Matkamotoratta ost sooviks nõu

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
RistoIngermann
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Jaan 2024, 13:05
Tänatud: 1 kord

Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas RistoIngermann »

Tere.. plaan osta uueks hooajaks üks soodsam matkaratas.
Hetkel valikus siis kaks sellist ratast
https://www.nettimoto.com/aprilia/caponord/3012062

https://www.nettimoto.com/honda/xl/3019215
Et sooviks nõu, kas kellegil kogemusi või kumba neist eelistada?

Ja veel küsimus kumba eelista kas pihustite või Karburaatoriga .. kumb kindlam valik?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Personaalselt valiksin mitte selle järgi kas karpaga või pritsega vaid kust maalt pärit.Kuna Hondal on mootor VTR1000f-ga vägagi sarnane siis valiksin Honda.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas joha123 »

pigem osta ratas selle järgi, kus matkatee valdavalt kulgema hakkab ja testi mõne rattaga sadula sobivus oma istmikuga ära. mul on olnud sadulat, millega sain vaid 50km sõita, edasi oli 1 suur kannatamine. ja sadulad, millega paagitäis maha vurada pole mingi probleem. pika jalaga oluline ka jalasirutamise võimalus. parimad minu sõidustiiliga sadulad olid Honda CB1100 ja Royal Einfeldi Interceptor. ehk sain igal vajadusel jalga sirgemaks ja tagumikku tahapoole ning keha puhkama. Praegune matkaratas Suzuki DL 650 on sissepritsega, väga ökonoomne aga sadula nõgusus on paigas ja jala puhkamiseks peab ikka püsti sõitma (2kesipole ju ruumi). sissepritse ja kapra kütusekulu vahe võib olla pikemal otsal päris arvestatav (minu ratastel -2L/100). kui mootor pole peeneks lastud ja korralikult hooldatud, siis peaks enamusel alla 100tuh mootoritel olema ressurssi mitmeks sajaks veel.
no ja kui sa oled aint asfaldil võid vabalt ka 300+kg ratta valida, nagu kruusale keerad on 200kg tsikkel palju lihtsam. ka kahekesi ja lisapagasiga.

eetarga
Postitusi: 779
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Tere.. plaan osta uueks hooajaks üks soodsam matkaratas.
Hetkel valikus siis kaks sellist ratast...


? Mõlemad ei ole eriti soodsal!

Mina näiteks vaatan ka Triumph Tiiger poolt, näiteks 955i (sissepritsumootoriga) , või BMW R1150 GS...
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

vpu
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Juul 2008, 10:16
Tsikkel: BMW K1600GT, R1250GSA, CRF250L
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas vpu »

Sügise lõpupoole ostsime sõbrale alla 4K hinnaklassis Bmw r1200gs-i. See oli tõenäoliselt veidi alla turuhinna ostetud kuid selles hinnaklassis ülimugav. Kui soovid sportlikumat, siis omast kogemusest soovitaks ka Yamaha FJR1300 vaadata.
Minsk 125 - Honda CB125 - Yamaha XJ6 - BMW RT75 - BMW R1100SS - Suzuki Intruder 1800 - Yamaha FJR1300 - hetkel CRF250L/K1600GT/R1250GSA
Kasutaja avatar

Teema algataja
RistoIngermann
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Jaan 2024, 13:05
Tänatud: 1 kord

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas RistoIngermann »

https://www.nettimoto.com/yamaha/fjr/3009024. Üks selline on ka veel mõttes et mis sellest arvate

Aga mis kogemused või arvamused karburaatoriga motorittega on kas esineb palju probleeme
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas ranel »

Puhtalt maanteerattal karburaatoril pole suht mingit eelist. Karpa ikka seal hea, kust näed vett ja raskemat sõitu.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vastupidi, karpa on sissepritsest parem ainult sel juhul, kui see muuseumis ilusti puhta ja kuivana klaasi all seisab - silmale palju ilusam vaadata...
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Henn »

Caponord/Varadero versus sporttouring Yamaha FJR. Sõiduasend on erinev. Kas teemaalgatajal on reaalne kokkupuude ka erinevate ratastega? Kõikidega saab matkata EU-s, enamus teid on ju asfalt ja üksikud kruusalõigud sõidab ka ära.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas: 07 Jaan 2024, 19:16
Vastupidi, karpa on sissepritsest parem ainult sel juhul, kui see muuseumis ilusti puhta ja kuivana klaasi all seisab - silmale palju ilusam vaadata...
Minuarust ma seda ütlesingi, et karpal pole mingit eelist maanteerattal. Karpaga ainus hea asi on, et kui ülepeakaelani kusagil vees/mudarallil ära käid, siis vähem asju, mis jebima hakkab.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas morse »

Mul küll pritsega vees või mudas probleeme pole olnud.
Karpaga on igas asendis jebimist saand.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Fox »

morse kirjutas: 08 Jaan 2024, 21:49
Mul küll pritsega vees või mudas probleeme pole olnud.
Karpaga on igas asendis jebimist saand.
Eks siin mõeldi vist seda, et karpatsiklil pole igasugu el andureid ja aju, mis kuskil metsas uputades otsad võiksid anda. Samas tehnikakaugele inimesele soovitaks ikkagi kasutatud tsikli puhul karpadega tsiklist pigem eemale hoida.

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas morse »

Fox kirjutas: 09 Jaan 2024, 10:09
morse kirjutas: 08 Jaan 2024, 21:49
Mul küll pritsega vees või mudas probleeme pole olnud.
Karpaga on igas asendis jebimist saand.
Eks siin mõeldi vist seda, et karpatsiklil pole igasugu el andureid ja aju, mis kuskil metsas uputades otsad võiksid anda. Samas tehnikakaugele inimesele soovitaks ikkagi kasutatud tsikli puhul karpadega tsiklist pigem eemale hoida.
Eks nii mina kui Jesper saime sellest aru ja ma usun, et meie mõlema kogemus on, et uputa ja puuri palju tahad aga pigem on pritse ikka väga töökindel. K.a. kogu elektroonika osa ja s.h. jõkke uputades vmt.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

RistoIngermann kirjutas: 07 Jaan 2024, 14:17
Aga mis kogemused või arvamused karburaatoriga motorittega on kas esineb palju probleeme
Sa ei taha kõike seda, mis karburaatoriga kaasas käib. Teoorias kõlab hästi, et saad aru, mis toimub ja oskad ise asjadega midagi ette võtta, teoorias. Praktika võib välja näha oluliselt teistsugine. Sissepritse on mugav ja töökindel. Ma pole kuulnud veel kedagi, kes oleks pidavalt oma masina sissepritse probleemidega tegelenud, nendest meestest, kes karpa probleemidega tegelevad võib pidevalt lugeda.
Oma näite varal, karpaga tsikkel kukkus pinnasteel seistes ümber (küljejalg vajus maasse) ja lebas seal nii tunnikese. Kui tagasi tulin siis selgus, et küünlad märjad ja ilma tööriistadeta masinat käima ei saa. Honda muide. Polnud väga lahe kogemus.
Kusjuures, kui jutt käib matakarattast siis varem või hiljem satud ka mägedesse, karpaga sõitjad saavad kõremates mägedes igasuguseid huvitavaid probleeme "nautida".

Kui otsid pikkade sõitude jaoks matkaratst ja rahakott kannatab siis pane oma loetulusse lisaks Triumph Tiger 800, alates 2010, parem on alates 2014, nendel on kõikdiel ABS ja veojõukontroll ning erinevad sõidureziimid. Töökindel ja väheste lastehaigustega ratas. Asfaldile pigem valuvelgedega variant, kannatab ka kruusa ja pinnasteid ning kergemat maastikku.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Ain »

RistoIngermann kirjutas: 06 Jaan 2024, 13:15
Tere.. plaan osta uueks hooajaks üks soodsam matkaratas.
Hetkel valikus siis kaks sellist ratast
https://www.nettimoto.com/aprilia/caponord/3012062

https://www.nettimoto.com/honda/xl/3019215
Et sooviks nõu, kas kellegil kogemusi või kumba neist eelistada?

Ja veel küsimus kumba eelista kas pihustite või Karburaatoriga .. kumb kindlam valik?
Ma lisaks veel ühe pommikindla ratta.. Suzuki DL650 V-Strom. Alustasin ise sellega ja olin väga rahul!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas Fox »

morse kirjutas: 09 Jaan 2024, 21:26
Eks nii mina kui Jesper saime sellest aru ja ma usun, et meie mõlema kogemus on, et uputa ja puuri palju tahad aga pigem on pritse ikka väga töökindel. K.a. kogu elektroonika osa ja s.h. jõkke uputades vmt.
Uue ratta puhul jah, pigem nõus. Juba kümneid tuhandeid sõitnud ratta puhul nii ja naa. Näiteks mul omal endisel endurokal oli loll viga, et mootor hakkas aegajalt puterdama tugevamal kiirendamisel. No ei saanud spetsialistid-diagnostikud veale jälile. Müüsin ühele huvilisele asja edasi kes viitsis selle probleemiga ise jännata. Karpade remondi ja tuunimisega olen ise hakkama saanud seni, ei saa öelda et lihtne oleks aga ikkagi täitsa õpitav asi ja suht huvitav ka. Aga noh tehnikakaugele inimesele ikkagi ei soovitaks.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas kris. »

Karpal ja karpal on vahe sees :-). Oma kunagisel matkarattal oli jõuallikaks Yamaha V4 mootor millel 4 karpat. Karpadel temperatuurianduriga elektriline soojendus jne. 8 aasta jooksul mil sellega sõitsin ei pannud karpadele kordagi kätt külge. Töötas nagu kellavärk nii mere kaldal kui ka lumiste mäetippude juures.
Külili lamamise katset küll ei teinud aga vaevalt et kütusepumbast olulisel määral vedelikku läbi oleks imbunud :-).
Aga praktilise poole pealt ikka pritse. Karpad jäägu chopperitele või siis eelpool kirjeldatud haruldustele :-).

terv
Kris.

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas morse »

Neljapütased on karpa suhtes leebemad. Ühepütased ja natuke ka kahepütased reaalselt söövad karpa ära. Esimene asi on nõel ja nõelakaev, mida mõnel rattal pead vahetama iga 30K tagant, et kütusekulu ja mootori käik oleks hea aga nelirida baigil sisuliselt ei tulegi ette sellist vajadust.

O-ringid jm kummiosad muutuvad rabedaks kõikidel ühtemoodi.

grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Matkamotoratta ost sooviks nõu

Lugemata postitus Postitas grahv »

kris. kirjutas: 11 Jaan 2024, 08:53
Karpal ja karpal on vahe sees :-). /cut/ 8 aasta jooksul mil sellega sõitsin ei pannud karpadele kordagi kätt külge.
On vahe, ja minu kogemus ütleb, et Mikunidiga (nagu ka su Venturel oli) ongi oluliselt vähem probleeme kui Keihinitega. Enamus, mis kevadeti sorisevad või ummistunud või lihtsalt ei käi ja vajavad üleaasta näppimist on Keihinid. Mikunid - kalla ja talla...
morse kirjutas: 11 Jaan 2024, 09:26
Ühepütased ja natuke ka kahepütased reaalselt söövad karpa ära. Esimene asi on nõel ja nõelakaev
Enamasti probleemiks ratastel, millel lamavad karpad/nõelad või millel need pole vertikaalsed. Nt SuperTenere XTZ 750 jne.

G
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”