ABI! Liiklus ringteel.

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
allesalgaja

ABI! Liiklus ringteel.

Lugemata postitus Postitas allesalgaja »

kuidas liigelda ringteel? :roll:
Kasutaja avatar

InterFace
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Juun 2005, 04:43
Asukoht: tln / pääsküla
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas InterFace »

+ jälgi märke mis näitavad millisel rajal pead olema kui vaja ringilt välja keerata.

on olemas eraldi õpikud/raamatud kus on ka näiteks olemas kõikide tallinna ringteede skeemid/plaanid.

enne kui see asi selge - ära kindlasti liiklusesse roni
<a href="http://www.rolleriklubi.org/foorum/view ... 0">Piaggio Free 50 '1998 - "Juust"</a>

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Ja kui ringteelt maha keerad näita suunda ka.

Teema algataja
hnuuma

Lugemata postitus Postitas hnuuma »

FireBlade kirjutas:
Ringteel liikujal on eesõigus :P vms ei need kes sisse tulevad need peavad su läbi laskma ...
Huvitav...mu liikluseeskirja õpikus on selle kohta nii kirjas: "Tee andmine sõltub liiklusmärgi 'Anna teed' puudumisest või olemasolust".Seega ringteel liiklejatel ei ole alati eesõigus?

Teema algataja
allesalgaja

Lugemata postitus Postitas allesalgaja »

see ringtee ei asugi tallinnas. see üks väiksematsorti ringtee.

ummy90
Postitusi: 262
Liitunud: 30 Okt 2005, 22:33

Lugemata postitus Postitas ummy90 »

hnuuma kirjutas:
FireBlade kirjutas:
Ringteel liikujal on eesõigus :P vms ei need kes sisse tulevad need peavad su läbi laskma ...
Huvitav...mu liikluseeskirja õpikus on selle kohta nii kirjas: "Tee andmine sõltub liiklusmärgi 'Anna teed' puudumisest või olemasolust".Seega ringteel liiklejatel ei ole alati eesõigus?
ei ole. sest kehtib paremakäe reegel kui on reguleerimata ristmik nagu tead. kui aga reguleeritud (liiklusmärkide olemasolul) siis peab teed andma see kellel on sellele vastav märk. õpetaja seletas mulle et eestis on kasutusel prantsuse liiklussüsteem vms... on ka kusagil venemaa kolgastes ringteid kus ei ole eesõigusmärke ja seal toimib paremakäe reegel. nsuht nõme on lasta iga ringteele liikuja ette. ebamugav. eestis peaks kõigil olema.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: ABI!

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

allesalgaja kirjutas:
:( Selline asi et tahaks endale rolleri osta aga pole kordagi sõitnud.mismoodi üldse roller käivitada ja kõik õpetused oleks teretulnud sest ma selles asjas täiesti null :roll:
allesalgaja kirjutas:
mida peaks pidurdamisel arvestama?
allesalgaja kirjutas:
kuidas liigelda ringteel? :roll:
Teeme nii, et hakkaks äkki kõigepealt peale liikluseeskirjade läbilugemise ja hoolikalt selgeksõppimisega ja platsipeal sõitmise harjutamisega. Siis teed load. Ja alles siis ronid liiklusesse... momendil oled sa, kui su küsimusi vaadata, nii endale kui ka teistele väga ohtlik.
Viimati muutis oldmoped, 15 Juun 2006, 00:03, muudetud 1 kord kokku.
hälvik

Lauri23
Postitusi: 428
Liitunud: 01 Mai 2004, 19:46
Asukoht: Tallinn/07 R6

Lugemata postitus Postitas Lauri23 »

Nii lolli küsimuse julgeb veel foorumisse kaa postitada? Kindlasti mõni kümne aastane tatt kellel pole liiklusest aimugi. Mida sa rolleri foorumis teed kui sa pole vähemalt 14 ja ei oska liigelda,ei oma lube.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Lauri23 kirjutas:
Nii lolli küsimuse julgeb veel foorumisse kaa postitada?
ÄRA HÜPPA!
Võtame rahulikult - inimene küsib nõu, kuna ise ei tea täpselt.
Lauri23 kirjutas:
Mida sa rolleri foorumis teed kui sa pole vähemalt 14 ja ei oska liigelda,ei oma lube.
Foorumi liikmetel ei ole ei vanusepiirangut ega lubade ja isegi mitte sõiduriista omamise kohustust.
Kui sinu kriteeriumid aluseks võtta, tuleks likvideerida umbes pooled rollerifoorumi kasutajad.
hälvik

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Pole eriti mõtekas teist kohe materdama hakata,parem tule ja aita teine noor algusele nii nagu see õige oleks!
Siiski on tore,et noormees ikkagi enne uurib ja pärib enne kui liiklusesse hüppab ja taas mõne ette või alla satub!

Allesalgaja:Õpi LE korralikult ära,siis küsi kui midagi segaseks jäi ja alles siis vaata omale mõni käepärane sõiduk.Ära hinda ennast üle!

Edu!
Jan.
BMW R1100RT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tallinnas on vähemalt üks ringtee, kus ringis sõitjal pole eesõigus. See on mustamäe tee 4 maja ees :) ehk siis need, näevad seda, kes teavad otseteed mustamäe tee otsast paldiski maanteele
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Aleks
Postitusi: 113
Liitunud: 21 Okt 2003, 12:55
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Aleks »

Piipz kirjutas:
Tallinnas on vähemalt üks ringtee, kus ringis sõitjal pole eesõigus. See on mustamäe tee 4 maja ees :) ehk siis need, näevad seda, kes teavad otseteed mustamäe tee otsast paldiski maanteele
sealt juba ei saa läbi, skoda auto pandi kinni see lõik, eile sõitsin seal

aga ringtee taitsa olemas

Robskar
Postitusi: 307
Liitunud: 25 Sept 2005, 21:31

Lugemata postitus Postitas Robskar »

Kas ringil võib tiirutada nii palju kui tahad? St. lased muudkui ringe.Minu arust nagu ei või, aga sõber väidab vastupidist.

ummy90
Postitusi: 262
Liitunud: 30 Okt 2005, 22:33

Lugemata postitus Postitas ummy90 »

Robskar kirjutas:
Kas ringil võib tiirutada nii palju kui tahad? St. lased muudkui ringe.Minu arust nagu ei või, aga sõber väidab vastupidist.
minuarust otseselt seda keelavat seadust küll ei ole. :roll:
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

Robskar kirjutas:
Kas ringil võib tiirutada nii palju kui tahad? St. lased muudkui ringe.Minu arust nagu ei või, aga sõber väidab vastupidist.
Pole taibatud seda ära keelata, sest keegi pole lihtsalt selle peale tulnud, et võib leiduda mingi idioot kes hakkab ringil lihtsalt tiirutama.
Kuni pole tekkinud konkreetset pretsedenti, on seadusandja lähtunud ennekõikke ikkagi mõistust omavate inimeste tegevustest.
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas korke »

My ASS on eesõigus.
On rigteid kus ei ole eesõigust.
Tuleb jälgida märki kui sisened ringteele. Kui sul on eesmärk ,et pead teed andma...siis jah...sul on eesõigus ringteel.

FireBlade kirjutas:
Ringteel liikujal on eesõigus :P vms ei need kes sisse tulevad need peavad su läbi laskma ...

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.


Teema algataja
Greza

Lugemata postitus Postitas Greza »

ja sellised liiklejad on meil tänavatel? :shock:

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Mix kirjutas:
Pole taibatud seda ära keelata, sest keegi pole lihtsalt selle peale tulnud, et võib leiduda mingi idioot kes hakkab ringil lihtsalt tiirutama.
Noh, eks neid ikka leidub küll. Pulmarongid näiteks. Vahest mõni tsiklimees teeb ka ikka tiiru või paar rohkem, kui tarvis, sest kallutada on lahe :wink: Ja ise välismaal autoga sõites avastasin, et ringteed on ühed väga head ristmikud. Sest kuni seal paar tiiru teed, jõuab kõrval kaardilugeja teeviitasid vaadata ja kaarti lugeda ja öelda, et kuhu poole edasi tuleb minna :) Aga üldiselt ma ütleks, et see ringteel tiirutamine pole vähemalt hetkel veel nii suur probleem, et seda keelama peaks.
Joel

Teema algataja
kalathekala

Lugemata postitus Postitas kalathekala »

nagu juba räägitud:
/tavaliselt/
ringteel liiklejal ON eesõigus.. Aga leidub ka neid kes vahele trügivad ja siis head nägu teevad :)
[quote=robskar]Kas ringil võib tiirutada nii palju kui tahad? St. lased muudkui ringe.[/quote]
Tegelikult "võib" kuid see võib tunduda natukene "imelik"... Aga kui sa kellelegi sellega "ette" ei jää siis tee kasvõi 10 tiiru :D
Edu,

Robskar
Postitusi: 307
Liitunud: 25 Sept 2005, 21:31

Lugemata postitus Postitas Robskar »

Ega mai rääkinudgi 1-2-st tiirust. Sõber tavaliselt laseb ikka päris,päris mitmedi tiire, ma pean teda nii kaua ootama,sest Endale see küll normaalne ei tunne.

SiD
Postitusi: 342
Liitunud: 01 Sept 2004, 20:09
Asukoht: põlva/jalamees :/
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas SiD »

Teemast kõrvale, aga kubul oli mingi 20 ringi vist selline tavaline :?

Igatahes hea, et poiss tahab liiklust selgeks saada...
Derbi Senda Sm X-Treme '05
Vene raudvara K-650

ummy90
Postitusi: 262
Liitunud: 30 Okt 2005, 22:33

Lugemata postitus Postitas ummy90 »

kalathekala kirjutas:
nagu juba räägitud:
/tavaliselt/
ringteel liiklejal ON eesõigus.. Aga leidub ka neid kes vahele trügivad ja siis head nägu teevad :)
robskar kirjutas:
Kas ringil võib tiirutada nii palju kui tahad? St. lased muudkui ringe.
Tegelikult "võib" kuid see võib tunduda natukene "imelik"... Aga kui sa kellelegi sellega "ette" ei jää siis tee kasvõi 10 tiiru :D
Edu,
kuna sul on peatee, siis ei ole kellegile ette jääda. peatee ja käruta palju tahad. nojah... natukene vale on öelda tavaliselt, muidu keegi arvabki nii ja võib tekitada liiklusohtliku olukorra. pead siis märkide järgi käituma.
Kasutaja avatar

Red´Bull
Postitusi: 156
Liitunud: 12 Dets 2005, 20:41
Asukoht: Rannu

Lugemata postitus Postitas Red´Bull »

jan22 kirjutas:
Allesalgaja:Õpi LE korralikult ära.
Ma sügavalt kahtlen, et sul endalgi see ära on õpitud :roll: Mina pole Le-d lahtigi võtnud, kuid saan suurepäraselt liikluses hakkama ja tunnen ka märke... Ma pakun et siinkohal sõimab pada katelt :roll:
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Lugemata postitus Postitas Mix »

joel kirjutas:
[Noh, eks neid ikka leidub küll. Pulmarongid näiteks...
...ja ....ütleks, et see ringteel tiirutamine pole vähemalt hetkel veel nii suur probleem, et seda keelama peaks.
Just! Kuni pole kuritarvitamist.
Pulmarongid, paraadid, meeleavaldused jms ei tekita sellist probleemi, ka juhuslik üksik tsiklimees oma paari ringiga ei tekita probleemi. Kui aga peaks leiduma keegi (või terve seltskond!), kes sisustab oma aega erinevate ringristmike "kinnisõitmisega" ja sel moel teiste liiklejate p***, küll siis ka seadustesse vastavad "parandused" sisse viiakse... :)

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Et ei tekiks tühjast tüli ja rumalusest pahandusi, siis mainin, et ringliiklusega ristmik ehk ringristmik ehk "ringtee" on liikluses vaid üks ristmiku vormidest, kus kehtivad täpselt samad nõuded, mis igal teisel ristmikul. Kui ristmik on reguleeritud, siis on kõik selge - märgid näitavad, kellel on peatee ja kes peab andma teed. Kui ristmik on reguleerimata, siis kehtivad reguleerimata ristmiku kohta käivad nõuded.
Kes ei tea, millised need nõuded on siis palun lahkesti külastada aadressi http://wlex.lc.ee/wlex.cgi?do=show&url= ... 927101#x14 ja asjad omale selgeks teha.
Jõudu õppimisel/kordamisel ja palun ärge enam öelge foorumis välja rahvatarkusi - noored või lihtsalt totud võivad võtta seda tõe pähe ning teha liikluses saatusliku vea.

Teema algataja
Tiiger

Lugemata postitus Postitas Tiiger »

Ringi võid pm sõita siis kui keegi parasjagu mootorsõidukiga ringis pole, välja sõites näita suunda....muud polegi... 8)

pang
Postitusi: 211
Liitunud: 20 Apr 2006, 22:25
Asukoht: Lõuna

Lugemata postitus Postitas pang »

Red´Bull kirjutas:
Mina pole Le-d lahtigi võtnud, kuid saan suurepäraselt liikluses hakkama
Kui Te omate kollakas-rohelist dragsterit, siis olen ma seda "suurepärasust" näinud küll :?

Lihtsalt pidin mainima.

jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Red´Bull kirjutas:
jan22 kirjutas:
Allesalgaja:Õpi LE korralikult ära.
Ma sügavalt kahtlen, et sul endalgi see ära on õpitud :roll: Mina pole Le-d lahtigi võtnud, kuid saan suurepäraselt liikluses hakkama ja tunnen ka märke... Ma pakun et siinkohal sõimab pada katelt :roll:
Sul pole vaja kahelda,sest juhiload mul olemas!
Lapsena omandasin jalgratta juhtimisõiguse ja liiklesin lausa igapäevaselt 18 eluaastani,siis ostsin esimese mootorsõiduki.
Tegin 17aastat tagasi juhiload ja sõidan autoga(vahel rolleriga) siiani igapäevaselt.
Jan.


Red´Bull kirjutas:
Mina pole Le-d lahtigi võtnud, kuid saan suurepäraselt liikluses hakkama

Kui Te omate kollakas-rohelist dragsterit, siis olen ma seda "suurepärasust" näinud küll

Lihtsalt pidin mainima.
pang

Mõtlesin siis just sinusuguse(Red´Bull) suhtumisele kui mainisin,et ära ülehinda end!!!
Tänan pang et mainisid!
Jan
BMW R1100RT

Teema algataja
kikerman34

Lugemata postitus Postitas kikerman34 »

kui see seadus kunagi vastu võetakse siis võib näha politseid istumas ringtee ääres lugemas,et mitu ringi keegi teeb.Ja kui siis kogematta õige teeotsa maha magad ja uuele ringile lähed on politsei sabas :lol:

slev
Postitusi: 27
Liitunud: 14 Apr 2021, 02:45
Tänatud: 1 kord

Re: ABI! Liiklus ringteel.

Lugemata postitus Postitas slev »

Kas keegi teab, kuidas kehtivad kiiruspiirangud ringteel? Selle kohta leiab internetrist erinevaid vastuseid:

1) kas kiiruspiirang lõppeb pärast ringteelt väljumist või mitte (tegemist pole nö 'ala' tüüpi kiiruspiiranguga)?
2) kas selles osas on vahet asulateel või väljaspool asulat?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”