Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Eiffel
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Aug 2020, 17:09
Tsikkel: XJ6N
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Eiffel »

Siin ju võibki vaidlema jääda. Kindel on see, et maasturi juhil olnuks kordades lihtsam reastuda ise paremale ja vältida nii ohtlikku "perse" sõitmist. Oleks rattur ehmatanud maasturi tuledele mis otse kuklas või mis iganes muul põhjusel ja veidi vibama võtnud, hakklihaks - otse lihaletile. Maasturijuht oma autonina kaugust valesti hinnanud ja selle 10cm asemel 0 olnud, ka perses - kes siis süüdi? Antud kohas ka just muutub 70 piirang 50 piiranguks - ja oleme ausad, 90% juhtidest seda ei järgi kui just kiiruskaamerat või politsei bussi kuskil ei paista.
Tegemist asulateega, pole kuskil öeldud et oled kohustatud sõitma parempoolses reas kui oled aeglasem sõitja - see kehtib asulavälisel teel; ju oli õiges reas, et ilma rida vahetamata koju sõita.

Pikk jutt lühidalt. Ela ja lase elada. Ära tekita ohtlikku olukorda, sest keegi julgeb mitte maksimaalse lubatud kiirusega sõita.



701
Toetajaliige
Postitusi: 436
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas 701 »

Eiffel kirjutas: 27 Mai 2022, 08:43
Tegemist asulateega, pole kuskil öeldud et oled kohustatud sõitma parempoolses reas kui oled aeglasem sõitja - see kehtib asulavälisel teel; ju oli õiges reas, et ilma rida vahetamata koju sõita.
Pikk jutt lühidalt. Ela ja lase elada. Ära tekita ohtlikku olukorda, sest keegi julgeb mitte maksimaalse lubatud kiirusega sõita.
Üldiselt ikka sõidetakse aeglasemalt paremas reas, olgu kohustus või mitte. Eriti, kui see parem rida on vaba. Seal ei ole ka väga pikalt kusagile vasakule keerata, et sellega vasakus reas tiksumist põhjendada. Selle mitte tegemine näitab lihtsalt ülbust ja egoismi.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Asulas ei ole mingit ühes või teises reas süsteemi (st uneleja võib vabalt uneleda nii esimeses kui teises reas ja mööduda võib samuti nii esimesest kui teisest reast). Seega maasturi vend oleks võinud filmijast eeskuju võtta ja paremalt mööda minna.
Aga kuna midagi erilist seal ei juhtunud ja mingit erilist ohtlikust ka ei tekkinud siis suurt feimi on siit raske välja imeda. Üks uneleb keset teed, teine annab märku, et ärka üles, ehk "nõu big diiil"
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Vabandan, et kahtlustan hävik-mootorrattureid... Aga ise üksikvõitleja, grupisõidukogemuseta... Eile sõitsin mootorrattaga, linna lähedane ummik... Tekkis minu taha kaks jorssi mootorratastel... Mina ummikust mööda filtreerida ei soovinud... Võtsin siis paremale, et "noh poisid, minge kui tahate"... Aga endiselt elati üks ühes peeglis, teine teises peeglis, kord üks minu tagarattas kinni, kord teine... Ja nii see raisk jätkus... Kuni lennati, üks ühelt poolt, teine teiselt... Paar autot eespool siis paremalt filtreeruja tõmbas ka vasakule. :evil: Normaalne?
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Assamait kirjutas: 27 Mai 2022, 09:07
paremalt filtreeruja tõmbas ka vasakule. :evil: Normaalne?
Raske aru saada, kas oli midagi ohtliku või olid hirmul suured silmad.
Hälvik ratturitele on siin teine teema. Ummikus tiksudes kellegi ratas kõrvale veereb teab mis suurt hirmu/ohtu ei tohiks iseenesest tekitada.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Assamait
Postitusi: 196
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 139 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Madlobster kirjutas: 27 Mai 2022, 09:20
Assamait kirjutas: 27 Mai 2022, 09:07
paremalt filtreeruja tõmbas ka vasakule. :evil: Normaalne?
Raske aru saada, kas oli midagi ohtliku või olid hirmul suured silmad.
Hälvik ratturitele on siin teine teema. Ummikus tiksudes kellegi ratas kõrvale veereb teab mis suurt hirmu/ohtu ei tohiks iseenesest tekitada.
Ära nüüd kisu lausejuppi kontekstist välja! "Normaalne" käis korgu olukorra, mitte lõpplahenduse kohta.

Tulnuks siis tüübid kõrvale... Kõrval tüüp OK, oleks minna lasknud... Aga tiksuda kogu aeg taga VÄGA lähedal üks paremal, teine vasakul... See tekitas hirmu... Get lost or back off! Mina otsin oma teed aukude vahel ja ei kavatse kõõrdsilmsust arendada, et näha, kas mõlemalt küljelt rakkett tulemas.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas keegi käskis sul seal mingit silmsust arendada või kas kumbki neist ratturitest keeras sulle augu otsimise protsessi vältel ette, et mingit stoorit välja mõelda üritad?
see kuidas oma kirjatüki alguses esimese asjana nimetad neid rattureid jorssideks, annab koheselt aimu sinu meelsusest asja suhtes...ehk et sa tegelikult ei tulnud siia midagi küsima, vaid tulid oma kindlameelset arvamust välja ütlema. ei hakka selle arvamusega vaidlema - eks arva kuidas ja mida tahad. aga ma arvan ja ütlen ka vastu, kui endal vaja siis sõidan samuti ummikus kas mõne ratturi taha või kõrvale kuni saan sealt edasi...arvatavasti siis umbestäpselt samamoodi nagu need "jorsid". kui kellegil on vaja liikluses, ja eriti veel teokiirusel liikuvas ummikus mingisugust 3 meetrit enda ümber igas suunas siis võiks mõelda selle ameti maha panemisele ning jala käimisele või autoga sõitmisele. vot selline on minu vastus sulle :) ja ega ei saa sellest ka ausalt öeldes absull aru, et mismoodi see kõrval(e) sõitmine parem lahendus olema peaks. siis on väiksem võimalus, et kukud ümber seal vahel suurest hirmust või?

eelnev asulatee jutt...jah, see ei pruugi seaduses otseselt kirjas olla aga iga mõistlik liikleja teab ja saab aru, et ka asulas ja eriti sellises kohas, sellisel teejupil on mõistlik samuti aeglasena sõita paremas reas. selle üle mingit diskussiooni arendama pole küll mõtet hakata. kui too kruisija seda seni ei teadnud siis nüüd ehk olekski tal hea moment see endale selgeks teha ning järgmisel korral toimetada natuke mõistuspärasemalt. siis äkki autod ei sõida talle enam niimoodi sappa kinni. ei ütle, et tegu on mingi suure rikkumisega aga liikluses on natuke ka üleüldiseid viisakusreegleid
Kasutaja avatar

Reieväristaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Mär 2021, 17:53
Tsikkel: Honda cb500x
Tänanud: 19 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Reieväristaja »

Mootorratturile mingi ca 10cm kaugusele sappa sõita ei ole ka eriti viisakas, kui nüüd mingite viisakusreeglite järgimise üle diskuteerima hakata. See on umbes sama kui jalakäijaid hakata napikatega hirmutama.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks lisaks paberile kirjutatud reeglitele võiks ka endal mingid elementaarsed viisakus- ja liiklusreeglid olla, mille alusel käituda. Loomulikult need erinevatel indiviididel vahest ei kattu, kuid mingi kaine mõistus ja common sense võiks siiski olla.
Isiklikult ei näe vahet, kas tegemist on linna või linnavälise teega ja tiheda või hõreda liiklusega, aga vasakpoolses reas tiksumine on (togi) , eriti juhul kui sul keegi juba sappa satub. Pakkuda siin lahendus, et möödu siis paremalt, pole päris OK. Jah, ka teisele eriti tsiklistile, esipampriga praktiliselt kanni sõita pole OK. Eks enamus jamasid juhtubki siis, kui kaks oinast omavahel kohtuvad, mõlemad oma õigust taga ajavad ja/või teisele õppetundi anda otsustavad.
See kasutaja Assamait kirjeldatud situatsioon, on nii ja naa. Ummikus saan aru, no problemo. Aga edaspidise osas oleneb kuidas vaadata. Kui see esirattur on algaja, kel randmes veel väike värin sees, siis ei pea Rossi ja Marquez tal seal perses jõlkuma ja vererõhku tõstma. Hoidke mõistlikku vahet ja mööduge ühelt poolt, pole ju keeruline.

Sõida ise ja lase ka teistel sõita, muud polegi vaja.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

assamaidu õhinapõhiselt kirja pandud seletusest on üsna keeruline järeldusi teha. Oli seal nüüd mitu cm siin või seal või mis kiirused, paremfiltreerija vasakule tõmbamine (wtf see üldse on :D?) jms ei anna hetkel küll kindlat alust kedagi hälvikuks nimetada.

videosse jäänud juhtumi kohalt on küll jah seal tsikliga "unelemine" küsitava väärtusega tegevus. Aga kuna mitte üks seadus tal sellist "cruisimist" ei keela ning kui tõepoolest spido näitas ka seal kehtivat kiirust pluss miinus tibake, siis "politseinikuks" kehastumine ei ole õigustatud. Eriti kui arvestades olukorda, et tegemis ei olnud mingi intensiivse liikluse ajaga ja parem rada oli täiesti vaba.

Kuna tegemist oli lühiajaliselt oma arvamuse avaldamisega, mis minu silmis "hakklihamasinaks" (nagu siin öeldi) ei formuleerunud ning tegemist ei olnud mingi idiootse pikaajalise ohtliku "p*** misega", siis erilisi tiitleid ei peaks ka siin kummalegi poolele mo arust jagama
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kõik õige, kuid algaja esirattur ei täpsustatnud, et see vahekaugus oleks tõepoolest olnud 10cm. Väga lähedal ei ole tehniliselt täpne termin, ja veel enam, see oleneb konkreetselt üksüheselt tiksumise kiirusest. Tegelikult ma olen üsna kindel, et ega ta täpselt (võibolla isegi mitte ebatäpselt) ei teagi kui kaugel need tagumised olid. Hirmul on ikka suured silmad ja kui vaja mingeid muresid välja mõelda siis puhutakse endale sobivalt ka väikseid asju suuremaks või suuri asju väiksemaks. Raske uskuda kuidagi, et mingid ratturid sõidavad esimesele rohkem sappa kui poolteist kaks meetrit. Ise pole küll kunagi sellist asja kogenud või näinud mitte kuskil, ega ka teinud mitte.

Seepärast ongi kõiksugused sellised 100% subjektiivsed "väga lähedal" ja "oli väga hirmus" jutud natuke naljakad. Saan aru, et ühe jaoks võib väga lähedal tähendada muud kui teise jaoks jne. Aga kust need tagumised ratturid peavad seda teadma, et Assamait on eile load saanud, väriseb ratta otsas ning tunneb tagantpaneku hirmu kui mõnda teist ratturit tahavaatepeeglist näeb? Üldiselt võiks ikkagi igaüks esmase asjana muretseda selle üle, mis toimub tema EES! seejärel olla hästi kursis ja teadlik kõrval toimuvast ning alles viimase asjana muretseda selle üle kas kõik, kes jäävad temast tahapoole ikka oskavad seda, teist ja kolmandat, et ei peaks päris 100m vahet hoidma. Kui tagumine sulle ummikus tagant sisse sõidab siis on ju tema süüdi, järelikult on ta tema vastutus hoida piisavat ja sobivat vahet. Samuti võiks loogiliselt aru saada asjaolust, et ülimalt aeglaselt tiksuv ummik vs. kõiksugused tavapärased sõidukiirused on vahe hoidmise mõttes ikka kaks täiesti erinevat asja. ka kõik autod on ummikutes üksteisel tihedalt sabas, kas siis sõidetakse tihti sisse nende 3kmh kiiruste juures?

peetersell
Postitusi: 55
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas peetersell »

Mis rida see rattur seal kinni hoiab? Liiklus on ju olematu. Mõtte edasi andmiseks, et ole hea ja võta parem rida, ei pea sumspi sõitma, piisavalt oli ruumi tulesid vilgutada. See autojuht on paras ahv.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

peetersell kirjutas: 27 Mai 2022, 20:35
Mis rida see rattur seal kinni hoiab? Liiklus on ju olematu. Mõtte edasi andmiseks, et ole hea ja võta parem rida, ei pea sumspi sõitma, piisavalt oli ruumi tulesid vilgutada. See autojuht on paras ahv.
teist rida
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ei tea millise kiirusega konkreetses videos keegi sõitis ja kas see oli asula (märkide järgi), aga igatahes põhimõtteliselt mingi suvalise liiklushuligaani (kes arvab, et ta peab maksimaalsest lubatud kiirusest kiiremini sõita saama ja kõik peavad kohe kõrvale hoidma kui boss tuleb) pärast asulas rea vahetamine sarnaneks sellega kui poest varas välja jookseb ja sa ukse juures talt eest ära hüppad, et teda mitte segada ja võibolla veel käsitsi avatava ukse korral teed talle ukse ka lahti. :wack:
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Tüüpiline eestlaslik "probleem"- asulateel seadus lubab ja just nii sõidangi, nui neljaks, piirkiirusega...
Selliseid vendi on kümneid ka Tln-Narva 4-realisel, kes samuti lasevad kilomeetrite kaupa teises reas, 110 või misiganes lubatuga.
Tõupuhtad kivipead, lootusetud juhtumid tegelikult....
Pilt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

rannamees kirjutas: 27 Mai 2022, 23:59
Tüüpiline eestlaslik "probleem"- asulateel seadus lubab ja just nii sõidangi, nui neljaks, piirkiirusega...
Selliseid vendi on kümneid ka Tln-Narva 4-realisel, kes samuti lasevad kilomeetrite kaupa teises reas, 110 või misiganes lubatuga.
Tõupuhtad kivipead, lootusetud juhtumid tegelikult....
Ma ei tea kas ma nüüd õigesti Sinust aru sain aga nendel 4 realistel on tegelikult kohati päris keeruline... Nimelt sõidan reeglina püsikaga ja lubatust mõni km kiiremini. Kui keegi hakkab ette jääma siis hoides piisavat pikivahet reastun varakult vasakule ehk sisemisse ritta. Kiirust ma ei muuda üldjuhul. Möödasõit võib võtta teinekord päris hulga kilomeetreid. Ja kui sellel hetkel peaks mulle seljataha ilmuma mingi rakett siis milles ole mina süüdi? Kas ma peaksin temapärast kiirust ületama? Kindlasti mitte. Tema arvates olen ma paras türbel ja kivipea...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 28 Mai 2022, 00:10
rannamees kirjutas: 27 Mai 2022, 23:59
Tüüpiline eestlaslik "probleem"- asulateel seadus lubab ja just nii sõidangi, nui neljaks, piirkiirusega...
Selliseid vendi on kümneid ka Tln-Narva 4-realisel, kes samuti lasevad kilomeetrite kaupa teises reas, 110 või misiganes lubatuga.
Tõupuhtad kivipead, lootusetud juhtumid tegelikult....
Ma ei tea kas ma nüüd õigesti Sinust aru sain aga nendel 4 realistel on tegelikult kohati päris keeruline... Nimelt sõidan reeglina püsikaga ja lubatust mõni km kiiremini. Kui keegi hakkab ette jääma siis hoides piisavat pikivahet reastun varakult vasakule ehk sisemisse ritta. Kiirust ma ei muuda üldjuhul. Möödasõit võib võtta teinekord päris hulga kilomeetreid. Ja kui sellel hetkel peaks mulle seljataha ilmuma mingi rakett siis milles ole mina süüdi? Kas ma peaksin temapärast kiirust ületama? Kindlasti mitte. Tema arvates olen ma paras türbel ja kivipea...
Mis keelab sul möödasõiduks hetkeks pedaale kasutada ja möödasõit kiirelt lõpetada nagu tsivileeritud maailmas üldjuhul tehakse? Ehk sa ise nimetadki end õigesti ja seda enamuse meelest ja need kes ei nimetaks, ei saa lihtsalt üldse millestki aru.
Kui sa sõidaksid +10, siis ei kirjutaks midagi, aga see rekkajuhtide stiilis euromöödasõit(ise nad nimetavad seda nii)mis kestab ja kestab(üks väitis ,et suutis 15km seda saksas teha), pole normaalne. Kui sa sõidad 110 alas +112 siis tegelikult on see ikka paras seatemp kui sa 110-ga sõitvast nii mööduda kavatsed. Minu soovitus on , et ära sõida mööda, see pole kohustuslik.
Ära ainult hakka nüüd mingi LS ja muuga seda põhjendama, see on sinu valik ja sellisena nagu sa end nimetasid eespool sind ka võetakse.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain, kui sa näed ja tead, et see möödasõit võtab sul nüüd päris pikalt aega ning sa samuti näed ja tead, et sulle tekib selle aja jooksul taha üks või lausa mitu kiiremat...siis JAH, sa oled üks suur m**n* ja kivipea kui sa ei viitsi isegi mitte nii palju teha, et kasvõi see üks möödasõit saaks kiiremini lõpetatud. Iga kord ju sellist olukorda ei ole ega teki? Saad seal kasvõi 5 minutit "mööda sõita" ilmselt mõnel juhul kui tagant tulijaid ei ole või nad ei tule nii kiirelt. Eks siis nendel juhtudel tee seda, aga kui sa kedagi tagantpoolt teadlikult takistad siis ära imesta, et sulle pamprisse sõidetakse ja ära tule küsima "a milles ma süüdi olen" :) Oled süüdi selles, et oled M...ega emmid tihtipeale jah kahjuks ise sellest aru ei saagi.
Ma sõidan samuti mõnikord tühjal maanteel üldse pikalt vasakus reas ja isegi alla piirangu (kui on näiteks 110 ala). võibolla seal on parem teekate näiteks või ei ole vett täis rööpaid kui parasjagu sajab. aga ma ei tee seda kunagi teadlikult ja tahtlikult kedagi takistades.

Tegelikult tekib tõesti ka küsimus, et kui sul need möödasõidud tõepoolest nii mitmeid kilomeetreid võtavad siis mis neist kokkuvõttes üldse tegema hakata? Tõmba oma püsikas siis -1kmh ja kruisige seal paremas reas üksteise taga rahulikult edasi. See on ju üks näpuliigutus. Kui siiski otsustad mööda sõita siis ole mees ja tee oma möödasõit ära, takistamata seejuures teisi. Muidugi...kõik ei ole päris mustvalge ja sa ei pea tingimata kiirendama selle jaoks 110 pealt 150ni, et mitte mõnele raketile kasvõi korrakski ette jääda. Aga teha möödasõitu nii, et sa oma kiirust üldse ei muuda ja siis "sõidad mööda" 5 kilomeetrit...kas tõesti ise aru ei saa, et sa mõistad hukka ühe ekstreemumi ja samal ajal ise õigustad teist? Ole inimene ja toimeta mõistlikult ja loogiliselt
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

See on huvitav dilemma jah.. et me justkui peaksime tolereerima kiiruseületamisi. Ja lisaks sellele peaksime me ka nende kiiruseületajate pärast ka ise kiirust ületama.. Ehk siis me jõuame ka siin tegelikult olukorrani mida tsiklimees kirjeldas kus talle sõideti tagarattasse ja sitsiti seal... Et mida sa töll siin ees tolgendad. Ma üldiselt liigun teedel loogikaga, et kui keegi mulle ette jääb siis ma järelikult liigun temast kiiremini ja sõidan temast mööda. Kunagi pole mulle mingit viha tekitanud sõiduk kes minu ees sõidab ühtlase lubatud piirkiirusega. Ootan võimaluse ära ja möödun temast ja loomulikult kui on ainult üks rida siis ma teen seda kiirelt ja veidi kiirust ületades. nn 4 realistel on minuarust asjad veidi erinevad. Möödasõit ei ole kohustuslik manööver ja kui ma ei saa mööda sõita siis ma ei sõida. See arutelu siin toob kohati tahestahtmata silme ette saate võimalik vaid venemaal...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Võimalik kus iganes maal või mitte
Urmase mainitud "euromöödasõitjaid" vihkavad 99,9% liiklejatest, olenemata sellest, mida "teise rea fänn" oma tegevusest ise arvab, keda või mida tolereerib või tolereerimata jätab. Näpi oma püsikale miinus kaks km/h ja säästa enamust oma isiklikest tõekspidamistest oleks lühike vastus/soovitus.

Kahetsusväärselt tihti euroopa teedel "takisti" taha jäädes tuleb tõdeda, et kivipea reg numbri sinisel osal on tähed EST :(
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ain kirjutas: 28 Mai 2022, 09:28
See on huvitav dilemma jah.. et me justkui peaksime tolereerima kiiruseületamisi. Ja lisaks sellele peaksime me ka nende kiiruseületajate pärast ka ise kiirust ületama..
Ehk nagu mu toodud poevarguse näitel peaks vargale ukse lahti tegema, et ta kenasti takistusteta välja saaks ja täiesti OK oleks ka ise poest väljudes lähimast letist paar asja kaasa haarata, sest "teised" ju teevad. :bsmile: Tihti ongi nii, et parempoolne rada on vajunud kaevuluuke täis ja loomulikult sõidan vasakul rajal ning kui liiklusolud võimaldavad, siis isegi linnas kasutan püsikiirusehoidjat. Vähe kotib kui keegi tahab liikluses kiirusega huligaanitseda, selle jaoks on olemas ringrajad. :-|||
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Poevarga võrdlemine möödasõitjaga on loomulikult väga kohane tegevus. (togi)
Mõningase pingutuse järel õnnestub äkki võrrandisse lisada pedofiil, kosmonaut, aednik ning naksitrallid?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Madlobster kirjutas: 28 Mai 2022, 10:32
Poevarga võrdlemine möödasõitjaga on loomulikult väga kohane tegevus. (togi)
Mõningase pingutuse järel õnnestub äkki võrrandisse lisada pedofiil, kosmonaut, aednik ning naksitrallid?
Lisa keda tahad. :bsmile: Kas kiiruseületaja ja möödasõitja vahele peaks võrdusmärgi panema? :roll:
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 28 Mai 2022, 09:28
See on huvitav dilemma jah.. et me justkui peaksime tolereerima kiiruseületamisi. Ja lisaks sellele peaksime me ka nende kiiruseületajate pärast ka ise kiirust ületama..
EI PEA kiirust ületama ja ka mööda sõitu EI PEA tegema, kui sa seda ei suuda teha ja sellega takistad kogu muud liiklust. SEE ONGI ASJA POINT

Meie vahemaade puhul, mis on olematud(võrreldes muu maailmaga), on kiiruse alandamine 3km/h saabumis ajas olematu muudatusega. Ehk kui sa oled NII KORRALIK JA SEADUSKUULEKAS siis sa ei roni möödasõidule, kui sinu ees liikujal on kiirus ainult 3km/h aegalsem, kui sinul.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 28 Mai 2022, 09:28
Ma üldiselt liigun teedel loogikaga, et kui keegi mulle ette jääb siis ma järelikult liigun temast kiiremini ja sõidan temast mööda.
Ära unusta ka loogikat, et kui keegi sulle järgi jõuab, siis tema on sinust kiirem ja sa ei pea mängima kodumenti ning teda enda taga 5min kinni hoidma. :bsmile:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ega see on koht, kus pole mõtet väga sügavale vaidlusse (võrdlemisse) laskuda.
Kodanik, kelle meelest, mis tahes rajas oma kiirusega kurnimine on õigustatud kaevuluukide, maailma parandamise, ning "vähe kottimisega" ei leia teise poole hulgast mõttekaaslasi (üsna kindlasti ka vice versa)

Ilmselt kummalgi poolel ei õnnestu vastaspoolt liiklusest välja juurida, olenemata sõnaosavusest foorumis või "õpetuste jagamisest" liikluses. :bsmile:
See kokku ongi meie liikluskultuuri keskmine tase :) ja nii lihtsalt ongi :)

Sellele vaatamata on keskmise kogemuse, väikse nutikuse ning näpuotsaga õnne korral võimalik meil punktist A punkti B jõuda ning üksteisele tänaval käppa tõsta :bsmile:
Paha kipub juhtuma siis kui mõlema poole äärmuslikud kivipead ühel ja samal ajal ühes ja samas kohas tahavad olla.
Aga kuna neid äärmuslike kivipäid laulurahva hulgas õnneks väga palju ei ole ning kasutada on pea 17k km teid, siis vast saame hakkama.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 28 Mai 2022, 11:19
Ega see on koht, kus pole mõtet väga sügavale vaidlusse (võrdlemisse) laskuda.
Kodanik, kelle meelest, mis tahes rajas oma kiirusega kurnimine on õigustatud kaevuluukide, maailma parandamise, ning "vähe kottimisega" ei leia teise poole hulgast mõttekaaslasi (üsna kindlasti ka vice versa)
Siin mõnes teises teemas on juba kinnitust leidnud mõne indiviidi “ainult mina” ja “ainult minu kitsas maailmavaade on õige” arvamus koos debiilsete võrdlustega. Let it be ja tuleb loota, et sellistega liikluses ei kohtu. Varem või hiljem leiavad oma (crash)
Sellistel kivipeadel soovitaks kas või korra Lättigi sõita ja vaadata kuidas meie lõunanaabrid saavad ilma “mul on seaduslik õigus = tõmban silmaklapid pähe ja mind ei koti” suhtumiseta viisakalt liigeldud nii linnas kui maanteel. Pekki ma ei kujuta ette millised oleks Riias ummikud, kui seal eestlased elaks oma, hoian võimalikult telgjoone lähedale ja kedagi endast mööda ei lase, suhtumisega. :roll: Sõidetakse ise ja lastakse teistel sõita. Erinevalt meie meeste, mina ei pea ja mind ei huvita, suhtumisest.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Madlobster kirjutas: 28 Mai 2022, 11:19
Ega see on koht, kus pole mõtet väga sügavale vaidlusse (võrdlemisse) laskuda.
Kodanik, kelle meelest, mis tahes rajas oma kiirusega kurnimine on õigustatud kaevuluukide, maailma parandamise, ning "vähe kottimisega" ei leia teise poole hulgast mõttekaaslasi (üsna kindlasti ka vice versa)

Ilmselt kummalgi poolel ei õnnestu vastaspoolt liiklusest välja juurida, olenemata sõnaosavusest foorumis või "õpetuste jagamisest" liikluses. :bsmile:
See kokku ongi meie liikluskultuuri keskmine tase :) ja nii lihtsalt ongi :)

Sellele vaatamata on keskmise kogemuse, väikse nutikuse ning näpuotsaga õnne korral võimalik meil punktist A punkti B jõuda ning üksteisele tänaval käppa tõsta :bsmile:
Paha kipub juhtuma siis kui mõlema poole äärmuslikud kivipead ühel ja samal ajal ühes ja samas kohas tahavad olla.
Aga kuna neid äärmuslike kivipäid laulurahva hulgas õnneks väga palju ei ole ning kasutada on pea 17k km teid, siis vast saame hakkama.
Olen selles osas Sinuga nõus.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 11:51
Siin mõnes teises teemas on juba kinnitust leidnud mõne indiviidi “ainult mina” ja “ainult minu kitsas maailmavaade on õige” arvamus koos debiilsete võrdlustega. Let it be ja tuleb loota, et sellistega liikluses ei kohtu. Varem või hiljem leiavad oma (crash)
Sellistel kivipeadel soovitaks kas või korra Lättigi sõita ja vaadata kuidas meie lõunanaabrid saavad ilma “mul on seaduslik õigus = tõmban silmaklapid pähe ja mind ei koti” suhtumiseta viisakalt liigeldud nii linnas kui maanteel. Pekki ma ei kujuta ette millised oleks Riias ummikud, kui seal eestlased elaks oma, hoian võimalikult telgjoone lähedale ja kedagi endast mööda ei lase, suhtumisega. :roll: Sõidetakse ise ja lastakse teistel sõita. Erinevalt meie meeste, mina ei pea ja mind ei huvita, suhtumisest.
Mul on nn vanas euroopas käimata Kreekas, Brittide juures ja Portugalis (mõni kääbusriik ka ilmselt)ning endises sots-euroopas pole käimud Montenegros, Albaanias ja Põhja-makedoonias ning minu meelest pole seda “mul on seaduslik õigus = tõmban silmaklapid pähe ja mind ei koti” suhtumist põhimõtteliselt kuskil. Ungaris ja Bulgaarias on mõnel määral, aga ikkagi peaaegu ei ole kuskil seda enam. Kus juures endises sotslaagris oli 90-ndatel ikkagi kohati hullem kui meil tol ajal, kuid nad on kuidagi üle saanud sellest. Suurimad muutujad on minu meelest poola ja rumeenia. Mulle tundub,et see asi ei ole ikkagi liikluses ainult vaid ka muus elus on meil samasugused pidevalt üksteisele ära tegijaid ja sellest rahuldust tundvaid palju.
See on minu subjektiivne arvamus-tähelepanek, aga minu meelest on seda nö enda upitamist ja kõigile ära tegemist just neis riikides kus on palju uhkeid, kuid kasutatuna läänest toodud nn premium klassi autosid. Rumeenias torkas silma see, et GLE,S-klass,5-7-seeria,X5-6, Porsched, Bentleyd jne on üldjuhul uued ja nendega sõidavadki tõeliselt jõukad inimesed. Suurem osa autosid on kesklass(ka korralikud ja palju on uusi-uuepoolseid) ja kui leidub mõni vana premuium masin,siis see pigem mingi eksklusiiv või üli kõva tuuninguga ülivõimsa mootoriga. Ka vanas euroopas on vanemaid lux autosid liikvel kuid näha, et roolis istub inimene, kes selle poest uuena ostis ja sõidabki sellega nüüd pikemalt.
Ehk inimesed,kes ei ole leidnud enda kohta elus ja üritavad seda kuidagi oma "materiaalset jõukust" näidates saavutada (enamus neist on liisingus-laenus) ongi need nö "teise rea kunnid" ja muidu nahaalid liikluses(see ei puuduta ainult vanemaid premuim autosid vaid ka a´la Škoda täislaksuga hinnaga ligi 50k) Nad peavad ju koguaeg pildil olema ja ennast tõestama (küsimus kelle sa seal midagi tõestad).
Normaalne inimene,kes saab endaga hästi hakkama nii materiaalselt kui ka peas on kõik korras, ei tegele sellise jamaga.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Madlobster kirjutas: 28 Mai 2022, 10:13
Võimalik kus iganes maal või mitte
Urmase mainitud "euromöödasõitjaid" vihkavad 99,9% liiklejatest, olenemata sellest, mida "teise rea fänn" oma tegevusest ise arvab, keda või mida tolereerib või tolereerimata jätab. Näpi oma püsikale miinus kaks km/h ja säästa enamust oma isiklikest tõekspidamistest oleks lühike vastus/soovitus.

Kahetsusväärselt tihti euroopa teedel "takisti" taha jäädes tuleb tõdeda, et kivipea reg numbri sinisel osal on tähed EST :(
"Takisti nr2", numbrimärgiga EST on Läti 3-realisel keskjoone kõrval sõitja, kes loomulikult ei saa aru või ei tahagi saada, kuidas töötab nende 3-realise süsteem.
Blokib mõnuga kogu liiklust, kivinägu peas.
Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”