Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas: 28 Sept 2023, 20:30
Keegi viitsib selle EU direktiivi üles otsida, kus on sulaselgelt kirjas, et sõidukit EI PEA garantii säilitamiseks ainult esinduses hooldama!

edu
Siin on EU ametlikus keeles ehk eesti keeles ka terve pinu neid asju ja kuskil siin see leidub ilmselt. Konkurentsiameti lehel on ka äkki midagi?
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2021DC0264

https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32010R0461
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas tito »

Püsigem teemas, algas see liiga kallist Toyota hooldusest!
Mul vist 6 aasta jooksul suurim arve Amservist õnnestund saada 330.- euri. 330:12=27,5 erot kuus võitu…. tasub kaalumist bikeris lolliks minna (lol)
Sorry muidugi kui oled toimetulekutoetuse eest liiparisse emaga kahasse võtnud LC mille tavahooldus ca 600 see on rets jah kui nii mõelda, mille eest….
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Samas mingi suvakühvli, mis pärast liisingu lõppu nagunii uuele ringile läheb, pilpa peal hoidmine on ka mõttetu. Ma teeks absoluutse miinimumi, mis on vajalik (ja seda teemaalgataja ju otsibki), edasine on järgmise omaniku traagika.

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Tort »

tito kirjutas: 28 Sept 2023, 22:02
Püsigem teemas, algas see liiga kallist Toyota hooldusest!
Ajaviiteks lisan, et Toyotal on ametlikus esinduses hooldades 10a garantii - https://www.toyota.ee/owners/manufacturers-warranty On kasutatud autot ostes üsna suur argument ma arvan.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Jesper kirjutas: 28 Sept 2023, 22:40
Samas mingi suvakühvli, mis pärast liisingu lõppu nagunii uuele ringile läheb, pilpa peal hoidmine on ka mõttetu. Ma teeks absoluutse miinimumi, mis on vajalik (ja seda teemaalgataja ju otsibki), edasine on järgmise omaniku traagika.
Täpselt. Kui hooldada masinat stiilis "ainult originaalvaruosad, hooldused margiesinduses, korrosioonitõrjed, keraamika jne" ja siis kui kunagi pärast garantiiaega masina müügiks läks kahjuks potensiaalseid ostjaid eeskujulik hooldusajalugu ei paistnud kottivat. Ära proovitud. Ostja iriseb ja tingib ikka samamoodi iga kivitäkke ja pisikese pleki pärast pagassivaiba kõige tagumises nurgas.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli eelmine Renault naisele 2018 ostetud koos hooldustega 5a ja maksis see kokku tookord 280€ auto hinnale lisana ehk 56€ aastas :)
Praegu on järgmine ja peab krt ise maksma ning esimene hooldus oli Citymotorsis 294,20€ Ehk ei leia ka mina, et midagi muud otsima peaksin. Kuigi eelmisega võrreldes on "jõhkralt" kallim
PS ma olen 4 viimast müünud garantiilisena ja siis on see esinduse teema argument olnud
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

urmas66 kirjutas: 28 Sept 2023, 16:08
Tuuletallaja kirjutas: 27 Sept 2023, 10:20
Krt loen siin juba jupp aega seda teemat ning mõtlen, et kas teha suu lahti/sõrmed käima aga seda sammust kah... kõrgem elustandard nõuabki sageli suuremaid väljaminekuid, ole ainult mees/naine ja vii sissetulekud nendega vastavusse.

Vabandan, kui unustasin kedagi solvata.
Tehnika hooldust kas teed õigesti ja õigeaegselt või teed kuidas juhtub ja kus juhtub, elustandart ei puutu siin küll kuidagi asjasse. Ehk kui tahad korras tehnikaga sõita, siis hooldad nagu vaja(vahet pole kes seda teeb, tee või ise kui oskad) või lased ülejala ja sõidaki teadmisega, et alati ei pruugi kohale jõuda.
Tegelikult, Urmas, pidasin elustandardi all silmas sellist pisikest nüanssi, et alati on alternatiiv sõita vanemate ja nagu siin vahepeal Jesper ilusti välja tõi, tihti ka tunduvalt kvaliteetsemate autodega, mille pidamisega seotud kulud on tihti ikka s*taks madalamad. Pommikindlaid masinaid leiab nii europiidide, jänkide kui pilukate seast.

Oma näide ehk elust enesest. Minu masinapargis (s.h. tsikkel) on valdavalt 20+ aastat vanad masinad (eksprouale sai nõks uuem); omamise eest midagi ei maksa, varuosad pigem odavad, töökindlus palju parem kui mõnel kaasaegsel kohviveskil.

Ja kui juba läheb teemast tiba mööda, siis mingis mõttes madalam elustandard ei tähenda, et raha ei oleks, lihtsalt mõne asja eest ei olda nõus üle maksma.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tuuletallaja kirjutas: 29 Sept 2023, 10:22
Tegelikult, Urmas, pidasin elustandardi all silmas sellist pisikest nüanssi, et alati on alternatiiv sõita vanemate ja nagu siin vahepeal Jesper ilusti välja tõi, tihti ka tunduvalt kvaliteetsemate autodega, mille pidamisega seotud kulud on tihti ikka s*taks madalamad. Pommikindlaid masinaid leiab nii europiidide, jänkide kui pilukate seast.

Oma näide ehk elust enesest. Minu masinapargis (s.h. tsikkel) on valdavalt 20+ aastat vanad masinad (eksprouale sai nõks uuem); omamise eest midagi ei maksa, varuosad pigem odavad, töökindlus palju parem kui mõnel kaasaegsel kohviveskil.

Ja kui juba läheb teemast tiba mööda, siis mingis mõttes madalam elustandard ei tähenda, et raha ei oleks, lihtsalt mõne asja eest ei olda nõus üle maksma.
No siin on ka nii ja naa olukorrad. Oleneb palju sa autot kasutad või ei kasuta jne. Ma isklikult ei ole üldse nõus millegi eest mõttetult palju või üle maksma. Hobi asjadele liisingut-järelmaksu ei võta,tsikli kiivri side eest iialgi 500€ ei maksa jne, aga uue auto liisingukulu on samas minu jaoks mõistlik. Tegelikult 4 aastat uut autot(5a või pikema garantiiga) pidades ei ole üldse mingeid muid kulusid peale hoolduse ja kütuse, sest rehvid kestavad ka selle aja ära. Kindlasti on ka vanemal nn pommikindlal autol kulusid, kui sa sõidad temaga igapäevaselt. Olen mõlemad lahendused läbinud ja ka praegu on üks auto natuke vanem ehk 6a kuid see on ka palju kallim ja hinda hoidev auto. Kuna tehnika areneb täna nii kiirelt,siis täna autot ostses, pole enam neil nn premium ja ülejäänud autodel vahed mugavuses ja kõiges muus üldse nende premium markide kasuks. Ehk minu jaoks on täna Ford, Kia, Reanault, Peugeot, Hyundai või mis iganes muu mark sama hea kui VW või Audi ja jäävad MB või BMW-st maha vast nimega kaasas käiva prestiisiga, kuid kui autod, on nad kohati võibolla isegi paremad. Ehk elustandard on täna kohati petlik,kui eemalt vaadata.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas tito »

Tort kirjutas: 29 Sept 2023, 09:41
tito kirjutas: 28 Sept 2023, 22:02
Püsigem teemas, algas see liiga kallist Toyota hooldusest!
Ajaviiteks lisan, et Toyotal on ametlikus esinduses hooldades 10a garantii - https://www.toyota.ee/owners/manufacturers-warranty On kasutatud autot ostes üsna suur argument ma arvan.
No just, ning üle Eesti veel lisaks 5+ sõidukitelt töötund 67.- eurot.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Tuuletallaja, ma tegelikult tõin välja selle, et kui näiteks küljekarp õnnetuses mõlki läheb, siis esinduses keevitatakse sellele samamoodi remonditükk asemele nagu igas teises normaalses töökojas, aga tehases ei ole see eraldi plekk, vaid kogu kere külg on üks suur tükk, samuti käib kere pärast keevitamist galvaanikavannis, millele remondil alternatiivi pole. Ehk tehniliselt ja praktiliselt ei ole tegu enam sama tootega, mida on 20a hiljem samasuguse avariivaba isendiga kõrvutades kenasti näha. Kui tahad oma tänast esindusepilli aastakümnete pärast sama siledana näha, siis lased trügiva taksojuhi vahele :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Näiteks BMW esinduses oli viimati 2015a masina õlivahetus veidi üle 100€. Ise seda suurt mõtet teha pole kuna õli ja filter maksavad juba veidi vähem. uutel autodel on numbrid kindlasti teised.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ain kirjutas: 29 Sept 2023, 13:42
Näiteks BMW esinduses oli viimati 2015a masina õlivahetus veidi üle 100€. Ise seda suurt mõtet teha pole kuna õli ja filter maksavad juba veidi vähem. uutel autodel on numbrid kindlasti teised.
Jaa-jah, "veidi" vähem. Minu BMW 535d 2014 a. õlivahetuse hind (Motul õli) kodus jäi viimati veidi alla 60 euri. Sõltub muidugi mis kullalõhnalist õli sa sinna tahad panna aga see "hea õli" teema läheb jälle samasse kategooriasse, et kas järgmine omanik on nõus kinni maksma selle superõli?

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Fox kirjutas: 29 Sept 2023, 13:55
Ain kirjutas: 29 Sept 2023, 13:42
Näiteks BMW esinduses oli viimati 2015a masina õlivahetus veidi üle 100€. Ise seda suurt mõtet teha pole kuna õli ja filter maksavad juba veidi vähem. uutel autodel on numbrid kindlasti teised.
Jaa-jah, "veidi" vähem. Minu BMW 535d 2014 a. õlivahetuse hind (Motul õli) kodus jäi viimati veidi alla 60 euri. Sõltub muidugi mis kullalõhnalist õli sa sinna tahad panna aga see "hea õli" teema läheb jälle samasse kategooriasse, et kas järgmine omanik on nõus kinni maksma selle superõli?
No aga vahetamine? :D Vanema sõiduki tunnihind esinduses 61 mis on minu meelest väga mõistlik.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Tort kirjutas: 29 Sept 2023, 14:22
No aga vahetamine? :D Vanema sõiduki tunnihind esinduses 61 mis on minu meelest väga mõistlik.
Ega isetegemine ei olegi igaühe jaoks. Aga õlivahetust ma BMW esindusse ei viitsi küll tegema minna kuna see esiteks asub Tartus küllaltki nõmeda koha peal (sellele mõistlikule tunnihinnale läheb kohe ligi 20 euri taksoraha otsa) teiseks on sinna aja broneerimise ja saamisega alati igavene ettevõtmine.
Kuna mul kodus on võimalused ja tööriistad olemas, siis aegajalt hobi korras teen lihtsamate töödega näpud õliseks :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Seal ei olnud tegu tunnihinna vaid konkreetse töö hinnaga milles sisaldub õli, filter ja töö. Kasutati originaalõli. Antud toode on mõeldud üle 5a. autodele. Broneerid aja lähed kohale, annad auto, ootad kuni tehakse ja saad auto kätte. Täna ilmselt hinnad tõusnud.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Fox kirjutas: 29 Sept 2023, 13:55
Ain kirjutas: 29 Sept 2023, 13:42
Näiteks BMW esinduses oli viimati 2015a masina õlivahetus veidi üle 100€. Ise seda suurt mõtet teha pole kuna õli ja filter maksavad juba veidi vähem. uutel autodel on numbrid kindlasti teised.
Jaa-jah, "veidi" vähem. Minu BMW 535d 2014 a. õlivahetuse hind (Motul õli) kodus jäi viimati veidi alla 60 euri. Sõltub muidugi mis kullalõhnalist õli sa sinna tahad panna aga see "hea õli" teema läheb jälle samasse kategooriasse, et kas järgmine omanik on nõus kinni maksma selle superõli?
Vaatasin arvet kus ostsin 2020a. ise ühe vahehoolduse jaoks bmw originaalõli 0W30 BMW TWINPOWER TURBO LL-04 1L Täissünt hinnaga 11,35€ 1l pudel. ehk siis 6x 11,35=68€ lisaks filter. Esinduses lasin teha vastavalt auto nõudmisele. Sellega sain ka autos olevasse hooldusajaloole kirje. Müügil oli seda hea uuele omanikule näidata ja see oli argument. Ise ei vaataks masinat millel hoolduste read punases ja tegemata...
Täna on muidugi ka õlide hinnad tõusnud...
Leidsin mingi pakkumise 2019 a algusest kus esinduses oli õlivahetuse hinnaks kokku 118€ ehk siis õli 78, filter 24, vahetus 16
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ain kirjutas: 29 Sept 2023, 18:11
Vaatasin arvet kus ostsin 2020a. ise ühe vahehoolduse jaoks bmw originaalõli 0W30 BMW TWINPOWER TURBO LL-04 1L Täissünt hinnaga 11,35€ 1l pudel.
Täna on muidugi ka õlide hinnad tõusnud...
Ilmselt esindus ostab umbes 7 eur/L. Sellele hinnale kannatab hetkel kliendi jaoks u. 100% juurde keevitada ja kliendid on ikka rõõmsad. :) https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/o ... ll-04-209l

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Sa Turist võid jahu ka koju osta euroalusega, siis keegi ei teeni kunagi sinu pealt.
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Turist kirjutas: 29 Sept 2023, 19:08
Ain kirjutas: 29 Sept 2023, 18:11
Vaatasin arvet kus ostsin 2020a. ise ühe vahehoolduse jaoks bmw originaalõli 0W30 BMW TWINPOWER TURBO LL-04 1L Täissünt hinnaga 11,35€ 1l pudel.
Täna on muidugi ka õlide hinnad tõusnud...
Ilmselt esindus ostab umbes 7 eur/L. Sellele hinnale kannatab hetkel kliendi jaoks u. 100% juurde keevitada ja kliendid on ikka rõõmsad. :) https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/o ... ll-04-209l
Ilmselt küll ostab esindus 7€/L autokaubad24.ee vms lehelt oma õli :D
Keevitus on ikka kordades rohkem kui 100%
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1210
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Tort kirjutas: 29 Sept 2023, 20:58
Sa Turist võid jahu ka koju osta euroalusega, siis keegi ei teeni kunagi sinu pealt.
Ikka võib, keegi ei saa keelata, aga ei pea enda pealt teenimist eriti suureks probleemiks. Tõenäoliselt varuosadel ei ole väiksem juurdehindlus (+100% vms). Kas see just kohalik esindus on, aga kusagil selles ahelas käib kõva hinna paisutamine, sest näiteks üks konkreetne asi maksis "originaal"-karbis 70% rohkem kui täpselt see sama asi (sama tootja ja samad kirjad/numbrid/koodid peal) teises karbis. Oligi nii, et lihtsalt karpide vahe oli. :wack: Hea teada vähemalt. Tihti arvatakse, et mis see õli ja varuosade juurdehindlus neil seal ikka on, 15-20 % ehk... :lol:

Forumist kirjutas: 29 Sept 2023, 21:10
Ilmselt küll ostab esindus 7€/L autokaubad24.ee lehelt oma õli :D

Kes seda teab kust ostavad, tean et üks esindus ostis üle tee asuvast hulgimüügifirmast (sai ka kanistriga osta). Hulgihinnad on vast suurusjärgus samad ikka.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma isiklikult arvan, et see mõttemaailm kus keegi minupealt teenida võib on paras masohhism... Meil on turumajandus. Aga see selleks. Teema lõpuks oli hoopis teine.
Tahtsin ütelda lihtsalt, et teinekord ei ole esinduse asjad kallid. Alati saab enne küsida erinevatest esindustest pakkumisi ja siis valida kus teha. Kuna endal käed otsas ja ka tööriistad mingid olemas siis teen ka ise palju asju ära. Näiteks piduriklotsi/ketta vahetused jne... See on huvitav töö teinekord. Keerulisemad asjad las jäävad spetsialistidele. Väikeste töökodade puhul olen märganud huvitavaid asju- näiteks mingi anduri vahetus. Kui tehase manuali jälgida siis antakse seal ette mingile andurile kindel asend. Väikeses töökojas kui küsid siis ahh mis vahet seal on... Mina pigem usaldaks tehast ja paneks selle nii nagu tehase märgid ette näevad. Rehviteema.. seal on tehasest peal erivärvi täpid väidetavalt selleks, et paigaldusel need kindlasse kohta panna. Jällegi paigaldaja ütleb , et lõpuks vahet pole... ma ei tea, ma pole insener aga krt milleks siis tehas ja arendajad neid teevad? Ega tavainimesel ongi vahest raske orjenteeruda ja aru saada mis on mis.. Ja kas väike või suur töökoda?- Siin võiks meenutada ühte äkki Amservi juhtumit kus õlifiltri paigaldusel tähelepanuta jäänud tihend tekitas mootori kokkujooksu ja järgnes pikk vaidlus. Lõpuks vahetati mootor uue vastu. Kas ka väike töökoda on võimeline sellise lahendusega asjaga lõpetama... raske arvata aga isiklikult arvan, et see oleks väga keeruline või pigem mitte.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, päris rahvaluulet pole mõtet ka postitada, ma arvan et iga inimene, kes on üldse kunagi heebli kätte võtnud, teab, et see värvitäpp on rehvi kõige kergem koht ja läheb ventiiliga kohakuti. Või siis tsikli puhul rehvilukuga, kui see sees juhtub olema.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 30 Sept 2023, 10:49
Nojah, päris rahvaluulet pole mõtet ka postitada, ma arvan et iga inimene, kes on üldse kunagi heebli kätte võtnud, teab, et see värvitäpp on rehvi kõige kergem koht ja läheb ventiiliga kohakuti. Või siis tsikli puhul rehvilukuga, kui see sees juhtub olema.
Mina tean seda ja olen seda ka maininud töökojas. Mitmes kohas tulnud vastus, et vahet pole... Loomulikult tagudes külge raskusi saad igaljuhul tasakaalu. Minu loogika järgi pannes täpi paika peaks raskusi vähem minema...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Sa ju räägid koguaeg, kuidas sa asju ainult esindustes ajad, kuidas sa siis sinna "mitmesse koha" satud?

Ok no leidub igasugu põmmpäid, aga mulle tundub umbes sellise loona, et tasub esinduses käia, seal keeratakse mutrid ikka päripäeva kinni :)

Autode kohta ei tea, a tsiklil ma olen paar korda ära unustanud, käega löönud ja (tõenäoliselt siis mõne liigse vihiga) tasakaalu pannud, sõites midagi aru küll ei saa, niiet vbl tegelt ongi ükskõik :)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jesper kirjutas: 30 Sept 2023, 11:04
Sa ju räägid koguaeg, kuidas sa asju ainult esindustes ajad, kuidas sa siis sinna "mitmesse koha" satud?

Ok no leidub igasugu põmmpäid, aga mulle tundub umbes sellise loona, et tasub esinduses käia, seal keeratakse mutrid ikka päripäeva kinni :)

Autode kohta ei tea, a tsiklil ma olen paar korda ära unustanud, käega löönud ja (tõenäoliselt siis mõne liigse vihiga) tasakaalu pannud, sõites midagi aru küll ei saa, niiet vbl tegelt ongi ükskõik :)
Ega absoluutset tõde ilmselt polegi. Kuna mul esindustesse reeglina 100 km. siis päris kõike ma seal ei tee, vajaliku pigem. Ma ei karda esindust ja ei näe seal tonti... kuigi võiks... sest üht teist on kunagi nendes ikka kokku keeratud. Aga kõik eksivad...
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 181
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas renx »

Kia Sorentoga käisin esinduses hoolduses.
Salongiõhufilter neil 32€, mul läks 8€. Mootori õhufilter analoogne hinnaklass.
Õlifilter nende poolt ehk siis originaal.
Õli oleks läinud neil 95€, mul läks 45€.
Ehk siis viisin omad varuosad neile, säästsin lõppkokkuvõttes ~150€ hoolduse pealt.

Ütlesin esinduses, et mul tuleb reis Montenegrosse, vaadake kõik üle. Vahetasin lõpuks ise piduriklotsid ära, selle kohta ei mainitud midagi. Austria serpentiinidel oleks need juba ammu otsa saanud enne sihtkohta jõudmist.

Nemad ütlesid, et garantii ei kao. Kuid kui midagi peaks juhtuma, siis võib juhtuda nii, et süü lükatakse mitte nende poolt varuosa/õli jms kaela. Mida nad kindlasti ka teevad, kõik tuleb ju lükata kliendi kaela, seda isegi nende poolt tehtud hoolduste puhul süüdistakase valesid sõiduvõtteid jms. :evil:
Sama oli haagisekonksuga. Nendel oleks läinud üle 1000€. Ise ostsin konksu koos mooduliga 350€ ja paigaldasin kodus õues mõne tunniga(kõrge auto, ei pidanud isegi tõstma üles).
XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuteada hooldustes on võimalik ka valida erineva hinnaklassiga varuosade vahel aga kindlasti on suuremal osal asjadest lisaks hinnale ka kvaliteedis/kestvuses vahe. Tehase asjad on pigem pikema kestvusega. Kunagi oli omal kogemus Toyotal b-osa rattalaagriga mida esinduses vahetati vist lõpuks 3x samal ajal kui originaal kestis kokku oluliselt kauem..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Ain kirjutas: 02 Okt 2023, 09:32
Minuteada hooldustes on võimalik ka valida erineva hinnaklassiga varuosade vahel aga kindlasti on suuremal osal asjadest lisaks hinnale ka kvaliteedis/kestvuses vahe. Tehase asjad on pigem pikema kestvusega. Kunagi oli omal kogemus Toyotal b-osa rattalaagriga mida esinduses vahetati vist lõpuks 3x samal ajal kui originaal kestis kokku oluliselt kauem..
Tojootade hingeeluga pole kursis aga näiteks BMW-del on need "kvaliteetsed tehaseosad" sageli lihtsalt mingi kvaliteetsema tootja omad. Vanasti oli tootjalt tellitud BMW logo ka jupile peale, viimasel ajal vist pigem isegi mitte.
Silla jupid lemförder, amordid boge või sachs, laagrid SKF, FAG, elekter BOSCH, Siemens jne, jne. Olen ise näpuvahel veeretanud ja võrrelnud "originaal" rooliotsa vs b-osa, vist lemförder. "Originaalil" oli Lemförderi logo maha käiatud, muidu identsed jupid :D
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 30 Sept 2023, 10:49
Nojah, päris rahvaluulet pole mõtet ka postitada, ma arvan et iga inimene, kes on üldse kunagi heebli kätte võtnud, teab, et see värvitäpp on rehvi kõige kergem koht ja läheb ventiiliga kohakuti. Või siis tsikli puhul rehvilukuga, kui see sees juhtub olema.
Kindel,et see nii on?
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Uue sõiduki hooldus. Esinduses või mujal?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 02 Okt 2023, 09:32
Minuteada hooldustes on võimalik ka valida erineva hinnaklassiga varuosade vahel aga kindlasti on suuremal osal asjadest lisaks hinnale ka kvaliteedis/kestvuses vahe. Tehase asjad on pigem pikema kestvusega. Kunagi oli omal kogemus Toyotal b-osa rattalaagriga mida esinduses vahetati vist lõpuks 3x samal ajal kui originaal kestis kokku oluliselt kauem..
MB w447 V-klass või Vito osadega kipub kohati teistiti olema,kuid on ka autosid millele B-osa igale poole polegi olemas. Just klotsid - kettad ja supporti liugurid minu bussile. Originaal vilistab, aga Bremboga saad sõita normaalselt ja pidur ise ka töötab paremini. Kusjuures nad ise Silberauto ajal pakkusid neid, nüüd Veho puhul ei oska kaasa rääkida.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”