mini mopi õli?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
bitozi

mini mopi õli?

Lugemata postitus Postitas bitozi »

ega keegi ei oska öelda palju peaks panema käigu kasti (vene mini mopile) õli? Mis õil oleks kõige parem?

U79
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Jaan 2004, 11:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas U79 »

Kui mu mälu mind ei peta, siis seal peak olema üks kontrollaken mille keerad mutri eest ära ja sis valad nii palju kuni õlitase jõuab selel mutriauguni ja siis mutter ette tagasi. See on kõik mälu järgi aga ehk ei mäleta ka enam nii hästi.

Teema algataja
bitozi

Lugemata postitus Postitas bitozi »

seal on jah õli jaoks mutter olemas nii et kuni ääreni täis ja kõik?
Aga mis õli oleks sinna kõige mõistlikum panna?

U79
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Jaan 2004, 11:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas U79 »

Vene ajal oli miski paksemat sorti õli, nimest ei ole ammu aimu. Ehk kõlbab praegu sinna miske tavaline mineraalne õli sisse valada. Kui vene oma kõlbas, siis peaks ka see sobima. Aga ära puhta kullana võtta seda juttu, ma pole endas üldse enam kindel.Äkki mõni värskema mäluga sõber täpsustab üle.
Kasutaja avatar

ivar
Postitusi: 520
Liitunud: 05 Juun 2004, 15:43
Tsikkel: GSXR
Asukoht: Paide

Lugemata postitus Postitas ivar »

tere.
sidurikaane peal on 3 kruviauku,1 suure peaga kruvi on õli sissevalamise koht;siis on 2 kruvi horisontaalselt(püstiasendis)kõrvuti(1 üleval 2 all pool)ülemine näitab kuipalju peab õli sisse panema(kui hakkab õli välja voolama siis ongi õige kogus õli mootoris) ja alumine on õli välja laskmiseks.
mis õli sisse panna?
ega erilist vahet pole :roll: peaasi et korralikuklt määriks :!:
55577055

SUZUKI GSX-R 1000 K7
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

Täiesti piisav on, kui paned "tavalist" M8 õli. See peaks ka selle Mini enda manuaalis kusagil kirjas olema. Miskit "paremat" õli võid ka muidugi sinna käimakotti sisse valada kui raha bensuostmisest üle jääb, kuid see oleks juba "sigade söötmine pärlitega".. SEE mootor lihtsalt ei vaja vingemat õli...
Kasutaja avatar

Koll
Postitusi: 185
Liitunud: 22 Juun 2004, 13:31
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Koll »

U79 kirjutas:
Vene ajal oli miski paksemat sorti õli, nimest ei ole ammu aimu. Ehk kõlbab praegu sinna miske tavaline mineraalne õli sisse valada. Kui vene oma kõlbas, siis peaks ka see sobima. Aga ära puhta kullana võtta seda juttu, ma pole endas üldse enam kindel.Äkki mõni värskema mäluga sõber täpsustab üle.
See paks vene käimariõli on nime poolest TAD ja teine TAP, liitrine pudel maksab vist paarikümne krooni alla.

-innu-87-
Postitusi: 46
Liitunud: 03 Juun 2004, 00:34
Tsikkel: aprilia sxv 550
Asukoht: Rapla

Lugemata postitus Postitas -innu-87- »

:idea: omas kogemusest tean et kõige parem on panna kõige odavam õli sinna sest ega see kallis õli mopil midagi paremaks ikka ei tee aga ta teeb rahakotti õhemaks :D :D

Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Martään »

Seda tüüpi mootorid töötavad väga eeskujulikult Autooliga. Odav mineraalõli.

Teema algataja
Kaaxu

Lugemata postitus Postitas Kaaxu »

Mina kasutan seal autooli

Teema algataja
effekt

Lugemata postitus Postitas effekt »

samas olen mina kasutanud "Valvoline" õlisid ja sama ka bensu sisse (vist oli ~40.- eeki liiter ja lahjendatakse 1:50). võin karanteerida, et korralikke õlidega liigub su mopp paremini edasi kah.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”