Hälvik-autojuhid

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 29 Mai 2022, 10:16
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
Sul on täiesti õigus.
Antud juhtum muidgi oli asulas sees.


Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 29 Mai 2022, 10:16
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
Mac siin algas teema motikaga Järvevanas ja jätkub aruteluga, et kui MA TAHAN, siis teen 2+2 teel möödasõitu +2km/h möödasõidtetavast ja teen seda niikaua kui tahan, aga ei kiirenda ka sest see on seaduse rikkumine. Isegi kui seal minu taga on 50 autot ootel,aga MUL ON ÕIGUS ja nii on.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui asetada liiklusteemadest kasutajad, kes ristmikest aru saavad ja teises teemas teiste vastu suhtumises "mul pohui" suhtumist ei presenteeri excelisse, tekib funktsioon "CORREL'it" kasutades üsna tuntav poistiivne korrelatsioon. Kahjuks on sama nähtus ilmne ka teises "leeris" olevatega.

Teise "leeri" õigustuseks "muna" olla on tihti lause, et te ei peagi saama minust kiiremini sõita, sest see on minu arust ohtlik ja minu "muna" olemine justkui teeb liiklust turvalisemaks.
Kahjuks aga on selle loogika matemaatiline tulem üsna tugev negatiivne korrelatsioon. Ehk maakeeli: LS'i mitte tundmine (valesti tõlgendamine) ning teiste suhtes muna käitumine põhjustab õnnetusi oluliselt tõenäolisemalt kui neid ära hoiab.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Siin räägitakse jah väga paljust siin ja seal. Aga tasub meeles pidada, et asulas ja asulavälisel teel on veidi erinevad liikumisreeglid mis puudutavad sõiduradasi. See tsiklisti video on ju asulas kui ma ei eksi. Ja kui ta seal liikus 70+ siis seaduse mõistes ei eksinud ta millegi vastu. Aga teatud seltskonna silmis on ta kindlasti eksinud....
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 11:29
Siin räägitakse jah väga paljust siin ja seal. Aga tasub meeles pidada, et asulas ja asulavälisel teel on veidi erinevad liikumisreeglid mis puudutavad sõiduradasi. See tsiklisti video on ju asulas kui ma ei eksi. Ja kui ta seal liikus 70+ siis seaduse mõistes ei eksinud ta millegi vastu. Aga teatud seltskonna silmis on ta kindlasti eksinud....
Siin taandubki asi "MINU" õiguse peale. Ka asulas ei ole mõistlik üksinda teises reas sõita. Mujal tsiviliseritud riikides on ka hea tava ja viisakus, millest kinni peetakse, aga meil igal mehel ÕIGUS saada ja ÕIGUS olla ning ÕIGUS nõuda. Ja seda isegi siis kui seda talle üldse vaja pole, sest on ju ÕIGUS.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 29 Mai 2022, 11:34
Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 11:29
Siin räägitakse jah väga paljust siin ja seal. Aga tasub meeles pidada, et asulas ja asulavälisel teel on veidi erinevad liikumisreeglid mis puudutavad sõiduradasi. See tsiklisti video on ju asulas kui ma ei eksi. Ja kui ta seal liikus 70+ siis seaduse mõistes ei eksinud ta millegi vastu. Aga teatud seltskonna silmis on ta kindlasti eksinud....
Siin taandubki asi "MINU" õiguse peale. Ka asulas ei ole mõistlik üksinda teises reas sõita. Mujal tsiviliseritud riikides on ka hea tava ja viisakus, millest kinni peetakse, aga meil igal mehel ÕIGUS saada ja ÕIGUS olla ning ÕIGUS nõuda. Ja seda isegi siis kui seda talle üldse vaja pole, sest on ju ÕIGUS.
Aga samamoodi me võime ju vaadata seda teiselt poolt! Ehk siis Sina urmas66.. Miks just Sinu seisukoht on õige ja kõik peavad selle järgi toimetama? Kuidas peab liiluses hakkama saama juht kes on auto/tsikli kooli äsja lõpetanud ja tuleb tänavale? Proovib seal liigelda nii nagu talle õpetati ja ka eksami edukalt sooritas. Ja siis tuled Sina... Milleks meile siis koolid ja meie liiklusseadus kui tegelik olukord on hoopis teine? Kas tundub, et see tsiklist proovib midagi kõigile selgeks teha? Minuarust ta lihtsalt sõidab...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas erkil »

mx77 kirjutas: 29 Mai 2022, 10:17
Macintosh kirjutas: 29 Mai 2022, 10:16
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
Sul on täiesti õigus.
Antud juhtum muidgi oli asulas sees.
Kas ikka on sedasi, et 2+2 teel võib teisese reast teha ainult möödasõitu (kellegi enda peas loodud kirjutamata reegleid ei arvesta)? Pigem ainult siis, kui liiklus on tihe ja vasakpoolne rida on juba (veel aeglasemalt liikuvaid) autosid täis. Sellise paragrahvi leidsin mina: "(8) Kui asulavälisel teel on pärisuunavööndis mitu tähistatud sõidurada, siis tohib vasakpoolseid radasid kasutada ainult juhul, kui parempoolsed on hõivatud."

Tõsi, on paragrahv, mis lubab teist rida kasutada ainult möödasõiduks, aga see käib ainult kolmerealise tee (1+1+1?) kohta: "(2) Kahesuunalise liiklusega sõiduteel, mille kogulaiuses on kolm teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi sõita äärmisele vasakpoolsele ehk vastassuunarajale. Keskmist rada võib kasutada ainult möödasõiduks või ümberpõikeks ning seda tuleb kasutada ümberreastumiseks enne vasak- või tagasipööret."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Asjad on alati kahepoolsed ja sõltub kuspoolt vaadata.. Lisame kindlasti veel õli tulle autojuhid vs tsiklistid. Suuremate tsilkipuntide kulgemised teedel. Nn. kirjutamata reegel tsiklistide hulgas, et liigutakse malelauas. Ja siis tekib selle seltskonna taha autodest rivi.. keegi isegi ei liiguta ennast eespool... Ja kui keegi veel julgeb alustada möödasõitu... mida pekki.. ja vahepeal ohustab tsikliste.. ja tõmbab nende vahele.. kus on siis see suur viisakus ja arusaamine mis igalpool justkui peaks olema? Sina autojuht topi oma liiklusseadus sinnasamusesse olgugi, et see ütleb selgelt- liikuda tuleb sõidutee parema ääre lähedal... ei meie paneme mitmekesi kõrvuti kogu raja laiuses. Ja nii on!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:59

Sa räägidki kõigest omaette, kui argumendid otsa saavad. Teema areneb jne. selgituste saatel, lase edasi siis.
Ära nüüd plägise nagu mingi vanamutt siin kui midagi teemakohast öelda pole. Isiklike vestluste jaoks on foorumis privaatsõnumi saatmise võimalus täiesti olemas. See pole mingi 2-realise maatee teema siin, siin on ka juttu 1+1 teel möödasõitudest ja paljust muustki. :wack:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 15:45
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:59

Sa räägidki kõigest omaette, kui argumendid otsa saavad. Teema areneb jne. selgituste saatel, lase edasi siis.
Ära nüüd plägise nagu mingi vanamutt siin kui midagi teemakohast öelda pole. Isiklike vestluste jaoks on foorumis privaatsõnumi saatmise võimalus täiesti olemas. See pole mingi 2-realise maatee teema siin, siin on ka juttu 1+1 teel möödasõitudest ja paljust muustki. :wack:
Maga kaineks, ära plägise jne. Sa tropp vali avalikus foorumis sõnavara, kodus või omaette võid rääkida kuidas soovid.
Sinuga teema lõpp, kuna asjalikku sealt midagi ei tule.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 12:03
Asjad on alati kahepoolsed ja sõltub kuspoolt vaadata.. Lisame kindlasti veel õli tulle autojuhid vs tsiklistid. Suuremate tsilkipuntide kulgemised teedel. Nn. kirjutamata reegel tsiklistide hulgas, et liigutakse malelauas. Ja siis tekib selle seltskonna taha autodest rivi.. keegi isegi ei liiguta ennast eespool... Ja kui keegi veel julgeb alustada möödasõitu... mida pekki.. ja vahepeal ohustab tsikliste.. ja tõmbab nende vahele.. kus on siis see suur viisakus ja arusaamine mis igalpool justkui peaks olema? Sina autojuht topi oma liiklusseadus sinnasamusesse olgugi, et see ütleb selgelt- liikuda tuleb sõidutee parema ääre lähedal... ei meie paneme mitmekesi kõrvuti kogu raja laiuses. Ja nii on!
Ain, antud juhul sinuga nõus, see pole ok. See on ka üks põhjus miks ma isiklikult sellistes grupisõitudes ei osale. Kunagi algusaegadel sai käidud, kuid kui esiratturi tempo oli ikka 80-85 ja me pidevalt autodele jalgu jäime, siis keerasin vabatahtlikult kõrvale ja lahkusin grupist.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 29 Mai 2022, 10:17
Macintosh kirjutas: 29 Mai 2022, 10:16
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
Sul on täiesti õigus.
Antud juhtum muidgi oli asulas sees.
Ma pole ammu LE või LS, kumb see õige nimi nüüd viimasel ajal on, lugenud. Kas see nõue kus linnas nõelumine ehk paremast reast möödumine ära keelati, on ikka jõus või enam mitte?
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 16:18
Maga kaineks, ära plägise jne. Sa tropp vali avalikus foorumis sõnavara, kodus või omaette võid rääkida kuidas soovid.
Sinuga teema lõpp, kuna asjalikku sealt midagi ei tule.
Lammas jääb lambaks. :wack: Pole veel kaineks saanud? Kas su puhul on tegu sellise ajuhälvikuga, kes ei saa aru mida tähendab privaatsõnum, või ei oska neid saata? Kordan veelkord puust ja punaselt: puhtalt isikliku suunitlusega eideplägin saada sõnumiga (kui ei suuda kuidagi kirjutamata jätta), seda ei soovi teised siin lugeda. (togi)
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 12:03
Asjad on alati kahepoolsed ja sõltub kuspoolt vaadata.. Lisame kindlasti veel õli tulle autojuhid vs tsiklistid. Suuremate tsilkipuntide kulgemised teedel. Nn. kirjutamata reegel tsiklistide hulgas, et liigutakse malelauas. Ja siis tekib selle seltskonna taha autodest rivi.. keegi isegi ei liiguta ennast eespool... Ja kui keegi veel julgeb alustada möödasõitu... mida pekki.. ja vahepeal ohustab tsikliste.. ja tõmbab nende vahele.. kus on siis see suur viisakus ja arusaamine mis igalpool justkui peaks olema? Sina autojuht topi oma liiklusseadus sinnasamusesse olgugi, et see ütleb selgelt- liikuda tuleb sõidutee parema ääre lähedal... ei meie paneme mitmekesi kõrvuti kogu raja laiuses. Ja nii on!
sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas. Kaherattaline mootorratas ja mopeed võivad sõidurajal liikuda kahes reas;
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 16:26
mx77 kirjutas: 29 Mai 2022, 10:17
Macintosh kirjutas: 29 Mai 2022, 10:16
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 09:57
Et pohh, las ma olla muul liiklusel jalus ja teised möödugu must paremalt, MINUL ON ÕIGUS!
Ei ole õigus. Ma ei jaksa telefonis hetkel LS lapata ja konkreetsele sõnastusele viidata aga 2+2 teedel tehakse asulavälistel teedel teisest reast vaid möödasõitu. Niisama, omaks lõbuks seal ukerdada pole lubatud.
Sul on täiesti õigus.
Antud juhtum muidgi oli asulas sees.
Ma pole ammu LE või LS, kumb see õige nimi nüüd viimasel ajal on, lugenud. Kas see nõue kus linnas nõelumine ehk paremast reast möödumine ära keelati, on ikka jõus või enam mitte?
§ 47. Sõiduraja ja -rea vahetamine
(1) Kõrvuti sõitvate sõidukite juhtide vastastikusel sõiduraja ja -rea vahetamisel peab juht andma teed temast paremal oleva sõiduki juhile.

(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Ivoonu kirjutas: 29 Mai 2022, 17:11
[/
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita
Oot mis, üldse ei tohi mööda sõita?
Ma muidu pidasin silmas analoogset olukorda nagu Järvevana videos. Ehk siis miskil hetkel tuli keeld vasakust reast paremasse reastumine ja sealtkaudu möödumine, vahet polnud mis kiirusega sul vasakus reas ees sõideti.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 17:23
Ivoonu kirjutas: 29 Mai 2022, 17:11
[/
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita
Oot mis, üldse ei tohi mööda sõita?
Ma muidu pidasin silmas analoogset olukorda nagu Järvevana videos. Ehk siis miskil hetkel tuli keeld vasakust reast paremasse reastumine ja sealtkaudu möödumine, vahet polnud mis kiirusega sul vasakus reas ees sõideti.
See kehtib asula väliselt: paremas reas on möödasõit keelatud.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

mx77 kirjutas: 29 Mai 2022, 17:29
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 17:23
Ivoonu kirjutas: 29 Mai 2022, 17:11
[/
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita
Oot mis, üldse ei tohi mööda sõita?
Ma muidu pidasin silmas analoogset olukorda nagu Järvevana videos. Ehk siis miskil hetkel tuli keeld vasakust reast paremasse reastumine ja sealtkaudu möödumine, vahet polnud mis kiirusega sul vasakus reas ees sõideti.
See kehtib asula väliselt: paremas reas on möödasõit keelatud.
Miski hetk oli asulasiseselt kah, ma nagu mäletaks nii. Samas mürki võtta ei julge.
Ühesõnaga asulasisene nõelumine on seaduspärane tegevus.

motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas motikus »

Nõeluda ei tohi ka vasakult mööda, see on hoopis teine asi
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ivoonu kirjutas: 29 Mai 2022, 17:06
Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 12:03
Asjad on alati kahepoolsed ja sõltub kuspoolt vaadata.. Lisame kindlasti veel õli tulle autojuhid vs tsiklistid. Suuremate tsilkipuntide kulgemised teedel. Nn. kirjutamata reegel tsiklistide hulgas, et liigutakse malelauas. Ja siis tekib selle seltskonna taha autodest rivi.. keegi isegi ei liiguta ennast eespool... Ja kui keegi veel julgeb alustada möödasõitu... mida pekki.. ja vahepeal ohustab tsikliste.. ja tõmbab nende vahele.. kus on siis see suur viisakus ja arusaamine mis igalpool justkui peaks olema? Sina autojuht topi oma liiklusseadus sinnasamusesse olgugi, et see ütleb selgelt- liikuda tuleb sõidutee parema ääre lähedal... ei meie paneme mitmekesi kõrvuti kogu raja laiuses. Ja nii on!
sõidurada on sõidutee pikiriba, mis võib olla tähistatud asjakohaste liiklusmärkide või teekattemärgistega ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas. Kaherattaline mootorratas ja mopeed võivad sõidurajal liikuda kahes reas;
See on ainult asulas nii. Asulavälisel teel ütleb seadus täpselt, et pead liikuma sõidutee parema serva lähedal. Ja see välistab kõrvuti sõitmised. Seda rõhutakse ka koolis.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 17:32
Ühesõnaga asulasisene nõelumine on seaduspärane tegevus.

Ei ole. Ei ole öeldud, et kehtiks ainult asulaväliselt.
§ 47. Sõiduraja ja -rea vahetamine
(2) Teel, kus pärisuunas on kaks või enam teekattemärgistega tähistatud sõidurada, ei tohi juht tiheda liikluse korral, kui kõik rajad on ühtlaselt koormatud, ees sõitvatest sõidukitest mööda sõita.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas M.T. »

motikus kirjutas: 29 Mai 2022, 17:41
Nõeluda ei tohi ka vasakult mööda, see on hoopis teine asi
s**t sõnastus mul, pidasin silmas lihtsalt paremalt möödumist, mitte tõsisemat slaalomit.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 29 Mai 2022, 11:48
Aga samamoodi me võime ju vaadata seda teiselt poolt! Ehk siis Sina urmas66.. Miks just Sinu seisukoht on õige ja kõik peavad selle järgi toimetama? Kuidas peab liiluses hakkama saama juht kes on auto/tsikli kooli äsja lõpetanud ja tuleb tänavale? Proovib seal liigelda nii nagu talle õpetati ja ka eksami edukalt sooritas. Ja siis tuled Sina... Milleks meile siis koolid ja meie liiklusseadus kui tegelik olukord on hoopis teine? Kas tundub, et see tsiklist proovib midagi kõigile selgeks teha? Minuarust ta lihtsalt sõidab...
Mina ei väida,et minu seisukoht on õige, pole seda kordagi maininud.
Mina ei käi ringi ja ei nõua,et ma pean saama teises reas sõita ükskõik mis kiirusega, sest see tee on asulas.
Ma ei tee 2+2 teel möödasõitu nii, et minu taga on kolonn, sest minu kiirus on 2km/h kiirem ja rohkem ei tohi, sest siis ületad kiirust ja mul on õigus seda nii teha.
Ma ei solvu kui tagant tuleb kiirem ja mööda sõidab,las läheb tema sõidab oma sõitu.
Minu järgi ei pea käituma,aga kui keegi nii teeb, siis ilmselgelt saab ta kaasliiklejate heakskiidu mitte põlguse osaliseks. :bsmile:
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Turist kirjutas: 29 Mai 2022, 00:02
M.T. kirjutas: 29 Mai 2022, 00:00
Turist kirjutas: 28 Mai 2022, 23:57
Mis probleem selle mööda saamisega siis max. lubatud kiirusega sõitvast autost on kui veel kiirus on koguaeg ühtlane? Ja miks üldse peab mööda saama? :roll:
A mis värk selle teise ritta ronimisega sul üldse on, kui sa saad ka esimeses reas sõita?
Maga kaineks, kes siin teisest reast rääkis? Ehk siis tsitaat, millele vastamiseks ma selle teksti kirjutasin: "Kas reaalselt on autojuhte, kes kiirust lisavad, kui keegi neile persse istub ja seal närveldama hakkab? Kui ma sõidan üle lubatud kiiruse ja keegi otsustab mulle selliselt selga istub, siis loomulikult lasen kiiruse mõnuga täpselt lubatu peale. Seda muidugi ainult autoga sõites."
Ma ei loe sealt teises reas sõitmise kohta midagi välja ja mu tekst käis lihtsalt suurema kiirusega (paremas reas) taha ilmuvast autost.
Jah, minu küsimus ei käinud mitmerealisel teel sõitmise kohta vaid pigem pidasin silmas näiteks asulas üherealisel teel sõitmist, kus mul pole kuhugi ruumi eest ära ümber reastuda.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas: 29 Mai 2022, 10:51
Kui asetada liiklusteemadest kasutajad, kes ristmikest aru saavad ja teises teemas teiste vastu suhtumises "mul pohui" suhtumist ei presenteeri excelisse, tekib funktsioon "CORREL'it" kasutades üsna tuntav poistiivne korrelatsioon. Kahjuks on sama nähtus ilmne ka teises "leeris" olevatega.
Äkki sa oled nii kena ja jagad seda excelis saadud tulemust ülejäänutega? Siis saavad kõik veenduda must-valgel väite paikapidavuses ja sellest omad järeldused teha.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 31 Mai 2022, 14:28
Madlobster kirjutas: 29 Mai 2022, 10:51
Kui asetada liiklusteemadest kasutajad, kes ristmikest aru saavad ja teises teemas teiste vastu suhtumises "mul pohui" suhtumist ei presenteeri excelisse, tekib funktsioon "CORREL'it" kasutades üsna tuntav poistiivne korrelatsioon. Kahjuks on sama nähtus ilmne ka teises "leeris" olevatega.
Äkki sa oled nii kena ja jagad seda excelis saadud tulemust ülejäänutega? Siis saavad kõik veenduda must-valgel väite paikapidavuses ja sellest omad järeldused teha.
Astusin vist kellelgi varba peale :roll:
:D
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@Madlobster
Tänan muretsemast, minu varvastega on kõik parimas korras. Muret teeb pigem nägemine - küsitud Excelit jätkuvalt ei näe. :roll:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mul hea meel, et varbad terved :)
Eks kõik, kes on soovinud, on saanud oma "kaks senti" siia (ja eelmisesse) teemasse lisada ja poleks vast enam mõistlik selle exceliõliga vaibuvat leeki uuesti üles kütma hakata. :roll:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas isonts »

M.T. kirjutas: 28 Mai 2022, 21:26
No selle #^%##%%!!! tsiklisti kaitseks pole siin küll mitte s.ttagi öelda, tropp on tropp.
Mulle endale küll tundub, et nii see tsiklist, kui ka teised võtavad vasakule reale sest paremas reas liigub mingi aeglasem sõiduauto, mis kaameraga masina reastumise aeg siis järsku gaasipedaali ülesse leiab. Kaameratega juht reastub tagasi nagu inimene. Maasturi roolis ilmselt tsiklimehe SuurVend.
Viisakas on muidugi kiiremale teed anda, aga see on nii ja naa. Kui sa ise lased ka ca 80kmh ja sama moodi kasutad vasakut, et aeglastest mööda saada siis ega ikka ei hakka küll paremale rida vahetama, et ise ennast uuesti aegalasemate vahele kinni sõita. Kannatage see 1 minut ära või mine sõelu ise seal paremate ridade vahel. Kui keegi selle pärast teisi suureks M..iks peab siis võtke seda pigem kui komplimenti. Sõida millisel real tahes ja kui kiirelt iganes suuremaks see nagunii ei muutu.
Liikluses eksib kirjutatud ja kirjutamata reeglite vastu mitte sadu vaid pigem tuhandeid liiklejaid päevas. Iga tahtliku või tahtmatu eksimuse peale hulluks lähed ja reageerid siis oled jobu. Sellised võiks kohe hommikul suuna paldiski maaneteele seada ja seal mingi ravi omale peale võtta.
Kui üks inimene on ididoot siis sellele reageerimine lisab kohe teise idioodi liiklusesse juurde.
Mõni sõidab kirjutatud reeglite järgi ja teine kirjutamata reeglite järgi. Minu arust kannatab mõlemaid vahel natuke rikkuda. Oluline on, et keegi viga ei saa.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1201
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Turist »

Eile Pärnus umbes tund aega tsikliga ringi sõites juhtusin nägema 3 äsja toimunud avariid (osapooled olid õnneks ainult autod). Pole vist varem nii lühikese aja jooksul 3 avariid näinudki, pani natuke hoolikamalt ringi vaatama küll kui nii palju tähelepanematuid juhte ringi sõidab. :roll:
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”