Sõitmisest kainelt/joobes

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Vint »

Asi on kultuuris ja ise oleme selle loonud. Mõnel pool on tõesti klaas vein söögi kõrvale, tavaline osa päevast. Meil üritatakse aga meeldivalt joobes oleku poole püüelda, selles ilmselt asi. Juuakse joomise pärast, mitte maitse või janu.
Üks proovimist väärt maitseelamus https://olutopas.info/olut/66/lindemans-kriek


Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jälle see meie ja muud.
Eestlane võiks oma kompleksidest üle saada. Meil ei ole kõik halvasti ja mujal kõik hästi!!!
On mujal samasugused joodikud kui meil, kes joovad joomise pärast ja on meil samasugused kultuursed inimesed nagu mujal, kes oskavad piirduda klaasi veiniga kui makarone (loe: pastasi ja pennesi) söövad.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ilmselt ei ole vaja mingit ametlikku statistikat otsidagi (kui seda oleks) Eesti kohta, et aimata kui suur osa 0,2...0,5 promilliga patustajatest on olnud sellised, kes makaronide kõrvale klaasi veini võtsid ja kui paljud lihtsalt ei olnud veel suurest joomisest kaineks saanud. :D

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Mina olen see, kes väljas lõunatades alati toidu kõrvale ühe õlle võtab ja pärast rooli istub. Ei taha teada, mida puhuri-mehed asjast arvaks...
Aga vaatan alati imestusega, kui chopperimehed kusagil korralikult tinistavad, siis lenksu hüppavad ja karjas minema mürisevad...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Mulle jallegi ei maitse apsull söögikõrvale õlu.kuigi joon teda ohtrasti.korra olen sõitnud suht purjus peaga tsikliga mis lõppes hästi. sest eesmärk oligi jõuda sihtkohta...aga jh kõik tsikliautoga sõidud purjuspeaga jaavad kauge noorusesse.
Arvan et alkoga sõitmine kõigile ei sobi aga on sitaks erandeid, sest tunnen inimesi kellel väike õlu ei tee midagi.
saan aru et selle postitusega võib heietada hommikuni ja siis ka vähe :bsmile:
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Assamait kirjutas: 08 Jaan 2022, 17:42
Mina olen see, kes väljas lõunatades alati toidu kõrvale ühe õlle võtab ja pärast rooli istub. Ei taha teada, mida puhuri-mehed asjast arvaks...
Eks see, mida nad arvavad sõltub sellest, mida puhur näitab.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas ranel »

1 0.5l alla 5% õlu toidu kõrvale on 0.3-0.4 promilli 15 minutit peale prae lõpetamist. 0 promillini jõuab see 2-4h minu enda näitel. Alates 0.2 promilli Eestis loetakse joobeks. Tehke omad järeldused, kaua peab ootama, et rooli saaks minna. Jääknähu joove kaob aga oi oi kui kaua ära. Praegu on juba täitsa arvestatavaid alkovabasid õllesid ka, mida toidu kõrvale tarbida.

Tegelikult peaks iga inimene omale alkomeetri muretsema, et üllatusi vältida. Kõige ohtlikum on selline 1promill joove, kui arvad ennast hommikul kaine olevat.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas 701 »

ranel kirjutas: 08 Jaan 2022, 23:03
Tegelikult peaks iga inimene omale alkomeetri muretsema, et üllatusi vältida.
Milleks mulle alokmeeter? Ma nagu nii alkot ei tarbi. Hakkan teisi kontrollima? :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas ranel »

701 kirjutas: 08 Jaan 2022, 23:51
ranel kirjutas: 08 Jaan 2022, 23:03
Tegelikult peaks iga inimene omale alkomeetri muretsema, et üllatusi vältida.
Milleks mulle alokmeeter? Ma nagu nii alkot ei tarbi. Hakkan teisi kontrollima? :D
Jah. Ei lase joogist sõpra rooli ega lenksu.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Prantsusmaal autos kohustuslik vidin:
"A new law has come into force in France making it compulsory for drivers to carry a breathalyser kit in their vehicles or risk an on-the-spot fine. It is the latest move by the government aimed at bringing down the number of road deaths caused by alcohol."

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Da fcuk? Ideeliselt, kui peaksin kogemata Frantsusside maale sattuma mootorrattaga, siis teevad trahvi, kuna mul pole alkomeetrit taskus? Aga taatlemise tunnistus? Ilma saab jälle trahvi?
No krt, peatage maailm...
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See alkomeetriseadus on tänaseks juba prügikastis, minuarust see küll polnud kunagi päris seadus, vaid mingisugune pooltoode, aga ianal. Kuigi ma isiklikult alati kannan kaasas, ilma on seal riigis ikka suht raske :D

Küll aga on kohustuslik helkurite kitt kiivril (otsige ise pilte, aga pmst see on 4 helkurkile plätakat ees-taga-külgedel, ntx Belli kiivritega tuleb kaasa) ja helkurvest (siis kaasas, mitte koguaeg seljas). Trahvid muidugi midagi erilist ei ole, stiilis 10-20€, anoh samas kumbki pole iseenesest oma naha terviklikkuse huvides väga loll idee.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Vint »

Viimane üllitis mida lugesin :roll: https://www.err.ee/1608452552/prantsuse ... id-valtida
Kes küll sellist jama välja mõtleb- ja veel hullem, kes sellega kaasa lähevad?
► Näita Spoilerit
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mina olen kahe käega poolt:
1. Inimkond rasvub
2. Poe parklasse enam ei mahu
3. Linnas tipptunnil sõitmine ei ole enam sõitmine
4. Õhusaaste põlemisjääkidest
5. Saast igasugu muu kaasnevaga (õli, akud, rehvid jms)
6. Kindlasti leikas veel midagi.

Miks olen kahe käega poolt:
1. Eks mõne sõidu võiksin ka ise rattaga või jalutades teha :)
2. Kui kasvõi mõned soetavad KIA asemel perele bussisõidu aastakaardi mahun mina jälle paremini rimi parklasse
3. Saan võibolla natuke kiiremini koju/tööle
4. Kõigil on parem hingata
5. No iga öötimo ei pea friikaid autoga laiali vedama. (Kõik ei pea autoga sõitma lihtsalt ei mahu noh)
6. Kindlasti leiaks veel midagi

Seega kui rohelised oma autost loobuvad ja läbi pargi jalutavad on minul oluliselt rohkem ruumi :)
Küüniline? No on jah tiba :D So what :D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Vint kirjutas: 10 Jaan 2022, 16:46
Viimane üllitis mida lugesin :roll: https://www.err.ee/1608452552/prantsuse ... id-valtida
Kes küll sellist jama välja mõtleb- ja veel hullem, kes sellega kaasa lähevad?
► Näita Spoilerit
Minu lemmiküllitis on kohalik maatõugu FB post, kus noor Savisaar oli pildil omapüütud haugiga ja mingi rohehull ahastas, et seda süüakse :wack:
75aastat on vaevu viimasest sõjast möödas ja inimest paneb mõte kalast toituda oksendama? :wack: :wack: :wack:
Tõesti, nagu ütles kunagi üks vahva sõdur Shveik- sõda on päris tore asi, sest meeldivate inimestega koos saab otsa ka arutu hulk igasugu idioote :bsmile:
Pilt

LauriT
Postitusi: 37
Liitunud: 09 Veebr 2016, 11:30
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas LauriT »

Hehe jah props vist oligi, et kala, mille meie enda keskkonnaminister TAPPIS, kujutate ette rsk, oli enne pildile saamist ELUS, rsk!!! Oleks Rimist käraka Norra lõhet võtnud ja selfi teind, oleks korras olnud, sest too kalaloom oleks juba algusest peale surnd olnud. A suitsu ei tee...

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Sõitmisest kainelt/joobes

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

See kui palju joovet saab keegi 0,5l õllest on ikka ulme individuaalne ning ka päevad ei ole vennad ehk siis sõltub veel lisaks, kuidas ennem söönud ja maganud oled, horoskoop, tähtedeseis jne. Kunagi ostsin alkomeetri, siis tegin igasuguseid loomkatseid enda peal. Minul on igatahes nii, et kui üldiselt olen oma tervisega tavalises seisus st mitte magamata, toitunud normaalselt jne, siis lõunasöögi kõrvale 0,5l ca 5% õlle võin lõunasöögi kõrvale lõdvalt lubada. Saan sellest joobe maksimumnäiduks kuni 0,13 ja see kestab ka lagi 20min. On olnud näiteks suviseid muruniitmiseid, kus kütan mitmed 0,33l tuborgi pudelid omale naha vahele ja 2h möödudes näitab alkokas 0. Enamik sõite, mis ma ennem alkomeetri ostu lihtsalt ära jätsin, sest jõin ala 3h tagasi ühe õlle, saan nüüd ära sõita, naine ka kohe õnnelikum, kui ei pea koguaeg sanga ronima...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”