Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Siin võid otsida või pakkuda meistrimehe teenust. Küsida soovitusi auto-moto toodetele-teenustele jne. Ning mida kuskilt saab.

Moderaator: Moded


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Võibolla, kui reisimine on lubatud, tulen jaanuari algusest jälle Eestisse tagasi ja saan midagi tuua.
Marsruut: Hengelo/NL - Münster / Hannover - Hamburg ja Läti kaudu koju (Tartu/Palamuse).
Hinnad nagu ikka: 350,- E transpordi ees.
Kontakt: viis6202212 / eetarga(ätt)gmail . com

CH / eetarga



Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

ott
Postitusi: 134
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas ott »

Jätkan siis eelmisel lehel alustatud kiidulauluga
Suured tänud Cristophile(Ja tema Hamburgi agendile) kelle abiga sai eesti ühe ratta võrra jälle rikkamaks. Väga proffessionaalne ja murevaba teenus!


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

(Ja tema Hamburgi agendile) kelle abiga sai

Tahan veel midagi lisanda: ei mul ole sealt mul mingi 007 James Bond agend Hamburgist - :mrgreen: , tänuväärne abi andis Dirk Vogel - mootorspordiklubi esimees thttps://www.msc-geesthacht.de/ - kes vaatis tsikkel üle ja viis ta oma haagisega koju, sealt toimetasime seda edasi Eestisse.

Sellest mõttest - tsiklimeeste loomulik ühistegevus. :bsmile:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Tere tsiklirahvas,

kui keegi otsib transport, siis ma saan praegu pakkuda...

1 koht!

Marsruut: Nürnberg / Fulda / Hannover / Hamburg +/- 100 km kõrvalkalde. Lõpp-peatus = "alle aussteigen :lol: " - Tartu/Palamuse.

Hind ja tingimused nagu alati,
kontakt: viis6202212

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Mina paraku pettusin EETARGA teenuses. Leidsin endale ratta (xrv750) mille saksa poe müügiartiklis oli kirjas,et mootor heas korras jne jne jne. . .
EETARGA helistas ja ütles, et ratast on kasutatud sihtotstarbeliselt ja et gondlitel on kriimud/kraamud ja et vajaks visuaalset remonti. Järgi minnes aga mootorit käima pannes lagises mootor retsilt, käigudki ei lülitunud sisse korralikult ja suitses. Seda aga telefonis ei maininud midagi. Sain siis sellise asja üllatuseks, et silindrites olid surveasted 10 ja 5, sidurikorv lagises võlli otsas, kolvidelt oli näha, et on ka kinni pigistanud end , silindritel olid sooned sees, õli mootoris oli vist algusest saadik sees olnud. Ühendust võttes lubas EETARGA saksa müüjaga suhelda, et mis keiss on.. pood pakkus omalt poolt sõidukindaid kompensatsiooniks.. Nüüd ei ole eetargalt rohkem vastust saanud ja kindaidki pole ;) . igastahes üle vaatamisest ja teavitamisest ei olnud siinkohal juttugi. Sain ratta, mis kriimustatud gondlite asemel osutus tõeliseks peavaluks. Hetkeseisuga on remont poole peal ja kulunud on suur hunnik raha. Seega kiidusõnade vahele ka midagi vastupidist minu poolt :)

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

igastahes üle vaatamisest ja teavitamisest ei olnud siinkohal juttugi. Sain ratta, mis kriimustatud gondlite asemel osutus tõeliseks peavaluks. Hetkeseisuga on remont poole peal ja kulunud on suur hunnik raha.

Tere, sina saad vist minu teenus natukene valesti aru. Ma toon tsiklid nagu transpordiettevõtja. Selle teenuste ees ma küsin raha, nüüd isegi kindel summa = 350,- Euro.
Seda oled sa maksnud. Lisaks suhtlesin tasuta müüjaga. Tema aga - nagu me nüüd teame, valetas meile. Punkt. Sina tahtsid seda rattas niimoodi osta, et kandsid raha ette, mina korjan rattas peale, ja kogu muusika. Mis ma pean kohapeal tegema? Millised tulemused sa ootasid?

Kui olin Saksast tsikli kõrvale ei ole mingi jutt et ma vaatan ta üle või misigatahes. Korjasin ta peale ja kogu moos. Ise ma ei ole iialt seda prügimägi ostnud. Aga diil on sellest mõttest sinu oma olnud - eksju? Ise sa valisid kõige odavam pakumine Saksast välja - ja oleme aus - seda sa ka said.

Saksa müüja lubas sinu valu natukene leevendada - ja lubas tasuta kindad. Ma arvan, seda ta teeb mingi päev kui mina käin sellest piirkonnast läbi. Aga millal seda juhtub, ausalt - mul ei ole aimu. Side out and over!

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Asi selge :) Kuid sellele poele oleksid võinud siiski negatiivse tagasiside jätte, aga sa mainsid, et tahad nendega veel äri ajada, seega ei hakka sa seda tegema ;) . Seega inimesed, mõtelge enne kui seda teenust otsustate kasutada, et kas tahate siga kotis osta, või siis lasete tuua kellelgi, kes vähemasti veidikenegi kontrolliks ratast (ei pea siin silmas, et keegi mootorit hakkab lahti kiskuma, vaid kasvõi seda kas mootoris on mingeid kolinad või mida iganes). Seega otsustamise koht :) .
Sulle aga edu ja rohkelt kliente :D !

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Keegi ei pea siga kotist ostma. Võimalused on mitu. Sellest on sin foorumist ka jutt olnud.
Kutsume sõltumatu hindaja kohapeal, hea meelega aitan ma neid vahendada (vahendamine tasuta) ja tema teeb siis sulle kirjalik hinnang. Kogu lugu.
Siis sa saad ise otsustada kas ostutehing on mõistlik või mitte.

Sellist teenus maksab alates 75,- kuni 300,- Euro. Peab sellega arvestama, et sa kaotad seda raha kui kaup ei vasta ootustele.

Kui mina oleksin seda ülevaade kohapeal läbiviinud, siis oleks sulle sellist arve tulnud:

350,- Euro - sest asendus ma ei oleks enam leitnud (oli viimane tsikkel mis ma pidin korjama)
umbes 65,- Euro ööbimiskulud lisaks, sest saabusin esmaspäev kust tema firma oli kinni (töötab teispäev kuni laupäev) =

mis tähendab, seda ülevaatamine/hindamine/kauplemine oleks vähemalt 415,- Euro maksnud - samuti tühi raha, sest tsikkel oleks siis läbikukkunud (minu silmade järgi).

Kuidas keegi Eestist varem hulk aastat tagasi-ütles televiisorist: valik on sinu - aga ära süüdista palun mind. Sa said seda mis sa tellisid (ise) = transporditeenus.

Viimati muutis eetarga, 03 Mär 2021, 18:24, muudetud 2 korda kokku.
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tundub, et ostja pole aru saanud teenuse iseloomust. Puudulikku eeltööd vedaja kaela veeretada tundub kummaline. 350euri eest saabki veo ainult punktist a punktini b.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Eks igaüks ise teab, mis tingimustel ja kuidas keegi oma teenust täpselt osutab, aga ma ei näe põhjust mängida lolli ja teha nägu, et "kõik on okei". Kui 100% AINULT puhas transporditeenus siis miks üldse helistada ja rääkida mingitest kondli* [Motobot: õige on "gondli*"] või visuaalsest remondist? asi peale ja ajama. eseme pildid on ju ometi netis olemas ja ostjale nähtavad. Mis EI OLE nähtav on mootori seisukord.
Kas korraks kasvõi mootor tööle panna on keerulisem kui neid gondlite kriime kokku lugeda ja sellest teavitada?


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

will111 - olen sinuga nõus. Ma sain Saksast seda tüliõun kätte, müüja tegi enda vabas päevast hall lahti, veeretas tsikkel välja ja sõitis minema.

Mina käivatsin seda tsikkel, jep. Üldseis oli kehv, nõus! Mootor mitte just parema häälega - ja nüüd, ütle mis tuleb teha?
Müüja ei ole enam kohapeal, tsikkel 100 % juba kinni maksnud! Ja samuti soovin mainida, et seda tsikkel oli antud hetkel kõige soodsam olemas olev isend sellest kategooriast terves Sakamaalt. Mis sa siis ootad? Otsid mingi advokaat?

Scrollime natukene ülespool, sealt kirjutas Ott. Kui suhtlesin müüjaga tekkisid mulle veidi kahtlused. Lahendus lihtne - keegi käis järgi - ma leidsin üks väga asjalik tuttav, Ott läks seda ülevaatamist 100,- Euro maksma mis tuttav küsis, ja asi korras. Tsikkel oli korras, sellest mõttest pidi Ott minu põhjendamatu kahtlused kinni maksma...

Aga nii seda asi käib: you get what you pay

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui Saksas müüjaks pood.. Kuda nad üldiselt pretensioonidesse suhtuvad? Saadavad pikalt?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas will111 »

eetarga, ära saa valesti aru...ma ei süüdista sind milleski. lihtsalt isiklikult ilmselt oleksin käitunud natuke teistmoodi :)
"Mootor mitte just parema häälega - ja nüüd, ütle mis tuleb teha?"
mina oleksin maininud seda koos gondlite seisukorra jutuga. soovi korral näiteks kasvõi helisalvestuse teinud ja ostjale saatnud.

aga võibolla siinses arutelus on mingeid detaile ühelt ja teiselt poolt puudu, nii et ega ma mingit eriti konkreetset seisukohta siin võtma ei tahaks hakatagi.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Eetarga, panen su enda kuulutuse siia sulle endale meelde tuletuseks, kus kirjas "tehniline taip". Niiet ära aja udu juttu, et see raha oli vaid toomise eest.

Postitas eetarga » 11 Nov 2014, 09:39

Kaubabuss otsib väärikas sisu! :D

Lähen järgmine nädal kaubabussiga Saksamaale, kui keegi midagi vajab, siis saadke palun tsikli asukoht ja siis vaatame edasi. Saan kauba peale pakuda:
ostutehingu ettevalmistamine, tehnilist taipu, 100 % Saksa keelsed oskused ja kogemused tsikli vedamisega.

Kes mõtleb umbes nii, "ole hea mees, õlekasti ees too mulle seda ja seda, ja kui oled tagasi siis ma maksan sulle tsikel kindlasti ka kinni...", palun ära röövige mulle aeg ja närvid. Korralik teenindus väärib palun ka korralik tasu.

Asukoht võiks olla Frankfurt ja ülespool (Berlin, Hannover, Dortmund, Bremen, Hamburg).

Terv. Paunverest - Christoph

Kontakt: eetarga (ätt) gmail . com

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

will111 - tead, panneme kaardid ka täislaksuga laua peale. Mul ei ole mingi probleem Saksast diileritega tüli norida, kui jutt käib tsiklist mis maksab oma jagu ja lubadused on sama kõrge kui rahapakk - palun väga. Korralik kaup maksab, kui ostja on sellega nõus peab ka kaup korralik olema. Punkt!

Aga kui antud hetkel on teema üks African Twin esimesest põlvkonnast (1990 - 1992), kus läbisõit oli ka juba omajagu, ja müügihind Saksast jäi tublisti alla 2.000,- Euro, siis ausalt mina olen suht nõuetu mis tuleb teha. Nende hinnad, kui jutt käib korralikust tsikklist, on hoopis midagi muu.

Minu tagasihoidlik arvamuste järgi on neid African Twinid, ja muud tsikklid nagu näiteks Honda CX 500, täiega ülehinnatud! Aga mis siis? Kui keegi sellist soovib, ja alustab hinnaskaalast päris põhjas, palun väga, mina toon ta lihtsalt ära.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

rockhell - miks mulle tundub, et sul on eesti keelega arusaamisega probleemid?
Ma selletan veel:

Saan kauba peale pakuda:
ostutehingu ettevalmistamine, tehnilist taipu, 100 % Saksa keelsed oskused ja kogemused tsikli vedamisega.

Muidugi ma pakun seda! Aga kahjuks tasuta lõuna ei ole olemas, ja sellepärast kirjutasin:

Korralik teenindus väärib palun ka korralik tasu.

Ja sina maksisid täpselt mainitud ja reklaamitud baashind.

Comprende Amigo? :bsmile:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Rockhell, las ma selgitan sulle, kui eetarga oleks oma teenuste eest arve väljastanud, siis näeks see välja umbes selline:

  • Transport 350€
  • Tehniline taip 0€

Nüüd kuna transporditeenus sai korralik, aga tehnilise taibu teenus feilis, siis sul justkui pole õigust midagi kobiseda :D Umbes nagu need lood teenindusest, kus rikkeotsing on tasuta - pannakse sulle küll mitme tonni eest uusi juppe, viga ära ei lähe, aga midagi ei saa öelda, sest juppide tarnimine ja paigaldamine olid täiesti korrektselt läbi viidud :)

Väga hea, et sa oma kogemuse (ja sellele järgnenud reaktsiooni) avalikkuse ette tõid, nüüd võib igaüks ise selle info baasilt täpsemini otsuseid teha.


mega1
Postitusi: 526
Liitunud: 13 Sept 2004, 19:02
Asukoht: Tallinn.
Tänatud: 1 kord

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas mega1 »

bsh täielik
päris jama ei tasu ka ära osta maksku ta teab kui vähe selline katkisemootoriga twini hind on 500 eur minuarust.
Tegemist ei ole muidugi täiesti tavalise transpordiga see on hobivaldkond siiski
viga selles et raha ette ära maksti

Suzuki TL1000R-----Suzuki GSXR 1000 K3------Aprilia RSV 1000R
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

eetarga kirjutas: 03 Mär 2021, 20:42

rockhell - miks mulle tundub, et sul on eesti keelega arusaamisega probleemid?
Ma selletan veel:

Saan kauba peale pakuda:
ostutehingu ettevalmistamine, tehnilist taipu, 100 % Saksa keelsed oskused ja kogemused tsikli vedamisega.

Vot siin tundub olevat lihte probleem, erinev arusaamine ütlusest “kauba peale”. Kauba peale öeldakse tavaliselt ikka siis, kui midagi antakse lisaks ja selle eest raha ei küsita. Vähemalt endal on senised kogemused nii ja ka enda klientidega käitun nii. Kui aga pakutav on lisatasu eest, siis õigem on öelda “lisateenusena saan pakkuda”.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Jesper - kahjuks sa eksid.

Olid lihtsustatud õeldes kaks võimalused. Telli transport ja maksad 350,- E. Punkt
Telli ! minust ! kohapealne ülevaade ja müügivestlus - siis ma oleksin baasmaksust juba 350,- E küsinud, lihtsalt transpordi tellimiste ees, lisaks ööbimiskulud ja kindlasti ka mina viitud ajadekompensatsioon. Julgen õelda, kõik kokku mingi 500,- E ringis.

Sellepärast mulle meeldib ametlik ekspertiis, lihtsalt tellid mingi sõltumatu hindaja, loed raha ees tema tarkused läbi, ja siis sa tellid transport või mitte.

Olen teiste diilide puhul ka ostjatele niisama õelnud, et risk on olematu. Miks? Lihtne, siis toob minu taustauuring ainult head tulemused või müüja on vägas heas maines. Siis ma julgen õelda et "dawai, teeme ära". Mainitud Honda African Twin ja tema müüja ei ! kuulnud nende hulka... (nüüd tee palun ise järeldused)

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, su jutt on koguaeg selline, nagu Saksast millegi ostmine oleks hull kosmoseteadus, mingid ekspertiisid, siserngis müügid, taustauuringud ja tont teab mis veel, mida ainult sina oskad, seega meiesugustel murumütsiga matsidel oleks targem üldse mitte torkida ja usaldada "eksperti". Eks nüüd on asjahuvilisele kenasti peo pealt näha, palju see jutt väärt oli.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Eetarga, ma ei küsi sinult ju sentigi, lihtsalt annan teistele huvilistele teada, et sinu varasem kuulutus on petlik ja saavad ise otsustada kas tahavad sinu teenust või nt "isakese" teenust, kes vaatab ka ratta üle ja läheb selleks spetsiaalselt eestist saksamaale järgi, sina aga tuled töölt eestisse ja möödaminnes haarad kuni 2 ratast kaasa. Minu palve sulle algselt oli, et kuna sina ajasid müüjaga neid asju ja see on pood mitte eraisik,kes müüs, siis uuri mis võimalused oleks ja sa ei tahtnud väga torkida ka seal,kuna sa tahad nendega ka edaspidi äri ajada.. kas ei olnud nii?????

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

Jesper kirjutas: 03 Mär 2021, 21:17

Nojah, su jutt on koguaeg selline, nagu Saksast millegi ostmine oleks hull kosmoseteadus, mingid ekspertiisid, siserngis müügid, taustauuringud ja tont teab mis veel, mida ainult sina oskad, seega meiesugustel murumütsiga matsidel oleks targem üldse mitte torkida ja usaldada "eksperti". Eks nüüd on asjahuvilisele kenasti peo pealt näha, palju see jutt väärt oli.

Krt ma just hammustasin ampsu õllet seda lugedes ja nüüd on mu särgil pessu minek 😂😂😂😂. Made mynday 🍻

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas Henn »

Õdag.
Ma olen Saksamaalt kaks korda tehnika transporti tellinud.
Esimene kord oli teenuspakkujaks Hr Nõel. Kuna me siis ei olnud tuttavad, tegime kirjaliku lepingu - Nõel toob tsikli Pärnusse tervelt. Mingit ülevaatuse teenust kirjas polnud, aga Nõel tegi selle ikkagi. Teenus oli 5+ ja Nõelaga suhtlen tänaseni.
Teine teenusepakkuja tõi kaubiku, mis müügikuulutuses oli heas korras. Samuti väitis teenusepakkuja, et tema tuttav vaatas üle ja väitis heas korras oleva. Ilmselt olid müüjad mingid Ida-Saksa ossid, sest tegelikult oli mitu varjatud viga.
Siit moraal. Usalda tuttavat, kellele annad raha kaasa või teed ülekande kui kaup on kontrollitud. Ilma kontrollimata tsikli võtab suvaline transpordi ettevõte peale ja toob kohale.
Transa + visuaalne/tehniline kontroll tuleks võõra teenusepakkujaga kirjalikult kokku leppida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

rockhell kirjutas: 03 Mär 2021, 12:01

Mina paraku pettusin EETARGA teenuses. Leidsin endale ratta (xrv750) mille saksa poe müügiartiklis oli kirjas,et mootor heas korras jne jne jne. . .
EETARGA helistas ja ütles, et ratast on kasutatud sihtotstarbeliselt ja et gondlitel on kriimud/kraamud ja et vajaks visuaalset remonti.

Kuidas see pettumine ikkagi saab olla Eetarga suhtes? Enda suhtes sa ei ole pettunud, et natuke lollisti asja ajama hakkasid? Tema helistas müüjale(EI OLNUD SEAL KOHAPEAL) ja rääkis sulle edasi mida talle räägiti, sest sina ise ilmselt ei oska keelt, et seda ise küsida ning vastuse oleks sa keeleoskajana sama asaanud,mis tema sai.
Sina maksid selle telefoni jutu peale raha 100% ette ära, enne kui tema kohale jõudis. Kohale jõudes oleks siis tema pidanud tegema mida? Raha tagasi ei oleks sa saanud, sest olid ise ostu ära teinud.
Tema oleks ebausaldusväärseks osutunud juhul kui ta ei oleks seda ratast sealt teie kokkuleppe alusel peale võtnud. Minu arust on alatu oma rumalust siin kellegi teise kaela määrida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas oil »

Moded võiks tõesti selle eksitava info siit ära koristada.

Kui keegi maksab sõiduki eest ette ning transpordi pakkuja ütleb, et "ei, ma ei toonud siiski, sest minu arvates mootor kolises," siis kes kannab ostjale sõiduki eest makstud raha tagasi?

Müüja ütleb, et oma mure, ärge siis ostke ilma üle vaatamata.
Transpordi pakkuja seda ka ei tee, sest siis oleks tema äri täiesti mõttetu.

Kuidas on üldse võimalikki mõte, et "maksan ette ja siis lähen kohapeale veel üle vaatama ja kauplema"???

Mitmed ostavadki turu soodsaima masina ja prahihinnaga, sest korda tegemine on hinna sisse arvestatud.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

oil kirjutas: 03 Mär 2021, 22:47

Moded võiks tõesti selle eksitava info siit ära koristada.

Kui keegi maksab sõiduki eest ette ning transpordi pakkuja ütleb, et "ei, ma ei toonud siiski, sest minu arvates mootor kolises," siis kes kannab ostjale sõiduki eest makstud raha tagasi?

Müüja ütleb, et oma mure, ärge siis ostke ilma üle vaatamata.
Transpordi pakkuja seda ka ei tee, sest siis oleks tema äri täiesti mõttetu.

Kuidas on üldse võimalikki mõte, et "maksan ette ja siis lähen kohapeale veel üle vaatama ja kauplema"???

Mitmed ostavadki turu soodsaima masina ja prahihinnaga, sest korda tegemine on hinna sisse arvestatud.

Midagi ei korista siit ära! Sõna on saanud mõlemad osapooled ja järelduse teeb igaüks ise. Kuna sul on ju ka ainult pool tõde, siis mis kohtunik sina siina oled õigust mõistma.

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750


ott
Postitusi: 134
Liitunud: 04 Juul 2017, 14:38
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas ott »

Endal kogemus Eetargaga järgnev:

Helistasin talle, et leidsin Saksast (Hamburgi kesklinn) ratta ning oleksin huvitatud transpordist, saatsin talle ka meiliga müügikuulutuse. Sain Eetargalt kõne, et tema kogemustele põhinedes on olukord kahtlane(Selliste rataste seas üks odavamaid, väga hea asukoht ning pikalt üleval olnud kuulutus), kuid vajadusel on saab saata oma sõbra ratast kontrollima.

Olin siiski rattast huvitatud, ning palusin lasta Cristoph'i sõbral ratta üle vaadata. Kui ratas oli üle vaadatud, siis seletas Cristoph sõbra märkmetele tuginedes kõik suhteliselt detailselt lahti (Kere seisukord, värvikahjustused gondlitel, keti/hammakate olukord, kas esineb lõtke, mootori hääl, kaasa tulevad varuosad jms). Teades mootorratta seisukorda ütlesin talle oma nõusoleku ning alles siis kandsin mootorratta eest raha üle. Selle peale leppis Eetarga sõber uue kokkusaamise müüjaga, tegi paberid ning viis masina endajuurde hoiule kuni Eetarga sealt selle peale korjas. Kokku läks maksma 350€ transport ja 100€ kontroll + ost

Tagantjärgi selgus küll, et mootor vajab nokitsemist, aga see on juba minu kapsamaale. Tegemist siiski 30+ aastat vana mootoriga ning helile põhinedes ei oleks viga saanud tuvastada.

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

urmas66 kirjutas: 03 Mär 2021, 22:26
rockhell kirjutas: 03 Mär 2021, 12:01

Mina paraku pettusin EETARGA teenuses. Leidsin endale ratta (xrv750) mille saksa poe müügiartiklis oli kirjas,et mootor heas korras jne jne jne. . .
EETARGA helistas ja ütles, et ratast on kasutatud sihtotstarbeliselt ja et gondlitel on kriimud/kraamud ja et vajaks visuaalset remonti.

Kuidas see pettumine ikkagi saab olla Eetarga suhtes? Enda suhtes sa ei ole pettunud, et natuke lollisti asja ajama hakkasid? Tema helistas müüjale(EI OLNUD SEAL KOHAPEAL) ja rääkis sulle edasi mida talle räägiti, sest sina ise ilmselt ei oska keelt, et seda ise küsida ning vastuse oleks sa keeleoskajana sama asaanud,mis tema sai.
Sina maksid selle telefoni jutu peale raha 100% ette ära, enne kui tema kohale jõudis. Kohale jõudes oleks siis tema pidanud tegema mida? Raha tagasi ei oleks sa saanud, sest olid ise ostu ära teinud.
Tema oleks ebausaldusväärseks osutunud juhul kui ta ei oleks seda ratast sealt teie kokkuleppe alusel peale võtnud. Minu arust on alatu oma rumalust siin kellegi teise kaela määrida.

Loomulikult olen ka enda peale pettunud, et lollisti asja ajama hakkasin. Aga kuna EETARGA ise ütles, et ja ütleb ju siiani, et tema teab, kudias saksas asju aetakse , siis andis mulle konto nr, kuhu rahad kanda, kandsin ära ja siis asju ajas siiski tema mitte mina :) !
Polnud poole sõnagagi juttu, et kui ma töökorras ratast tahan, siis läheb lisaks veel mingi kogus raha. Tema enda kuulutuses on TEHNILINE TAIP ja teab kudias saksas asju aetakse , mida ta siis järelikult ei tea kuidas seal siiski asju aetakse, ma ka lolli peaga uskusin, et ju siis teab, kui siin koguaeg seda kkuulutab. või ongi see asjaajamine, et näe kanna raha sellele kontole, siis läheb järgi, paneb käima ratta, mootor koliseb kui kurat ja siis viskab kulpi ja sõidab eesti poole? Niiet Urmas66 puhka pisut jalga ;)

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Kasutaja avatar

rockhell
Postitusi: 176
Liitunud: 21 Apr 2006, 20:24
Tsikkel: Honda africa twin 750
Asukoht: tartu
Tänanud: 18 korda
Kontakt:

Re: Saksamaalt uut mootorratast tooma.

Lugemata postitus Postitas rockhell »

M.T. kirjutas: 03 Mär 2021, 20:59
eetarga kirjutas: 03 Mär 2021, 20:42

rockhell - miks mulle tundub, et sul on eesti keelega arusaamisega probleemid?
Ma selletan veel:

Saan kauba peale pakuda:
ostutehingu ettevalmistamine, tehnilist taipu, 100 % Saksa keelsed oskused ja kogemused tsikli vedamisega.

Vot siin tundub olevat lihte probleem, erinev arusaamine ütlusest “kauba peale”. Kauba peale öeldakse tavaliselt ikka siis, kui midagi antakse lisaks ja selle eest raha ei küsita. Vähemalt endal on senised kogemused nii ja ka enda klientidega käitun nii. Kui aga pakutav on lisatasu eest, siis õigem on öelda “lisateenusena saan pakkuda”.

Kui nüüd seda tema "kauba peale" asju lugeda, siis kauba peale saab kogemuse tsiklit vedamisega? ehk siis kui lisatasu ei maksa, siis läheb ratas kasti ilma kogemusteta? :D

ktm lc4, honda slr650, suzuki gs850, kawasaki vulcan 800, honda hornet 919, suzuki gsx600, Honda varadero 1000, honda vt1100, honda africa twin 750

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Teenused ja abi”