Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab? Kui ma sõidan üle lubatud kiiruse ja keegi otsustab mulle selliselt selga istub, siis loomulikult lasen kiiruse mõnuga täpselt lubatu peale. Seda muidugi ainult autoga sõites. Tsikliga oleks see ilmselgelt enesetapp.. :D
See muidugi ei tähenda, et ma takistaks möödasõitu. Kui nii kõva mees oled, et kokkulepitud kiirustele kaarega kusta, siis ole ka kõva mees ja sõida mööda. Aga kiiremini ka kellegi pärast sõitma ei hakka.


Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

ElectroMoto kirjutas: 28 Mai 2022, 20:47
Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab?
Kui teises reas olen, varem ei märka ja keegi perse tuleb, siis vabastan teise rea ja lähen esimesse, jah. Kogemuse järgi ütleks, et ~80% juhtidest käitub samamoodi. Ülejäänud ~20% hakkavad teises reas p***. Nendega taielda ei viitsi, pressin mööda sealt kus saan. Kui vaja, siis üpris ebaviisakalt.

Kusjuures Eestis kipub tagant tulija vilgutamine/vasak suund vahekorda pigem halvemaks muutma. Mujal euroopas mõjub vilgutamine/vasak suund pigem paremini kui lähedale ronimine.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

Tegelt on siin taieldud küll sellel teemal juba, vaadake esikaamera pilti ka: https://www.facebook.com/groups/ezduni/ ... 9830571880

Kommentaarides alguse poole. Ma ei oska facebookist videosid eraldada enam, niiet peate selle lingiga leppima.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

ElectroMoto kirjutas: 28 Mai 2022, 20:47
Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab? Kui ma sõidan üle lubatud kiiruse ja keegi otsustab mulle selliselt selga istub, siis loomulikult lasen kiiruse mõnuga täpselt lubatu peale. Seda muidugi ainult autoga sõites.
Vahel on näha olnud selliseid, kes nagu ära ehmataks kui keegi järgi jõuab ja möödumise võimalust ootab. Ise jätkan sõitmist oma kiirusega, olgu see siis täpselt max. lubatud või veidi üle.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Miks?
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Forumist »

ElectroMoto kirjutas: 28 Mai 2022, 20:47
Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab?
Ma küll tõmban eest ära, kui minust kiirem järgi hakkab jõudma. Kas siis lisan kiirust või reastun paremale ja lähen pärast uuesti möödasõidule. Täiesti loogiline käitumine ju.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 28 Mai 2022, 21:44
M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Miks?
Kui ta uhkelt teises reas uimerdab nii, et teised temast paremalt mööduma peavad ja seejuures aru ei saa, et selline liiklemine natuke .... on, siis ma küll ühtegi sümpaatiat ei tunne. No ma olen lihtsalt teistsuguse maailmavaatega. Ja saan täiesti aru, et on ka teistpidi arvajaid.
Aga kõigest hoolimata ma dziibi venna teguviisi ka õigeks ei pea, tsiklistile niimoodi p.rse ei roniks ja ta eluga ei mängiks.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 28 Mai 2022, 20:54

Kusjuures Eestis kipub tagant tulija vilgutamine/vasak suund vahekorda pigem halvemaks muutma. Mujal euroopas mõjub vilgutamine/vasak suund pigem paremini kui lähedale ronimine.
Igati nõus ja see näitab, et me küll ise peame siin ennast eurooplasteks ja põhjamaalasteks ja oleme nii targad ning ilusad jne ning kõik meie naabrid on tropid jne Kuid kahjuks on meile vaja üht suurt kollektiivset peeglit, et sinna vaadata ja end terveks teha. Ega see pole ainult liikluse probleem,see on tegelikult ühiskonnana omavahel läbisaamise probleem.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
Vahel on näha olnud selliseid, kes nagu ära ehmataks kui keegi järgi jõuab ja möödumise võimalust ootab. Ise jätkan sõitmist oma kiirusega, olgu see siis täpselt max. lubatud või veidi üle.
Tooks siia võrrandisse 2+1 lõigud ka. Julgen väita, et sellise käitumise tõttu jõuabki, ühel 2 realisel lõigul, max paar autot aeglasematest mööda.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

simp kirjutas: 28 Mai 2022, 23:31
Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
Vahel on näha olnud selliseid, kes nagu ära ehmataks kui keegi järgi jõuab ja möödumise võimalust ootab. Ise jätkan sõitmist oma kiirusega, olgu see siis täpselt max. lubatud või veidi üle.
Tooks siia võrrandisse 2+1 lõigud ka. Julgen väita, et sellise käitumise tõttu jõuabki, ühel 2 realisel lõigul, max paar autot aeglasematest mööda.
Et "ehmatatakse" ära ja lisatakse kiirust, mis mõne aja pärast jälle maha võetakse?
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

Sellise = "Ise jätkan sõitmist oma kiirusega, olgu see siis täpselt max. lubatud või veidi üle."

Täpsustan, kui tõesti polnud aru saada...
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mis probleem selle mööda saamisega siis max. lubatud kiirusega sõitvast autost on kui veel kiirus on koguaeg ühtlane sõidusuunas on 2 rada? Ja miks üldse peab mööda saama? :roll:
Viimati muutis Turist, 29 Mai 2022, 00:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 23:57
Mis probleem selle mööda saamisega siis max. lubatud kiirusega sõitvast autost on kui veel kiirus on koguaeg ühtlane? Ja miks üldse peab mööda saama? :roll:
A mis värk selle teise ritta ronimisega sul üldse on, kui sa saad ka esimeses reas sõita?
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 23:57
Mis probleem selle mööda saamisega siis max. lubatud kiirusega sõitvast autost on kui veel kiirus on koguaeg ühtlane? Ja miks üldse peab mööda saama? :roll:
jaja, 2 realised lõigud 2+1 teel ongi selleks, et kaks meest saaks kõrvuti sõita korraks.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 00:00
Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 23:57
Mis probleem selle mööda saamisega siis max. lubatud kiirusega sõitvast autost on kui veel kiirus on koguaeg ühtlane? Ja miks üldse peab mööda saama? :roll:
A mis värk selle teise ritta ronimisega sul üldse on, kui sa saad ka esimeses reas sõita?
Maga kaineks, kes siin teisest reast rääkis? Ehk siis tsitaat, millele vastamiseks ma selle teksti kirjutasin: "Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab? Kui ma sõidan üle lubatud kiiruse ja keegi otsustab mulle selliselt selga istub, siis loomulikult lasen kiiruse mõnuga täpselt lubatu peale. Seda muidugi ainult autoga sõites."
Ma ei loe sealt teises reas sõitmise kohta midagi välja ja mu tekst käis lihtsalt suurema kiirusega (paremas reas) taha ilmuvast autost.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas simp »

Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 00:02

Maga kaineks, kes siin teisest reast rääkis?
Viimased 3 lehekülge räägitakse siin teisest reast. Kontekst härrased, kontekst.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Vähemalt postitatakse õige teema alla.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

simp kirjutas: 29 Mai 2022, 00:05
Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 00:02

Maga kaineks, kes siin teisest reast rääkis?
Viimased 3 lehekülge räägitakse siin teisest reast. Kontekst härrased, kontekst.
Siin on ka viimaste lehtede jooksul räägitud üsna erinevatest asjadest, nii möödasõidust kui poevargusest ja pedofiilide ning naksitrallidest. :lol:
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 22:14
mx77 kirjutas: 28 Mai 2022, 21:44
M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Miks?
Kui ta uhkelt teises reas uimerdab nii, et teised temast paremalt mööduma peavad ja seejuures aru ei saa, et selline liiklemine natuke .... on, siis ma küll ühtegi sümpaatiat ei tunne. No ma olen lihtsalt teistsuguse maailmavaatega. Ja saan täiesti aru, et on ka teistpidi arvajaid.
Aga kõigest hoolimata ma dziibi venna teguviisi ka õigeks ei pea, tsiklistile niimoodi p.rse ei roniks ja ta eluga ei mängiks.
Sa ilmselt ei pannud tähele, et kui videote autorilt tsiklimehe kiiruse kohta küsiti, siis ta vastas 70+. Selle kiirusega võib suvalises reas sõita nii palju kui tahab.
Kõik on jube kõvad kohtumõistjad siin asjaolusid teadmata.
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

urmas66 kirjutas: 28 Mai 2022, 00:23
Mis keelab sul möödasõiduks hetkeks pedaale kasutada ja möödasõit kiirelt lõpetada nagu tsivileeritud maailmas üldjuhul tehakse?
Küsimus oli küll eelkõnelejale, aga vastan omalt poolt, et olen just möödasõidu kiire lõpetamise eest kunagi hea summa eurosid pidanud loovutama. Ei aidanud jutud, et ma sõitsin selle 85 km/h liikleja taga juba viimased pool tundi ja et ootasin muidu käänulisel ja suht elava liiklusega teel pikemat sirget, et oleks ohutu. Ja mitte jutt lihtsalt, vaid nii oligi.

Alustasin möödasõitu, mis sai kiirelt lõpetatud nähatavusse ilmunud vastusõitja tõttu. Kust ma tean, äkki tuleb 140-ga - muidugi tahan oma ritta kiirelt tagasi jõuda. Hetk hiljem hüppas varitsuses olnud politsei põõsast välja ja nii ta läks. Eelnev kehtiv oli all (asja eest, panin tookord tõesti hullu) ja nii kirjutati suht krõbedad numbrid paberile. Öeldi veel, et sorri, saame aru et tegid seda liiklusohutuse pärast, aga 90 km/h kehtib ka möödasõidul ja et kolmanda korraga lähevad load. Arusaadav muidugi, imelik olekski kui politseinik oleks lihtsalt kulpi löönud ja head teed soovinud. Samas nõme, et seaduse järgi oleks pidanud siis möödasõidu katkestama ja tagasi selle venivillemi taha reastuma. Või siiski...?
Viimati muutis AndiKa, 29 Mai 2022, 09:34, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas rannamees »

AndiKa kirjutas: 29 Mai 2022, 09:26
urmas66 kirjutas: 28 Mai 2022, 00:23
Mis keelab sul möödasõiduks hetkeks pedaale kasutada ja möödasõit kiirelt lõpetada nagu tsivileeritud maailmas üldjuhul tehakse?
Küsimus oli küll eelkõnelejale, aga vastan omalt poolt, et olen just möödasõidu kiire lõpetamise eest kunagi hea summa eurosid pidanud loovutama. Ei aidanud jutud, et ma sõitsin selle 85 km/h liikleja taga juba viimased pool tundi ja et ootasin muidu käänulisel ja suht elava liiklusega teel pikemat sirget, et oleks ohutu. Ja mitte jutt lihtsalt, vaid nii oligi.

Alustasin möödasõitu, mis sai kiirelt lõpetatud nähatavusse ilmunud vastusõitja tõttu. Kust ma tean, äkki tuleb 140-ga - muidugi tahan oma ritta kiirelt tagasi jõuda. Hetk hiljem hüppas varistuses olnud politsei põõsast välja ja nii ta läks. Eelnev kehtiv oli all (asja eest, panin tookord tõesti hullu) ja nii kirjutati suht krõbedad numbrid paberile. Öeldi veel, et sorri, saame aru et tegid seda liiklusohutuse pärast, aga 90 km/h kehtib ka möödasõidul ja et kolmanda korraga lähevad load. Arusaadav muidugi, imelik olekski kui politseinik oleks lihtsalt kulpi löönud ja head teed soovinud. Samas nõme, et seaduse järgi oleks pidanud siis möödasõidu katkestama ja tagasi selle venivillemi taha reastuma. Või siiski...?
Veits läks Sul teema kontekstist välja.
2-realine ja 4-realine on täiesti erinev maailm.
Nagu on erinevad mõisted möödasõit ja ettejõudmine
Pilt
Kasutaja avatar

AndiKa
Postitusi: 109
Liitunud: 18 Juul 2020, 11:11
Tsikkel: Scout, ST1100
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas AndiKa »

Jep, mu mõte selles hetkeks pedaalide kasutamises. Kui seadus ei luba, siis karistatakse ära...
Viimati muutis AndiKa, 29 Mai 2022, 09:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 00:09
simp kirjutas: 29 Mai 2022, 00:05
Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 00:02

Maga kaineks, kes siin teisest reast rääkis?
Viimased 3 lehekülge räägitakse siin teisest reast. Kontekst härrased, kontekst.
Siin on ka viimaste lehtede jooksul räägitud üsna erinevatest asjadest, nii möödasõidust kui poevargusest ja pedofiilide ning naksitrallidest. :lol:
Me räägime siin 2+2 teemast ja konkreetselt lähtuvalt eelpool olevast videost. Aga see pole esimene kord kus sa üksi hakkad jumal teab millest rääkima ning ei saa enam teemale pihta.
Btw, poevarga võrdluse tõid sa ise siia või mitte?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:49
Me räägime siin 2+2 teemast ja konkreetselt lähtuvalt eelpool olevast videost. Aga see pole esimene kord kus sa üksi hakkad jumal teab millest rääkima ning ei saa enam teemale pihta.
Btw, poevarga võrdluse tõid sa ise siia või mitte?
Me räägime siin kõigest. :wack:
AndiKa kirjutas: 29 Mai 2022, 09:26
Ei aidanud jutud, et ma sõitsin selle 85 km/h liikleja taga juba viimased pool tundi ja et ootasin muidu käänulisel ja suht elava liiklusega teel pikemat sirget, et oleks ohutu.
Näiteks Tallinnast Pärnusse sõitmisel 3-4 minutit varem jõudmise jaoks üsna kõrge hind. Tegelikult muidugi täiesti mõttetu teema sellised möödasõidud, mida see 3-4 minutit annab, eks ole? :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AndiKa kirjutas: 29 Mai 2022, 09:33
Jep, mu mõte selles hetkeks pedaalide kasutamises. Kuii seadus ei luba, siis karistatakse ära...
Aga sa ei hakka ju mööda sõitu ka nii tegema nii, et lisad kiirust +2km mööda sõidetavast?
Minu teema oli küll 2+2 tee, aga tegelikkuses on asi sama. Tee oma möödasõit ära, või ära siis teegi seda, kui tunned et on ohtlik ja võid minna sedusega pahuksisse selmet istuda möödasõidetava kõrval 5km.
Kui nüüd aus olla,siis +10km spido järgi ei tee ükski politsei midagi ja sellise vahega toimub ka möödasõit kiirelt ja muretult. Ma ei arvanudki,et on vaja tekitada olukord,kus sõites 112km/h 110 alas jääb sulle ette täpselt 110 sõitev liikleja ja sa siis pead vajutama põhja. Ei pea, aga vajuta 118-120 ning sujub möödasõit normaalselt ja kedagi sa ei häiri. Või kui oled NII KORRALIK,siis võtadki oma püsikal 2km/h vähemaks ja sõidad selle eesliikuja taga piisava vahega. Kui on uuem adaptiivne püsikas pole isegi midagi vaja teha,auto jätkab ise eesliikuja taga turvalise pikivahega.
Kui ma juba sõidan +10 ja keegi jääb ette, kellest möödasõit võtab natuke aega, siis mina tagasõitjana ei ärritu selle peale, sest see on juba hoopis teine teema.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 29 Mai 2022, 08:40
M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 22:14
mx77 kirjutas: 28 Mai 2022, 21:44
M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Miks?
Kui ta uhkelt teises reas uimerdab nii, et teised temast paremalt mööduma peavad ja seejuures aru ei saa, et selline liiklemine natuke .... on, siis ma küll ühtegi sümpaatiat ei tunne. No ma olen lihtsalt teistsuguse maailmavaatega. Ja saan täiesti aru, et on ka teistpidi arvajaid.
Aga kõigest hoolimata ma dziibi venna teguviisi ka õigeks ei pea, tsiklistile niimoodi p.rse ei roniks ja ta eluga ei mängiks.
Sa ilmselt ei pannud tähele, et kui videote autorilt tsiklimehe kiiruse kohta küsiti, siis ta vastas 70+. Selle kiirusega võib suvalises reas sõita nii palju kui tahab.
Kõik on jube kõvad kohtumõistjad siin asjaolusid teadmata.
Ma saan aru, et seaduse järgi on õigus, selllele polegi vastu vaielnud ju. Aga meil eestlastel on jube komme oma õigust taga ajada ja mitte loogiliselt mõelda. Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS! Selmet esimeses ehk parempoolses reas sõit max lubatud kiirusega või alla selle isegi.
Kui sa ummikus istud ja kõrvalteelt soovib keegi välja pöörata, sul on ka ju õigus mitte lasta tal seda teha. Teedki siis nii või sel juhul oled siiski viisakas ja lased vahele? Kui jah, miks siis see viisakus - mitte takistada vasakpoolses reas kiiremat liiklusvoolu, isegi kui nad sõidavad üle max lubatu - miks see puudub? Politseiniku geen lööb välja?
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 09:52
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:49
Me räägime siin 2+2 teemast ja konkreetselt lähtuvalt eelpool olevast videost. Aga see pole esimene kord kus sa üksi hakkad jumal teab millest rääkima ning ei saa enam teemale pihta.
Btw, poevarga võrdluse tõid sa ise siia või mitte?
Me räägime siin kõigest. :wack:

Sa räägidki kõigest omaette, kui argumendid otsa saavad. Teema areneb jne. selgituste saatel, lase edasi siis.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

AndiKa kirjutas: 29 Mai 2022, 09:33
Jep, mu mõte selles hetkeks pedaalide kasutamises. Kui seadus ei luba, siis karistatakse ära...
Eks see oleneb palju see üle ikka on ja kas satud politseiniku või mendi küüsi. Viimane üritab sulle igal võimalusel ära keerata.
Teema on siiski 2+2 teest ja seal puudub võimalus, kus keegi ootamatult vastu tuleb. Keegi ei oota ka, et sa peab pedal to the metal stiilis möödasõidu tegema. Aga minna möödasõitu tegema +2 km/h vs eessõitja ja teha seda siis kilomeetrite kaupa isegi siis kui teised selja taga ootamas, pole kuidagi viisakas, pigem selline meelega m.... mängimine.
Aga osade arvates täiesti fine tegevus koos õigustusega - miks teil on vaja üldse mööda sõita ja kuhu teil kiire on?
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”