Rukka tekstiil.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Rein
Postitusi: 1244
Liitunud: 03 Aug 2003, 23:24
Tsikkel: Valkyrie
Asukoht: LÕUNA- eesti/ neprrrr, Honda F6 Valkyrie, Yamaha XVS 125 DragStar, ex-yam fj1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Rein »

Sai siis komplekt ära ostetud. Jope ja püksid. Hetkel rahul. Jään põnevusega suuuurt padukat ootama, et siis pikk sõit teha.
Protech püksid ja Steel jope. Püksid võtsin kallimast sarjast, kuna nendel on perse osa kare, ja veekindlam.


Kasutaja avatar

Oldbear
Postitusi: 155
Liitunud: 16 Sept 2004, 15:33
Tsikkel: Honda Magna VF 1100
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Oldbear »

Ma kasutan Heldi...olen padu ja lausvihmas sõitnud Tallinnast Leigole...jäin ka kuivaks :D
Tasa sõuad,kaugele jõuad! ;)
http://backyard.pri.ee
Magna VF1100
Kasutaja avatar

schalter
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Okt 2005, 17:59
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas schalter »

Mis see Rukka komplekt tänapäeval maksab kah? Eestist ostsid vä?
Kasutaja avatar

Tihver
Postitusi: 368
Liitunud: 07 Juun 2005, 18:56
Asukoht: Tiskre/Haapsalu
Tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Rukka komplektid algavad 8000kr ja up to 25000kr. Eestis toob maale Loodus Invest.

Husqvarna 701 Enduro

Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud...

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Tere siis Rukka varustuse kasutajatele ja vaikselt plaanin uut varustust osta ning silmapiirile on jäänud Rukka varustus, küsikski siis siinkohal kommentaare varustuse kasutajatelt et mis hinnangu keegi annab ? Silmapiiril on midagi sellist:

Jope Rukka Marco: http://www.loodusinvest.ee/motokaup/?gr ... =851&nr=18

Püksid Rukka Unit: http://www.loodusinvest.ee/motokaup/?gr ... =671&nr=16

Kuidas on selle varustuse hingavusega ? Tuulutuslukud nii jopel kui pükstel puuduvad, see on küll pluss, et vähem võimalust vihmal kuskilt sisse pressida? aga kuidas see varustus seljas hingab. Kuidas on Gore-Tex tekstiili hooldamisega pean silmas just pesemist kas mindagi erilist ka hoolduse juures või lihtsalt kaitsmed välja ning masinasse käsipesu programmiga või vaja seda kuidagi eriliselt hooldada ? Vett pidavuse koha pealt olen kuulnud Rukka kohta kiidusõnu et püsib kenasti kuiv ka väga tugeva saju korral. Kellel Rukkaga kogemusi, see andku aga tulla, olen üks suur kõrv 8)

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas creativ »

olenevalt kus rohkem sõita. kui on palju pikka otsa ja sellest ka suur osa kevadel sügisel, on rukka parim. samas on rukka mõttetu suvel minu meelest, sest siis mu ülikallis komplekt seisab kodus ja kogub tolmu. liiga palav ja tuulutust reguleerida ei saa, sest tuulutuslukud puuduvad. suurema osa hooajast (ehk siis suvel) kasutan teist komplekti mis rukkast umbes 4 korda odavam.
rukka motoriided on välja mõeldud ja tehtud spetsiaalselt soome ja skandinaavia motohuntide tarbeks sest nordkapis on ka suvel +15 maksimum...
Minu Rukkaga metsavahele endurotama minna kannatab ainult siis kui väljas on alla +12 kraadi sooja. ilgelt palav hakkab muidu. eilne kogemus. Samas pika otsa (100km ja+) jaoks on rukka sigahea sest külma õhku mitte kusagilt sisse ei pressi. Hingavus on ok. Riided niiskeks ei kisu (v.a metsasõit kus natukenengi keha ka liikuma hakkab) Eriti head tunduvad olema kaitsmed mis on õhku läbilaskvad (kärjed)
Samuti on rukka tehtud põhjamaa kollide jaoks sest käised on pikad ja pükste säärised ka. Seda ei saa öelda enamuse lääne euroopa toodete kohta. Ma arvan et soomes ei saakski ilma rukkata sõita...
Ma oleks ülirahul kui selle raha eest saaks ka suvel supertulemuse, aga nagu vana tõde räägib, et üht ja universaalset asja pole olemas.
GoreTexi pesuks on soovitatav kasutada korralikku pesuvahendit ehk siis kus on ensüüme rohkem ja kloori vähem. Mida odavam aine seda kiiremini hävitab materjali kasulikud omadused. Ise olen kasutanud spets aineid (NIKWAX nt) või tuntud pesuaine tootjate skandinaavia turu tarbeks toodetud pesutablette kus pesuainet rohkem ja kloori vähem. (OMO; ARIEL)

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas kalle »

creativ kirjutas:

Minu Rukkaga metsavahele endurotama minna kannatab ainult siis kui väljas on alla +12 kraadi sooja. ilgelt palav hakkab muidu. eilne kogemus. Samas pika otsa (100km ja+) jaoks on rukka sigahea sest külma õhku mitte kusagilt sisse ei pressi.
...aga nagu vana tõde räägib, et üht ja universaalset asja pole olemas.

Päris universaalset võibolla mitte aga samas tasuks vaadata ka erinevaid tüüpi asju. Rukkal on olemas selline asi nagu Air Power liin. Sellel jopel käib kogu membraani osa sisevoodiga koos välja ja peale seda jääb alles vaid cordura kest, kus sees mainitud Rukka tüüpi kaitsmed (ka sellel jopel tuleb selg eraldi juurde osta). Selline asi teadagi hingab juba veits teistmoodi ja ehk saab ka üle +12 toimetada. Sellisel kujul jope on muidugi pea 0 veekindlusega, aga sisu sisse panemine käib kiirelt. Selline süsteem on suvel ka väga palavaga päris hea, kuigi miinuseks on see, et jope veekindluse taastamiseks tuleb see korraks seljast võtta (vihmas?) Samas on sama jope ka vooder sees väga palavate ilmadega talutav. Veel on väikseks miinuseks see, et vooder sees selga panemisel tahab veidi enam sättimist (mitu kihti jne) Praeguste ilmadega tahab juba ehk veidi alla kihti lisaks (oleneb indiviidi külmataluvusest) võrreldes membraan pidevalt sees jopega.
Ja lisaks on veel see, et suure vihmaga on see Outlast Air Power jopega selline asi, et kogu vastu võetud vihm liigub seal kuskil kahe kihi vahel, mis teinekord tekitab veidi ebameeldivat lisaniiskust ja eeldab veidi hoolikamat riietumist (siselukud, hõlmad, krae jne). Algul on sellist tüüpi jope veidi harjumatu, aga võimalus ta väga palavaga seest nö tühjaks teha (säilitades samas kõik kaitsmed) on väga suur pluss imho. Viimasel ajal olengi pidavalt sellega sõitnud, kuigi nüüd võiks juba nö pideva membraaniga jope kasutusse võtta, sest see on sama alusriietuse juures sügiseste ilmdae korral veidi sobilikum. Sellised on minu kogemused Rukkaga.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Kuna ringi ei matka ja sõidud on üldjuhul lühikesed ning peamiselt linnas, siis peaks vist ikkagi vaatama mõnda muud tootjat, kui Rukkaga sooja ilmaga jama siis pole mõtet Rukka poole vaadata kui pikki sõite ei tee. Peab vist kolmekihilise EVO või IXS midagi vaatama, odav Held sai proovitud ja mis ma oskan öelda, "ODAV" muud ei hakka kommenteerima. Ja pükste leidmine on vist jah paras ülesanne et oleksid sellised mis ikka hingavad ka jalas.

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Ei ole see EVO ka nüüd mingi kallima otsa firma, pole küll Heldi pruukinud, kuid kahtlustan, et nende vahele saaks võrdusmärgi panna. Rukka ja Evo hinnaklassi vahele mahub rootslaste Lindstrands/Halvarssons.

it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

creativ kirjutas:

olenevalt kus rohkem sõita. kui on palju pikka otsa ja sellest ka suur osa kevadel sügisel, on rukka parim. samas on rukka mõttetu suvel minu meelest, sest siis mu ülikallis komplekt seisab kodus ja kogub tolmu. liiga palav ja tuulutust reguleerida ei saa, sest tuulutuslukud puuduvad.

:shock: ... see kehtib ehk säästurukka kohta... Rukka ArmaCor (25.000.-) on PARIM iga temperatuuri ja ilmaga.
Suvepalavuses ning sügiskülmas on see PARIM.
Kahjuks müüsin/vahetasin meeltesegaduses oma komplekti Dainese Gore-Tex sodi vastu :evil:

Sõida... ja ära MÖLISE!!!

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

Kommionu kirjutas:
creativ kirjutas:

olenevalt kus rohkem sõita. kui on palju pikka otsa ja sellest ka suur osa kevadel sügisel, on rukka parim. samas on rukka mõttetu suvel minu meelest, sest siis mu ülikallis komplekt seisab kodus ja kogub tolmu. liiga palav ja tuulutust reguleerida ei saa, sest tuulutuslukud puuduvad.

:shock: ... see kehtib ehk säästurukka kohta... Rukka ArmaCor (25.000.-) on PARIM iga temperatuuri ja ilmaga.
Suvepalavuses ning sügiskülmas on see PARIM.

Minu teada kasutatakse ülal nimetatud seerias täpselt samasugust Gore-tex membraani nagu odavamateski Rukka asjades. Gore-tex tehnoloogia laseb ikka ühte moodi õhku läbi, mistahes jope sisse ta on konstrueeritud. Ei ole ju suurt vahet, milline on kanga enda hingavus, kui sisemembraan ei ole eemaldatav. Selge on see, et kui jope on veekindel, siis on tema hingavus palju kordi väiksem. MInu tagasihoidliku arvamuse poolest on parim kompromiss sooja ja külma suhtes eemaldatava Gore-tex membraaniga kraam. :bsmile:

Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

dubweiser kirjutas:

Minu teada kasutatakse ülal nimetatud seerias täpselt samasugust Gore-tex membraani nagu odavamateski Rukka asjades. Gore-tex tehnoloogia laseb ikka ühte moodi õhku läbi, mistahes jope sisse ta on konstrueeritud.

See mudel mis millest räägin oli ilma eemaldatava voodrita... Olen katsetanud igast kvaliteettootjate Gore-texe, kuid teiste tootjate (tipp)mudelid ei saa Rukkale lähedalegi. Ainsa miinusena Rukka tekstiilil oli tuuletakistus ja sikutamine 150+ kiirusel...

Rukkal on miskine perforeesitud nahast Gore-tex kombe... kas keegi selle ilmastikukindlusest teab midagi???

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui niisama ilma aktiivse liigutamiseta sõita, tulevad hea ja halva goretexi omadused välja. Kui aga keha suuremas koguses niiskust hakkab tootma, ei aita ka Armacor. Aeglasel kiirusel ja higistades sõidad nagu kilekombes.

Kasutaja avatar

kiidrockk
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Jaan 2007, 14:10
Asukoht: tallinn

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas kiidrockk »

minul on armacor, ostsin 8k õige hind oli 12k (viimane loodus investis alles olev mudel- suuurus sobis) sisevooder on eemaldatatv ja täis puhutav. olen üldiselt naha tuline pooldaja aga alla 9C ei sida ikka eriti. seega suvel sõidan halvarssioni spets (air) tagiga- enne kui baigi moodi ratas oli siis dainese kaheosalise kombega.
proovisisn ka seda SRO (tipp) mudelit see kuidagi ei istunud ja oli mitte puhutava voodriga, mille eelis on see, et kui paned vähem riideid alla siis uhud täis rohkem ja annab ikkagi sellise istuva mulje- see on minu arvates suurm tekstiili puudus, kui vooder on sees siis on paras aga ilma on nagu kott seljas.
Kokkuvõtteks osta rukka (soovitavalt mudelivaliku keskmisest hinnaklassst) ja sa ei kahetse- on veekindel ja kuivab kiiresti kui sadu lakkab.

life is what you make of it....
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

mella kirjutas:

Aeglasel kiirusel ja higistades sõidad nagu kilekombes.

See oli AINUS kombekas millega sai ka päikesekuumas sõita ja lumes mõllata (Sepp tegi sellega ka oma talvise reisi Saksa lumest - Marbella päikesesse KÖLNIST GIBRALTARILE!)... Higistamine ja hingavus oli nagu t.särgil... Veepidavus nagu tuukriülikonnal... Ei teagi mis nipp sellel kombel oli, aga pole iialgi enam miskit nii super asja kohanud.
Müüsin selle 7K järgmisele motohuvilisele ja see on ainus asi mille müüki tõsiselt kahetsen :(

Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas creativ »

eilne kogemus Rukka APR jope (sees täispuhutav gorevooder) ja püksid Rukka goretex koos sooja voodriga: ilm vahelduva pilvisusega, päevane temp +12...16. Õhtul põhja eestis +6. Koht: lõuna eesti kruusateed, Holstre Nõmme MMM. Sooja pesu all ei olnud, ainult üks pika varrukaga spordisärk.
Sõita suurema kiirusega väga ok. Ni kui metsavahel aeglasemad kohad, nikerdamist, on kohe palav. Päiksepaisetel seisma jääd, nahk kohe märg.
Seega: Rukka on parim sõites. Peatusi tehes, tanklasse või poodi minna või isegi päikse käes (linnas) seistes hakkab palav.
Õhtul jahedaga on superluks!

Selle APR mudeli eriäraks on asjaolu et sisevooder ongi tuule ja vihma eest kaitsja. Väline kest on ainult kukkumisel kaitsev. Proovisin suvel ilma voodrita. Ikka oli kas liiga jahe või liiga soe. Väline kest on sisuliselt "võrksärk" musta värvi. Sõites ülituulduv aga seistes musta värvi tõttu palav. Suvel eelistan pigem mõnda heledamat tooni kui must.
Eks igal sõitjal on oma mugavustaluvus. Üks kannatab higistamist, teine mitte. Ise olen eriti tähenorijalik. Ei kannata liigset sooja ega külma.

Suvisel motomatkal mustamere äärde sõites oli sinnasõiduotsal ilusti pikk kaitsmetega ventileeritav püks, kaitsmesärk ja õhuke krossisärk peal. Temp +28...35. 130km/h oli ikka palav!! Aga ohutuse huvides sai kannatatud. Tagasiteel oli pükstel säärised eemaldatud, seljas õhuke maika... Ülimugav! (aga mitte turvaline)
Eks olud sunnivad tegema valikuid!

p.s. igal tootjal on terve valik komplekte. Kui ise enne põhjalikult uurimist puurimist ette ei võta siis ei saagi teada mis komplekt mis sõidustiiliks ja kus sobib.
Ega müüjad eriti täpselt ka ei tea. Sama värk nagu kummivalikuga. Kas suurem kärn ja hõredamalt või tihedam muster. Üks soovitab üht, teine teist.
Eelkõige on vaja endale selgeks teha kus on vaja sõita ja kus võiks tulevikus sõita ja kus ning kuidas üldse ei plaani sõita. Ja kui tihti sõita jne.
Samas annab riietuse (või kummide või isegi tsikli enda) eripära võimaluse proovida midagi uut. Kui on head vihma taluvad riided, siis võib avastada et ka vihmaga on äge sõita. Või kui siiani oled sõitnud suht sileda asfaldikummiga, siis kärnasema mustriga kumm annab võimaluse ka kruusateedel fiilinguga kulgeda. Kui tsikkel, kummid ja riietus lubavad siis võib sõita aasta läbi. Külma ilmaga lühemad otsad ja aegalsem tempo (metsateed), soojaga pikad otsad suurema kiirusega. Kui sõitmine meeldib, siis võib erinevate valikutega endale sõidupäevi ning- kohti juurde sebida! :)
Ise teema kui tsikkel ainult praktilist eesmärki täitev.

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

kui kellegil on kasutatud rukka püksid üle, võtke ühendust. Mul üks tahab. ES või telefon!

motokas

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com

Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Kiks »

Jõudu.
Kasutan vana teemat, kuna see on suunatud just Rukka kandjatele.
Hetkel 10+ aastat vanad riided, mida pesnud vihm ja kuivatanud tuul ja piisavalt tegusad, kuid kaitsmeid tahaks kaasajastada. Kas keegi on oma Rukka riiete vanu kaitsmeid uuendanud D30 kaitsmetega? Kogemused.
Poode ei ole veel külastanud, kuid kaitsmete kujujoonised on paberil ja info kogumine töös.

Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas TPB »

panin D30 sisse, null probleemi, Depoos on riiulis


Kiks
Toetajaliige
Postitusi: 74
Liitunud: 30 Mai 2009, 21:16
Tsikkel: zr-7, nc700sd
Asukoht: Kuusalu
Tänatud: 4 korda

Re: Rukka tekstiil.

Lugemata postitus Postitas Kiks »

TPB kirjutas: 28 Aug 2021, 20:46

panin D30 sisse, null probleemi, Depoos on riiulis

Kas tegemist nn spets Rukkale riietele või universaalid?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”