Petukaup

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Julge
Postitusi: 1009
Liitunud: 17 Dets 2004, 15:27
Tsikkel: HD VRSCDX Night Rod Special
Asukoht: Riia, Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Julge »

Härrased Streetmoto ja CB500! Kui te nüüd mu posti veelkord läbi loete, siis saate aru, et ma pidasingi silmas normaalset ettevõtete vahelist (ja miks mitte ka ettevõtte ja eraisiku vahelist) äri, mitte "äritsemist" ehk hangeldamist. Antud teemaalgataja case on ju puhas hangeldamine, kus kodanikud neti teel oma vana sodi üritavad maha müüa ja sellisel juhul on minu arvates ainsaks õigeks lahenduseks (kui arvestada mõlema poole huve) see, et cash ja kaup vahetavad omanikku samal ajal ja samas kohas

Ma vastasin oma postis Neemele, kes peab ju ka väikest putiiki Pääskulas. Ja edu talle, kui tal siiani hästi on läinud selle ettemaksuga... Ma lihtsalt puutun tööalaselt iga päev selliste teemadega kokku ja olen näinud ka hulga teistsuguseid juhtumeid... Sellega on seletatav ka Neeme enda suhtumine oma klientidesse. Ostsin sealt kunagi ühe vidina ja unustasin selle jaoks sula kaasa võtta (kuna kasutan sula üldse nii vähe kui võimalik). Küsimuse peale, kas kaardiga, kohapeal internetipangaga kontole või arvega hiljem makstes saab osta? Vastus oli, et ATM on Pääskula poe seinal...

Ja selle "dreamworldi" nimi, kus ma elan on Eesti Vabariik. Huvitav, et siiani olen mina küll kõikjal (autotarvikud, autoteenindus, tsiklihooldus, ka tsikli ost muideks!) arvega maksta saanud, kus makseaeg 7 päeva peale teenuse või kauba kätte saamist. Ja kui te üritate mulle väita, et tsiviliseeritud maailmas korralikud ettevõtted ainult ettemaksu nõuavadki oma klientidelt, siis ma ei näe mõtet seda vaidlust jätkata. Mina arvan teisiti.

Fazer
PS. Teatud osamakse tasumine kallima kauba tellimisel, et kauba tootjale kindlust anda, on iseasi.


Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

M vaidleks hoopis muule asjale vastu. Äritsemine, hangeldamine ja spekuleerimine toimus vanal hallil nõukogude ajal. Praegu on kõik vähemal või suuremal määral äri. Ja ettemaksu ei küsita siiski isikult keda usaldatakse. Minul ei ole midagi ettemaksu küsimise ja maksmise vastu.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Teema algataja
ilves

Lugemata postitus Postitas ilves »

Klassikaline värk, tsekk tuleb kõvasti suurem, kui tsikli hind, 'üle oleva' raha pead mingil põhjendusel ostjale tagasi kandma, varsti selgub, et tsekk on kehtetu ja pank nõuab sult kogu summa tagasi, selleks ajaks oled ehk jõudnud ka tsikli üle anda ja ongi korras, püksid maas ja ilma tsiklita ja pangale võlgu ka veel.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ühesõnaga võtame asja nii kokku:

1. Tegu on petuskeemiga.
2. Kui ise petuskeemi 100% ei tea ja teisel poolel perset lohku tõmmata ei suuda, siis parem on asi katki jätta.
3. Kes veel tahavad siia midagi lisada, siis et oleks aint asjalik jutt, niisama targutada pole enam mõtet. Lugege ka Atomicu lingitud artiklid läbi, seal kogu tõde.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Teema algataja
-metsik-

Lugemata postitus Postitas -metsik- »

:wink:
Viimati muutis -metsik-, 20 Dets 2006, 20:20, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kas ratta koos rahaga oleks võtnud keegi kodanik eestist?
Kui on selline situatsioon, siis tasuks 100% pöörduda politseisse ja asi lõpuni mängida. Oleks mõni suli vähem jälle. Niikaua kuni tüübid on kuskil internetis on pigem tühja tuule tagaajamine, aga kui ikka keegi reaalselt kauba/raha järele tuleb, siis ikka täie rauaga.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Teema algataja
-metsik-

Lugemata postitus Postitas -metsik- »

:wink:
Viimati muutis -metsik-, 20 Dets 2006, 20:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

MOTODEPOO
Kaupmees
Postitusi: 245
Liitunud: 23 Aug 2004, 13:47
Tänatud: 45 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas MOTODEPOO »

Fazer kirjutas:

Ma vastasin oma postis Neemele, kes peab ju ka väikest putiiki Pääskulas. Ja edu talle, kui tal siiani hästi on läinud selle ettemaksuga... Ma lihtsalt puutun tööalaselt iga päev selliste teemadega kokku ja olen näinud ka hulga teistsuguseid juhtumeid... Sellega on seletatav ka Neeme enda suhtumine oma klientidesse. Ostsin sealt kunagi ühe vidina ja unustasin selle jaoks sula kaasa võtta (kuna kasutan sula üldse nii vähe kui võimalik). Küsimuse peale, kas kaardiga, kohapeal internetipangaga kontole või arvega hiljem makstes saab osta? Vastus oli, et ATM on Pääskula poe seinal...

Ja selle "dreamworldi" nimi, kus ma elan on Eesti Vabariik. Huvitav, et siiani olen mina küll kõikjal (autotarvikud, autoteenindus, tsiklihooldus, ka tsikli ost muideks!) arvega maksta saanud, kus makseaeg 7 päeva peale teenuse või kauba kätte saamist. Ja kui te üritate mulle väita, et tsiviliseeritud maailmas korralikud ettevõtted ainult ettemaksu nõuavadki oma klientidelt, siis ma ei näe mõtet seda vaidlust jätkata. Mina arvan teisiti.


see vist fleimiks läheb kätte, aga 8) ei saa mitte pomisemata olla - modedele palve - liigutage see kuskile, kuhu see paremini sobib

nende maksmistega on yldse yks igavene jama...tavaliselt mida tuttavamad inimesed on, seda kohesemalt peaks raha kätte saama....meenub keegi Gabriela Tartust kes kunagi 3 aastat tagasi Oxtari MX saapaid tahtis. Kuna asju enne proovida oli vaja ja inimene tuttav, siis raha kohe ei kysinud....mingi aeg - vast 3-4 kuud hiljem - ta arvas, et ta neid ikkagi ei taha...aga siiani pole saanud ei raha ega ka saapaid...kunagi aasta tagasi pakkusin kyll et teen talle veel ylekande - juhul kui ta Tartust Tallinnasse või siis Tartu depoosse ei satu, ehk kuskile postkontorisse siis ikka, et postiga saata, kulud minu poolt, aga see ka ei sobinud nagu eriti. Rohkem enam ei viitsi meeldetuletusi teha, ehk sai ta õnnelikumaks, see ka ju suur asi tänapäeval....

Yhe teise, foorumit kasutava isikuga, Givi raamide sobivuse proovimisest on nyyd vast aasta möödas, aga tema vähemalt vahetevahel vastab, et hetkel raha otsas...nii et lootust veel ei kaota :D

Tuli nagu pirina moodi välja - aga tahtsin lihtsalt öelda, et jaemyygis on lõppkokkuvõttes mõlemale poolele on kasulik kui kaup ja raha yheaegselt omanikku vahetavad. Eriti juhul, kui vahetajad omavahel tuttavad on. Saab vähemalt edaspidigi tuttav olla.

Millegipärast võõrastele inimestele maksetähtaja andmisega pole kunagi mingit jama tekkinud. Ptüi-ptüi-ptüi :)
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Tegelikult on hea, et Motodepoo selle teema üles võttis. Nii siin foorumis, kui ka selle foorumi kasutajate motorahvast tuttavate hulgas on mitmeid kroonilisi võlglasi, kelle eest peaks teisi hoiatama.
Ei hakka kohe uut teemat tegema. Eks andke teada, kas selleks vajadus olemas?
Võlglase võlgnevus peaks ka tõestatav olema, et ei tekiks olukorda, kus näit. pahatahtlik motopaks mind läbi foorumi alusetult võlgnevuses süüdistama hakkab.
Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kui üldsusel on soovi, siis võiks ju teha miski blacklisti kuhugi. Aga sinna sattumine peaks toimuma avalduse alusel. Saadetakse kirjalik avaldus Motopaksule või mõnele muule vastutavale isikule, kus on märgitud võlgnik, võla tekke põhjus ja suurus ja veel olulist infot ja vastavalt sellele pannakse siis kodanik musta listi. Nii ei teki miskit umbropsu sattumist sinna.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas joha123 »

ka tsikkel müügis Auto 24-s, ja saan korduvaid sõnumeid "smsbandsgoo" nime pealt päringuid, kas tsikkel müügis? iga kord on uus meiliaadress kuhu tuleb otse vastus saata. saatsin moblast(ilmselt õnneks) esimene kord ja tuli kohe vastus, et see aadress ei toeta tagasisaatmist. kas on rahval kogemust, mis värk selline asi on.???

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mulle on tulnud ka seoses tsikli müügiga igatsugu huvitavaid google tõlkeid.
Ikka kiputakse midagi kulleritest jahuma.
Saadan nad "viisakalt" kuhugile tumedasse kohta, kus selg ja jalad korraga oma nime kaotavad ja rohkem nad ei tülita.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas Ain »

Sula kaasa ja tulgu kes iganes! Kasvõi kuller!

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ain kirjutas: 01 Sept 2021, 20:33

Sula kaasa ja tulgu kes iganes! Kasvõi kuller!

Sulast on üksi vähe!
Soovin ka ostu/müügilepingu teise osapoole legitiimseid "asju"

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas rannamees »

joha123 kirjutas: 01 Sept 2021, 20:19

ka tsikkel müügis Auto 24-s, ja saan korduvaid sõnumeid "smsbandsgoo" nime pealt päringuid, kas tsikkel müügis? iga kord on uus meiliaadress kuhu tuleb otse vastus saata. saatsin moblast(ilmselt õnneks) esimene kord ja tuli kohe vastus, et see aadress ei toeta tagasisaatmist. kas on rahval kogemust, mis värk selline asi on.???

100% pettus

Pilt
Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas cossie »

Eile sain soov.ee kuulutuse peale sms. StippySms oli saatja ja tekstis küsiti eesti keeles kas on veel ratas saadaval ja palun vastata otse mailiaadressile, mis oli sinna samma lingitud. Googeldasin aadresse ja kohe tulid scam alert lehed. Ei vastanud ma midagi sellele kirjale

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas yeekim »

cossie kirjutas: 02 Sept 2021, 08:58

Eile sain soov.ee kuulutuse peale sms. StippySms oli saatja ja tekstis küsiti eesti keeles kas on veel ratas saadaval ja palun vastata otse mailiaadressile, mis oli sinna samma lingitud. Googeldasin aadresse ja kohe tulid scam alert lehed. Ei vastanud ma midagi sellele kirjale

Samast Stippist tuli ka mulle.
Eks mõnel kogenematul lööb kohe $ silme ette ja südame puperdama, et "Kohe saan tsikli müüdud!"

Saadetud kettaga lauatelefonist!


WSW
Postitusi: 27
Liitunud: 27 Aug 2010, 22:49
Tsikkel: Honda Crossrunner
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 4 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas WSW »

Mulle on sealt smsbandsgoo ja veel mingi sms pealt tulnud juba kaks kirja ja siis mingi täiesti eesti numbri pealt, et tema on iirlane ja tahaks osta aga eesti keelt ei oska jne. Kui sa oled siin siis ilmselt on sul ka mõni eesti keelt oskav sõber olemas. Ei ole näinud vaeva neile vastamisega.


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas joha123 »

ilmaasjata seda tehtud pole, kui raha ei pumbata nt vastamisega, siis ilmselt võib tulevikus taimeriga üllatusi laekuda....


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Petukaup

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Mul on probleeme olnud vaid selles suures portaalis kuulutamisega. Kuna järjekindlalt neid naljanumbreid ingnoreerisin, siis siiani on nad minu kontaktid unustanud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”