1. leht 1-st
Türil rolleriga avarii
Postitatud: 04 Sept 2006, 22:08
Postitas rinx
Oeh kui keegi kohal oli siit foorumist ehk teab täpsemalt? Täna siis kella 20.30 paiku pani üks BMW ühele tüdrukule Türil kesklinnas ristipeal sisse.. Jutt jäi selline ,et bemm on süüdi aga ei tea veel kindlalt. Roller oli lifan. Täiesti tükkideks... Hiljem ehk saab pilte kuna sõber tegi mõned. Tüdruk oigas maas ja ta õde või keegi rääkis ,et ei tunne jalgu ja ei saa neid liigutada. Kiirabi tuli muidugi paidest (16 kilti) pool tundi kui me sinna läksime oli kiirabi kutsutud juba ja kell 21.01 minu kella järgi oli ta seal... Kõik kes kohal olid muidugi sõimasid neil näo täis ,et kas sa gaasi ei oska vajutada vms... Tegelikult oleks küsimus ka ,et kui rolleristil pole lube aga süüdi on auto kumb siis tegelikult süüdi jääb? Tüdruk oli 12 aastane.
Postitatud: 04 Sept 2006, 22:16
Postitas -MeltDown-
auto juht saab oma trahvi liiklusõnnetuse eest + muud seesugused kulud ja rollerist saab lubadeta sõidu eest kas hoiatuse või siis väikese trahvi.
Postitatud: 04 Sept 2006, 22:29
Postitas bilabong
Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
Postitatud: 04 Sept 2006, 22:37
Postitas SFX
bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
lubadeta sõidu eest on maximum 6000eeq.
kuni 18k saab,kui oled alkoholi joobes autoroolis
Postitatud: 04 Sept 2006, 23:27
Postitas Alex
lapsevanemana andke mulle andeks aga kui rolleri jms, ost peab asendama inimest, siis vanemaid peaks väga rangelt karistama kui nende noored,isegi eeskirju tundvad)võsukesed tikuvad seaduse vastaselt liiklusse.Sellega nad ei sea ohtu mitte ainult ennast, vaid ka kaaskodanike, näiteks 8 aastast neiut kes lükkab oma kolme kuust venda vankris üle tee, ülekäigurajal, ja kokku satuvad 13 aastase naabripoisiga kes oma rolleri(tsikli, vanemate tagant võetud autoga)üritab lihtsalt olla tähelepanuobjektiks.
Pean tunnistama, et mul hakkab kopp ette saama ja seda biker.ee-ga seotult.Parandada saab vaid ennast ja endaga seonduvat ja seda lõpmatut hala rolleri,tsikli jne. teemades kus lubadeta ollakse härga täis aga seaduse ees mannetud....kel kurat seda vaja?Veel vigaseid, surnuid?
Katsuge lõpuks aru saada, et seadused ei ole selleks, et neid rikkuda iga hinna eest...midagi on siiski ka kogemustest tekkinud(vajalikud nõude,oskused jne.)
Jube hästi on meeles noorrahva vahutamine kui Oldmoped tahtis korrakaitsjatele nõuaandjaks olla...usun, et sellega säästis ta vähemalt Ühe elu(kes seda kartma hakkas)
pean tunnistama, et ka mina teen vähemalt kaherattaliste(ja eriti nooremate-väiksemate jne. elu seaduslikult raskeks täna-homme ja ka edaspidi ning ei unusta ka suuri-tugevaid-hirmsaid kiirendajaid)
95 nägu saadab mind p...sse aga viis tuleb minu juurde rajale ja elab ennast seal välja...ehk tuleb tänu sellele kellegi laps-vend-õde õnnelikult koju ja tunneb jätkuvat huvi tsikllite vastu
alex@soovib delfi tüüpi tatipritsidele jõudu aga oma arvamust ei muuda
Postitatud: 04 Sept 2006, 23:30
Postitas yammu
Kuna tüdruk on liiga noor siis talle trahvi ei tehta, pääseb hoiatusega. Kuid bemmivend saab ikka oma rahakotti kergendada nii mõnegi jakobsoni võrra.
Postitatud: 04 Sept 2006, 23:34
Postitas Alex
yammu kirjutas:Kuna tüdruk on liiga noor siis talle trahvi ei tehta, pääseb hoiatusega. Kuid bemmivend saab ikka oma rahakotti kergendada nii mõnegi jakobsoni võrra.
JA sina tarkpea...kui su vanematele toodakse teade sinu hukkumise kohta koos kolme jakobsoniga...on nad rahul?küsi nende käest...ja anna meile ka teada...teaks bemmi osta...
krt...eriteadlased...alati pole tähtis-oluline see kes on süüdi...vägikaikaveos autoga jääb paratamatult kannatajaks rattur ehk nõrgem pool...kas oma õiguse tagaajamine on väärt inimelu?saan miljoni kahjutasuks...sry...aga kahjuks ise juba kirstus...kellel sellest parem?
kutsa 99...siiani pidasin sind tiba kaalutlevamaks...milleks nõiajaht bmw-le?
Postitatud: 04 Sept 2006, 23:34
Postitas RKsilver
bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
minumeelest sõidetakse ajudega mitte lubadega,load märgistavad ainult seda,et sa oled need eksamid jne ära teinud ja jamasid politseiga ei tule muidugi kui sa neid ise ei põhjusta
(ma ise ka ei poolda tegelt seda,et mingi 12a rooli istub,ning pmst alati kui keegi kas siis auto/veo-auto/mootorratta/rolleri rooli istub peab olema üks kindel mõte,et kõik on lollid välja arvatud sinu enda[nii räägivad vanemad mul

] ning üks kindel asi on see,et 12 aastane ei pane liikluses toimuvad lihtsalt tähele/ise olen muidugi 16 ja rolleriga veel pole mitte kui midagi juhtunud,ega endaga, alati 0.5m või 1m teeservast eemal ja autodel eesõigus )
kes süüdi,oleneb tegelikult
kui oli ristmik millel peatee ja "kõrvaltee" ning kui see tüdruk sõitis peateel ja bemm ei märganud jääb 100% bemm süüdi
kui vastupidi siis tüdruk
ning kui oli fooriga siis pidi kas bemmi juht või rollerijuht pime olema
igatahes las see kannatanu saab ikka terveks, "ilma jalgadeta/käteta inimesi ei soovi meist mitte keegi ju näha

Postitatud: 05 Sept 2006, 00:02
Postitas korke
Ja mitte ainult trahvi aga peaks kandma ise teise sõiduki remondi kulud isegi siis kui teine sõiduk oli süüdi.
bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
Postitatud: 05 Sept 2006, 06:52
Postitas ummy90
ma ei saa aru mida ***** te siin igas selllises teemas mölisete üksteise kallal. kedagi ei huvitagi kuidas teie ikka teete ja oleks teinud. ma tahaks teada kuidas tüdrukul läheb.
ps. süüdlase selgitab ka politsei välja. enne kui politsei pole kahtlusalust süüaluseks mõistnud pole tegemist süüdlasega vaid kahtlusalusega.
Postitatud: 05 Sept 2006, 07:53
Postitas Bööm heedsot
Ma tean seda tüdrukut...
Postitatud: 05 Sept 2006, 13:30
Postitas rinx
Edasi on nii ,et Ema rääkis öösel ,et terve parem külg olevat pees nii käsi ribi jalg kui ka muud asjad... Aga jah keda kotivad need trahvid ja asjad peaasi ,et tüdruk terveks jäi. Teema põhimõte oli ,et kas keegi teab seda tüdrukut mitte ,et kas lähme plekime kellegile 3 jakobsoni või mitte... Praegu on ta Tallinnas mustamäe haiglas.
Postitatud: 05 Sept 2006, 13:49
Postitas yammu
Alex kirjutas:yammu kirjutas:Kuna tüdruk on liiga noor siis talle trahvi ei tehta, pääseb hoiatusega. Kuid bemmivend saab ikka oma rahakotti kergendada nii mõnegi jakobsoni võrra.
JA sina tarkpea...kui su vanematele toodakse teade sinu hukkumise kohta koos kolme jakobsoniga...on nad rahul?küsi nende käest...ja anna meile ka teada...teaks bemmi osta...
Sinu õnneks/kahjuks ma ei ole tarkpea, ning ma ei poolda bmw juhte. Minu sõidustiil on selline, et vahtralehest hoian ma kaugelt eemale, ning ma liiklen linnaliikluses ohutult. Oma kiiruse vajaduse rahuldan ma krossirajapeal!
Ei ole mõtet hakata nokkima lambist teise inimese kallal kellest sa pole kuulnudki.!
Postitatud: 05 Sept 2006, 14:22
Postitas nael
rinx kirjutas:Edasi on nii ,et Ema rääkis öösel ,et terve parem külg olevat pees nii käsi ribi jalg kui ka muud asjad... Aga jah keda kotivad need trahvid ja asjad peaasi ,et tüdruk terveks jäi. Teema põhimõte oli ,et kas keegi teab seda tüdrukut mitte ,et kas lähme plekime kellegile 3 jakobsoni või mitte... Praegu on ta Tallinnas mustamäe haiglas.
Terveks ta küll ju ei jäänud siis

Pigem hea, et ellu jäi! Kui jah, soovin talle ilusat parnaemist

Postitatud: 05 Sept 2006, 15:29
Postitas masto
SFX kirjutas:bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
lubadeta sõidu eest on maximum 6000eeq.
kuni 18k saab,kui oled alkoholi joobes autoroolis
6k mul sõber 15 aastane sõitis autoga lubadeta sai 18k
Postitatud: 05 Sept 2006, 15:37
Postitas Asten
Ise nägin kahm seda õnnetust.
Päris jube aga võin väita , et tüdruk oli tubli sportlane osales TV 10 olümpiastardil . Loodame, et kõik saab korda .
Postitatud: 05 Sept 2006, 15:53
Postitas -UnLtd-
ega see pole lihtne teema...juhtub...isegi suht õnnelik õnnetus...olex bmw kiiremini sõitnud...oi oi ma parem ei räägi sellest...head paranemist talle siiski

Postitatud: 05 Sept 2006, 16:28
Postitas y2k
Tean ise seda inimest kes bemmiga rollerijuhile otsa sõitis ja kõiki üksikasju tean kah suhteliselt põhjalikult.

Mõlemad omal moel süüdi.Kui mõistust pole nahhui sa ronid selle rolleriga tänavale?

Mine sõida metsas kus ohtu pole või ära sõida üldse.
Postitatud: 05 Sept 2006, 16:40
Postitas Asten
y2k ma ei mõista nagu rollerijuht ei olnud mitte millesgi süüdi ainult selles , et lube polnud .
Ja süüdi on see rullnokast BMW juht .
Postitatud: 05 Sept 2006, 17:42
Postitas mca15
masto kirjutas:SFX kirjutas:bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
lubadeta sõidu eest on maximum 6000eeq.
kuni 18k saab,kui oled alkoholi joobes autoroolis
6k mul sõber 15 aastane sõitis autoga lubadeta sai 18k
Kui see jutt vastab tõele siis peab kohe kindlasti seal teisi rikkumisi ka olema.
Esimene trahv ilmalubadetta jääb alati sinna 1000-2000kr juurde, juhul kui see on esimene trahv ilmalubadetta sõidu eest, ma olen enam kui 100% kindel, et tegemist on vale jutuga.'
Kiiret paranemist tüdrukule!
Postitatud: 05 Sept 2006, 17:42
Postitas y2k
Asten kirjutas:y2k ma ei mõista nagu rollerijuht ei olnud mitte millesgi süüdi ainult selles , et lube polnud .
Ja süüdi on see rullnokast BMW juht .
Üks küsimus.Milleks ronida tänavale kui sul pole rolleri lubasid ja sa pole piisavalt vana,et poleks neid vaja?

Kui piisavalt mõistust oleks olnud siis poleks asi nii läinud.Tunnistan,et ise sõidan 175se tsikliga ilma lubadeta,aga teen seda kohas kus see pole teistele ohtlik.Kui midagi juhtub siis endaga ja see on mu enda viga.Kui jõuad rolleri osta ja tänavale sellega lennata ilma piisavat kogemust omamata siis ole ka valmis selleks,et varsti vedeled haiglavoodis.

Kahju,et nii juhtus aga füüsika seadused on need mis loevad rohkem kui mingi 12 aastase mõistmatu sõiduoskus.See on teada,et auto ja rolleri kokkupõrkes jääb alati kannataja pooleks roller + selle juht.
Muidugi ma soovin sellele tüdrukule head paranemist aga ikkagi see on kõikidele vanematele ja rolleriga sõitjatele õpetuseks.

Postitatud: 05 Sept 2006, 19:09
Postitas y2k
bilabong kirjutas:Minumeelest võiks rollerijuhud need kes on alla 16 aastased ja kel pole lube saada nagu autogagi lubadeta sõitmise eest max 18000 trahvi. See õpetaks nii vanemaid kes enda lastele rolleri ostavad kui ka rolleri juhte.
Praegu linnas autoga liigeldes on korduvalt tähele pannud et väga tihti on rolleri roolis ikka väga väike laps.
Täiesti nõus ja kahe käega poolt.Ma ise sõidan 175se tsikliga ja kui vahele jään siis tehakse selline litakas,et lööb silmad ees mustaks samas väiksed lapsed(10-13a) lasevad rolleriga ringi ilma lubadeta ja kartuseta,et politsei neile midagi teeb.

Pole lube ära sõida.Julged sõita vastuta ka selle eest,et võid trahvi saada.
Postitatud: 05 Sept 2006, 20:43
Postitas jan22
yammu kirjutas:Alex kirjutas:yammu kirjutas:Kuna tüdruk on liiga noor siis talle trahvi ei tehta, pääseb hoiatusega. Kuid bemmivend saab ikka oma rahakotti kergendada nii mõnegi jakobsoni võrra.
JA sina tarkpea...kui su vanematele toodakse teade sinu hukkumise kohta koos kolme jakobsoniga...on nad rahul?küsi nende käest...ja anna meile ka teada...teaks bemmi osta...
Sinu õnneks/kahjuks ma ei ole tarkpea, ning ma ei poolda bmw juhte. Minu sõidustiil on selline, et vahtralehest hoian ma kaugelt eemale, ning ma liiklen linnaliikluses ohutult. Oma kiiruse vajaduse rahuldan ma krossirajapeal!
Ei ole mõtet hakata nokkima lambist teise inimese kallal kellest sa pole kuulnudki.!
Ära ka ise lambist laima teisi BMW'ga liiklevaid,oman ka ise mõnda neist.
Liiklen igapäevaselt rolleriga Tallinnas ja ei ütleks,et lolle on ainult autodega liikluses.Olen viimase 4kuuga näinud selliseid imelikke liigutusi teiste liiklejate poolt,et paneb tõsiselt mõtlema kuidas ise terveks jääda ja ka teisi mitte vigaseks sõita.
TEEMA KISUB LÄBUKS!
Jan.
Postitatud: 05 Sept 2006, 20:47
Postitas jan22
yammu kirjutas:Alex kirjutas:yammu kirjutas:Kuna tüdruk on liiga noor siis talle trahvi ei tehta, pääseb hoiatusega. Kuid bemmivend saab ikka oma rahakotti kergendada nii mõnegi jakobsoni võrra.
JA sina tarkpea...kui su vanematele toodakse teade sinu hukkumise kohta koos kolme jakobsoniga...on nad rahul?küsi nende käest...ja anna meile ka teada...teaks bemmi osta...
Sinu õnneks/kahjuks ma ei ole tarkpea, ning ma ei poolda bmw juhte. Minu sõidustiil on selline, et vahtralehest hoian ma kaugelt eemale, ning ma liiklen linnaliikluses ohutult. Oma kiiruse vajaduse rahuldan ma krossirajapeal!
Ei ole mõtet hakata nokkima lambist teise inimese kallal kellest sa pole kuulnudki.!
TEEMA KISUB LÄBUKS!
Jan.