Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

Ilmselt kõik (ja nende vanaema) on praeguseks kursis kõige värskema Ducati hullumeelsusega - kõigi aegade kõige võimsama seeriatoodetud ühepütalise mootoriga tsikliga, millele (minu meelest) üsna õnnetult on antud nakkushaiguse nimi Mono. No okei, täisnimi on Hypermotard 698 Mono. Aga tegelikult on lihtsalt supermoto. Aga nimi pole tähtis. Tsikkel on.
Ja see on selline:
Hypermotard-698-Mono.png
Aga kuna ma olen oma supermoto haiguse läbi põdenud ja tahaks jälle vaadata kergelt metsa poole (kergelt! nagu mitte muda, juurikad, kivid, liiv vaid pigem kõvad metsarajad, kruus jne), siis hakaksin mõtlema, kuidas see masin näeks välja vähem siledate rehvide ja Rade torniga..
Kui ka sina oled mõelnud (ja ma tean, et ilmselt ei ole, aga no ikkagi), siis rohkem pole vaja mõelda. See näeks välja selline:
Hyperscrambler-698-Mono.png

[EDIT:] Nokitsesin ikkagi veel ja panin alla mõistlikus suuruses (21" ja 18") rehvid. Värvuse tegin ka rohkem DesertX moodi:
Hyperscrambler-698-Mono-Rally.jpeg

[EDIT2:] Vormistasin ka ilma tornita versiooni, et oleks põnev näha kui Ducati päriselt ka Mono põhjal Enduro variandi teeb, siis kui palju ma mööda panin 8)
Ducati-HyperX-698-Mono-Enduro.jpeg
Viimati muutis MargusMoto, 07 Dets 2023, 23:40, muudetud 2 korda kokku.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas villy »

Väljanägemisest ei piisa kahjuks, et metsas kihutada. Vedrustus ja õigeid rattaid ka vaja. Ootan põnevusega selle ratta enduro varianti ise ka.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

@villy Nõus. Üritasin visualiseerida ka 19" 18" ja 21" rehvide ning kodarvelgedega, aga esihargi nurka on selliselt väga raske paika saada, isegi kui 701 aluseks võtta ja lõin käega..
Loodetavasti see enduro versioon ei lase kaua oodata.
Viimati muutis MargusMoto, 07 Dets 2023, 10:34, muudetud 1 kord kokku.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Nujah, Suzu DR800 oli ju kõigest 40 kW....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

yeekim kirjutas: 06 Dets 2023, 19:48
Nujah, Suzu DR800 oli ju kõigest 40 kW....
Ja 30+ kg raskem..
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

"Parandasin" algse postituse ja panin rohkem Enduroma[d] variandi[d] ka juurde :D
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

Parandasin veits Enduro varianti: andsin talle õige enduroka esiporika ja põhjakaitse võtsin selle, mida reaalselt praegu 698 Monole pakutakse.
Kõlakate järgi peaks 9. detsembril Ducatilt uudiseid tulema loodetavasti seoses 698 enduroga. Eks näis, kas on selline:
Ducati-Hypermotard-698-Mono-Enduro.jpeg
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Ja tulemus on põhimõtteliselt Husqvarna 701 või mõni selle analoog?
...
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

zorten22 kirjutas: 09 Dets 2023, 03:17
Ja tulemus on põhimõtteliselt Husqvarna 701 või mõni selle analoog?
Loodetavasti jah 😄
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas morse »

690ne analoogil oleks ilmselt ees üks piduriketas ja ujuv support. Aga kes teab…

Kui Duca sellise valmistaks, siis oleks tegemist esimese reaalse analoogiga KTMile, mis poleks pelgalt rebränd nagu Husky või GasGas.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

morse kirjutas: 09 Dets 2023, 21:32
690ne analoogil oleks ilmselt ees üks piduriketas ja ujuv support. Aga kes teab…

Kui Duca sellise valmistaks, siis oleks tegemist esimese reaalse analoogiga KTMile, mis poleks pelgalt rebränd nagu Husky või GasGas.
Nõus! Ehk julgustab ka teisi tegijaid natukenegi vaeva nägema, et ühepütalised euro-5 nõudega klappima saada.. Praegu on hunnik tsikleid, mis meil kättesaamatud tänu sellele.

Ma selle kollaaži jaoks kasutasin tuimalt DesertX-i rattaid, seetõttu ka tehniline täpsus lonkab. :oops:
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma lihtsalt uudishimust küsin - et siis sinu jaoks ei kvalifitseeru LC4 kruusa ja juurikate peal sõiduks ning Ducatit on vaja, sest võimsust on vähe?

Minu kogemused LC4 sadulas on küll äärmiselt limiteeritud, aga olen üsna skeptiline selle suhtes, et see 2kW tippvõimsuses mingit meeletut hüpet tähendab... Lisaks tuleb see tipp oma 2000 pööret kõrgemal, mis pigem tähendab seda, et tsiklit peab koguaeg käikude ja siduriga "lennus" hoidma, ei saa rahulikult töristada ja vaateid nautida.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas 701 »

Jesper kirjutas: 09 Dets 2023, 22:37
Ma lihtsalt uudishimust küsin - et siis sinu jaoks ei kvalifitseeru LC4 kruusa ja juurikate peal sõiduks ning Ducatit on vaja, sest võimsust on vähe?

Minu kogemused LC4 sadulas on küll äärmiselt limiteeritud, aga olen üsna skeptiline selle suhtes, et see 2kW tippvõimsuses mingit meeletut hüpet tähendab... Lisaks tuleb see tipp oma 2000 pööret kõrgemal, mis pigem tähendab seda, et tsiklit peab koguaeg käikude ja siduriga "lennus" hoidma, ei saa rahulikult töristada ja vaateid nautida.
Siin pigem küsimus vast selles, et kõik ei taha sõida halli metallik diisliga. Mitte, et see üle või puudu olulise tähtsusega oleks.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

Jesper kirjutas: 09 Dets 2023, 22:37
Ma lihtsalt uudishimust küsin - et siis sinu jaoks ei kvalifitseeru LC4 kruusa ja juurikate peal sõiduks ning Ducatit on vaja, sest võimsust on vähe?
Aus küsimus, aga see võimsuse teema ei koti mind absoluutselt. Seda enam - isegi LC4-d on erineva tuuninguga enduro ja supermoto variatsioonides. Seega ilmselgelt 689 Mono enduurokas oleks samuti teise karakteriga.
Aga spekulatsioon spekulatsiooniks. Ma olen omanud 701-te nii enduro kui supermoto variandis ja mõlemal oli jõudlust kõvasti rohkem kui mulle otseselt vaja oleks läinud. Pigem on mul mõlema omamise juures jäänud üsna mõru maik nii KTMi masina kui Husky esinduse suhtes, seega nendest toodetest ei ole ma enam huvitatud. Aga seni puudus ka alternatiiv, mis mulle oleks huvi pakkunud.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto

motoreis
Postitusi: 244
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 48 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas motoreis »

Kove 450 Rally võiks huvi pakkuda, mu arust üks huvitavamaid rattaid mis viimasel ajal turule tulnud.
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

motoreis kirjutas: 09 Dets 2023, 23:24
Kove 450 Rally võiks huvi pakkuda, mu arust üks huvitavamaid rattaid mis viimasel ajal turule tulnud.
Tundub tõesti huvitav. Aga ma pole rallist huvitatud ja pole ma ka suurem õlinäpp, mistõttu esindus võiks olla hooldamiseks olemas. Samuti Ducati lubatud hooldusvälp 15000km on oluliselt ahvatlevam kui Kove 5000km.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

15K hooldusvälp on kõvasti üle võlli. Pikad välbad moodsatel sõidukitel tulevad mitte sellest, et see oleks võimalik parim vaid sellest, et tarbija soovib ja tootja on leidnud lahenduse, kuidas tarbija soovidele vastu tulla. See ei tähenda, et pikk välp on mootori jaoks hea või parim. Kui tootja ütleb, et välp on 15K siis pigem on mõistlik 1/2 sellest.

Ma ei tea palju sa sõidad aga suve jooksul välp metsateedel täis sõita on tõsine pingutus. Järgmiseks hooajaks pead niikuinii õli ära vahetama. Välba arvestus käib teatavasti põhimõttel KAS 15K km VÕI 1 aasta. Ja rusikareegel on, et kui see masin on kasutaud õliga 6 kuud seinud siis tahab igal juhul uut õli saada. Seega vahetad sügisel.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas 701 »

Desert X juhendis on kas 15 kkm või korra aastas. Bikepointi sõnul tahab tehase arvuti korra aastas tsiklit juhtme otsas näha, et garantii säiliks. Ise enesest õli nad vahetavad meeleldi, kui selline soov esitada. Viid masina kokku lepitud ajal kohale ja ongi kõik. Garantii kah ses mõttes toimib, et nad saadavad fotod ja vea kirjelduse tehasesse ja see siis otsustab on tegu garantiijuhtumiga või mitte. Samas tihedamamini õli vahetada ka ei keelata. Peamine, et tehas oma korra aastas või 15 k kätte saaks. Mina kärutasin 22 aasta augustist 23 aasta sügiseni 26 tuhat läbi. Kevadel lasin esinduses hoolduse teha.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

Vot, ma ei tea. Mulle esindusest kogu aeg kinnitati, et tänapäevastel mootoritel kaasaegse õliga see pidev tihe õli vahetamine on täiesti mõtetu. Kui harrastad sporti või väga agressiivset sõitu, siis loomulikult, aga tavainimese töristamise juures ei mõjuta see mootori eluiga mitte kuidagi.
Kui see on esinduse pahatahtlik väide, et kliendi mootor kiiremini kasti lasta ja talle uus tsikkel müüa, siis võib-olla ongi see jama jutt.
Samas - ükski tsikkel pole minu käes rohkem kui paar aastat olnud, pole ühegagi üle 10K sõitnud, seega jah, üsna tühine teema tegelikult minu jaoks :D
Lõpuks taandub ikka kõik sellele, milline masin paneb südame kiiremini põksuma ja milline mitte.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas villy »

690 Enduro manualis on kirjas nt, et 10k km OR after every racing use. Eks seal tulebki ise ka mõistust kasutada. Ma ei tea kas ma päris rallin aga tihti ta agressiivset sõitu asfaldilt maas saab ja seetõttu olen õli vahetanud iga 3-4k km tagant või peale rattale rasket trippi(nädalane offroad tripp meil, kuskil mägedes) . Õhufiltri hooldus ja selle töövõime tolmus on isegi tähtsam asi, millega tegeleda
Kasutaja avatar

Teema algataja
MargusMoto
Postitusi: 38
Liitunud: 29 Nov 2023, 23:40
Tsikkel: Ducati Hypermotard 698 Mono
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Metsapoole Ducati Hypermotard 698 Mono

Lugemata postitus Postitas MargusMoto »

Kuna Endurokat kuskilt ei paista, siis otustasin, et kui rallit sõitma ei hakka, siis pole ka Rally Raid masinat vaja. Umbes midagi sellist siis, et viinamarjad on hapud (kuna pole veel valmis)

Aga kuna tahaks ikkagi laiendada potensiaalsete sõiduradade hulka, siis Bobberi peab minema ja loodetavasti saab 698 Mono asemele.

Pikas perspektiivis võiks lõpptulemus olla midagi sellist:
698_full_v2.jpeg
Matkakottidena tahks ära proovida Mosko Reckless 40L komplekti ja ilmselt mingi Puig Batwing tuuleklaas tuleb ka pikemateks sõitudeks ette, aga igapäevaselt seda küljes ei hoiaks.
MargusMoto, Ducati Hypermotard 698 Mono ja muud tsiklid liikuvas pildis: https://www.youtube.com/@MargusMoto
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”