ATV-de kütusekulu

Moderaator: Moded


Teema algataja
rrivo

ATV-de kütusekulu

Lugemata postitus Postitas rrivo »

Tekkis endal selline väga suur ATV huvi kasvõi linnas sõitmiseks ja karjääris rallitamiseks. Kas keegi oskab soovitada midagi ? Hinnaklass võiks olla midagi 50 000 - 80 000 , ise vaatasin polaris predator 500. aga ma tahaksin teada kui palju sellised isendid üldse bensiini söövad ? linnas ? karjääris ? kui tihti vajab hooldust ? kas sellega oleks võimalik ka talvel sõita ? kas linnas sõitmiseks piisab mootorratta A2 lubadest ? või saab hakkama ka auto lubadega ?

Teema algataja
CasparT3

Atv

Lugemata postitus Postitas CasparT3 »

Yamaha Grizzly näiteks võtab linnas pea 19l 100km :D. Kui lubadest rääkida siis niipalju kui mina mäletan võid sõita ka A1 katekooria lubadega. Kuid ei ole 100 % kindel. Loe see läbi loodan et saad suurema ülevaate asjast, http://www.ark.ee/atp/?id=34449 . Kütusekulu oleneb muidugi ka mootori kuvatuurist.

triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Minu suzi kq 700 võtab keskmiselt 15-17 l/100 km
Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.
Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Alex »

Honda Foreman 450 üliöko 6-8 liitrit
Kawa brute force 750 10-12 liitrit
Kulu on mitte mudas vaid karjääris-liivas.Aga kütusele kuluv raha kipub teisejärguline olema.Enamus juppe on võrreldes auto analoogidega 2,3 kordse hinnaga nii, et odav see lõbu ei ole kui miskit puruks läheb.
Mida raskemates tingimustes sõidad, seda rohkem vajavad ka hoolt ning raha.
Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.
Kasutaja avatar

kiidrockk
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Jaan 2007, 14:10
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas kiidrockk »

küsimus: kütusekulu?
vastus: kõik võtab ära, mis sisse kallad! :lol:
life is what you make of it....
Kasutaja avatar

capten
Postitusi: 220
Liitunud: 04 Mai 2007, 11:14
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas capten »

arctic cat mul neelab 9-25l/ sajale...sõltub kes, kus, kas ja kuidas :D :shock: siis 500-ne ja lubadest niipalju-sõltub kuidas on registreeritud...näiteks kui on masina kategooria M1 (muu maastikusõiduk) peab olema üldse autojuhi load...muidu tsikliload ja vastavalt võimsusele ( 500-ne on võimsam kui 11KW) AC-l on 500 vist mingi 16 KW (kui ma õieti mäletan)
Üksik on nõrk...
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kiidrockk kirjutas:
küsimus: kütusekulu?
vastus: kõik võtab ära, mis sisse kallad! :lol:
Pilt
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Serengeti
Postitusi: 253
Liitunud: 26 Sept 2006, 20:22
Tsikkel: Z750 ; KX250F
Asukoht: Rakvere

Lugemata postitus Postitas Serengeti »

Kui väike traktorina arvel siis võib sõita B kategooria lubadega ja piiratud B kategooriaga. Kui siklina arvel siis peavad vist olema üle 25kW tsikli load.
Enda SuzU KQ võtab 17l 100kmile, mudas ja kõvasti kihutades. TAlvel veel rohkem kui paksus lumes sõita :)
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Kui su idee on tõsine siis uuri atv.pri.ee foorumit. seal on kõik vajalik kirjas.

Teema algataja
sand3r

Lugemata postitus Postitas sand3r »

arvata on, et kui osta jõuad, siis jõuad sisse ka kallata.
endal kawasaki kvf 700 keskmiselt 15l.

Teema algataja
kotermann

Lugemata postitus Postitas kotermann »

nu tükib nii olema jah et sõltub sõitjast ja kohast kus sõidad - mudas ja raiesmikul ragistades pole mingi probleem paak paari tunniga tühjaks sõita, niisama mööda sihte kolistades või tee peal võtab jah vähem - endal kawa 360 ja nelivedu kogu aeg sees - sajale nii 8 liitrit tarvitab.
Kasutaja avatar

avenger
Postitusi: 160
Liitunud: 09 Veebr 2006, 18:25
Asukoht: tabasalu

Lugemata postitus Postitas avenger »

ayr ktm quad. 525-540 puuritud.
kütust võtab 8l 40 mintti sõittu . :D
derbi senda drd limited
BEST
www.rate.ee/users/rosin12
kymco punane :D/cpi hussar/rieju smx 125 sm/isa vw touareg 3.6/suzuki lt-r 450/ayr ktm-quad. 525-540./ can-am renegade 800 efi
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

kulu väiksemaks, musklit suuremaks - siit vidin: http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=39&item=10
ja siit seadistus: http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=13&item=11
Kasutaja avatar

417
Postitusi: 1426
Liitunud: 11 Dets 2003, 15:15
Asukoht: Jawad ,SZR 660; YZF 600R;KTM 620 DUKE;YZF R1 ; KTM 625 sxc ,xt125x, KTM 600sixday,gsx-R600,KTM620sc

Lugemata postitus Postitas 417 »

müük hooldus ja tuuningjupid otse tootjalt http://www.belest.ee/
Hälvik mootorratturhiir Zamundast
[17:51] <R417> ma pole pretendeerinudki aasta mootoratturi aunimetusele

Teema algataja
erikthazidrider

Lugemata postitus Postitas erikthazidrider »

tööjuurs atv kawasaki kvf 700 twin-v pritsungiga võttis jõelähtme golfiklubi juurest kuni kaberneeme kuhu on 20km ning ülemusel läks 9l kütust :o
Kasutaja avatar

ziim911
Postitusi: 138
Liitunud: 27 Juul 2004, 20:39
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ziim911 »

erikthazidrider kirjutas:
tööjuurs atv kawasaki kvf 700 twin-v pritsungiga võttis jõelähtme golfiklubi juurest kuni kaberneeme kuhu on 20km ning ülemusel läks 9l kütust :o

mingi teise mootori sul boss peale aretanud? sest kavadel siiamaani pritsung puudub (ainult karpadega), sügise algul peaks eestisse jõudma uus kawa 650 millel juba pritsung
Suzuki Kingquad 700 - >Suzuki gsx-r 600 K5 - > BMW G650GS -11
Kasutaja avatar

FleXer
Postitusi: 369
Liitunud: 10 Juun 2007, 21:00
Tsikkel: smv 750

Lugemata postitus Postitas FleXer »

minu yamu 125 breezer võtab 1,9l sajale :P siis kui väga peenestada
oli: kymco agility 50 ; aprilia rx 50 ; mz 125 sx

Teema algataja
kotermann

Lugemata postitus Postitas kotermann »

nu 4x 1,9= 7,6 ja ongi olemas kütusekulu neliveo puhul, muidugi loeb ka tühimass - minu kergekaallase puhul oma 280 kilo ja rehvirõhk 0,3 bar i ja veel sada muud asja nagu raske pöial jne :lol:

Teema algataja
no fear

Lugemata postitus Postitas no fear »

Polaris 600 kütusekulu metsas ja lume sees maastikul...30km sajale. Kõik oleneb maastikust ja sinust endast. Sõidad aeglustiga ja 4WD, oled kütusejanusem. Saad ilma hakkama, hoiad kokku. Kui on raske pinnas, oleks soovitav sõita aeglustiga, säästad variaatori rihma, mille vahetamine ei ole odavate killast.
Kawa 650 kütusekulu on väiksem. No üle 20 sajale ei ole veel suutnud. Isegi Valga ATV safaril ei suutnud...Aeglustiga ja 4WD sama asi, mis enne rääkisin. Varuosade baas on tõesti hinnaline.
Polarise pooltelje ots 1300.- koos kaitsekummiga!
Kawa pooltelje kaitsekumm: 1100.-!!!!!

Mõtle ise!

Teema algataja
mirmps

Lugemata postitus Postitas mirmps »

Küttekulu on tõesti väga suhteline, omal Can-am Renegade 800; niisama mööda põldu töristades võib vabalt terve nädalavahetuse sõita ja suure vaevaga saab läbi põletatud kolmveerand paaki (ca. 15l). Samas jaanikese krossirajal õnnestus kütte tuli põlema saada kahe tunniga, läbisõit oli miskit 50km ja bensu läks 17-18l. Tähele olen pannud ka seda, et külmat käivitatud masin imeb kohapeal törisedes jubedalt kütust.

Varuosa ostmise vajadust purunemise põhjusel vaja läinud ei ole, masin kallim ka:)
Küll on mõningaid investeeringuid tehtud ägedama sõidu tarbeks (sport õhufilter, õhukummid rehvidesse jne.).

Kokkuvõttes on kulu päris korralik aga eks asi on seda väärt ka; ise enam alla 800 kubase masina küll ei taha, aga algajale on esialgu see vist pisut palju. Mäletan omalgi peale esimest korda karjääris oli põlv paistes.

Kasutaja avatar

T.T.
Postitusi: 95
Liitunud: 22 Sept 2007, 19:29
Tsikkel: MV Augusta F4RR
Asukoht: Männiku

Lugemata postitus Postitas T.T. »

Just, ma olen ka oma 2 kohalise Can-am 800 Max küttekuluga rahul. 8) Selle võimsuse, sõidumugavuse ja kiirenduse juures on see ütlemata mõistlik. Mööda tavalisi kruusateid paugutades võtab vähe üle 10l 100kmle aga olen ka 30kmga paagitäie tühjaks saanud. :lol:

Läbisõit üle 3000km ning ligi 100tundi aga peale tava hoolduse siiani midagi tegema küll ei ole pidanud.


Sai pühapäeval vähe müratud ja nagu ikka parimate hüpete jaoks oli fotoka aku juba tühjaks saanud :roll:

Cruise-Suzuki M1800R, Cross-Husqvarna 250, Speed-Kawasaki ZX-10R, Aprilia RSV 1000, MV Augusta F4RR, City-Kawasaki Z750
_______________________________________
Liikluses piisaks kui me EI TAKISTA JA EI OHUSTA, ülejäänud reeglid võiks siis ka olemata olla.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “ATV/Quad”