1. leht 1-st
sõidutuled krossirattale
Postitatud: 29 Okt 2006, 18:53
Postitas .:LiveToRide:.
tervist!
olen kuulnud, et krossitsiklitele on müügil eraldi tulede komplektid. On mul õigus? Kui jah siis kuskohast oleks võimalik saada ja mis umbes hinnaks kujuneks?
Ei taha mingit maanteemasinat ehitama hakata vaid, talvel ja sügisel valget aega paraku suhteliselt vähe aga sõita tahaks ikka.
Rattaks Honda CR 125.
Postitatud: 29 Okt 2006, 20:45
Postitas Aerox70
komplekti leidmine pole mingi probleem, probleem on selle ühendamine !
Kui suudad välja mõelda kuidas ühendada siis mõtle alles komplekti ostmisele.
Kompletke saab kõige laiemas valikus muidugi soomest , kui soome aga tihti ei juhtu siis saab ka mingeid tallinnast.(kohti ei mäleta aga hiljuti jooksis see teema bikerist läbi nii et kasuta otsingut)
Postitatud: 29 Okt 2006, 21:09
Postitas .:LiveToRide:.
Selge siis. Aga ehk keegi kes on oma rattal seesugust toimingut teostanud saaks oma kogemusi jagada?
Postitatud: 29 Okt 2006, 23:24
Postitas Kasjok
Muk oli eelmisel krossikal (cr250) selline komplekt kaasas, see sisaldas tulesid ja generaatorit, mis käis süüte otsa. Kuid ma ei oska kommenteerida selle otsest kasutamist, sest müüsin enne talve tsikli ära ning tuled andsin kaasa.
Postitatud: 30 Okt 2006, 08:45
Postitas saqu
Mul parasjagu selline töö pooleli, aga ainult WR400-ga, sellel vähemalt voolu ots tuleb magneetost välja (ehk siis valgustuse pool on sees). Ei tunne seda Hondat üldse, uuri, kas tal põhimõtteliselt valgustuse jaoks on magneetos midagi ettenähtud. Kui midagi pole, siis läheb kogu see üritus suht kalliks, sest sinna vaja lisada ka mingi pingeregulaator -voltage regulator/rectifier- rectifier alalisvoolu jaoks siis kui soovid aku ka külge panna, siis valgustuse pool (lighting coil) ja siis ka esi ja tagatuli ning lüliti.
Vaata näit UK
http://www.electrexworld.co.uk/#331X0
Täis komplekte on ka müügil, aga suurusjärk $400-500. Odavam vast ise kokkuotsida ja aretada. Motodepoos nägin Acerbis esituld müügil kindlasti on ka tagatulesi. Head nuputamist.

Postitatud: 30 Okt 2006, 11:57
Postitas mx77
No tegelikult oleneb, milleks sulle neid tulesid vaja on. Kui tahad tänaval sõita, siis on niikuinii jama tüübikinnituse saamisega.
Aga kui tahad metsas sõita, siis on mõtekas aretada nagu Soome enduuromehed teevad, kiivri külge halogeenprožektor ja vöökotti aku. Maastikul loobib niikuinii tsiklit nii palju et tuli näitab kuhu jumal juhatab aga sõitja ikka vaatab sinna kuhu sõidab.
Postitatud: 30 Okt 2006, 12:12
Postitas saqu
mx77 kirjutas:No tegelikult oleneb, milleks sulle neid tulesid vaja on. Kui tahad tänaval sõita, siis on niikuinii jama tüübikinnituse saamisega.
Aga kui tahad metsas sõita, siis on mõtekas aretada nagu Soome enduuromehed teevad, kiivri külge halogeenprožektor ja vöökotti aku. Maastikul loobib niikuinii tsiklit nii palju et tuli näitab kuhu jumal juhatab aga sõitja ikka vaatab sinna kuhu sõidab.
Tänavalsõitmiseks on isegi tüübikinnituse puhul tegevusi nii seda nägu:
Esituli (kaug-ja lähi, kaugtule indikaator spidos või mujal), suunatuled koos lüliti ja indikaatoriga spidos, signaal, spidomeeter (valgustusega), tagatuli koos piduri ja numbrivalgustusega, piduritule lülitid siis ka esi -ja tagapidurile, vist isegi mingi süütelukk (pole veel seda täpselt uurinud), üks või kaks peeglit olenevalt rattast. Põhimõtteliselt vist ka E tähistusega sumpa pütt jne.

Loodetavasti ei oska TÜV mehed seda kõike nõuda,

Kuid peeglid, suuna- ja muud tuled pevad küll ülevaatuse läbimiseks minimaalselt olema.
Nii et kui tänavale ei soovi, siis tee nagu mx77 soovitas.
Postitatud: 01 Nov 2006, 11:49
Postitas saqu
Siin veel ingliskeelne link väga detailse kirjeldusega kogu elektrisüsteemi modifitseerimiseks, näide WR baasil, kuid kõlbab ka teistele.
http://www.farplaces.com/dual.htm
Elektrooniline suunarelee vahelduvvoolule
Postitatud: 09 Nov 2006, 10:28
Postitas saqu
Kasutaks vana teema ära ja küsiks, kas keegi teab kohta, kust võiks saada elektroonilise suunarelee, mis töötaks ka vahelduvvooluga? On see üldse võimalik? LED suunatuled iseeneset põlevad, aga isegi varieeruva koormusega relee ei "tunne" nii väikest võimsust ära ja vilkuma ei hakka. Ei oleks vajadust alalisvoolu peale minna, kui just muidu ei saa.
Postitatud: 09 Nov 2006, 10:45
Postitas oldmoped
Kõige rohkem kasutatav ja lihtsaim lahendus on voolu raiskamine - ahelasse paigaldatakse tuledega paralleelselt releele piisava läbiva voolu tekitamiseks sobiv koormustakisti.