Tehnoülevaatus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas and »

amservis eelmisel aastal oli 15, sel aastal 25.

[/quote]Autol jah paljudes kohtades 35-40, mootorrattal mul oli viimati 20 eur, see oli sellises kohas kus sõiduauto ülevaatus maksab 45 eur.
[/quote]




will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks siis "seade" ja "uus test" tõstsid üv hinda, ligi 70% :D


memento13
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Mai 2009, 04:05
Tsikkel: KTM 450 EXC

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas memento13 »

Forumist kirjutas: 18 Juul 2020, 13:30

Kuidas see müra mõõtmise protsess seal välja nägi? Peale selle, et tänavamüraga koos mõõdeti.

Viis ratta välja parklasse, pani müramõõtja ratta taha, andis korra pöördeid ja vaatas, mis number ette tuli. Idle oli 79db, pööretega 103db. Ka pöörete nr oli kontrollimata, sest Husqvarna 701-l pole tahhomeetritki.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Selle protseduuri juures oleks pidanud vana pikalt saatma. Sest selliselt müra ei mõõdeta. Kui mingi mögin siis mina oleks lihtsalt öelnud, et keri viltu ja minema sõitnud. Või seal tuleb tänapäeval enne raha ära maksta kui üldse välja viima hakatakse?

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Forumist »

See ikka täitsa lamp tegevus jah (mis näha juba sellest, et tehseseisus rattaga läbi ei saanud).
Mõõtmisel ikka mitu asja, mida jälgida: pöörded, kaugus ja nurk summutist, taustamüra, lubatud kõrvalekalle, mõõteviga...

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas pühak »

Ma käisin eelmisel nädalal oma tsikliga Rakveres ülevaatusel. Kontrollis tehasetähise ära, viskas rehvidele pilgu peale, katsus korra lenksu, et ega kahvli laagrites lõtku pole. Siis näitasin kõik tuled ette ja tegin kuskilt 30-40 pealt korraliku pidurduse ning läksimegi vormistama. 15€ ja aasta pärast jälle. Eks siis paistab, kuidas asjad on arenenud või taandarenenud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

memento13
Postitusi: 18
Liitunud: 06 Mai 2009, 04:05
Tsikkel: KTM 450 EXC

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas memento13 »

will111 kirjutas: 19 Juul 2020, 20:12

Selle protseduuri juures oleks pidanud vana pikalt saatma. Sest selliselt müra ei mõõdeta. Kui mingi mögin siis mina oleks lihtsalt öelnud, et keri viltu ja minema sõitnud. Või seal tuleb tänapäeval enne raha ära maksta kui üldse välja viima hakatakse?

Ma maksin enne internetis ära. Polnud väga vajadust vaielda, kuna sama õhtu müüsin ratta Lätti. Ülevaatusel käimisega tuli nö. 1 kuune ülevaatus, kuniks uus omanik teeb ülevaatuse Lätis.

Muude ratastega valin ülevaatuseks tulevikus teise koha.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Õige kah. Ma ise seal punktis 2 korda käinud. Korra ühe sõbra rattaga ja korra ühe haagisega. Mõlemal korral kukutati läbi. Ratas sellepärast, et tagapiduri pedaali all olev vedru oli välja veninud ja ei tõmmanud enam iga pisikese katsimise peale tuld põlema :D ütlesin, no fine...eks ma siis vahetan selle vedru kodus ära...mul neid karbis olemas ja igat mõõtu. Ei saa, pead korduvale tulema.
Haagis selle pärast, et ühe rehvi üks serv oli rohkem kulunud ja väidetavalt alla kulumispiiri.

Rohkem sinna punkti pole läinud ja kunagi ei lähe ka.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

"Tsiklite ülevaatuste statistika reedab puudujääke, läbi saab pidureid kontrollimatagi"
https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... ollimatagi
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Tehnoülevaatus

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 31 Mai 2022, 14:19
"Tsiklite ülevaatuste statistika reedab puudujääke, läbi saab pidureid kontrollimatagi"
https://tartu.postimees.ee/7531986/tsik ... ollimatagi
viewtopic.php?t=108396&start=330
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”