Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mõni aeg tagasi linna ummikutes ukerdades jäi mulle silma üks suurte kastidega taat KTMi seljas (tema isik ei olegi oluline).
Liiklus seisab ja liigub vahelduva eduga, ruumi pole õieti isegi ilma kastideta kuskilt vahelt hõlpsamalt pääsemiseks, seega tõstan visiiri üles ja tiksun KTM´i sabas. Mitmes kohas proovib härra ühelt ja teiselt poolt, aga peab ruumi puuduse tõttu mõtte katki jätma. Proovimised muutuvad ühe närvilisemaks, algab rutskaga mängimine, mis tõstab pöördeid aina kõrgemale. On kuulda, kuidas härra omale kiivrisse röögib, et "kr´di nahk tõmba eest ära" jms vägevat. Minna polnud sisuliselt kuhugi mujale kui järgmise auto taha samasugust lolli mängima.

Ma juba jätsin tsikli nr meelde (nüüdseks unustatud), et kui peaks peeglilõhkumiseks minema, sest kogu olek andis mõista, et nii võib minna (õnneks ei läinud (vähemalt minu nägemisulatuses)).
Moluraamatu tsikligruppides elatakse selliste härrade (selleks, et mitte kedagi unustada lisan, et miks mitte ka prouade) "seiklustele" pigem näppu visates kaasa kui taunitakse.

Repliigi korras ütlen vahele, et minu subjektiivsel hinnangul tuleks valdaval enamusel sinutorusse laetud audiovisuaalsetes teostes paistvatel peeglitagujatest "motokangelastel" motoriseeritud vahendi juhtimine ära keelata. Väga üksikud lõhkumised, millega olen nõus olnud (nii palju kui sellise käitumisega printsiibis üleüldse nõus olla saab)

Kuidas on kellelgi üldse tekkinud tunne, et kui oled tsikliga, siis teised liiklejad on kuidagi KOHUSTATUD sind igalt poolt mööda/läbi laskma kasvõi teelt välja sõitma, et "võrrimees" sõita saaks? Kui keegi kuskil teeb ruumi, puhas rõõm, pöial või ohukad tänuks. Mingit eeldust, et keegi PEAB tegema pole kunagi omanud, ega seda ka kuskil nõudnud. (Ma siin neid, kes meelega ukse kinni panevad (mnni mängivad) ei käsitle).

Väike :-||| teema aga :D aga huvitaks, kuidas siin? Tädi Elviirale karvased, läbi akna koos tatiga näkku pritsida ja peegel lonti lüüa, kui too teepervelt lisa ei võta selleks, et äss mööda lasta?
Viimati muutis Madlobster, 13 Sept 2023, 21:55, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Henn »

Ma hiljuti lahkusin sealt tsiklirahva grupist. See oskamatu lane-split, mida õigustatakse oli üks, mis eemale peletas. Lisaks on seal masendavalt palju neid, kes ei saa aru, et ilgelt lärmav motikas on kõrvalseisjate jaoks sama seksikas kui ilgelt lärmav Mazda 3 või ilgelt lärmav Scania P92. Ning palju muud jama .
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Hah! Ma valaks kohe õli (sae) ketile ja küsiks, kas teil seal ikka tõesti on ummikud ( kus liiklus seisab n. pool tundi ) või lihtsalt rühmas venimine?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Vint kirjutas: 12 Sept 2023, 18:25
Hah! Ma valaks kohe õli (sae) ketile ja küsiks, kas teil seal ikka tõesti on ummikud ( kus liiklus seisab n. pool tundi ) või lihtsalt rühmas venimine?
No enamasti on rühmas venimine, nii ütlesingi, et seisime ja liikusime vaheldumisi (pead õli marki vahetama :mrgreen: sellega ei sae eriti midagi)
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1940
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 180 korda
Kontakt:

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Vint »

Tähendab, liikumine ikkagi. Noh, harjute ära. On palju hullemat. :ner: Tallinn on ehk ainuke kus võiks mainida liikluskoormust, ülejäänud on harjunud muuga, arvestades väikest rahva arvu, autode määra jne. Sealt see paha meel tuleb, kui pole igapäevaselt näinud.

Oma osa on muidugi liikluskultuuril. On ju kiirteedki uus nähtus mõnele.
Ei pea sõitma üksteise pe*se taga kinni.
Pikem vahe ja võib vabalt käiguga pidurdad.
Auto jõuab ilusti tühikäigul edasi minna. ( Mõned isegi 3. käiguga )

Mõttetu rapsimisega tekib lõõtsa efekt, kus tagumised kiirendavad ja pidurdavad järsult.

Ma ei kavatse nüüd kedagi siin hukka mõista.
On päevi kus jõuad teiste lollusi taluda ja on ka selliseid, kus esimene ette tulev ajab s!ta keema, ehk siis see suhtumine ja meeleolu on sellest kinni mis kahe kõrva vahel parasjagu juhtub.

MustVälk
Postitusi: 148
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 328 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Mulle peeglite lõhkumine ka ei meeldi. Emotsioonid hoia parem kodus. :)
Täna üks kia üritas keerata paremalt mulle peale.
Ma ei tea kas ei näinud, aga kui võtsin käega peeglist kinni, siis sai aru, et ta on vales kohas valel ajal. :)

Ühe korra olen õppesõidu (eraisiku masin mitte autokooli oma) autole ka viidanud, et tal on peeglid autoküljes asjapärast.

Mõtetud venijad ka ei meeldi, aga kõik autojuhid ka ei tea, et mootorratas on kümme korda kergem ja kümme korda kiirem.
Kui on võimalik, siis normaalne autojuht annab teed. Kui ei ole võimalik või kui ei saada aru, et tagant tuleb kiirem masin, siis lihtsalt nii on. :)

Mootorratturist saan ka aru, et ummikus passida läheb ruttu palavaks. :)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See oli ikka ka eesti mõistes ummik ja autod veetsid lühikestel lõikudel rohkem kui pool tundi. Hetkel seoses nende remotidega on tln liiklus suht võimatu ja sellised ummikud igapäevased
Mingi aja pärast sain mina vähemalt sõeluma hakata ja tänasin taevast, et tsikli valisin sõidukiks. Härra oma kastidega jäi paraku veel maha kiivrisse tatti tootma, kuna nii palju ruumi ei tekkinud, et mul sabas püsida.

Tean väga hästi, mis tunne on kui tsikkel alt 120C õhkab, päike 30+ selga kütab, ees olev audi õli põletab, higi on rohkem kui saunas ja vasaku käe näpud ei jaksa enam sidurit tõmmata. No jah s**t päev siilionu ütlen siis endale, et kui ei meeldi ära siis sõida. Alarmsõidukiks pole ennast sellegipoolest tituleerinud ja vastavaid õigusi liiklusest taga nõudma hakanud.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ega sama seis ülekantud tähenduses on ju ka autodega liigeldes. Näiteks 4 realistel. Kui sõidad püsikaga gpsi järgi mõned km üle lubatu ja näed, et keegi hakkab jalgu jääma lükkad õiget pikivahet hoides suuna sisse ja lähed sisemisele rajale. Kui Sa seal kiirust teadlikult ei ületa siis on üsna tavaline , et tagant hakkavad tuled vilkuma ja signaalid käima... mul on küll paremalt kiire möödasõit tehtud signaalitades. Sest mingi seltskond arvab, et sisemine rada on ainult neile ja seal kiiruspiirangud puuduvad. Kahjuks aegajalt on ka näha nii nagu venemaal see on igapäevane, tüüpe foori ees rusikatega asju selgeks tegemas..
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Pilt

Elik ma arvan, et sa selle statemendiga väga palju poolehoidjaid ei leia.

Aga see ei haaku selle teemaga. See vasakus reas "lubatud kiirusega" kurnimine on äkki mõnes muus teemas esindatud, kus saab seda jätkata.

Huvitas just see hoiak, et kas kaasliikljad on kohustatud tegema ässale lanesplitil ruumi ja kui ei tee on karvaste ladumine ja peegli kangutamine igati õigustatud.
Viimati muutis Madlobster, 12 Sept 2023, 20:18, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ma arvan, et inimene on see kes ta on igal pool... olgu ta tsikliseljas, autoroolis, tööl või kuskil mujal...
On ju ka võimalus, et nendel peeglitagujate mentaliteedile on suur toetajaskond.. Kas see tähendaks, et seda peaks tolereerima?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain, see on selline nüanside teema ja küsimus. Kui sa teed nii nagu sa kirjeldasid ning siis sõidad sellest (sulle) ette jääjast nüüd niimoodi mööda mingi minut aega - sest temal oli mõni km alla lubatu ja sina põhimõtteliselt ei tõsta oma kiirust kasvõi hetkeks rohkem kui mõni km üle lubatu. Siis jah, nende tagant tulijate jaosk ja nende silmis sa oledki M*NN, minu silmis oleksid ka. Ma küll rusikaga vehkima selle tõttu ei hakka, kuid vaataks ikka, et jah...mõistust pole antud :D
Kui sa aga teed põhimõtteliselt kõik samamoodi nagu sa kirjeldasid, kuid möödudes sisemine kaudu lisad ise ka natuke kiirust, et mitte liigselt ega liialt pikalt takistada tagant tulijaid siis pole nagu jällegi mingit probleemi. Muidugi leidub ka siis alati mõni selline 200ga tulija, kelle jaoks on alati probleem. Aga no nende pärast ei pea midagi muutma, muuta tuleks siis kui sulle pidevalt vilgutatakse ja signaalitatakse. Ja noh, kui sa saad ise ka aru, et okei ma võiksin ju korra oma kiirust natuke tõsta. Oleks teistel lihtsam ja ega ma ise ka sellest väga midagi ei kaota. Aga on palju kahjuks ka just selliseid tegelasi, kellele meeldibki see "kõrvuti sõitmine". Istuvad ja takistavad lihtsalt ülejäänuid, teadlikult ja tahtlikult, "põhimõtte pärast". 3km peale siis saab see "kiirem" teisest mööda oma +2km suurema püsikaga.
Kui rekkad sellist pulli teevad siis ma saan sellest veel aru. Neil vist lihtsalt ei ole võimalik üle teatud max kiiruse üldse vajutada ning eks hiigelkoormaga kiirendada pole just lihtne ka. Aga kui mingid uusrikkad 250hp linnamaasturitegaj JOBUD sellist lollust korraldavad kuskil 4realisel siis ega ma ei imesta kui neile rusikatega elu ja elamist õpetama minnakse.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Siin minuarust kumabki juba läbi see püstitatud teema- Tõmba eest mina tulen (olgu see tsikli või autoga) ehk peegel küljest! Ma saan aru kui on linnas ummik ja autod istuvad üksteise sabas nii, et näiteks vasakpöörde tegijal kaob võimalus oma manöövrit sooritada või on sõidetud ristmikule välja nähes, et ees nagunii ei liiguta ja pannakse nii kinni kogu liiklus ristmikul. Siis oleks alust tulesi vilgutada ja viibeldal... aga kindlasti ei ole liikluses kohta vägivallal.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Linespliti võimaluse puudumises nüüd teisi liiklejaid küll süüdistada ei saa/ tohi - see viitab ikka selgelt kiivri sees olevale veale :D
Ma ise arvaks, et peegli lõhkumine on ikka eriti overkill meetod kellelegi enda olemasolust teavitamiseks ja splittijal puudub selleks igasugune "õigus" - tema ju üritab üldisest liiklusvoolust kiiremini sõita.
Pahameeleks oleks põhjust kui (nb!) legaalsel kiirusel möödasõitu tehes/ II reas möödudes sulle tuimalt ette keeratakse, aga reeglina tehakse selline manööver tähelepanematusest mitte tahtlikult ja seega sõrmevibutus oleks omal kohal aga peeglid jätaks ikkagi rahule.
Ja nagu keegi juba eespool märkis, siis kõik on ikka inimesest kinni - kui oled m_nn, siis mootorratas ei tee sind kuidagi paremaks ja oled m_nn mootorrattaga :mrgreen:
Üldse tundub, et ratturite hulgas on järjest rohkem levinud arusaam, et kui ollakse rattaga, siis peab splittima sõltumata sellest, kas selleks ka mingi vajadus on :wack:
Ma harva tipptunnil rattaga, aga kui liiklus liigub sellise kiirusega, et saab enam-vähem sirgelt (mitte vänderdades) sõita ja jalga maha pole vaja panna, siis slittima ei kipu, eriti kui pole mitte kuhugile kiiret.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7201
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma iseenesest arvan,et kui ummikus tsikkel sul taga küljel või kus iganes nähtav, siis võiks siiski nii palju koomale tõmmata, et ta mööda lasta(selle ruumi leiab alati isegi rekkaga). Just pikemalt tripilt tulnuna hakkas paljudes endise sotsploki riikides silma teel olevad suured plakatid käitumisjuhistega ummikus, et pääste ja muud vajalikud maisnad läbi pääseks. Me ei kuulu isegi sinna ex sotsplokki oma liiklusolude poolest vaid me oleme ikka endine NSVL.
Õpetus oli lihtne vasak rida tõmbab vasakule ja parem paremale ning nende vahelt saab läbi pääste auto ja ka kõik muu. Saksas ja paljudes arenenud inimestega riikides see toimib kohe ummikusse sattumises hetkest ja ka tsiklid mahuvad sealt läbi.
Tallinnas ei saa päästjad üldjuhul mujalt kui vastassuunast üle ristmike, sest juhmardid on kõik kinni plokkinud. No muidu äkki keegi lipsab läbi ja tal seega päev rikutud.
Minu kunagi tehtud pilt saksas. Mis keelab meil nii käituda kui liiklus aeglane või seisab?
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

701
Toetajaliige
Postitusi: 443
Liitunud: 17 Juul 2021, 21:00
Tsikkel: Desert X, FE 350, Montesa
Tänanud: 124 korda
Tänatud: 76 korda
Kontakt:

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas 701 »

Meil ei saa nii teha, sest kindalasti leidub mingi kogus kavalpäid, kes selle vahe kah kinni sõidavad kohe.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust.
https://amehitus.eu/

Assamait
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 140 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Leidub ka neid kavalpäid, kes ukse avavad, kui näevad, et kaugel taga tsikkel ummikust läbi ukerdab. Õnneks (ptüi-ptüi!) pole kohanud tonte, kes tsiklitele ukse nina alla avavad.
Isiklikult eelistan ummikust mööduda teepeenra, kinnijoonitud ala või koguni vastassuuna kaudu. Ohtum. Kahjuks.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

EH1
Postitusi: 73
Liitunud: 14 Apr 2014, 17:05
Tsikkel: -
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas EH1 »

► Näita Spoilerit
See pilt on autobahnil tehtud? Berliini kesklinnas on ikka samasugune ummik kui Tallinnas. Või Stockholmis oli vähemalt. Meil ei ole maanteel selliseid ummikud ja Tammsaare teel ei ole ruumi ka selliselt kõrvale tõmmata.

Aga sõidurajad lähevad aina kitsamaks rattateede joonistamisel, et tundub sellel kellel närv üle viskas lane spliti tehes (üritades) peaks omale elukoha väljaspool Tallinnat leidma.

Ducati 749S ex, MG California 1400 Custom ex


will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Päris selliselt kõrvale tõmmata võibolla tõesti tammsaarel ei ole ruumi. Aga koomale tõmmata oleks ruumi küll! Kuna seda aga ei tehta siis jah, tulebki teha nii nagu Assamait just eelpool kirjutas...ehk siis tuimalt teepeenra, joonitud ala kaudu jne. Ega ma üldjuhul autojuhte ei süüdista, suurem osa inimesi autoroolis ilmselt lihtsalt ei mõtle sellele ja pole harjunud, mitte et nad ilmtingimata tahtlikult takistaks. Küll aga leidub ikka piisavalt ka neid tahtlikult takistajaid.

Rattateede joonistamine on selles mõttes tore, et mööda neid saab ka ummikutest kenasti mööda kui autojuhid seda ruumi kaherattalistele ei võimalda või liiga kadedad on :D
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3140
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas ranel »

► Näita Spoilerit
Ka Tartussse on see jõudnud. Varem normaalsele teele on maalitud rattarajad juurde. Nüüd nagu kitserajad. Suure tehnikaga sõitjatele palju õnne.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Prets
Postitusi: 683
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Prets »

Peeglite lõhkumist ei poolda. Aga kui tehakse huiareid manöövreid, nt lõigatakse ette või spets keeratakse nina koomale, et vahelt ei mahuks, siis paras on nt peegel tagurpidi keerata või kokku klappida, vihjeks, et vennal niikuiniigi neid vaja pole. Ise trügin ainult siis, kui tõesti palju ruumi on, kohvritega toureriga on kitsas ka. Või, kui enduroga huligaanitunne tekib ja räigelt ruumi on.
Olen lõuna pool sellist käitumist päris palju näinud ka.
(togi)
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1468
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas Ain »

Ja kui politsei sellist rikkumist näeb... lööb ka hoiatuseks peegli pahupidi? Minuarust on vägivallaga selline asi, et kui oled esimene kes midagi teeb pead väga selgelt aru andma, et olukord võib eskaleeruda ja tulemused võivad olla päris kurvad. Kui ta teeb seda autoga... siis järgmisena teeb ta seda naise või lapsega.. naabriga.. sest talle midagi ei meeldinud jne.. Ma arvan, et sellisele asjale peaks olema nulltolerants! Viisakas ja mõistlik inimene nii ei tee!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5263
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas will111 »

peegli kokku klappimine on vägivald? ja järgmine samm ilmselgelt on juba naisepeks! üle ei pinguta ehk pisut nende järeldustega? :lol:

eks asjad VÕIVAD eskaleeruda alati, vahel ka siis kui sa ühtegi peeglit kokku ei klapigi. mul näiteks oli kunagi juhtum, kus üks mersuga kruiisija tahtis meeletult asju eskaleerima hakata lihtsalt puhtalt selle tõttu, et öösel kell 1 linnast välja sõites mina ei viitsinud tema sabas 40ga kruiisida ning üritasin mööda sõita. täiesti tühjal teel, ei teda ega kedagi teist segamata. sai selle venna juurde koju sõidetud lõppkokkuvõttes ning eskaleeritud talle üks väike füüsiline õppetund. ei olnud ta enam nii kõva võimleja kui näost näkku oli vaja vaadata. muidugi oli võimalus, et saan ka ise seal füüsilise noomituse...aga öeldakse, et jänus sampust ei joo.
kui sa kardad asjade eskaleerumist siis ole aga rahulikult see liikleja, kes kõige jamaga lepib. ega keegi sind selle eest ilmselt ei karista ega hukka ei mõista. aga pole nagu mõtet teiste kallal ka lõputult saagida kui kõik ei käitu täpselt nii nagu sina igas olukorras. mõni lihtsalt ongi selline idioot liikluses, et miski muu peale füüsilise noomituse talle kohale ei jõua. teised ei ole selles süüdi ja teised ei pea selle pärast ka lõputult kannatama. KAHJUKS politseid sellised idioodid ei huvita ning nemad nendega midagi ette ei võta reeglina.

kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Arvamusuuring: Tõmba eest, ma olen tsikliga, ehk peegel küljest.

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

Siin teemas käis jutt peeglite lõhkumisest, mis on ilmselge eskaleerimine ja vägivaldne käitumine, ei maksa sellest sujuvalt peeglite kokkuklappimist teha ja süüdistada teisi järelduste tegemisega üle pingutamises.

Lanesplittingu juurde tagasi tulles, siis muidugi on viisakas selleks ruumi anda ja jätta, aga siis kui see on hõlpsalt võimalik, selle nimel nahast välja pugeda pole küll kellelgi moraalset kohustust. Ei tea küll miks, aga kuidagi on nii, et kui keegi vilgutab ja signaalitab ja tuuritab, siis nagu väheneb motivatsioon talle ruumi teha :D

Sama lugu ka enne mainitud vasakus reas sõitmise kohta. Olles seal teistest möödumas ja +20 lubatud kiirusest, siis üldse ei ole motivatsiooni veel kiirust lisada kui keegi tagant peale pressib. Kui keegi tunneb, et ta tahab reegleid rikkuda, siis on tal see vabadus, kuid need kes ei soovi reegleid sel määral rikkuda, ei pea pingutama selleks ta seda mugavalt teha saaks.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”