ebayst ostmine.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

Kui puust tahad sõiduvarustust leida siis:
Motors (ära kliki vaid mine lihtsalt hiirega kohale) - vehicle parts and acc.. - clothing, helmets and ....



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

vanalendur kirjutas:

Kui puust tahad sõiduvarustust leida siis:
Motors (ära kliki vaid mine lihtsalt hiirega kohale) - vehicle parts and acc.. - clothing, helmets and ....

OK, tänud, see on juba Bill Gates'i nimelist rändauhinda vääriv uuendus ebay poolt (vanasti oli asi minu meelest oluliselt selgem)

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Blät, kuidas sain Ebayst esimese ostuga kohe üle.
Tellisin hiinlase käest ühe asja, mis väärt ca 50 USD, tahtsin üht lisajunni, kutti tahtis et kannaksin paypali kaudu lisa 8 USD. Pakk kohale ei jõudnud normaalse ajaga, tegin kaebuse. Pakk jõudis kohale, aga seade ei töötanud ja lisajunni ei olnud kaasas. Kirjutasin et seade ei tööta .
Hiinlalane vastas viimasel hetkel, et restardiksin seadet ja küll tööle hakkab, lisajunni kohta ta muidugi ei öelnud midagi. Igaljuhul case closed,
tundub, et see 3 tööpäeva kehtib ainult müüja kaitseks...normaalne oleks ju, et annaks mulle 3 tööpäeva aega vastata. Sittagi. Kirjutasin customer servicesse,et kutt lasi mind üle ja vastas viimasel hetkel jne, aga kaebus lükati ikka tagasi ( kusjuures oli kirjas et 48 h jooksul saadetakse mail ). Maili pole siiani tulnud ja nüüd n2gin ebay lehelt,et l6puks oli eitav vastus tulnud.
t***, ma ei saa aru, et ebay lehel on, et kui 30 päeva jooksul ei anna ebayle teada, siis pannakse automaatselt kinni. IMO ju andsin kirjavahetusega teada, et asi ei tööta...
Kõige toredam, et tundub, et edasikaebamis võimalust polegi,tulevad ainutl idiootsed automaatvastused ja mingeid põhjendusi pole... ja mis kõige labasem, ma ei saa enam feedbacki jätta, et tegemist petisega. No tore koht kyll see ebay. Ilge pettumus. :evil: :evil: :evil:

Edit: Lugesin just ebay foorumitest, et tüüpiline värk, et ebay laseb ostjaid üle, kaitseb suurte läbimüükidega müüjaid. (togi)

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

üldiselt tuleb ebays (eriti veel mingite hiinlaste puhul) kohe claim sisse anda kui miski hapu ja saatjaga kirjavahetust üldse mitte pidada.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Korrektne on siiski miski kiri ette kirjutada, kui vastust kohe ei tule ja lahendust lähima 48h ajal pole, klaim kohe sisse! Olen nii mõnegi tehingu eest raha tagasi saanud ja kogunisti isegi mitu kaupa saanud, kuna kaup pandud korduvalt posti. Küllap olid liiga kannatlik. Järgmine kord sa targem!
Mina ükskord sain mööda perset nii et hiinast 15dollarise jupi saatmine USA'se oli 20 dollarit kuid ei vaadanud et müüa Eesti saatmiseks pani 50. Aga kaup oli ostetud... Küll pidasin dialoogi ja proovisin kaubast loobuda ja ametlikult ja viisakalt kuid tuhkatki... vastu ei tuldud ja pidin selle ostma! Ja see signa jurakas raisk ei pidanudki hooaega vastu ja normaalselt garantii tingimusi kah raiped keeldusid täitmast! Õigemini olid nõus asja uurima, kui ma selle katkise juraka neile tagasi saadan! Aga selle saatmine polnud otstarbekas, mina polnud nõus lisakulutusi tegema et vastu saada samasugust paska...
Kokkuvõttes ei saanud ei ebay'lt, ei ka müüalt abi!
Seega nüüd alati uuri saatmise hind ette ära ja hiinlastega unusta garantii, nad küll võivad sellest kirjutada kuid kunagi nad neid ei täida seda normaalselt.

Kuid siiski ülekaalukalt on positiivne kogemus ebay'ga olnud läbi 5a mis ma seal olnud olen.

Viimati muutis eerikkarts, 30 Mai 2013, 08:24, muudetud 1 kord kokku.
Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

claim tuleb siis sisse anda ilmselt paypalis. Minu kogemus on ka ebay customer suppordiga negatiivne. Pole seda paypali claimi veel proovinud, aga tundub, et kohe varsti saan proovida. Lähiajal on 40 päeva täis saamas ja posti trackides annab vastuse, et hong kongist pandi asi lennukisse 03.05.... Aga eestisse pole jõudnud. Ilmselt kukkus lennuk alla. :D

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kri§to kirjutas:

claim tuleb siis sisse anda ilmselt paypalis. Minu kogemus on ka ebay customer suppordiga negatiivne. Pole seda paypali claimi veel proovinud, aga tundub, et kohe varsti saan proovida. Lähiajal on 40 päeva täis saamas ja posti trackides annab vastuse, et hong kongist pandi asi lennukisse 03.05.... Aga eestisse pole jõudnud. Ilmselt kukkus lennuk alla. :D

Mina olen alati Paypalis claimi sisse andnud, kui aeg kohe-kohe täis tiksumas ja kaupa pole käes olnud. Seni on toiminud ilusti kõikidel probleemsetel juhtudel.

...
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Ebays tegingi kohe kaebuse. kirjutasin ju, et asi ei tööta, aga ebay ei näe asjas probleemi. Nad oleks vist tahtnud minu käest tähitud kirja, et asi ei tööta? v6i ma ei saa aru, miks ei kõlvanud kirjavahetus- ma olen ikka aru saanud, et kui kaebus on sees siis kirjavahetus on näha ebayle nagu osta.ee-s.

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kipsi kirjutas:

Ebays tegingi kohe kaebuse. kirjutasin ju, et asi ei tööta, aga ebay ei näe asjas probleemi. Nad oleks vist tahtnud minu käest tähitud kirja, et asi ei tööta? v6i ma ei saa aru, miks ei kõlvanud kirjavahetus- ma olen ikka aru saanud, et kui kaebus on sees siis kirjavahetus on näha ebayle nagu osta.ee-s.

kas sa kirjutasid lihtsalt kirja või tegid claimi?

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Kirjutasin kirja samal ajal, kui kaebus oli sisse antud, et pole kohale jõudnud. Ma tõesti eeldasin,et kui kaebus on sisse antud, siis lähtuvalt meie kirjavahetusest tehakse otsus... nagu osta.ee-s. Aga nagu näha olin loll ja jäin bürokraatia hammaste vahele. Eks loll olin, et aus olin, oleks pidanudki jätma, et pole kohale tulnud...

Eks kunagi lasen selle müüja vastu üle, tellin talt midagi ja ütlen et pole kohale tulnud ning nõuan uue saatmist :). Ebay-turvaline ja aus = my ass

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

sa pead suutma ka tõendada, et pole kätte saanud. kui posti tracking näitab, et delivered, siis pole midagi teha.

Aga kesse käseb hiinlastelt osta :ner: , selle väikese tünga peab juba nendega asjatamise puhul äririski sisse arvestama - 99% juhtudel saad ju toimiva asja naljahinnaga.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Tuli ilma trackinguta. Kusjuures huvitav on see, et kui k6ik k2ib ilgelt punkti pealt, siis sellise asja puhul küll juhendit pole. Nkn kui oleksin kuskilt eraldi casei sulgenud, ei olekski enam v6imalust uut casei avada...

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas isonts »

Miks sa kaebust läbi Paypali ei esitanud. Seal on claimi sisse andmiseks vist 45 päeva peale tehingu sooritamist.

Kasutaja avatar

paikas
Postitusi: 75
Liitunud: 19 Juul 2012, 08:32
Tsikkel: Suzuki GSF600 Bandit
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas paikas »

kuna ise tihe ebay tellija siis mina nõuan kõik asjad sisse paypali kaudu... Seal see lihtne, et kui claym sees ja leitakse, et müüja süüdi kantakse tema arvelt raha tagasi kohe kuigi jh on paar korda reegleid muudetud, samas pole nüüd olnud ka seda jama, et ei tea kuidas viimasel ajal on aga mingi aasta tagasi kui omal oli jama ja ütlen ausalt, et ka endal oli väike arusaamatus ebay's müügi pärast siis kanti minu arvelt raha ostjale tagasi ja ostja saatis paki ka tagasi, see oli muidugi juma meie omavaheline hilisem kokkulepe, kuid jah saatmisel jäin ise hiljaks, panin kirja, et panen teele 2 tööpäeva jooksul, kuid kuna olin tol ajal kodust ära kui osteti siis läks pakk teele alles 2 nädalat peale tehingut ja ostja andis paypali kaudu claymi sisse ning sai raha tagasi mina hiljem ainult lugesin, kuna polnud jõudnud isegi paypalist raha ära kanda, siis just muud kahjumit polnud kui postikulu.

Ajalugu: Pannonia T5: 250cc, IŽ planeta 5: 350cc, jawa 634: 350cc, honda mbx50: 50cc, Suzuki GSF600N Bandit: 600cc

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas pyta »

on keegi tegelemas ebayst tellimisega?sooviks üht jubinat
PS

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Täitsin nüüd siis tagasiside küsitluse ära. Parim küsimus oli , et kuidas olite rahul "Racheli"-ga , kes meie casei lahendas ja kirjutas mulle.. Kirjutasin sinna lahtrisse, et ei tunne kedagi Rachelit, kuna pole ühtegi kirja saanud. Kui nüüd ebay ei vasta ja midagi ette ei võta, siis ikka eriti hale firma (togi)

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee

Kasutaja avatar

antonio
Postitusi: 172
Liitunud: 20 Mär 2012, 13:56
Tsikkel: Kawasaki GPZ 500S
Asukoht: Tallinn - Valga

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas antonio »

Seda teemat lugedes ei julgegi ratta pudinaid sealt tellida. :|


Jaak43
Postitusi: 250
Liitunud: 22 Juun 2006, 22:01
Tsikkel: Jawa638; Kawasaki KLE 500
Asukoht: Raplamaa

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Jaak43 »

Mul pole siiani ühtegi negatiivset kogemust ebayst ostmisel. Muidugi tellinud olen ka vaid 12 korda ja jälgin ikka müüjate reitingut enne ostu. Maksan vaid paypali kaudu ka.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

antonio kirjutas:

Seda teemat lugedes ei julgegi ratta pudinaid sealt tellida. :|

Mul on ebays kokku 174 tehingut. Hinnad seinast seina. Segadusi/probleeme on olnud max 5-6 korral, kõik on lahendatavad on lahenenud minu kasuks probleemideta ja kiirelt. Ühel korral oli müüja jutt tegelikult ka tõsi ja post tõi lõpuks kaks korda sama vidina. Ühel korral on laekunud võltsitud kaup originaali asemel ja eBay palus selle hävitada ning tagastas raha.

Päriselt tõmmata olen saanud kahel juhul ning mõlemal juhul olin ise loll ja uskusin müüja juttu (loll saab kirikus ka peksa). Viimati ütles müüja 30 päeva möödudes, et ootame veel natuke. 40 päeva möödudes, et OK nad panevad siis uuesti posti. Mis sa arvad, kas ma kunagi sain selle eseme? Minu koolirahad on makstud.

Pärast seda olen targem: kõik tegevused käivad rangelt eBay-PayPal reeglite järgi (ja pisut rangemalt ka). 30 päeva: kiri müüjale nõudmaks selgitust või kinnitust saatmise kohta. 35-37 päeva: uuesti küsimus. Pärast seda läheb resolution centerisse - enamus müüjaid klapib kohe raha tagasi mõni vaidleb aga siis on PayPal kandnud. Suure tehingute arvuga müüjad püüavad negatiivset tagasidet iga hinna eest vältida ja väiksemate summade puhul tagastavad raha ülikiirelt.

Pakk Hiinast/Aasiast tuleb tüüpiliselt 7-14 päeva. Mitmel korral olen täheldanud, et 30 päeva pärast küsides: "Kus vidin on?" vastab müüja: "Ootame veel mõned päevad äkki tuleb pisut kauem.". Ja oh imet - enamasti on saabub pakk seejärel ca nädal hiljem. Tüüpiliselt Hiinas pakkidel väljasaatmise kuupäevi pole aga vähemalt kahel korral olen suutnud selle tuvastada ja avastanud, et pakk pandi teele alles pärast minu järelepärimist.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

Lihtsalt minu isiklik arvamus ärge nüüd pange pahaks. Kuskilt Hiinast mingit kahtlase väärtusega kaupa tellida, et saaks aga senti saagida pole nagu väga otstarbekas. Tellige Euroopast kui vähegi võimalik ja kui tõesti on just seda konkreetset asja sealt Hiinast vaja, siis mõelge veel sügavalt järgi äkki ikka otsustate ümber. Nii palju kui olen kuulnud tuttavatelt ja lugenud foorumitest, siis on koguaeg mingi kamm. Jahh vahel ka joppab aga päris palju on jama, küll ei lase toll kaupa läbi sest Hiinlaste arusaam CE-st on veidi teine kui Eurooplaste oma, küll ei jõua pakid kohale ja siis kui ka jõuavad siis on mingi odav hiina saast mis esimese 2 päevaga käes ära laguneb jne.

Saksast on minu kogemuste põhjal kõige valutum tellida. Müüjad on viiskad, korrektsed ja igati abivalmid. Alati saab läbi rääkida ja jama puhul jõutakse alati mõlemaid pooli rahuldava lahenduseni. UK-st on juba veidi keerulisem tellida, sest enamus müüjaid ei ole nõus saatma Eestisse juu arvavad et kuulume endiselt CCCP-i ja saates kaob kaup nagu musta auku.
Ehk et kui vähegi võimalik tellige Euroopast ja makske see 10-15 euri rohkem kui hakkate senti saagima ja kuskilt väletate kollaste käekeste maalt midagi ostma. Kui tõesti see konkreetne asi on vaid hiina turul, siis peab väga hoolikalt müüjat valima. Kõige parema reitinguga üldiselt on nõus kaupa kadumise või mitte töötamise korral asendama ehk uuesti saatma.

Aga mida ma ka tean, eks iga üks on talitab oma äranägemise järgi ja õpib vigadest.

Edu edaspidiseks ja ärge siis teist korda sama reha otsa astuge. :bsmile:

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas isonts »

Mul suutsin ebays peaaegu 10 aastat väga aktiivselt tegutseda. Oma kogemustele tuginedes võin öelda, et probleemid hiinlastega lahenesid alati kiirelt ja 99% kindlalt minu kasuks. Tihtipeael ei pidanu isegi claimi sisse andma Paypali. Esimese kirja peale juba kandsid raha tagasi. Ja asiaatidelt on nii mõndagi mida tasub eestisse sisse osta. Eelmise postitaja juttu ei tasu väga tõsiselt võtta. Nii palju kui on inimesi on ka arvamusi ja vajadusi.
Usakatel oli vahest imelik arusaaam korralikust kaubast ja neile ei meeldinud, kui iga pisiasja pärast vinguma hakatakse. Usakad teavad ka rohtu, kuidas vältida raha tagasi maksmist. Lubavad raha tagsi kanda, kui oled kauba tagasi saatnud. Ja muidugi ei sa sa Paypalist enne mitte sentigi, kui pole tähitud pakiga nänni müüa poole teele pannud. Reeglina on tagasi saatmise kulu juba nii suur, et lihtsam on kompensatsioonist loobuda.
Sakslased on nii ja naa. Soovitan tegemist teha müüatega, kes kasutavad paypal`i. Tavalise ülekandega olen nii mõnedki korrad tünga saanud. Lisaks irvitavad ka veel su üle, kui sa seal läbi ebay kempled nendega. Teavad väga hästi, et mitte midagi ei juhtu. Kuniks...
Kuniks koguneb nii palju intsidente, et su konto lubatakse ebay poolt kinni panna. Minul läks natuke teistmoodi. Mul pandi Paypal konto lukku. Ilma, et mina oleks kedagi petnud. Lihtsalt ühel päeval teatati, et te olete liiga palju intsidente algatanud ja selles elus teil enam pole võimalustki Paypali kunagi kasutada. Ei aidanud ei püssi- ega ussirohi. Konto on lahti, aga ühtegi tehingut teha ei saa. Ja nii jääbki. Netist natuke maad kuulates leidsin kommuune, kes kiruvad paypali ja nende veidi kummalist poliitikat. Minu soovitus kõigile on see, et enne kui paypal claimi sisse annate katsuge müüaga suheldes kuidagi mingi lahendus leida. Kui mitte midagi ei aita enam siis mudugi claim sisse. Ja muidugi valige müüat hoolega.

Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Mul on nüüd 3 aasta peale üle 500 tehingu iibeis. Ausalt õeldes julgen iibei kaudu ennem tehinguid teha kui mingi kahtlase väärtusega eesti netimüügi kaudu. Muidugi on igaltpoolt ostes müüja taustauuring a ja o.
Aegajalt ikka juhtub, et postiteenistus aegajalt mõne paki "ära kaotab". Ei ole kohe vaja komplainima hakata, esimene asi ikka otse müüjale kirjutada. Siiani asi selliselt 100% töötanud. Kas saad paki natuke hiljem kätte või kannab müüja raha tagasi. Need, kes iibeis netipoode peavad, üritavad iga hinna eest negatiivsest tagasisidest hoiduda.
Ei saa muidugi pahaks ka neile miskit panna, kes sendisaagimist otstarbekaks ei pea. Tihti on aga nii, et suurest maailmast ei saa mõnda asja ainult paar senti või taala odavamalt, vaid ligi 2x meie turuhinnast alla. ✪ :bsmile:

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas joel »

Vot siinkohal pean küll suu lahti tegema ja vastuseks Hurdale oma kogemusi jagama! Olen ebayst hiina kola ostnud mõned korrad. Mitte palju, nii 10 ringis vast. Kõik on kohale jõudnud. Ükskord tuli vigane asi, peale kurtmist kanti raha tagasi. Seevastu ainumas müüja, kes ongi päriselt tünni teinud, on Saksa internetipood Hammerkauf. Kaubal oli kirjas tarneajaks 2-3 päeva. 2 kuud hiljem ikka vastasid mu järelepärimistele, et tarnija venitab ja postitame esimesel võimalusel või kui tahad tellimust tühistada, kanname raha kohe tagasi. Tühistasin tellimuse ära, sain kreeditarve, aga raha tagasi ootan juba pool aastat. Järelepärimiste peale ütlevad, et kannavad raha tagasi järgmise nädala lõpuks, aga neid järgmisi nädalaid on juba päris mitu olnud, aga raha ikka ei kusagil. Pmst suur Saksa internetipood lihtsalt varastas mu 320 euri ära. Nii palju siis euroopast tellimisest :evil:

Joel
Kasutaja avatar

Hurt
Postitusi: 735
Liitunud: 18 Okt 2006, 16:22
Asukoht: Tartu

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hurt »

isonts kirjutas:

Nii palju kui on inimesi on ka arvamusi ja vajadusi. Mul pandi Paypal konto lukku. Lihtsalt ühel päeval teatati, et te olete liiga palju intsidente algatanud ja selles elus teil enam pole võimalustki Paypali kunagi kasutada.

Iga üks saab sellest nüüd omad järeldused teha.

Eks iga üks teab kus tellib endale kaupa. Mul isiklikult on tutvusringis inimesi kellel pole ostmine Hiinast ilma probleemideta läinud ja sellest tulenevalt pole ma ka hiinast midagi tellima hakkand. Ausalt öeldes pole ka vajadust olnud, olen kõik asjad Euroopast leidnud. Ma ei osta ka iga kahe päeva tagant, nagu üks ees pool kõneleja kes 3 aastaga üle 500 ostu teinud aga mõned tehingud on siiski tehtud ja kogemus on ülimalt positiivne, nii Ebay-ga kui ka lihtsalt netipoodidest tellides.
Rõhutan veel kord müüja reiting on väga oluline. Netipoel, millel on http://www.trustedshops.com/ või http://www.euro-label.com/en hea reiting on tõenäosus perssest saada olematu. Loks kui sa just regand kasutaja käest kellele ei ole jäetud veel tagasisidetki või müüja kellel on halb reiting midagi ostad, siis võib sekeldusi ette tulla.

Ehh, mis siin ikka heietada. Nagu ütlesin eelmine post ja ka see on minu isiklik arvamus, mitte keeld või reegel teistele. Tark on see kes suudab teiste vigadest õppida ja jutust enda jaoks tõeterad välja noppida.

Muretuid oste teile ka edaspidiseks.

Riga - Paus - XJ600S - XJ600S - Honda CBR600FS - GSXR 750 M

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Tort »

Olen ka viimasel aastal eBays tegutsema hakanud. Eks igaüks hindab oma riski- ja hinnatundlikkuse suhet ise.

Oma hiljutisest kogemusest, siis eks ole igaühe oma hinnata, kas oodata hingevärinal 170 euro eest Hiinast pool-vuffel summutit (mis võib ok olla või samas ka parasjagu pisut kõver eksemplar), või osta tutikas Leo Vince (mille järgi too hiina junntükk üleüldse tehtud on) 225 euro eest koos postiga saksa eraisiku käest ebayst. Tegelikult ma väga aru ei saagi, mida sealt Hiinast tsiklitega seonduvat nii väga saab, mis on tunduvalt odavam kui euroopas ja samas hea kvaliteediga. Ei sooviks küll mingeid valu jälgedega Novaluxi asju oma mota külge. Vbla mingitest led-idest käib jutt, aga siis on ju suva, kas tulevad kohale või mõnikord ei tule.

Saatmise osas olen ühe eelpoolkõnelejaga nõus, et sakslastega on väga ok suhelda, UK-s ollakse pigem võõristavad ja ei viitsita tegeleda.

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Nüüd läks küll imelikult asi....

26 aprill tasusin mingite suunakate eest hong kongi tegelasele 30€..... Ootasin ja ootasin. 3 mai asjad posti pandud ja 45 päeva möödudes ei kippu ega kõppu. Lasin asja customer supporti ja sealt peale mõnda päeva saadeti rahad tagasi. Jõudsin juba negatiivse ka panna, aga võta näpust täna laekus pakk :(

Ei teagi mis nüüd teha.

Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Tegutse südametunnistuse järgi. Ametlikult oleks sul õigus mitte reageerida rohkem, kuna enamus müüjatel on tarneajad erinevatesse piirkondadesse välja toodud. Üldjuhul on märgitud üle 30 päeva tarne puhul "full refund".
Olen ise käitunud nii ja naa. Paljude müüjatega on mul mitmeid oste ja seepärast ei hakka neid ka huiama.

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

pool asja nagu selles ka, et see vant pole viitsinud ühegi kirja peale vastata isegi.... ja kuna ma mingit moodust ei leidnud, kuidas seda negatiivset eemaldada, siis las jääb nii. Kui kili kuskilt august ükskord oma postkasti juurde jõuab, siis ehk ka saadan talle raha. Hetkel ta teinud ainult 1500 kaupa ja kui nii laisk oled, et ei viitsi isegi kirjadele vastata (isegi ebay suppordile) siis äkki mõned negatiivsed kasvatavad.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Müüa saab algatada miski protsessi kus saadab tagasiside muutmise taotluse, vähemasti minul on sarnane case olnud. Kus markisin negatiivse tagasiside ja müüa klaaris hiljemalt minuga probleemid ära ja saatis miski asja kus ma sain muuta tagasisidet. See oli ca 2a tagasi. Ei tea kas uute reeglite järgi selline optsioon on veel alles müüal?
Ma ei põeks selle üle...

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa

sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: ebayst ostmine.

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Siin oli hiinlastest juttu mõni postitus tagasi... Naine tellib ka sealt omale hulgi kaupa müügiks ja nad on seal eestlasega võrreldes ÜLIviisakad. Rahaga pole tal ka siiani (sülitab 3x üle vasaku õla) probleeme olnud. Ühe korra jäi kaup tulemata ja ta sai oma raha tagasi. Paar nädalat pärast raha tagasisaamist jõudis kaup ka. Naine siis pole otseselt müüjale õelnud kohe, et sain kauba kätte vaid palus endaga uuesti ühendust võtta. Lõpuks hiinlane võttis (südame rindu?) ja sai oma raha tagasi :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”