Garaazi ukse lisasoojustamine.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul on majast eraldi seisev köetav garaaz. Uks on tüüpiline tõsteuks 60 mm paksustest soojustatud sandwich-paneelidest 260x220cm. Olgu soojustatud või mitte aga garaazi uks on tõsine soojalekke allikas (soojuskaamera pildis näeb välja nagu üks hiiglaslik kollane latakas). Kuna garaazi köetakse maja küttesüsteemist, mille temperatuur on paika pandud lähtudes viimase soojuspidavusest, siis üle 15C ma talvel garaazi sisse ei saa. Sealjuuures on garaazi küttekontuur avatud 24/7. Olen mõelnud ukse lisasoojustuse peale aga küsimus on: milline lähenemine oleks parim ja kas on muid võimalusi, mille peale ma pole tulnud?
  1. Kuna garaazi uks kinnitub seina siseküljelele siis on esiküljel pea 30cm sügavune ukseorv. See annaks võimaluse paigaldada talveperioodiks ukse välisküljele 50-70 mm paksune PIR plaadist, eemaldatava "tahvli". Kinnitus mugavuse huvides neodüümiummagnetiga. Magnetkinnitus võimaldaks eemaldamise-paigaldamise muuta paariminutiliseks tegevuseks. Et see kole välja ei näeks siis tuleks katta (ilmselt) ukse värvi reklaamikilega.
    Miinused:
    * neid tahvli sektsioone tuleb suvel kusagil hoida.
    * soojustus tuleb sügisle uksele paigaldada ja kevadel maha võtta
    +/- Kuna sisenen niikuinii kõrvalolevast käiguuksest ja talvisel perioodil on tõsteukse avamise vajadus olematu siis ma seda miinuste hulka ei loe.
  2. Paigaldada talveks ukse siseküljele 50-70 mm PIR plaadist eemaldatav "tahvel". Kinnitaks magnetitega. Teoorias võiks seespool teibiga katmise ära jätta aga tundes oma esteetilisi suundumusi siis ma sellele panust ei teeks, sest see juhtub varem või hiljem nii-kui-nii.
    Miinused:
    * neid tahvli sektsioone tuleb suvel kusagil hoida
    * sissepoole paigaldatud tahveldis annab ilmselt vähem tulemust, kui väline, sest tõstetavad garaaziuksed on niikuinii paigaldatud garaazi siseküljele.
    * see tuleb sügisle uksele paigaldada ja kevadel maha võtta
    * vähe küll aga kaotan siseruumis põrandapinda.
  3. Lõigata uksepaneelide laiused ribad, faasida servad nii, et uks saaks avaneda ja paigaldada need püsivalt.
    Miinused:
    * ilmselt eelnevatest variantidest kõige viletsam soojapidavus
    * vähe küll aga kaotan siiski ka siseruumis põrandapinda.
    Plussid võrreldes eelenvaga:
    * neid pole vaja suvel maha võtta ja kusagil hoida
    * ukse avamiseks (talvel ega suvel) pole vaja paneele eemaldada
On keegi oma garaazis ukse soojustamisega tegelenud või selle küsimusega kokku puutunud?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ostad korraliku soojustatud garaažiukse, millel U väärtus välja toodud, mitte ei vali turu kõige odavamat? Aga jah, selle olematu soojapidavuse tõttu ma pole ka omal garaažiust välja vahetanud tänapäevase vastu. Korralikud ülestõstetavad garaažiuksed maksavad roppu raha. Kunagi suutsin Norrast leida 120mm soojustusega ukse. Maksis aga too aeg 4x rohkem 40mm paksusest+transa Eestisse.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

see 50-70 on nagu hiire piss. kui tahad selle ava soojaks saada siis miinimum 150-200 mm soojustst
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 18 Okt 2023, 13:46
Ostad korraliku soojustatud garaažiukse, millel U väärtus välja toodud, mitte ei vali turu kõige odavamat? Aga jah, selle olematu soojapidavuse tõttu ma pole ka omal garaažiust välja vahetanud tänapäevase vastu. Korralikud ülestõstetavad garaažiuksed maksavad roppu raha. Kunagi suutsin Norrast leida 120mm soojustusega ukse. Maksis aga too aeg 4x rohkem 40mm paksusest+transa Eestisse.
See oli turul pakutavatest kõige paremate soojustusomdusetga, mis mina suutsin Eestist leida. Ostin kõikidest pakkumitest kõige kallima lähtudest eeldusest, et see suudab sooja pidada paremini, kui teistes pakkumistes toodud. Aga see polnud küsimus, mille ma esitasin. Arvestades, et garaazi uks maksab +3K€ siis ukse vahetamine pole alternatiiv.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

hmm
Postitusi: 427
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas hmm »

Lisad väljapoole täiendavad hingedel uksed - jällegi korralik kopikas ning siis kaob ülestõstetava ukse point...
'teine asi on vahetad moodulitest üleslükatava ukse n.ö. ühepaneeli vastu, mis siis liigendiga liigub laealla, saad ka oluliselt soojema asja, sest siis jääb ainult seina ja ukse vahelise kontaktpinnaga tegeleda.
Kõige lihtsam alternatiiv on ehk tõesti välja poole - mitte ukse külge, vaid seina külge nii, et jätkab seina, mõnest tahvlist konstruktsioon - et oleks avatav. Võid ju teha n.ö. täiendava kerged hingedel uksed EPS paneelist ja katad väljast nt riidekihiga...
5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas: 18 Okt 2023, 13:54
see 50-70 on nagu hiire piss. kui tahad selle ava soojaks saada siis miinimum 150-200 mm soojustst
Hiire piss küll aga seda on 2x nii palju kui täna ja pm pole mul vajdust saada ukse soojapidavust paremaks kui seda on seintel. Seina U arv on 0.18. Praeguse ukse U-arv on vastavalt tooja andmetele 0,49 W/(m2K). Kui ma sinna 60mm juurde lisan siis on kalkulaatori andmetel tulemuseks 0.18, ehk sama, mis seinal. Sellest piisab maa ja ilm.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 18 Okt 2023, 13:59
ranel kirjutas: 18 Okt 2023, 13:46
Ostad korraliku soojustatud garaažiukse, millel U väärtus välja toodud, mitte ei vali turu kõige odavamat? Aga jah, selle olematu soojapidavuse tõttu ma pole ka omal garaažiust välja vahetanud tänapäevase vastu. Korralikud ülestõstetavad garaažiuksed maksavad roppu raha. Kunagi suutsin Norrast leida 120mm soojustusega ukse. Maksis aga too aeg 4x rohkem 40mm paksusest+transa Eestisse.
See oli turul pakutavatest kõige paremate soojustusomdusetga, mis mina suutsin Eestist leida. Ostin kõikidest pakkumitest kõige kallima lähtudest eeldusest, et see suudab sooja pidada paremini, kui teistes pakkumistes toodud. Aga see polnud küsimus, mille ma esitasin. Arvestades, et garaazi uks maksab +3K€ siis ukse vahetamine pole alternatiiv.
See garaaži uste küsimus on jah valus teema. Ma ise lähtusid U väärtustest või kui seda polnud, siis arvutasin ise välja ja võttis muigama turunduslik jura, et hästi soojapidav. Väga soojapidavateks reklaamitakse 60mm uksi, mis on tegelikult täielik jura. Ma ise läheneks seestpoolt kinnise puriga soojustades ja uus katteplekk peale. Pm muudad olemasoleva kihi lihtsalt paksemaks. See on aga suuremat sorti ümberehitus. Seda ka juhul, et kõrgused jne sobivad.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

hmm kirjutas: 18 Okt 2023, 14:02
Lisad väljapoole täiendavad hingedel uksed - jällegi korralik kopikas ning siis kaob ülestõstetava ukse point...
'teine asi on vahetad moodulitest üleslükatava ukse n.ö. ühepaneeli vastu, mis siis liigendiga liigub laealla, saad ka oluliselt soojema asja, sest siis jääb ainult seina ja ukse vahelise kontaktpinnaga tegeleda.
Kõige lihtsam alternatiiv on ehk tõesti välja poole - mitte ukse külge, vaid seina külge nii, et jätkab seina, mõnest tahvlist konstruktsioon - et oleks avatav. Võid ju teha n.ö. täiendava kerged hingedel uksed EPS paneelist ja katad väljast nt riidekihiga...
Algselt oli mul soov panna tiibuksed, sest ma ei pea tiibukse avamist teab, mis raskeks tööks + neid on võimalik ka automatiseerida. Ja nagu öeldud, siis talvel avan ma seda ust olematu arv kordi. Tiibukse oleks saanud märkimisväärselt parema soojapidavusega väga mitmel eri põhjusel. Aga erinevad nõuandjad ümberingi laitsid mu mõtte maha ja nii ma lõpuks tõstukse paigaldasingi. Garaaz on ehitatud hobiruumiks: tsiklid, väike näputöö jms. (jaa, sinna võib/saab auto sisse ajada, kui soov peaks tekkima aga mul see vajadus ja soov puuduvad).
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas morse »

Eks seda küsimust on nii mõnelgi garaageomanikul... Isegi lihtne kardin seespool ukse ees on ka juba väike boonus (õhk ukse ja kanga vahel isoleerib).

Maci variantidest jäigi kõlama kõige rohkem plaadid sissepoole versioon, kuna mina usun, et tee, mis sa teed, see asi väljapoole paigaldades näeks välja nagu keegi oleks ukse külge peno kleepind... Seespool pole välimus nii kriitiline. Hoone fassaadi muutmine on minu arvates üsna tundlik teema - paistab teravalt silma.

Kerged tiibuksed lisaks annaks kindlasti väga hea tulemuse. Need saaks valmistada isegi stiilsemana kui tõstukse. Suvel võiks tõstuks kasvõi koguaeg üleval olla. Aga see on siiski arvestatav väljaminek ja natuke raske enesele maha müüda.

Seda juba soovitatud ühes tükis allatulevad ust kalkuleerisin ka enda garaaži puhul (peamiselt seetõttu, et saaks oma maitse järgi laudise peale lüüa). Tootja oli Hörmann ja mäletan, et hind oli Saku Metalli uksega võrreldes üüratu. Praegu Saku Metalli uks toimib tehniliselt üldjoontes kenasti aga lekib sooja omajagu... Tol ajal, kui tellisin, oli energia hind vähe teine ka...

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Mulle on kuskilt jäänud meelde selline rusika reegel. Et haamri suurune auk tuuletõkkes võrdub 1 ruutmeeter soojustust mis ei toimi.
Sealt saab tuletada niivõrd kuivõrd ähmase valemiga, et kui tihe see garaazi uks ise on.
Ja sealt edasi mõeldes, et kui tihedaks saab lisasoojustuse teha.

See kõik võibolla minupoolne jama mis ei vasta üldse tõele.

Aga ma soovitaks korralikult sulguvad tiibuksed tõstukse ette panna.
Tõstukse hea eelis, et ei jää koguaeg jalgu kui vaja kitsas kohas toimetada.
Nagu minul on kitsas koht ja tõstuks hansadoori oma. Aga mul ei ole seal kütet ja lagi on ka otse tuulekasti avatud. :D
Naabril on korralikult soojustatud tiibuksed mis sulanduvad tema fasaadiga kokku ka. :)
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Macintosh kirjutas: 18 Okt 2023, 13:36
Mul on majast eraldi seisev köetav garaaz. Uks on tüüpiline tõsteuks 60 mm paksustest soojustatud sandwich-paneelidest 260x220cm. Olgu soojustatud või mitte aga garaazi uks on tõsine soojalekke allikas (soojuskaamera pildis näeb välja nagu üks hiiglaslik kollane latakas).
...
Seina U arv on 0.18. Praeguse ukse U-arv on vastavalt tooja andmetele 0,49 W/(m2K).
Kanget mürki ei sooviks võtta selle arvutuse peale, aga arvestades ukse suurust, ukse ja seina U-arve, kütteperioodi keskmist välistemperatuuri ja garaaži sisetemperatuuri, saan vastuseks, et kui ukse teed seinaga samaväärseks, siis võidad maksimaalselt u. 25 kWh kuus. Otsese elektriga küttes ~5 eur, mõne muu kütteallikaga ehk vähem. Aastas otsese elektriga u. 35-40 eur. Palju ukse seinaga samaväärseks tegemine maksaks? :roll:
Muidugi termokaamera pildil värvid ise ei tähenda eriti midagi, temperatuurid on tähtsad. Värvid olenevad kaamera seadistusest ja sellest millist temperatuuride vahemikku kaamera sel hetkel "näeb". Näiteks kui vaateväljas on 0 ja +10, siis 0 võib olla sinine ja +10 kollane. Kui vaateväljas on +5 ja +8, siis +5 sinine ja +8 kollane. Kui +20 ja +25, siis +20 sinine ja +25 kollane jne. Isegi 1C erinevuse korral saab teha sellise pildi, et jahedam pind on sinine ja soojem (see 1C soojem) on kollane. :bsmile:

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas rundll »

Mis materjalist garaazi ein on?

Kui väljapoole paned tahvlid, siis üli oluline saada tuulekindlaks, muidu suures plaanis point kaob. Vahest annab natuke effekti isegi present ette tõmmata, et otsene tuul peale ei käi. Väljanägemine sellel muidugi okse.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Turist kirjutas: 18 Okt 2023, 21:54
Macintosh kirjutas: 18 Okt 2023, 13:36
Mul on majast eraldi seisev köetav garaaz. Uks on tüüpiline tõsteuks 60 mm paksustest soojustatud sandwich-paneelidest 260x220cm. Olgu soojustatud või mitte aga garaazi uks on tõsine soojalekke allikas (soojuskaamera pildis näeb välja nagu üks hiiglaslik kollane latakas).
...
Seina U arv on 0.18. Praeguse ukse U-arv on vastavalt tooja andmetele 0,49 W/(m2K).
Kanget mürki ei sooviks võtta selle arvutuse peale, aga arvestades ukse suurust, ukse ja seina U-arve, kütteperioodi keskmist välistemperatuuri ja garaaži sisetemperatuuri, saan vastuseks, et kui ukse teed seinaga samaväärseks, siis võidad maksimaalselt u. 25 kWh kuus. Otsese elektriga küttes ~5 eur, mõne muu kütteallikaga ehk vähem. Aastas otsese elektriga u. 35-40 eur. Palju ukse seinaga samaväärseks tegemine maksaks? :roll:
Muidugi termokaamera pildil värvid ise ei tähenda eriti midagi, temperatuurid on tähtsad. Värvid olenevad kaamera seadistusest ja sellest millist temperatuuride vahemikku kaamera sel hetkel "näeb". Näiteks kui vaateväljas on 0 ja +10, siis 0 võib olla sinine ja +10 kollane. Kui vaateväljas on +5 ja +8, siis +5 sinine ja +8 kollane. Kui +20 ja +25, siis +20 sinine ja +25 kollane jne. Isegi 1C erinevuse korral saab teha sellise pildi, et jahedam pind on sinine ja soojem (see 1C soojem) on kollane. :bsmile:
See soojuskaamera pilt oli värvikas illustratsioon, ära sellesse kinni jää. Kui mälu mind ei peta siis kerge miinusega ( ~5C) oli garaazi ukse välispinna temp paar kraadi plussis. Seega ma seda uksetootja numbrit liiga tõsiselt ei võta. Pigem on mul soov saada garaaz natuke soojemaks sisetemperatuuri osas. See kas ma võidan või kaotan 25kW väga midagi muuda - ma ei taha 17-18C sisetemp saavutamiseks puhuriga juurde puhuda, sest puhuri soojus on ebameeldiv ja keerutab tolmu üles. Mürast ma parem ei räägigi.

rundll kirjutas: 19 Okt 2023, 07:12
Mis materjalist garaazi ein on?

Kui väljapoole paned tahvlid, siis üli oluline saada tuulekindlaks, muidu suures plaanis point kaob. Vahest annab natuke effekti isegi present ette tõmmata, et otsene tuul peale ei käi. Väljanägemine sellel muidugi okse.
Sein on 300mm Aeroc klassik + 15cm peno. Lagi on katuslagi 40cm soojustuse ja 5cm õhuvahega seespool.
Väljanägemine on see osa, kus ma eriti järeleandmisi teha ei taha. Muidu võiks teoorias ju uksele peno talveks peale lappida ja nentida, et sai soojem aga see on just see, mida ma ei soovi.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Siis tundub ikkagi ainuke söödav lahendus olema soojustatud tiibuksed. Suveks saad need pärani jätta nagu aknaluugid. Kui sa neid pidevalt kinni lahti ei nügi, siis saad uste konstruktsioonis rohkem keskenduda soojusele ja välimusele, kui füüsilisele vastupidavusele.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Suur ruloo ette ja.....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sellise vastuolulise võrrandiga -- majast eraldi hobiruum + suur tõstuks + soovid enamvähem toasooja -- polegi mõistlikke variante. Kõige lihtsam ja mugavam on elektriga juurde kütta. Kui puhur ei sobi, siis õliradikad, IR kiirgurid, -paneelid... +15 jääb väheks vaid siis kui sa midagi füüsilist ei tee (kellasepp jne). Paigal istudes suuna kiirgur enda peale ja ei pea kogu ruumi +20-ni kütma. Kui ikkagi tahad kogu ruumi kütta, nuputa sissepoole täiendav soojustus. Suveks ladustad selle kompaktselt ruumi lae alla.

Mul on kõvasti laiem uks, 42mm (paksemaid polnud) ja välispinnas. Mõtlesin samuti lisasoojustusele aga lõpuks mugavus võitis - auto sõidab sisse-välja.

grahv
Postitusi: 1177
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas grahv »

Aga lihtsalt "vatitekk" ukse siseküljele kinnitada - u. nagu vanaste kortetiuksi polsterdati? Painduv ja puha - saad vajadusel iga kell ka ukse avada :D Kui vaja, õhuvahe tekitamiseks äkki kasvuhoone kihilise polükarbonaadi tahvlid ka vahele...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

grahv kirjutas: 19 Okt 2023, 11:47
Aga lihtsalt "vatitekk" ukse siseküljele kinnitada - u. nagu vanaste kortetiuksi polsterdati? Painduv ja puha - saad vajadusel iga kell ka ukse avada :D Kui vaja, õhuvahe tekitamiseks äkki kasvuhoone kihilise polükarbonaadi tahvlid ka vahele...
See on üks variant, mida kaaluda. Paneks prooviks uksele sissepoole 8mm soojutusmati peale ja vaataks, mis tulemus on. Kui rahuldab siis nii jätakski või saaks edasi nuputada (põhiliselt esteetika osas).
https://korest.ee/porandate-isolatsioon ... lekt-poly/
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Just seda ma plaanisin sissepoole lisada. Ukse hinged ka seespool, see matt peaks painduma ja liikuma koos uksega ilma suurema draamata.

rundll
Postitusi: 143
Liitunud: 23 Nov 2014, 20:06
Tsikkel: Tenere 700 22'
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas rundll »

8mm matt tekitab veidi kahtlusi....aga jumal teab mis nasa-hüper-materjal.
Olen kunagi paigaldanud ka õhukest materjali soojustuseks. Oli 6...10 fooliumi laadsest kihist kokku "kleebitud". Kihtide vahel oli parketi alusmati laadne materjal, see valge odav matt. Tegu oli Itaaliaga (Milano), väideti et suurt külma ei tule, ja selles kliimas toimib. Kasutusel rohkem lennunduses jne, kus maht oluline. Tootjaks oli peal Würth. Läks lihtsalt tavalise klambripüssiga lakke ja laudis otse peale.

Erinevate kihtide vahele võib tekkima hakkata ka kondents...
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

bitter kirjutas: 19 Okt 2023, 11:26
Sellise vastuolulise võrrandiga -- majast eraldi hobiruum + suur tõstuks + soovid enamvähem toasooja -- polegi mõistlikke variante. Kõige lihtsam ja mugavam on elektriga juurde kütta. Kui puhur ei sobi, siis õliradikad, IR kiirgurid, -paneelid... +15 jääb väheks vaid siis kui sa midagi füüsilist ei tee (kellasepp jne). Paigal istudes suuna kiirgur enda peale ja ei pea kogu ruumi +20-ni kütma. Kui ikkagi tahad kogu ruumi kütta, nuputa sissepoole täiendav soojustus. Suveks ladustad selle kompaktselt ruumi lae alla.

Mul on kõvasti laiem uks, 42mm (paksemaid polnud) ja välispinnas. Mõtlesin samuti lisasoojustusele aga lõpuks mugavus võitis - auto sõidab sisse-välja.
Mitte et see nüüd väga teemasse sobiks aga see on umbes nagu "mõjude kolmnurk".
Joonestad null-punktist kolm vektorit/telge/midaiganes eri suundades 120' all minema, suhtelised ühikud peale ja annad neile nimed vastavalt aeg, hind ja kvaliteet. Seejärel joonestad telgede vahele võrd[misiganes element]se kolmnurga, mis peaks kirjendama reaalsust.
Nüüd, kui soovid saada tulemust kas kiiremini, odavamalt või kvaliteetsemalt, pead ülimalt tõenäoliselt järele andma vähemalt ühes teistest parameetritest ehk teisisõnu selle "suhtelise" kolmnurga pindala peaks jääma konstantseks.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 19 Okt 2023, 12:32
grahv kirjutas: 19 Okt 2023, 11:47
Aga lihtsalt "vatitekk" ukse siseküljele kinnitada - u. nagu vanaste kortetiuksi polsterdati? Painduv ja puha - saad vajadusel iga kell ka ukse avada :D Kui vaja, õhuvahe tekitamiseks äkki kasvuhoone kihilise polükarbonaadi tahvlid ka vahele...
See on üks variant, mida kaaluda. Paneks prooviks uksele sissepoole 8mm soojutusmati peale ja vaataks, mis tulemus on. Kui rahuldab siis nii jätakski või saaks edasi nuputada (põhiliselt esteetika osas).
https://korest.ee/porandate-isolatsioon ... lekt-poly/
Mul on üle üks auto furgoonis (külmikus) kasutatav nö pehme vahesein. Kui üldistada siis näeb välja nagu vatitekk. Suurus vist a´2,5mX2,7m Hõbedast-halli värvi. matrejal on umbes 3cm paksune vist(mõõtnud pole). Materjal on ilmslet niiskuskindel.
Kui veoka furgooni sellega nö jagada, et ühel pool seda tekki on -22C siis teisel pool saab ka + temperatuuriga kaupa vedada. Võin anda proovida sulle, et kas on abiks, kui selle uksest sisse poole paned ja kui on ning sulle sobib, siis võid mingi sümboolse summaga toetada või tagasi tuua.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 505
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas claw »

Minu veneaegses puust ustega garaazis teeb suure vahe sisse sooja mõttes see, kui panen uksest natuke sissepoole maast laeni koormakatte eet rippuma. Vajadusel hea eest ära võtta, aga tekitab puhvri, mis annab "sooja" ossa ikka mitmeid kraade vahet. Mõõtnud pole, aga tunda on see vahe kindlasti.

Seega mingi lisa barjäär "vatiteki" laade rippuva kardina näol töötab kindlasti + lihtne eemaldada ja suveks ära pakkida vms. TUlekindlus on küll teema, kui relakaga lõikad või keevitad.

morse
Postitusi: 1389
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 216 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas: 19 Okt 2023, 12:32
grahv kirjutas: 19 Okt 2023, 11:47
Aga lihtsalt "vatitekk" ukse siseküljele kinnitada - u. nagu vanaste kortetiuksi polsterdati? Painduv ja puha - saad vajadusel iga kell ka ukse avada :D Kui vaja, õhuvahe tekitamiseks äkki kasvuhoone kihilise polükarbonaadi tahvlid ka vahele...
See on üks variant, mida kaaluda. Paneks prooviks uksele sissepoole 8mm soojutusmati peale ja vaataks, mis tulemus on. Kui rahuldab siis nii jätakski või saaks edasi nuputada (põhiliselt esteetika osas).
https://korest.ee/porandate-isolatsioon ... lekt-poly/
Nagu eelnevalt juba soovitasin, siis madala kardinapuuga kangas oleks ka toimiv. Kardina ja ukse vahele jääb +/- seisev õhk, mis isoleerib päris kenasti.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kui meil pakettakende ajastu algas siis üks argumente oli - paketil on optimaalne klaaside vahe. Veneaegsetel pidi õhk juba ringlema hakkama, soojusisolatsioon kehvem. Kuidas seda optimumi kardinaga saavutada…

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas will111 »

kurat ma mõtlen selle vatitekkide ja koormakatete jutu peale ja visualiseerin vaikselt peas...arvestades kui tihti ma garaazis relakaga mingi poldi otsa maha lasen või mis iganes väiksema lõikuse teen. see oleks küll päris karm variant ikka, täispuidust hoone ka mul, seinad uksed kõik. nagu jõulupuu läheks jõulude ajal leekidesse :lol: no okei, tegelikult kiirelt reageerides ilmselt jõuaks selle põleva teki uksest õue ka kupatada, aga väheke kõhe värk ikkagi, isegi minu vana püromaani jaoks :D

ise kavatsen paigaldada lihtsalt EPS silveri plaadid uksele sissepoole. soojusjuhtivus neil 0.03 mis on päris hea tavalise nö. soodsama plaadi kohta ja EPS plaatidest minuteada kõige parem. https://reideniplaat.ee/en/products/eps-100-silver/ välja näevad ka kuidagi natuke adekvaatsemad kui lihtsalt tavaline valge peno, kuigi eks vist mingi õhukese kihi/plaadi panen sinna veel nagunii peale. eraldi tuulekindlust pole vaja tagada sest plaat ise on tuuletõke, lihtsalt vahekohtadesse natuke vahtu.
aga mul on muidugi tiibuksed. liikuvatest osadest tõstuksele ei kujuta väga ette, mismoodi mingit lisasoojustust üldse paigaldada saaks. ju vist tõesti on siis ainuke mõistlik variant ikkagi vahetada see tõstuks tiibuste vastu välja.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas Turist »

Mis toimub küttevee temperatuuri tõstmisel? Tubasid peaks saama ikka reguleerida nii, et liiga palju ei kütaks. Kui on soojuspump, siis võibolla ei tasuks jah temperatuuri tõsta.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 472
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

will111 kirjutas: 19 Okt 2023, 19:54
kurat ma mõtlen selle vatitekkide ja koormakatete jutu peale ja visualiseerin vaikselt peas...arvestades kui tihti ma garaazis relakaga mingi poldi otsa maha lasen või mis iganes väiksema lõikuse teen. see oleks küll päris karm variant ikka, täispuidust hoone ka mul, seinad uksed kõik. nagu jõulupuu läheks jõulude ajal leekidesse :lol: no okei, tegelikult kiirelt reageerides ilmselt jõuaks selle põleva teki uksest õue ka kupatada, aga väheke kõhe värk ikkagi, isegi minu vana püromaani jaoks :D

ise kavatsen paigaldada lihtsalt EPS silveri plaadid uksele sissepoole. soojusjuhtivus neil 0.03 mis on päris hea tavalise nö. soodsama plaadi kohta ja EPS plaatidest minuteada kõige parem. https://reideniplaat.ee/en/products/eps-100-silver/ välja näevad ka kuidagi natuke adekvaatsemad kui lihtsalt tavaline valge peno, kuigi eks vist mingi õhukese kihi/plaadi panen sinna veel nagunii peale. eraldi tuulekindlust pole vaja tagada sest plaat ise on tuuletõke, lihtsalt vahekohtadesse natuke vahtu.
aga mul on muidugi tiibuksed. liikuvatest osadest tõstuksele ei kujuta väga ette, mismoodi mingit lisasoojustust üldse paigaldada saaks. ju vist tõesti on siis ainuke mõistlik variant ikkagi vahetada see tõstuks tiibuste vastu välja.
Mis sa arvad, et see EPS ei lähe nagu säraküünal või? :wack: :wack:
...

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas will111 »

mul pole tarvis midagi arvata...ma tean, et ei lähe. kas sa arvad, et ma pole proovinud?
relaka sädemest päris kindlasti mitte, isegi mitte siis kui neid üsna intensiivselt ühe koha peale sihtida. kuigi ausalt öeldes see kraam ei taha üldse hästi põleda, isegi siis kui sa ikka päris konkreetselt üritad seda põlema panna. sulab ta küll jah, aga no pole plaanis pidevalt ja tahtlikult sinna plaadi sisse relaka "juga" laskma hakata
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Garaazi ukse lisasoojustamine.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Okt 2023, 19:54
kurat ma mõtlen selle vatitekkide ja koormakatete jutu peale ja visualiseerin vaikselt peas...arvestades kui tihti ma garaazis relakaga mingi poldi otsa maha lasen või mis iganes väiksema lõikuse teen. see oleks küll päris karm variant ikka, täispuidust hoone ka mul, seinad uksed kõik. nagu jõulupuu läheks jõulude ajal leekidesse :lol: no okei, tegelikult kiirelt reageerides ilmselt jõuaks selle põleva teki uksest õue ka kupatada, aga väheke kõhe värk ikkagi, isegi minu vana püromaani jaoks :D

ise kavatsen paigaldada lihtsalt EPS silveri plaadid uksele sissepoole. soojusjuhtivus neil 0.03 mis on päris hea tavalise nö. soodsama plaadi kohta ja EPS plaatidest minuteada kõige parem. https://reideniplaat.ee/en/products/eps-100-silver/ välja näevad ka kuidagi natuke adekvaatsemad kui lihtsalt tavaline valge peno, kuigi eks vist mingi õhukese kihi/plaadi panen sinna veel nagunii peale. eraldi tuulekindlust pole vaja tagada sest plaat ise on tuuletõke, lihtsalt vahekohtadesse natuke vahtu.
aga mul on muidugi tiibuksed. liikuvatest osadest tõstuksele ei kujuta väga ette, mismoodi mingit lisasoojustust üldse paigaldada saaks. ju vist tõesti on siis ainuke mõistlik variant ikkagi vahetada see tõstuks tiibuste vastu välja.
Minu pakutud toode on siiski tulekindlam kui EPS ükskõik mis kujul. Ilmselt ta isegi ei põle vaid sulab. Mina oma kodugaraažis küll ei julge relakaga sees lõigata. Eraldi hoone plekist seintega, aga asjad on ka ju seal ehk keevitus ja relakas ikka väljas või uksevahel äärmisel juhul. Väljas selleks lausa eraldi ühed vanad kruustangid metallist tabureti laadse puki küljes.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”