ebayst ostmine.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas tazavi »

siiamaani asjad ludinal läinud tagasimaksmisega. Üks eriti naljakas lugu oli ebay.co.uk pealt ostetud viguriga - sain viguri kätte ja olin õnnelik, et maksin väikse summa (4 eur vs 40 eur eestis) ja 5 päevaga oli asi kohal ka. Ebay andis üksaeg äkki teada, et olen ostnud võltsitud toote ja ma pean selle ära hävitama. Vastutasuks pakkusid et saan raha tagasi, kui login sisse ja neile case'i avan. Nädalaga kanti raha tagasi ja kurss oli niipalju muutund, et sain veel mõned sendid peale ka :) totaalselt win-win situatsioon. Ja nüüd ühe akuga läks ka nii, et asi kadus ära teepeal, aga raha maksti kohe tagasi, kui ebays case'i avasin. Asi siis puudutab laitmatu taustaga müüjaid, nad ei taha omale ühtki negatiivset kommentaari, on nõus kõigeks.



Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Olen ebay-st ostnud vaid mõned vidinad kokku vast 10 tuuri. Enamasti Saksast ja UK-st. Kõik ostud on sujunud laitmatult. Teed tehingu maksad ära, kaup teele ja kohal ta ongi. Olen üritand välitida kuskilt p**** august tellimist. A´la tellin kuskilt hiinast 10 euri soodsama asja pärast kirun, et tuli kohala mingi jama.
Ainuke probleem mis mul tekkinud on on Paypal-iga. Tahtsin saksmannide käest osta sigareid ja üht koma teist sinna juurde kuluvat, kuna vajalikku komplekti ma ei leidnud võtsin ühe müüjaga ühendust ja palusin kokku panna ja öelda mis maksab koos transaga ENSV-sse. Saksman oli lahkesti nõus aitama ja sobis ka paypal-iga tasumine andis oma kordinaadid. Üritasin saata raha aga makse ei lähe läbi. Proovisin paar korda ja kontakteerusin paypali suppordiga. Vastused tulid nagu lubatud 1 tööpäeva jooksul ja kõik olid ilusti vormistatud ja hästi viisakad. Esimene vastus oli selline et jahh vaatasime teie kontot ja näeme et üritasite kanda sellele ja nii palju ja proovisite nii mitu korda aga makse ei lähe läbi. Viga on teie krediitkaardi haldajas, suure tõenäosusega on muudetud turva nõudeid ja pank plokib makse. Rääkisin pangaga pank ütleb ei kõik on ok nende poolt ja nemad ei näe et selle kaardiga oleks proovitud teha tehingut. Kirjutasin siis uuesti supporti et kuulge jätke nüüd jama pank vastas nii ja nii ja et viga on teie poolel. Tuli jälle täpselt ühe päeva pärast viisakas vastus. Jahh me vaatasime teie kontot ja tehingut mida üritasite teha ja viga on meie turvasüsteemis, mis plokib kasutaja kellele üritate kannet teha. kahjuks aga ma ei sa seda plokki maha võtta. Saatsin sakmannile kirjavahtuse paypaliga edasi ja küsisin et kas äkki saab tema asja korda. Sakslane ütles et mis sa nalja teed mul tuleb päevas kümneid kandeid ja sellest et ta kontot peab paypal turvariskiks kuuleb ta esimest korda. Lõpus lõin käega ja loobusin.
Olgu ära mainitud et peale seda intsidenti olen ma ostnud ja kandnud raha edukalt, sakslane kelle käest üritasin osta on suur netipood ja 100% reitinguga.
Mind paneb imestama et ühele ja samale probleemile sain ma kaks täiesti erinevat vastust ja põhim jäigi probleem lahendamata.

Nii palju siis paypal-i tehnilisest toest.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tellisin läpakale uue aku, Hongkongist. Saadeti lihtmaksikirjaga, s.t. trackinunumbrita. 43 päeva juba möödas, pakki pole :(. Kirjutasin müüjale, et pean nüüd keissi avama. Tuli kiire vastus, et "ära ava, me kanname sulle raha tagasi". Ja kandsidki.

Ja siis 3 päeva hiljem oli pakiteade ka postkastis. Kirjutasin müüjale, et pakk tuli, kuidas ma nüüd maksta saan, kas saadad arve uuesti? Ja et äkki teed pisut allahindlust selle pika ootamise peale. Müüja vastas, et "tänavad suhtumise eest, panid mulle hea hinnangu, teevad 5$ alla ja raha võiksin ma kanda paypali kaudu vot sellisele mailiaadressile. AGA see ei ole sama aadress, kuhu ma makstes kandsin ja kust mulle tagasi kanti :?. Aga kuna müüja ise saatis selle aadressi mulle ebay ametlikku kanalit pidi, siis pole vist mõtet hakata jaurama, et "miks selline aadress" jne ?


discgolfar
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Aug 2008, 13:57
Tsikkel: Honda VFR 750

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas discgolfar »

ilmselt firma kandis selle paki juba maha, ja müüja võttis raha oma isiklikule kontole.


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Räägin igaks juhuks ära oma loo eBay'st lüpstasaamisest.
Sai tellitud eBay.co.uk kaup EEKides ca 5500,- ja ootasi ja ootasin teda vist pea 2 kuud. Üritasin müüjaga ühendust võtta aga ta ei vastanud. Enne ostu vaatasin, et müüjal oli 100% (ca 600) positiivne feedback. Asi muutus juba kahtlaseks ja tegin PayPali kaebuse. Siis tuli muidugi paari tunniga kiri vastu et ta ei teadnud asjast midagi jne jne. Alles siis hakkasin vaatama, et see 100% positiivne oli kõik ostud, mitte ühtegi müüki. Sai siis müüjaga vaieldud veidi ja ta lubas Royal Maili päringu teha. PayPal teavitas ka mind, et kuu aja pärast pannakse keiss kinni, kui ma pole teada andnud, et asi ei lahenenud. Nädalake läks vaidlemise peale, siis ta ütles, et ca 2 nädalat on Royal Maili taotlusaeg (kõlas usutavalt). Läkski mingi peaaegu 2 nädalat veel ja ta teavitas, et pakk on kadunud, talle kompenseeriti see ja ta saadab mulle tseki. Ma suurest rõõmust ei osanud midagi kahtlustada ka ja andsin uuesti oma aadressi ja jäin tsekki ootama. Vahepeal muidugi pandi PayPali kaebus kinni, sest kuu aega sai täis. Ootasin oma tsekki ka siis kuu aega ja ei midagi. Vähemalt müüja jäi kirjadele vastama ja hakkasin siis soiguma, et kuhu kiri jääb. Ütles, et uurib, käis pangas ja ütles, et tsekk jah välja võtmata. Ma siis ütlesin talle, et tühistagu ära see tsekk ja tehku ülekanne (oleks pidanud kohe seda käskima) ja nüüd siis ootan ta pankaminemist juba kuu aega. Väidab, et ei saanud laste ja lumetormi pärast kodust liikuma. PayPal'iga sain ka maili teel (läbi ussim**ni) kontakti ja nemad ei saa enam midagi teha. Läksin siis kohalikku Politseisse ja nemad laiutavad käsi, et kuna kuritegu pandi toime välisriigis, siis nemad ei saa midagi teha. Soovitasid riigiprokuratuuri. Riigiprokuratuurist sain kõigepealt riielda, et miks ma ise üldse nii loll olin ja mingi ilmselgelt liiga odava diili ohvriks sain jne ja et nemad ei saa midagi teha. Soovitasid Eesti saatkonda Londonis. Eesti saatkond Londonis muidugi mind ka aidata ei saanud ja ütles, et inglismaal alla 500£ pättusi üldse uurima ei haktagi aga igaks juhuks andsid mulle mingi kohaliku politsei kontaktid. Sealt muidugi enam vastust ei tulnud

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

eBays on igasuguste probleemide puhul kõige rumalam hakata müüjaga pikalt suhtlema, kui esimese kontakti peale ei tule ühtegi mõistlikku vastust (näiteks reaalselt nähtav tracking number, kusjuures selle trackiga tasuks ka olla ettevaatlik sest pakk võib sisaldada jumal teab mida, seega reaalselt tasuks claim maha võtta alles siis kui pakk käes on) tuleb PayPal'i claim sisse panna ja ainult PayPal'i kaudu edasi suhelda. See on juba tema asi PayPali'ile ära tõendada, et kõik korras on.

Kasutaja avatar

martis
Kaupmees
Postitusi: 35
Liitunud: 30 Mär 2011, 00:20
Tsikkel: BMW K1 1991
Tänatud: 2 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas martis »

eBay-st olen viimase juba ligi 10 aasta jooksul teinud (ilma liialdamata) sadu oste ja selle suure arvu kohta on olnud ka kolm-neli negatiivset kogemust.
Üldiselt, minu kogemus ütleb, et peaaegu kõiki kalli "kilohinnaga" kaupu tasub osta välismaalt (st need, mille iga kilogramm maksab rohkem kui näiteks 100 eurot, st hantleid ja kruustange ei tasu eBayst tellida, pesumasinat ja telekat ka vast mitte, aga väga paljusid muid asju küll). Sama toote hind võib olla 20...50% odavam kui Eesti kaubanduses, lisaboonuseks on see, et kõikmõeldavad tooted on olemas ja on ka valik uus-vähekasutatud-vana.

Olen tellinud mõne-eurostest asjadest kuni mõnetuhande euroste asjadeni (arvutid, fotokad jne) ja minu kogemus ütleb, et reeglina tüssatakse alati 100 eurot suurusjärgus maksvate asjadega - see on summa, kus politsei veel ei vaevu pettust uurima, aga samas selline mille pärast tasub petisel juba vaeva näha. Riikidest on kõige rohkem kurbi kogemusi paraku Suurbritanniaga. Samas Saksamaal on netimüüjad seni olnud kõige ausamad, seal tundub sellist "rehepapi tegemist" kultuuris kõige vähem olevat. Peaaegu pommikindel variant on osta eraisikuna Saksamaalt firma käest, seal on seda tüüpi (firma-eraisik) müüki reguleerivad seadused väga ranged ja rikkumisi jälgitakse hoolega. Kuid ka eraisikud on 99% korrektsed ja ausad, muuhulgas on üldlevinud komme (või vist lausa seaduslik nõue) panna kuulutuse juurde foto toote kõigist suurematest defektidest (kriimud, kulumised jne) JA saksamaa oksjonitel kasutatakse juba ammu eraisikute kuulutuste tekstis kohustuslikku lauset "Kuna eset müüb eraisik, siis esemele ei ole garantiid ja see ei kuulu tagastamisele" (meenub siinne hiljutine kisa ühe odava aga parsa mootorratta teemadel, kus selline lause oleks ära hoidnud igasuguse hilisema segaduse).

Üks hiljutine nörritav kogemus oli selline, et müüja müüs mulle mittekomplektse toote, teoreetiliselt oleks pidanud õigus mulle jääma kuna kuulutuse tekst rääkis komplektsest tootest ja kui lahe on seda kasutada - kuid eBay teatas et kuna antud 60 eur EI OLE makstud PayPal'iga siis nemad ei saa midagi teha (!). Siit moraal, kui kahtlete siis kontrollige et saaks PayPal'iga maksta, see annab väikese lisaturvatunde et kui mingi jama on, saate oma raha tagasi. PayPal on eBay enda tütarfirma, seega loogiline (kuigi alatu), et nad seda propageerivad ja soodustavad.

Mis puudutab pangamakseid, siis võib probleem kui makse mingil "müstilisel põhjusel" läbi ei lähe olla puht-tehnilistes nüanssides. Eelmine aasta oli üks selline juhus (küll mitte eBays, vaid ühes suures reisiportaalis) ja asja puht sportlikust huvist päris põhjalikult uurides jõudsin lõpuks Swedpanga tehnilise töötajani kes seletas ära - osad keskkonnad saadavad makse andmed mõne "tühja väljaga", kuid Swedbank seda turvalisuse huvides enam ei toeta (varem toetas ja enamus pangad üle maailma siiani toetavad). Seal tuli vist kuidagi mängu kolmnurk välispank-Eesti pankadevaheline kaardikeskus-Swedbank, kus teatud mittestandardse päringu korral ei saa Swedbank kõiki vajalikke andmeid kätte ja tehingut ei tehta.

Zündapp Bella R204 (1959)
BMW K1 (1991)
Jawa 634 - orig.korras, ls 2200 km (1982)

motovedu.ee - tsiklireis on puhkamiseks, mitte ühest bensiinijaamast teise täristamiseks

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas isonts »

mul on tulnud kahjuks praktiliselt iga kuu paypalis vähemalt ühe case avada. Kaup ei vasta sageli selle kirjeldusele. Mõnes mõttes on see isegi hullem, kui kaup kohale ei jõua. Viimasel juhul saad Paypalist lihtsalt oma raha tagasi. Aga kui kaup vigane siis pead lootma põhimõtteliselt müüa vastutulelikusele, et ta vähemalt osaliselt kompenseeriks. Päris tihti saadavad eraisikust müüad su puu taha ja öeldakse, et kui ei meeldi saada kaup tagasi. See omakorda tähendab, seda et saaksid küll kauba eest tasutud raha Paypalist kätte, aga põhimõtteliselt saadad oma kuludega paki müüale. Seda kulu sulle ei kompenseerita. Ja kauba väärtus ei ole ka tihtipeale seda tagasisaatmist väärt.
"Siis tuleb selle f..ng Pabblo Conzalese konto lõustaraamatust ülesse otsida ja ta emale/isale/naisele/lastele/sõpradele kribada, et pabblo on huijas sind 10 daalaga." Ebay ilu ja võlu.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

sama probleem mulgi ühe ahviga, kes jättis kauba saatmisel kirjeldamata paljud vead kauba juures ja pildid olid ka tehtud nii, et viga vältida. Ebay resolution centre ei töödanud ka seal pakuti mulle samamoodi, et saada tagasi. Aga sellisel juhul on sul vaid megakulud posti peale, aga mitte kaupa :(

Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas antonio »

Mina just tegin endale paar päeva tagasi sinna konto. Lugedes aga nüüd seda negatiivse info tulva, siis ei julgegi sealt midagi tellima hakata.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

tellida võid julgemalt nendelt, kellel tagasisided head on. Väga paljud suurmüüjad on nõ
us nahast välja pugema, et saada sinult hea tagasiside. Minu s**t emotsioon on piirdunud hetkel vaid 1 ostuga. Ülejäänud kraam kõik ok olnud.

Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

antonio kirjutas:

Mina just tegin endale paar päeva tagasi sinna konto. Lugedes aga nüüd seda negatiivse info tulva, siis ei julgegi sealt midagi tellima hakata.

Olen tellinud UK-st ja Saksa Ebay-st, alati olen maksnud paypaliga ja enne ostu vaatand müüja reitingut. Siiani pole ühtegi halba kogemust kuna enamus müüjad on trehvand suuremad lammutused või poed. Kõik asjad on tulnud kohale väga kiirelt, mõistliku saatekuluga ja kaup on olnud täpselt nagu lubatud.
Siin eelnevalt oli kirjas, et saksmannid on väga ausad, eriti poed ja kõik defektid on üles kirjeldatud ja pildistatud. Saan vaid kinnitada seda. Suhtlus müüjatega ka väga viis, sakslane on viisaks, korrektne ja vastutulelik. Soovitan tellida ebayst küll.
Üle lombi pole midagi tellind kuna transa kirves, toll ja tihtipeale on detail odavam kui transa, kaotab lihtsalt mõtte.
Ostes vaata müüja tausta ja kui päris suvalise Ibrahimi käest ei osta, siis on risk perssest saada väiksem (mitte olematu).
Edu ostmisel

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M
Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Romka »

Mind paneb vahest muigama, kui keegi siin foorumis viitsib oma aega kulutada "Ostan" rubriigis kuulutamisega ja tõsimeeli loodab, et keegi mõnda spetsiifilist detaili siin pisikeses Eestis ka pakub. :wack:

Mul tekib alati küsimus: miks ise eBayst ei osta?


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Ka mina olen mitmeid aastaid tellinud saksa ja inglise ebayst igast kola ja võib igal moel rahule jääda.


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas extremist »

Kui juba jutuks läks siis - ma ka ma ka olen ostnud ebay'st väga edukalt odavaid(Eestis olematuid) juppe! Muidugi on ennem tegin raske taustauuringu, kust jupid pärit, kes müüb ja kõikvõimalikud tüssamise viisid vaimusilmas läbi elatud :shock:


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Hurt kirjutas:

Olen tellinud UK-st ja Saksa Ebay-st, alati olen maksnud paypaliga ja enne ostu vaatand müüja reitingut.

Sama siin. Pigem maksan hea reitinguga müüjale 1-2% kõrgema hinna aga sellega on tavaliselt tagatud ka kauba kindlam kohalejõudmine - kindlasti paki track, müüja palub veel ekstra kontrollida paki kättesaamisel pakendi olukorda (et katki poleks) ja pärast kättesaamist uuritakse veel üle, kas toode on täiesti ok ja korras. Siiani on alati kõik sujunud.
Ma olen tellinud peamiselt UK-st. Saksast kipuvad samad tooted natuke kallimad tulema isegi arvestades soodsamat transporti.

Kaalu kohapealt (et alla 100€/kg asjade tellimine kallim tuleb) sõltub tooteliigist . Nt. teatud sporditrenažöörid olen saanud kuni 30-35% soodsamalt kuigi sellise kaaluga asjade transport on päris kirve hinnaga (vahel 1/2 kogumaksumusest).

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas isakene »

Just alles lõpetasin ühe epopöa.

Tellisin klubikaaslasele saksast tahhoka. Müüja bewertung ei olnud küll super, aga kõvasti üle 90. Tuli asi ilusti kohale, aga peale pannes selgus, et ei tööta õieti, spido numbritel segmendid puudu ja tahho näidik töötab kah üle ühe. Müüja saatis mu loomulikult seenele, tema meelest pidi asi korras olema. :nono: Avasin keissi, need seletasid et asi tuleb kaenlasse võtta ja spetsi juurde minna ning teha ekspertiis ning see siis neile meilida. Sai kohaliku elektroonikaguru juurest läbi astutud, see arvas et asi on põrutada saanud ja seepärast ka rikkis, nurga alt vaadates oli nagu sisu nihkesse läinud. Koostas uhke akti, väljamaa keeles ja puha, teatas et parandamisele ei kuulu, kuna avamatu. Ebay aktseptis seda arvamust, ütles et saatke asi omanikule tagasi ning saatku siis neile meilile kinnitus, et kellele, kuhu ja millal ning et oleks paki tracking number ka. Sai kõik tehtud nagu vaja ja ära meilitud. Mille kohta tuli meilitsi vastu ka vastav kinnitus, et nad on minu meili kätte saanud ja tegelevad. Ja siis, mõned päevad hiljem, tuleb mulle mailile teade, et asi on otsustatud minu kahjuks, kuna ma ei olevat andmeid saatnud!? :roll: Vastasin neile, et saatsin meili sel ja sel kuupäeval koos nende ja nende andmetega, sain kinnituse, olgu nad nii lahked ja kontrolligu. Vastust ei tulnud. Tuli hoopis küsitlusleht, kuidas ma nende keissi lahendusega rahul olen. :wack: Panin kõik kirja, mis ma neist arvan, :evil: ja üritasin helistada, et saaks kellegi vähemalt läbi sõimata. (slap) Peale viit minutit stiilis "kui te tahate seda ja seda, siis vajutage x nuppu" sai isu täis. Niipalju aga sain targemaks, et kusagil on justkui võimalus vaidlustamise otsus vaidlustada. :D Peale väikest ebays tuhnimist tuli välja et ongi. Kirjutasin uuesti pika seletuse ja ütlesin et palun, kurat, kontrollige järgi. Vastama pidid nad 48 tunni jooksul. Kolmandal päeval tuli lõpuks vastus, et asi on minu kasuks lahenduse saanud ja paypal'ilt laekus kah teade, et on mingi raha laekunud. Lõppsaldo siis -10 euri tagasisaatmise eest.

Krt, raske töö, nigu oleks päeva otsa põllu peale sõnnikut vedanud... :twisted:

Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas müristaja »

Viimane kogemus oli selline, kus tellisin hiinast kauba ja ootasin seda lõpuks 2 kuud! Müüjaga suheldes ütlesin lõpuks, et teen avalduse tema kohta ebayle. Müüja kandis kohe raha tagasi, 3 päeva hiljem tuli pakk ka :mrgreen:

Drop a gear and disappear...

jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Läks hästi, kuid kuna viga järelikult ei olnud temas, siis ikka vabandasid ja kandsid raha tagasi ?

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

müristaja kirjutas:

Viimane kogemus oli selline, kus tellisin hiinast kauba ja ootasin seda lõpuks 2 kuud! Müüjaga suheldes ütlesin lõpuks, et teen avalduse tema kohta ebayle. Müüja kandis kohe raha tagasi, 3 päeva hiljem tuli pakk ka :mrgreen:

Ma kahtlustan, et Hiina müüjatel on selline skeem väiksematele vidinatele. Olen täheldanud, et asi ei-tule-ega-tule, võtad müüjaga ühendust, laiutab käsi: "postis kaduma läinud." Ja siis läheb 5-6 päeva ning pakk kohal. Ning ausalt öeldes üsna ühe puuga iga kord. Kui arvestada, et kiirem pakk tulebi Hiinast 4-6 päeva ning mitte kunagi pole ükski postis kaduma läinud pakk välja ilmunud, siis paneb mõtlema ...

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas isonts »

jaanisp kirjutas:

Läks hästi, kuid kuna viga järelikult ei olnud temas, siis ikka vabandasid ja kandsid raha tagasi ?

Kui müüa venitab kauba väljasaatmisega või postifirma pidurdab siis mina ostjana küll vabandama ei peaks. Kui mul nänn kohale ei jõua või jõuab suure hilinemisega siis ma olen müüa peale tige nagu herilane. Kõik teised saadavad normaalse ajaga kauba ära ja mõned üksikud tegelased seda ei suuda? Selline tunne tekib, et alles peale kauba ostmist hakatakse seda jubinat valmistama.


jaanisp
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Apr 2007, 16:31
Tsikkel: Z
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas jaanisp »

Kuid kolm päeva hiljem ju pakk jõudis, seega ta pani selle varem teele, kui 3päeva enne. Viga võis olla ka posti teenuses, kuna ka nendel aegajalt igast jamad.

Aga noh mis seal ikka. Vähemasti said paki kätte.


kilx
Postitusi: 87
Liitunud: 02 Juul 2009, 00:08

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas kilx »

macintosh kirjutas:

Ma kahtlustan, et Hiina müüjatel on selline skeem väiksematele vidinatele. Olen täheldanud, et asi ei-tule-ega-tule, võtad müüjaga ühendust, laiutab käsi: "postis kaduma läinud." Ja siis läheb 5-6 päeva ning pakk kohal. Ning ausalt öeldes üsna ühe puuga iga kord. Kui arvestada, et kiirem pakk tulebi Hiinast 4-6 päeva ning mitte kunagi pole ükski postis kaduma läinud pakk välja ilmunud, siis paneb mõtlema ...

Alla nädala üldiselt ikka ei õnnestu pakki Kagu-Aasiast kätte saada. Olen päris palju väikest nodi sealt tellinud ning kogemusest lähtuvalt ei eelda, et pakk alla kuu kohale jõuab. Kõige negatiivsem kogemus oli see, kui tulid micro usb juhtmed, mis aga ei toiminud. Peale kurtmist saatis müüja uue partii juhtmeid, mis osutusid sama kasututeks. Sain viie taala eest kokku 10 kasutut micro usb kokkukeritavat juhet :D. Ei viitsinud selle asjaga edasi tegeleda.

Korra ka kurtnud, et pakki pole tulnud pea poolteist kuud. Ja müüja saatis uuesti ning teine pakk tuligi kohale umbes kuu aja pärast. Olen ka nähtavalt postis kahjustada saanud paki saanud, mis polnud kuidagi müüja süü.

Ebay annab teile peale ostu vist 45 päeva aega feedbacki jätta või asi vaidlustada. Kui aja lähenedes pakki pole või kurtmise peale uus saadetud pakk kohal veel pole, avage case. See annab teile 20 päeva lisa aega. Case avamine ei pea müüja jaoks negatiivselt lõppema. Võib ka müüjat hoiatada, miks see avatud sai. Suhtlema peaks kindlasti ebay keskkonna kaudu, et vaidluse korral näeks Ebay kogu eelnenud kirjavahetust.

Ja pakist võite ilma jääda ka tänu Eesti Postile. Sõbral oli juhtum, kus pakk jõudis postkontorisse, aga teadet selle kohta ta oma postkastist ei leidnudki. Mingi aja möödudes saatis Eesti Post asja tagasi. Õnneks oli müüja vastutulelik ja saatis paki uuesti.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kilx kirjutas:

Ja pakist võite ilma jääda ka tänu Eesti Postile. Sõbral oli juhtum, kus pakk jõudis postkontorisse, aga teadet selle kohta ta oma postkastist ei leidnudki. Mingi aja möödudes saatis Eesti Post asja tagasi. Õnneks oli müüja vastutulelik ja saatis paki uuesti.

Sama jama korra siin olnud. Inglise müüja kirjutas mu aadressi paki peale inglisepäarselt, st. maja number ja korter tänava nime ette. Ja vist eraldas majanumbri korterinumbrist mitte sidekriipsuga vaid kaldkriipsuga ja selle peale jooksid Eesti Posti kuulid täitsa kokku. Lõppkokkuvõttes saadeti pakk tagasi. No oleks värdjad siis kasvõi üritanudki asja kohale toimetada. Indeksi järgi oleks ju niikuinii läinud kandekeskusesse ja seal saab isiku tuvastada.
Aga noh, Eesti Postilt mõtlemist eeldada on suht naiivne vist.

Kasutaja avatar

Romka
Postitusi: 315
Liitunud: 05 Mai 2007, 14:41
Tsikkel: MT-09
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 7 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Romka »

Mul oli eelmine aasta üks jama DPD'ga. Nimelt saatis üks Inglise eBay müüja paki just DPD'ga. Pakk jäi kahtlaselt venima, hakkasin 28 märtsil seda ise taga otsima. Selgus, et 23 veebruaril ostetud asi oli Tartu laos kohal juba 8 märtsil. Pakk lihtsalt istus 20 päeva neil laos ja minuni ei toimetatud. Põhjenduseks toodi, et pakil puudus tel. number! Nimi ja aadress ise olid korrektsed! Väitsid siis, et nemad kedagi vaid aadressi järgi taga ei hakkavat otsima.
Üritasin nendega protsessida ka ja saatekulu kompenseerimist nõuda (see oli tervelt 95€), aga sinna paika see asi jäigi, nemad lihtsalt irvitasid mulle vastu.
Hiljem leidsin selle DPD juhtumi pärast sellise lahenduse, et panin Paypali lehel oma aadressi lahtris nime järel esimesse "line1" lahtrisse lisaks veel enda tel. numbri ja "line2" omasse siis aadressi. Seal paypalis pole ju muidu üldse tel nr kohtagi! Nüüd siis kui müüja automaatselt trükib mu aadressi, siis mu nimi olekski nagu "nimi + tel. number".
Muidu krt seda teab millega keegi sealt eBayst jälle saadab ja kui juhtub kogemata jälle DPD olema on jälle prses! Pakki lihtsalt ei saa enne kui ise hakkad otsima, sest neil ju puudus pakil mu tel nr.
Tundub et seal on tööl sellise ajumahuga kullerid, kes ei oska lugeda ja ei tunne aadresse ja kaarti
vaid peavad helistama, et neile keegi ütleks, et ala "kolmas maja paremat kätt"...

Nii et kui kellelgi on pakk kahtlaselt kaua juba teel olnud võib tundub kaduma läinud olema ja ei tea üldse millega saadeti, siis tasub igal juhul DPD'sse helistada või kirjutada ja küsida. Suure tõenäosusega istub see pakk seal...

Kasutaja avatar

sõjahunt
Postitusi: 31
Liitunud: 29 Dets 2006, 09:29
Tsikkel: HD
Asukoht: Viljandi

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas sõjahunt »

Vajan abi saksa ebayst tellimisel.
Kes viitsib aidata, võib postkast teate jätta.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas puna »

Mis sealt vaja on?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Romka: kirjutas:

... Pakk lihtsalt istus 20 päeva neil laos ja minuni ei toimetatud. Põhjenduseks toodi, et pakil puudus tel. number! Nimi ja aadress ise olid korrektsed! Väitsid siis, et nemad kedagi vaid aadressi järgi taga ei hakkavat otsima.
...
Tundub et seal on tööl sellise ajumahuga kullerid, kes ei oska lugeda ja ei tunne aadresse ja kaarti
vaid peavad helistama, et neile keegi ütleks, et ala "kolmas maja paremat kätt"...

Asi on ikka selles, et nad tahavad kindlad olla, et keegi ka kohal on. Ma kardan, et enamus kullerfirmasid ei hakka üritama saadetist ära viia, kui ei saa ette helistada. Ega 20 päeva laos hoida pole ka lahendus. Nad oleks võinud vähemalt oma kliendile ehk saatjale teatada, et tel. nr. puudu.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bitter kirjutas:
Romka: kirjutas:

... Pakk lihtsalt istus 20 päeva neil laos ja minuni ei toimetatud. Põhjenduseks toodi, et pakil puudus tel. number! Nimi ja aadress ise olid korrektsed! Väitsid siis, et nemad kedagi vaid aadressi järgi taga ei hakkavat otsima.
...
Tundub et seal on tööl sellise ajumahuga kullerid, kes ei oska lugeda ja ei tunne aadresse ja kaarti
vaid peavad helistama, et neile keegi ütleks, et ala "kolmas maja paremat kätt"...

Asi on ikka selles, et nad tahavad kindlad olla, et keegi ka kohal on. Ma kardan, et enamus kullerfirmasid ei hakka üritama saadetist ära viia, kui ei saa ette helistada. Ega 20 päeva laos hoida pole ka lahendus. Nad oleks võinud vähemalt oma kliendile ehk saatjale teatada, et tel. nr. puudu.

DPD on ikka lihtsalt pask firma. DHL käib sul ukse taga ja jätab kleepsu. Muud ka. Isegi Eesti Posti ELS.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Küsimus selline, et tellisin hiinlase käest ühe paki, aga tahtsin, et ta sinna ühe jublaka juurde paneks. Ma kuskilt kahjuks ei leidnud v6imalust summat suurendada. Hiinlasel pole inglise keel just kõige parem ja nagu ma aru sain, tahtis ta, et kannaks otse tema paypalile.
Ma ebays nii värske... kuidas?

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”