujutluses on rekkamehed suured paksud mehed :D )siis võimalik, et 19 aastasel, kellele sinu eksperimendi korras 1. pudel õlut elus sisse joodeti, võib ilmselt natuke rohkem välja puhuda.

SAQU

WR400F
Opinions are like assholes – everybody has one.

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas isonts »

nüüd närin tähte. aga sa ei võta tõenäoliselt prae kõrvale 0,378 liitrit õlut, kuna üle selle hakkas tekkima joove...ikka pudelist käis jutt...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”